PIJNEN: „NIET MOEILIJK Jan van Driel kon het zelf moeilijk geloven >n senoritas zonder flauwe kul' gewoon tabak. 100% tabak. Dam won final Negende zege van Rudie Liebrechts MEXICO- GANGERS ACTIEF WINNAAR OMLOOP VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Uitslagen Belangrijk David Boifava leidt in Ronde van de Toekomst r/uftwritaó IN OUDENBOSCH van Hofnar 10 stuks f2jr voor menser die wet wat go ISu» Uitslagen J VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 16 SEPTEMBER 1968 (Van onze sportredactie) TERNEU ZEN/OOSTBURG On danks het feit dat zij niet voor spec taculair vuurwerk hadden kunnen zorgen waren voor Mexico geselec teerde renners tevreden over de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. „Het is een goede training voor ons geweest zij Leen de Groot" nog op vallend fit na afloop van de laatste etappe. ,flet was voor mij geen moeilijke wedstrijd. Toen ik in de laatste rit de beslissende slag gemist vad heb ik me in het peloton nog verdienstelijk gemaakt door het tempo te drukken, zodat de kop groep met mijn ploegmaat Henk Benjamins in de laatste kilometers niet teruggepakt kon worden." Het had overigens weinig ge scheeld of de moeite van Leen de Groot was voor niets geweest. Ben jamins won de eindsprint van de kopgrop namelijk op het nippertje met een voorsprong van niet meer dan enkele centimeters. Benjamins verklaart dit precisiewerk als volgt: „Ik wist niet dat wij al zo dicht by de finish waren toen wij het parkoers opreden. Ik zag de eindstreep pas toen wij de laatste bocht uitkwamen. Ik begon daarom TERNEUZEN/OOSTBURG Jan van Driel kon het gisteren in Oostburg zelf niet geloven. Hij had de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen gewonnen. Zijn eerste overwinning als amateur en dat terwjjl de sterkste renners van Nederland elkaar twee dagen lang hadden moegestreden om in het bezit van de eerste plaats te komen Van de grote rivaliteit tussen de topcoureurs had Jan van Drie' gebruik gemaakt. Onbewust, want na zfjn 21e plaats in de eerstr etappe, had hg er gisteren zelf niet op durven rekenen dat hij weer bg de beslissende slag zou zyn. Dat was echter wel het geval en evenals zaterdag kwam de Skoll-renner weer in dezelfde tijd als de winnaar aan. De vierde plaats leverde hem nu echter nog 30 seconden bonificatie en dat was juist voldoende om de concurrentie achter zich te houden. vreden man. Ook de coureur uit Woensdrecht was van mening dat de tweedaagse wedstrijd een goede training voor de pupillen van Mid- delink was geweest. „Er is hard ge fietst maar het is toch geen moei lijke wedstrijd geweest. Het was vrijwel onmogelijk om op de smalle weggetjes in het peloton naar vo ren te komen. Daarvoor waren er teveel coureurs op de weg", aldus René Pijnen, die zich al in uitste kende conditie voelde. KNWU-coach Joop Middelink volgde alleen de eerste tappe en de ploegentijdrit. Gistermiddag kon hij bij de laatste etappe niet aanwezig zijn. Na de eerste rit kon de coach echter al hoopgevende woorden over zijn coureurs zeg gen. „Zij hebben goed hun best gedaan. Ik ben zeer tevreden over ze", aldus Middelink. Jan Krekels, winnaar van de eer ste etappe en dit jaar eerste in de Ronde van Limburg, de Ronde van Oostenrijk en de Omloop van de Kempen had veel lof voor het Zeeuwsch-Vlaamsche parkoers. Ook hij schreef het ontbreken van de nodige actie aan kop van het peloton aan de hoge snelheid toe. De eerste plaats van de rijder uit Werkendam was overigens niet al leen voor hem een verrassing. Na de eerste rit van 165 kilometer had bijna niemand het meer voor mogelijk ge houden dat een onbekende coureur zich nog tussen de eerste tien in het algemeen klassement zou kunnen voe gen. Bij de tien beste coureurs in de eerste etappe bevonden zich maar liefst vier renners uit de Olympische selectieploeg van coach Joop Mid delink. Jan Krekels eiste de minuut bonificatie op door de eerste etap pe te winnen, Harrie Jansen nestel de zich op de vijfde plaats, René Pij nen werd zevende en Leen de Groot legde beslag op de negende plaats. De rit van zaterdag Temeuzen- Xerneuzen hadden de Mexicogangers een belangrijke rol gespeeld en het zag er naar uit dat zij hun succes zondag zouden completeren. Om ver schillende redenen kreeg gisteren, evenals zaterdag, geen enkele ren ner de kans om zich meer dan een paar honderd meter van het peloton te verwijderen. In de eerste plaats was het weer voor een wielerwedstrijd uitstekend en daarnaast fietsten de honderd veertig overgebleven deelnemers met een constante snelheid van boven de veertig kilometer over de vele smal le weggetjes van West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Door dit hoge tempo wer den ontsnappingen vrijwel onmoge lijk. Pogingen van mindere goden waren dan ook bij voorbaat reeds tot mislukken gedoemd. Het initiatief voor de enige ge slaagde vlucht van die dag nam de actieve Joop Zoetemelk op 33 kilo meter van de eindstreep. Hij kon ech ter niet alleen voor het peloton blij ven en moest al spoedig Jan Hordijk, Jan van Driel, Eugène Antheunis, (ADVERTENTIE) Fedor den Hertog reed zijn laatste kilometers in de ploegentijdrit. In de derde etappe kon de nationale kampion niet meer starten wegens een knie blessure. Henk Benjamins, Pgtgr Legierse en Henny van Zantbeek naast zich dul den. Peter Legierse kreeg op enkele kilometers "van dé finish nog een lék ke band, waardoor zijn kans op eer van de eerste plaatsen verkeken was Het overgebleven zestal reed met an derhalve minuut voorsprong op dr hoofdmacht het Kroonwijkparcour. in Oostburg op, waar Henk Benja mins de etappezege op zijn naam schreef door Eugène Antheunis in de eindsprint te verslaan. Voordat de coureurs gisteren ir Oostburg aan de laatste etappe be gonnen hadden zij reeds een ploegen tijdrit van Terneuzen naar Oostburf (28 kilometer) achter de rug. De Am stelploeg, bestaande uit de coureur Den Hertog, Zoetemelk, Van Lach terop, Hulzenbosch en de gebroeder: Vlot, legde de afstand in de snelste tijd af (31 minuten en 12 seconden! waardoor ploegleider Herman Krott voor een jaar in het bezit kwam van de Piet Hack-wisselbeker. De eerste rit verliep zaterdag met opvallend weinig ontsnappingen. Voornamelijk door het hoge tempo dat de grote groep er constant uit perste en de goede weersomstandig heden bleven vluchtpogingen in de* eerste 55 kilometer uit. Geen afschei dingen aan de kop dus, wél aan de staart van het peloton. Met pas 14 kilometer in de benen moesten de coureurs over de beruchte Sasdijk. een smalle kasseienweg tussen Axel en Westdorpe. Het slechte wegdek eis te een zware tol. In twee minuten stonden er elf renners langs de weg met lekke tubes te zwaaien. Onder hen bevonden zich ook Fedor den Hertog en Ger Harings. Door een tweetal valpartijen, voor Westdorpe en bij Koewacht, groeide het aantal achter het peloton jagende coureurs tot bijna twintig man. Zij slaagden er echter allemaal in voor Hulst weer in de grote groep terug te komen. Na 55 kilometer volgde de eerste ontsnapping. Hulzenbosch, Vlot en Poortvliet, lukte het voor enige tijd uit het peloton te blijven, maar hun vlucht was niet van lange duur. Hetzelfde gold voor Van.Stra len en Van Dongen die het bij Bosch- kapelle probeerden. Nadat Fedor den Hertog bü Hulst door een tweede lekke band opnieuw aan een achtervolging had moeten be ginnen om weer bij het peloton te komen, toonde de Harderwijker zijn klasse door bij Hoek samen met Cor Leunis te demarreren. Dit tweetal kreeg een grotere voorsprong maar ook Leunis en Den Hertog werden tenslotte toch weer door het peloton achterhaald. De beslissende fase van de strijd werd ingezet door Bertou, die bij zijn poging om weg te komen gezelschap kreeg van Gerrits, Diepenveen en Baars. Dit kwartet slaagde erin voor het peloton te blijven maar moest op den duur wel negentien concurren ten naast zich dulden. Op de goede weg van Sas van Gent naar Terneu zen bleven deze 23 renners, met Leen de Groot, Cees Rentmeester, Harrie i Janssen, René Pijnen, Jan Krekels, Leen Poortvliet, Matje Gerrits, bij een. In de eindsprint was Jan Kre kels de snelste voor Matje Gerrits. Tekst: THEO KLEIN Foto's: PIET MIJZEN MULHOUSE (A.N.P.) Een 142 kilometer lange vlucht heeft de Rus Pep Iyffert gisteren de overwinning in de derde etappe van de Ronde van de Toekomst opgeleverd. Al na acht km tussen La Chaux de Fonds en Mulhouse, ontsnapte Iyffert samen met de Fransman Robert Bouloux en de Belg Engelbert Opdebeeck. Na 60 kilometer was de achterstand van het peloton ongeveer 4 minuten. Ver der liet de grote groep het niet ko men. In de slotfase moest het leidende trio zelfs nog veel terrein prijsgeven. Jiffert en Bouloux, die vlak voor de finish Opdebeeck hadden gelost, gin gen met een voorsprong van ander halve minuut over de eindstreep. De Italiaan David Boifava behoudt zijn gele leiderstrui. lard (Fr.) z.t.; 5 Geneste (Fr.-O.) z.t.; 6 Wilhem (Fr.-N.) 5.51,34; 7 Giacco- ne (It.) 5.51,44; 8 Gilson (Lux.) 5.52,37; 9 Ivatsiin (Rusl.) 5.52,48 en 10 Rigon (Fr.-O.) z.t. De uitslag van zondag luidt: 1 Iyf fert (Rusl.) 4.01.34 (met bon. 4.01,14); 2 Bouloux (Fr.) 4.01,35 (met bon. 4.01,25); 3 Opdebeeck (Belg) 4.01,54 (met bon. 1.01,49); 4 De Vlaeminck (Belg) 4.03,22; 5 Abrahamian (Fr.) z.t. en 6 Bon (Fr.-Middenoost) z.t. De algemene rangschikking na de derde etappe luidt: 1 Boifava (It.) 13.41,44; 2 Geneste (Fr.-Oost) op 20 sec.; 3 Thalmann (Zwits.) op 52 sec.; 4 Boulard (Fr.) op 57 sec.; 5 Eilhelm (Fr.-N.O.) op 1,11; 6 Fabri (It.) op 1.14. (ADVERTENTIE) De uitslag van zaterdag: 1 Boifava (It.) 211,5 km van Thonon-les-Bains naar La Chaux de Fonds in 5 uur 51 min. ,20 sec. (met bonificatie 5.51,00); 2 Fabri (It.) z.t. (met boni ficatie 5.51,10); 3 Thalmann (Zwits.) z.t. (met bonificatie 5.51,15); 4 Bou- (Van onze sportredactie) JAN ALING en Kees Koeken wonnen te Aesch (Zwitserland) de jaarlijkse tijdrit voor koppel over 86,4 kilometer. Hun gemld. del de snelheid was 39.757 km ptr uur. De Zwitserse favorieten Xaver Kurmann en Huub Hub. schmid hadden te kampen met drie lekke banden. De tweede plaats was voor de Westdultsen Horst Rusters en Peter Weibel, het Zwitserse koppel Rutchmanm Adam werd derde. EDDY MERCKX bleek onge- naaikbaar in de Ronde van Ca. telomië. De laatste etappe van Vineente de Momtalrt naar Bar ortcin.a, eiinidiigdie met een ovet. winning voor de Spainjaard Men. diiburu. De algemene rangschik- king: 1 Merokx (Big.), 2 Gimon- di (It.). 3 Fenreita (It.), 4 Ocans (So.), 6 M. Gel air (Sp.), 35 Haajt (Ned.), 42 Den Hertog (Ned.), PETER POST en Patrick Sereu hebben de zesdaagse van Lon den op hun naam geschreven. Alleen de Westidiuitsera Kemper en Oldienbung eindigden in de zelfde ronde als de winnaais. Derde werd het koppel Beghetto- Buigdahl (ItaJië-Duitsiland). FRANS KISSNER (Heikant) legde in de ndeaiwelingenkoers te Nieaiwkerken beslag op de dee die plaats. GUUR LELIAARD uit Hei- vcirt zegevierde te Waalwijk kt de derde Lido Ronde. De uitslag van deze amateurwedstrijd1 Q, Leliaard ,de 100 km in 2.34.23; 8 P. Roovers Oostenhout)10 W. Nichols (Vlijmen); 18. L. van Wiel (Breda). Nieuwelingen: 1, P. Remijin (Goes); 7. H. van dan Anker (Waalwijk); 8 Alosem (Vlijmen); 12 C. Besams (Den Hout); 13 P. Joosen (Den Hout); 15 C. Geerts (Baivel). Aspiran ten: 1 A. Dekkers (Udenhout). Een compacte groep renners, zoals die ln het afgelopen weekend in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen nil1 wel voortdurend voortjaagde. EERSTE ETAPPE: 1 J. Krekels, 3 uur 30.21 incl. bon.; 2 M. Gerrits 3 uur 30.31 incl. ban.; 3 L. Sahrauwen 3 uur 30.41 incl. bon.; 4 A. Duyker 3 uur 30.51 incl. bon.; 5 H. Janssen; 6 C. Rentmeester; 7 R. Pijnen; 8 P. Vonck; 9 L. de Groot; 10 E. Diepenveen; 11 A. Wouters; 12 L. Poortvliet; 13 J. Ser- penti; 14 A. Leeger; 15 J. Aldershof. PLOEGENTIJDRIT:: 1 Amstel-Bier, totaal tijd 31 min. 12; 2 Jansen Klein- meubelen 31 min. 47; 3 Bosscha ert, 31 min. 56. DERDE ETAPPE: 1 Henk Benjamins, 2.42.17; 2 Eddy Antheunis. 2.42.27; 3 Joop Zoetemelk, 2.42.37; 4 Jan van Driel 2.42.47 5 Jan Hordijk 2.42.57; 6 H. van Zantbeek; 7 Vlot; 8 Edidy Diepenheim; 9 Guido Partdaen; 10 Cees Rentmeester; 11 Charles de Smet; 12 Leo Westrus; 13 Ko de Vrleze; 14 Peter Vonk; 15 Wim Bravenboer; 16 Mitchdel Bertou. EINDRANGSCHIKKING: 1 Jan van Driel. 6.14.08; 2 Henk Benjamins, 6.14.39; 3 Matje Gerrits, 6,14.47; 4 T. Antheunis, 8.14.49; 5 Leon Schrauwen, 6.14.57; 6 Joop Zoetemelk; 7 Ad Duyc- ker; 8 Jan Hordijk; 9 Harry Janssen; 10 Cees Rentmeester; 11 Henk Zant beek; 12 Eddy Diepenveen; 13 Vlot; 14 Peter Vonck; 15 Rene Pijnen; 16 Jan Serpenti; 17 Leen de Groot; 18 Ad Wouters; 19 Leen Poortvliet; 20 Michel Bertou; 23 Johan Hlnneman; 29 Charles de Smt; 30 Guido Paridaen; 33 Ko de Vrleze. PLOEGENKLASSEMENT: 1 Smith Aoifit 19.18 53; 2 Caballero 19.19.12; 3 Amstel Bier 19.19.19; 4 Triconoble 19.19.51. HENNIE HIJZEL uit Heikant werd in de nieuwelingenkoers te Westkapelle (België) tweede. Van der Bungert (IJzendijke) legde beslag op de vierde plaats en Rok ven (Breskens) en Wim de Waal tilt Axel kwalificeer den zich geep, als zesde en ne gende. (ADVERTENTIE) (Van onze atletiek; BREDA Onder bi, weersomstandigheden gehouden om het I van Nederland, waarl verrassing geleverd v dames van Sprint, die kampioen te worden, tpan uit Lisse en I Uden. Van de Olympiscl kwam alleen Wilma de start, want Lia Lot zer-Laman lieten wegi sures verstek gaan. Wi won de 100 en 200 i voorsprong in 12 sec. De dames van Sprint zeer sterk op de teel mers, wamt Corrie Bosch won het discu: 37.02 m. Jeanne v.d. P rie Roovers waren ook 2e en 3e plaats bij he zodat uiteindelijk de toch nog terechtkwam gelukkige dames van Dat P.S.ViS bij de hei- is, was bekend. De str en 3e plaats zou voo' sen P.A.C. uit Rotterdk' maar G.A.C. uit Hilvi voor grote spanning, vt ste nummer de 4 x 401 beslissing brengen, en Sprint zijn kracht. N: tische race wisten de B schitterende overwinni len, en wisten zodoen leggen op een mooie der ter P.S.V. en het Rotte zodat zij op 29 sep' Leiden moeten proberi lificatiewedstrijden ziel voor de hoofdklasse. Henk v. Diessen had groot aandeel in deze pr tatie, want op de 100 m 11,1 sec. Hij won de eer de 400 m in 49,9 sec. Pi overtrof zichzelf door lopen in 11,2 sec., en 50,6 sec. Ed v. Venrooij meter horden in de go 15.6 sec., terwijl Ad 1 mooie 5000 m liep. Hij ter W. Diedén van P.H. teerde een persoonlijk 15.29.4 sec. Bij het i srpingen sprongen drie de 3.70 m. Jack Evers Ben Lesterhuis van "bS een poging om hét Ne cord hoogspringen te maar kwam niet verder Dat Kees Koch het discu:! niet verleerd is bewees nummer te winnen me van 46,92 m, voor Eef met 42 98 m. DAMES: 1. Sprint 1 Spartaan 12.524 pnt., 3, 12.089 pnt., 4. K. en K. 5. Celebes 11.358 pnt. 11.315 pnt. HEREN: 1. P.S.V. 19| P.A.C. 19.242 pnt., 3. pnt., 4. G.A.C. 18.698 18.592 pnt., 6. A.V. '40 17) In heel Nederlai die gouden Kruicl ELS LaVera.de natuurprodukt, l familierecept. ELS La Vera.Koi Dat geweldige a Vrouwen drinkei ELS La Vera. Hoi 'n fles. Bij .uw sli (Van onze sportcorrespondent) OUDENBOSCH Na elf jaar prijk te dit seizoen de naam Oudenbosch weer op de wieierkaiender; het re sultaat overtrof alle verwachtingen. Ondanks het dreigende wolkendek was het alleen een unieke premiere gen, die op de ruggen van de renners neerdaalde. Toen het sterke gezel schap amateurs op pad werd gestuurd had het talrijke publiek reeds een imponerende overwinnaar gehuldigd. Ni«-"wel>ng Brnee-'m» was reeds in de tweede omloop gedemarreerd en zi.in tegenstrevers zagen hem pas aan de finish terug. Rudi Liebrechts won bij de amateurs. De amateurs zorgden voor een boei ende wedstrijd. In de beginfase wa ren Leo Bogers, Jan de Bruyn en Solleveid uit de meute ontsnapt. Zij werkten eendrachtig samen. Eerst genoemde „pakte" de prestatieprijs van 175 gulden. Half koers kwam al les weer bij elkaar onder impuls van Darton Wim Liebrechts. Van Dorst en Van Hasselt, Rudie Liebrechts, Van Vlugt en Barten gingen aan de haal, maar alleen Liebrechts hield voorlopig stand terwijl diens broer Wim afstoppingswerk verrichtte. Rudie Liebrechts hield het niet vol en de groep onder aanvoering van Ant. Konings, Van Hasselt en Van Dorst riep hem tot de orde. Vijf ron den voor het einde beukte Liebrechts andermaal op zijn pedalen en nie mand slaagde er in om in het spooi van de fel vechtende Liebrechts met te komen. Van Leeuwen en Van Dorst moesten ervaren dat er met de vorn- van de ex-schaatser niet te spotter, viel en faalden. Ook kleine Tinie var Hasselt, die er steeds beter inkomt slaagde niet. Rudie Liebrechts blee voorop en boekte zijn negende zeg' van het seizoen. De uitslagen: Aspiranten: 1 J. Akkermans, Nw. Yossemeer; 2 J. Luysterburg, Nieuw Vossemeer; 3 J. Huyzen, Ellewouts dijk; 4 E. Meylemans, Ossendrecht; C. de Looze, Haarlem; 6 G. Buying Rotterdam; 7 K. St.-Nicolaas, 's-Gra vendeel; 8 A. Dubbeldam, Middelhar- nis; 9 J Leyten, Chaam; 10 W. Rom- bouts, Made. Nieuwelingen: 1 J. Bruessing.Bo- venbeek; 2 R. Bakker, Haarlem; 3 K. Bal, Kwadendamme; 4 B. Jurriaans, Amsterdam; 5 P. Maas, Heerle; 6 F. van Goes, Rotterdam; 7 F. Kusters, Chaam; 8 T. Damen, Ulvenhout; 9 J. Hugens, Ossendrecht; 10 J. Huyps, Heerle; 11 W. Smeekens, Gilze; 12 G. van Laarhoven, Heyningen; 13 W. van Helvoirt, Tilburg; 14 J. Coore- mans, Breda; 15 C. van Bostelen, Halsteren. Amateurs: I Rudie Liebrechts, Vlaardingen; 2 H. van Leeuwen, Den Haag; 3 Kees van Dorst, Roosendaal; 4 Fr. Ouwerkerk, Rotterdam; 5 C. Wighert, Santpoort; 6 D. v.d. Vlugt, Sommelsdijk; ,7 Tiny van Hasselt Roosendaal; 8 C. Stultjens, Ooster hout; 9 Kees Frijters, Zegge; 10 W. van Steenis. Breda; 11- Wim Lie brechts, Vlaardingen; 12 Riny Jon- genelen, Oudenbosch; 13 Ant. Ko nings, Sprundel; 14 Kees van Don gen, Oud-Gastel; 15 Fr. Otten, Eind hoven; 16 T. Barten, Klundert; 17 Riny Rokx, St.-Willebrord; 18 Leo Bogers, Ossendrecht; 19 H. Stander, Oude-Tonge; 20 J. de Bruyn, Sprun del. Rudie Liebrechts wordt gelukge wenst door de ronde-miss na sfjn overwinning in Oudenbosch. De formatie van Triconoble gaat over de finish na de 28 kilometer lange rit van Terneuzen naar Oostburg. De Zeeuwse ploeg was goed voor de vierde plaats. ook laat te spurten. Had ik ge we- René Pijnen, de enige geselec- ten dat het zo kort was dan had teerde Westbrabander, toonde zich ik eerder aangezet." na afloop van de Omloop een te- 1 -%y mmm«spM

de Stem | 1968 | | pagina 10