*dijk- tinen DRAVER VOOR BOSSCHE JURY Winterroos DODE EN RAVAGE Nachtstroom. PZEM ZEEUWSE SOLDATEN BOFFEN SOMS Moderne keukens Nationale Tentoonstelling Den Bosch drulc bezocht Even uitblazen mevrouw tt Expositie „Europese Gemeenschap" Rijksweg 63 Grootste fusie in Britse geschiedenis Communisme gebruikt priesters, zegt bisschop rpapier voor uw '—pen Secretaresse BESTEDING Nachtstroom. U hebt een elektrische boiler om te profiteren van nachtstroom. 's Nachts aan...en overdag geniet u van volop heet water zó uit de kraan. HAMELYNCK te Goes D. H. DE GRAAF EN ïet jen van rioleringen en n met bijkomende wer- exploitafieplan „Spui- pleelte en in het exploita- iord" 3e gedeelte, Middenmoot Reddingsbrigade presenteert zich W. VROOME Te Axel Kijkgeld II Altijd zuiver water aZI lei"z°ute bron. ROND DE SCHELDE LOUWERSE DE PRIESTER N.V. TE ROOSENDAAL Brandweer spuit om Nederlands kampioenschap DE STEM VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 volgens hen te weinig veraat- •rding afleggen over hun beleid ike de goedkeuring van bestem- gsplannen. Op de vraag wie de ist behoort uit te maken (Pro- iale Staten of G.S.) is inr. Schol- ook in december ingegaan, toen r aanleiding van de verantwoor- gsplicht op het stuk van grcns- zigingen- ik ben bereid tot discussie", 2e| eputeerde Van Liemden, „maar zie geen verschil in benaderings- ze, zoals de heer Scholten meent er is". Eerder had hij opgemerkt de staten en de pers soms een iedeelzaamheid verlangen, die niet kunnen rijmen met hun ver woordelijkheid voor de belangen in het geding zijn. „U hebt het ege gekozen, u moet er vertrou- i in stellen", zei hij. (PING VOORM. AMBTSWONING ieuwbouw 1960) i de gemeente 's-Heerenhoek op ber 1968 des voorm. om 11 uur in 5 te 's-Heerenhoek LIEK VERKOPEN: VOORMALIGE IEESTERSWONING te 's-Heerenhoek, best. uit woon- en tuin, groot 7,50 are. ili met kelder en w.e., 2 gr. ka- euken, garage met aangeb. kolen- en achtertuin. Boven: 2 gr. en 2 Ikamer, w.c., div. vaste kasten en et 2 slaapkamers. iarden (beh. toest. van b. en w.), jpenningen. 1,71. 16 en 17 sept. a.s. van 1416 uur bij de gemeente-secretarie. tore van de notaris, Wijngaard- iRKOOP TE SAS VAN GENT te AXEL itember 1968 des n.m. 3 uur in het Wauters l Sas van Gent, Zand- )eke van zijn principalen IEK VERKOPEN: HET WOONHUIS rf aan de Zandstraat 79 te Sas van Sas van Gent, sectie B, nr. 471, ling van b. en w. te Sas van Gent nvaaröen uiterlijk op 1 november nnen 6 dagen en de koopsom bin- toewijzing. sdag 24 september a.s. 's avonds ten kantore van de notaris voor- imma. N.V. S39 zoekt per 1 okt. GESTOFFEERDE RUIME KAMER in Breda m.g.v. keuken en douchegelegenheid. Brieven onder no. 21225 van dit blad. pron te jugus- van rd L. wo- stede, 6. al- bende M. K. nings- ïg van d van tot is, en cura- Burgt, 1968. Wethouders der gemeente Phi- londerdag 3 oktober 1968, om ag, ten gemeentehuize van r trachten aan te besteden. en zijn, zolang voorradig, te 25,— (geen restitutie) ver aal Bouw- en Woningtoezicht Gemeentewerken in 0°s en, John F. Kennedyplem volgens bestek. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Voor de 35e keer ield de Koninklijke Vereniging „Het Jederlandsche Trekpaard" de natio nale tentoonstelling in Den Bosch. Deze dag was vooral gewijd aan het 'leuren van hengsten en merries in dividueel. Het bleek dat onze Ne derlandse trekpaarden in de laatste twee jaar (vorig jaar was er geen .nationale") er volstrekt niet min der op zijn geworden. Mogelijk dat het streven naar 'eeds meer massa en steeds grover skelet wat verminderd is, maar de hardheid en droogte van de benen en van de spieren wordt beter. In doorsnee liepen de trekpaard- hengsten en merries bijzonder vlot door de banen. Het was wel aardig om te zien hoe de oudere hengsten voor de grote maat in catalogus-volgorde, 1, 2, 3 en 4, alle met een eerste prijs bekroond werden. Als allereerste de elfjarige Favori van Moerkapelle, V. Costaud de Marcke, Zuidhollandsse van C. N. den Hamer te Schoondljke. Hij heeft altijd al een goede in druk gemaakt en het zou ons niet verwonderen of dit kon ditmaal wel »ens resulteren in een bijzondere ti tel. Tweede werd de zesj. Diogène van 't Hoogland, V. Elegant van Braam hof, f.e. Al. Serrarens te Ossenisse. drommels weinig minder goed dan Favori, mogelijk alleen wat in zijn voeten. 1 C werd de Zeeuwse zesj. Baron v. Axel, V. Baron v. Kruis polder uit stal A. Scheele Az. te Axel, eig. de heren Kuijpers in Oost- Brabant en 1 D was een Drents fok- product. In de middenmaat zegevierde een 8-j. Brabantse zoon van Nico v. h. Zwartewater en werd 1 B de bruine Nico v. d. Venne, V. N.V. Faira, van A. P. v. Lier te Oud-Gastel (6) ter wijl een 2e pr. kreeg de 7-j. Paul v. Vrijhoeve uit de N.O.P., gefokt door J. W. Ophorst te Sprang. De kleine maat zag als I A van 4 eerste de 7-j. Alex v. d. Elzenburg, V. Successeur, van C. H. Wouters te Gilze; 1 C werd de 10-j. Baron van Zuiddc-rpe, V. Baron de 1' Hostée, uit stal M. A. B. Puylaert te Zuiddorpe thans in Gelderland. De 4- en 5-jarige hengsten wer den in de grote en de middenmaat aangevoerd door een Limburgs en een Drents fokprodukt; in de kleine maat werd eerste de goede bruine Baron van 't Hoekske, V. Baron de l'Hostée, uit stal J. A. d'Hooge te St.-Jansteen, thans in Veghel. 1 B in de middenmaat werd Flic v. d. Meer- koetweg, V. Flic de Roselies van Willem de Buck en Zn. te Melisker- ke. Van de driejarige hengsten kreeg de kleinemaats Alexander v. Ho ger Rust, V. Alex v. d. Elzenburg, van C. H. Wouters te Gilze e.a. de eerste prijs. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De pas opgerichte reddingsbrigade Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert zich zondag middag in het Scheldebad in Terneu- zen. Daar zullen acht heren, die vo rige week hun diploma reddend zwemmen behaalden, een demonstra tie geven, die om vijf uur aanvangt. De merries Astrid van M. Verha gen uit Nunen, doet 2t voor aan het veulen van hengst Wilfried van Krui- schot. De tweejarige hengsten waren voor het zuidwesten niet interessant. Van de vele rubrieken merries werden I A o.a. (we laten de maten achterwege) de 14-j. Dina V. Ven- geur d'Amice, van A. L. C. Brooij- mans te Oud-Vossemeer; de 11-j. Jenny v. Aardenhof, v. Costaud, van W. P. B. Wouters te iRel, de 7-j. Connie v. Cromstrijen, V. Constant v. Bleijendaal, van St. M.i v. d. Velde te Zonnemaire, Leentje v. 't Hoog land (5), V. Elegant v. Braamhof, f.e. Al Serrarens te Ossenisse: An- ia v. d. Statendijk (4), V. Gaillard de Bievène, van C. N. den Hamer te Schoondijke; de 5-j. Astrid v. d. Laat ste Stuiver, V. Favori v. Moerkapelle, van W. P. B. Wouters te Riel en de 3-j. Mariëtte (Alex v. d. Elzenburg) van C. H. Wouters te Gilze Nu staat vast dat kampioene der zware merries is geworden de zesj. import Hera van A. Coppens te Waal wijk en van de lichte merries de 7-.V Rosina, import van M. v. d. Vonder-' voort te Asten. NOTARIS te HULST zal op dinsdag 24 septem ber 1968 n.m. 4 uur in het café van dhr. Th. Block aan de Julianastraat 13 te Heikant-St.-Jansteen, na mens dhr. Aug. Stevens openbaar verkopen: HET WOONHUIS aan de Ellestraat 17 te St.- Jansteen-Heikant, met aan- behoren, erf en aangren zend land, kad. bekend gem. St.-Jansteen sectie l nrs. 1898 en 2451 samen groot 24.20 are. Terstond te aanvaarden bij de betaling der koop som. Bezichtiging te bevragen bij dhr. Em. van de Velde, Ellestraat 7 te Heikant- Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een wees na de veiling. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris voornoemd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Wij zullen de dialoog aanmoeten met de jeugd en haar de gedachten meegeven van de Europese eenwording. Voor eng nationalisme moet worden opgepast. Niet de ge dachte van de antithese, maar van de synthese moet overheersen. Ik hoop dat deze tentoonstelling er toe zal bijdragen, dat onze jeugd tot goede staatsburgers en Europeanen wordt opgeleid." Aldus burgemeester M. K. van Dijke bij de opening van de 11e onderwijstentoonstelling in Axel, hans met het onderwerp „Europese ;emeenschap". Deze tentoonstelling, die een indruk ;eeft van het streven naar eenheid ■innen Europa, is twee weken lang e zien in de „beatkelder" van het ultureel centrum De Halle aan he ohn F. Kennedyplein. „Ik ben blij", aldus de heer Van lijke, „dat de eerste tentoonstelling deze ruimte, een onderwijstentoon- elling is, omdat hierdoor de drem- ielvrees, die bij de jeugd voor dit ge euw kan bestaan, misschien wordt .'eggenomen." (ZIE OOK „IN GESPREK MET" OP PAGINA 3) (Van een onzer verslaggevers) DORST Tot laat in de ochtend is men gisteren bezig geweest met het opruimen van de ravage, die gister morgen tegen half zeven werd aan gericht toen een met betonplaten ge laden vrachtauto op rijksweg 63 in Dorst (gemeente Oosterhout) twee tegenliggers ramde. De bestuurder van de auto, die mogelijk werd mis leid door de dichte mist. werd bij het ongeval op slag gedood. Vrachtwagenchauffeur A. W. van Breugel (29) uit Oostelbeers was met een lading betonplaten onderweg van Tilburg naar Breda. Toen hij de kom van Dorst was gepasseerd schoof hij naar de linkerweghelft, waar hij eerst een met vele honderden kilo's aard appelen geladen vrachtwagen schamp te en vervolgens tot stilstand kwam tegen een tankwagen', waarmee car bid werd vervoerd. De cabine van de betonwagen werd bij deze laatste botsing totaal in elk aar gedrukt (zie foto). Aardappelen lagen verspreid over een grote op pervlakte op en langs de weg. De cabine van de tankauto werd bijna geheel vernield, maar de chauffeur, L. Gommers uit Zundert, kwam er met lichte verwondingen af. De derde chauffeur, die bij het ongeval be trokken was, bleef ongedeerd. Het slachtoffer, dat door de hulp verleningsdienst van de brandweer van Oosterhout moest worden be vrijd, werd naar het St.-Ignatiuszie- kenhuis te Breda vervoerd, evenals de heer Gommers, die na behande ling naar huis kon terugkeren. Het ongeval heeft het verkeer op rijksweg 63 tot ongeveer half tien ernstig bemoeilijkt. In beide rich tingen ontstonden lange files auto's', die praktisch stapvoets langs de plaats van het ongeluk werden ge- loodsd. (ADVERTENTIE) LONDEN (AP) De Engelse re gering heeft gisteren haa. goedkeu ring gegeven aan de grootste fusie in de Britse industriële geschiedenis waardoor een electrotechnische in dustrie ontstaat met een omzet van bijna een miljard pond per jaar. De fusie tussen de General Electric Corp. en English Electric werd gis teren door het kabinet goedgekeurd nadat de twee maatschappijen had den verzekerd dat zij overleg met de vakbonden en overheid zullen plegen over eventuele belangrijke ontslagen. Verder heeft de regering de verzeke ring gekregen dat de nieuwe reus kleinere concerns niet naar het leven zal staan. De voorwaarden van de fusie zijn nog niet bekend. Precies een jaar geleden heeft G.E.C. het ooncem Associated Elec- tricla Industries voor 160 miljoen pond overgenomen. NACHTSTROOM betekent dat U - dank zij Uw elektrische boiler of accumulerende kachel - alle huishoudelijke stroom die U verbruikt voor praktisch de helft van de prijs krijgt. van ca 12 uur tot 2 uur 's middags van ca 11 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens en het gehele weekeinde van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 7 uur VRAAG ALLE INLICHTINGEN! Er liggen interessante folders voor U klaar: over onze speciale fornuis-aanbieding; over het huren van een elektrische boiler; over onze prachtige nachtstroomkachel; en onze wasautomaten en vaat wasmachines! Vraag die folders aan! Afdeling Voorlichting Middelburg postbus 48, Middelburg Telefoon: 01180 - 5351 's Nachts stroom kopen: da's slim! LIMA (AFP) De Braziliaanse aartsbisschop Geraldo de Proenca Si- gaud heeft in Lima gezegd dat „het communisme momenteel een beslis sende strijd voert tegen de voor naamste tegenstander, de rooms-ka- tholieke kerk. Om die strijd te winnen bedient het zich in hoofdzaak van de Franse en Belgische priesters die in Latijns- Amerika werken en die de jonge geestelijken en talrijke seminaristen moeten bederven". Als voorbeeld noemde hij de Belgische priester Jo seph Comblin, die in een geschrift over Amerika voor samengaan met de communisten en omverwerping van de regering heeft gepleit. Verthoging van luister, en kijkgelden is niet nodig. En de financiële (nood- of wan-) toestand bij televisie en ra dio hoeft ook niet te bestaan. Wan neer de zaken (de gang van zaken) maar eens grondig gecontroleerd .verd. Niet bij alle ingezetenen, bij kij kers en luisteraars, maar: bij de uit voerende machthebbers ten huize van t.v. en radio! De financiële toestand is niet onge zond, omdat er enkele „kruimeldie ven" aanwezig zijn. Maar „het onge zonde" is: dat de zogenaamde groten hun geestelijke kleinheid demonstre ren in en met een „maar raak doen!" Wanneer een gezond-geregeerds huishouding in stand gehouden moet worden van een bepaald inkomen, moeten de gezinslecien zich „richten" naar dit inkomen. Üs het gezinsbeleid „gezond" dian is er weinig kans op een financiële toestand-met-tekorten. Indien spaarcentjes plus vakantiegeld slechts toereikend zijn voor een vakan tie „buitenshuis van drie dagen", dan gaan geestelijk-gezonde ouders geen veertien dagen buitenshuis. Ze gaan drie dagen uit en: vermaken zich de andere elf dagen thuis! De gewone man zoekt, indien hij geestelijk gezond en sociaal-denkend is, naar middelen om zijn „levensbe hoeften aan te passen aan de be staande mogelijkheden". Ik ben van mening: dat de heren bij radio en televisie ook maar eens moeten trachten hun instelling geeste lijk-gezond en sociaal te maken. Indien de „bestaande" financiële mogelijkheden géén uitzendingen toe laten, toelaatbaar maken, van 7 uur to<t half elf-elf uur, dan zenden zij maar uit: van 8 uur tot 10 uur! Er wordt bovendien genoeg bocht vertoond en uitgezonden, waarop „be zuinigd" kan en moet worden. Kenne lijk is men niet in staat (of niet be reid), zelf de tering naar de nering te zetten, of ook maar iets af te remmen om een en ander op sociale wijze te regelen. Dat wat de heren willen en wensen: moet doorgaan! Dus: moe ten de vrije Nederlanders maar meer geld gaan betalen, voor uitzendingen die hen niet interesseren, die zij afzet ten of met een verveeld gezicht (er is immers toch niet beters!) blijven vol gen. Er is een oud gezegde: De kost gaan vóór de baat uit. Maar de al machtige t.v.. en radiojongens hebben hier kennelijk nooit van gehoord. Men kan inderdaad stellen, dat de zwarte luisteraars en kijkers het fijn vinden op kosten van de betalenden te profiteren. Maar volgens mij is dit: de wereld op zijn kop zetten. Betalende kijkers en luisteraars moe ten zich juist scharen aan de zijde van het aantal zwarte kijkers en luis teraars. Gewoon hun betalingen sta ken! Om zo hun invloed te laten gelden en de zuilenmachthebbers te dwingen: rekening te houden met hun belangen. De belangen van de „betalenden en heel democratisch tot betalen ge dwongen" kijkers en luisteraars! La ten de almachtigen onze waardeloze kijkkasten maar voor enige tijd verze gelen! Dit verzegelen is gelijkertijd het einde van hun onrechtmatige macht. Want „miljoenen verzegelde radio's en televisies" brengen geen rooïe cent in hun vetgemeste portefeuilles. Wanneer wij straks vijfenzeventig gulden kijk- en-luistergeld moeten betalen, voor een troep die de zesendertig gulden, welke wij nu betalen, niet eens waard is, dan ligt de schuld niet bij een aan tal illegale kijkers, maar bij een a-so ciaal beleid. Bij een scherpe controle op dit be leid is er geen behoefte aan verhoging van kijk- en luistergeld. TERNEUZEN W. V. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Even jien bestelwagen huren bij Betam 1968 rse, 'luslerdamse mode-ontwerper Edgar Vos heeft zijn collectie de ïïrn T om'- ,,eze bruidsjanon, genaamd: „Winterroos" was een van ile a,' ukkcn uit 6e show. (Het ensemble wat prinses Christina bij van prins Maurits droeg was ook van Edgar Vos). 'oedknnfmj f-alifornië heeft een eraar 1' Jaagbare drinkwater-zui- "ram "^ïkkeld die slechts 425 zak of hogLen- gemakkelyk in jas- Senom J? Ti kan worden mee- naamd ZUIveraar, Aquapac, ge- en soedsmaï St?at hygiënisch zuiver aLt Tater te leveren 1114 Mnkwato^'T'' ontworpen om veilig ater te verzekeren voor kam peerders, sportmensen, reizigers, va kantiegangers enz. Het apparaat ga randeert de verwijdering van schade lijke basteriën, cysten, organische bijsmaken, kleuren en luchtjes, on zuivere deeltjes e.d., als het water geleid wordt door de platte pa-nne- koekvormige filter. Dit kan geschie den door middel van 'n kleine hand pomp of door het eigen gewicht v-an het water. Aquapac kan maximaal ongeveer 80 liter glashelder zuiver drinkwa ter lev-ren, voordat de filter-patroon vervangen moet worden. Wij zijn geen wapenrokkenjagers. Maar als het dan tóch zo is dat een man in militaire dienst moet, laat hij dan vrouw en kind kussen en hopen dat hij bij een onderdeel terecht komt, waarvan de commandant geen Zeeuw is. U vraagt waarom? Wel, dat is eenvoudig. Zeeuw se dienstplichtigen, waar ook in den lande ge legerd, hebben het voordeel dat zij het eerst met weekeindverlof mogen vertrekken en het laatst mogen terugkeren. Dat komt, omdat men zelfs verassend dicht bij deze provincie, niet weet dat Zeeland al sinds enkele jaren geen eilandenrijk meer is. Ons is het geval bekend van een dienstplichtig korporaal, gelegerd in Breda. Toen hij pas in de pas liep, stapte hij naar de „ofsier van de week" en sprak als volgt: „Luit, kan ik met uw verlof, niet eerder met verlof vertrekken? Ik woon na melijk in Zeeland. En dat is een heel end weg. Als ik met de trein in Wouwsche Plantage aan kom, dan moet ik overstappen in een bus, die eens in de drie uur rijdt. Die brengt me naar het Kreekrak, vanwaar ik met een veerboot moet overvaren naar Rilland Bath. Ben ik daar eenmaal, dan moet ik overstappen op een klei nere boot, die ook schapen vervoert, en ver volgens moet ik met de bus mee om eindelijk, na nog een half uur over glibberige dijken te hebben gelopen, te arriveren in het plaatsje Kruiningen, waar ik woon". De ofsier van de week geloofde het grif en sindsdien vertrok deze uiterst mobiele soldaat elke vrijdagmiddag met verlof, om pas maandag middag terug te keren. Een knul uit Stadska naal (vertelde hij mij) mocht pas vrijdagavonds vertrekken en deze ongelukkige werd uitge put als hij was reeds op zondagavond in de kazerne te Breda terugverwacht! Zo ziet men, hoe negatief provinciaal imago zijn voordelen hebben kan. Mits, zoals gezegd, de commandant geen Zeeuw is Tijdens een vergadering over het organiseren van een fokveedag, opperde iemand het idee, om een „miss-verkiezing" te doen houden, zo als thans overal gebruikelijk is. Maar hoe moest men de dame in kwestie noemen? Eén der aan wezigen kwam met de vondst van het jaar „Fok- fee". Wie uit België komt en via Kapellebrug de gewijde grond der vaderen oprijdt, raakt in overtreding voor hij het merkt. Bij de douane post op Nederlands gebied, half verscholen ach ter een paal, staat een bord dat de maximum snelheid: 50 kilometer, dwingend voorschrijft. De kantonrechter te Terneuzen krijgt opvallend vaak overtreders van de maximumsnelheidsbe- paling op het matje. De meesten hebben het bord niet gezien en de kantonrechter schijnt dat ook best te willen geloven. In sommige gevallen geeft hij, inplaats van het gebruikelijke tarief, een tientje boete. Onlangs zei hij erbij, dat hij de normale bestraffing niet wilde toepassen, waarmee impliciet werd erkend, dat het om een abnormaal bord gaat. Tijdens een persconferentie over de indus trialisatie noteerden wij uit de mond van een niet-Zeeuw: „Heten de inwoners van het Sloe inderdaad Sloebers?" De verzameling waterbewoners waarop men in de Zeeuwse wateren jacht kan maken, blijkt altijd groter dan vermoed. Aan de forellen in het Veersemeer zijn we al gewend, maar nu wordt ons gemeld, dat er op de Zestigvoet (ge meente Clinge) waterschildpadden worden ge vangen. Een zekere Adrie Willaert wipte er één op het droge, maar hij wist met zijn vangst geen raad. -Hij wierp het dier prompt het water weer in. In een advertentie lazen wij: „Openlijk dank aan rijschool voor het slagen voor mijn rijbewijs in één keer!" Wij kijken nu uit naar een advertentie van de volgende inhoud: „Openlijk dank aan rij- kandidaatdie ons reeds na de eerste cur sus heeft verlaten". En daarna nóg één, luidend: „Openlijk dank voor behouden thuiskomst. De examinator". In het recreatiecentrum „De Braakman", ver trouwde iemand ons, wijzend op het groeiende fabriekscomplex in de huurt, toe: „Het is in deze wereld gewoon een kwestie van door-Dow- en". j De nieuwe veerboot „Prinses Christina" heeft alles dubbel, zegt men. Hij heeft een dubbel dek, dubbel roer, dubbele machinekamer, dub bele commandobrug en dubbele wachttijden. Volgende week, vrienden, trekken wij in grote opmaak naar het Westbrabantse Huybergen, om daar de inbedrijfstelling van een grondwater pompstation bij te wonen. Het markante van dit gebeuren is, dat er in Huybergen water wordt gewonnen voor de waterleidingmaatschappij „Midden Zeeland". Dit zijn symptomen die wijzen op langzaam groeiende eenheid in zuidwest-Nederland. Bra bant pompt zijn afvalwater de Westerschelde in en de Zeeuwen krijgen er schoon grondwater voor terug. Wij hebben trouwens burgemeester Thomassen horen zeggen, dat Brabant en Zeeland hun strijd bijlen (betreffende Shell-Moerdijk) begraven' hebben. Prettig, om het weer eens van een ander te horen. De grap is namelijk, dat er geen strijd bijlen waren. Wel hellebaarden. Maar die staan gericht op Rotterdam. Betrouwbare landbouwers hebben ons verze kerd dat er een strenge winter voor de deur staat. Zij hebben (serieus) aan het gedrag van de vogels kunnen afleiden, dat het langdurig koud gaat worden. Suggesties uit de lezerskring: Waarom heet rijksweg 58 niet „Rijksweg ach-en-wee-vijftig?" Een nieuwe kop, een nieuw geluid. Volgende keer heet deze rubriek misschien wel: „Rond de Shell-de". TOMASO bezoekt onze showroom 1 BredaCrogtdijk58,Tel.(01600) - 23744 Middelburg: Vlissingse Singel 16-18* Telefoon (01180)-50 55 (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Hedenmid dag worden op het complex van Phi lips in Roosendaal brandweerwed strijden gehouden om het Nederlands kampioenschap. Er wordt gestreden in de klassen TAS HD-LD en de klas sen ni en niA. In totaal zullen 31 brandweerkorpsen deelnemen. Vanaf 12.15 uur zal „de brand woeden". Het Philips-complex is niet toegan kelijk voor publiek. In de klasse TAS-HD (tankauto spuit-hoge druk) wordt gebruik ge maakt van nevelwagens. Er zullen in deze categorie 14 korpsen mee dingen naar het Nederlands kam pioenschap. Ieder korps bestaat uit een bevelvoerder en zes man. Alle ieelnemende korpsen zijn bij regio nale voorwedstrijden op de eerste of tweede plaats geëindigd. Voor de klassen III (gemeente korpsen) en [IIA (bedrijfskorpsen) rijn- 17 teams ingeschreven, die elk bestaan uit een bevelvoerder en acht •nan De algehele leiding van de wed strijden berust bij de Roosendaalse brandweercommandant J. Bouwman.

de Stem | 1968 | | pagina 5