Grondaankopen Moerdijk- brave industrieterrein begonnen Kapelle krijgt spoedig gemeenschapshuis BOEKENPLANK Harttransplantatie op muis door 15-jarige? F. M. Berbers terug Prov. in Staten Pensioen voor geestelijken in de maak M Wationai Den Bos Secretaresse D. Zanen AANBESTEDING Altijd Raad garant voor lening f275.000 Benzinepomp Subsidies Amerikaanse miljoenen order voor kraanbouwers Natuurschoon Kritiek f Zierikzee Notaris i. R. van Dam De notaris W. HAMELYNCK te Goes Notaris D. H. DE GRAAF WIJNFEESTEN f 85,00 De Magneet Afwezig W. VROOME Het aanleggen van rioleringen en bestratingen met bijkomende wer ken in het exploitatieplan „Spui' kom" 1 e gedeelte en in het exploita tieplan „Noord" 3e gedeelte. zuiver DE STEM VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1968 (Van onze correspondent) KAPELLE De gemeenteraad van Kapelle heeft een garantie verleend van f 375.000,. voor een geldlening, die zal worden aangegaan door de Stichting die het gemeenschapshuis en dienstencentrum in Kapelle gaat exploiteren. Met grote voortvarendheid wordt aan dit project gewerkt. Men is nu zover dat binnenkort de aanbesteding zal kunnen plaatsvinden. De voorzitter, burgemeester Van Suyiekom deelde mede, dat voor het verkrijgen van een fraaie entree tot dit te bouwen centrum aan de C. D. Vereekestraat de gemeente nog graag de beschikking had gekregen over enkele kleine perceeltjes grond. Met de eigenaren van deze grond zijn langdurig en zeer moeizame on derhandelingen gevoerd. Daarbij werd door de gemeente zeer veel gebo den maai- nog was geen overeenstem ming te krijgen en daarom is nu be sloten van deze grondaankopen af te zien en de bouw van het centrum op enigszins andere wijze te doen plaatsvinden. Er waren nog enkele bedenkin gen tegen de garantieverlening door de gemeente. Raadslid J. Slabbekoorn (S.G.P.) was er om principiële re denen tegen en raadslid A. N. Lam- per (P.v.d.A.) stemde tegen omdat P.v.d.A. noch N.V.V. een vertegen woordiger hebben gekregen in het stichtingsbestuur. Burgemeester van Suyiekom wees er op, dat geen en kele politieke groep vertegenwoor digd is in dit bestuur. B. en W. konden de raad niet mee krijgen met hun voorstel het beroep van de heer J. Meulpolder ongegrond te verklaren tegen de beschikking vam B. ein W. waarbij hem een ver gunning werd geweigerd voor het plaatsen van een benzinepomp bij zijn woning aan het Waardekenshoek- plein. Gesteld werd dat de argumentatie van B. en W. zeer zwak is en het verweer van burgemeester Van Suy iekom met de bezwaren van de ste- debouwkundige tegen deze plaatsing deed de heer A. de Schipper (Vrije Lijst) af met de opmerking: „Deze mensen leggen op alle slakken zout". De heer Meulpolder heeft al een rijschool en wil ook nog een taxibedrijf beginnen. Toen het voor stel van B. en W. in stemming kwam, bleken alleen de wethouders er voor te zijn. Tot leden van de adviescommissie woonruimtewet werden herbenoemd de heren F. van Hoorei, J. de Jager, A. de Neef, D. Poortvliet en Chr. Rijn. Tot plv. leden werden gekozen de heren J. M. Zuidweg, M. C. Duyn- houwer, A. N. Lamper, L. de Koeyer en I. J. Drever. De woningwetwo ningen Ceresstraat 7 en 10 werden verhuurd aan mevrouw W. de Jager- v.d. Berge en de heer J. P. Bruin- ooge. Aan de heren G. Goedhart en I. B. Kloet werd een perceeltje aan het Molenwater in erfpacht uitgege ven voor het bouwen van een gara ge. De uitgiftetermijn is bepaald op 50 jaar en de jaarlijkse canon f 19.60 per garage. Aan het Oecumenisch vormings centrum Hedenesse werd een bijdra ge verleend van f 410,-, gebaseerd op het aantal bijbewoonde vormings- dagen door inwoners van Kapelle. Allen de heer J. Slabbekoorn (SGP) was hier tegen. Een groot aantal subsidieverzoe ken werden toegewezen w.o. aan de Nederlandse nierstichting; het Leger des Heils, afdeling reclassering; het Zeeuws Consultatiebureau voor al coholisme; de werkcommissie sociaal pedagogisch werk in Zeeland en de stichting Zeeuws Instituut voor de Geesteliijke Volksgezondheid. De raad had ook geen bezwaar te gen het beschikbaar stellen van gel den voor de bouw van een nieuwe twee-klassige kleuterschol die zal komen in het bouwplan „Bruelis" en wordt gebouwd door de Chr. Kleu terschoolvereniging „Samuel". In de rondvraag wees de heer I. Slabbekoorn op de jongste publika- ties over de herindeling van Zuid- Beveland. Hij vond er alles voor te zeggen dat 's-Gravenpolder bij nieuw Kapelle wordt gevoegd. De heer M. Wisse wees op de noodzaak om verschillende straten in Biezelinge een opknapbeurt te ge. ven. ANSBACH DUITSLAND (AP) Een 15 jaar oude middelbare scho lier uit het Westduitse Ansbach is in de algemene belangstelling ko men te staan met zijn bewering, dat hij met succes een harttrans plantatie bij een witte muis heeft verricht. Franz Siegler heeft de Bild Zei- tung verteld, dat hij bij de trans plantatie de methode van dr. Den ton Cooley uit Houston heeft toe gepast. Bij de operatie, welke twee en een half uur heeft geduurd, heeft hij gebruik gemaakt van een hart-longmachine, die hij van een aquariumpomp had gemaakt. Doktoren vinden zijn verhaal hoogst onwaarschijnlijk en de plaatselijke vereniging voor die renbescherming heeft een klacht tegen Franz ingediend. Franz heeft echter foto's gemaakt van de operatie, welke hij op de zolder van zijn ouderlijk huis heeft ver richt. Hij zegt dat hij een ieder zal bewijzen, dat hij geen bedrieger is. Franz Ziegler met de muis (zie pijl) waarop hij een harttrans plantatie zou hebben verricht. Doktoren betwijfelen dat Franz het hart van een mannetjesmuis in een vrouwtjesmuis heeft kun nen naaien. Medici zeggen dat hiervoor vier hechtingen nodig zijn en dat een witte muis dit nooit kan hebben overleefd. Het ver weer van Franz is dat hij het hart je met slechts twee hechtingen heeft vastgemaakt, een metode, die naar hij zegt, ontwikkeld is door dr. Cooley. De moeder van Franz heeft B.Z. verteld dat haar zoon maanden lang de operatie heeft voorbereid. Van zijn zakgeld en bijdragen van ziin grootvader had hij instrumen ten, speciale vergrootglazen en lampen gekocht, zo vertelde zij. De jonge Ziegler, die biochemie wil gaan studeren, heeft de foto's aan het geïllustreerde tijdschrift „Der Stern'' verkocht. F. M. BERBERS (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL In de komende week zal de heer F. M. Berbers uit Sluis kil zijn rentree maken in de Pro vinciale Staten van Zeeland. Hij volgt als zodanig wijlen de heer C. Ver- cauteren op. De heer Berbers heeft overigens al eerder in de staten zit ting gehad, in de vorige zittingspe riode namelijk. De 46-jarige K.V.P.'er is Braban der van geboorte. Op 15 februari 1957 werd hij econoom van het Sint-Eli- sabethziekenhuis in Sluiskil. Daar voor werkte hij voor een Nederlands bedrijf in België. Hij studeerde so ciaal-economie in Leuven. Juist zijn belangstelling voor sociale vraagstuk ken deed hem besluiten het bedrijfs leven vaarwel te zeggen. In Zeeuwsch-Vlaanderen bekleedde hij verscheidene maatschappelijke func ties, o.m. in het maatschappelijk werk, in het jeugdwerk en in het vormingswerk voor meisjgs. Van het laatste is hij nog steeds stichtings voorzitter. Toen hij ruim twee jaar geleden wethouder werd van de ge meente Terneuzen, zag hij zich ge dwongen de meeste andere functies vaarwel te zeggen. In Terneuzen startte hij als wet houder van financiën. Sinds enige tijd is hij wethouder van onderwijs, culturele en jeugdzaken. Hoewel de ze laatste functie meer van zijn tijd vraagt, zeg. hij er van dat het hem juist daarom meer boeit, omdat het hem directer confronteert met men sen en problemen. Over zijn toekomstig werk in de staten zegt hij: „Ik zal me in de eer ste plaats een vertegenwoordiger van Zeeuwsch-Vlaanderen voelen". JL MmMmffl&S&ÊKËÊÊÈBBk (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Als tegemoetkoming aan de ongeveer zestig landbouwers die vanwege de aanleg van het industrieterrein Moerdijk het veld moeten ruimen, zullen de overgangsbe palingen bij het betreffende bestemmingsplan van de ge meenten Zevenbergen en Klundert soepeler gemaakt worden. De nieuwe bepalingen worden maandag ter visie gelegd. UTRECHT (ANP) De Neder landse Kraanbouwmij te Utrecht heeft 4 speciale werktuigen voor het behandelen van anodenblokken aan de Amerikaanse aluminiumindustrie verkocht. Hiermee is een bedrag van f 2,3 min. gemoeid, zo deelt de Ne derlandse kraanbouwmij. mee. De Ned. Kraanbouwmij. heeft reeds 13 van deze werktuigen in Europa verkocht. Dit heeft gedeputeerde C. J. van Lienden meegedeeld in de gisteren gehouden vergadering van Provin ciale Staten. In de nieuwe bepalin gen is onder meer opgenomen dat de betrokkenen hun bedrijfsgebou wen met 50 procent mogen uitbrei den in plaats van met 20 procent. Men is overigens al begonnen met de grondaankopen. G.S. hebbein het eerste besluit van de gemeenten tot grondaankoop al goedgekeurd. Het is de bedoeling alle gronden in het 2000 ha metende gebied zo snél mogelijk in eigendom te verwerven. Op vragen van KVP-fractievoorzit- ter Teijssen antwoordde de gedepu teerde dat het industrieschap Moer dijk waarschijnlijk wel aan de nodi ge financieringsmiddelen zal kunnen komen. Of er met de boeren en hun organisaties nog een voorlich tingsbijeenkomst zal worden belegd, wilde hij in het college van G.S. nader bespreken. Nogal fel keerde de heer Van Lienden zich tegen degenen die te gen het Moerdijkplan bezwaar heb ben gemaakt, omdat het project het natuurschoon zou aantasten. „Bra bant brengt al grote offers voor het behoud van het groen", zei hij, her innerend aan het in de maak zijnde groenplan. „Dat moeten degenen die protesteren maar eens bedenken. Wij moeten ook zorgen dat onze mensen kunnen werken!" Wat de afval waterafvoer te Moer dijk betreft: G.S. zijn volgens de heer Van Lienden druk in de weer om te zorgen voor spoedige aansluiting van het terrein op de leiding naar Waarde. De primaire verantwoorde lijkheid voor de milieu-hygiëne en verzilting verwees hij naar de rijks instanties. Op de vraag van de prot.-chr. af gevaardigde A. Korteweg (Zeven bergen) en anderen, of het terrein ook 2000 ha groot moet worden, als Shell-Chemie zou besluiten zich el ders te vestigen, antwoordde de ge- ROERMOND Vertegenwoordi gers van de bisdommen zijn sinds enige tijd in overleg om te komen tot een pensioenregeling voor geeste lijken. Aldus vernemen wij van mgr. Del- hoofen, econoom van het bisdom Roermond. Het pensioen van een geestelijke bestaat op dit ogenblik uit de AOW, vermeerderd met een rijkspensioen van 1200 a 1400 gulden voor hen, die een aantal dienstjaren in parochies of gemeenten hebben gewerkt. Dat rijkspensioen dateert uit de Napo leontische tijd en werd gezien als een compensatie voor de naasting der kerkelijke goederen. Het wordt niet toegekend aamordesgeestelijken, ten zij zij hebben gewerkt in het pa rochieverband. Vérder kent ieder bis dom bepaalde aanvullingen van het pensioen, verkregen uit een omslag stelsel, waarin parochies en geestelij ken worden betrokken. Het interdiocesane overleg beoogt de priesters een beter verzekerd recht op pensioen te geven. Bij het overleg zijn verzekeringsdeskundigen en politici ingeschakeld. R. DERINE: STRIJD OM LEU VEN (Ambo-boeken, Utrecht). De kwestie-Leuven mag op het ogen blik enigszins naar de achtergrond zijn gesehoven door de politieke moorden in Amerika, de tweede Franse revolutie, het Vietnam-over- leg in Parijs of de ontvoogding van Oosteuropese landen, het blijft zeker in de komende maanden een heet hangijzer in de Belgische politiek Er zal echt niet zoveel hoeven te gebeuren of de Leuvense studenten komen de straat weer op om strijd te leveren met de Belgische pendant van de Parijse CRS, de Rijkswacht. Daarom is het handig goed geïn formeerd te zijn. Een uitstekende informatie over de kwestie Leuven geeft de Ambo-paperback „Strijd om Leuven" van prof. Raymon Derine (42 jaar oud, hoogleraar bur gerlijk recht in Leuven en Antwer pen, wethouder van de grote Schel- destad en voorzitter van de afdeling Leuven van de Vereniging v. Vlaam se professoren). Het boek is speciaal voor Nederland geschreven nadat in 1966 Leuven tot uitbarsting kwam, demonstrerend dat er meer aan de hand is dan een taalstrijd zonder meer, dat de problemen heei wat dieper gaan en onherroepelijk veel- zijdiger zijn dan men op het eerste gezicht (en men ziet dan slechts re bellerende studenten, knuppelende rijkswachters en waterwerpers) zou denken. Had Nederland zo'n boekje nodig? Het antwoord luidt bevestigend. In 1966 nog trok „Leuven", met name in de Noordnederlandse pers nau welijks de aandacht. Men hield zich in Amsterdamse redactielokalen nog voornamelijk bezig met het naarstig speuren naar mogelijke fascistoïde smetjes of verschijnselen in de Vlaamse beweging, de Volksunie en de Ijzerbedevaart. Toegegeven; het Pallieterke (dat toch aan de Vlaam se kant staat) lezend, valt bet wei moeilijk sympathie te koesteren voor de Vlaamse zaak maar voor wie se rieus zocht was makkelijk genoeg te ontdekken wat er werkelijk schort te in ,La libre Belgique" en dat de Vlaamse strijd niet zo maar een na tionalistisch anachronisme was. Pas dit jaar, toen de studenten een ka binet beentje lichtten, besteedde de Nederlandse pers ruimschoots aan dacht aan Leuven. Het boekje van Derine is niet meer dan een handzame samenvatting van feiten en (Vlaamse) eisen. Het legt verbanden waar dat wel nodig was, het licht toe en verklaart. Hét legt tenslotte de werkelijke strijd punten bloot: tegen de establish ment, nergens in Europa zo necht doortimmerd en regentesk opererend als in België, tegen de clerus die zich alsmaar met de establishment bleef vereenzelvigen, liever dan de (Vlaamse) boer op te gaan, tegen de Franstalige bourgeoisie, waarvan een niet gering deel van huis uit Vlaams is voor absolute gelijk heid tussen Vlaamssprekenden en Franstaligen- Kortom: een sociale strijd, een gevecht om de emancipa tie van de altijd nog achtergestel de Vlaamse meerderheid. „Suenens of Barabbas" riepen de studenten en in Nederland waar men op de dag van vandaag toch ook niet meer in het stof ligt voor de clerus schrok men van zo'n kreet. Waarom? Omdat men nauwe lijks op de hoogte was van wat er in België, in Leuven, op het spel stond en nog staat. Met het boekje van Derine kan men zijn informa tie-achterstand snel inhale/i. Gemak kelijk ook want het is boeiend en vaardig geschreven. WX deputeerde met een volmondig ja. Chemische industrieën hebben veel grond nodig, en die hebben we in Brabant broodnodig, aldus de heer Van Lienden. Een aanleg in fases wees hij van de hand. Het zou kortzichtig zijn op het Moerdijk-project te beknibbelen meende de KVP'er Teijssen. De prot.-chr. afgevaardigde mr. J. N. Sehólten noemde Moerdijk „een mo dern emplacement in de Brabantse economie, geen tussenstationnetje op de weg naar Reimerswaal", zoals hij bij een vorige gelegenheid had gezegd. De VVD'er ir. C. S. Knottnerus (Steenbergen), die krachtig pleitte voor de belangen van de boeren, verwachtte van Shell-Chemie geen krachtige uitbreiding van de werk gelegenheid. Waarop gedeputeerde Van Lienden: „Maar een stuwende industrie schept afgeleide werkge legenheid. Hoeveel arbeidsplaatsen, dat is niet te voorspellen!" De heren Teijssen en (vooral) Schotten grepen de gelegenheid aan om kritiek uit te oefenen op G.S., die volgens hen te weinig veratf. woording afleggen over hun beleij inzake de goedkeuring van bestem, mingsplannen. Op de vraag wie dienst behoort uit te maken (Pro. vinciale Staten of G.S.) is mr. Schol- ten ook in december ingegaan, toen naar aanleiding van de verantwoo,. dingsplicht op het stuk van grens wijzigingen. „Ik ben bereid tot discussie", je[ gedeputeerde Van Lienden, „naar ik zie geen verschil in benadering, wijze, zoals de heer Scholten me® dat er is". Eerder had hij opgemerkt dat de staten en de pers soms een mededeelzaamheid verlangen, jje G.S. niet kunnen rijmen met hun ver- antwoordelijkheid voor de belangen die in het geding zijn. „U hebt hét college gekozen, u moet er vertrou- wen in stellen", zei hij. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Autorijschool J. Rombout te Kloos- terzande, voor het behalen van mijn rijbewijs op het eerste examen. Mevrouw Weesepoei-v. Waes. Kloosterzande, Cloosterstraat 128. DANKBETUIGING. Hartelijk danken wij allen voor de vele felicitaties, cadeaus en bloemen, ter gelegenheid van ons ZILVEREN HUWELIJK op 26 augustus. H. de Vriend J. E. de Vriend-van der Hagen Walsoorden Zeedijk 6. Met grote droefheid geven wij kennis van het overlijden in het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der zieken, van onze lieve echtgenote, moeder en grootmoeder, mevrouw ANNA THERESIA BLONDé echtgenote van Louig Francois Vroome in de leeftijd van 82 jaar. Terneuzen: L. F. Vroome Hulst; W. J. J. M. Vroome C. S. Vroome-Koper en kinderen Amsterdam: L. J. A. Vrome. Terneuzen, 13 september 1968. Bejaardenhuis „De Blide" .Alb, Thijmstraat 1. De uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 17 september 1968 om 11 pur in de Basiliek te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerk hof aldaar. Maandagavond om half acht Eucharistie-viering in de Basiliek. Na de begrafenis gelegenheid tot kondoleren in ,De Koning van Engeland", Houtmarkt 2 te Hulst. N.V. DE ZUID- NEDERLANDSCHE STOOMTRAMWEG- MAATSCHAPPIJ, BREDA Het dividend over het boekjaar 1967 is vastgesteld op 3%. Dividendbewijs No. 70, in te zenden ten kantore der N.V. aan de Liesbos- laan 10, is betaalbaar met f 3,75 bruto onder'aftrek van 25% dividendbelasting, dus met 2,81 netto. De Gedeleg. Commissaris Havenpark - Te koop Groot patriciërshuis, in parterre verbouwd tot winkelpand. Voor vele doeleinden geschikt. Willemstraat 13 - Breda Telefoon 01600-22121. Buiten kantooruren 01600-40930. (Rectificatie) LANDERIJEN EN EEN WONING ONDER SINT-JANSTEEN te HULST zal op donderdag 19 september 1968 om 4 uur in het café van de heer Th. A. A. Block, Julianastraat 13, Heikant-St.-Jansteen, ten verzoeke van de erfgenamen van mevrouw J. M. Martens-Verstraeten, mede krachtens rechterlijk bevel OPENBAAR VERKOPEN: Koop 1: HET WOONHUIS TE SINT-JANSTEEN aan de Magdalenastraat 9a (e Sint-Jansteen, kada ster gemeente Sint-Jansteen Sectie D nummer 1074, groot 12.40 aren. In huur bij mevrouw L. Breyaert- Verstraeten voor f 40,per maand bij vooruitbeta ling. Koop 2: BOUWLAND TE SINT-JANSTEEN in de Molenwijk, kadaster Gem. Sint-Jansteen Sectie C nummers 456 en 2945 groot 1.01.10 ha in pacht bij A. d'Hooghe te Sint-Jansteen tot 30 september 1970. Koop 3: BOUWLAND TE SINT-JANSTEEN in de Ferdinandus polder kadaster Gem. Sint-Jan- steên Sectie E nummer 224 ged. groot ong. 1 ha in pacht bij Prud. Martens te Sint-Jansteen tot 30 september 1971. Koop 4: BOUWLAND TE SINT-JANSTEEN m de Ferdinandus polder kadaster Gem. Sint- Jansteen Sectie E nummer 224 ged. groot ong. 1.52.30 ha en nummer 227 groot 6.60.70 ha in pacht bij A. J. van Overloop te Sint-Jansteen tot 30 september 1973. Koop 5' PERCELEN BOUWLAND TE SINT-JANSTEEN in de Wildelanden kadaster gem. Sint-Jansteen Sec tie D nummers 144, 145, 146, 147, 148, 496. 216, en 1128 samen groot 2.85.20 ha in pacht zoals koop 4. Aanvaarding koop 1 in het genot van de huur en de overige kopen in het genot der pachtsom vanaf 1 oktober 1968. Lasten voor rekening van de koper vanaf 1 oktober 1968. Betaling van de koopsom uiterlijk 19 oktober 1968, en van de onkosten binnen 6 dagen na de toewij zing. Bezichtiging van koop 1 in overleg met bewoonster. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris, voor noemd. (tel. 011402821), OPENBARE VERKOPING VOORM. AMBTSWONING (nieuwbouw 1960) zal ten verzoeke van de gemeente 's-Heerenhoek op woensdag 18 september 1968 des voorm. om 11 uurip hotel De Korenbeurs te 's-Heerenhoek PUBLIEK VERKOPEN: DE VOORMALIGE BURGEMEESTERSWONING aan de Werrilaan 25 te 's-Heerenhoek, best. uit woon huis met garage, erf en tuin, groot 7,50 are. Het pand bevat: Hall met kelder en w.c., 2 gr. ka mers, werkkamer keuken, garage met aangeb. kolen- berging, voor-, zij- en achtertuin. Boven: 2 gr. en 2 kl. slaapkamers, badkamer, w.c., div. vaste kasten en wastafels. Zolder met 2 slaapkamers. Op gebruik te aanvaarden (beh. toest. van b. en w.), na betaling der kooppenningen. Zaftelijke lasten f 281,71. Bezichtiging 10, 12, 16 en 17 sept. a.s. van 14—16 uur en ev. op aanvraag bij de gemeente-secretarie. Nadere inl. ten kantore van de notaris, Wijngaard straat 53 te Goes. PUBLIEKE VERKOOP TE SAS VAN GENT te AXEL zal op vrijdag 27 september 1968 des n.m. 3 uur in het café van de heer G. Wauters l Sas van Gent, Zand straat 167, ten verzoeke van zijn principalen PUBLIEK VERKOPEN: HET WOONHUIS met aanbehoren en erf aan de Zandstraat 79 te Sas van Gent, Kad. bek. gem. Sas van Gent, sectie B, nr. 411, groot 2.65 are. Behoudens toestemming van b. en w. te Sas van Gent vrij van huur te aanvaarden uiterlijk op 1 november a.s. Betaling onkosten binnen 6 dagen en de koopsom bin nen I maand na de toewijzing. Bezichtiging op dinsdag 24 september a.s. 's avofldi tussen 6 en 8 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris voor noemd. 3 dagen naar de 5 oktober volledig verz. vraagt gratis programma. Reisbureau ZUID-NEDERLAND N.V. Passage 3 - tel. 37839 Breda zoekt per 1 okt. GESTOFFEERDE RUIME KAMER in Breda m.g.v. keuken en douchegelegenheid, Brieven onder no. 21225 van dit blad. van 16 t.m. 20 sept. INTERNIST Bij vonnis van de Arron dissementsrechtbank te Middelburg van 28 augus tus 1968 is in staat van faillissement verklaard L. Daane, timmerman, wo nende te Haamstede, Scheepswerfstraat 16, al daar gehandeld hebbende onder de naam Fa. M. K. Daane Zn., aannemings bedrijf ,met benoeming van mr. C. E. Coester, lid van genoemde rechtbank, tot rechter - commissaris, en van ondertekende tot cura tor. Mr. J. G. van der Burgt, curator. Goes, 12 september 1968. Klokstraat 3. Telefoon 01100-5656. NOTARIS te HULST zal op dinsdag 24 septem ber 1968 n.m. 4 uur in het café van dhr. Th. Block aan de Julianastraat 13 te Heikant-St.-Jansteen, na mens dhr. Aug. Stevens openbaar verkopen: HET WOONHUIS aan de Ellestraat 17 te St.- Jansteen-Heikant, met aan behoren, erf en aangren zend land, kad. beken» gem. St.-Jansteen sectie 6 nrs. 1898 en 2451 samen groot 24.20 are. Terstond te aanvaarden bij de betaling der koop som. Bezichtiging te bevrag"1 bij dhr. Em. van de velde, Ellestraat 7 te Heikant. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een ween na de veiling. Nadere inlichtingen kantore van de voornoemd. ten notaris Burgemeester en Wethouders der gemeente Phi lippine zullen op donderdag 3 oktober 1968, om 11 uur voormiddag, ten gemeentehuize van Philippine openbaar trachten aan te besteden: Bestek en tekeningen zijn, zolang voorradig, te gen betaling van f 25,(geen restitutie) ver krijgbaar bij Centraal Bouw- en Woningtoezic en Dienst van Gemeentewerken in 9oSj Zeeuwsch-Vlaanderen, John F. Kennedyplem te Axel. Aanwijzing volgens bestek. (Van onze correspoi DEN BOSCH Voor i I ield de Koninklijke Vere Jederlandsche Trekpaard nale tentoonstelling in 1 Deze dag was vooral gew I keuren van hengsten en E dividueel. Het bleek da derlandse trekpaarden in twee jaar (vorig jaar w .nationale") er volstrekt Jer op zijn geworden. Mogelijk dat het str I leeds meer massa en st< ijkelet wat verminderd i: hardheid en droogte van I en van de spieren word I In doorsnee liepen de I hengsten en merries bijz| j door de banen. Het was wel aardig I hoe de oudere hengsten vo I maat in catalogus-volgordi I 4, alle met een eerste prij I werden. Als allereerste I Favori van Moerkapelle, de Marcke, Zuidhollandsse I den Hamer te Schoondjjke Hij heeft altijd al een druk gemaakt en het zo verwonderen of dit kon d "ens resulteren in een bij tel. Tweede werd de zesj. D: 't Hoogland, V. Elegant v: hof, f.e. Al. Serrarens te drommels weinig minder I Favori, mogelijk alleen w l*qcaDf„ionge Amsterdams 1968-1969 getoond. Deze I „Pronkstukken uit de e Ü0°P van prins Maurits •oemJ m Californië ■oedkope, draagbare drink «aar ontwikkeld die s Sa> „fWuegt en gemakkei seL™ aS.dtasje kan woi naa^h zuiv«aar, At Vs m staat hygiën: ieder -makeTld water te Am,-6 niet>2°ute bron. lSaCt Werd ontworpen 'nnkwater te verzekeren

de Stem | 1968 | | pagina 4