SEAGREN OVER 5,41 Zwembad van Terneuzen in september 1969 gereed „KLEIN DUIMPJE" BESTE DUIF VAN NEDERLAND? Records toch erkend Ook wereldrecord voor Carlos (200 m in 19,7) Sporttoto eken Ondanks horstelschoen Mary Rand stopt met atletiek Hockey-program Een siQ ,a*®t 9ee°, zact>« Drie man OPVALLENDE AANWINST Wachtlijst Ook radio bij Niirnberg-Ajax DINSDAG Kermis-koers in Hoogerheide Sluitingscross in Hove (B.) Koeken en Blom in halve finale dammen onze ding nirzieningen ere dinsdag- van tot 18 45 19 15 U. 80 00 u 20 45 U 19 30 U 20 15 U. 19 30 U 19 30 10 15 19 00 19 45 19 00 19 45 20 15 a uwoaiiuuci^trsat 2 13 DE STEM VAN ZATERDAG 14 SEPTEMBER 196B COUTH LAKE TAHOE (ANP) De tijden op de 200 en 400 meter van de Amerikaanse atleten John Carlos (19,7) en Vince Matthews (44,4) zullen worden voorgedra gen om erkend te worden als wereldrecord. Hilmer Lodge, voorzitter van de commissie atle tiek van het Olympische comité van de Verenigde Staten zei dat zijn bond bij het verzoek aan de Internationale Atletiekfederatie (IAAF) tot erkenning de mede deling zal voegen dat de atleten een nieuw model schoenen ge bruikten. Deze nieuwe schoenen zijn speciaal geconstrueerd voor het gebruik op tartanbancn en hebben in de zool 68 zeer korte punten, van vier milimeter in plaats van de gebruikelijke vier of zes lange punten. Deze nieuwe schoenen zijn, zo als bekend, volgens die reglemen ten van de IAAF niet toege staan, aangezien het aaintal pun ten dat in de zool van de spikes is toegestaan, beperkt is tot zes. „Het is uit de tijd", vertelde Hilmer Lodge, „maai- dat regle- menitsartikel bestaat nog steeds en wij moeten ons eraan houden. De IAAF is de enige die een be slissing kan nemen over het dra van deze schoenen en zal vóór de Spelen van Mexico zijn stand punt hierover moeten )bekend- maken. Ik betwijfel sterk of de atleten toestemming zullen krij gen om deze nieuwe schoenen in Mexico te gebruiken". John Carlos, dolgelukkig na zijn sensationele tijd op de 200 meter, vertelde: „Het kan mij niet zo heel veel schelen of het record erkend wordt of niet. De feiten zijn er. Ik ken niet alle reglementen en voorschriften. Men heeft ons de nieuwe schoe nen aangeboden en ik heb die aangetrokken. Woensdag heb ik er voor het eerst op gelopen en ik heb toen twee keer een tijd gemaakt van 20,1 seconden. Ik houd dat paar in ieder geval". Vmce Matthews, die twee we ken geleden eentiende seconde ondier het wereldrecord op de 400 meter bleef, verklaarde: „Het zijn in ieder geval zeer goede schoenen. Waarschijnlijk de bes te om te gebruiken op tartan- banen, maar als het dragen er van niet wordt toegestaan, laat ik ze uit. Ik loop het risico een wereldrecord te missen, ik ben niet van plan nog meer kansen te verspelen". LONDEN (ANP) De Britse Ma ry Rand, wereldrecordhouder ver springen en winnaar van drie me ttailles tijdens de Olympische Spelen van Tokio, heeft donderdag in Lon tten verklaard dat zij haar atletiek- carrière als beëindigd beschouwt. De atlete, die op de Olympische Spelen van Mexicostad uit zou komen op de 80 meter horden, heeft zich wegens een blessure aan de achillespees te- rusgetrokken uit de Britse Olympi sche ploeg. Zij zal echter wel de lympische Spelen bijwonen, name- ujk als televisiecommentatrice. Tommy Smith: wereldrecord kwijt. SOUTH LAKE TAHOE (ANP) Tijdens de Amerikaanse atletiekse- lectiewedstrijden voor de Olympische Spelen in South Lake Tahoe zijn op nieuw twee wereldrecords gesneu veld. Nog geen dertig minuten nadat Bob Seagren het wereldrecord pol stokhoogspringen op 5 meter 41 had gebracht een verbetering met drie centimeter bracht John Carlos op de 200 meter de sensationele tijd van 19,7 seconde op de 200 meter op de klokken. Carlos was daarmee de eer ste atleet, die deze afstand binnen de twintig seconden aflegde. Het ou de record was met 20,0 in bezit van zijn landgenoot Tommie Smith. Bob Seagren slaagde al bij zijn eerste poging. Seagren, een harmo nisch gebouwde 21-jarige atleet van 1 meter 83, nam het wereldrecord van zijn landgenoot Paul Wilson te rug. Wilson sprong op 23 juni 1967 5.38 meter. De Califoraiische student volbracht zijn prestatie in een haast perfecte stijl. Na zijn wereldrecord- verbetering liet hij de lat op 5,51 meter leggen om te trachten als 's-werelds eerste atleet de vijf en een halve metergrens te overwinnen. Met zijn tweede poging slaagde Seagren bijna. De Olympische kampioen van Tokio, John Pennel, die wegens een rugblessure meer dan een jaar op non-actief was geweest, eindigde als (Van onze hockeymedewerker) Heren: 2e klas A: Pelikaan- MOP, Liberty-HOCO, Were Di-For- ward, Rapidity-Push. 2e klas B: Gl. Zwart-Geleen, Eind hoven-Racing, HUAC-Or. Zwart, U- den-HMHC. 3e klas A: Zw. Wit-DES, Best-Wa rande, Oirschot-Rapide, Waalwijk-O- lympia. 4e klas A: Etten-Leur-M'burg, Ca- detten-Vlissingen, Goes-HSD. Res. te kl.: MOP 2-EMHC 2,.Ven- lo 2-Eindhoven 2, Tilburg 2-'s Bosch 2, HTCC 2-Breda 2. Res. 2e klas A: EMHC 3-MOP 3 Tilburg 3-Mep 2, Forward 2-Were Di 2, Push 2-Breda 3. Res. 3e klas A: Zw. Wit 2-Peli- kaan 2, HOCO 3-Liberty 2, Forward 3-Tilburg 5, Breda 4-Push 3. Res. 4e klas A: Pelikaan 3-Zw. Wit 4, M'burg 2-Warande 3, Were Di 4-Forward 4, Push 4-Breda 5. Res. 4e klas B: Warande 2-MEP 4, 's Bosch 6-Were Di 3, Breda 6- Waalwijk 2. Bekercompetitie: HTCC-beker: Groep A: HDM-Kampong, BMH C-HTCC, 's Bosch-Amsterdam, Til- burg-Breda. Groep B: MEP-HGC, K, Fit-en- lo, EMHC-HHIJC, Hilversum-Laren. Dames: le klas: EMHC-K. Fit, Or. Zwart-Venlo, Were Di-'s Bosch Push. HTCC. 2e klas A: DES-MOP, MEP-Tem- po, Tilburg-Forward, Breda-Uden. 3e klas A: Pelikaan-Warande, M'- burg-HOCO, Oirschot-Hopbel, Waal wij k-Olympia. 4e klas A: Etten-Leur-Zw. Wit, Goes-HSD. Res. 2e klas A: MOP 3-EMHC 3, Were Di 3-Waalwijk 2, Fordward 2- Tilburg 2, Push 3-Bred-a 2. Res. 2e klas B: EMHC 4-'s Bosch 3, HTCC 2-HUAC 2, Racing 2-For- ward 3, Basko 2-Push 2. Res. 3e klas A: 's Bosch 4-DES 2, Tempo 2-Tilburg 3, Forward 4-We re Di 4, Breda 3-Push 4. Res. 4e klas A: DES 3-Pelikaan 2, Warande 2-Liberty 2, Tilburg 4-Push 6. Res. 4e klas B: DES 4-MOP 4, HOCO 2-'s Bosch 5, Waalwijk 3- Push 5. DEN HAAG (ANP) De cijfers voor sporttoto 4 van het afgelopen weekeinde luiden: Deelnemers: 849.549. Inleg: 1.829.053 gulden. Prijzenbedrag: 823.074 gld. Eerste en derde prijs: 246.922 gld. Tweede en extra prijs: 164.615 gld. 13 mel dingen van 13: bru.o 18.949 gld. 237 meldingen van 12: 694 gld. 3118 mel dingen van 11: 78 gld. 1773 meldin gen van 8: 92 gld. (ADVERTENTIE) ate tweede met 5,18 meter voor de snel naar voren komende 17-jarige atleet C-asey Carrigan, die met eveneens 5,18 meter, de derde plaats bezette. John Vaughn, die zich geplaatst had voor de finale, moest de strijd staken wegens een dijbeenblessure, die zich niet ernstig liet aanzien. Hij had deze blessure tijdens de vocxr- wedstrijden opgelopen. Bij de training bleek de verwonding dermate verer gerd. dat Vaughn moest stoppen. Op de 200 meter kwam niet alleen John Carlos onder de 20 seconden. De oude recordhouder Tommie Smith bleef met 19,9 eveneens onder zijn eigen oude record. Larry Que- stad evenaarde met 20,0 het oude record. In 1960 stond het wereldre cord op de 200 meter nog op 20,5! De bedde andere finales van de vierde diag, het speerwerpen en de 3.000 meter steeple-chase, werden respectievelijk gewonnen door Mark Murro met een worp van 80.40 me ter en George Young met een tijd van 8.57,9. Zij bleven hun concurrenten ruimschoots voor. Op de 110 meter hordien heeft vooral Willy Davenport tijdens de tweede eliminatieronde geïmponeerd met een tijd van 13,3 seconden. Eerder hadden Pat Pomphrey en Leon Co leman al de aandacht op zich ge vestigd door 13,5 te lopen, hetgeen eveneens een zeer scherpe tijd ge noemd mag worden. Maar liefst tien atleten bleven onder de limiet van 14 seconden en gingen naar de vol gende ronde. Bij het kogelslingeren bleven zeven van de acht atleten boven de 60,96, wat genoeg was voor een finale plaats. Ed Burke Amerikaans re cord-houder kwam bij zijn eerste worp al tot 65,58 en bepaalde zich er verder toe te kijken of zijn concur renten deze afstand nog konden over treffen. Dat gebeurde niet. Alleen de oud-Olympisch kampioen Harold Co- nolly kwam met 65,35 (derde po ging) dicht in de buurt, George Frenn (64.16 in eerste poging) stap te als derde de finale binnen. Bij het hin-kstapspringen haalden zes van de zeven deelnemers de finalelemiet van 14,93. Art Walker was de beste. Hij behaalde een afs-tand van 16,41 me ter. Charly Grai-g, geblesseerd aan zijn dij, kwam niet verder dan 14,42 en werd geëlimineerd. Het in aanbouw zijnde overdekte zwembad van Terneuzen, dat als alles meezit volgend jaar klaar is. Moest het gebeuren dat ge ku- rieus zyt naar de uitslag van Or- leans-derby, dan kan ik U seffens uit de droom helpen. Laat ik be ginnen met Rayon Zuid-West, hier vlogen 11.318 duiven. 1 A. Levolger te Bergen op Zoom, 2 J. van de Plasse te Sluis, 3 B. Maas te Roosendaal, eerste derbyring, 4 Jac. Tunders te Lepelstraat, 5 Jan de Block te St.-Jansteen, 6 J. de Clerck te Putte, 7 J. Melissen te Zegge, 8 C. Deroek te Hulst, 9 P. van Gooi te Hoogerheide, 10 Chr. Linders te Roosendaal. Voor ik verder ga even een opmerking: Ondanks de sterke kopwind, speelt de achtervlucht schitte rend. Er zitten zeven Brabanders in de eerste tien. Mag ik dit thema even uitdiepen? Louis van Loon te Poppel, op de grens tussen Turnhout en Tilburg, speelt al jaren het sterkste halve fondcentrum van België onder ta fel. Dit ondanks een overvlucht van vijftig, zestig kilometer op Lier en Mechelen. In het Groenhuis heet het „dat hij zodanig bevoordeligd is door zijn gunstige ligging dat men het tegen die man nooit halen kan". Zelfs een mens als Jan Aerts is er door geïmponeerd. Hij schrijft dit: „Voeg daarbij de overheersende zuidwestenwinden, waarbij moet re kening gehouden met geringe wind kracht (in de vroege morgen) bij het vertrek der duiven en stijgende windsterkte onderweg en ge vindt de reden, waarom de meerderheid de achtervlucht zoekt. Wie in de voor- vlucht woont en zijn duif in de eer ste klad krijgt, pal over eigen hok, die is altijd vroeg aan 't pakken. Hij kan zelfs de ereprijs halen, echter niet bij grote vluchtsnelheid. Het voordeel stijgt met de afstand. (De Duif ll-9-'68). Er is verschil voor de zware fond, iedereen zal het toege ven. Laatste loodjes wegen het zwaarst, de nacht deelt de vlucht in twee stukken enz.". Bij gelegenheid wil ik de weten schappelijke onderzoekingen van Pierre Dordin te Harnes eens onder de loep nemen. Bij wat „iedereen toe geeft" plaatst hij heel wat kant tekens. Duidelijk is echter dat de massa (der ingekorfde duiven) en zijwind, van grote invloed zijn op het vallen van vroege duiven. Van daar dat men meer en meer over gaat tot rayon-indeling. De „eerlijk ste" rayons, zijn die met gering breedtefront: de smalle rayons in de lengte van de vluchtlijn. Een uit stekend voorbeeld, dicht bij huis is de Fond-Union „De Baronie". Daar is alleman kontent. Als u 't akkoord is, nog even terug naar de Derby- Orleans; er zijn nog meer prijzen te verdelen en ondanks de hevige wind op de kop en de overvlucht laat Bra bant zich door de Zeeuwsch-Vlamin- gen de kaas niet van het brood ha len: 11 A. Merrelaar te Nieuwvliet. 12 A. Duininck te Cadzand, 13 A. Cornells te Breskens, 14 Chr. Schil- lemans te Halsteren, 15 R. Oomen te Etten, 16 Gebr. Korff te Souburg, 17 B. van den Berghe te Sas van Gent, 18 A. Somers te Hoogerheide, 19 B. Pilaet te Clinge, 20 P. Buuron te Bergen op Zoom, 21 A. Hendriks te Roosendaal, 22 A, Kuylen te Hoo gerheide, 23 A. Laurijssen te Ruc- phen, 24 J. van de Plasse te Sluis, 25 W. van Deursen te St. Wille- brord. Ik heb het even nageteld, bij de eerste honderd prijzen zijn er 63 Brabanders. Rayon Zuid-Oost ver zamelde 8042 duiven, pak beet hier zijn de eerste vijfentwintig: 1 Mari- nus Kops, met zijn gevreesden blau wen bonten te Oosterhout, 2 Paul Jaspers te Breda met „Klein Duim pje" een manneke van een vustje groot doch niet aan te kluiven, ik kom hier seffens nader op terug, 3 Chr. Jansen te Bavel, eerste derby- ring, 4 J. Ooms te Dongen, 5 J.B. (Tiest) van Raak te Chaam, 6 J. Joosen te Zundert, 7 H. Nikkessen te Chaam, 8 Gebr. Graumans te Ulvenhout, 9 en 31 C. van der Wulpt te Breda (serie), 10 W. He- rijgers te Wernhout, 11 M. van de Galie te Sprang-Capelle, 12 P. Ver- heijen te Chaam, 13 en 18 J. Ver hoeven te Goirle, 14 Vebro te Don gen, 15 J. van den Abeele te Til burg, 16 Somers te Made, 17 en 36 Jan van Geloven te Tilburg, 19 A. Vermeulen te Breda, 20 C. Gooijers te Ulvenhout, 21 H. van de Putten te Mierlo, 22 P. Kasteleyns te Ma de, 23 J. van Keulen te Haaren, 24 J. Koreman te Oosterhout, 25 J. van Hassel te Zundert enz. Op de nationale Chateauroux, ge geven door de Snelvliegers te Vught vlogen 6400 duiven. Dit is werkelijk niet van de poes, gezien de zwaarte van de vluchten die eraan vooraf gingen; anders waren het wel een duizend of twaalf geweest. Het spel met de jonge mannen komt er meer en meer In. Gelost in het midden van Frank rijk te 7.50 pakte ene J. Becu te Sluiskil de eerste ereprijs nationaal met een uur los vooruit te 16.18. Als de opgegeven tijd klopt is er geen zalf aan te strijken. Bellegem te Eede-Aardenburg is er ook als de kippen bij te 17-10, doch Debacker te Kapellebrug is hem nog juist voor 17.05. Staf Dusarduyn te Groede, die in zijn lange, roemrijke loopbaan al reeds een dozijn eersten nationaal vloog, doet er ook lillek naar: 17.25, 18.00 en 18.06. Van Putte te Sas van Gent 17,25, Van den Berghe te Sas van Gen! 17.26 en 17.31 formidabel, was ook zeer vroeg van Orleans, zeer beruchte duifsoorten, Beheyt te Koewacht 17.28, Schrier te Cadzand 17.41, dr. Lievens te IJzendijke 17.45, Pilaet te Clinge, 17.33, Deroeck te Hulst 17.45, Bolssens te Clinge, als die er niet bij is, gaat het hele spul niet door 17.50, Van Hove te Clinge 17.55, Ameele te Hoofdplaat 17.50, De Deurwaarder te Terneuzen 17-51, ver volgens de le Brabander, ene Kop- mams te Bergen op Zoom 18.00, om gerekend aan de tijd echter een zeer vroege duif, vermoedelijk bij de drie eersten nationaal, Cornelis te Bres kens 17.55, Sponselie te Kloosterzan- de 18.05, Dellaert te IJzendijke 18.06, Engelsman te Axel, 18.07, Steketee te Yerseke 18.10, Jansen te Grons- veld, helemaal aan de andere kant bij Maastricht, Lofveld te Maastricht 18.18, Thomaes te IJzendijke 17.10, enz. In de C.C- Breda pakte Paul Jas pers van de Haagweg te 18.12. Vol gens mijn berekening is dit de 2e prijs nationaal, mocht ik het mis voor hebben wil mij dan allemaal (ver- rek)skuzeren. Het is dezelfde klepper die van Orleans de 2e vloog in Ra yon Zuid-Oost tegen 8042 duiven. Ve len beschouwen dit ventje dan ook als de beste duif van Nederland, lich ting 1968. Hij zat te broeien plat op de vloer, achter een schotje (sinaas- appelkist) met een oude duivin. Vol gens Paul en diens zoon, die dezelf de naam draagt, is het van aard en karakter een bosje met, vlooien. Hij zit zich op zijn eiers op te vreten van kolère, le meer als hij doffers duivinnen nabij die kist rond ziet drentelen. Dan loert hij door de sple ten en niet zelden gebeurt het, dat hij van het nest komt om met die mannen de vloer aan te vegen. Hij pakt ze resoluut in de houd-greep (van achter in hun kuifje) en sleurt ze door alle vier de hoeken van de kooi. Ondertussen hoort men een on derdrukt (doch woedend) gekoe-r en gegrom uit zijn keel- Sommige sja- rels zouden hun weduwmannen de hele week koest in verduisterde ko ten, leggen ze in de watten, enz. enz. om vervolgens 's zondags geen plat te prijs of zelfs los er onder door te vliegen. Niet aldus aan de Haag- weg. Volgens Carla Jaspers, de 19- jarige dochter, die de duiven ver zorgt als vader en broer van huis zijn, moet er actie in een duif zit ten, van die dooie dienders is ook niks. Het ras! Van vaderszijde zuiver Jan Aarden, via zijn broer M. Jas pers tegenwoordig te Middelburg, van moederszijde zuiver Janssen-A- rendonk. Jammer dat zijn broei-, die natuur lijk mede deelt in de vreugde (op de poulebrief kon er nergens een kruske meer bij) niet op de foto staat. Links ziet u Jaspers senior met in zijn handen de beste jonge duif van Nederland, in 't midden de klei ne René en rechts Paul junior met hun „Goeien Bonte", een duif, die mensenverstand heeft. Hij vliegt in de kamer rond als een papagaai, gaat op tafel zitten, eet koekjes, enz. pikt eventuele tegenstrevers in hun kuif en deelt geweldige bekslagen uit. Ook buiten in de hof vliegt hij op Carla's stroblonde haren, enz- Op de foto is hij zeer jaloers op de over winnaar van Chateauroux: hij wil hem juist enige op-ditten-en-datten geven. Ammaai, mijn voeten. Allemaal goeie. den Bruinen (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Een gapend gat in de grond en wat kleine paadjes markeren momenteel in Terneuzen de plaats waar in de loop van het volgend jaar het eerste overdekte 25-meterbad van Zeeland moet ver rijzen. Sinds juli wordt er aan de Terneuzense Beiiamystraat, op het terrein naast de nieuwe gymnastiek zaal, aan het gebouw gewerkt. In september van het volgend jaar hoopt men de eerste zwementhou- siasten in het bad te kunnen ont vangen. Vanaf dat moment zal de schooljeugd van Terneuzen, Zaam- slag en Sluiskil wat zwemlessen be treft niet meer afhankelijk zijn van het weer, in de zomer ook meer dan eens de grote spelbreker hij de in structielessen in het open Schelde- bad. Door het overdekte zwembad zal de continuïteit van het zwemonder- richt aan de schooljeugd het hele jaar door gewaarborgd zijn, voor een goed resultaat van een zwemcursus een eerste vereiste. Ruim zestig schoolkinderen zullen vanaf septem ber volgend jaar in het bassin van 25 meter lang en acht meter breed te gelijk les kunnen krijgen. Deson danks zal men toch niet in de gele genheid zijn de vijfde en zesde klas sen van alle lagere scholen en de huishoudschool onder leiding van in structeurs en de leerlingen van het voortgezet onderwijs onder leiding van hun eigen gymnastiekleraren ook 's winters zwemonderricht te geven. In de zomermaanden is dat in het grote Scheldebad wel mogelijk. Ongetwijfeld zullen de lesuren van de schooljeugd het rooster van het nieuwe zwemhad voor het grootste gedeelte vullen. Daarnaast zullen echter ook zwemverenigingen van het zwembad gebruik kunnen maken. Om aan de eisen van beide groepen zwemmers te kunnen voldoen wordt er een beweegbare bodem in het bassin aangebracht, zodat de begin nelingen in het hele bad zullen kun nen lopen, terwijl het bad voor wed strijdzwemmers twee meter diep kan worden gemaakt. Voor de Zeeuwse zwemverenigin gen zal dit nieuwe zwembad een enorme vooruitgang betekenen. Mo menteel beschikt het district Zee land van de Koninklijke Nederland se Zwembond 's winters alleen over een klein ondiep instructiehadje in Souburg. Deze winter zullen de zwemmers en zwemsters het voorlo pig nog met dit voor de wedstrijd sport ongeschikte zwemhad moe ten doen. Volgend jaar zal er in het nieuwe Terneuzense had, dat eerder klaar zal komen dan de zwembaden in Middelburg en Vlissingen, waar. schijnlijk wel enkele uren voor de Zeeuwse topzwemmers beschikbaar komen. Dat deze trainingen van groot belang zijn zal men in het seizoen '70-'71 kunnen vaststellen. Wat de trainingsuren betreft zullen de wedstrijdzwemmers zich waar schijnlijk moeten schikken naar het rooster van de schoolzwemmers, de categorie, waarvoor het Terneuzense zwembad in de eerste plaats wordt gebouwd. En dat de scholieren een groot aantal uren voor zich gaan op eisen is nu al zeker. Tegen de tijd dat de eerste jongens en meisjes in het nieuwe bad duiken, bestaat er naar alle waarschijnlijkheid al een lange wachtlijst van gegadigden, die niet direct aan de beurt zullen kun nen komen. Het aantal openingsuren van het zwembad zal voor een groot deel van de exploitatiekosten afhangen. Maar daarover zijn op het ogenblik geen concrete gegevens bekend, zodat er voorlopig nog niet bij benadering ge zegd kan worden hoe lang het zwem bad dagelijks open zal zijn. Wel is bekend dat het zwembad in totaal 1,3 miljoen gulden gaat kosten. Bij dit bedrag is de beweegbare vloer van ruim vijftig mille reeds inbegrepen. Zoals de zaken er nu voorstaan zal vrijwel het nele bedrag door de ge meente Terneuzen op tafel moeten worden gebracht. Men hoopt echter nog op subsidie van rijk en provin cie. De N.S.F. heeft reeds laten we ten dat het niet in de kosten van het zwembad dat is ontworpen door de Nederlandse Heidemij. en wordt gebouwd door aannemingsbedrijf L. J. Krieckaert bijdragen. uit Hengstdijk zal (Van onze sportredactie) BREDA De N.R.U. zal de beker wedstrijd Nürnberg - Ajax op woensdagavond 18 september van 18.55 tot 20.45 uur rechtstreeks uit zenden uit het stadion te Amsterdam via Hilversum 2. De verslaggevers zijn Wim Hoogen- doorn en Theo Koomen. (Van onze sport correspondent) HOOGERHEIDE Op dinsdag 17 september organiseert de R.S.C. „Zuid West Hoek" voor de tweed# maal de Ronde van Hoogerheide voor nieuwelingen en amateurs. De ze rennersupportersclub heeft ia Brabant en Zeeland een bekende naam en telt nu reeds 82 leden. Het ijverig bestuur bestaat uit de heren Fiktorie (vdce-voorzitter), B. Ars (secretaris) en J. Mangelaars (penningmeester). De zetel van voor zitter is momenteel valkant. Het be stuur bad in de kortste keren een uitstekend renin-rrsveld bij elkaar en vele streekren tiers zijn van de par tij. De nieuwelingen beginnen om half een aan 60 kilometer rond de dorpskern en op de deelnemerslijst prijkt de naam v-an Cees Priem. Con currentie krijgt Priem van Van Bos- telen, Maas, Hopmans, Meglema-n en vele anderen. De amateurs ver trekken om kwart over twee voor honderd kilometer strijd. Ook dit veld is sterk bezet. Bogers, Sohrau- wen, Hoogerheide, Poortvliet, Van Dorst, an Hasselt, Van Overveld, Van Hoek, Goossen zijn onder de 99 deelnemers. AXEL Zondag wordt in het Bel gische Hove bij Antwerpen een der laatste belangrijke crossen van het seizoen 1968 verreden. De siuitings- prijs te Hove kan beschouwd wor den als de laatste klassieker van het motorcross-seizoen. Oorspronkelijk hadden de oranisa- toren de wind niet in de zeilen, daar op dezelfde dag de motorcross des Nations verreden wordt in Rus land. Na de inval in Tsjechoslowakije trokken de meeste Westeuropese teams zich terug, zodat vele ster rijders toch nog vrij kwamen voor Hove. Onze land-genoten Sigmans en Karsmakers zijn samen met Hors- field, Browing, de Zweed Petersson en meerdere bekende rijders voor deze wedstrijd gecontracteerd. Met belangstelling wordt uitgezien naar de prestaties van de Duitser Weil, die dit jaar is doorgedrongen tot de Europese top en in enkele wedstrij den zelfs Robert en Hallman klopte. De volledige Belgische ploeg, met Ro bert, Geboers, Teuwissen en Decoste is eveneens van de partij. (Van onze daiumedewerker) BREDA De Brabander N. Koeken (uit Den Bosch) en de Zeeuw J. Blom ('s-Gravenpolder hebben de halve finale bereik van de strijd om het damkampioenschap voor senioren van Nederland. De 2 laatste ronden van de rayonwedstrijden, waaraan door 4 Brabanders, 2 Zeeuwen en 2 Limburgers werd deelgenomen, zijn bijzonder spannend geweest. Koeken deed het bijzonder goed door de Zeeuw Blom, deelnemer aan de laatstgehouden finale om het lan delijk kampioenschap, te verslaan. Een remise tegen G. Blom bracht hem op 9 punten, een totaal, dat ook werd bereikt door J. Blom en de Lim burger W. Okrogelnik, die door toe passing van het Sonnenborn-Berger- systeem echter respectievelijk op do tweede en derde plaats belandden. J. Blom kwam maar net met de hakken over de sloot, want zijn par tij in de laatste ronde leverde hem na het verlies tegen Koeken óók maar één punt op. De uitslagen van de loei de laatste ronden luidden als volgt: 1 J. Wuytenburg, Bakel - G. Blom, 's-Gravenpolder 2—0, 2 N. Koeken Den Bosch - J. Blom, 's-Gravenpolder 20, M. Lammers, Mierlo - W. Maertzdorff, Terwinselen 1—1, H. Berkers, Asten - W. Orogelnik, Heer len 0—2, N. Koeken - G. Blom 1—1, J. Blom, J. Wuytenburg 11, W. Maertzdorf - H. Berkers 20, W. Okrogelnik - M. Lammers 0—2. De eindstand ziet eruit als volgt: 1 N. Koeken 7 gesp. 9 punten, 2 J. Blom 79, 3 W. Okrogelnik 79, 4 M. Lammers 77, 5 J. Wuytenburg 7—7, 6 W. Maertzdorf 7—7, 7 H. Ber kers 7—6, 8 G. Blom 7—2.

de Stem | 1968 | | pagina 13