TER NTEURS Velen drukten scheidende directeur Dikötter de hand Arbeidssituatie in de Kanaalzone nader uitgediept KDFFIE NP HUB spaart maag en gal Overval Zeeuwse schaakbond gaat druk jaar tegemoet teurs Afscheid van N.V. Waterleidingmij Zeeuwsch- Vlaanderen Nooit rustend organisator Even uitblazen mevrouw Geslaagde „vredesrnarkt in Goes rpapier voor uw pen hoek- winkelpand ning VERKSTER .AND N.V. SD 3 RMING ming Ceen oudbakken brood meer KAASKEBAB Groot vriend Politiek Twee gewonden bij botsing Boosdoeners voor politierechter echte koffiebonen- COFFEJNEVRIJ Van Cittershaven in Vlissmgen-Oost Gunstig V estigingsover schot Socialistische jeugd II AUTODIEVEN SLOEGEN HUN SLAG TE KOOP met vrijkomende benedènwonimg en verhuurde bovenwoning. Omgeving Wilhelminapark te Breda. Inlichtingen tel. 39243 Breda deel uit van het Italiaanse i's grootste producent van èkenmachines, bóekhöud- felcomputers, etc. n onze vestiging te Goes en o.a. gaan behorèn hét tratie ên correspondèntie >n. Zij zal hiervoor moeten eiding; t, doch heeft wel de voor- Verkoopkantoor te Goes, 230. iriftelijk aan ons kan zen. S N.V. BREDA N N.V. LISSE i diploma LTS metaalbe- monteur wordt door het orzieningen behoren: iplaats is standplaats), oneelsafdeling, Burg. de enkort de bouw van een ERGING. leling hebben een toldcr enz. raaie gevel. 31.500,— istige financicringsmoge- bngeveer 9000,aan n aan rente en aflossing inlichtingen op zaterdag in het gemeenschapshuis rtruidenberg. 4DHOVEN 2007 of 01626 - 663. APPEL1JK WERK EN OIVELAND iding urn Delta-plan thans met overig Nederland) kende opleiding. toeslag volgens de g van woonruimte. n de administrateur van èfikzee (tel. 01110-2939) DE STEM VAN VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ir. G. P M. Dikötter, die per 1 augustus we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn functie als directeur van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen en N.V. Industriewatervoorziening Zeeuwsch-Vlaanderen neerlegde, heeft officieel afscheid genomen van de waterleidingmaatschappij. Aansluitend vond een drukke re ceptie plaats, waar velen de heer en mevrouw Dikötter-van Esch de hand kwamen drukken. De afscheidbijeenkomst, die plaats vond in de kantine van het kantoor aan de Axelsestraat, werd bijgewoond door veel autoriteiten, provinciale en gemeentelijke vertegenwoordigers, figuren van Belgische en Nederland se waterleidingmaatschappijen, col lega s en aanoeelhuuüers. Er waren veel sprekers, wier speeches zonder uitzondering culmineerden in uit spraken van respect en bewondering voor het taaie doorzettingsvermogen, de noeste vlijt, waarvan het tempo moeilijk bij te houden was en de durf die directeur Dikötter bij zijn werk typeerden. De moeilijkheden waarmee de Zeeuwsch-Vlaamse Waterleiding maatschappij de laatste tijd te kam pen heeft, vergeleek de huidige di recteur, ir. P. Stoter, met een schip, dat ondanks het feit dat het geleid wordt door een bekwame loods door mist toch aan de grond loopt. De heer Stoter zei ervan overtuigd te zijn, dat de ervaring van de heer Diköttei de maatschappij zal helpen de problemen te overwinnen. „De beste hulde, die wij u kunnen brengen, is. dat wij kunnen voort bouwen op een fundering, die door Ir. G. P. M. Dikötter werd gebo ren te Rotterdam op 30 juli 1903 Hij studeerde, na de hbs te heb ben gevolgd, aan de Technische Hogeschool te Delft voor civiel- ingenieur en behaalde het diplo ma op 28 maart 1928. Na een kort particulier dienst verband en een vierjarige aan stelling bij het toenmalige rijks bureau voor drinkwatervoorzie ning, ontving iT. Dikötter in juni 1934 van de raad van commissa rissen der N.V. Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaan deren" de opdracht „de leiding op zich te nemen voor de bouw en de aanleg der drinkwaterleiding in Zeeuwsch- Vlaanderen, voorlopig voor de gemeenten Hulst, Neuzen en Sas van Gent en verder voor al die gemeenten, welke zich gedurende de bouw bij de wa terleiding nog zouden aanslui ten". Het leiderschap van het bouw bureau, dat hij op 1 februari 1935 op zich nam. werd per 1 augustus 1936 gevolgd door zijn benoeming tot directeur. Deze opdracht viel juist in de beruchte crisisperiode, welke tussen 1930 en 1940 ons land teisterde en waarin toch dank zij de volharding van zijn leermeester prof. W. F. J. M. Krul, de toenmalige directeur van het rijksbureau, ongeveer 30 streekwaterleidingen werden ge sticht, waardoor in 1940 bijna 80% van de toenmalige bevol king het genot van aansluiting op een centrale drinkwaterlei ding kende. Hoogtepunten in de herstelperio de na 1944 zijn ongetwijfeld voor hem geweest de uitvoerige be spreking op het internationaal congres 1955 van de toren met 5 reservoirs te Oostburg en de ope ning in 1956 van het torencom plex Terneuzen, waardoor het aanzicht van deze stad zeer werd verfraaid. Intussen vatte Dikötter, die niet wachten kon op de subsidiever strekking op lange termijn voor de voorziening van onrendabele gebieden, het plan op om met de middelen uit de streek zelf een 100%-plan te gaan verwezenlij ken, hetgeen inderdaad binnen zijn ambtsperiode is gelukt. Wat de heer Dikötter in de streek zelf verwezenlijkt zag, leek hem ook mogelijk te zijn met het aan grenzende Vlaanderen. Hij zag in dat industrievestiging zoals deze zich in Vlaanderen manifesteerde, door het schep pen van 'n gunstig klimaat moest worden voorafgegaan. Daartoe leek hem, toen de capaciteit van de grondwaterwinplaats St.-Jan- steen dooi infiltratie met Bel gisch oppervlaktewater op grote schaal het aangewezen middel om de laatste kostbare mogelijkheid, namelijk ontzilten van brak wa ter. nog tot later te kunnen uit stellen. De bouw van de beken de spaarbekkens in de in 1953 drooggelegde Braakman heeft in binnen- en buitenland bewonde ring afgedwongen. Tot meerdere veiligstelling van de wateraanvoer in dit deel van Nederland, uit oogpunt van wa tervoorziening geografisch on gunstig gelegen, slaagde ir. Di kötter erin om het watertrans port vanuit Noord-Brabant via een zinkeroperatie mogelijk te maken. Vanzelfsprekend opende dit een breed perspectief tot sa menwerking met andere belang hebbende bedrijven. De zich in 1965 aandienende groot-industrie deed uitkomen dat de visii. van ir. Dikötter op de toekomstige ontwikkeling langs de Zuider-Schelde-oever niet op fantasie berustte. Hij heeft dan ook kunnen medewerken aan afronding van de plannen tot het vestigen van een ontziltingsinstallatie nabij Terneuzen, welke aan het einde van het jaar zal worden geopend. Ir. Dikötter heeft in verschei dene sociale en charitatieve organisaties een vooraanstaande positie bekleed en neemt die nog steeds in, waardoor hij ook in breder verband voor de regio vele verdiensten heeft. Houdt u ook van vers, knappend en geurig brood? Slaag* u er niet zo vaat in dat ook op de tafel te brengen? Welnu uw zorgen zijn voorbij wanneer onderzoekingen van wege een onder het departement van landbouw in de Ver Staten ressorterend team van geleerden tot t gewenste resultaat leiden. Waar om wordt vers brood judbakken als "jd aan de lucht is bloot- Besteld? - aldus vroeg dit research t-am zich af. De onderzoekers kwa men tot de conclusie dat in vers rood een chemische stof voorkomt te snel tot ontbinding overgaa' ,„^n?e®r öet brood aan de luchi blootgesteld. De moeilijkheic as, deze stof te isoleren om er di samenstelling van te leren kennen ten nu gelul5t Vervolgens tracht Beleerden een overeenkom te e. Fhem>sche verbinding samer l j. °n die minder snel „t ont. dmg zuu overgaan maar overi gens ongeveer dezelfde eigenschap pen zou bezitten van de stof, die het brood „vers" doet zijn. Ook dit is nu gelukt. Men is er zelfs in geslaagd te bewerkstelligen dat oud brood wat geut en andere kwaliteiten be treft niet te onderscheiden is van brood dat juist de oven heeft ver laten. indien dit proces op grote schaal kan worden toegepast zal het ongetwijfeld de populariteit van de bakkerij-produkten aanzienlijk ver hogen. Als tegenstelling tot een comfor- abele vakantie met luxe caravan of ent (met echte keuken!) kan het ook avontuurlijk zijn om een maaltijd klaar te maken op een primitief 'loutskoolvuurtje of barbecue. Prach tig klaar te maken op een open vuur is bijvoorbeeld kaaskebab. Aan lange ■talen prikkers worden achtereenvol lens o.a. stukjes kaas, worst, paprika, ornaat, ui, olijf en gember geprikt, leze pennen worden vervolgens bo ten het open vuur gehouden waar- loor de ingrediënten even gegrilleerd tvorden Knappend stokbrood trbij maakt de maaltijd compleet. u is gelegd. „Gedeputeerde J. van Dongen sprekenü namens het pro vinciaal bestuui zei bij de bewon dering die hij voelt voor wat ten aanzien van de watervoorziening in Zeeuwsch- Vlaanueren in het alge meen gepresteerd is, voor hem de persoon van ir. Dikötter hierin naar voren springt. „Dat de ontwikkeling in Zeeuwsch- Vlaanderen langzamer ging dan werd verwacht, was niet uw schuld". Ge deputeerde Van Dongen herinnerde aan het onverwoestbaar geloof van ir. Dikötter in de plannen om ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen voor goed van zoet water te voorzien. Hij heeft er steeds in geloof aan gewerkt; het is er ook gekomen. De heer Van Don gen herinnerde ook aan de tijd dat de heer Dikötter voor de KVP ge deputeerde was en noemde hem een grote vriend. Zijn arbeidsperiode is er een waarin opbouw en omwen teling in Zeeuwsch-Vlaanderen voor kwamen. De president-directeur van de maatschappij, de heer J. Mijs, onder scheidde in de loopbaan van de heer Dikötter vier perioden: uitbouw van de waterleiding over heel Zeeuwsch- Vlaanderen, de oorlogsperiode, de watersnoodramp 1953 en de na-oor- logse tijd, toen er in Zeeuwsch- Vlaanderen meer behoefte aan zoet water kwam. De heer Mijs herinner de eraan, dat er bij sommige ge meentebesturen een muur van onwil en tegenzin overwonnen moest wor den om aar. te sluiten bij de maat schappij: het put- en regenwater, waarmee men zich altijd geholpen had, was toch zo goed en nog lekker der ook dan het smakeloze leiding water en men moest er niets voor betalen. In 1954 werd de laatste ge meente in Zeeuwsch-Vlaanderen, Overslag, aangesloten. Ook de spaar bekkens in de Braakman bracht hij in herinnering. De heer Dikötter was voorstander van een nauwe samenwerking met België en zijn grote verdienste werd door de directeur van de water leidingmaatschappij West-Brabant dhr. Van der Horst, genoemd dat hij het waterleidingprobleem Zuid- West-Nederland als een geheel zag. 'Sin levering van grondwater vanuit West-Brabant naar Zeeland geloof den wij niet. Jr. Dikötter wel en het is er gekomen, zij het in beschei den mate gezien de grote behoefte die Brabant zelf heeft". De politieke periode van in. Di kötter als lid van G.S. werd door het oud-statenlid mr. A. Mes naar voren gebracht. Hij noemde hem „de Rotterdamse Zeeuw". Hij bracht hem dank als president van de waterleidingmaat schappij Midden-Zeeland voor het samen streven naar één waterlei dingmaatschappij Zeeland, waarvan mr. Mes zei vast overtuigd te zijn dat die er zal komen. Hij noemde de arbeidsperiode van ir. Dikötter in Zeeuwsch-Vlaanderen pionierswerk. (Van onze correspondent) KRUININGEN Voor de tweede maal binnen een week heeft op de kruising Rijksweg 58 - Zanddijk na bij Kruiningen een ernstige aanrij ding plaatsgevonden. Nu werden twee personen gewond, terwijl de beide voertuigen als verloren moeten worden beschouwd. De heer C. S. uit Halsteren naderde met zijn personen auto rond 15.40 uur over de Zanddijk vanaf de richting Yerseke de voor- rangsweg Rijksweg 58. Over deze weg reed een auto vanuit Goes in de richting Bergen op Zoom, bestuurd door mevr. P. de B. uit Hansweert. Doordat de heer C. S. uit Halsteren geen voorrang verleende, ontstond een botsing. Beide personen moesten per ambulance naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes worden overge bracht. Mevr. De B. werd met ver wondingen opgenomen, terwijl S. uit Halsteren met een hersenschudding naar huis kon worden vervoerd. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Politierechter mr. P. van Empel heeft op de zit ting in Middelburg de Vlissingse op perman P. J. H. K. (60) conform de eis van de officier van justitie, mr. H. Spreij, veroordeeld tot twee we ken gevangenisstraf. De man had in juli tweemaal achtereen een biljet van f 100,- gestolen van een colle ga-kostganger. De officier wees er op, dat K. al eer er dergelijke mis stappen had begaan. De Belgische chauffeur G. V. de S. (43) kreeg 1 week gevangenis straf en mag in Nederland een jaar niet rijden. In mei van dit jaar heeft De S. on der invloed van sterke drank op onverantwoorde wijze door IJzendij- fte gereden. De uitspraak van de po litierechter was conform de eis v»n de officier van justitie. De heer Dikötter zei in zijn dank woord, dat hij in Zeeuwsch-Vlaan deren met ontelbare mensen kontak ten gelegd had en onderhouden. „Ge- mkkig is dit afscheid er alleen een van het werk en niet van de vriend schap die van mijn werk een kost bare erfenis is". De heer Dikötter zei verder nog een andere taak op zich te zullen nemen en nog een vrucht baar terrein voor zich te zien. Hij wenste de idrectie en medewerkers de vreugde in de arbeid toe, die hij zelf steeds had ervaren. Tijdens de ze afscheidsceremonie ontving het echtpaar Dikötter een groot aantal geschenken en bloemen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als aanvulling op eerdere studies van de Economische Raad voor Oost-Vlaanderen en van het ETI voor Zeeland, hebben de rijksdiensten voor de arbeidsvoor ziening in Nederland en de Adminis tratie van de Werkgelegenheid in België een rapport samengesteld iver de arbeidsmarkt in de kanaal zone Gent - Terneuzen. De minis teriële werkgroep voor Sociale Zaken en Volksgezondheid van de Bene- 'ux heeft hiertoe de stoot gegeven. Binnen het studiegebied van deze in 3enelux-samenwerking ondernomen •egionale arbeidsmarktanalyse, val- en in Nederland het Zeeuwsch- flaamse gebied (93.000 inwoners) en in België de arrondissementen Gent en Eeklo, alsmede nog een aantal ge meenten in het kanton Lokeren, sa men goed voor 574.000 inwoners. Een prognose veronderstelt, dat in 1970 de bevolking in het Nederlandse deel van het studiegebied tot 100.000 zal zijn gegroeid en in het Belgische deel tot 587.000. In het Belgische deel wordt dan nog, onder invloed van de (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het bestuur van het Havenschap Vlissingen-Oost i.o. heeft besloten om aan de zijhaven in het Sloehavenbekken, waaraan de loskade van Hoechst N.V. is gelegen, de naam van Cittershaven te geven. Deze haven is nog slechts voor een deel gegraven en ongeveer 800 me ter lang. Bij verdere uitbreiding zal deze haven de huidige Van Citters- polder, op Bevelands grondgebied, beslaan. De naam is ontleend aan jhr. mr. C. van Citters, die op 1 oktober 1826 in Heinkenszand werd geboren. Hij was burgemeester van Heinkens zand en lid van Provinciale Staten. Jhr. Van Citters overleed in Hein kenszand op 21 februari 1882. (VERVOLG VAN PAGINA 1) de buurt en toen dacht ik nog: „Die staan zeker op de bus te wachten". „Even later kwamen ze echter bin nen. Toen ik vroeg waar ik ze mee van dienst kon zijn, zei er één: „Geld". Ik dacht wat krijgen we nou. Die maken een lolletje. En toen haal de die knaap een pistool tevoorschijn. Ik schrok me dood. Ik denk: „Dat kan nie* waar zijn". Maar ja, ze bleven aandringen en wezen op de geldla. Even stond ik in twijfel, maar ik iaat zomaar mijn centjes niet pikken. Ik moet er veel te hard voor werken. Dus ik ren weg en dacht: „Dan maar dood". Ik liep naar de huiskamer en riep: „Bel de politie!" Toen liepen ze hard weg. Mijn zwager en ik zijn er direct ach teraan gegaan. Gelukkig zijn ze ge pakt". 55 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Voorafgaande aan de vredesweek, die van 22 tot 29 september wordt gehouden, vond in het jeugdgebouw „De Veste" in Goës de eerste van de vier zogenaamde „vredesmarkten" plaats. De vredesmarkten zijn bedoeld als instructieve bijeenkomsten voor lei dinggevende personen uit o.a. kerke lijke, politieke en onderwijs-kringen. Het is voor de eerste maal dit jaar dat in Zeeland, en voor zover bij de organisatoren ervan bekend, in heel Nederland dergelijke „vredesmark ten" als voorbereiding op de vredes week worden gehouden. Tijdens een goed bezochte bijeen komst in Goes vertelde Wika D. E. Hiensch uit Goes dat het de bedoe ling is, diat nu plaatselijk wordt beke- keken welke activiteiten in verband met de vredesweek kunnen worden ontplooid. De vredesrnarkt in Goes was bestemd voor belangstellenden van zowel Noord-, als Zuid-Beveland. Zo heeft de Oecumenische Jonge ren Groep Goes een filmavond ge organiseerd. Vertoond zal worden op 26 september de bekende film „The War Game" De bedoeling was aanvankelijk deze avond te houden in „De Veste". Men verwacht echtei een dusdanige grote (Zeeuwse) be langstelling voor deze film, dal overwogen wordt naair een grotere plaats van bijeenkomst uit te zien Na afloop van de voorstelling zal over de film worden gediscussieerd. De organisatie van de „vredes markten" zelf is in handen van de werkgroep Interkerkelijke Vredes week, die weer te werk is gegaan on der auspiciën van de Zeeuwse con tactgroep Jeugd en Oecumene. Op de „vredesrnarkt" in Goes werd verder o.a. de film „Vrede en Ver zoening in Europa" vertoond. Deze film is gemaakt door de audio-visuele dienst in Hilversum in opdracht van het Interkerkelijk Vredesberaad. Voorts kregen de bezoekers van de bijeenkomst gelegenheid allerlei ma teriaal te bekijken, dat verband houdt met het onderwerp van de vredesweek: „Europa, verzoening, vrede, veiligheid". (Van onze schaakmedewerker) GOES Zaterdagmiddag 14 sep tember om half drie komt de Zeeuw se Schaakbond in hotel Ockenburg te Goes in algemene jaarvergadering bijeen. Na behandeling van de di verse jaarverslagen komt het punt contributieverhoging aan de orde. Voorgesteld wordt de contributie voor senioren te stellen op 1,08 per mnd. en voor jeugdleden op 0,72 per mnd. Dit zijn de bedragen, die door de clubs aan de Z.S.B. afgestaan moe ten worden. Op deze wijze hoopt het bestuur het dreigende tekort van f 900,- te kunnen dekken. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Scheltens, voorzitter, M. Brouwer, penningmeester en H. A. Barentsen, tweede secretaris, zijn herkiesbaar. De competitie van de Z.S3. zal vonten gespeeld in drie klassen. In le eerste klas zijn de volgende tien alten ingedeeld: Vlissingen 1, Mid- lelburg 1, Goes 1, Zierikzee 1, Ter- veuzen 1 en VSV uit Sluiskil. In de weede klas wordt met achttallen jespeeld en hierin hebben een plaats- •e gekregen: Landau uit Axel, SVKB uit Cadzand, Vlissingen 2, HWP uit Sas van Gent, DZD uit Kruiningen en Kamperland. In de derde klas ook achttallen en wel: Goes 2, Mid delburg 2, Koudekerke, Zierikzee 2, Vlissingen 3, TOG uit Bruinisse, Mid delburg 3 en Goes 3. De eerste en tweede klas spelen een enkelrondige of anderhalfrondi- ge competitie. Bij een anderhalfron- dige competitie spelen alle teams eenmaal tegen elkaar en volgens de dan bereikte stand de drie hoogst- geplaatsten om het kampioenschap en de drie laagstgeklasseerde clubs om de degradatie. In totaal dus dan acht ronden. De derde klas speelt een enkelrondige competitie, dat is zeven ronden. Verder staan op de agenda de be spreking van de persoonlijke kampi oenschappen en de organisatie van de verschillende toernooien, zoals het snelschaakkampioenschap, kerst toernooi, voorjaarstoernooi en de massakamp met Brabant. Het ledental van de Z.S.B. hand haafde zich en schommelt rond de 260 senioren en 20 jeugdleden. Het aantal verenigingen bedraagt dertien. In het nieuwe seizoen doet HWP uit Sas van Gent ook weer aan de com petitie mee. Het wedstrijdrooster voor het nieu we seizoen vermeldt vanaf 5 oktober 1968 tot 3 april 1969 een onafgebro ken reeks van schaakevenementen, waarin ook de ZSB- en de KNSB- competities zijn verwerkt. Evenals vorig jaar wacht de Zeeuwse Schaak bond dus weer een druk schaakjaar. vestiging van het staalbedrijf Sidmar een aanvullende bevolkingsgroei van rond 4.500 personen verwacht. Op de ze basisgegevens afgaande hebben de rapporteurs een prognose van de werkgelegenheid in 1970 gemaakt. Het rapport acht de vooruitzichten gunstig. Vooral in de sectoren van de chemische industrie, de metaalindus trie en de bouwnijverheid zal de werkgelegenheid toenemen, zo zeg gen zij. Terneuzen zal, door de uit breiding van de havenaccommodatie een belangrijke functie in de dien stensector gaan krijgen. Door de toe neming der recreatiemogelijkheden in het westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen zal de dienstensector zich nog verder uitbreiden. Voor het Belgische deel van het studiegebied verwacht het rapport een daling van het aantal arbeids plaatsen in de textielindustrie (met ongeveer 9.650), maar een flinke com pensatie daarvoor door de komst van Sidmar, welke bedrijf in 1970 een directe tewerkstelling van 5000 man mogelijk za] maken. In een twaalftal sectoren van de arbeidsmarkt zal dan nog een indirecte tewerkstelling van nogmaals 5000 personen mogelijk zijn. Sidmar zal daarnaast 1.700 on geschoolde arbeidskrachten voor spe ciale beroepen kunnen opleiden. In het gehele gebied zal de be volking toenemen tot 694.000 in het jaar 1970. Het vertrekoverschot, dat hier lang heeft bestaan, zal worden omgezet in een vestigingsoverschot, zo verwacht het rapport, terwijl het geboortenoverschot zal toenemen. Het rapport verwacht grote veran deringen in de loonstructuur, als ge volg van de stichting van een groot aantal arbeidsplaatsen waarvoor hoge lonen worden betaald. Verandering van beroep en herscho ling zal, aldus het rapport, in een groot aantal gevallen noodzakelijk zijn. Voor de opleiding van arbeids krachten voor meer gespecialiseerde functies, zullen méér middelen ter beschikking moeten komen dan voor heen het geval was, zo zegt het rap port. Er zal wellicht ook naar andere opleidingsmogelijkheden moeten wor den gezocht, om gelijke tred te kun nen houden met de steeds sneller op tredende veranderingen in het vraagpatroon van de arbeidsmarkt. De heer Buyks te Etten-Leur heeft onderzocht wat er toch mis is met de socialistische jeugd en kwam tot de voorlopige conclusie dat door inciden ten (als die ter gelegenheid van de taptoe-Delft op touw gezette terreur actie) de zaak van het socialisme, van die vrede en van de jongeren geen goed wordt gedaan. De heer B. adviseert de socialistische jeugd voor het uitleven van haar idealisme (c.q. rotzooi schoppen) maar militaire oefenterreinen op te zoeken, en geen toeristisch evenement. Ik zou niet durven beweren, dat hiermede het karakter van het paci fisme, zoals dat zich in Nederland ma nifesteert ten voeten uit is getekend, maar het brengt toch meer verhelde ring dan bijv. de stroperige draaierij en van de kameraad Lankhorst van de PSP (de paritij, die zoveel „machts evenwicht" in haar propaganda doet). „Vrede: akkoord", schrijft de heer B., vermoedelijk vanuit de overtuiging dat die het best gediend wordt door geruisloze ondermijning van de NATO, dus via de officiële kanalen die ons in de parlementaire democratie ter be schikking staan. Alsof het uiteindelijke resultaat van zulk „legaal" gestook niet vele malen erger zou wezen dan van een „geslaagde" boevenstreek in Delft. BREDA L. P. (Vam onze canrespomcient) MIDDELBURG De Fiatperso nenauto heeft bij tot nog toe on bekende personen bijzonder in de aandacht gestaan. Diverse auto's van dit merk werden opengebroken en er werd getracht via die bedrading contact te maken. Een auto werd later in Bergen op Zoom aangetrof fen, terwijl uit deze stad tevens een Fiat-personenauto, kleur groen met ais kenteken 83-90 XP is ont vreemd. Waarschijniiik zijn de da ders te Bergen on Zoom van auto veranderd. Van de daders ontbreekt verder elk spoor. Tevens is van de uit Bergen op Zoom ontvreemde personenauto nog niets bekend. (ADVERTENTIE) Deze nieuwste tricot trois-pièces van Bruestle kost u slechts f 159,—. Misschien vindt u f 159,— veel geld voor een trois-pièces. Ook al bestaat het uit een slank afkledende iets gerende rok, een behaaglijk vest met V-hals en een vlotte mouwloze jumper met col. Maar, als u daarbij weet dat deze trois-pièces uit 100% zuivere merinoswol bestaat en dat u uit 6 modieuze kleuren kunt kiezenen u er bovendien zeker van kunt zijn dat het een exclusieve Bruestle-creatie isvergeet u dan niet een dezer dagen eens binnen te lopen bij Hendriksen en uw eigen Bruestle-creatie uit te zoeken voor „maar" f 159,—. Grote Markt 25 Breda Vanaf 6 september ook vrijdagavond geopend tot 21 uur.

de Stem | 1968 | | pagina 5