:ursussen STUDIEDAG KATHOLIEK VROUWENGILDE Vrouwen bezonnen zich op de „tussengeneratie" Met zweefvliegtuig door de natte straten van Hulst KANAALZONE KIEST NIEUWE PASTORALE VOOR AANPAK [GIOVISMNEES latsen Werkketen uitgebrand; ton schade Roosendaals meisje in Keulse onderwereld Diefstal in eigen huis SM)#-"****" Eet eens voor de afwisseling Leefbaarheid driehoek Rijn- Maas-Schelde In gesprek met Nieuw recept! L. van Vlierberge ZEELAND" Sas van Gent NETTE BETROUWBARE AGENT VANDAAG MORGEN Twaalf man konden zich net redden Zinkstukken van plastic voor Deltawerken Bootje sloeg om: man verdronken Wrijvingen Deelfacetten Afscheidl Angstig vermoeden: Amerika verloor 25 milj. dollar aan helikopters HUWELIJK IN Aan gevolgen van ongeluk overleden „HET MAG NIET MISLUKKEN" Dié zijn lekker! Flinke stukken zeeverse kabeljauw met een krokant paneerlaagje, volgens een nieuw recept Iglo maakt ze! Dus: géén graatjes, géén baklucht, in een wip klaar. Onvoorstelbaar lekker! Vis gauw zo'n pak uit de diepvries. '4 VISPANEES 400 GRAM 2,15 Inbraak te Slnis Studiedag Brussel t betreft de gespecialiseerde cur- i: een cursus „Flora en fauna in nd" wordt gegeven in de aula iet christelijk lyceum in Goes, kantine van het Vlissings stad. al een cursus „heraldiek, genea- numismatiek en paleografie" ivinden. cursus „bodemkunde en bouw- in Zeeland" zal worden gehou- n de aula van het christelijk ly. in Goes, terwijl in het Vlissing. dhuis de cursus „Scheldestroom odswezen" wordt gegeven. Ten- is er nog de cursus „volkskun- iie zal worden gehouden in de nciale bibliotheek te Middel- :e gepecialiseerde cursussen be- n allemaal in de eerste helft van •er. Deelnemers zullen ook één er excursies maken. (ADVERTENTIE) or de bezorging en in- 3so van onze krant vra- n wij een Ruime bijverdienste, tnmelden schriftelijk of efonisch bij kantoor De em, Steenstraat 14, list, tel. 01140-3751 of v. Ootegliem, Beuken- •aat 11, Sas van Gent tel. 01158-1202 DE STEM VAN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 (NA TEE MUIDEN ra. Raadhuis 10-12 en 14-17 uur derijen van Raymond de Meester letzenbroeck en Jos. But. (LAAS Cash cash 18 j. ra: Het groot restaurant a.l. e: Dokter Zjivago 14 j. Matt Helm opgejaagd 18 j. Ontmoeting in Centraal Park 18 j Afdreiging door moord 18 j. andie: Oscar 18 j. ERPEN De detektive 18 J. ang 12 - 16 - 19 - 21.30 uur. is: Gejaagd door de wind a.l. ang 14.30 en 19.10 uur ssades: Smashing time 18 J. ang 12 - 14 16 18 20 22 uur ale: Voor een handvol dollars 18 j ing 12 14 - 16 - 18 20 22 uur Het wonder der liefde 18 J. ang 12 - 14 16 - 18 20 22 uur. 3: De avonturen van Pauline a.l. ang 10 12 14 16 - 18 - 20 22 in Hartelijke kussen uit Rusland ang 14 - 16.30 19 21.30 uur. Angelique en de sultan 18 j. ang 12 - 14 16 - 18 20 - 22 uur ACHT Guehteneire 19.30 uur Geboorte- ting (NA TER MUIDEN m. Raadhuis 10-12 en i 1 -17 uur derijen van Raymond de Meester letzenbroeck en Jos. But. URG i-r/aal gemeentehuis 19.30 uur in over moderne poëzie en film- iTERZANDE r.clil Bar 21.30 uur Flying Comets (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Woensdagmor gen zijn tussen vijf en zes uur en kele werkketen uitgebrand van de Aannemingsmij. Jac. G. van Oordt uit Rotterdam. Twaalf arbeiders, die overnachtten in deze houten gebou wen, konden nog net een bruek en Jas pakken om buiten te komen. De werkketen staan op het ei land bi] de werkhaven vain het Sehel- de-Rijnkanaal. De Rillandse brand weer die met complete bezetting om half zes arriveerde begon met vijf stralen te blussen, doch het groot ste gedeelte van de gebouwen lag reeds in as, doordat er vele olieva ten in opgeborgen lagen en bijzon der veel materiaal. De brandweer kon voorkomen, dat 't vuur oversloeg naar 'n daarge- legen tank met dieselolie van 8000 1, die reeds warm was. Ook stonden tal van vrachtwagens kort bij deze gebouwen geparkeerd. Doordat de brandweer zeer snel ter plaatse was verschenen konden ook deze allen gespaard blijven. Het z.g. eiland waar de brand plaatshad, ligt ongeveer acht km buiten Rilland i,n de Oos- terschelde. De brand is hoogstwaar schijnlijk ontstaan door het verwis selen vam een butagasfles. De scha de bedraagt naar schatting ruim 1 100.000,-. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Bij de Deltawerken worden op het ogenblik zinkstukken gebruikt waarin polypropeen, een door Shell vervaardigde plastic, is verwerkt. De kunststof wordt toege past bij zinkstukken bestemd voor de afsluiting van het Haringvliet en het Brouwershavense Gat. Zinkstukken dienen ter bescher ming van een rivier- of zeebodem. Ze moeten het wegzuigen van het zand door de stroom, die over de bodem trekt, tegengaan. Een zink- stuk fungeert ook als een soort filter: het moet het zand tegenhouden, maar het water doorlaten. Van oudsher werden zinkstukken gemaakt van rijshout. Tussen twee roosters van rijshout werd een losgevoegd pakket van hetzelfde materiaal bevestigd. In de praktijk is echter gebleken dat de beschermende werking van deze rijshoutpakketten niet altijd vol doende is. Proefnemingen hebben uit gewezen dat zinkstukken met een kern van plastic grotere voordelen bieden, zoals grote mechanische sterkte, soepelheid en ongevoeligheid voor rotting waardoor de zanddicht- heid verbeterd en de levensduur aan zienlijk verlengd wordt. HERPT (ANP) Woensdagmiddag omstreeks half een is in de nabijheid van de scheepswerf van de n.v. Po- lans onder Herpt, gemeente Heusden oen vissersbootje omgeslagen. De vis ser is verdronken. Werklieden van de h-v. Polaris zagen het ongeluk ge- Muren. Zij probeerden nog de dren keling te redden, doch tevergeefs. Het angeluk schijnt gebeurd te zijn door at een boot een aanvaring maakte, mtrent ouderdom of herkomst van .slachtoffer 's °P ^it moment nog s bekend. Zijn stoffelijk overschot nog niet gevonden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Hoe reageert de| vrouw in de tussengeneratie op het appèl dat voortdurend door jongere en oudere generaties op haar wordt gedaan? Welke ver schillen en geschillen zijn er? In hoeverre is er bij de vrouw spra ke van een probleem „tussenge neratie" en welke rol speelt de emancipatie in dit probleem? Over deze en vele andere vragen hebben de presidenten en ge spreksleidsters van het Katholie ke Vrouwengilde in het bisdom Breda te Breda tijdens een stu diedag uitvoerig gediscussieerd. Ditzelfde thema zal in de komen de wintermaanden onderwerp van studie en verdieping moeten worden tijdens de bijeenkomsten in de eigen afdelingen. De studiedag, waarvoor twee do centen van de Katholieke Sociale Academie in Breda waren uitgeno digd, moet de deelneemsters bepaald niet het veilige gevoel hebben mee gegeven, dat zij naar huis keerden met een kant-en-klaar-recept voor deze problematiek. De voorzichtige probleemstelling en de praktische vragen die deze opriep hebben in ieder geval genoeg ge spreksstof opgeleverd en wij hadden zelfs de indruk dat dank zij deze dis cussies de twijfels over de belang rijkheid van het onderwerp voor een deel zijn weggenomen. De diocesaan presidente, mevrouw H. M. L. Schaminee-Bosman maakte in haar welkomstwoord duidelijk, dat het Katholiek Vrouwengilde het vor- mings- en kaderwerk grootser zal gaan aanpakken. De kans bestaat dat dank zij deze activiteiten het gilde kan rekenen op 40 procent subsidie, waarvoor de aanvrage reeds is ver zonden. leerde de gildeleden dat ook op dezel speelse wijze problemen kunnen wor den uitgesproken. „Een omschrijving qua leeftijd en gedragspatroon valt moeilijk te ge ven", zo begon de heer R. van Wes- terlaak zijn inleiding. Zeker is dat bij deze tussen-generatie een sterke binding met het verleden, maar toch ook wel een „bezig zijn" met het heden en toekomst aanwezig is. Toeft. zijn er wrijvingen, omdat oudere of jongere generaties een voortdurend beroep doen op houding en positiekeuze van „de veertiger". Een recept valt moeilijk te geven, maar een feit is dat de wrijvingen voor een belangrijk deel ontstaan doordat de tussen-generatie geert antwoord en geen eigen houding weet te vinden. Een voortdurende springlevende bezinning op de din gen van alledag vormt, aldus de heer- Van Westerlaak, wellicht het beste antwoord op dit beroep. De tweede inleider, de heer W. van der Sluys, spitste de problematiek toe op de vrouw in de wisselwerking van twee generaties en op tal van deelfacetten die spanningen opleve ren in het dagelijkse verkeer tussen jeugd en tussen-generatie. Daarbij kwamen vragen aan de orde als: Heb ben tradities nog waarde, moet de tussen-generatie deze tradities los laten of opnieuw bezielen, wordt in de houding tegenover jongeren niet te veel geschermd met prestaties en verdiensten en op welke wijze moet vrijheid in de opvoeding en begelei ding worden geïnterpreteerd? Ook al werd dan geen concreet antwoord gegeven op de vraag wat het betekent voor een vrouw om tot die tussen-generatie te behoren, tij dens de discussies kwam toch wel heel duidelijk naar voren, dat wie een probleem onderkent eerst bij zichzelf te raden moet gaan of zo als het door een gespreksleidster werd samengevat: „Men zal eerst moeten inventariseren". Een dergelij ke inventarisatie, zo werd gesteld, moet weliswaar rekening houden met verschuivingen op allerlei terreinen, maar kan een eigentijdse interpreta tie van het evangelie inhouden, het kan ook een gewetensonderzoek zijn waarin wij ontdekken wat vanuit de ervaring aan de jeugd kan worden doorgegeven. Vragen over gezag, vrijheid, in achtneming van huiselijke regels en verdraagzaamheid tegenover huisge noten waren bijzonder knap ingewe ven in een vrij rollenspel dat tussen tijds volkomen spontaan en oninge- studeerd werd „opgevoerd" door een lid van het vrouwengilde, twee stu denten van de Sociale Academie en de heer Van Westerlaak. Het „spel" In de studiedag was het afscheid opgenomen van de voormalige gees telijke adviseur van het K.G.V., aal moezenier J. Hendrikse, die met in gang van gisteren benoemd is tot pas toor te Middelburg. Mevrouw Schaminee-Bosman dank te de heer Hendrikse voor de even wichtige wijze waarop hij het K.V.G. met zijn adviezen had gediend en overhandigde hem namens het K.V.G. een schemerlamp. Pastoor Hendrikse zei over het ziel- zorgwerk, waarin hij na negentien jaar weer terugkeert: „Het werk in trigeert mij, omdat ikzelf wil onder vinden welke mogelijkheden en moei lijkheden er aan het pastoreren ver bonden zijn". „Het geloof", zo zei pastoor Hen drikst in zijn afscheidswoord, „zal ons werk moeten blijven inspireren. Wie een wereld zonder kerk en ge loof schept, maakt de mensheid een dimensie armer". (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De gemeentepolitie van Roosendaal lieeft het signalement verspreid van de 17-jarige Erna van Hooijdonk. Het meisje vertrok eind juli vanuit Roosendaal met een vrien din naar Duitsland en is sindsdien spoorloos. Begin augustus is zij nog in Keulen gezien. Aanvankelijk leek het erop dat het meisjes op (liefdes-)avontuur was. Maar nadat de vriendin in haar ou derlijk huis in Venray was terugge keerd, kreeg de vermissing het ka rakter van een criminele zaak. Vermoed wordt dat het meisje in de Keulse onderwereld wordt vastge houden. Haar vriendin heeft ver klaard dat zij wel, maar Erna niet, is kunnen ontsnappen uit de „be scherming" van drie Duitsers. Het signalement van mej. Van Hooij donk luidt: lang 1.78 m, flink postuur kort rossig geverfd haar. Ze was bij vertrek üt Roosendaal gekleed in een lichtgroene Jurk, rood lakjasje, blauwe schoenen met platte hak. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De heer Mar tin van Doorne, vice-president van de DAF-fabrieken heeft tij dens zijn vakantie in Zuid- Frankrijk een merkwaardig avontuur beleefd. Op een ge schikt plekje stond hij tijdens de laatste wedstrijddag de verrich tingen gade te slaan van de Frans-Belgische DAF-equipe Haxhe-Coolen in de Alpenrally. Toen de wagen van de equipe ge passeerd was en hij verdere in formaties wilde inwinnen bij de finish, bleek de achtertrein van zijn auto (DAF) defect te zijn. Het onderdeel bleek te zijn ge sloopt door de equipe Haxhe- Coolen, die hij zojuist had zien passeren. Het duo had met pan ne te kampen en zag plotseling een verlaten DAF langs de weg staan. Om de finish tijdig te be reiken, was er toen maar één op lossing: de onderdelen van deze als uit de hemel geworpen DAF te kapen. Het ging om de borg- ring van de schokbrekersbevesti- ging. Het duo behaalde de over winning.... De heer Martin van Doorne vernam b(J de finish in Juan les Fins eerst, hoe de vork aan de steel zat. WASHINGTON (A.P.) De Ame rikaanse marine heeft toegegeven 233 radiografisch bestuurde helikop ters ter waarde van 25 miljoen dollar in de laatste zeven jaar te hebben verloren. De Dash-toestellen waren bestemd voor de onderzeebootbestrijding. De marine overweegt de gehele Dash- vloot te vervangen door een nieuwe, lichte, bemande helikopter. In het begin heeft men hoge ver wachtingen van de Dash gehad. Het toestel werd ontwikkeld om van tor- pedobootjagers op te stijgen nadat vijandelijke onderzeeërs waren op gespoord en rleze met de meegevoer de torpedo's te bestoken. IN SYRACUSE in de staat New York zijn de afgelopen nacht drie branden gesticht. Het was de derde achtereen volgende nacht van rassenonlusten in de negerwijken van de stad en tot dusverre zijn 41 personen gearres teerd. De burgemeester van de stad heeft een avondklok ingesteld van 01.00 uur tot 07.00 uur voor jongelui onder de 17 jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op zeer originele wijze hebben de leden van de Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aero Club (EZAC) hun belangstelling geuit, toen woensdagmiddag hun secretaris-penningmeester, de heer W. Kayser (25) uit Hulst in het huwelijk trad met mej. C. van de Bulk (21), eveneens uit Hulst. Tijdiens de huwelijksplechtigheid in de St.-WiHibrordiustoasiliek werd een zweefvliegtuig op een feestelijk versierde carrier het bruidsp: Hulst zou op de romp duidelijke .en, waarin straten van :n". Rechts utel was in de naam „Conrie" aangebracht en aan de lin kerzijde stond „Willie" te lezen. De plaatselijke politie verleende aam de „stunt" vam de zweefvliegers graag haar medewerking door het verkeer voor de kerk, waar het zweefvliegtuig stond opgesteld omder grote publieke belangstelling in goede banen te leiden. Bet slechte weer gooide jammer ge noeg roet in het eten. Ter bescher ming tegen de regen werd over het toestel een groot stuk plastic uitge spreid, zodiat de zitplaatsen voor bruid en bruidegom toch droog bleven. Na de mis werden de heer Kayser en zijn bruid onder haastig toegesto- (Van onze correspondent) GOES In het Bergzichtzieken- huts te Goes is woensdag om half vijf de 37-jarige heer J. Goud uit Schore overleden. De heer Goud werd zon dagmiddag door een personenauto aangereden op de kruising Zanddijk- Rijksweg 58 nabij Kruiningen. Hij liep hierbij ernstige verwoningen op. Hert slachtoffer was ongehuwd. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL. Deken J. A. Segers, de nieuwe pastoor van Terneuzen, deed zijn eerste openbare entree voor de gehele Kanaalzonegemeenschap tijdens een bijeenkomst van 145 ka tholieken uit het gehele dekenaat, vertegenwoordigers van letterlijk al le katholieke groeperingen in dit ge bied. Tijdens de vergadering werd gekozen voor een nieuwe pastorale aanpak, waarbij het Kanaalzonege- bied ais een eenheid zal worden be schouwd, die de gesloten parochiege meenschappen min of meer zal door breken. „Deze avond mag niet mislukken," aldus de deken in zijn openingswoord, „anders worden we weer een heel stuk teruggeworpen." Vanwege de ge- interesseerdheid voor samenwerking, die in dit gebied alle lange tijd be staat, was hij er van overtuigd, dat de avond, die belegd werd in het res taurant van het Sluiskilse ziekenhuis, zelfs een succes zou worden. De avond had een dubbel doel. Uit de Kanaalzone moesten drie afgevaar digden gekozen worden voor het dio cesaan pastoraal beraad, waarin een groep mensen onder leiding van het bisdom zich bezint op de vormgeving van het christen- en kerk-zijn in deze tijd. Het tweede doel lag op dekenaal niveau: van strict parochieel naar de kenaal. Uit de acht naar voren geschoven kandidaten voor het diocesaan beraad werden gekozen: mevrouw Vereecken Remery uit Sas van Gent en de he ren F. de Waal uit Terneuzen en J. van Voorden uit Sluiskil. De priesters hadden uit hun midden als vertegen woordiger gekozen pater Paulinus, rector van het rectoraat (parochie) Sluiskil en overste van de kapucijner- ADVERTENTIE gemeenschap, aldaar. Het is de bedoe ling dat in de toekomst de leken ook de priesterafgevaardigde zullen kie zen. De deken is ambtshalve lid van het diocesaan beraad. Tot nu toe werkten in de Kanaal zone aparte „beraden" van leken, priesters en religieuzen. Deze bera den werden tijdens de vergadering opgeheven. „Als wij samen de kerk vormen," aldus de deken, „dan is het niet consequent om in aparte groe peringen te gaan vergaderen. Natuur lijk is het wel mogelijk dat de pries ters hun eigen problemen aan de or de stellen." De nieuwe organisatie gaat echter uit van bepaalde noden en behoeften, die de aandacht moeten krijgen van werkgroepen. In de werkgroepen zullen priesters, religieuzen en leken samen denken over en werken aan bepaalde pro blemen. Uit deze werkgroepen zullen vertegenwoordigers gekozen worden die samen het algemeen beraad vor men. Als agendacommissie zal daar boven het pastorale comité fungeren. De vergadering bracht zelf een groot aantal noden en behoeften, die in de Kanaalzone leven, naar voren. Genoemd werd o.a.: de noodzaak van meer contact tussen leken en pries ters, meer contact met andersdenken den, goede voorlichting i.v.m. ver nieuwingen, specialisatie van de gees telijkheid naar capaciteit, jeugdpro blemen, voorlichting en vorming van verloofden, zorg voor buitenlanders en schippers, voor bejaarden en we duwen, de oprichting van een bureau voor huwelijks- en gezinsmoeilijkhe den. de uitbouw van een kerkelijk informatiecentrum. Een klein comité zal deze gegevens sorteren en wat verder uitwerken. Dit zal als basis dienen voor de be sprekingen op de volgende algemene vergadering, die op 7 oktober zal wor den gehouden. Op die dag zullen de werkgroepen moeten worden samen gesteld. ken paraplu's naar die miini-vliegltuig- trap gebracht. Ook voor die bruids meisjes was in het toestel een plaaitsje gereserveerd. Boven de hoofden vam de zichtbaar verraste bruid en bruidegom werd een kleu rige parasol geplaatst. Tij diens de tocht vain het zweef vliegtuig (getrokken door een perso nenwagen) door de binnenstad naar de „Koning van Engeland" moest noodgedwongen het doorzichtig plas tic kleed beschutting blijven bieden tegen de regen. Intussen cirkelde bo ven de vestingstad een motorvlieg tuig met een sleepdoek, waarop de EZAC-leden die korte en bondige fe licitatie hadden geschreven: „Veel geluk: EZAC!" Later zou het vliegtuig, na het af koppelen vain de sleep op het vlieg veld Zeeuwsch-Vlaanderen van de firma R. Heyens, nogmaals opstijgen om snoepgoed te „droppen" boven het voetbalveld voor de schooljeugd. Dit kon niet doorgaan omdat de pi loot hoe langer hoe minder grond- zioht had. Het snoep werd toen met een auto bij de kinderen gébracht. (Van onze correspondent) SLUIS Op klaarlichte dag is tussen vier en zes uur in een alleen staande woning aan de Sluissestraat ingebroken. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door aan de achterzijde een raam te forceren. Vermoedelijk is geld het hoofdmotief geweest. Een aanzienlijk bedrag wordt vermist. Andere waardevolle voorwerpen heeft men onaangeroerd gelaten. De rijkspolitie stelt een on derzoek In. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De leefbaarheid in de stedelijke driehoek Rijn-Maas-Schel- de is onderwerp van een studiesa menkomst, die op 10 oktober in Brus sel wordt gehouden. De organisatie berust bij het bureau van de Confe rentie voor Ruimtelijke Ordening in Noordwest-Europa. De studiedag staat onder beschermheerschap van Jean Rey, voorzitter van de Com missie van de Europese Gemeen schappen. Het voorlopige programma vei meldt een inleiding door professor J. Fourastie van de Parijse universiteit over „Belang van een goed leefmilieu voor de economische ontwikkeling". Professor W. Pflug van de t.h. in Aken, spreekt over „De betekenis van het landelijke gebied". De mens in zijn stedelijke milieu wordt bekeken door de Rotterdamse stedebouwkundige jhr. ir. J. de Ra- uitz, terwijl mr. J. Vink, oud-direc- teur-generaal van de Rijks Planolo gische Dienst te Den Haag, de „Ruim telijke structuurschets voor de ste delijke driehoek Rijn-Maas-Schelde" zal presenteren. Een algemene dis cussie volgt op de inleidingen. ,,IN 1947, het jaar dat Theo Middel kamp wereldkampioen werd, zijn wij in Nieuw-Namen met de wedstrijden om de grote Scheldeprijs begonnen. Ik was met verschillende dorpsge noten aanwezig in Reims toen Theo Middelkamp daar de wereldtitel ver overde en wij besloten na afloop om Nieuw-Namen ook een jaarlijks wie- Ierevenement te bezorgen", zegt de heer L. van Vlierberge, voorzitter van de sportafdeling van het Nieuw- namense feest- en sportcomité. IN deze functie organiseerde de heer Van Vlierberge reeds 21 keer de jaar lijkse wedstrijd om de grote Schelde prijs. „Die organisatie neemt onge veer een maand in beslag. Wij kun nen op ons parcours geen entree hef fen en zelfs het programma wordt gratis uitgereikt. Wij steunen dus voornamelijk op de middenstanders van Nieuw-Namen en daarom gaan wij elk jaar met lijsten rond voor een bijdrage. Tot nu toe is dat steeds goed gelukt. Er is nog geen jaar ge weest dat de wedstrijd niet door kon gaan. Wel hebben wij verschillende keren met nieuwelingen in plaats van amateurs gereden". Overigens: de heer Van Vlierberge droomt nog al tijd van een profwedstrijd op de laat ste dag van de kermis. DE heer Van Vlierberge: „Mijn ideaal is een wedstrijd voor beroepsrenners in Nieuw-Namen. Maar ik vrees, dat zo'n evenement in ons dorp niet te verwezenlijken is. In de eerste plaats is het niet mogelijk om in Nieuw- Namen een criterium te rijden. Ons parcours loopt namelijk voor een groot gedeelte over de Rijksweg en die kan niet voor het verkeer wor den afgesloten. Daarnaast zou het voor ons een moeilijke opgave zijn om hier een sterk rennersveld aan de start te krijgen. Aan toprenners zouden wij hier niet hoeven denken, die zijn voor ons toch veel te duur". „TOT 1965 hadden wij een parcours dat gedeeltelijk over Belgisch grond gebied liep. Op dat traject is onze wedstrijd 18 maal verreden. De laat ste jaren leverde de organisatie op dat parcours echter zoveel moeilijk heden op, met het verkrijgen van vergunningen enzovoort, dat wij een ander traject uan 1750 meter hebben uitgezet. Over dit parcours zijn de renners overigens ook zeer tevreden", zegt de heer Van Vlierberge, die een van de zeventien leden is van het Nieuwnamense Feest- en Sportcomi té, dat in dit Oost-Zeeuwsch-Vlaam- se dorp een groot aantal festiviteiten organiseert: van grote bruiloften tot wielerwedstrijden. DEZE week kwamen er zeventig ren ners uit heel Nederland naar Nieuw- Namen om er de 105 kilometer om de grote Scheldeprijs te fietsen. Win naar werd Ad Wouters, wiens naam zal worden toegevoegd aan (je ere lijst waarop de namen van vele gro te Nederlandse coureurs prijken. De heer Van Vlierberge: „De wedstrijd is hier door de jaren heen populair geworden. Veel sterke coureurs heb ben al in onze wedstrijden gereden. Het evenement is ook altijd vlot ver lopen. Er wordt van de ledén van het Feest- en Sportcomité dok heel wat inspanning gevraagd om op de wedstrijddag alles naar wens te doen verlopen'

de Stem | 1968 | | pagina 3