Cultureel centrum De Halle te Axel officieel in gebruik Vr op Groot aantal cursussen in diverse plaatsen Burgemeester Van Dijke; Geen statussymbool DRIE AUTO'S OP ELKAAR LUCKY LUKE: BILLY THE KID STUD1 Werkkete uitgebrai ton schac ZUID-BEVELAND „ONTWIKKELING ZEELAND" Nieuw re< Noodzaak Naamgeving Amfitheater HULST SAS VAN GENT Nieuw bijkantoor Boerenleenbank GOES Concert in St. Jansteen Z.-Vlaanderen M.-Zeeland N.-Zeeland Sas van Gent NETTE BETROUWBARE AGENT Hoogwater Wat en waar VANDAAG MORGEN Twaalf man V zich net redde Zinkstukkenj plastic voor Deltawerken Bootje sloeg man verdron BE STEM VAN DONDERDAG 12 SEPTEMBER 196S 5? t (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het nieuwe cultureel centrum De Halle aan het John F. Kennedyplein te Axel is woens dagavond officieel in gebruik ge steld door de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen. Deze gebeurtenis, waar bij ruim 400 genodigden aanwe zig waren, had met het optreden van de Groningse cabaretier Seth Gaaikema en de christelijke zangvereniging ASAF uit Axel een bijzonder feestelijk karakter. „Ik ben werkelijk onder de indruk vain dit gebouw", zo zei die heer Van Aartsen. „Het geld is goed besteed." De subsidie, door de provincie toe gekend voor dit projekt, noemde hij bijzonder, omdat er in de provincie nog meer plannen leven om een der gelijke accommodatie te realiseren. „Het is een bescheiden bijdrage", zo zei hij, „maar het is niet onbe langrijk, dat de provincie hiertoe is overgegaan." Hij onderstreepte, dat niet alleen Axel, maar de ganse provincie trots maig zijn op deze nieuwe aanwinst, die de heer Van Aartsen voor de hele streek van groot belang vond. De Commissie Ontbrekend Bedrag Cultureel Centrum Axel bood na mens de bevolking van Axel het Stichtingsbestuur van het cultureel centrum een vleugel en een geluids installatie aam. Seth Gaaikema kon door het ope- ningsceremonieel niet zijn hele pro gramma presenteren. Dit zal hij wel vanavond donderdagkunnen doen. als de Axelse benolking met „Dc Halle" komt kennismaken. Het ge- DAOBLAO VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: f 13,40 per kwartaal (excl. 50 cent incassukosten), f4,50 p. maand (excL 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. Huisaansluitingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. NL de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst, tel. 01140-3168. M Bogers, Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Hulst, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Goes. tel. 01100-5689. bouw is morgen (vrijdag) van 's mid dags drie uur tot 's avonds tien uur te bezichtigen. De burgemeester van Axel, de heei M. K. van Dijke, voorzitter van de Stichting Cultureel Centrum, zei in zijn toespraak tot de commissaris van de koningin, zijn echtgenote en de talrijke genodigden, onder wie o.m. leden van Gedeputeerde Staten en fractievoorzitters uit de Provinciale Staten, hoofddirectie en directie van de Nederlandse Stikstof Maatschap pij (dit bedrijf gaf een grote finan ciële bijdrage): „Het totstandbrengen van openbare gebouwen, zoals stad huizen en vooral ook gebouwen ten dienste van het cultureel-sociale le ven, wordt hier en daar wel aange merkt als een aandrift van zich naar voren dringende gemeentebestuur ders tot het creëren van een status symbool. Zo deze gesteldheid", aldus de bur gemeester, „in mijn gemeente al ver ondersteld wordt soms aanwezig te zijn, kan ik in alle openheid verkla ren, dat dit met dit project niet het geval is." De heer Van Dijke wees erop, dat het plan voor de bouw van een cul tureel centrum in Axel uit bittere noodzaak was geboren. Ruim een jaar geleden n.l. sloot het particulier ver- enigings- en toneelgebouw 't Centrum zijn poorten. Daardoor ontstond een gevaarlijk vacuüm in Axel, waar door toneel-, muziek-, zang-, jeugd- uitvoeringen en grote vergaderingen onmogelijk werden. Het gereedkomen van het cultureel centrum betekent tevens de afsluiting van de eerste fase in de sanering van de binnenstad. „Met betrekking tot de bouw wil ik", zei de heer Van Dijke verder, „de naar mijn gevoel zeer geslaagde kunstzinnige verfraaiing van het cul tureel centrum door de talentvolle jonge Zeeuwsch-Vlaamse beelden de kunstenaar, de heer Klinckhamers, niet onvermeld laten. Dat het provin ciaal bestuur aan deze kunstenaar de opdracht verstrekte zijn enige ja ren geleden aan Axel gedane toezeg ging voor een beeldplastiek te hono reren, aanvaarden wij met grote dank". De naam van het cultureel centrum „De Halle", dat ontworpen is door de Nijmeegse architect R. G. Rodenburg en gebouwd is door Korteweg's Bouw Mij N.V. te Breda, doet denken aan het middeleeuws schepenhuis, dat op het terrein moet hebben gestaan waar nu het cultureel centrum gebouwd is. Het gebouw is tegelijkertijd zeer fraai, veelzijdig en doelmatig. Het cultureel centrum, dat op de eerste plaats een gemeenschapshuis voor de Axelse bevolking beoogt te zijn, is praktisch voor alle doeleinden ge schikt. Het hoofdgebouw is gebouwd op een kolommenstructuur. De grote zaal biedt plaatsruimte aan ruim 400 personen en is amfi- theatersgewijs gebouwd. Het toneel is vijftien meter breed en acht meter lang. Vrijwel alle stukken zullen ge speeld kunnen worden. Achter het toneel is een laadbordes aangebracht Het nieuwe cultureel centrum De Halle In Axel. voor in- en uitladen van toneelrequi- sieten. Er Is bovendien een ruimte, waar filmprojectieapparatuur kan worden geplaatst. Deze kabine kan te vens als kleedruimte worden ge bruikt. De andere kleedkamers lig gen onder het toneel. Vanuit de foyer bereikt men via een trap het restau rant, de kleinere vergaderzalen en de toneelzaal. Beneden is een verga derzaal met 65 zitplaatsen. Dit zaaltje, dat oorspronkelijk niet op de tekening stond, kan voor diverse doeleinden, o.a. exposities, worden gebruikt. Daarenboven zijn er nog twee andere zalen: een z.g. voordrachtzaal (100 personen) en een kleine vergaderzaal met ongeveer dertig zitplaatsen. Een .4"- m 1 ~4U| BSMSm" 4, (Hf groot aantal verenigingen heeft nu reeds zaalruimte gereserveerd. De bouw en Inrichting van De Halle hebben ongeveer één miljoen gulden gekost. De gemeente Axel betaalde hiervan ruim f 726.000, de provincie legde een bedrag op tafel van f 50.000 en de Nederlandse Stikstof Maat schappij te Sluiskil schonk eenzelfde bedrag. Voorts kwamen bij het stich tingsbestuur gelden binnen van an dere bedrijven en van particulieren. Voor het nog ontbrekende bedrag zal in het meest ongunstige geval een lening moeten worden afgesloten. De stichting zal de meeste inkomsten ha len uit de verpachting van het restau rant en de verhuur van de zalen. De verenigingen in Axel krijgen kortin gen bij zaalhuur tot 50 procent. ivftCA wmmrnmymmmmzi. fjj|| R.-K. Vrouwengilde Dinsdag 17 september wordt in hotel De Graan- beurs voor de leden van het R.-K. Vrouwengilde een lezing met de monstratie gegeven door de Ned. Huishoudraad over „bont", o.a. wat betreft de soorten, gebruik en onder houd. (Van onze correspondent) De boerenleenbank te Sas van Gent zal vandaag een bijkantoor openen. De opening is niet alleen een zaak van de boerenleenbank. Ze wordt in samenwerking met de buurtvereniging Sint-Albert uit de ze wijk „gevierd". De officiële ope ning zal om 4 uur geschieden door burgemeester R. A. J. den Boer. Om zeven uur is er een lampionoptocht. Hengstdijk Laatste clubwedstrijd Zondag 15 september zal de hengelvereniging De Voge! in haar viswater haar derde en laatste club wedstrijd hou den. De wedstrijd begint te 14.30 uur en eindigt te 17.30 uur. Hoofdplaat Heropening Schoolstraat De werkzaamheden aan de Schoolstraat, die ondanks de slechte weersom standigheden enige tijd is aangelo pen, zijn onlangs klaar gekomen, het geen betekent, dat het verkeer niet meer hoeft te worden omgeleid via de Eurostraat en de Deltastraat. Ook de Dorpsstraat en Havenstraat zullen een herbestratingsbeurt krijgen, maar dat zal waarschijnlijk aanlopen tot 1970, daar in verband met de ko mende dijkverzwaring, zware vracht auto's met zand en andere benodigd heden, langs deze straten naar de dijk en haven zullen moeten rijden. Sluis Reis ouden van dagen De jaar lijkse reis voor ouden van dagen is thans definitief vastgesteld op de dinsdag 24 september. Het organise rend comité heeft gemeend het dit jaar eens in een andere richting te moeten zoeken en heeft besloten de tocht te maken naar Antwerpen en onmiddellijke omgeving. In verband met de grotere afstand wordt er vroeger vertrokken dan gewoonlijk, n.l. om half tien, terwijl de bewo ners van de wijken Heille en Sint- Anna ter Muiden met bussen worden gehaald. Besloten is ook om mee te nemen de echtgenoten van die ou den van dagen, die de 65-jarige leef tijd nog niet hebben bereikt. Gymnastiek De gymnastiekver eniging „Willen is Kunnen" heeft deelgenomen aan de jaarlijkse sport dag van het K.N.M.V., die dit jaar gehouden werd in de Braakmanpol der. Er was voor deze dag veel be langstelling en er werd in een pret tige sfeer een sportprogramma afge werkt. De nieuwe leider, de heer Henry uit Aardenburg, ging voor de eerste keer als leider mee. Sluiskil Glazenactie Zeer binnenkort zal de fanfare 'n glazenverkoopactie voe ren voor het uniformenfonds. Het be stelde zal enkele dagen na een mu zikale rondwandeling, tijdens welke bestellingen kunnen worden gedaan, bezorgd worden. Zuiddorpe Burgerlijke stand. Getrouwd: A. van Mossevelde, 24 en L. van Hoecke, 21. AAN HET GROOT-SEMINARIE der Jezuïeten bij San Sebastian in Bas kenland zijn 21 theologiestudenten naar huis gestuurd, omdat zij hebben geprotesteerd tegen het studieplan. De maatregel is genomen door de overste van de jezuïeten in Toledo, die belast is met de discipline en de studieplannen in de opleidingsinsti tuten der jezuïeten in Spanje. G.M.V.O. Een groot aamtal leden vain die Goese Middenstands Vrou wen Organisatie heeft de jaarlijkse mididagtrip gemaakt. Er werd een bezoek gebracht aam Brugge. Daar werd o.a. gewinkeld en een boot tocht door de grachten gemaakt. Het volgende reisdoel was Knokke, waar wafels werden gegeten. Via Oost burg, waar een hartig hapje werd gebruikt, keerde het gezelschap 's avonds in Goes terug. Heinkenszand Doutschieting De handboogver eniging „Sorainus 2" hield haar schie- ting op de staande wip. Van 16 ver enigingen waren 52 schutters verte genwoordigd. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: C. D„ Raas van Willem- Tel] te Ovezande; 1ste zij vogel: P. Vermue van Jac. v. Beieren te Goes; 2e zij vogel: W. N. v. Li-ere van Edele Handboog te Oudelandie. lste boven- kal: L. Meyaand van Edele-Haaid- hoog te Oudelande. 2e bovenkal: C. Timmerman van Vios te 's-Heeren- hoek, bij loting, lste onderkal: P. Driedijk van Scranus te Heinkens zand; 2e onderkal: C. West dijk van Vios te 's-Heerenhoek; lste klep: P. Rentmeester vat» A..D.L.M. te Kwa- dendamme; 2e klep: W. de Jonge, eveneens van A.D.L.M.: 3d'e klep: L. Meyaard van Edele-Handboog te Ou delande. Meeste kleine vogels: M. de Jonge van Wilem-Tell te Ovezande en F. v. Loenhout van Jac. v. Beie ren tr* ieder 4 stuk». Kruiningen Biljarten De biljartvereniging De Korenbeurs gaat een groot neder- (aagtoernooi houden. Alle wedstrij den worden gespeeld in hotel De Ko renbeurs en zullen om acht uur be ginnen. De Korenbeurs zal spelen op 27 september tegen Rilland, 11 okto ber tegen Kortgene, 25 oktober tegen Kwadendamme, op 8 november tegen Thalia Hansweert, 22 november Kloe- tinge, 29 november Coroos Biezelin- ge, 6 december Walsoorden en als sluitingswedstriid tegen OKG Hans- weer i. Lewedorp LEWEDORP Op de splitsing Rijksweg 58-Oude Zandweg heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een vrachtauto, bestuurd door H. L., die reed in de richting Middelburg en de twaalfjarige jongen M. Schrijver die linksaf de Oude Zandweg wilde inslaan. Hij werd hierbij geschept door de vrachtauto. De jongen liep lichte verwondingen op. 's-Heerenhoek Palingschieting De handboog vereniging „Concordia" hield haar schieting op de staande wippen. Er waren 74 schuters die naar de 30 kg te verschieten paling meedongen. Uit slag van de eerste wip: Hoofdvogel: niet afgeschoten; lste zijvogel: Jac. Westveer van Edele-Handboog te Oudelande; 2e zijvogel: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwadendamme; lste bovenka!: C. Westdijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2e bovenkal: P. Rijk eveneens van Vios; lste onderkal; P. Timmerman vain Vrije-Schutters te 's-Heerenhoek; 2e onderkal: B. v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Hee- renhoek; lste klep: F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2e klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme; 3e klep: C. West-dorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 4e klep: A. de Jonge Hz van Willem- Teil te Ovezande; meeste kleine vo gels: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: F. Clarys van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2e hoofd vogel: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 1ste zij vogel: C. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande; 2e zij vogel: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 3e zijvo gel: J. Remijn van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek; 4e zijvogel: O. Steenaent van A.D.L.M. te Kwaden damme; lste kal: J. v. d. Walle van Vios te 's-Heerenhoek; 2e kal: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme; 3e kal: F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande; 4e kal: W. de Jonge voornoemd; meeste kleine vo gels: P. Peeters van Victoria te Kwadendamme, 6 stuks. CLINGE De muziekschool Sem per Gaudete zal zaterdag 14 septem ber om 17.00 uur een uitvoering ge ven op de kiosk in St.-Jansteen. Na de uitvoering zal de drumband een show geven en een tocht door het dorp maken. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De Cursus Ontwikkeling Zeeland, die het vorig seizoen in Mid delburg is gegeven, heeft bijzonder veel belangstelling gehad. Vandaar dat de organisators, het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit en de Leergang Ontwikkeling Zee land hebben besloten deze cursus be halve in Middelburg ook in andere Zeeuwse plaatsen te geven. In de zogenaamde basiscursussen zal o.m. worden gedoceerd: geschiede nis (bronnen), geschiedenis (over zicht), archeologie en bodemkunde, landschap en geschiedenis van de bouwkunst. Daarnaast zullen ook meer gespe cialiseerde cursussen worden gehou den. Het doel daarvan is, aldus een circulaire, „de geïnteresseerden in de ontwikkeling van de provincie een mogelijkheid te bieden het eigen on derzoek te stimuleren en in verant woorde banen te leiden." Het programma voor de cursussen ziet er als volgt uit. De basiscursus voor Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ge houden in het gemeentehuis van Oostburg. De cursus wordt gehouden op 7 oktober, 4 november, 2 decem ber, 24 januari, 17 februari, 15 maart en 29 maart. Docenten zijn de heren M. P. de Bruin, ir. J. A. Trimpe Burger, drs. W. J. Wolff en W. de Zutter. Excur sies zullen worden gemaakt naar het museum in Aardenburg en naar St.- Baafs (1 maart), naar IJzendijke en Hulst (15 maart) en naar het Zwin en het vogelreservaat (29 maart). De basiscursus voor Midden-Zee land zal worden gegeven in gebouw „De Schakel" in Midddelburg. De data waarop de cursus wordt gegeven zijn 10 oktober, 14 november, 12 de cember, 9 januari, 13 februari, 22 fe bruari, 8 maart en 22 maart. Docen ten zijn de heren M. P. de Bruin, drs. P. v. d. Feen, drs. W. J. Wolff en dr. mr. C. A. van Swigchem. Excursies worden gemaakt naar de Abdij en het Zeeuws Museum (22 februari), de kerken van 's-Heer Abtskerke en Nisse (8 Maart) en het natuurreser vaat Rammekens (22 maart). De basiscursus voor Noord-Zeeland vindt plaats in de aula van het gym nasium te Zierikzee. De data, waarop de cursisten bijeenkomen zijn: 8 ok tober, 5 november, 3 december, 14 januari, 4 februari 15 februari, 1 maart en 22 maart. Docenten zijn de heren M. P. de Bruin, drs. P. v. d. Feen, drs. W. J. Wolff, en dr. mr. C. A. van Swigchem. Excursies zullen worden gemaakt naar het streekmuseum op Goeree (15 februari), naar Haamstede, de Vroon- gronden en Renesse (3 mei) en naar de kerk van Brouwershaven (22 maart). (Van onze correspondent) RILLAND-BATH Woensdag avond om half zes zijn op Rijksweg 58 ter hoogte van de Kreekrakdam drie personenauto's op elkaar gereden bij een kop- en staartbotsing. Drie auto's moesten worden weggesleept. Eén persoon, J. H. uit Venlo, liep hierbij een dubbele beenbreuk op en moest, na behandeld te zijn door dokter J. A. Kamps uit Rilland, met een ambu lance naar het ziekenhuis Lievens- berg in Bergen op Zoom worden ver voerd. De aanrijding ontstond tijdens een hevige regenbui, toen er in de file langzaam afgeremd werd. J. H. uit Venlo schoof echter door en druk te nog drie voor hem rijdende per sonenauto's in elkaar. Deze werden bestuurd door E. M. van B. uit Aarle Rixtel, door C. T. V. uit Westdorpe en T. C. L. uit Hoofddorp. De mate riële schade was groot. Wat betreft de gespecialiseerde eur. sussen: een cursus „Flora en fauna ij Zeeland" wordt gegeven in de anh van het christelijk lyceum in Goes, In de kantine van het Vlissings stad. huis zal een cursus „heraldiek, genea. logie, numismatiek en paleografie" plaatsvinden. De cursus „bodemkunde en bouw. kunst in Zeeland" zal worden gehou den in de aula van het christelijk ly. ceum in Goes, terwijl in het Vlissing. se stadhuis de cursus „Scheldestroom en loodswezen" wordt gegeven. Ten slotte is er nog de cursus „volkskun de", die zal worden gehouden in de provinciale bibliotheek te Middel- burg. Deze gepecialiseerde cursussen be ginnen allemaal in de eerste helft van oktober. Deelnemers zullen ook één of meer excursies maken. (ADVERTENTIE) voor de bezorging en in casso van onze krant vra gen wij een Ruime bijverdienste. Aanmelden schriftelijk of telefonisch bij kantoor De Stem, Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751 of M. v. Ooteghem, Beuken- straat 11, Sas van Gent tel. 01158-1202 Morgen, vrijdag 13 september Hansweert 6.34 en 18.45 uur. Terneuzen 6.00 en 18.11 uur. Vlissingen 5.31 en 17.42 uur. Wemeldin-ge 7.14 en 19.25 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-17 uur Schilderijen van Raymond de Meester de Betzenbroeck en Jos. But. ST.-NIKLAAS Eden: Cash cash 18 j. Renova: Het groot restaurant a.l. Palace: Dokter Zjivago 14 j. Select: Maitt Helm opgejaagd 18 j. GENT Scala: Ontmoeting in Centraal Park 18 j Agora: Afdreiging door moord 18 j. Normandïe: Oscar 18 j. ANTWERPEN Rex: De detektive 18 Aarvang 12 - 16 - 19 - 21.30 uur. Rubens: Gejaagd door de wind a.l, Aanvang 14.30 en 19.10 uur Ambassades: Smashing time 18 J. Aanvang 12 - 14 16 18 20 22 uur Capitole: Voor een handvol dollars 181 Aanvang 12 14 16 - 18 20 22 uur Savoy: Het wonder der liefde 18 J. Aanvang 12 - 14 16 - 18 20 22 uur. Astrid: De avonturen van Pauline a.l. Aanvang 10 12 14 - 16 - 18 20 22 uur Quellin Hartelijke kussen uit Rusland 18 J Aanvang 14 16.30 19 21.30 uur. Astra: AngeLique en de sultan 18 J. Aanvang 12 14 16 - 18 20 22 uur KOEWACHT J. de Guchteneire 19.30 uur Geboorte- schieting ST. ANNA TER MUIBEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-17 uur Schilderijen van Raymond de Meestet de Betzenbroeck en Jos. But. DOMBURG Burgerzaal gemeentehuis 19.30 uur Each-in over moderne poëzie en tiffl- kunst KLOOSTERZANDE Krokodil Bar 21.30 uur Flying Comets it (Van onze correspi KILLAND-BATH V, gen zijn tussen vijf en kele werkketen uitgebr Aannemingsmij. Jac. G, uit Rotterdam. Twaalf overnachtten in deze hi wen, konden nog net Jas pakken om buiten De werkketen staan land bij de werkhaven de-Rijnikanaal. De Rill; weer die met complete l half zes arriveerde beg stralen, te blussen, doch «te gedeelte van de ge reeds in as, doordat er ten in opgeborgen lager der veel materiaal. De brandweer kon I dat 't vuur oversloeg naa legen tank met dieselolie, die reeds warm was. C tal van vrachtwagens kds gebouwen geparkeerd. I brandweer zeer snel ter verschenen konden ook gespaard blijven. Het z.g. de brand plaatshad, lig acht km buiten Rilland terschelde. De brand is h gchijnlijk ontstaan door i| selen vain een butagasfles de bedraagt naar schatl t 100.000,-. (Van een onzer verslag BREDA Bij de D worden op het ogenblik zi gebruikt waarin polypro door Shell vervaardigde verwerkt. De kunststof wc past bij zinkstokken best' de afsluiting van het Har] het Brouwershavense Gat. Zinkstukken dienen tei ming van een rivier- of Ze moeten het wegzuige zand door de stroom, di bodem trekt, tegengaan, stuk fungeert ook als een s het moet het zand tegenhoi het water doorlaten. Va werden zinkstokken gen rijshout. Tussen twee ro rijshout werd een losgevo van hetzelfde materiaal In de praktijk is echter ge, de beschermende werking rijshoutpakketten niet doende is. Proefnemingen gewezen dat zinkstukken kern van plastic grotere bieden, zoals grote mi sterkte, soepelheid en onge voor rotting waardoor de heid verbeterd en de levens! zienljjk verlengd wordt. HERPT (ANP) Woensc omstreeks half een is in de van de scheepswerf van d, laris onder Herpt, gemeentf een vissersbootje omgeslag ser is verdronken. Werklieu, n.v. Polaris zagen het on beuren. Zij probeerden nog keling te redden, doch tever ongeluk schijnt gebeurd te nat een boot een aanvarin Gmtrent ouderdom of herl net slachtoffer is op dit mc toets bekend. Zijn stoffelijk is nog niet gevonden.

de Stem | 1968 | | pagina 2