De mensen die van plan zijn zomaar vinyl-op-vilt vloerbedekking te kopen, moeten deze bon wegsturen voor het te laat is. Afwisseling op concert in de Lutherse kerk OLYMPISCH ALLERLEI In Brabant 3300 huizen buiten spel hoek- winkelpand demonstrateurs(trices) BREIERS Te Middelburg Gereden onder invloed: eis vier maanden en ontzegging Internationaal hengelconcours te Schore STERKE W.-DUITSE WIELERPLOEG NAAR MEXICO Samenwerking tussen Blokkeer en AMVJ/RC Zeehengelconcours te Sluiskil AANSLAG OP PROSTITUéE Zeeuwen en Belgen oppermachtig tijdens concours „De Vlieghei''' Achteruitgang van export in primaire produktielanden Muntverslag 1967 E.Y.A.-handel teleurstellend Reclame- vakbeurs in Utrecht geopend 1 apothekers assistente f gouden kroonspelden ,,'t <ü5oubboppertje" Emile Lockefeer MEISJES DE STEM VAN DINSDAG 10 SEPTEMBER 1968 MIDDELBURG Afwisseling was er genoeg op het concert dat in de Lutherse kerk te Middelburg werd gegeven; hiervoor zorgden het Mid delburgs mannenkoor onder directie van Daniël Manneke en deze dirigent trad ook als organist op. Het programma dat door de orga nist werd geopend met een drietal werkjes uit de 15de en 16de eeuw vermocht dan wel interessant te zijn ter kennismaking, muziek die de lief hebbers deed boeien, was het nu ook niet direct wat Guillaume du Fay en Heinrich Isaac ons voorscho telden. In een later stadium liet Daniël Manneke ons meer genieten van twee werkjes van Couperin; vooral gaaf was zijn orgelspel in de „Dialoque sur les Grands Jeux" van Nic. de (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Vier maanden gevange nisstraf en ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar was de eis, die de officier van justitie in overweging gaf aan de Meervoudige Kamer, naar aanleiding van de zaak contra P. v.d. H. uit Zevenbergsehoek, die na een aanrij ding met dodelijke gevolgen was doorgereden. De verdachte had op 13 juli j.l. op rijksweg 17 onder Roosendaal gere den met een DAF-bus en was al rij dende iets naar links uitgeweken, waarbij hij in aanraking was geko men met een tegenligger. Bij de daardoor ontstane botsing, waarbij de tegenligger over de kop sloeg, werd een kindje van drie jaar dusda nig ernstig gewond, dat het over leed. J- v.d. H. reed na de aanrij ding door alsof er niets gebeurd was, later bleek dat hij tijdens de aanrij ding onder invloed was van plm. tien glazen bier. Thuis gekomen was v.d. H. met zijn eigen auto op stap gegaan, waarbij hij weer het nodige innam. Ook nu veroorzaakte hij een ongeluk, waarbij gelukkig alleen hij zelf betrokken was; zijn auto kwam tegen een boom terecht. Verdachtes gedrag ter zitting was nu niet van die aard om sympathie op te wekken. Op de vragen, die hem door de president werden gesteld, gaf hij vage, knorrige antwoorden. Het enige, wat er duidelijk uitkwam was de Opmerking; „Ik kon nog wel goed rijden". Daar wilde de officier van justitie geen moment aan geloven, zodat hij in een bewogen requisitoir tot boven genoemde eis kwam- De verdedi ging trachtte de zaak wat rooskleuri ger voor te stellen en deed dat in een uitvoerig pleidooi. De Rechtbank bepaalde de uitspraak op over veer tien dagen. Gringny. Dirigent-organist Manneke was tot besluit van deze avond nog te be luisteren als componist in een drie delig werkje, dat als titel mee kreeg „Muziek voor Kleinorgel", wat hij dit jaar componeerde. Van het mar kante eerste deel (Intonaties ge naamd) hebben we zeer genoten. De andere delen klonken ons nog wat on wennig in de oren, maar (en dat is met deze moderne muziek nu een maal vaak het geval) men zal ze enige malen moeten kunnen beluiste ren om er een objectief oordeel over te kunnen vellen, hetgeen nu nog niet helemaal mogelijk bleek. Het Middelburgs mannenkoor kon men horen in een negental liederen, waarbij het „O Magnum Mysterium" helaas na een kort begin door orgel- pech tot een vroeg einde werd ge dwongen. Wat ons opviel was de rust die er van deze mannenzang uitging een rust waaraan het cor recte dirigeren van Daniël Manneke niet vreemd zal zijn geweest. I-Iet programma bevatte voorname lijk nog wat „oude getrouwen". We hopen in een volgende concert (en we doelen op de voorjaarsuitvoering) echt eens een nieuw program voor geschoteld te krijgen. Dit moet onder deze directie mogelijk zijn. Er werd thans echt wel goed gezongen over het algemeen, maar wat ons altijd weer opvalt is het steeds weer devote het te lieflijke, waarmee alles ge bracht wordt, waarbij het „stoere" element te alle tijde ontbreekt. A. L. MEXICO CITY (ANP) Voor de Olympische zeilregatta in Acapulco hebben zich 282 boten uit 17 landen; gemeld41 finnjollen, 65 Flying Dutchman, 44 starboten, 80 draken en 52 jachten in de 5,5 meter-klasse. Voor de deelnemers aan de Spelen staan in totaal 88 trainingsgelegen heden ter beschikking. Daarvan zijn er alleen al negen voor zwemmen en volleybal, acht voor voetbal en zes voor atletiek, basketbal, gymnastiek en moderne vijfkamp. Vier Tsjechische meisjes, die op 13 oktober van het vorig jaar vanuit hun vaderland te voet en met de boot naar Mexico vertrokken om daar de Olympische Spelen te kunnen bijwonen, hebben bijna hun doel be reikt. Ze zijn in de Mexicaanse pro vinciestad San Luis Potosi aangeko men, vanwaar het viertal nog 420 kilometer naar Mexico City af te leggen heeft. Zij zullen waar schijnlijk op 29 september de Mexi caanse hoofdstad bereiken. Volgens de ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek in Mexico, Mohamed Hamdi Abouzeid, zullen de Egyptische deelnemers aan de Olympische Spelen zich terug trekken indien zij tegenover Israë liërs komen te staan. Hij herinnerde er aan, dat ook het Marokkaanse voetbalelftal niet naar Mexico gaat omdat Israël in dezelfde groep was ingedeeld. (Van onze correspondent) SCHORE De heer W. Boel uit Goes is eerste geworden in het in ternationaal hengelconcours van de hengelvereniging S.H.C. te Schore, dat in de Westerschelde werd ge houden. Het was ideaal weer, de organisatie was voortreffelijk, maar vis werd er heel weinig gevangen. Er waren 260 deelnemers aan dit concours en meer dan de helft van hen wist niets op het droge te bren gen. Deze wedstrijd telt mee voor het kampioenschap van de Deltafedera tie. Voorzitter A. Leys van S.H.C. gaf om 2 uur het startsein en bur gemeester van Suylekom reikte 's- avonds in het verenigingsgebouw de prijzen uit. Winnaar W. Boel uit Goes had 437 punten. Behlave de gebruikelijke beker kreeg hij ook de koelkast die als hoofdprijs gold in deze wedstrijd. Verder gingen nog 49 STUTTGART (ANP) Met onder meer de achtervolger Ruppert Krat- zer en de 1 kilometer tijdrit specia list Herbert Honz lijkt de VVestduitse wielerploeg hoge ogen te gaan gooien ln de strijd om de Olympische wie- lertitels in Mexico. Vooral de 23-ja- rige Kratzer heeft tijdens de VVest duitse baankampioenschappen in Stuttgart grote indruk gemaakt. In de kwalificatieritten liet hij over de vier kilometer achtervolging de fraaie tijd van 4.48,0 voor zich af drukken en in de finale bewees hij met 4.51,5 zijn goede vorm voor dit ogenblik. Herbert Honz deed overi gens weinig voor de prestatie van Kratzer onder door op zijn 26e ver jaardag op de 1 kilometertijdrit met staande start een voortreffelijke tijd van 1.08,53 op de klokken te bren gen. personen met een prijs naar huis. De namen van de eerste tien zjjn: 1. W. Boel, Goes 437 pnt., 2. P. J. v.d. Meer, Hoogerheide, 390 pnt., 3. E. Imbert, Halle 335 pnt., 4. Mevr. Lepoeter, Kapelle, 285 pnt., 5. J. Bennaerds, Bergen op Zoom 250 pnt., 6. J. J. Oele, Kapelle 242 pnt., 7. W. Kooman, Bergen op Zoom, 235 pnt., 8. A. Kant, Kapelle 230 pnt., 9. M. C. Rentmeester, Goes 225 pnt., 10. M. van Dalen, Kapelle 221 pnt. Prijzen verenigingen binnen Del ta federatie: 1. H.V.K.K., Kapelle 1379 pnt., 2. „Zeester", Halsteren, 1020 pnt. Prijs voor de eerst ein digende deelneemster: Mevr. Lepoe ter, Kapelle, prijs voor eerst eindi gende buitenlandse deelnemer E. Im bert te Hallen. Uitslag individuele korpsen: 1. Korps J. P. Lepoeter, Kapelle, 2. Korps L. C. Oele, Ka pelle, 3. Korps Passenier, Halle. DEN HAAG (ANP) Ter verdere stimulering van het topvolleybal in Nederland hebben de besturen van de verenigingen Blokkeer en AMVJ/RC tot nauwe samenwerking besloten. In het kader van deze overeenkomst zal door beide ploegen onder meer op 26, 27 en 28 december een toernooi wor den georganiseerd, met deelneming van Oosteuropese topploegen. Er zal zowel in Den Haag als in Amsterdam worden gespeeld. (Van onze correspondent) Het door de zeehengelsportclub Sluiskil georganiseerde zeehengel concours is een groot succes gewor den. Er waren 500 deelnemers. De vangst was niet groot- In totaal wa ren er 102 prijswinnaars. 1. A. Molleman, Ostende (B) 508 pnt., 2. Mevr. Lorroy, Blankenber- ghe (B) 440 pnt., 3. R. Smid, Sluis kil, 418 pnt., 4. E- Claes, Blanken- berghe 383 pnt., 5. P. Faes, Zeebrug- ge 317 pnt., 6. A. Bakx, Halsteren, 302 pnt., 7. Mevr. Verhejje, Ostende 300 pnt-, 8. F. Taalman, Hoek, 300 pnt., 9. P. Vergucht, Heijst, 289 pnt., 10. J. Harms, Hoek, 278 pnt. De be ker voor de eerste Nederlandse club werd gewonnen door Sluiskil en voor de buitenlandse club door Ostende. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH In Brabant zullen dit jaar waarschijnlijk meer dan 3300 woningen aan bewoning worden onttrokken. Dat blijkt uit gegevens die de gemeenten aan het provin ciaal bestuur verstrekt hebben. De provincie heeft deze gegevens opgevraagd na een brief van minis ter Schut (Volkshuisvesting), waar in de eis gesteld wordt dat dit jaar 3300 woningen aan bewoning onttrok ken worden, (stadssanering, krot opruiming enz.) De brief heeft in Den Bosch enige verbazing gewekt, omdat bij de toewijzing van het con tingent woningwetwoningen de eis gesteld werd dat slechts 1538 krot ten zouden worden opgeruimd. In de brief schreef de minister dat hij zou overwegen korting toe te passen op het contingent woning wetwoningen voor 1969, indien niet aan zijn wens om 3300 woningen aan bewoning te onttrekken, zou worden voldaan GRONINGEN (ANP) Verdacht van poging tot moord is de 25-jarige J. van D. uit Oostum (Groningen) zondagavond door de Groninger po litie ingesloten. De man heeft een 36-jarige prosti- tuée in de Martinistad met een ha mer een scheurtje in de schedel ge slagen. De avond tevoren had de man een vriendelijker bezoek gebracht aan de publieke vrouw. Terugkerende naar huis kwam hij tot de ontdek king dat zij hem te veel had laten betalen. Dit wilde hij wel even recht zetten en dus zon hij op wraak. Een wraak die hij gisteravond ten uit voer bracht. De arrestant gaf als zijn mening tegenover de politie dat zul ke vrouwen moeten worden opge ruimd. (Van onze correspondent) GILZE-RIJEN Op de vliegbasis Gilze-Rijen werd een schietconcours handboogschieten, staande wip geor ganiseerd. Een zeventigtal schutters, waaronder ruim 30 Turnhouters, bracht sfeer en strijd. De voornaamste uitslagen: eerste hoofdvogel E. van Croonenburg, Zuiddorpe; tweede hoofdvogel J. de Baar, Ovezande; derde hoofdvogel Alb. Boormans jr. Arendonk (B). Eerste zijvogel A. van Daele, Koe wacht; tweede zijvogel Alb Boormans jr. Arendonk (B). Eerste kal, J. Rentmeester, Ovezande; tweede kal J. Bruggeman, Westdorpe. Het grootste aantal kleine vogels (3) werd geschoten door J. van de Lans van de „Vlieghei" Gilze-Rijen. NEW YORK (ANP) In 1966/67 zijn de meeste primaire-produktie- landen getroffen door de zwakte van de vraag in geïndustrialiseerde lan den, die ongeveer zeventig procent van hun export afnemen. Een beperkt aantal primaire-produktielanden wist onder bijzondere omstandigheden de uitvoer te vergroten, maar de meer derheid had te lijden van een sterke vermindering van de groei of zelfs van een achteruitgang. In het jaarverslag deelt het IMF mee dat de nettowinst over het af gelopen boekjaar 55,74 miljoen dol lar bedraagt, een record. Het fonds legt er de nadruk op dat het herstel van langdurig vertrouwen in en van de stabiliteit van het internationale monetaire bestel in de eerste plaats afhangt van het resultaat van de toe nemende verbetering van de externe posities van zowel de Verenigde Sta ten als Groot-Brittannië (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Volgens het munt verslag 1967 waren er op 1 januari 1968 in omloop; in min. gld, rijksdaalders 114,2 guldens 171,1 kwartjes 68,8 dubbeltjes 58,8 stuivers 14,1 centen 12,0 Nadat er vorig jaar zeven miljoen zilveren guldens waren aangemaakt, werd de produktie stopgezet. Zilve ren rijksdaalders werden niet gesla gen. Er werden drie miljoen nikkelen guldens geproduceerd. GENèVE (AFP) In het achtste jaarverslag van de Europese Vrijhan dels-Associatie (EVA) over 1967/ 1968 wordt opgemerkt dat de grootste teleurstelling in het boek jaar is geweest dat de inspanningen voor het bereiken van een ruimere Europese integratie op de plaats rust hebben gemaakt. Gisteren werd in Utrecht de twee de reclame-vakbeurs geopend. De voorzitter van het genootschap voor reclame, dr. J. P. Ton, meent dat er nog steeds een triest wanbegrip be staat tot in de hoogste lagen van de bevolking met betrekking tot de wer- kelijke functie van de reclame in de economie. In een speech ter gelegenheid van de opening van de tweede reclame vakbeurs in Utrecht, kapittelde dr. Ton gisterochtend enkele „hoogge plaatste, politiek leidinggevende fi guren", die de mening verkondigden dat een produkt goedkoper zou wor den indien van dure reclamecampag nes zou worden afgezien. De schuld voor dit wanbegrip ligt voor een goed deel bij de reclame makers zelf, zo gaf dr. Ton toe. GEVRAAGD in apotheek houdende huisartsenprak tijk in omgeving Roosen daal. Diploma strekt tot aan beveling. Brieven onder no. 24305 van dit blad. Nu weer DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Autorijschool A. D'HOOGHE te St.- Jansteen, voor het vlot behalen van mijn rijbewijs. Tilly Kindt Koewacht, september 1968. Algemene kennisgeving Voorzien van de Sacramenten der zieken, is in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil overleden, onze zuster, schoonzuster en tante IRMA MARIA COONE weduwe van Camillus Aerens in de leeftijd van 73 jaar. Zuiddorpe A. Coone Sas van Gent H. Coone Familie Coone Familie Aerens Zuiddorpe, 8 september 1968 De uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uit genodigd, zal plaatsvinden in de parochiekerk te Zuiddorpe, op woensdag 11 september a.s. om 10.00 uur. Hiermede vervullen wij de droevige plicht u kennis te ge ven van het overlijden, door een noodlottig on geval, van ons zoontje en broertje ALBERT VAN 'T WESTENDE in de jeugdige leeftijd van bijna 10 jaar. Nieuwdorp: P. van 't Westende J. van 't Westende —Rijk Limburg: Rinus van 't Westende Nieuwdorp: Lau Catrién Beppie Margo Jan Nieuwdorp, 7 sept. '68. Drieklauwenwêg 6. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben op dinsdag 10 september a.s. om 10 uur in de pa rochiekerk van de H. Willibrordus te 's-Hee- rênhoek, waarna begra fenis op het r.-k. kerk hof, aldaar. Heden overleed geheel onverwachts mijn innig geliefde vader, behuwd- vader en opa, zoon, broe der, behuwdbroeder, oom en onze huisge noot, de heer ANDRé CHARLES WILLEMS óp de leeftijd van 52 jr. Terneuzen A. P. Willcms D. M. WillemsNeve Masja Sluiskil: P. J. Willcms Fam. Willems Fam. De Greve Breskens, 9 sept. 1968. Wéstlandstraat 19. Dê teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 11 september 1968, om 15.00 uur op de alg. begraafplaats te Breskens. Geen toespraken. Hiermede vervullen wij de droevige plicht u kennis te geven van het overlijden, door een noodlottig ongeval, van ons lief zoontje en broertje EDWIN in de jeugdige leeftijd van 3 jaar. P. v. d. Meiden C. v. d. MeidenMei Ronald Patrick Eticnne Monique Chantal Boschkapelle, 8 sept. '68 Provincialeweg 38. De plechtige Engelen- mis zal plaatshebben op woensdag 11 september 10.00 uur in de paro chiekerk van de H. Pe trus en Paulus te Bosch kapelle. in diverse uitvoeringen IÜWELIER-HORLOGER GOES, Korte Kerkstr 12, lel 5094 YL1SS1NGEN. Walstr 88. tel 6400 TE KOOP met vrijkomende benedenwoning en verhuurde bovenwoning Omgeving Wilhelminapark te Breda. Inlichtingen: tel. 39243 Breda N.V. S.I.O., grossier in speelgoederen zoekt voor de verkoop van haar merkartikelen in V D Breda en Roosendaal, tijdens de Sint-Nicolaas- periode vanaf 1 november a.s. representatieve voor Jouef electrische autobanen en treinen. Uw reacties worden gaarne ingewacht op ons kantoor Herengracht 25, Amsterdam, tel. 248020 TEXTIEL- GOEDEREN Hulst Terneuzen Wegens uitbreiding pro ductie vragen wij in onze ateliers voor diverse functies zo als Inpaksters en naai sters. of Mannen, die hiervóór opgeleid worden, om in twee of drie ploegen mee te werken aan de productie van de beken de MI-LOCK producten Inlichtingen, mondeling of schriftelijk aan ons adres: Hulst, Steensedijk 7 (01140-2751). Terneu zen, Mr. Haarmanweg 3, (01150-2834) pfn'o i--; v r Waarom *te laat" Zij lopen de (kleine) kans iets anders te kopen dan Balatred. En dat zou jammer zijn. "Want met Bala tred heeft Balamundi de ideale kombinatie gevon den van geluiddempend, warmte-isolerend, veer krachtig vilt en kleurecht, soepel en slijtvast vinyl. Daarbij komt dat u in de slaapkamers niet hetzelfde wilt hebben als in bijvoorbeeld de huiskamer of hal. U moet kunnen kiezen uit zware of lichtere kwaliteiten. Daarom wordt Balatred gemaakt in 11 verschillende soorten en maar liefst meer dan 76 kleuren en dessins. Is Balatred dan duur? Juist niet. Als u bijvoorbeeld Balatred 95 neemt (f 9,25 per m£), van-wand-tot-wand in een kamer van 4 bij 4 meter, kost dat 148 gulden (exklusief legkosten). Hoe dat kan? Balamundi is één van de grootste vloerbedekkingsconcerns van Europa. Kan daarom efficiënt produceren. En volop service geven! Vandaar dat Balatred de meest gekochte vinyl-op-vilt vloerbedekking is. Wat krijg ik als ik de bon opstuur? Allereerst veel nuttige informatie over Balatred. Zodat u weet welke mogelijkheden er zijn. En om u alvast te helpen bij het bepalen van kleuren en dessins, ontvangt u ook een handige kleurkombi- natie-kiezer. Gratis!

de Stem | 1968 | | pagina 4