Zuid-Beveland Per kan Z.-B SNEL ORDE IN CHAO Nieuwe remise voor gemeentewerken Kleuteronderwijs genoot aandacht van raad Hoek Axels Cultureel Centrum in één jaar tijd gereed MINIS' MIDDELBURG OPTIEK BS HULST TERNEUZEN B. en w. Goes akkoord met G.G.D.-regeling INBRAAK KANTINE TE BRESKENS Afscheid te Hoek van secretaris C. Bernard LUCKY LUKE: BILLY THE KID MODERNE KEUKENS VA Terneuzen groeit snel WALCHEREN Verdere verbroedering Don Bosco - Trefpunt Huldiging 60.000e in zwembad Boerenkapel Kalesaien voor bejaarden Diefstal in café Examens Hoogwater Aanvoer mijnsteen Films Studiedag katholiek Vrouwengilde MORGEN VANDAAG TREIN ONGEVAL Sp BE STEM VAN DINSDAG 10 SEPTEMBER 1968 (Van onze correspondent) De kinderen van Don Bosco en het Trefpunt uit Middelburg hebben op prettige wijze met elkaar kunnen kennismaken. Al geruime tijd was er sprake van een ophefing van Don Bosco, dat met accommodatiemoei- lijkhedem zat. Na enige bespreking vond men een oplossing door samen te gaan met Trefpunt, dat over een goede accommodatie beschikt. Eni ge weken geleden werd het samen gaan van beide instellingen een feit. Vorige week woensdag vond de eer ste kennismaking plaats. Deze had tijdens het weekeind een zeer pret tige voorzetting in een boottocht met „De Stad Veere" over het Veer- se Meer. Een veertigtal kinderen scheep ten zich in voor een 2,5 uur durende verbroederingstocht. Aanvankelijk verliep de voortgezette kennisma king nogal stroef, o.m. daar de be stelde zanger, die het ijs zou moe ten breken met een paar meezinger- tjes, verhinderd was. Aan het eind vain de gezellige vaartocht bleken de; kinderen het uitstekend met elkaar te kunnen vinden, waardoor de vaar tocht, waarvoor we belangstelling helaas wat tegenviel, toch in meer dan een opzicht een succes werd. Nutsspaarbank Bij de Nuts- spaarbank werd in de maand augus tus 1968 f 736.867.60 meer ingelegd dan terugbetaald, waardoor per eind augustus 1968 het saldotegoed aan inleggers steeg tot meer dan 41 mil joen gulden n.l. tot f 41.456-240.76. In 1967 bedroeg het spaaroverschot over de maand augustus f 554.250.95 en het saldo tegoed inleggers per het einde van die maand f 34.002.643.90. Westkapelle Hengelwedstrijd De visclub Westkapelle organiseerde een vis wedstrijd in zee waaraan 35 henge laars deelnamen. In totaal werden 10 bovenmaatse en 18 ondermaatse vissen gevangen. De prijswinnaars waren: 1. J. Lous, 6 vissen, 730 pnt., 2. B- Verhulst 1 vis, 705 pnt., 3. K Provoost 2 vissen, 673 pnt., 4. P. Lievense, 3 vissen 668 pnt., 5. L Provoost 1 vis, 386 pnt., 6. P. Lous, 2 vissen, 171 pnt, 7. K- Tatenhove, 5 pnt., 8. G. van Luijk 2 vissen, 2 pnt. Óp zondag 22 september zal wederom 'n hengelwedstrijd worden gehouden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS: 113,40 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,50 p. maand (excl 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. Huisaansloltingen telefoon EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur), Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Öostburg, teL 01170-2893 C. Menu, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Middelburg 01180-7438 J. Hiisken Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin. Hulst, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Middelburg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant. Goes. tel. 01100-5" (Van onze correspondent) TERNEUZEN In Terneuzen is de eerste paal geheid voor de nieuwe remise van gemeentewerken. Dat ge beurde zonder een officieel tintje. De bestaande remise werd 12 jaar ge leden gebouwd. De uitbreiding van Terneuzen en daarmee gepaard de uitbreiding van mensen en materieel van de dienst gemeentewerken maakt thans reeds de bouw van een nieuwe remise noodzakelijk. (ADVERTENTIE) Gediplomeerd opticien Gediplomeerd kontaktlenzenspecialist Als U naar 'n feestje gaat, draagt U dan een party, montuur met ontspiegelde glazen. Beelqschoon, Me vrouw! Komt U eens kij ken naar onze kollektie? Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 011502337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 p8||1 wÊÊk (Van onze correspondent) In het zwembad te Hulst heeft loco burgemeester P. J. Brand de 60.000e bezoekster, mej. H. Maasakker, ge huldigd. Hierbij waren verder aan wezig wethouder J. Stolte, voorzitter van de zwembadcommissie en het lid van deze commissie, de heer G. Naes- sens. Ook was er belangstelling van de kinderen die op dat moment in het zwembad aanwezig waren. Mej. Maasakker ontving een gratis jaarabonnement voor 1969. Haar wer den ook versnaperingen aangeboden. Tevens werd ook nog de 50.000e be zoekster, mej. B. de Bakker, gehul digd. Zij ontving eveneens een gratis jaarabonnement. (Van onze correspondent) De boerenkapel „De Kalesaien" is het eerste gezelschap geweest, dat optrad voor de bejaarden in het nieuwe bejaardentehuis De Blauwe Hoeve. Omdat de bewoners van het nog niet officieel geopende gebouw nog geen bijzondere attractie had den genoten, werd een avond geor ganiseerd, speciaal voor de bej aar tien en het personeel. „De Kalesaien" hadden veel suc ces. Zij werden meteen door mr. E. de Rechter, directeur van het bejaar dencentrum, uitgenodigd andermaal op te treden. De heer A. Koopmans deelde nog mee, dat de bejaarden, die hun ka mer moeilijk kunnen verlaten, op 28 oktober a.s. de officiële opening door prinses Margriet, zullen kunnen vol gen via hun huistelevisie. R.-K. Vrouwengilde De spor tieve dames van het r.-k. Vrouwen gilde te Huist gaan donderdag een tocht maken door de schorren in het Land van Saeftinge. De tocht staat onder leiding van de heer F. v. d. Zande uit Clinge. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevr. Cue- lenaere of mevr. d'Hooghe. E.H.B.O.-diploma's Vrijdag om 19.30 uur worden in café „Het Sport park" te Hulst de E.H.B.Ó.-diploma's uitgereikt door burgemeester P. J. G, Molthoff. Na het officiële gedeelte is er een gezellig samenzijn. Clubwedstrijd O.N.I. De Terneu- zense hengelaarsvereniging „Ont spanning Na Inspanning" hield haar laatste wedstrijd in dit seizoen in de Westerschelde. Hoewel de deelname niet massaal was en de vangst zeer matig, kon er toch, mede dank zij het mooie najaarsweer, van een gezellige wedstrijd worden gesproken. De uitslag: 1 H. Bakker, 57 pnt., 2 J. v. d. Made, 44 pnt., 3 J. Kiel, 43 pnt., 4 M. C. Dieleman, 39 pnt., 5 J. de Braai, 36 pnt., 6 J. A. Dieleman, 36 pnt., 7 Mevr. v. d. Muren, 36 pnt., 8 C. v. d. Muren, 36 pnt., 9 L. Doorns, 35 pnt., 10 G. de Blaay, 35 pnt. Op de komende najaarsvergadering zal de clubkampioen worden bekend gemaakt. Aardenburg Aanrijding Op de rijksweg te Aardenburg, nabij het grenskantoor is een Belgische personenauto in bot sing gekomen met een trekker. De trekker die vanuit het dorp Eede kwam, bestuurd door W. uit Eede, verleende geen voorrang aan de Bel gische personenauto. De personen auto liep aanzienlijke schade op. St.-Janstsen (Van onze correspondent) In café De Kroon hebben inbrekers zich via een raam toegang verschaft. Allerlei serviesgoed, een gasstel en flessen drank worden vermist. De politie heeft vingerafdrukken gevon den die mogelijk de daders zullen ontmaskeren. Vanwege het gemeentebestuur werd de heer C. L. Martinet met zijn naaste familieleden op de raadszaal ontvangen en een cadeau aangeboden vanwege zijn 45-jarig onafgebroken raadslidmaatschap. De muziekvereniging Heikant bracht hem een serenade. Oriëntatierit Het Verbond voor Veilig Verkeer zal in samenwerking met de afdeling Koewacht op zon dag 15 september a-s. een oriënta tierit voor auto's organiseren. De inschrijving vindt plaats vanaf 12.30 uur in hotel „Zeelandia" te Koe wacht, waarna om 13.30 uur van het Kerkplein gestart zal worden. Deel name aan de rit staat uitsluitend open voor leden van het Verbond voor Veilig Verkeer. ETTEN-LEUR Kweekschool ,,'t Wit- hof, volledige bevoegdheid: M. T. A- brahamse. Hulst; C. W. M. Audenaerde, Breda: H. J. C. M. Beekers, Breda; M. G. A. M. van Gurp, Breda; L. A. M. de Jong Gouda; J. M. Labega, Spijkenisse; M. Y. E. F. Renique, Sas van Gent; V. Spinnewijn, Vlisingen. Morgen, woensdag 11 sept.: Hans- weert: 5.36 en 17.38; Terneuzen: 4.57 en 17.02; Vlissingen: 4.23 en 16.32; Wemeldinge: 6.12 en 18.27. Hansweert Welfare-tentoonstelling In be jaardenpension Mariaoord te Hans- weert is een tentoonstelling gehouden van Welfare-produkten, gemaakt door de bejaarden van Maria-Oord en uit het dorp Hansweert. De belangstelling was zeer groot. Nagenoeg al-Ie produkten werden ver kocht. Kapelle Geslaagd kampweekend Buiten gewoon goed geslaagd is het kamp weekend, dat werd gehouden voor de leden van de bij de Gereformeerde Jeugdcentrale in Kapelle-Biezelinge aangesloten clubs. Er werd aan deel genomen door zestig jongelui uit Ka pelle-Biezelinge. Het kamp was op de camping Vredenburg bij Bergen op Zoom. De jongens sliepen in een gro te tent en de meisjes in de kampeer boerderij. Het begon met een boswandeling 's avonds Daags erop was er een opdrachtenspel en een dropping, waarbij met behulp van routebe schrijvingen en vooral het kompas in groepen de weg gezocht moest wor den. De laatste dag was er een kamp dienst, waarin ds. H. R. Juch uit Ka pelle-Biezelinge voorging en in de middag werd een geïmproviseerd to neelspel opgevoerd. Minder pruimen De aanvoer van pruimen op de Zeeuwse veilingen is nu duidelijk over 't hoogtepunt heen. Gedurende enkele weken zullen er nog wel te koop zijn, maar dat gaat dan toch om kleinere hoeveelheden dan gedurende de maand augustus dagelijks werden aangevoerd- In ver band met het minder worden van het aanbod heeft, de veiling in Ka pelle-Biezelinge besloten met ingang van deze week op dinsdag- en don derdagmiddag om 1 uur geen prui- menveilingen meer te houden. Prui men die op deze dagen nog worden aangevoerd, zullen verkocht worden na afloop van de exportveiling van appels en peren om half twaalf. De pruimenveilingen op maandag, woensdag en vrijdag om 1 uur blijven normaal gehandhaafd. Autobotsing Op Rijksweg 58 ter hoogte van Kapelle, kruising Rijks weg 58 Vierwegen heeft een aanrij ding plaats gevonden tussen een per sonenauto, bestuurd door C. E. uit Damme (B) en een vrachtauto be stuurd door P.D. uit Helvoirt. Beide auto's reden in de richting Goes, doch de Belgische personenauto moest afremmen, waarop de vrachtwagen chauffeur verkeerd reageerde en in volle snelheid op de personenauto inreed. De personenauto werd ern stig beschadigd. De vrachtwagen liep lichte materiële schade op. Kruiningen Aanrijding Op de kruising Hoofd straat - Zandweg heeft een botsing plaatsgehad doordat mevrouw J. K. de B. uit Kruiningen geen voorrang verleende aan een personenauto, be stuurd door de Kruiningse mevrouw A. H. van E. Beide personenauto's liepen aanzienlijke schade op. Rilland Aan het station Rilland heerst al enkele dagen grote bedrijvigheid. Daar wordt momenteel elke dag 1000 ton mijnsteen uit Limburg vervoerd naar Bath voor de aanleg van een werkhaven. In totaal zal ex 170.000 ton moeten komen, dat neerkomt op 44 wagons per dag. Rilland-Bath Weer aanrijding Voor de zoveel ste maal is een personenauto bij de kruising rijksweg Valckenisse- •/eg op een voorsorterende auto ge reden. Een personenauto uit de rich ting Bergen op Zoom wilde de Val- cke-nisseweg in, doch moest voorsor teren vanwege tegemoetkomend ver keer. Toen de weg net vrij kwam, werd hjj door de Belg R.R.H. uit Antwerpen in volle snelheid aangere den. Beide wagens moesten worden weggesleept. Geen persoonlijke on gelukken. 's-Gravenpolder „Jan Blom".toernool. Met een sterke bezetting is het traditionele Jan Blom-toernooi van strat gegaan. De uitslagen der eerste ronde zijn als volgt: A. QuakkelaarD. L. Huissoon: afgebroken. Iz. op 't HofJ. Schout 20. M. QuakkelaarChr. verbeeke 2—0. G. Blom—W. Dekker 1-1; A. KrijgerC. Rijk 20. W. Krijger M. Nijsse 02. '3 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wet houders van Goes zullen de raad woensdag 18 september voorstellen akkoord te gaan met de ontwerpre geling, welke voorziet in de oprich ting van een gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst voor de Bevelanden. B. en w. wijzen de raad erop dat de kosten voorshands beperkt blijven tot 42 cent per inwoner. Deze kostep hebben betrekking op de gemeen schappelijke ambulancedienst, die bij de start van de G.G.D. hierin zal worden opgenomen. (Van onze correspondént) BRESKENS Tot nu toe onbekend gebleven personen hebben zich toe onbekend gebleven personen zich toe gang verschaft tot de gebouwen op het Breskense sportveld. Men heeft er met de vlaggestok een raam van de kantine geforceerd en is hierdoor binnengekropen. Frisdranken, snoep en bier zijn meegenomen. Eenmaal in de kantine was het niet zo moeilijk weer buiten te komen, daar men de luiken van de voorkant heeft kunnen wegnemen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester M. K. van Dijke deelde tijdens een persconfe rentie in het nieuwe bijzonder fraaie Axelse Cultureel Centrum „De Halle" aan het John F. Kennedyplein niet zonder trots mee, dat het gebouw binnen het jaar geheel voltooid en ingericht zal zijn. „Het is een krachttoer geweest", zo zei hij. „Dat moest ook wel, omdat wij liever niet wilden, diat de bouw langer dam één seizoen in beslag zou nemen. We hebben de zekerheid ge kregen dat woensdag alles klaar is". De burgemeester zei verder, dat de Stichting Cultureel Centrum (waar van hij voorzitter is) met de oprich ting van „de Halle" noodt de bedoe ling heeft gehad een concurrentie positie te verkrijgen. „We willen", zo zei hij, „bewust streven naar coördinatie van het cul turele leven in de kanaalzone. De hele bevolking in dit gebied kan van deze accommodatie profiteren." Burgemeester Van Dijke wees er in dit verband op, dat het resultaat van het contact tussen hem, de burge meester van Terneuzen, (waar schouwburgplannen bestaan) en Sas van Gent (waar plannen zijn voor de bouw van een gemeenschapshuis) in verband met de culturele coördinatie reeds merkbaar is, o.a. door het aan kondigen van evenementen via het z.g. pakpapiertje, waarvoor ook Axel een subsidie beschikbaar stelt. Verder zei de heer Van Dijke, dat op de openingsavond (morgenavond) waar ongeveer 400 genodigden aan wezig zullen zijn, de cabarettier Seth Gaaikema niet zijn volledige pro gramma zal brengen in verband met het opemingscenamomieel door de Commissaris van de Koningin in Zeeland, maar wel donderdagavond, de avond waarop de Axelse bevol king (gratis) met het nieuwe gebouw kennis kan maken. Op 13 september staat het gebouw voor ieder ter bezichtiging open. Het draaien van films in de grote zaal van het Cultureel Centrum is technisch mogelijk, aldus de heer Van Dijke, maar financieel nog niet. Om de apparatuur hiervoor aan te kun nen kopen, is een bedrag van 40.000 nodig. Het gemeentebestuur van Axel is momenteel in onderhandeling met het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk over een subsidie. De architect van het Cultureel Centrum, de heer R. G. Rodenburg te Nijmegen, zei in een uiteenzetting over de technische constructie van het gebouw, dat hij door de gunstige terreinstructuur in de opdracht een zeer dankbaar onderwerp had gevon den. Hij vertelde met opzet het dak van het gebouw een hellende vorm te hebben gegeven met het oog op de situatie rondom, die hij ruimtelijk zeer mooi vond. De kunstenaar P. Klinckhamers uit Terneuzen gaf een toelichting op de artistieke verfraaiingen, die hij bij, in en aan het gebouw heeft aange bracht. (Van onze correspondent) HOEK Mej. J. Dees te Biervliet werd tijdens de gemeenteraadsver gadering van Hoek met algemene stemmen tot leidster van de openba re kleuterschool benoemd. Met deze benoeming werd tevens de noodza kelijkheid geschapen van een tweede klasselokaal. De raad bestemde hier- (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Voor de presidenten en de gesprekleidsters van het ka tholiek Vrouwengilde in het bisdom Breda wordt woensdag in Cosmopo lite te Breda een studiedag gehou den over „De tussengeneratie". Dit onderwerp werd door het K.V.G- ge kozen voor haar discussiegroepen. De heren Westerlaak en V.d. Sluys zullen een inleiding houden. Ondei tussengeneratie verstaat men de mensen tussen de 40 en 50, ouders van kinderen in de puberteit, die gebonden zijn aan hun verleden en daardoor vaak in conflict komen met de huidige generatie- Men ziet hoe de kinderen oude tradities loslaten en weet hierop geen antwoord. Met iets of veel van het verleden met zijn absolute waarheden en dogma's staat de mens in de actuele situatie. Er wordt van hem een antwoord en houding gevraagd ten aanzien van ondermeer een eigentijdse opvoeding. Daarover zullen de discussies voor een belangrijk deel gaan. De bijeen komst begint om tien uur. 's Mid dags brengen de discussieleidsters naar voren wat er in hun groepen is besproken. De sluiting is om half vijf. (Van onze correspondent) HOEK Gemeentesecretaris C. Bernard en zijn vrouw hebben na de raadsvergadering afscheid geno men van de gemeenteraad. De heer Bernard kwam per 1 april 1967 in dienst van de gemeente Hoek. Zijn prestaties en ambities zag hij dezer dagen gehonoreerd met zijn benoe ming ingaande op 16 september aanstaande als burgemeester van de gemeente Kantens in Groningen. Voor de gelegenheid was de tafel waaraan de raadsleden zaten met bloemen versierd. Mevrouw Bernard werd een ruiker geoffreerd en 't echt paar kreeg van de raad als geschenk een luchtfoto van de gemeente Hoek. Loco-bu-rgemeester J. v.d. Peijl, die de honneurs waarnam, bestempelde het verblijf van de familie Bernard te Hoek als een „mini-tijd", „doch u ijebt gelijk, dat u een promotie kans aangrijpt". De heer Peijl ver heelde niet, dat ook dit vertrek weer een lacune betekent voor de bestuur lijke bezetting van de gemeente Hoek. „Met de slepende procedure van de herindeling boven ons hoofd, voe len wij ons zo langzamerhand als een ter dood veroordeelde bij wie alle attributen uit zijn cel worden gehaald". De heer Bernard zei in zijn dank' woord zich in geen geval gelijk te willen stellen met een attribuut uit een dodencel, doch benadrukte wel de prettige samenwerking met de raad en het college van b. en w.: „De vergaderingen waren plezierig en openhartig", zei hij. Zich persoon lijk tot de heer v.d. Peijl richtend, uitte hij aan diens adres zijn bijzon dere waardering voor diens werkwij ze, „al waren wij het inderdaad niet altijd met elkaar eens". De raad wenste hij toe tijdens de zelfstandige periode die Hoek nog rest alle be sluiten te kunnen nemen die in het belang der gemeente zijn. Uit de af scheidsreceptie die op de raadszitting volgde bleek, gezien het grote aan tal personen dat het echtpaar geluk wenste hoezeer de secretaris reeds in zijn korte dienstperiode in de ge meenschap van Hoek opgenomen was voor tijdelijk het gymnastieklokaal van de openbare lagere school. Men is hiervoor een nieuwe aan het bouwen en dat zal waarschijnlijk binnen enkele weken in gebruik wor- den genomen. De plannen voor een nieuwe 2-klassige kleuterschool vor deren snetl en de verwachting is dat spoedig met de bouw ervan zal be gonnen worden. De noodbehuizing voor de kleuters moet natuurlijk wel enigszins geoutilleerd worden. De raad stelde hiervoor dan ook con amore een bedrag van f 6.000,- be schikbaar. Loco-burgemeester v.d. Peijl sprak de optimistische verwach ting uit, dat de nieuwe school vol. gend jaar klaar zou zijn. De raads leden verleende eveneens een krediet van f 10.000 voor de aanleg van een normale verlichting, die de duister nis op het gedeelte Altenastraat Langestraat van de Provinciale weg zal opheffen. De kosten hiervoor zijn ongeveer f 35.000,- doch de provincie zal hiervan f 25.000,- op tafel leg gen. De jaarlijkse kosten van verlich ting voor de gemeente zullen hier door niet onbelangrijk stijgen, maar aldus de heer Haak, „gezien de vele ongelukken die er op dit weggedeelte plaatsvonden, juich ik het plan ten zeerste toe. „De overige raadsle den dachten navenant over dit voor stel. Er komt in Z. Vlaanderen een regionaal woonwagenkamp, met utili teitsvoorzieningen zoals de nieuwe woonwagenwet die voorschrijft. De raadsleden hechtten hun goed- keuring aan de ontwerp-gemeen. schappelijke regeling, zoals die door G.S. werd opgesteld en aan de toe treding der gemeente Hoek. Bij de rondvraag informeerde de heer De Putter naar de opkanpbeurt die de openbare lagere school zijns inziens en ook naar de mening van de loco- burgemeester hoog nodig moet krij gen. „De kwestie heeft onze aan dacht", aldus laatstgenoemde, we moeten een verbouwingsplan maken en dit zien te financieren". middelburg City 20 uur The Sound of Music a.I. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-17 uur Schilderijen van Raymond de Meester de Betzenbroeck en Jos. But. ST.-NIKLAAS Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ANTWERPEN Als onder vandaag middelburg City 20 uur The Sound of Music a.I. GOES Landbouwcentrum Westsingel 58 10-12 en 14-16 uur Spreekuren voorlichting huishouding en gezin (tel. 01100-6440) terneuzen Luxor 20 uur Elvis, beat en blues, a.I. OOSTBURG Ledel 20 uur Een dokter vertelt 18 jaar ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-17 uur Schilderijen van Raymond de Meester de Betzenbroeck en Jos. But. KLOOSTERZANDE J. de Waal Bejaardenschieting ST.-NIKLAAS Eden: Cash cash 18 j. Renova: Het groot restaurant a.1. Palace: Dokter ZJivago 14 j. Select: Maitf Helm opgejaagd 18 j. GENT Scala: Ontmoeting in Centraal Park 18 i Agora: Afdreiging door moord 18 j. Normandie: Oscar 18 j. ANTWERPEN Rex: De detektive 18 J. Aanvang 12 - 16 - 19 - 21.30 uur. Rubens: Gejaagd door de wind a.I. Aanvang 14.30 en 19.10 uur. Ambassades: Smashing time 18 J. Aanvang 12 - 14 - 18 - 18 - 20 22 uur. Capitole: Voor een handvol dollars 18 j. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 22 uur. Savoy: Het wonder der liefde 18 j. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 22 uur. Astrid: De avonturen van Pauline a.I. Aanvang 10 - 12 - 14 - 16 - 18 - 20 22 uur. QuelIIn: Hartelijke kussen uit Rusland 18 j. Aanvang 14 - 16.30 - 19 - 21.30 uur. Astra: Angelique en de sultan 18 J. Aanvang 12 - 14 - 16 - 18 - 20 22 uur. O MIDDELBURG Beernink verwacht, Zuid-Beveland op 1 j; meentelijke herindelii dezelfde ingangsdatun met spoed verschijnen (ADVERTENTI (Van een onzer verslag; RILLAND-BATH in hemelsnaam gebeurd' gen de mensen die met tre West-Zuid-Beveland en ren werden aangevoerd ei avond in Rilland-Bath I zoek kregen om over te st: autobussen. Hetzelfde vroegen de aut ten zich af, die pal langs rij de chaos aanschouwden die ongeluk op de onbewaakte was aangericht. Het oponthoud, dat de auti ten in de Kreekrakpolder o den duurde slechts betrekke De hulpdiensten van de N.S rijkspolitie waren zeer bed] het scheppen van orde in a Het verkeer werd geregeld, met behulp van een tractor b! werperlicht het wrak van d gelukte vrachtauto van de uit de berm van de weg were, ken. Vijfhonderd meter verder! ongevallentrein uit RoosendJ met het weer in de rails ze net voorste draaistel van Het baanvak was a] direct n; geluk stroomloos gemaakt, ff voorkomen, dat men bij hulpverlening nog slachtóffi elektrocutie had moeten nol Zeer spoedig na de botsing "en er ai autobussen, die de g eizigers en post overnamen, wagens kwamen om de r< etgeen de trein vervoerde eerstvolgende bestemming vJ?ot.laat in de avond wem baaJ'feoU^Perigen' Zij ston haasd te kijken naar de gevo torhfT6ld van de botsing. biet van vrachtwagc losve^'f?1331 van een hhlve even^ Van de versnel! kllr?o 2s j6n Bietstuk van ho honderd Zware aderde! honderden meters van de hm£3 de rails.

de Stem | 1968 | | pagina 2