Begrip voor de bloedproef PRODUKTSCHAP: „HET KAN LEVENS KOSTEN" Vlissingen verheugd om handelskade Noodklok over Brabant Middelburgse Ilsclub zegt samenwerking met gemeente op papier voor uw ^-pen Even uitblazen mevrouw Koude gevulde paprika's GROEI MOEST WORDEN GEREMD GEWICHT VERSTANDIG Laatste element Scheldetunnel afgezonken WITTE JENEVER REGERING ZEGT: Onzekerheid bij oesterkwekers gauw weggenomen Nieuwe kringsecretaris Roode Kruis Zeeland Twee ongeboren kinderen gevonden langs Rijksweg 64 Jeugdatelier in liet Zuiderbaken R.-k. Iuvalidenbond afd. Zeeland bijeen Hometrainer Wielrennen Te laag salaris Stierengevecht Nieuw container station in Antwerpen DE STEM VAN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1963 5 (Van een onzer verslaggevers) BREDA/DEN HAAG De bloedproef om te bepalen of iemand alcohol heeft gedronken zal, zoals bekend, begin vol gend jaar verplicht worden gesteld. Tot op heden is de proef alleen op basis van vrijwilligheid toegepast. Afhankelijk van de persoonlijke inzichten van de respectieve officie ren van justitie kan men momenteel in het ene arrondissement veroor deeld worden, omdat het promillage alcohol in het bloed meer dan 1,5 bedroeg en in het andere, omdat bet meer dan 0,4 was. Daarin zal nu een uniformiteit worden gebracht. In het nieuwe voorschrift zal het in een auto stappen met een pro millage alcohol van 0,5 of 0,8 straf baar worden. In de Scandinavische landen is de maximumgrens die Nederland nu dus nog niet kent bepaald op 0,5. In meer zuidelijke landen over het algemeen op 0,8. Over de consequenties schrijft prof. dr. D. H. Wester in zijn boek „Lus ten en lasten van alcohol" dat over het algemeen drie 'tot vier glaasjes bier, jenever, cognac, port of sherry voldoende zijn om een verkeersdeel nemer over de schreef te laten gaan. Dan zal er 0.6 tot 0,8 promille alco hol in liet bloed zijn opgenomen, althans bij iemand die 75 kg weegt. Deze cijfers moeten met enige voorzichtigheid worden bekeken. Kardinaal punt is namelijk de op namesnelheid van de alcohol in het bloed, die per individu verschillend is. Voorts hangt het promillage nauw samen met een andere snelheid, die van het drinken. Een mens zou in principe na het drinken van honderd glazen bier niet dronken hoeven te worden als hij zijn drinktempo gelijk houdt met de verbrandingssnelheid van de alcohol in het bloed. De mees ten zijn daar evenwel te voortvarend voor. Eén biertje of borreltje heeft één uur nodig om in het bloed „op" te gaan. Drie vragep echter vier uur verbranding, vier, zes uur en 5 gla zen acht uur. Jenever en cognac zul len door hun hoog alcoholpercentage (35-40 pet.) zwaarder aankomen. Het gewicht van de drinker speelt tevens een belangrijke rol. Lichte mensen met weinig vocht in hun lichaam zijn sterker vatbaar voor artikel 26 W.V.R. Een woordvoerder van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid (SWOV) die in op dracht van Justitie in het buitenland een onderzoek naar het promillage heeft ingesteld, vertelde dat deze onderzoeken hebben uitgewezen dat de kans op ongelukken met meer dan 0,8 promille in het bloed onevenredig groter wordt. Beneden dit getal is wel een spreiding van de ongevallen kans aanwezig. Dan kunnen veel of weinig ervaring, veel of weinig lichaamsvocht, veel of weinig eten ir> het lichaam en wel of niet gezond een rol spelen. Voor de politiemannen die de over treders moeten aanhouden, zal de nieuwe wetgeving weinig profijtelijk zijn. De 0,8-grens is in bijna alle ge vallen moeilijk te onöerkennen. We vroegen of de „andere partij" iets van de komende maatregel zal gaan merken. Mr. K, A. M. Bas- tiaensen uit Breda, voorzitter van het Produktschap voor Gedestilleerd: „Ik weet het niet. Misschien zal de omzet iets dalen. Het huisverbruik is de laatste jaren evenwel enorm gestegen." Hij vertolkt een veel gehoorde me ning: „Dagelijks zie je meer mensen jus d'orange of koffie drinken als ze zelf nog achter het stuur moeten." De voorzitter van het produktschap zegt, „niet zo vreselijk afwijzend te staan tegenover de nieuwe wettelijke maatregel, 't Is alleen maar verstan dig dat mensen, wanneer ze nog moe ten rijden, niet drinken. Er staan hier grote waarden op het spel. Ex- kunnen dodelijke ongevallen uit voortvloeien en het kan carrières kosten. Het benadrukken van ieders verantwoordelijkheid in het verkeer, acht ik een goede zaak." aldus de heer Bastiaensen. Hij noemde het geheel „een moei lijke zaak". „Mensen die niks man keren zullen straks het slachtoffer worden. Men moet oppassen niet te perfectionistisch met menselijke vrij heden om te springen." Wat zal er met de vele ambte lijke recepties gebeuren? De reacties van woordvoerders van departemen ten en provinciale overheid zijn op merkelijk eensluidend. We zullen de menselijke vrijheid in acht blijven nemen en dus alcohol blijven schen ken. Naar veler indruk schijnt het aantal niet-alcoholgebruikers onder de semi-beroepsreceptielopers sterk toe te nemen. „Maar dat het ooit tot een drooglegging zal komen, nee." aldus een voorlichtingsman. Traiteur J. G. Joosen uit BFeda. die jaarlijks honderden recepties, bruiloften en partijen in zijn zaak (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Gistermiddag is men begonnen met de afzinking van het laatste element voor de tweede tunnel onder de Scheld bij Antwer pen. Het element is langer dan de vier andere, die reeds op de bodem van de Schelde rusten. Een voordeel voor de technici was dat het water van de Schelde buitengewoon kalm was. De wind leverde al evenmin moeilijkhe den op. Wel ontstond enige vertra ging omdat een van de richtingska bels tijdelijk onvoldoende functio neerde. Voor de gehele afzinkopera- tie is 25 uur uitgetrokken. De aan sluiting van het vijfde element aan de rest van de tunnel zou vanochtend tot stand komen. Koude gevulde paprika's zijn een hartige inleiding bij de warme maal tijd of vormen een smakelijk voorge recht. Onderstaand gerecht is ge makkelijk klaar te maken en vergt niet zoveel tijd. Benodigdheden 4 groene paprika's, zout, Voor de vulling: 125 gr boter, enige eetlepels melk, 125 geraspte kaas, aroma, 125 gr cervelaatworst, peter selie. Breng een hoeveelheid water en zout- rwj .k00^ bij be hoogste stand, untdoe de paprika's van de steeltjes, as ze en snij er de kapjes vanaf. t«trWT llet zaad en de zaadlijs- l„ Le8 be paprika's in het ko- water, kook ze gedurende kele minuten op de laagste stand «1 laat ze afkoelen. V°0T de vulling de b°ter tot naiÜ!' en& er ^an roerende drup- sgewijs de melk door en daarna geraspte kaas. Maak het meng- sn'iaak af met iets aroma. I er tot slot de zeer fijn ge- 'elio j„cervelaatworst en de peter- Srika's. en VUl hiermee de Pa" ie a'Lavrpe^kend onderzoek tussen «m vM°pe z'awitte jenever en de rolt niet pr'Jzen (lebonden jenever liet minri t jenever blijkt de Qeirrmfr °^ol te bevatten dan alcohol u-u j de herkomst van tenslotte vaft i d?el,de fe zi^ En of noLl Slnaak niet ten tere saL Z?* Z van de ene °f en- jenevers ah in tt W?ren zowel merk te smaak Wevers waarvan deevd n A aer werd gewaar- vers als mirtZ0Wel merkjene- wurderina %iJencvers die het in eenng minder ver brachten. .rtfï Voor een droge winteravond ont wierp Christian Diors modehuis de ze wolfluwelen lange jas, die met een brede ceintuur gesloten wordt. De jas heeft geen kraag en loopt naar beneden wijd uit. verzorgt, wijst ook al op het toene mend gebruik van vruchtensappen. Daarnaast echter rijden bij hém steeds veelvuldiger taxi's voor of laat de man zich door zijn vrouw rijden. „Ik ben niet bang voor de komende wetgeving. In België heb ik bij ver schillende collega's die onlangs mei eenzelfde feit zijn geconfronteerd, mijn licht opgestoken. Hun ervaring is, dat in de eerste maanden na het van kracht worden van de maatregel, het alcoholgebruik, sterk afneemt, maar geleidelijk aan verflauwt dia voorzichtigheid." De mening van de ANWB sluit hier wel enigszins bij aan. Daar zegt men: „Het risico is dat de wegge bruiker het maximum toelaatbare promillage als normale grens gaat beschouwen." De verplichte bloedproef stuit bij de Nederlandse artsen op minder be zwaren dan men aanvankelijk had gedacht. De Maatschappij tot Bevor dering van de Geneeskunst, tot voor kort zeer gereserveerd tegenover de bloedproef, zal zelfs de artsen advi seren aan de wettelijke bepalingen mee te werken. Het enorme maat schappelijke belang dat de Maat schappij toekent aan het alcohol vraagstuk is bepalend geweest voor het motief van deze opinie-kentering. De historisch gegroeide relatie tussen arts' en patiënt moet beschermd blij ven, zo stelt de Maatschappij als voorwaarde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministers Bakker (Verkeer en Waterstaat), Witteveen (Financiën) en Lardinois (Landbouw en Visserij) hebben de verwachting dat de onzekerheid en ongerustheid hij de Zeeuwse oesterkwekers binnen afzienbare tijd zullen worden wegge nomen. Zij antwoorden dit op vragen van van de kamerleden Van Bennekom (AR), Ter Woorst (KVP), Van Ros- sum (SGP) en Van der Peiü (CH), betreffende de tegemoetkomingen aan de oesterkwekers in verband met de uitvoering van het Deltaplan. De ministers delen de mening niet dat rie tot nog toe uitgekeerde voorschotten ver beneden de verwachtingen die het bedrijfsleven redelijkerwijs mocht koesteren zijn gebleven. Het vaststellen van normen en maat staven voor de uitkeringen is een moeilijke, tijdrovende zaak. Van ver- traging in de uitkering kan dan ook eigenlijk niet worden gesproken. Wel zijn er vertragingen bij het verlenen van voorschotten geweest, doordat moeilijkheden bij de taxatie werden ondervonden. Verwacht wordt thans dat op ruimere schaal dan voorheen voorschotten kunnen worden ver leend. Echter kan niet worden aan gegeven binnen welke termijn de ge vallen zullen zijn afgehandeld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De directie van het Nederlandse Roode Kruis heeft met ingang van I januari 1969, de heer H. Inderhout te Waddinxveen, benoemd tot kringsecretaris in Zee land. De heer Minderhout is thans mari ne-officier in de rang van luitenant ter zee vlieger I. Op de kringverga dering die 23 november in Middelburg wordt gehouden, zal de nieuwe func tionaris aan de besturen van de Zeeuwse afdelingen worden voorge steld. (VERVOLG VAN PAGINA.l) De toestemming van de minister om met de bouw van een handels kade in Vlissingen-Oost te beginnen is met grote instemming in gemeentelijke en havenkringen in de Scheldestad ontvangen. Grootste baat bij de kade heeft de n.v. Haven van Vlissingen waarin de gemeente voor een belangrijk deel participeert omdat dit bedrijf reeds geruime tijd met ernstig ruimtege brek kampt. De activiteiten van de n.v. Haven zijn de laatste jaren onve- wacht snel gegroeid. Door de toenemende overslag van hout en vooral wol, onlangs is daar ook.nog Australisch citrusfruit bijge komen, moest deze groei zelfs worden afgeremd en schepen de „deur" wor den gewezen. De n.v. Haven beschikt slechts over een beperkt deel van de kaden in de oudere Vlissingse havens. Vooral de Koninklijke Marine, het bunkerbe drijf van de Steenkolenhandelsver- eniging, het lodswezen, de provinciale stoombootdiensten en de bergings bedrijven nemen veel kadelengte in beslag. Verheugd over de toestemming om in Vlissingen-Oost met overslag te beginnen is men vooral ook omdat hier zonneklaar uit blijkt, dat ook de rijksoverheid aanvaardt, dat dit nieuwe grote havenbekken niet slechts een industrie- maar ook een handelshaven zal worden. (Van een onzer verslaggevers) LIEMPDE Drie in de omgeving van Liempde werkzame landmeters hebben gisteren in een bermsloot langs Rijksweg 64 twee ongeboren kinderen gevonden. De vruchten wa ren ongeveer drie maanden oud. Zij hebben hun schokkende ontdekking gemeld hij de Rijkspolitie te Liemp de. Naar alle waarschijnlijkheid, zo wordt verondersteld, is hier sprake van c,riminele abortus. MIDDELBURG Vanmiddag om twee uur wordt in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid begonnen met een jeugdatelier voor kinderen van zes tot twaalf jaar. In het jeugdatelier, dat wordt ge organiseerd door gezamenlijk het .clubhuis 't Trefpunt en de wijkver- eniging van Middelburg Zuid wil men elk kind de gelegenheid geven om met verschillende materialen zo als papier, houtskool, hout, gips, krijt, verf enz. te werken. Voorts wil men de kinderen inzicht geven in de verschillende technie ken en de mogelijkheden die liggen opgesloten in het werken met deze materialen. Er hebben zich reeds X'uim 240 kinde ren opgegeven. Omdat tegelijkertijd slechts 20 a 25 kinderen kunnen wor den geherbergd is een over vrijwel de gehele week verspreid schema op gesteld. ADVERTENTIE) De nieuwe kade, zekér wanneer die is verlengd tot 700 meter zal ook mogelijkheden gaan bieden voor het Iaden en lossen van containers, stok paardje van havendirecteur C. Oreel, die vorg jaar een reis naar de Ver enigde Staten maakte om havenin stallaties voor deze snel groeiende vorm van haventransport te bestude ren. Containerverlading vereist grote opslagruimte direct „achter" de ka de. Aan de huidige handelskade aan de Buitenhaven is' deze ruimte niet meer te vinden doordat de toch al beperkte ruimte de laatste jaren is volgebouwd met nieuwe loodsen voor wolopslag en olietanks. (Van onze correspondent) ST. JANSTEEN— In het wijkge- bouw van het Wit Gele Kruis te St. Jansteen heeft de r. k. Invaliden- bond afd. Zeeland, onder voorzitter schap van de heer G. v. Schaik een gespreksbijeenkomst gehouden. Door de heer R. Plomp van het ministerie van sociale zaken en volks gezondheid werd een inleiding gehou den over de W.A.O. Een discussie voigcle. Hierna werden nog enige me dedelingen gedaan over de reis op 28 september. 1572 ALVA VERLIEST ZIJN BRIL EN NEEMT ANDERE GLAASJES, GEVULD MET "VLEK". Wel wis en waarachtig was in die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uit zuiver graan gestookt. Ook die extra zachte jonge jenever "Vlekje". De goedkoopste van alle merkjenevers. 10.25 per liter. ANNO 1550 9 (VERVOLG VAN PAGINA 1) Het jaar 1967 is een rampjaar ge weest. Er werden slechts 11 nieuwe bedrijven aangetrokken met een to tale personeelsbezetting van 175 per sonen. Ter vergelijking: in 1960 kwa men er nog 78 nieuwe bedrijven bij met een personeelsbezetting van ruim 3800 man. Met het oog op de komende her ziening van het Nederlandse regio naal-economische beleid bepleit het ETI-N: 1. Doelstelling zal niet meer de werkloosheidsbestrijding of de ruim telijke ordening moeten zijn, maar „de bevordering en instandhouding van zo gunstige mogelijke econo mische structuren van regio tot regio." 2. Wat de oriëntatie betreft zou men niet op de aanwijzing van kerngemeenten moeten aansturen, maar op die van werkgebieden. 3. Wenselijk lijkt een meer ge nuanceerde, misschien geïndividuali seerde behandeling van de zich aan dienende projecten. 4. Algemene toepassing van rente subsidies en staatsgaranties voor le ningen, waaraan juist kapitaalinten sieve bedrijven die grote loonsom men uitkeren, behoefte hebben. 5. Dezelfde faciliteiten voor nieuwe en bestaande bedrijven die willen uitbreiden, en geen verschil van be handeling voor bestaande bedrijven binnen een kerngemeente en elders in het stimuleringsgebied. 6. Geen maximum meer van de toe lagen die aan een bedrijf uitgekeerd kunnen worden (nu 3 miljoen). 7. De prijs van industrieterreinen en energie gebruiken als instrument in het regionale beleid, d.w.z. niet absoluut vasthouden aan de kost prijs. 8. Bundeling van het optreden van de overheid, de regionale instanties en het bankwezen. De grensprovincie Noord-Brabant heeft de droom gekoesterd dat zij met het vervagen der grenzen in de Benelux en Europa een grote toe komst tegemoet zou gaan. In de jaren vijftig, tijdens de geweldige groei van de industriële werkgelegenheid en vele nieuwe bedrijfsvestigingen in Noord-Brabant, is die droom tot over tuiging geworden. Het ETI-N, uiterst somber: „De werkelijkheid dreigt echter thans een geheel andere te worden (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburg se IJsclub gaat onverdroten voort met de uitvoering van eigen plan nen tot verbetering van de accom modatie op haar terrein en het hou wen van een eigen clubgebouw. Mo menteel wordt een begroting van een en ander opgemaakt, die naar men verwacht in de algemene ver gadering van oktober ter tafel zal kunnen komen. Dit werd medegedeeld door voor zifter H. Visser tijdens een buiten gewone algemene ledenvergadering, die was belegd ter bespreking van het door het bestuur gevoerde beleid ten aanzien van het nieuwe clubge bouw. Aanleiding daartoe waren de weinig vleiende Uitlatingen die in de laatste raadsvergadering aan het adres van de IJsclub waren gericht. De heer Visser toonde zich daar over zeer gebelgd en meende dat het bestuur daardoor in een kwaad dag licht was gesteld. Hij meende dat de beste wijze om daarop te reageren was de mening van de leden van de IJsclub over het gevoerde bestuurs beleid te vragen. De zeer weinige aanwezige leden hadden daarop niet de minste kritiek. De heer Visser gaf een uitvoerig exposé over het al vele jaren lopende pogen om tot een eigen clubgebouw te komen. Een aantal jaren geleden rees de gedachte om samen met de hockey-club, die moest verhuizen van de sportterreinen aan de Nadorst naar nieuw aan te leggen terreinen aan de Breeweg, het clubhuis te bouwen. Door het lange uitblijven van deze laatste gemeentelijke ter reinen aldus de heer Visser duurde het tot 1967 voordat aan déze gezamenlijke plannen van hockey- en ijsclub vaste vorm kon worden ge geven. De gemeente kwam echter met een eigen plan ter tafel. Finan ciële deelname was voor de ijsclub alleen jnogelijk als de gemeente de nodige vergunningen zou verlenen aan een benzinemaatschappij om op een van de ijsclub te kopen terrein een benzinestation in te richten. De door deze verkoop verkregen gelden zou de ijsclub uit de „brand" hebben geholpen. Die vergunningen werden echter niet verleend. Oók een volgend voorstel van de gemeente verhuur aan de ijsclub van een kantinegebouw was voor net bestuur onaanvaardbaar omdat de gemeente dan ook o.a. deelname verlangde in eventuele resultaten van het kampeerbedrijf dat in het vakantieseizoen op de terreinen van de ijsclub wordt uitgeoefend. Deze camping vormt een belangrijke bron van inkomsten voor de club. Op grond van deze andere feiten heeft zitter Visser de samenwerking het bestuur zo verklaarde voor met de gemeente Middelburg opge zegd. De zogenaamde „Tarzan" beweert voor vrouw en elf kinderen de record poging op de hometrainer te hebben on dernomen. Hij zegt daarbij bestolen te zijn. Gaai-ne zou ik dit als ooggetuige uit de doeken doen. De heer Tarzan, heeft geen f 150 doch f 200 baar geld ontvangen, een racefiets ter waarde van i 245 en aan averige attributen 175. Aan onkostenvergoeding is 500 gulden uitgekeerd. Verder wat de heer Vissers zegt In dagblad De Stem, dat hij het verknald heeft, is nog netjes uitgedrukt, noem het beestje gerust bij zijn naam, hij blufte teveel, kon het niet redden en verziekte het maar gelijk voor anderen. Vervolgens de dopingaffaire: zeker heeft hij doping gebruikt, als hij ten- minste 5 a 6 biefstukken per dag doping wil noemen. BREDA, DIRECTIE CAFé ZUILEN Wat zondag j.l. in Italië Is gebeurd en wat de wielrenners hebben gedaan, is belabberd. Met dit kampioenschap zijn de grote afgedane renners zoals Ainquetil. Foulidor, Wolfshohl, Altig en Janssen begonnen de wielersport kapot te maken. Zij krijgen daarbij nog de steun van de bonden ook. Dit kan ik bewijzen. In het weekblad „Illustratie" van 31 augustus 1968 verklaart Janssen dat het hem nog geen f 0,05 doet, zo'n wereld- kampioenschap. Dit zal do bond zeker wel gelezen hebben. Waarom dan zo'n man meesturen naar Italië? Br zijn vele renners die graag hun kans willen krijgen en dan er ook alles aan doen hun kans te verdedigen. Maar wat deed Janssen? Hij haalde de rest van deren* ners zelfs over om met hem, als kop» man, tegen Merkx te rijden. Dat is geen sport meer. Goed dat Eddie Merkx het op tijd in de gaten heeft gehad en z'n ploeg maat zo'n tien minuten voorsprong heeft laten nemen, waardoor die anderö profiteurs geen kans meer kregen. Ik hoop dat de bonden alsnog ingrij pen en de betreffende renners schorsen voor een paar maanden, want dit is geen reclame geweest voor de wieier» sport en voor de renners zelf. Dit ia grote schande voor de "sport in het al gemeen. OOSTERHOUT, J. A. PIETERSEN Op 29 augustus J.l. werd een werk nemer van de CHV (Coöperatieve Han delsvereniging van de NCB) te Veghel veroordeeld tot drie maanden voorwaar delijk wegens verduistering van 5000 a 6.000. Blijkens de kranteverslagen over de behandeling van deze zaak door de strafkamer van de rechtbank te Breda, stelde de president van de. rechtbank, dat veroordeelde een naar zijn mening veel te laag inkomen (xt. 11.000 per jaar) genoot en bovendien te lange werktijden maakte (65 uur per week). Men zou daaruit kunnen con cluderen dat een dergelijk salaris aan leiding zou kunnen geven voor het „rechtvaardigen" van enigerlei vorm van diefstal. De officier van justitie ter zake bracht naar voren, dat hij welis waar „toegaf", dat verdachte een pove re beloning kreeg, maar dat men van de andere kant in aanmerking diende te nemen, dat deze de functiesalariëring in geen geval als zodanig heeft ervaren. De CHV vraagt zich in dit kader be zien af wie thans in Nederland uitmaakt hoe hoog een bepaald salaris mag zijn, om nog diefstal te kunnen rechtvaardi gen De hele zaak wekt nog meer bevreem ding als men weet, dat volgens het op 20 augustus j.l. door de CHV aan de rechter-commissaris overgelegde defi nitieve. boekhoudkundige rapport, het een verduistering betreft van niet on. geveer 6.000,waarover in krante verslagen wordt gesproken, maar van ruim f 20.000,—. Wondei'lijk genoeg heeft dit rapport schijnbaar geen rol gespeeld bij de behandeling ter terecht zitting. Overigens vindt de CHV een salariëring van 11.000— per jaar voor het opnemen en doorgeven van bestel lingen en het voeren van een eenvou dige administratie daaromtrent beslist niet onbillijk. Hiervoor behoefde beslist geen overwerk verricht te worden. Het feit echter dat de administratie de laat ste jaren „driedubbel" moest worden ge voerd. mag wellicht mede een verkla ring zijn voor de genoemde werkweken van 65 uren. Aangezien de CHV bij het betreffende strafgeding niet als partij en evenmin als getuige werd gedag vaard, was zij niet in staat ook haar visie in meer voornoemde krantever slagen te doen verschijnen. Ter informatie van haar leden meen de zij zulks derhalve alsnog langs deze weg te moten doen. VEGHEL Directie CHV Zondag j.l. ben ik naar PSV-Feije- noord gaan kijken. Daar heb ik mij zo geërgerd aan de scheidsrechter de heer Aalbrechts. Zoals een Kindvall- Moiilijn-Weri werden. aangevallen dJalfc leek niet op een voetbalwedstrijd maar op een stieregevecht. Het is meer dam derland rondlopen. Er wordt altijd be- erg dat zulke scheidsrechters in Ne- weerd dat de spelers of het publiek er de schuld van zijn dat er zo ruw gespeeld wordt maar ik zeg dat voor 90 procent de leiding niet goed'is. Moulijn kwam precies geteld 9 malen bij rechtsback Schalk maar evenzoveel keren werd hij tegen de grond gelo pen. Ik hoop dat zulke scheidsrechters maar eens geschorst worden, BREDA, H.S. BRUSSEL (ANP) In Antwerpen is. maandag, tussen het zesde en ze vende havendok, een container-sta tion van de Belgische spoorwegen in gebruik genomen. Van dit station, dat is uitgerust met een kraan van 30 ton, lopen rechtstreekse treinverbindin gen naar Amsterdam, Zeebrugge, Aken, Bazel en Milaan.

de Stem | 1968 | | pagina 5