DE KAPPER VAN DE KONINGIN Theaterdirecteur Jean Barrault ontslagen Orar Haagse Sas van De geboorte van jumper BESTORMING VAN C. A.-GEBOUW Swaziland wordt zelf standig Imponerend afscheid Ook Baarn en Haarlem H r - WIELERROl MEXICAANSE WIELRENNEÏ OMGEKOMEN Vakantietip TIPS VOOR DE VAKANTIE DE AVONTUREN VAN MIEKE mÊfc* FEEST IN HET BOS „DIENAAR JAKNECHT NOOIT Overmacht Muisje Eerste böek over ,Humanae Vitae Arm'lto wee? groter Taptoe Exbando Fruitweek en corso in Goes 'L^ .0 DE STEM VAN WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1968 17 11 In het paleis van de koning woonden een heleboel mensen. Eerstens natuurlijk de koning en de koningin zelf. Maar verder: de moeder van de koning en haar zeven katten. En bovendien zeven zeurige oudtantes van de konin gin. En ook nog zeven ministers met hun vrouwen. Iedereen had een eigen lakei, een eigen kamer vrouw en een eigen kamerheer die allemaal in het paleis woon den. Maar behalve al die mensen huis den er twee bijzondere kappers: één voor de koning en één voor de ko ningin. Want in de tijd dat deze ge schiedenis gebeurde, was 't mode dat voorname dames heel ingewikkelde lokken en vlechten droegen: en dat voorname heren heel mooi gegolfde haren en gekrulde baarden hadden. Daar had een kapper bijna de hele dag werk mee. De kapper van de koningin was een zwierig meneertje: hij heette dan ot>k Zwier. Hij knipte, golfde en krulde de haren van hare majesteit hier en daar zoals het uitkwam. Maar terwijl hij bezig was, vertelde hij de dolste ge schiedenissen en de ogen van de ko ningin begonnen te schitteren van plezier zodra zij in de kappersstoel kwam zitten. Hij vertelde over de moeder van de koning en over al de stoutigheden die haar zeven katten uithaalden. Hij wist de leukste verhalen over de ze ven zeurige oudtantes. En hij vertel de allerlei grappen over de lakeien, de kamervrouwen en de kamerheren. De koningin en kapper Zwier lachten samen om het hardst, terwijl de bor stels borstelden, de kammen kamden en de tangen krulden. Tenslotte zei de kapper natuurlijk: „Nu bent u klaar, majesteit". Dan kwam de kamenier en poederde de wangen van de koningin. Intussen zocht Zwier iets leuks uit één van de honderd laden met veren en strikken en tierlantijnen. Hij haalde er één tierlantijn uit te voorschijn en zette die op het hoofdje van de koningin zodat haar kapsel een pronkstuk werd, even mooi als een bloemen tuin of een fruitmand. De ogen van de koningin fonkelden dan nog steeds van pret en haar wangen gloeiden nog van het luisteren naar de dolle geschiedenis die dé kapper verteld had. En zo kwam het dat iedereen die de koningin zag, uitriep: „Ooh Wat heeft kapper Zwier u weer mooi gemaakt Met de kapper van de koning was het anders gesteld. Hij was een heel ern- tige man en heette dan ook Ernst. Teihvijl hij de haren van de koning met hete krultangen bewerkte en er heerlijke pommade opsmeerde, een stukje van de wangen gladschoor en de baard bijknipte, praatte ook hij aan één stuk door. Hij praatte over de haren, de pommade, het scheermes en de schaar. De koning luisterde maar met één oor. Hij antwoordde op goed geluk met „ja" en „nee" en viel van verve ling in slaap. Daarom hoorde hij niet dat deze ernstige kapper tenslotte óók wel eens wat over de ministers vertelde Van het slapen werd de koning suf en knorrig. Nooit kwam hij opgewekt uit handen van de kap per en niemand had er ooit eens te gen de koning gezegd: „Ooooh, wat heeft kapper Ernst u mooi gemaakt i" Daarom werd kapper Ernst razend jaloers op kapper Zw;er. Hij verzon boze streken, waardoor de haren van de koningin onmogelijk mooi konden blijven. Wat deed hij dan wel Hij maakte de scharen van Zwier bot, legde de krultangen in het water zo- zat die gingen roesten en goot lelijke kleuren in de flesjes met haarverf waardoor de haren van de koningin nu eens te rood, dan weer te zwart en soms zelfs grasgroen werden! 1 Na tuurlijk begreep het zwierig meneer tje best, wie hem die poetsen bakte. Hij besprak het met de koningin en vroeg: „Zullen wij Ernst ook eens plagen Leer om leer zou ik zeggen. Wat vindt u ervan „Jaja!" riep de koningin, „wat zullen wij een pret hebben 1 l" De zwierige Zwier sloop stilletjes naar de kamer waar Ernst de koning altijd kapte en nam de scheerzeep weg. In de plaats daarvan zette hij er scheerzeep die niet schuimde. Hij sleep met een vijltje aan de haar kammen tot de punten heel scherp werden. En hij goot een afschuwelijk stinkend goedje in de pot met ge parfumeerde pommade Dé ko ningin gilde van plezier Maar ach toen zij de volgende dag haar lieve man een kus gaf op slecht geschoren wangen, toen ze door zijn haren door zag hoe scherp de punten van de kam geweest waren en toen ze de stinkende pommade rook, had ze spijt de wraakzucht van kapper Zwier te hebben aangevuurd. Daarom stelde zij voor vrede te slui ten. En bovendien sprak zij af dat de twee kappers om de andere dag van dienst zouden wisselen. In het vervolg zouden zowel de koning als de koningin nu eens gekapt worden door de ernstige man Ernst, dan weer door het zwierig meneertje Zwier. Voortaan hoorde dus de koning alles over zijn moeder en de zeven katten; en hij luisterde naar de grappige ge beurtenissen van de zeven zeurige oudtantes, de lakeien, de kamervrou wen en kamerheren. Hij moest er hard om lachen en leerde af in slaap te vallen. Maar kijkNu hij niet meer in slaap viel, hoorde hij ook hoe de ernstige man praatte over haren en scharen, maar ook over de ministers. En dat kwam hem uit stekend van pas want dat hielp hem bij het regeren. De koningin hoorde voortaan wat minder dolle geschie denissen, maar dat was nog altijd genoeg om hartelijk te kunnen scha teren. Intussen leerde zij nu heel wat nieuws over haren en scharen, mes sen en pommade. Maar bovendien luisterde zij naar ernstige verhalen over de ministers. En dat had een hele goede uitwerking. Want nu be greep de koningin pas goed hoe moeilijk regeren is en hoeveel haar man met de ministers te stellen had. An Mac Gillavry Het was een koude donkere avond. Iedereen sliep behalve Ko Bogers en zijn zoontje Dennis. De man was al oud en Dennis was 10 jaar. Ze sliepen niet. Ze moesten waken over het paard Ca- zal. Negen dagen eleden had haar veulen geboren moeten worden. On geduldig liep ze voor de zesde keer die avond naar de stal van Cazal. Daar stond het dier. Met de benen ver uit elkaar om maar vooral niet in elkaar te zakken. Het dier bleef staan, bang dat het anders niet meer overeind kon komen. Ko legde zijn hand en zijn oor tegen de flank van Cazal. Bewoog daar iets? Of was dit gerommel van de ingewanden? Ko liep terug naar huis. Hij was niet arm. Hij bezat veel paarden die hem hielpen op het land, en de provisiekamers zaten vol. Dennis die op het punt stond om in slaap te vallen, keek hem aan en zei: „Ik ga eerst even slapen, maar roept u me als u me nodig hebt?" „Natuurlijk jongen. En als Cazal het veulen geeft, dan zal dat van jou zijn." Dennis zei: „Als het maar niet dood is, vader." Vader knikte. Hij dacht lang na. „Cazal is een sterk paard en heeft me al veel blijde dagen bezorgd. Als dit veulen maar niet dood geboren wordt." Dennis was intussen in slaap ge vallen. Opeens voelde hij iets. „Dennis, Dennis," hoorde hij roepen. Dennis zei: „Wat?" „Het kleine veulen is geboren." „Wat?" Hij sprong uit het bed en liep gauw mee. Toen Dennis het gezien had zei Ko: „Hij is van jou, kom maar hier. Het is een sterke jonge hengst." Dennis was dolgelukkig. „Hoe noemen we hem?" Hij dacht heel diep na. „Ik weet het: Jumper. Dat is in het Engels springer." „Dat is een goed idee". Dennis zei: „Lieve, lieve Jumper." Desirée Janssen, Warandelaan 35, Oosterhout. Er was eens een meisje, dat Mieke heette. Haar vader was miljonair. Mieke had geen vriendinnetjes. Want ze zeiden dat Mieke opschepte. Het was helemaal niet waar. Maar ja, al zei je duizend keer dat het niet waar was, ze zeiden steeds van niet. O, wat had Mieke een verdriet. Maar op een dag, 19 augustus, was Mieke jarig. Ze gaf de hele school een snoepje. Moniek, Connie, Petra, Car- la, Ellie, Helma, Marja en Bianca. Die meisjes waren haar vriendin netjes geworden. 's Middags gingen ze naar het bos. Ze gingen allemaal een richting uit. Toen Mieke een poosje gelopen had, zag ze een groot, gek beest. Ze ging naar de boswachter. Die pakte de olifant en bracht hem naar de dieren tuin. Ze hadden een olifant ontdekt. Later lachte iedereen er om: ha, ha. Joke Voskuil (8 jaar) Hulst I; Ma „lÉtaflbv "V kLJJ' -yV I Getekend door Conny de Jong, Breda Pukkie was een hertje. Een heel lief hertje. Over een paar dagen zou het feest zijn. Vanavond zou er een vergadering zijn in het bos. Om ze ven uur. Iedereen ging er naar toe. Behalve Piep de Muis. Want die lag ziek thuis. En hij was niet alleen. Een elfje was bij hem en dat elfje zei tegen hem dat hij drie wensen mocht doen. De eerste wens was dat hij weer beter zou worden. De vergadering was afgelopen en ze gingen naar het huis van Piep. Maar Piep was er niet meer, want hij was beter. De volgende dag zouden ze het bos versieren. Maar eerst moesten ze naair bed. De volgende dag gingen ze versieren en iedereen hielp mee, ook het elfje, 's Middags was alles klaar. Ze konden niet meer wachten omdat het de volgende dag feest zou zijn. Eindelijk was de feest dag aangebroken. Het orkest van Pietje de Haas kwaim. Iedereen was er, de koning en de koningin, Piep, het elfje en nog veel meer. Weet je waarom ze kwamen? Omdat Pukkie, het hertje ging trouwen met Sylvie. Van de koning kregen ze twee gou den stuivers en ze leefden nog heel eng lang en gelukkig. Christ Bonneke (10 jaar) Oosterhoutseweg 31, Breda IMaHRMMt' Getekend door Arnoud Genefaar Ik ben in de vaikamitie weg geweest. Naar Axel. Daar vind ik de kleder drachten erg mooi. Ook ben ik in Huist, Sluis, Veere en Zierikzee ge weest. In Hulst'zijn de pont, de wal len en de molen zo mooi en ook de baseliek. In Sluis Jantje van Sluis en de molens. Er zijn ook wel veel leuke klederdrachten te zien. In Vee- re de Kamp-Veeree toren en de soe- venierwinkels. Ook zie je er mensen in oude klederdrachten. Ik heb ook een wapentje van Veere gekocht. In Zierikzee is de St.-Lievemon- stertoren erg mooi. Om in Zierikzee te komen moet je over de Zeeland- brug. Dit is het einde van de va kantietip. gegroet, Lucie de Waal MBABANE (RTR) Op 6 sep. tember zal het laatste Britse protec- toraat in Afrika, het kleine bergach- tige Swaziland, een zelfstandige staat worden. In tegenstelling tot vele andere jonge Afrikaanse landen begint het zijn bestaan als onafhankelijke staat met twee belangrijke voordelen, po. litieke stabiliteit en een potentieel gezonde economie. Sinds 1922 regeert de nu 69-jarige Sobhuza de tweede over zijn lanl dat 400.000 inwoners telt. Er is in Swaziland, dat een traditioneel stam- mensysteem combineert met mo. deme parlementaire methoden, maar 1 politieke partij, die geleid wordt door eerste minister prins Mahko- sini Dhalamini. De voornaamste inkomsten zijn ci trusvruchten, suiker en hout en daarnaast de winning van steenkool en ijzererts. Swaziland bezit grote voorraden van deze delfstoffen. Het grootste deel van de bevolking be staat uit boeren die door hun achter gebleven landbouwmethoden op de laagste sport van de economische ladden staan en op de rand van het bestaansminimum leven. Het zal de voornaamste taak van de regering zijn, de levensstandaard van de zwarte bevolking te verbete ren zonder het evenwicht te versto ren me* de blanken, die een be langrijke rol spelen in het econo misch leven. In de 70 jaar van Brits bestuur is bijna de helft van het land aan de Engelsen verkocht. Op de dit jaar gehouden onafhankelijkheidsconleren tie hebben de Swazi's geëist dat zij hiervoor compensatie zouden krijgen maar de Engelsen hebben dit gewei gerd- Door een douane-unie met Zuid- Afrika heeft Swaziland vrije toegang tot de markt van dit land. Men ver wacht dat Zuid-Afrika graag bereid zal z n te Investeren en leningen te verstrekken. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Terwijl de Franse kranten tranen met tuiten huilen over de arme Tsjechen die uit hun betrekking worden gestoten omdat zij niet willen dansen naar de pijpen van de Russen, is maandagmiddag in Parijs een ontslag hekend geworden waarvoor veel Fransen zich zullen schamen. Dat is althans te hopen. De direc teur van het Theatre de France, Jean Louis Barrault heeft een ontslagbrief pp zijn tafel gekregen. De brief is ondertekend door de minister voor culturele zaken, Malraux. De naam van Barrault roept on middellijk herinneringen wakkei aan de woelige meidagen met de studenten in Parijs. In de riacht van 15 op 16 mei werd Odeon, het Théa- tre de France, door een actiecomi té van de studenten bezet. De avond- voorstelling met een Amerikaans bal let was om kwart over elf nauwe lijks afgelopen, of een groep studen ten, jongens en meisjes, trok het gebouw binnen. In een oogwenk wa ren de grote zaal, het toneel, de lo ges. de galarijen en zelfs de enge lenbak bezet. Aan de mast op dc voorgevel werden ro^e en zwarte vlaggen gehesen en bij de toegangs deuren werden bordjes opgehangen „Weg met het bourgois theater" Aangekondigd werd dat dit nog maar een begin was en dat °°k alle ande ré theaters zouden worden bezet en voortaan alleen nog maar revolu tionaire stukken worden opgevoerd. Temidden van het tumult maakten alle ouvreuses en toneelknechten door zijgangen dat zij wegkwamen Alleen de machinisten bleven op hun post en die zijn op hun post gebleven zolang de bezetting durude: onge veer een maand. Jean Louis Barrault en zijn vrouw Madeleine Renaud, een bekende ac trice, zaten rustig thuis, maar zo dra zij telefonisch op de hoogte wa ren gesteld van wat er in de schouw burg gebeurde, gingen beiden naar Odeon. Jean Louis kon tegen de overmacht weinig uitrichten en probeerde met de studenten een redelijk gesprek te beginnen- „Ik heb contracten mei het ballet en over een paai dagen komt een tunesisch gezelschap. Ik werk zonder winst en waarom moet juist mijn theater bezet worden? Als jullie bourgeois-cultuur zoeken ga dan naar de Folies Bergères". Ook Madeleine kreeg of nam hel woord en had met haar zware stem geen luidspreker nodig om zich ver staanbaar te maken. „Best mogelijk" zei ze, „dat jullie mij een bourgeois- actrice noemen, maar ik heb met vuur Ionesco, Beckett en Adamov gespeeld?". Het beroep van het echt paar was tevergeefs wantnog die zelfde nacht was de bezetting van het theater een feit. De regering stond machteloos, maar probeerde het langs een om weg te winnen. Barrault kreeg de raad om zich in het geheim in ver binding te stellen met de E.D.F. de elektriciteitswerken, om de stroom naar Odeon af te laten sluiten. Bar rault weigerde vierkant. „In de eer ste plaats", zei hij, „laat ik mij niet laf voor dat karretje spannen en ten tweede wil ik geen risico van brandgevaar lopeh als er geen elek trisch licht meer is- Ik keur de hou ding van de studenten niet goed, maar ik probeer hen te begrijpen. De jeugd moet zich uitleven". En hij besloot met de woorden: „Die naar? ja'., knecht? nooit!". Die houding en vooral die woorden zijn hem door het gaullisme niet vergeven. Maandag lag zijn ontslag brief in de bus. Te verwachten valt, dat dit muisje een dikke staart zal hebben. AMSTERDAM (ANP) Enkele honderden personen voornamelijk vrouwen verdrongen zich gister morgen op het Damrak in Amster dam voor het nieuwe gebouw van C. en A. Brenninkmeijer, dat door bur gemeester I, Samkalden met een uitvoerige toespraak en een druk op de knop officieel werd geopend. On geduldig stroomden even later de wachtenden onder politietoezicht het pand binnen om de nieuwe verkoop ruimten te bezichtigen. Vijf en een half jaar hebben de Am sterdammers moeten wachten op de opening van deze confectiezaak, die in de nacht van 15 op 16 februari 1963 volledig uitbrandde. (Van onze redactie binnenland) BREDA In september zal bij de Baarnse uitgeverij Het Wereld venster een boek verschijnen van de Groningse hoogleraar dr. B. Delf gaauw over de encycliek „Humanae Vitae". Het boek bevat een felle kritiek op en een analyse van de encycliek. Het boek wordt ingeleid door de voorzitter van de Katholieke Artsen Vereniging, de arts F. Saes. Als verzachting van het lcöd over Ihet naderende einde van de zomer toont de natuur zich nog eens in vol le pracht. Wel is de bloei van de heide over zijn hoogtepunt heen, maar nu zijn er de dahlia's. Er is geen bloem met zo'n enorme ver scheidenheid aan vormen, kleuren en grootten als deze. Het is 'n dank bare bloem, die zonder veel verzor ging al vrij bevredigende resultaten geeft. Maar de deskundigen, die er een hobby en vrijetijdsbesteding van maken en die knol en plant met zorg en deskundigheid koesteren, weten fantastische resultaten te be reiken. In Gilze-Rijen hebben een aantal van deze specialisten zich in de ver eniging Floralia georganiseerd. Een maal per jaar laten ze zien, wat ze bereikt hebben. Hun show heeft al een zekere vermaardheid verkregen. Die wordt ditmaal voor de tiende keer gehouden in twee zalen van café Doorakkers aan de Heuvel in Gilze. Daar kunt u terecht op zater dag 14 en zondag 15 september; op de zaterdag van vier uur 's middags tot tien uur 's avonds, 's zondags van twaalf uur 's middags en dan weer tot tien uur 's avonds. Volwas senen moeten een gulden betalen bij de toegangsdeur, kinderen een kwart je. Voor het eerst is er ditmaal een dahliakoningin, die als gastvrouwc optreedt, Marjan Reek. Zij wordt bij de opening doer burgemeester Krol gekroond. Twee hofdames staan haar ten dienste, Klasien de Bruijn en Ria Oprins. Schikt het u nu niet om op 14 of 15 september naar Gilze te gaan, dan kunt u (dagelijks en gratis) een bezoek brengen aan het veld, waar de dahlia's gekweekt worden. Dat zijn er zo'n zesduizend. In Baarn kunt u ongeveer hetzelfde zien. Daar is sinds maandag 26 augus tus tot eind september de shototttin van de firma D. Bruidegom aan de Drakenburgerweg, tegenover de Die- penbrocklaan, dagelijks (ook zater dags en zondags) opengesteld voor het publiek. Dit jaar zullen er niet alleen dahlia's van Bruidegom zijn, maar ook van een tiental andere Ne derlandse dahliakwekers. In totaal 875 variëteiten, waarvan een catalo gus is opgesteld. Er zullen op een oppervlakte van 7500 vierkante meter ongeveer 20.000 dahlia's uitgeplant zijn. Ook jn Haarlem hoopt een aantal personen, dat u hun dahlia-erpositie komt bewonderen. Die wordt daar ge houden in de sporthal op 6, 7 en 8 september. Voor degenen, die sportieve genoe gens willen combineren met een ver blijf in een prachtige omgeving is er zaterdag wat te beleven. Dan wordt de Fellenoord-wandeltocht weer ge houden langs paden en wegen, die door de Loonse en Drunense duinen voeren. Ze zijn uitgezet door mannen van Natuurmonumenten. Gelooft dus maar dat u langs prachtige en in teressante plekjes wordt gevoerd. De tochten gaan over afstanden van vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilo meter. bestaat uit honderd twintig muzikan ten. Natuurlijk is de drumband Ex celsior uit Oosterhout ook present. Dit vijfenzestig leden tellende korps plaatste zich hij het concours in Kerkrade derde in de internationale marswedstrijd, waarmee het zien Nederlands beste mixed-drumband toonde. Het feest In Oosterhout begint om negen uur 's avonds en het duwt tot elf uur. In de onmiddellijke om geving van de Markt ls er voldoen de parkeergelegenheid. En dan is er in Etten-henr i" de komende dagen zo het een en ander Amusement van geheel ander al lure is zaterdag te vinden in Oos terhout bij de jaarlijkse taptoe van Exbando. Dan wordt deze muziek- show van amateurs voor de dertien de maal gehouden, weer op het mooie marktplein aan de voet van de oude St.-Janstoren. In dit schouw spel van klank, kleur en licht zijn weer groepen van grote vermaard heid van de partij. Zoals het Ma- jorettenkorps Breda Oranjestad, De Trommelaeren van Roesendaele, 2x het hoogst bekroond in het wereld muziekconcours te Kerkrade bij de marswedstrijden, waar Kunst en Ge noegen, in Oosterhout eveneens van de partij in de drumbandmuzlekwed- strijden de hoogste internationale onderscheiding verwierf. Dat korps te beleven. Daar wordt van 7 tot met 11 september de jaarlijks betekenis toenemende Algemene m> denstands-, Industrie- en lan<*" r tentoonstelling, beter bekend om de naam Amïlto, gehouden. P streekbeurs trok vorig jaar, met n minst door het uitstekende arm ment, dat er aan verbonden «s, bezoekers. Ook nu weer is de eïP tie van veel belang en is het om mentsprogramma van uitsteM kwaliteit. De expositieruimte, d,m gebracht op 2800 vierkante ine was drie maanden geleden el to laatste meter verhuurd. De fee® V waar het amusement te vinden ft iedere avond van zeven tot tiMfl'J geopend. Er is gecontracteerd we le vermaarde cabaretartiesten en Voor het overige hebt u *®m"°n°. de keus uit: 7 september, corso Aalsmeer: 14 september en bloemencorso in Tiel; 1*2i tember fruitweek in september het corso; 12-2U j> r e[[ ber Finse weken In Amsteto. op 20, 21 en 22 september WI]rtIe ten in Tilburg. Mocht u °v®. iets wat deze week aangekondigd naders willen weten, dan ran plaatselijke V.V.V.'s u zeker ter le kunnen zijn. En om te besluiten met heugensteuntje: de paddestoe er weer. Dt wil dus zeggen' voor wandelen en zoeken Is broken. NEDERLAND SUURBIER ISRAëL (Ajax) (Feijenoord VEENSTRV (Go Ahead) SWART VAN DER KU (Ajax) (PSV) Scheidsrecht KIRCHENS PILC KONTER J. HOFFMANN R Een beeld uit de geslaagde (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Ondanl regen, die gisteren aanvankelijk leek te bederven, is de eerste wielerronde zowel sportief gezi< wat de publieke belangstelling b een daverend succes geworden, den toeschouwers eerst nog buien van het parcours weggi den, later toen de zon doo groeide de menigte langs het meter lange trajekt tot enkele zenden wielerenthousiasten aan bij de coureurs was er in het van de wedstrijd enige terui dendheid te bemerken. Gewaarschuwd door een val in de eerste ronde, waardooi Zeeuwse kanshebber Cees Rent: ter tot opgave werd gedwongei den de ruim veertig gestarte de mers het in de eerste periode v wedstrijd op het natte parcour: rustig aan. Met het omslaan va weer veranderde later ook het strijdbeeld. De koers werd veel trekkelijk en na een spannen* nale zegevierde tenslotte Harrj Leeuwen. Met deze overwinning kree Hagenaar de beloning voor zij: J^Srijke rol in deze wedstrij* 66 kilometer was hij bij de ont Ping .die achteraf beslissend zoi ken. Samen met M. van Venro* R. Vercauteren (Assenede Bi sprong hij weg uit het peloton MEXICO CITY (ANP) J nto, een van (jg Mexicaanse rieten voor de ereplaats bij het rennen, is tijdens de training Olympische wielerbaan van rf het 'even gekomen. jari§e Brito, specialist achtervolging en de 100 kilo Ploegentijdrit, reed op de wiek m op een groep gevallen wielre Britoi kwam zo ongelukkig te h«, een schedelbasisfractu enkele andere ernstige ve h„i n °Pl'eP- Hoewel in een z vnilrf°nmid<ie"i-ik operatief ing volgde, overleed Brito korte t

de Stem | 1968 | | pagina 10