Staat van beleg in Guatemala Bisschop eist druk politieke Sales op leiders Middenstanders in federatie per 1 september ach mensen ELSKE MEER DAN 1000 BETOGERS GEARRESTEERD IN MEXICO Kerk in beweging Conventie Tsjecho- slowakije Piraten zenders zijn door leger bediend KOGELS MAAKTEN EIND AAN KINDERLEVEN; Cultureel Jeugd Paspoort algemener Buitenwacht over T sjechoslowakije ts it sse, Koers nog onzeker I *en I Man bekent aanranding I van 13-jarig meisje I 'Vnsterclam" VM1 6e" aUt° Extremistisch Pantserwagens Brazilië Eerstejaars tegen numerus clausus in Nijmegen Haiti Conferentie in Zuid-Amerika O 1 O Invloed KATHOLIEKEN EN CHRISTELIJKEN Vliegtuig verongelukt door kneedbom Protesten Troep ELS J '.atfWtei r-drink toch *n en Officieel Dubbel spel DE STEM VAN VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 11 lUIIIIIIIIIIIIIIIIIU: niiiiiiiiiii HiiiiiiiiiiiiiiiMMiiimiiiiiimmiiimiiiniii (Door dr. Alfred van de Weijer o.f.m. Cap.) I f)E Zuidamerikaanse bisschoppen- Uconferentie, welke op het ogen- I ja in Medellin vergadert, staat on- let vrij sterke invloed van Rome. I Tertoijl de nationale bisschoppen- cotiferenties een grote mate van zelf- itmiigheid genieten, is deze conti nentale conferentie aan belangrijke inperkingen der vrijheid onderhevig. I De paus roept haar bijeen, stelt het onderwerp vast, belist over stem- I tningen en conclusies, kiest de voor- I llttVTSi Rome moest zelfs de lijst van rap porteurs goedkeuren en heeft daar- \m naar het schijnt gebruik- ge- I raakt, om enkele minder gewenste I sprekers te weren. Op de achter- I jrond speelt een zeker wantrouwen I nee, dathet Vaticaan ten opzichte Ivan continentale kerkelijke forma- I ties nog altijd heeft. I De man, die namens Rome toezicht I met houden, is voorzitter kardinaal Isamore, een uitgesproken conserva tieve figuur. Hij toonde dit bij de I opening van de conferentie door nog I tins dik te onderstrepen hoe de ju- Indische verhoudingen tussen dit or- I gaan en het Romeinse bestuurscen- I trtim liggen. De afgevaardigden heb- I ben beleefd naar hem geluisterd en I enen beleejd geapplaudiseerd. Maar I het was duidelijk, dat velen zich niet I door zijn aanwezigheid zullen laten I afremmen bij het zoeken van oplos- Isitigeti voor de Latijns-Amerikaanse I problematiek. Op de conferentie bestaan ver- I schillende stromingen. Naar men I mag aannemen behoort het meren- I deel der bisschoppen tot het centrum Ifowijl links en rechts van dit cen- Itnim zich kleine maar vastbesloten I minderheden opstellen. De koers die uiteindelijk gevaren zal worden hangt af van de reactie der meer- lierheid. Door wie laat zij zich over- ltuigen: door de verdedigers van het I kerkelijk establishment of door de I voorstanders van een grondige ver- I nieming? Niemand kan het zeggen. I De 'situatie lijkt veel op die, welke I binnen de Latijns-Amerikaanse de- I legatie op het concilie bestond. Zij I vertoonde vaak het beeld van een I „zwepende massa", die onder invloed Iton gebeurtenissen en uiteenzettin gen vrij gemakkelijk nu eens naar I linb dan weer naar rechts te be- I «tegen was. I De linkse minderheid heeft onge- I ttoijfeld het voordeel, dat veel pries- yen en bewuste gelovigen op haar 1 hand zijn. Dit blijkt o.a. uit een pe- I titie nan 800 priesters, die voor een I goedkeuring van geweldgebruik in I onhoudbare situaties hebben gepleit. 1M) heeft ook enkele zeer goede I woordvoerders, zoals Helder Camara I en de vïce-voorzitter Brandao, bo- I vendien spelen de voorbereidende I documenten haar in de kaart. 'Deze I voor behoudsgezinde elementen 1 'ws „marxistisch" genoemd. En Jat zouden wij toch wel een goed voorteken willen noemen. 'A-N-p.) De rijkspoli- van Weesp heeft een invyoner van jm.?cïeen'e aanSehouden wegens io Wol van een 13".iar'g meisje i/S ywkeerde dusdanig onder in- I ter r,„Tan ?':erke drank dat hij eerst ^rtnUchterinS 'n een cel moest een opgesloten. Later heeft hij I is Overooolge bekentenis 3fgelegd en Je p0]Yeven aan de hoofdstede- (Van onze redactie buitenland) GUATEMALA/MEXICO CITY/SAO PAULO. In de Mid- denamerikaanse republiek Guatemala is voor dertig dagen de staat van beleg afgekondigd na de moord op de ambassadeur van de Verenigde Staten, John Gordon Mein. In Mexico City krijgen de studentendemonstraties, die al dagenlang duren, langzamerhand een steeds grimmiger karakter. Ook in Brazilië is het onrustig. In de twee grootste steden, Sao Paolo en Rio de Janeiro, hebben zich ongeregeldheden voorgedaan. De president van Guatemala. Mendez Montenegro, heeft de staat van beleg afgekondigd „om de autoriteiten de gelegenheid te geven de openbare orde te hand haven en de gevangenneming van de verantwoordelijken voor de moord op de Amerikaanse am bassadeur te vergemakkelijken", zo vermeldt het decreet. In Washington is meegedeeld, dat president Johnson en minister van buitenlandse zaken Rusk „geschokt en getroffen" zijn door de moord op Mein. Zij hebben een volledig onder zoek gevraagd. De moord op ambassadeur Mein gebeurde in het centrum van Gua temala. Zoals wij al in een deel van onze editie van gisteren meldden werd de auto van Mein aangehouden door enkele jongelui, die de ambas sadeur bevalen uit te stappen. Toen hij dat niet deed werd hij neerge schoten. De daders ontkwamen in auto's. Aangenomen wordt dat de daders behoren tot een van de extremistische groeperingen, die in Guatemala zeer actief zijn. Vrijwel dagelijks komen er gevallen van bomaanslagen, ont voeringen en overvallen. Dit jaar zijn al zeker 16 mensen bij zulke over vallen gedood. In januari werden twee Ameri kaanse militairen op straat doodge schoten. In maajt werd de aartsbis schop van Guatemala ontvoerd, maar na een week vrijgelaten. De man, die van deze ontvoering verdacht werd, werd op straat doodgeschoten toen de politie hem arresteerde. De strijd in Mexico begint zeer ernstige vormen aan te nemen. De af gelopen twee dagen zouden bij rellen en demonstraties meer dan 1000 per sonen gearresteerd zijn, zo meldt As sociated Press. Woensdagavond raakten ongeveer 500 studenten slaags met de politie, die gesteund werd door militairen in tanks en pantserwagens. De strijd werd heviger toen de studenten 's nachts steun kregen van duizenden krotbewoners, die met de studenten demonstreerden tegen de regering. De menigte probeerde en kele malen het paleis van president Diaz Ordaz te bestormen. „Dood aan Ordaz" was een veel gehoorde kreet. De politie moest 46 pantserwagens la ten aanrukken om de menigte te ver spreiden. Toen een sluipschutter van af een dak op de politie schoot gre pen de agenten eveneens naar de vuurwapens. Er vielen tientallen ge wonden. NIJMEGEN (A.N.P.) Studenten van de Nijmeegse universiteit die er in het klinisch instituut de introduc- tietijd doormaken, hebben geprotes teerd tegen de invoering van een „numerus clausus" die voor eerste jaars medicijnen zal gelden. De tentameneisen voor biologie, fysische chemie en organische che mie zullen verzwaard zijn, opdat rond Kerstmis slechts 250 studenten worden toegelaten tot de practica van het tweede semester. De resulta ten van het propaedeutisch examen worden gehanteerd voor toelating van niet meer dan 220 studenten tot de practica van het tweede jaar. De studenten herinneren er aan dat de volksvertegenwoordiging des tijds een numerus clausus verwierp en dat er een grote behoefte aan me dici bestaat. Zij eisen van de over heid dat de achtste medische facul teit zeer snel wordt gerealiseerd. In Sao Paolo zijn woensdag 20 stu denten gearresteerd bij ongeregeld heden. Als protest tegen deze arres tatie trokken 1000 studenten door de stad. De optocht werd door de politie uit eengeslagen. Zij gebruikten gummi stokken en honden en arresteerden meer dan 40 studenten. Regerings auto's werden omvergeworpen en in brand gestoken. In Rio de Janeiro ontplofte een bom voor het gebouw van de handelsafdeling van de Rus sische ambassade. Twee studenten zijn gistermorgen door kogels ernstig gewond tijdens hevige schermutselingen tussen poli tieagenten en betogers op het terrein van de universiteit van de hoofdstad Brasilia. Verscheidene politiemannen werden licht gewond toen zij onder een regen van stenen de universiteit probeerden te bezetten om vijf stu dentenleiders te arresteren. In Port-au-Prince, de hoofdstad van Haïti, is David Knox, hoofd van de regeringsvoorlichtingsdienst van de Bahama-eilanden, door een Haï- tiaanse krijgsraad ter dood veroor deeld wegens spionage. Waarschijn lijk zullen de Britse autoriteiten (on der wie de Bahama's ressorteren), beroep aantekenen tegen dit vonnis. BRATISLAVA: Diepe smart te kent zich af op de gezichten van familieleden en speelkameraadjes van de 5-jarige Danka Kosanova, die op 24 augustus samen met een 14-jarige jongen bij de universiteit van Bratislava door machinege weervuur uit een Russische tank om het leven kwam. Deze schok kende foto bereikte gisteren pas Wenen. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Gisteravond werd op de conventie Edward Kennedy verwacht die de gedelegeerden zou toespreken in het kader van een herdenking van zijn doodgeschoten broer Robert Ken nedy. Ook verwachtte men dat president Johnson, die nu alle neutraliteit re soluut opzij geschoven heeft en geest driftig de kandidatuur van Hubert Humphrey steunt, de conventie zou komen toespreken. Een tijdstip kon niet worden genoemd vanwege de geheimhouding die rond presidentiële reizen pleegt te worden betracht. De verkiezing van vice-president Humphrey gistermorgen vroeg, ver liep tenslotte vrij vlot. Kort na half zes „tilde" de delegatie van de staat Pennsylvania met 1033/4 Humphrey- stemmen de vice-president over de streep. De totale uitslag was: Hum phrey: 1761-V< (nodig 1312)McCarthy 601; McGovern 67%. De overige stemmen gingen naar de dominee Channing E. Phillips, de eerste ne ger die ooit op een conventie kandi daat werd gesteld (67%), naar Ed ward Kennedy (12'/,) en naar enkele anderen. MEDELLIN (KNP) Op de bisschoppenconferentie van de zuidameri kaanse episcopaten in Medellin (Columbia) heeft mgr. Ajauro Sales van Bahia in Brazilië onder applaus van velen, geëist dat de kerk zware druk zal uitoefenen op de verantwoordelijke leiders in Zuid-Amerika. Het is de taak van de kerk zo zei hjj om de keten van ellende en armoede, die ons continent geboeid houdt, te verbreken. Maar hiervoor is nodig, dat de kerk zich in snel tempo hervormt, teneinde in staat te zijn om minstens gelijke tred te houden met de gebeurtenissen van vandaag. Bisschop Sales wees als praktische wegen voor de kerk aan, dat zij zich zou toeleggen op de vorming van so ciaal bewogen leiders, maar daarnaast en zelfs op de eerste plaats ook grote aandacht zou geven aan het basison derwijs. Tegelijk waarschuwde hij tegen „het gevaar van maar-niets-doen I ««-4"'euHurelejeug^ Profits Va 1 n°vember 2'™..™ de 'sam®n- na dle. de bij- itonale c j? ?,f re" I'•p-"ulstellmgen staan. a ies 15 ont" tu«J°nfren öie een cul- 'unnpn 5 poort hebben, buiten\n"S voortaan ook dit nas™"JV00nP,aatS van k« Ahe rïlgebrUik ma" riJksmusea, bijna alle gemeentemusea en ve le particuliere musea ac cepteren bijvoorbeeld het paspoort en geven reduc ties of kosteloze toegang. Verder gelden de reduc ties die C.J.P.-houders tot nu toe veelal bij culturele manifestaties in hun woon plaats genoten, ook voor paspoorthouders uit andere gemeenten. Bij het pas poort zal een verwijskaart worden uitgegeven met al le adressen van C.J.P.-or- ganisaties in ons land. De V.V.V.'s en de stad huizen van de plaatsen waar een C.J.P.-organisa- tie is, krijgen voortdurend informatiemateriaal over C.J.P.-activiteiten. De samenwerking, die tussen de C.J.P.-organisa- ties en instellingen is ont staan, wordt door de Haagse commissie Cultu reel Jeugd Paspoort toege juicht. Wat de organisatie ach ter het paspoort betreft: er gaan reeds stemmen op om in Den Haag een cen traal secretariaat te vesti gen. Het Haagse comité meent dat het na verloop van tijd zeker noodzake lijk zal zijn om een lande lijk secretariaat te begin nen. Op dit moment is het voor de plaatselijke orga nisators van het Cultureel Jeugd Paspoort nog een kwestie van improviseren. Men houdt thans om de drie maanden een lande lijke bijeenkomst. Dan worden ervaringen uitge wisseld en plannen ge maakt. dat voortspruit uit een te groot vertrouwen in de bestaande structu ren". Bisschop Sales sprak in de ver gadering van gisteren toen ook mgr. McGrath uit Panama het woord voer de. Deze prelaat wierp de Zuidameri kaanse regeringen voor de voeten dat de maatschappij overheerst wordt door enkele bevoorrechte groepen en dat het politieke leven in handen is van een corrupte minderheid, die zich schuldig maakt aan militarisme, be wapeningswedloop en verspilling. Uit de eerste discussies is duidelijk geworden, dat de Zuidamerikaanse bisschoppen niet erg gelukkig zijn met de sterke invloed van Rome in de persoon van de voorzitter, kardi naal Samore. Men zegt van deze oud nuntius in Bogota en nu voorzitter van d£ pauselijke commissie voor Zuid-Amerika, dat hij teveel de be staande structuren van Zuid-Amerika wil handhaven. Het is nog niet duidelijk hoe de krachtvelden in de bisschoppenconfe rentie liggen. De progressieve bis schoppen, zoals Helder Camara, mgr. Brandao en Sales zouden iets in de meerderheid staan tegenover de strenge conservatieven, maar het zal van de grote middenmoot afhangen welke richting zal overwinnen. (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Op 1 september zal de reeds aangekondigde federa tieve samenwerking tussen het Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond en het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond een feit worden. De samenwerking zal geschieden onder de naam Federatie van het Katholiek en het Christelijk Ondernemersverbond in het Midden- en Kleinbedrijf. Voorzitter van de nieuwe federatie is de heer H. de Mooy (58), voorzit ter van het N.C.O.V., vice-voorzitter is de heer P. F. M. Nettesheim (64), voorzitter van het N.K.O.V.. De fede ratie zal voorlopig gehuisvest zijn op het adres Laan van Meerdervoort 16 in Den Haag, het oude adres van het N.K.O.V. Er wordt gewerkt aan plan nen voor de bouw van een nieuw kantoorpand in Rijswijk. Het besluit tot federatieve samen werking is ingegeven door het feit dat beide verbonden geënt zijn op dezelfde wortel en vanuit een gelijke basis van christen-zijn hun visie ge ven op het maatschappelijk leven. Daarnaast hebben efficiency-overwe- gingen een rol gespeeld bij de krach tenbundeling. De federatie beschikt nu ten gunste van de bij haar aangesloten zelfstan dige ondernemers over het grootste bureau-apparaat met verreweg het grootste aantal gespecialiseerde me dewerkers. Dit apparaat staat nu ter beschik king van ongeveer 85.000 zelfstandige ondernemers: het N.K.O.V. brengt 60.000 leden in, het N.C.O.V. 25.000. Dit is samen bijna een derde van de ongeveer 265.000 ondernemingen die in ons land in het midden- en klein bedrijf actief zijn. Bij het Nederlands Katholiek On dernemers Verbond zijn 46 landelijke vakorganisaties en vijf gewestelijke organisaties aangesloten, bij het Ne derlands Christelijk Ondernemers Verbond 30 landelijke vakorganisa ties en vele tientallen plaatselijke middenstandsverenigingen. De beide bladen van de twee verbonden, res pectievelijk De Katholieke Onderne mer en De Ondernemer, hebben in middels opgehouden te bestaan. Op 9 september zal een nieuw maand blad verschijnen, dat onder de naam De Ondernemer in het midden- en kleinbedrijf, als officieel orgaan van de federatie zal fungeren. Het bestuur van de federatie wordt gevormd door de ledenraad, die is opgebouwd uit het vijftien leden tel lende bondsbestuur van het N.K.O.V. en het veertien leden tellende ver- bondsbestuur van het N.C.O.V. De dagelijkse besturen van beide organisaties, die uit deze beide bestu ren waren gevormd treden als dage lijks bestuur van de federatie op. Dit dagelijks bestuur telt negen leden. LONDEN (RTR) Het Britse vliegtuig dat vorig jaar op 12 oktober in de Middellandse Zee stortte is ver ongelukt door het ontploffen van een kneedbom aan boord, is in een offi cieel rapport meegedeeld. Alle 66 in zittenden kwamen toen om het leven. Het rapport bevat een aanbeveling voor het ontwikkelen van methodes die het mogelijk maken dergelijke bommen aan boord van vliegtuigen tijdig te ontdekken. HET TREINVERKEER op de lijn Al phen aan de Rijn-Leiden is vijf kwar tier gestremd geweest. De stremming werd veroorzaakt doordat het schip „Vijf Gebroeders" kiem zat onder de verkeersbrug, die over het Galgewa ter in Leiden loopt. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Dr. Kriegel, voorzitter van het natio nale front en lid van het presidium van de partij, is sinds een week ver dwenen. Hij behoort tot de liberale leiders van de partij. De Russen zouden het af treden van hem en van Cisar geëist hebben. Kriegel werd genoemd als een van de leiders, die Svoboda naar Moskou vergezeld zouden hebben. Zijn naam kwam echter niet voor bij de ondertekenaars van het akkoord van Moskou. De Tsjechische bevolking schikt zich meer en meer in de toestand na het compromis. Protesten zijn er nog wel: de redactie van het blad Literarny Lysti heeft aangekondid dat het blad niet meer zal verschijnen, als de re dacteuren niet volgens hun geweten kunnen schrijven. Zij roepen de jeugd op tot passief verzet. In Bratislava werden gisteren pamfletten op straat verspreid, waarin uit naam van het Tsjechoslowaakse leger wordt opge roepen tot opstand. Volgens de mili taire gouverneur van Bratislava be treft het hier waarschijnlijk een pro vocatie. Roemenië heeft zich gisteren, nadat het enkele dagen geen mening had gegeven, krachtig achter Tsjechoslo- wakjje gesteld. De partij van het land acht het van het grootste belang, dat de bezettingstroepen zo spoedig mo gelijk volledig worden teruggetrok ken. LA VKHA~*decchte vvan In Wenen is gisteren meegedeeld, dat eenheden van het Russische bezet tingsleger in Tsjechoslowakije op weg zijn naar de Oostenrijkse grens. Het is nog niet duidelijk of deze troe pen alleen maar aan de grens ge legerd zullen worden om vluchtelin gen naar Oostenrijk, die mogelijk aanzwellen tot een grote stroom, te gen te houden. Er is overigens geen sprake van een massale vlucht van de Tsjechen. Van de 3893 Tsjechen, die zich begin deze week in Oostenrijk bevonden, zijn er 3744 al teruggekeerd. Het aantal Tsje chen, dat in Oostenrijk asiel heeft ge vraagd, bedraagt nu totaal 390, aldus het ministerie van binnenlandse za ken in Wenen. Het Zuidslavische persbureau Tan joeg heeft gisteren meegedeeld, dat de buitenlandse troepen, die Tsjecho slowakije bezet houden, 600.000 man sterk zijn. Het zijn hoofdzakelijk Rus sen en Oostduitsers. Het Westduitse blad Die Welt berichtte gisteren dat er langs het 1000 kilometer lange ijze ren gordijn nu 30 Oosteuropese divi sies staan tegen 20 voor de invasie. Extra Russische divisies zijn gestuurd naar Polen, Bulgarije, Oost-Duitsland en Hongarije. BIJ K.B. is op voordracht van de mi nister van BdninenJainiclse Zaken be noemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Stator.-G-eraal voor de zit ting, die zal aanvangen op 17 sep tember 1968, prof. dir. ir. J. P. Maizuna. (Van onze speciale verslaggevers) FREISTADT Het raadsel van de slagvaardige Tsjechische ondergrondse, die de Russische opsporingsdienst voor piraten zenders wanhopig maakte, en die anti-Russische pamfletten produ ceerde in het tempo van een han delsdrukkerij, zal officieel niet snel worden opgelost. Maar het officieuze antwoord ts bij velen in de grensstreek tussen Tsje- choslowakije en het vrije westen be kend. Dat de clandestiene activitei ten zo perfect verliepen, is volgens deze lezing te danken aan het feit, dat zij georganiseerd waren en wer den uitgevoerd door het Tjechische leger zelf. In wezen is er het volgende ge beurd. Jarenlang hebben de Tsjechi sche strijdkrachten zich er op voor bereid, dat zij eens een guerrilla zou den moeten voeren tegen NATO-vij- anden. Daarvoor was, met medewer king van de Russen, een perfect ap paraat opgebouwd. Dit apparaat werd onmiddellijk na de bezetting een week geleden effectief. Alleen werden er niet de NATO-vijanden de dupe van, maar de Russen zelf. Hiermee is tevens het verhaal uit de wereld, dat het Tsjechische leger de bezetting door de „vrienden van het Warschaupact" gelaten over zich heen heeft laten komen. Zelfs de zenders, die momenteel het compro mis aanvallen, dat president Svoboda en partijleider Dubcek in het Kremlin is afgedwongen, worden door het Tsjechische leger bediend. Bronnen voor dit nieuws: de Tsjechische grenswachters, die uitstekende vrien den zijn met hun Westduitse en Oos tenrijkse collega's in de NATO-luis- terposten, die overal langs de grens, verstopt in dichte wouden, hun ogen open hebben. Meer officieel zijn de berichten over het sluiten van vrije zenders. Radio Praag maakte gisteren bekend, dat in Moravië zenders gedwongen worden te sluiten. „De overeenkomst van Moskou zegt dat de buitenlandse troepen zich niet zullen mengen in onze binnenlandse aangelegenheden. Wij vragen de president onze zend stations met het Tsjechoslowaakse le ger te beschermen", aldus Radio Praag. Radio Noord-Slowakije riep giste ren als afscheid om: „Onze taak is ten einde. Wij riepen u toen alle Slo waakse radiostations zwegen. Zij wtfy- ken nu weer en hoewel zij onder zeer moeilijke omstandigheden werken, kunnen zij het zonder onze zender stellen. Wij keren naar onze oorspron kelijke plaatsen terug, naar onze re dactiebureaus en het normale leven. Laten we hopen, dat het tenminste een beetje normaal is". De centrale Slowaakse vrije zender heeft het „dubbele spel" gelaakt van een nieuw station onder de naam „de arbeidersstem van de republiek". Vol gens de Slowaken zweert de arbei dersstem enerzijds trouw aan presi dent en partijleider, maar anderzijds wordt van leer getrokken tegen de liberalisatie. In Wenen wordt gezegd, dat nog twee Slowaakse clandestiene zenders in de ether zijn. Maar over het be staan van de zenders verkeert men in het onzekere, want een van hen, „Radio Donau", heeft al geruime tijd niets van zich laten horen. De Tsjechoslowaakse radio één nam afscheid met „We hebben een week lang dag en nacht gewerkt en we zijn moe". Daaraan vooraf had men begrafenismuziek gespeeld. VIJF inwoners van Rotterdam zijn gearresteerd in verband met de be roving van een 27-jarige monteur. De monteur werd mishandeld en 2000 gulden afhandig gemaakt. WEGENS poging tot doodslag eiste de Haarlemse officier van justitie een jaar gevangenis tegen een betonvlech- ter, die volgens hem op een agent was ingereden. De agent had zich met een sprong kunnen redden. MINISTER-president De Jong zal op prinsjesdag de troonrede voorlezen, wanneer op die dag het tweede kind van prinses Beatrix ter wereld komt en daardoor de koningin niet in Den Haag aanwezig kan zijn. PTT-Amsterdam heft per 1 december de telefonische boodschappendienst op. Het daardoor vrijkomende mate riaal wordt gebruikt voor uitbreiding van telefooncentrales. QUIEN Leroy Nation (16) heeft op 3 februari de milt van zijn vader in geplant gekregen. De milt heeft de jongen vrijwel van een bloederziekte afgeholpen, zo is nu pas bekendge- maakt PRESIDENT CHARLES de Gaulle ial op 9 september om 15.00 uur een persconferentie geven, aldus werd gisteren bekend gemaakt.

de Stem | 1968 | | pagina 9