E Werk van 1 Drie dis ONPLEZIERIG INCIDENT t C. J. E. van Geel ...de zwarte aanleiding... ...of toch de blanke... KNVB neemt nog geen beslissing Recorddeelname aan Spelen in Mexico City Titelstrijd militairen in Bergen op Zoom Niksnutters in de kuil Chronisch werklozen Onbelangrijk en zinloos Bewusteloos geslagen Ontevreden over politiemacht Vergadering met een doel Engelse crossen niet naar Cross des Nations Atletiek afwezig Dura's Aannemingsmaatschappij N.V. beton- en afbouw- timmerlieden KRAAMZORG Overhemd gaat rol in herenm DE STEM VAN VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 r is een zekere opluchting waarneembaar in de grote Amerikaanse steden, omdat de lange, hete zomer van rassenonlusten tot heden minder heet is gebleken dan gevreesd werd. Toch zijn er vele doden gevallen in botsin gen tussen de rassen, meestal tussen zwarten en politie. De materiële schade loop in de miljoenen. Afgezien van de grote steden vinden onlusten met grote regelmaat plaats in vrijwel alle kleinere steden waar een aanzienlijk deel van de inwoners negers zijn. De voorvallen in deze kleinere steden worden niet vermeld in de wereldpers. De rellen zijn er meestal van beperkte omvang en aanzienlijk minder complex in aanleiding en ontwik keling dan in steden als Cleveland, Detroit, Los Angeles, etcetera. In het algemeen zijn de botsingen in de kleine steden echter van belang voor de waarnemer, omdat zij een goed inzicht geven in de mentaliteit van de betrokkenen en wat er nodig is om tot een rel te komen. NEGERREL IN AMERIKA (Van-ooze speciale verslaggever) SEASIDE Om een beter beeld te geven aan de lezer in Europa, die zoveel leest van Amerikaanse rassenonlusten en ongetwijfeld zo zorgvuldig is ingelicht over de ge schiedenis van rassehaat en dis criminatie, die in eerste instan tie tot de huidige onverkwikke lijke toestanden hebben geleid, is het welicht van belang om een recente botsing in een kleine Ca- lifornische stad onder de loep te nemen. De onlusten vonden plaats in Sea side, een stad van ongeveer 30.000 inwoners, gelegen op het schiereiland van Monterey, een van de mooiste plekjes in de V.S. Seaside is eigen lijk een onafscheidbaar deel van de verzameling steden op dit schierei land, die een totale bevolking heb ben van ongeveer 100.000. Ongeveer een vierde van Seaside's inwoners is neger. Het schiereiland is een van de rijkste gebieden in Californië. geme ten naar de vermogenspositie van de inwoners; de negers in Seaside zijn echter in het algemeen niet rijk. Hun inkomen is laag en velen zijn werk loos. Er is geen enkele goede re den voor de aanwezigheid van zoveel ongeschoolde werkkrachten in Sea side want de streek heeft vrijwel geen industrie Zij zijn oorspronkelijk naar Seaside gekomen, doordat een familielid wellicht naar het grote le gerkamp Fort Ord werd overgeplaatst of omdat iemand in de familie er werkzaam was voor de regering in een van de militaire installaties in de streek. Indien de werklozen naar de grote steden rond San Francisco of Los Angeles zouden gaan, zouden zij niet lang .werkloos zijn, maar de mees ten hebben geen neiging om Seaside te verlaten. De streek is mooi, discriminatie is er niet of weinig en er zijn vele andere werklozen. De onlusten hadden een slechte invloed op Seaside. Eens geken merkt door een snelle groei en groot idealisme in bestuur en zakenwe reld, is het nu het toneel van bitter heid en ontmoediging. Blanke inwo ners in de binnenstad willen weg, zakenlieden willen hun zaken verko pen, nieuwe ondernemingen aarzelen zich te vestigen, de idealisten in ge meentebestuur en commissies trek ken zich terug. Waar voorheen groot enthousiasme bestond voor het opfleuren van de stad met beplantingen, parkjes en plantsoenen, is er nu een neiging om hieraan geen geld te besteden, want de jeugdige negervandalen vernielen het vlugger dan het aangelegd kan worden. De chef van politie, een bij zonder bekwaam man, die uitzonder lijk goed werk heeft gedaan voor Seaside en niet in het minst voor de negers in Seaside, heeft ontslag aangevraagd. Na bedreigingen en beschietingen en tegenwerking heeft hij besloten, dat hij een gelukkiger leven kan leiden door zich uit het politiewerk terug te trekken. Met uitkering en tijdelijke baan tjes, om andere praktijken niet te noemen, houdt men zich blijkbaar uitstekend in het leven, te oordelen naar de auto's en televisietoestellen van deze chronisch werkloze mensen. Ofschoon de werkloze zwarten (en blanken) in het algemeen in minder dure buurten van Seaside wonen, kan men niet zeggen dat het achterbuur ten zijn alhoewel vele huizen vrese lijk verwaarloosd worden. Men moet niet vergeten, dat, terwijl de negers de voornaamste groep werklozen zijn en betrokken zijn bij vrijwel alle misdaden en onrusten in Seaside, het grootste deel van hen wel werkzaam is en een respectabel bestaan leidt. Over de jaren is de 'verstandhou ding tussen de negers en blanken in Seaside bijzonder goed geweest. Er waren nooit werkelijke problemen. Er was ook nooit een zwart getto, want in dat deel van Seaside waar de meeste negers wonen, wonen e- venveel blanken als negers. Enkele jaren geleden begon de toestand merkbaar te verslechteren. Een wer kelijke moeilijkheid kan men nau welijks hiervoor aanwijzen. De onlus ten waren het gevolg van een groep jongelieden, die de straten onveilig begon te maken. Merendeels zonder werk en uit schooi gegaan, stichtten zij branden, vernielden zij auto's en pleegden zij gewelddaden naar het voorbeeld van hun zielsbroeders in Los Angeles en andere steden Soms werden zij hierbij aangespoord door lieden uit de steden rond San Fran cisco, die hiervoor speciaal naar Sea side kwamen, zoals werd aangetoond door vertegenwoordigers van de ne gergemeenschap. Het is moeilijk te verklaren waar om een deel van de negerjeugd in deze kleine, aantrekkelijke stad, zich zo verwoed inspant om alle voor uitgang en verbetering te beletten. Het is per slot van rekening hun eigen welvaart en geluk, dat op het spel staat. Moeilijker te begrijpen is, waarom de ouders en verantwoorde lijke leiders in de negergemeen- schap zich niet de taak stellen de jeugdige boeven onschadelijk te ma ken. Een van de voornaamste oorden voor rellen is een parkeerplaats voor enkele kleine zaken in het midden van Seaside. Vrijwel de hele dag han gen hieT niksnutters rond auto's en tegen muren. Men noemt het pleintje The Pit, de kuil- Men leert om de kuO 's avonds te vermijden. Er vin den te vee] aanvallen en overvallen plaats en passerende auto's worden met stenen bekogeld. De politie kan er niet veel aan veranderen. Amerikaanse gerechts hoven laten niet toe dat de politie, zonder gegronde reden, de nozems verwijdert Men heeft een speruur voor personen onder de achttien, maar zelfs als men iemand arres teert voor speruurovertreding of ste nen gooien of wat ook, is hij meestal de volgende dag terug in actie. De politie heeft geleerd met de kuil te leven. Men vermijdt grote onlusten, terwijl men kleine ongeregeldheden soms moet negeren. De politie is be kwaam en weet de steeds gespan nen situatie binnen de perken te hou den. Men moet een idealist zijn om in Seaside agent te worden. De be taling is er minder dan in de mees te plaatsen in de omgeving en het levensgevaar is er aanzienlijk gro ter. Een van de idealisten, die on langs een vaste aanstelling als a- gent kreeg, is een katholiek priester. Engel Een bijgenaamd, deed hij ge ruime tijd dienst als agent in zijn vrije tijd om ervaringen op te doen voor een boek. Toen zijn kerk ten slotte hem verbood het boek te pu bliceren en hem toestemming weiger de om langer als agent te werken, omdat hij een vuurwapen moest dra gen in die functie, besloot hij zijn priesterloopbaan er aan te geven- De meest recente rassenrel in de kuil vond enkele dagen geleden plaats. De aanleiding en ontwikke ling waren typisch in onbelangrijk heid en zinloosheid. Omstreeks zeven uur komt een negerjongen met bloedend hoofd de kuil binnenrennen. Hij is er een vas te klant. Hij vertelt dat blanke jon gens hem in een straat met stenen hebben gegooid. Enkele aanwezigen in de kuil besluiten dat dit feit niet onbekend mag blijven en stellen de plaatselijke krant ervan in kennis. Zij verklaren eveneens zich bedreigd te voelen door drie auto's met blan ke jongens, die aan de overkant van de straat geparkeerd geweest zijn. De blanken hadden geweren, zegt men. De politie die hier patrouilleert, gelooft niet dat er geweren, blanke jongens of drie auto's geweest zijn. De plaatselijke krant kan vaststel len dat de negerjongen inderdaad met een hoofdwond is gearriveerd, maar kan niemand vinden met in lichtingen over de bewapende blan ken in geparkeerde auto's. Even later meldt een huiseigenaar in de buurt van de kuil dat jonge negers zijn huis met stenen beko gelen. De politie komt. Wanneer zij arriveren, kunnen zij juist zien hoe een zeventienjarige neger uit de kuil een protestantse kerkdienst aan de overkant van de straat heeft ver stoord. Hij is de kerk binnengegaan en heeft een brok beton gegooid. Een tienjarige jongen is er door gewond aan een been. De dominee maakt een einde aan de dienst en verzoekt de aanwezigen naar huis te gaan. Een van de kerkgangers, een oudere man, wordt op straat aangevallen door een jonge neger. Hij wordt tweemaal te gen de grond geslagen, geschopt en met een fles op het hoofd gebeukt. Zes of acht andere jonge negers slaan het joelend en lachend gade. Intussen zijn de agenten achter de jongen aangegaan, die de steen in de kerk heeft geslingerd. Hij zoekt zijn toevlucht in de kuil. Wanneer de agenten hem daar proberen te arresteren, worden zij bedreigd door een zestig negers, meest tussen de vijftien en vijfentwintig jaar oud. Een van de agenten woidt bewusteloos ge slagen. Hij krijgt later tien kram metjes in zijn voorhoofd. Men heeft hulp ingeroepen van andere politie mensen. Een vijftig agenten van om ringende steden, staatswegpolitie en sheriff arriveren. Door in de lucht te schieten mej geweren, weten zij de negers achteruit te dringen, waar door zij de bewusteloze agent in vei ligheid kunnen brengen. Twee negers worden gearresteerd. De jongeman, die de agent heeft aangevallen en een andere jeugdige oproerkraaier. De politie is er niet bijzonder opgewonden over, want zij verwacht dat zij spoedig weer terug in de kuil zullen zijn. De halfzach te houding van de Amerikaanse rech ters jegens zwarte arrestanten is de oorzaak van de branie, die de no zems tegen de politie tonen. De burgemeester van Seaside is niet in de stad. De waarnemend burgemeester, een neger en leider van de zwarte gemeenschap, beoor deelt de toestand en eist onmiddellijk van de politiechef, dat deze alle po litieauto's uit de buurt verwijdert. Hij is van oordeel, dat hun aanwe zigheid de jeugdige onrustverwekkers in de kuil opwindt. De politiechef weigert. Hij is van mening dat de veiligheid niet gegarandeerd kan worden zonder een sterke politie macht. De waarnemend burgemeester uit zijn ontevredenheid over dit vertoon van de politiemacht. Om even over elf woedt er plotseling een felle brand in de voorkamer van een huis in de buurt. De oorzaak er van is een mo lotovcocktail, die door de ruit is ge smeten. De bewoners van het huis zien kans de brand te blussen. De schade wordt later op bijna tweedui zend gulden geraamd. De dader ont komt. Tegen middernacht gaan de aan wezigen in de kuil naar huis. Zij zijn voldaan en schreeuwen nog wat te gen de politieagenten en joelen en lachen, maar er vinden geen on geregeldheden meer plaats. De poli- tieversterkingen gaan eveneens naar huis. De volgende avond belegt de waarnemend burgemeester 'n spoed vergadering in het stadhuis. De lei ders van de negergemeensehap zijn aanwezig, met aanhang, en voorts en kele vertegenwoordigers van de po litie en andere ambtenaren. De lei ders van de negergemeenscnap win den er geen doekjes om. Zij beschul digen de politie van roekeloos en on bekwaam gedrag. Een van de leider zegt, dat met dit soort agenten er nooit een einde zal komen aan de problemen in Seaside. Het inroepen van versterkingen was geldverspil ling, volgens hem. Hij besluit met de vermaning, dat als er geen verande ring komt in het gedrag van de poli tie, dit tot sluipschutters kan leiden.... Is dit een bedreiging? Hij is een oud-concierge, die zich tot vertegen woordiger van de jeugdige werklo zen heeft opgewerkt. Zijn auto, kan toor en fondsen worden hem door de blanke zakenlieden geschonken. Andere leiders spreken met groot ongenoegen over de gewelddadige actie van de politie. Een zegt, dat hij een agent een geweei tegen het hoofd van een neger zag houden. An deren klagen over het in de lucht schieten en dat de hagel daarbij te dicht bij de jongelui in de kuil terechtkwam. De jongelieden in dit geval waren degenen, die zich rond het lichaam van de bewusteloze a- gent hadden verzameld. „Het schie ten was ongerechtvaardigd", zegt een negerleider hoofdschuddend. Er zijn aanwezigen, die proberen te vermelden dat een agent zwaar letsel opliep, dat een man zonder aanleiding werd aangevallen, dat een brandbom werd geworpen, dat 6611 kerkdienst werfl verstoord. Het ge beurt niet. Dit is een vergadering met een doel. Dat doel is niet het bestuderen van de onlusten, maar het gedrag van de politie. De waarne mend burgemeester is voldaan over de vergadering. De politie niet. De waarnemend burgemeester zegt, dat de politie niet moet menen, dat men niet het volste vertrouwen in haar heeft. Men heeft alleen gepoogd tot be tere samenwerking te komen. Hij be. noemt een speciale commissie om de rel te bestuderen. Een negerlei der aanvaardt de taak om deze com missie te leiden. Iedereen is nu voldaan. De politie niet, maar alle negers zijn tevreden. De commissie zal belangrijk werk doen. De permanente commissie voor dit soort aangelegenheden heeft het te druk met andere rellen. De laat ste grote onlusten ontstonden toen een kraamhoudeT op een kermis zich verzette tegen een groep negertie ners, die zijn prijzen roofden. Het leidde tot beschietingen en tot brand stichtingen. Deze speciale commissie belooft beter werk te doen. Een eerste taak is om met de slachtoffers van de politiegewelddaden te gaan praten. Dat is een eenvou. dige taak Zij zijn verzameld in de kuil. Deze avond en iedere avond. DEN HAAG (ANP) De Konink lijke Nederlandse Voetbalbond is mo menteel niet van plan zich terug te trekken uit het toernooi om het we reldkampioenschap voetbal 1970, om dat men in de voorronden uit moet komen tegen twee landen van het Warschau-Pact, Polen en Bulgarije. De eerste wedstrijd tegen Bulgarije vindt pas eind oktober plaats en de KNVB-leiding wil enkele weken daarvoor haar standpunt bepalen na overleg met de Nederlandse regering, de internationale voetbalfederatie en vermoedelijk ook met Luxemburg, waartegen ons land woensdag 4 sep tember a.s. in Rotterdam uitkomt. De Luxemburgse voetbalbond deelt in deze volkomen de mening van de KNVB. (Van onze speciale verslaggever) ROME Bij de huldiging van de drie eersten van de dames sprint, de Russinnen Alia Ba- guinniantz (wereldkampioene) Irina Kiritehenko (tweede) en Galina Ermoleava (derde) deed zich een incident voor. Op het moment dat de Russi sche meisjes tijdens de huldi ging op het ere-schavot de bloe men omhoog staken, klonk op de wielerbaan te Rome een na drukkelijk fluitconcert. Een nieuw protest tegen de inval van de Russen in Tsjechoslowa- kije. MEXICO CITY (ANP) All, Olympische Spelen van dit jaar len bijna 1800 atleten meer men dan in Tokio 1964. Voor Mnt hebben ingeschreven 7226 atleten r 119 landen tegen vier jaar 5488 atleten uit 94 landen. D« u? len van Rome (1960) waren; 84 den met 5777 deelnemers. Volget«j organisators zal het aantal voor m! xico City met inbegrip van ottfek oplopen tot ongeveer 10.500. Het grootste contingent komt uit j, Verenigde Staten met 421 atleten 1 volgd door Rusland met 401 atlev West- en Oost-Duitsland die in met een gecombineerde ploeg au1, start kwamen, staan hoog op je i., met 311 en 287 atleten. Groot-Bf tannië stuurt er 271, Italië 251, W rijk 225, Japan 214 en Polen 201, Mexico, het eerste Latyns-Arneri. kaanse land, dat als gastland vc;- Olympische Spelen optreedt, hof een afvaardiging van 327 atleten. De Verenigde Staten en Euslijf hebben de grootste vertegenwooij! gingen bij de atletiek en het men. Honderdzeventien Amerifc- zijn ingeschreven op de 'atletielone, mers en 73 bij het zwemmen. sische cijfers voor deze belde bete, rijkste onderdelen van de Spelen i 105 en 68. Aan de andere kant zullen landen vertegenwoordigd zijn itt, slechts één afgevaardigde; Toga raguay, Gabon, Brits West-In Congo, Malta en Suriname. Deze fers zijn nog niet officieel. De dee... mende landen hebben tot tien dagen voor de opening van de Spelen ij recht de opgave te wijzigen. Dj men van de voetballers moeten tó. ter reeds op 28 september u, bete zijn. LONDEN. (ANP). Nadat U den zich reeds eerder had terug! trokken, heeft nu ook Groot-Brittu nië besloten geen ploeg af te vaart gen naar de motorcross dei nation die op 15 september in Rusland g houden wordt. Ken Shierson, de secretaris van a British Auto-Cycle Union, heeft m» gedeeld, dat deze beslissing is ge» men in verband met de invasie vu de landen van het Warscha-upm in Tsjechoslowakije. Reeds voor il bond deze beslissing had genome;, had de Britse wereldkampioen in dl 500 cc-klasse motorcross, Jeö Smit', zich als een persoonlijk protest uit 4s ploeg teruggetrokken. De motorcross des nation» word', gehouden te Kishinev, ongeveer W kilometer van de Zwarte Zee. (Van onze atletiekmedewerler) BERGEN OP ZOOM - Volgendi week woensdag (4 september) zulle in sportpark Rozenoord de Neder landse militaire atletiekkampta1 schappen worden gehouden. Bij deelnemers bevinden zich de West' brabanders Ad de Jong uit Steen* bergen (100 meter, 200 meter en we springen) en Henk Snppvangen» Bergen op Zoom (1500 meter). De beste atleten van luchtmacht en marine zullen aan dl kampioenschappen deelnemen. B wedstrijden zullen om twee uur ginnen. Men hoopt het compaw programma tegen vijf uur in®" dags afgewerkt te hebben. Dat is ffl* gelijk omdat eigenlijk alleen OMj» zullen worden gehouden, de select'- wedstrijden hebben al plaatsgehad. Het l.o.- en sportbureau vani W garnizoen hoopt, dat er voor ui11 waarschijnlijk zeer interessante vt strijden veel publiek zal zijn. Bedroefd maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden hadden geven wij kennis van het overlijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der zieken in het r.-k. bejaarden-paviljoen te Oostburg, in de ouderdom van 84 jaar, van onze lieve moeder, behuwdmoeder en oma, mevrouw EMMA MARIA DE BUCK weduwe van de heer Angus tinna Desiderius Walkiers Gaarne uw gebed voor haar zielerust. Sas van Gent; A. Walkiers L. Walkiers-de Wilde en kinderen Sas van Gent: C. Sudyn-Walkiers P. Sudyn I.Tzendijke: E. de Smet-Walkiers A. de Smet en kinderen Fam. de Buck Fam. Walkiers De plechtige uitvaartdienst gevolgd door de be grafenis zal plaatsvinden op zaterdag 31 aug. om 10 uur. Eucharistieviering vrijdagavond 19.00 uur in de Kapel van het ziekenhuis. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij on ze oprechte dank aan H. H. doktoren en verpleeg sters en aan allen die eni ge blijken van medeleven hebben betoond bij het overlijden van mijn vrouw en onze zorgzame moeder en grootmoeder APOLONIA VIOEN M. v. Giesen, kinderen en klein kinderen Hulst, Gr. Bagijnestraat 48 SPEC. MONDHEELKUNDE van 31 aug. t/m 16 sept. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, bloemen cadeaus, die wij mochten ontvangen, vooral van buurt, bij gelegenheid van onze 50-ÏARIGE ECHTVERENIGING betuigen wij bij deze onze hartelijke dank. J. Esseling-Masseura kinderen en kleinkinderen. Hulst, Mauritslaan 7. GEVRAAGD voor onze bouwwerken te ROTTERDl' Scholencomplex aan de Schiekade, tel- m 287872 en te ZEIST G. van Seijstlaan, evenw na werktijd telefonisch (010) 279059 (uitv vta Weert). (Van eei MIDDELBURG Ook - J in Zeeland, is het streven belijdenis aan het worde voeging van districten of dl rationalisatie. In alle gevt groter rendement van de i splinterd en verdeeld, leve provinciale raad voor de v van. Zo wordt gemeld, dat de r. taak krijgt met het oog op de „pn «en onderzoek in te stelle ontslagbeleid in de ziekenhui gevolgen van dit opname- en Ook gaf de raad het advies, zien het huidige aanital inwonc de provincie, de bevolkingsprc tot 1980. het inwonertal van verse gemeenten in Zeeland typische geografische situatie provincie, drie distmets-gezor diensten in te stellen. Deze b zoals reeds eerder gemeld, u dienst vooor Zeeuwsch-Vlaad een voor Walcheren en een v Bevelanden, Schouwen-Dui Tholen en St.-Philipsland. Verder werd de voorkeur sproken voor een gezondheids waarin tenminste de school** dienst en het ambulancevervr- dien zijn opgenomen. De bet nota is intussen in de raden verse Zeeuwse gemeenten ter gebracht. In Zeeuwsch-Vla- zijn via de beheerscommissie sohoolartsenidienst bespreking!. opend. Middelburg en Vlis, hebben een werkcommissie in 1 ven geroepen, die de beide gei ten zal adviseren. Per 1 januari 1966 is een n linancieringsregeling voor de k zorg ingevoerd. Na bestuderln een rapport over de konsekw van de nieuwe regeling Is geb dat de verantwoorde kraamzi Zeeland niet heeft geschaad. Het percentaige geboorten Lr I Veel vrouwen kopen nog re tig overhemden voor man en Wilt u nu eens met een wat „in" is thuiskomen, dan u de nieuwe ontwikkeling in i renmode (shirts) op de voet v De shirtcollectie voor het v0 van 1969 wordt door een vaf derlands jongste overhemde kanten geïntroduceerd als de in Shirts". We hebben dit jaar in Parijs c finitieve afsluiting van 't cout tijdperk kunnen meemaken. Di de wordt niet langer voorgesch en door de consument slaafs volgd. Ook dit „kolonialisme" gronde. Voor ons staat een waarin de wens van de const het belangrijkste wordt. De „Trend in Shirts" is de die hjj verwacht bij de mo consument. Het is de trenc hij verwacht bij een deel vi markt. Deze markt kan men delen in avant-garde, activiste' interesseerden, meelopers en geïnteresseerden. De nieuwe c tie richt zich duidelijk op de ai ten en de geïnteresseerden. Wit is taboe, alleen als tussen allerlei andere kleuren het geaccepteerd. Om de geïr seerde meeloper niet te veel te keren wordt een aantal witte shirts, waarbij het wit ge. wordt door 'n ragfijn gekleur. ticaal streepje op de markt gel Voor de werkelijk geïnteresse zijn er echter steeds fleuriger dende kleuren in de collectii wit wordt beige, het beige g °?a?^e en ^et oranje wordt gro al deze kleuren laten zich biji goed combineren. De dress sluiten nog slanker om het 1 dan voorheen al het geval w. eist de kostuummode ook. De ije belijning wordt geaccen; door lange boordpunten, deel: ton-down. fabrikant is er op uit o; nemd een eigen zelfstandige eten spelen in de herenmodi moet niet meer louter en een opvulling van de opengeS driehoek in het colbert zijn, ,LC°i n moet uitgetrokken k rden zonder dat de man er der goed gekleed bij komt te Daarom lijkt het of de dress- teeds meer op de week-enders Jken en dat is ook wel eni zo. sommige shirts kunnen n toLj a]s vrijetijdsshirt ge beWfW°r£n- D.e echte free li i echter zijn eigen ontv _"f' f*en free-timer wordt nii bmt 7an de dae onder ee; umm gedragen en heeft daaro ru™te in de rug Eedrsn °ord ls ontworpen on de rilr worden. Alles we nig van comfort, ria» ,esslns "J11 zeer levendig duwJmepen en ruiten. Er in hol i come-bEick van de tische f volg?nde seizoen. Een is het hemd d aL o! Sesioten wordt. Het 1 ^overhemd én als jack ge* satito uj.eierieien zijn ragfijne Ju, hnnenbindingen en crê

de Stem | 1968 | | pagina 4