p.T.T. VERLIEST RACE OM DE TIJD C.C.B. doet het nu zelf Postbezorging van P.T.T. eist tè veel tijd van een bedrijf Luie Scott DRUKKE UITVAART ECHTPAAR COLLET Russinnen vrezen nu de Zeeuwse Keetie Hage met haar oude fiets Verkeer met België zondag omgeleid ïilburgse leergangen finnen 7 september Meubelfabrieken „WILMA nodigen uit... Thuisaers Sell eryen MENS it en waar /AN DAAG MORGEN Commentaar P.T.T.-servrce Netbanken Postwet Kampioenschap op de ploeg Te klein Bloemenu Internationaal liengelgebeuren in Hulst Zeilwedstrijd Veerse Meer Hotel „DE LINDE" Roger Roger 0-2161 1-3529 dzande EUROPA meubeC SDAM Aan de Clm'sit chool. horlogemaker: Terneuzen. neer TER MUIDEN Raadhuis 10-12 en 14.17 ien van Raymond de Me«S» ibroeck en Jos. But e IT ;huls 19 uur igsgebouw 20 uur Dansen s»or JRG ur 14 j. odende liefde, 13 j. !N 20 uur in Chicago naaste, maar ver&eet et, 18 J. J« TER MÜIDEN taadhuis 10-12 en 14-17 uur ;n van Raymond de Meester broeck en Jos. But .ozanne 20 uur ociëteit een in 15 uur Drumbandshow GENT ttershof 15 uur Schieting uur lar in mijn pet, a.l N uur pins, a.l. rK il 15 uur Rinne'nschieting ekje Dansen r iteneire 15 uur Sehiefcing t 15 uur Schieténig ens 15 uur Hanenschiefcing RG ir King Kong, 14 J. g 19 uur e perikelen van Laurel en ichting in Chicago, 18 J. uur op Caribo, 14 j. nin je naaste, maar vergeet niet, 18 IVG Schieting 1HOUD helst de tengevolge van de ling" ontstane corruptie in ika van rond 1929. Twee van Al Capone en die van an bestrijden elkaar op le id, hetgeen uitmondt in een htpartij in een garage te rikaanse filmploeg neemt acht naar een eiland in de izee de reusachtige aap die door de inboorlingen i wordt vereerd, mee naar y waar King Kong na zijn ig een enorme ravage aan- Lields, kleinzoon van de mi- ident, krijgt een baantje [gever bij een provinciaal jongeman slaagt erin om dracht een volslagen chaos len en wordt door de poli- en als speelbal gebruikt. ins, die wat mysterieus aan verschijnt, doet haar m- t leven van George Banks, eren aan haar zorgen wor- trouwd. /e woecrr pe postkoets' f kip cmebwllenlh oups mum', l/..VOOGAL. (TEEK kookp tese 'v w/e ook i DE STEM VAN VRUDAG 30 AUGUSTUS 1968 De instelling van een eigen post dienst door de Coöperatieve Centrale Boerénleenbank toont weer eens aan, dat de P.T..T on danks de forse tariefsverhogingen van de laatste jaren niet altijd in staat blijkt om aan de moderne servicewensen van de cliënten te voldoen. Dit geldt niet alleen voor de postbestelling, maar evenzeer voor de telefoondienst, die er nog steeds niet in slaagt om de achter stand in de telefoonaansluitingen weg te werken. Natuurlijk is deze gang van zaken bijzonder funest voor het bedrijfs leven, dat wil het in de pas blij ven - alle zeilen moet bijzetten om effficiënfer en sneller te werken. Maar ook tal van particulieren wor den in de uitoefening van hun func tie gehandicapt door een onvoldoen deservice van de P.T.T. Er zijn meer overheids- en semi-overheidsdien- sten, die het tempo van de ontwik- kelingen niet bij kunnen houden. Men denke aan de sector openbaar vervoer, waar bijvoorbeeld, de Ne derlandse Spoorwegen, ondanks mo nopolies, zowel het personen- als het goederenvervoer zien teruglopen. Wat zijn hiervan de oorzaken Men kan zich moeilijk aan de indruk ont trekken dat het particuliere bedrijfs- leveg in veel gevallen de economi sche problemen agressiever te lijf gaat dan de overheidsdiensten. Wat overigens niet wil zeggen dat ar- beids-analisten en organisatiedes kundigen van deze diensten hun tijd slapend doorbrengen. Zij worden helaas op soms bedenke lijke wijze afgeremd in hun investe- ringsbeleid of moeten tot hun leed wezen constateren dat heel wat in tellect en vakbekwaamheid buiten et bereik blijft van de personeels diensten van de overheid. JSfö-f onzer verslaggevers) nu K r Het 57ste studiejaar W» Katholieke Leergangen in Til- zaterdag 7 september offici al geopend worden. zal tevens afscheid worden van dr- H. L. M van Can, din* L u v!aar aan het instituut lei als reet gegeven, zal aftreden (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN. ,.Het eerste en belangrijkste doel van onze eigen postdienst is de tijdwinst van een dag", aldus de toelichting van een woordvoerder van de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven op het bericht, dat de C.C.B. met ingang van 1 september geleidelijk aan zelf de post naar en van de zeshonderd kantoren gaat bezorgen. „De postbezorging via de PTT vergt te veel tijd van ons bedrijf. Dit is natuurlijk niet bevorderlijk voor een snelle afhandeling van zaken", aldus de C.C.B. Het was onder an dere bijzonder lastig voor de enorm toegenomen salarisrekeningen bij onze kantoren. De afwikkeling hier van vergde in de meeste gevallen drie tot vier dagen. Als er een weekend tussen zaït wa ren er gauw vijf dagen mee ge moeid. Door het in gebruik nemen van een eigen postdienst ziullen we minstens een dag tijd kunnen besparen en daardoor de service tegenover onze cliënten kunnen verbeteren." aldus het commentaar. Zoails wij gisteren reeds berichtten gaan binnenkort twaaif postwagens van de Coöperatieve Centrale Boe renleenbank vrijwel alle overboekin gen en correspondentie van de kan toren uit het gehele land ophalen. Dit gebeurt 's aivomds op de 55 daar voor aamgewezen „net-baniken". Hier mee worden door de C.C.B. bedoeld de kantoren, die tot taak krijgen de post te verzamelen van andere kan toren en filialen binnen een straal van maximaal tien km. Tot deze „metbanken" behoren om der andere de centrale kantoren van de Boerenleenbank te Breda, Tilburg, Oosterhout, Etten, Roosendaal en Bergen op Zoom. Zeeland is de enige provincie, waar de organisatie mede vanwege de moeilijke verbindingen nog niet rond is. Maar ook daar zullen bin nenkort „netbanken" worden aan gewezen. De post, die opgehaald is bij de „netbanken", gaat naar de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank in Eindhoven. Tijdens de avonduren zullen overboekingen en dergelijke daar door een computer worden ver werkt. De eigen postdienst zorgt er dan verder voor, diat de afgehandelde opdrachten vóór de volgende mor gen negen uur weer op de „netkan- toren" aanwezig zijn, die voor een verdere verspreiding zullen zorg dra gen. Direct daarna kunnen de cliën ten over hun geboekte opdrachten beschikken. Om de post te kunnen verwerken wordt op de centrale bank in Eind hoven een sotrteerploeg van ruim twintig man ingeschakeld. Deze zal in continiu-dienst werken. De bezorging van de bankafschrif ten bij de cliënten geschiedt ook bij de nieuwe regeling nog door de PTT. In het verleden zijn diverse ban- (ADVERTENTIE) Alt U een uitstapje maakt naar de Belgische Kempen, vergeet dan niet dat in Zoarsal één der grootste en zeker de MOOISTE Meubelhal van heel Europa staat. In dit prachtige chaletgebouw worden alle soorten meubelen verkocht volgent het „ZELFBEDIENINGS-SYSTEEM". Een volkomen nieuwe for mule voor de meubelhandel, die, zoals gebleken is, bijzonder goed in de smaak valt door haar originaliteit. De toegang is geheel vrij en er is niemand die U tijdens uw rondgang zal aanspreken. Wel krijgt u op verzoek uitstekende adviezen. Daarbij tartan de prijzen elke concur rentie. De Wilma Meubelhallen zijn zeer gemakkelijk te bereiken. Slechts 3 kilometers ten zuiden van Oostmalle, langs de autoweg naar Lier vindt U het opvallende chalefgebouw onmiddellijk links van de weg. Open van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 20 uur. Ook op zaterdag en zondag, maar dan tot 19 uur. Alleen vrijdags gesloten. WILMA MEUBELEN P. V. B. A. Oostmallebaan 154, ZOERSEL Tel. (03) 72.03.68 of 72.12.72 ken er evenwel al toe overgegaan zélf de post te bezorgen bij cliënten, die in de buurt van hum kantoren women. Dit ter besparing van d-e ho ge porti-kositen. Volgens de C.C.B. bleek de P.T.T. niet in staat voor een snellere be stelling te zorgen dan thans gebrui kelijk is. Een struikelblok zou het posttransport bij de N.S. zijn. De bank heeft toen zelf een plan ont worpen voor het postvervoer tussen de centrale bank in Eindhoven en de banken in de rest van het land. Uit een kostenberekening bleek, dat een eigen postdienst niet noemens waardig duurder zou zijn dan die van de PTT. In verband met een belangrijke tijdwinst die men kon maken werd toen besloten een eigen postdienst in het leven te roepen. „Wij verwachten niet", aldus de C.C.B. te Eindhoven, „dat de nieuwe regeling meteen al vam een leien dakje zal gaan. De cliënten en de kantoren zullen de eerste tijd wei rekening moeten houden met enkele kinderziekten. Maar na een inweirk- periode zal de afhandeling vam op drachten en correspondentie stellig veel sneller gaan dan voorheen". (ADVERTENTIE) Volgens de centrale directie van de PTT in Den Haag is de postdienst van de C.C.B., die op maandag 2 sep tember met tweehonderd kantoren gaat beginnen en tegen het eind van volgende maand op volle toeren zal draaien, niet in strijd met de post wet, waarin monopolies zijn vast gelegd voor het bestellen van brie ven door de PTT. Evenmin is de postdienst van de C.C.B. in strijd met de bepalingen van het Postbesluit. Modieus èn warm gekleed de winter tegemoet. Lyle& Scott maakte voor u dit vlinderlichte lambswool twinset in 14 betoverende najaarskleuren. Prijs f92,50. (Echte Lyle Scott twinsets zijn er al vanaf f79,50). Bijpassende rok in dezelfde kleur, vanaf f79,50. Verrassende combinatie-mogelijkheden bieden u ook onze Shetland jumpers in-talrijke kleuren en rijke variatie aan modellen. Prijs vanaf f 35,-. I Grote Markt 25 - Breda (Van een onzer verslaggevers)' SCHOONDIJKE De traditionele wedstrijd om het kampioenschap ploegen van West-Zeeuwsch-Vlaan- deren wordt gehouden op 7 septem ber op een perceel grond van de heer J. Risseeuw-ROsendaal, aan de Akkerput in Zuidzande. De wedstrijd, die tevens dient als selectiewedstrijd voor het provinciaal ploegenkampioenschap 1969, begint om 13 uur. Voor deel name zijn uit genodigd de vertegenwoordigers van de drie landbouworganisaties (CB TB, NCB en ZLM) van de drie landbouwjongerenorganisaties (CTJ, EJC en KTJ) van de drie werkne mersorganisaties (ANAB, NCLB, NK LB) en van de BOVAL. De extra attractie bestaat dit jaar uit een demonstratie van John Deere- werktuigen en -trekkers, verzorgd door de firma Blaeke uit Aarden burg. IN Amsterdam is gisteren een voor ons land uniek distributiecentrum voor herenkleding geopend. Het dis tributiecentrum vertegenwoordigt ve le confectiefabrieken in de Euro- marktlanden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De begrafe nis op de Nederlandse hervormde begraafplaats te Kloosterzande van de 73-jarige oud-rentmeester van het kroondomein Hontenisse, baron H. Collot d'Escury en zijn 76-jarige echt genote, de baronesse, geboren M. Williamson-Napier, werd gistermid dag door ongeveer duizend belang stellenden bijgewoond. Het echtpaar Collot kwam zondagavond om het le ven bij 'n auto-ongeval in Frankrijk. Behalve een groot aantal familie leden waren vele vertegenwoordi gers van officiële instanties en ver enigingen aanwezig, waaronder kolo nel W. F. K. Bischoff van Heems kerk, opperstalmeester van het ko ninklijk huis als vertegenwoordiger van hare majesteit koningin Juliana, de commissaris van de koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen met zijn echtgenote en leden van het provin ciaal bestuur. De uitvaartdienst in de Neder lands hervormde kerk werd geleid door ds. Fagel van de Nederlandse hervormde gemeente te Brussel. Ds. Fagel heeft het echtpaar Collot d'Escury in 1949 getrouwd. De be langstelling vóór de kerkdienst was zo groot, dat het gebouw te klein bleek. Honderden mensen moesten buiten blijven staan, waar ze de dienst evenwel via een geluidsinstal latie konden volgen. Omdat het Nederlands hervormde kerkhof vlak langs de Hulsterweg ligt, de verkeersroute dwars door de bebouwde kom van Kloosterzande richting Perkpolder, moesten door de rijkspolitie speciale maatregelen worden getroffen, zodat de tientallen meters lange begrafenisstoet onge stoord de begraafplaats kon bereiken De plaatselijke koninklijke harmo nie St. Cecilia, die voorop ging, speelde de Marche Funèbre. Baron Collot d'Escury was beschermheer van St. Cecilia. Bij het familiegraf werden tiental len bloemstukken en -kransen neer gelegd. Er waren o.m. bloemen van het koninklijk huis. De kisten met de stoffelijke resten werden gedragen door pachters en personeel van het kroondomein. Ds. Williams van de Engels her vormde kerk te Antwerpen hield bij het graf, waaromheen zich honder den verzameld hadden, een herden kingstoespraak. DE DOUANE heeft in Noord-Frank rijk de 26-jarige Amsterdammer Jo hannes Jacobus M. aangehouden, die in een gehuurde bestelwagen 150 kis ten sigaren tot een totaal gewicht van 140 kg smokkelde. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In verband met het bloemencorso in Zundert zal het doorgaande verkeer Breda-België vice versa zondag a.s. tussen 8 uur 's morgens en 19.30 uur 's avonds te Breda worden omgeleid over Essen en Roosendaal. (Van onze correspondent) HULST Door de „Lustige Hen gelaars" te Hulst werd er op het viswater Het Groot Eiland en de Kapotte Dijk een indernationale hengelwedstrijd georganiseerd. Aan deze wedstrijd werd in totaal door 100 vissters deelgenomen, waaronder vier dames in het „vak". De uitslag was: 1. T. Briek, Axel, 2. J. Thuy, Heikant, 3. R. de Schep per, Heikant, 4. T. de Bleijzer, Clin- ge, 5. J. van Koeken, St.-Gillis (B), 6. J. Audenaerde, Westdorpe, 7. Ch. Reijns, Hulst, 8. J. Callen, Westdor pe, 9. J. Dey, Axel, 10. J. de Groot, Axel, 11. J. Mechelink, Koewacht, 1 mevrouw J. de Roos, Axel, 13. K. de Roos, Axel, 14. J. de Schepper, Hulst, 15. J. Koemans, Essen (B). De prijzen werden door voorzit ter De Block in café Meijer uit gereikt. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK Zondag a.s. zal er op het Veerse Meer een zeil wedstrijd worden gehouden, waaraan teams van de W.S.V.W. te Wol- phaartsdijk en van de Royal Yacht Club de Belgique wordt deelgenomen. De teams, bestaande uit vijf O.K.- jollen zullen strijden om de wissel beker, die beschikbaar is gesteld door de heer A. Birkhoff, voorzitter yan de W.S.V.W. Er worden vier wedstrijden gezeild. De eerste wedstrijd vindt om half 10 's morgens plaats. De vertrekuren voor de drie volgende wedstrijden worden ter plaatse bekendgemaakt. De minimumsnelheid van de deelne mende scheepjes moet minstens 1,8 knoop per uur bedragen. Als geen enkele boot de aankomstljjn binnen deze tijd bereikt, wordt de wedstrijd afgelast. Na de laatste wedstrijd vindt de prijsuitreiking plaats. (ADVERTENTIE) TILBURG Gespecialiseerd in ALLE BONTSOORTEN Onze jarenlange ervaring is uw garantie HEUVELSTRAAT 101 Tel. 04250-2291S (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. (Van onze sportredactie) ROME Insiders zien in Kee tie Hage (19) de wereldkam pioene achtervolging van 1969. Ook de KNWU belooft daar nu in. Keetie die in de wedstrijden te Rome op een vrij oude fiets reed, krijgt van de wielerbond een nieuwe. Het was te gek vond ook de wie lerbond tenslotte, dat een meisje dat voor Nederland de regenboogtrui had kunnen winnen, op een oude fiets over de baan reed. Keetie. „Mijn va der wil geen cent in het wielrennen steken en ikzelf heb geen geld". Daarom dus die oude fiets. Dat belette Keetie niet om tot twee keer toe dë snelste tijd van al le deelneemsters te rijden. Het wa ren de onervarenheid van het Zeeuw se meisje en het gebrek aan een goe de coaching, die haar de weg naar Toekomst op de fiets? een wereldkampioenschap versperd hebben. In de ochtenduren van een dag, waarin je drie keer op een bij zonder zwaar nummer als de ach tervolging moet uitkomen, is het waanzin krachten te verspillen als het niet nodig is. Keetie heeft dat in haar kwartfinale tegen de Oost- duitse Hannelore Mattig gedaan. Er was niemand langs de baan, die haar zegedrift temperde. Ze lag al meer dan een halve ronde voor op de Oost- duitse en ging maar gewoon door, perste alle macht uit haar benen en bracht aldus zichzelf in een ver liezende positie voor de halve fina le. In die rit immers was ze nog niet hersteld van die eerste krachts inspanning. Uit fouten leert men, ook Keetie Hage doet dat. Ze zegt nooit zoveel, verlegen als ze is. Maar later, tij dens een excursie in het Vaticaan, in de donkere gangen lopend van de St.-Pieterskerk, zei ze: „Als ik die nieuwe fiets heb probeer ik regel matig te trainen op de baan van Antwerpen. Daar worden toch vol gend jaar het wereldkampioenschap gehouden?". Keetie Hage heeft in het toer nooi te Rome naam gemaakt. De Russinnen vrezen haar nu. Wereld kampioene Obodovskaya vreesde haar trouwens al voor die beslis sende halve finale. In haar kleedka mer vertelde ze: „Ik heb maar één concurrente, Hage uit Holland". De tolk vertelde ook nog: „Ik denk dat Hage volgend jaar sterker zal zijn; ik heb gehoord dat ze nog zo jong is". Keetie, op een huishoud school naailerares blijft ondanks haar groeiende reputatie 'n vrien delijk, verlegen meisje. Profstayer Piet de Wit: „Ze heeft hetzelfde ka rakter als Jan Janssen, ze kan zo hard rijden dat ze van de fiets valt". Dat gebeurde dan ook na haar eerste rit in het achtervolgingstoer- nooi. Wat drie jaar geleden met het rij den van toeristentochten begonnen is, l(jkt nu te zullen eindigen in een wereldkampioenschap. „JA, die naam beschouw ik nog altijd als een grapje van mijn vader", zegt Roger Roger 32 jaar oud en adjunct commissaris voor verkenners afkom stig uit Edegem in het Antwerpse. „We zitten hier heerlijk op het ter rein van staatsbosbeheer vlak bij het prachtige Veere. Totaal zijn we met 150 man, allemaal verkenners van 't Vlaams verbond van katholieke scouts. Deze groep vormt een selectie van leden uit de hele beweging in België. Het gaat om de „Eikenschïld- wedstrijd" een wisseltrofee waarvoor de finalisten nu hun beste beentje voor zetten. De jongens moeten aan allerlei acties deelnemen om in het bezit te komen van het felbegeerde Eikenschild. ZO hebben de scouts tijdens een fiets tocht de Zeeuwsch-Vlaamse bevol king in de grensstreek geïnterviewd. Er werden allerlei vragen gesteld zo als „voelt de Zeeuwsch-Vlaming zich meer aangetrokken tot België of tot Nederland". Hetzelfde deden we ook in Veere. Op de slotavond zullen de padvinders daarvan verslag doen. Ook zijn er verschillende opdrachten die iets met handenarbeid en artisticiteit te maken hebben. IK heb hier alles georganiseerd tot het opstellen van het programma en de kampplaatsen toe. Het is nu 23 jaar geleden dat ik bij de padvinderij kwam en ik doe het nog altijd even graag met een onverminderd enthou siasme. In die tijd heb ik zo'n beetje van alles meegemaakt. In Leuven mijn geboorteplaats waar ik 25 jaar woonde ben ik jarenlang hopman ge weest. Ik beschouw dit nog altijd als mijn fijnste tijd. Weet je, als hopman sta je veel dichter bij de jongens en leef je ook meer intens mee met je troep. Ik had een prachtstel verken ners die het heel goed deden. Trou wens, wij behoorden toen tot de staf troepen. Mijn groep Jong Brabant uit Leuven won in 1953 het Eikenschild. JA, de nieuwe uniformen worden ge leidelijk meer ingevoerd. We zijn er erg mee in onze schik en voelen ons er vlotter en vrijer in. Onze samen werking met de Nederlandse katho lieke verkenners is uitstekend. Spoe dig zal hierover meer bekend worden gemaakt. Wat studiewerk en het pro gramma betreft staan we heel dicht bij elkaar. Verder zijn we heel blij met deze Nederlandse trip. HET idee om dit te gaan organiseren ontstond toen ik eens met vrouw en kinderen mijn vakantie had doorge bracht in Vrouwenpolder. De omge ving deed me heel veel. Walcheren is rijk aan variaties en schakeringen en juist dat trok me sterk aan. Ove rigens moet ik toch eerlijk bekennen me hier nog in het buitenland te voe len maar ik geloof dat dit door meer dere contacten wel verandert. We zullen echt met een beetje heimwee terugdenken aan die heerlijke week op Walcheren. En vanzelfsprekend de Nederlandse verkenners zijn bij ons ook zeer hartelijk welkom."

de Stem | 1968 | | pagina 3