Provincie Zeeland brengt twee veren aan de man Raad Yerseke wijst bezwaar Nolet af VOLKSTUINCOMPLEX IN STAD VLISSINGEN „Ik de T Zeeuwsch-Vlaanderen OPNIEUW ZEGE VAN OUD-ZEEUWS ELFTAL LUCKY LUKE: BILLY THE KID J WEE Z1 STUDENj AFSCHEID VAN OUD-GEDIENDEN V.V. Koewacht wil lenings garantie gemeente Ambtsjubileum rector Janssen AXEL OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Drank- en horeca- verordening in raad Oostburg VLISSINGE1N Voorliclitii! Old-timers Verlengstuk Dagblad De Stern Hoogwater HAAGSE LEVERWORST Walco Warenhuis Hulst ZUID-BEVELAND WALCHEREN wot on waar? MORGEN halsteren/goes Beangstigt DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 AUGUSTUS 1968 (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG De zaterdag derdeklasser A.Z.V.V. uit Axel speel de een oefenwedstrijd tegen de twee de klasser Arnemuiden. De bezoekers namen voor de rust door doelpun ten van Jac en Joost de Ridder al een 02 voorsprong en vlak na de hervatting voerde laatsgenoemde de stand tot 03 op. Hoewel AZVV wel een tegenpuntje verdiende bleef het bij deze stand. In Westkapelle zette het oud- Zeeuws elftal zijn zegetocht voort. Nu fungeerde de Noormannen als tegenstander en volgend slachtoffer. Bij de rust was de stand I4 in het voordeel van de voetbalvetera nen. Kort voor het einde viel de be slissing nadat de Noormannen het nog tot 55 hadden gebracht, maar toen maakte AZVV het halve dozijn nog juist vol: 5—6. Vijfmaal trof Moens de roos en Schuit nam een doelpunt voor zijn rekening. Bij de Noormannen scoorde Minderhoud drie keer. Lous en Roose tekenden voor de beide andere doelpunten. (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT De gemeenteraad van Koewacht zal a.s. vrijdagavond (19.00 uur) een verzoek bespreken van de voetbalvereniging Koewacht om garant te willen staan voor een geldlening van f 30.000. Dit bedrag is nodig om bij het nieuwe sportveld een kleedlokaal te kunnen bouwen. B. en W. zullen de raad vragen akkoord te gaan met een wijziging van de vleeskeuringsverordening in de kring-Axel. Bij de stukken, die de raadsleden zijn toegestuurd, ligt verder een voorstel, te besluiten, dat een bestemmingsplan wordt voorbe reid buiten de bebouwde kom. Door diverse wijzigingen en inge brachte bezwaren achten b. en w. het wenselijk, dat een uitgebreide over zichtskaart wordt gemaakt. B. en w. stellen ook voor, het presentiegeld van de raadsleden te verhogen en te brengen op f 25. Besproken zullen nog worden een brief van G.S. betreffende overname van de provinciale weg, een brief van „Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost" over vaststelling van presentiegelden voor vertegen woordigers en een brief van G.S. over de regeling regionaal woonwa genkamp Zeeuwsch-Vlaanderen. Ten slotte zal nog worden gesproken over het ophalen van huisvuil in de ge meente. (Van een onzer redacteuren) VLISSINGEN Als er bij de provinciale stoombootdiensten in Zeeland mensen met een ontvan kelijk gemoed zijn, dan zal er heel wat door hen heen gaan als zij in de loop van september af' scheid moeten nemen van de „Noord-Beveland" en de „Konin gin Emma". Deze twee veerboten die vroeger dienst hebben gedaan op de Oosterschelde en laatstelijk op de Westerschelde, worden na melijk verkocht. Het is niet ge zegd dat de hoogstbiedende met de schepen gaat strijken, want G.S. hebben zich uitdrukkelijk het recht voorbehouden om, in dien zij dat nodig vinden de boten aan een ander dan de hoog ste inschrijver te gunnen. Uiterlijk 20 september zal de gun ning plaatsvinden. Tot en met 6 sep tember kan er worden ingeschreven. De „Koningin Emma", een „echte stoomboot" om te zien, met een ton nage van 420-bruto behoort tot de old-timers van de PSD-vloot. Het schip werd in 1933 op de werf van De Schelde te Vlissingen gebouwd en maakte de barre oorlogsjaren volop mee. De „Noord Beveland" dateert uit het jaar 1952. Dit schip, dat er meer als een veer pont uitziet (ze noemden hem soms schamper „het strijkijzer"), werd in Gorinchem gebouwd. In totaal stoot de PSD met deze beide schepen een vervoerscapaciteit van 500 vierkante meter rijdek en een accommodatie voor 650 passagiers af. De dubbel deksveerboot „Prinses Christina" maakt deze verloren capaciteit, zoals bekend, méér dan goed. De „Koningin Emma" zal uit haar koninklijke glorie moeten afdalen naar de alledaagsheid. Het schip zal namelijk onder de naam „Emma' worden verkocht. De overdracht zal t.z.t. plaatsvinden ten overstaan van notaris mr. P. W. Meylink te Mid delburg. De „Koningin Emma" en de „Noord- Beveland" hebben nog de tijd meege maakt, dat de bootdiensten een zeer persoonlijk cachet hadden. Een ka pitein uit de vooroorlogse jaren ver telt daarover: „De boot was eigenlijk een verlengstuk van het leven in Zie- rikzee. Bij onze laatste reis naar Zie- rikzee waren wij gewoon om de scheepshoorn te laten loeien. Voor de bevolking van de Neptunusstad was dat het teken om onder de wol te kruipen. De enkele keer dat wij ver gaten het „welterusten-sein" te ge ven, waren er altijd wel mensen in Zierikzee die naar de aanlegsteiger liepen om te kijken of de boot er wer kelijk niet was. In de barre begin jaren van de Oosterscheldediensten gebeurde het wel, dat alle opvaren den van de veerboot commentaren en adviezen leverden bij het binnenva ren van het lange en moeilijk te be varen havenkanaal. (Van onze correspondent) YERSEKE De gemeenteraad keurde de nieuwe verkeersregels goed, met uitzondering van de Ha- vendijk, waar over de gehele lengte een parkeerverbod komt, met uitzon dering voor de aldaar gevestigde be drijven. Dagblad voot Zealand KANTOREN: Steenstras* 14. Hulst, tel 01140-3751 Klo'astrast 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.t L K. M. de Jong (Inspecteur). Breltnerstraat 11, Terneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 0115a2601. C Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tel. 0114a3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel 0117a2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. J. HOsken, Breltnerstraat 81. Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme lAteele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 011005689. Het bezwaarschrift van de heer J. Nolet over de bouw van woningen nabij zijn bungalow aan de Rozen- laan nam de raad uiteindelijk voor kennisgeving aan. evenals een re geling voor schadevergoeding wegens waardevermindering. De voorzitter zei, dat de gegeven belofte aan Nolet gehouden is en nog meer. De ruimte rond de bungalow kost de gemeente bijna f 15.000.- aan bouwgrond. Omdat de publieke opinie de laatste tijd ook over dit geval nog al in beweging is gekomen zal t.z.t. een openbare toelichting worden gegeven over bebouwingsvoorschriften, bestem mingsplan enz. Ook de bouw van een garage voor de heer V.d. Kuijl ontlokte discus sies. De heer V.d. Kuül had nu ech ter laten weten af te zien van een spuitbox. Dit hief alle bezwaren wel niet op, maar met enkele voorwaarden over parkeren enz. kon de raad er zich meer verenigen, vooral toen bleek dat deze strook grond niet opgenomen was In het bestemmingsplan, voor de omwo nenden die hier bouwgrond van f 34 per m2 hebben gekocht een tegen valler waar ze niet op gerekend hadden. Voor bouwrijp maken van het in dustrieterrein. riolering en bestra ting, ging de raad een lening aan van f 85.000.-. Binnenkort zal, op uitnodiging, de aanbesteding plaats hebben. De sluiting van de stort plaats heeft tot gevolg gehad dat nu overal, aan de zeekant in sloten enz. het afval wordt weggeworpen. Dit gaat meer kosten om op te rui men dan de stortplaats open te stellen Een oplossing werd gevon den door een klein stukje terrein open te stellen voor huisvuil. Voor wat betreft de afval van de grote bedrijven komt er een ta rief, berekend naar de omvang. Het terrein aan de Damstr. van de heer J. Wisse voor verbreding van de straat werd aangekocht, zij het dat de raad het een duur stukje vond- &J. economische schade, f 5.500,-. Aan de Stichting Volkshuisvesting te Yerseke werden door de gemeen te alle in eigendom zijnde w.w.- woningen overgedragen, In totaal 265 woningen met een waarde van f 3.806.082,42, Het markante aan de „Koningin Emma" is, dat dit schip tijdens de crisisjaren werd gebouwd. Er was in die tijd een snel stijgend vervoers aanbod, zodat de PSD meteen maar vier veerboten tegelijk op stapel liet zetten, waaronder de „Koninnin Em ma". De „Koningin Emma" schreef in 1940 een bescheiden voetnoot in het dagboek van de oorlog. Het schip, dat was gebruikt bij het terugtrek ken van de Franse troepen die in Zeeland hadden gevochten, werd in de haven van Breskens tot zinken gebracht. De schade was gelukkig ge ring, zodat de veerboot al spoedig weer in de vaart kon worden ge bracht. In 1944 verdween de Duitse bezetter uit Zeeland met medeneming van o.a. de „Koningin Emma". In november 1945 kon het schip echter weer in dienst worden gesteld. Zij doorstond ongebroken de watersnoodramp en liet ook geduldig de strijd om het principe van de vrije veren langs haar flanken afglijden. In 1955 werd het schip met tien meter verlengd, zodat het bijna zestig meter lang werd. Wie de nieuwe eigenaar van de beide schepen zal worden is nog niet bekend. Dat zij nog op jarenlange trouwe dienst berekend zijn, staat echter wel vast. TERNEUZEN De rector van het Petrus Hondiuslyceum, drs. A. J. Jansen en zijn vrouw, hebben in een der schoollokalen heel wat handen gedrukt op 'n receptie die ter gelegenheid van het 25-jarig ambts jubileum van de heer Jansen werd gehouden. Dr. F. Balkema, coördinerend in specteur van het v.h.m.o.. gaf een analyse van de taak van een be ginnend leraar. De heer Balkema meende, dat de functie van rector weer een ver schuiving van deze taakstelling te ziein geeft en hij noemde het een boeiende bezigheid. Veel waardering had de inspecteur voor de wijze waarop het Terneuzens lyceum als een van de drie rijksscholen in Ne derland, het h.a.v.o.-experiment af gerond heeft. Op de receptie waar docenten, personeel en leerlingen van de school, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, onderwijsmensen en de oudercommissie vertegen woordigd waren, werd namens het docentenkorps gesproken door de heer M. J. Renaud, die een pittige toespraak hield met veel persoonlij ke herinneringen. Voor de zelfstan digheid, die de heer Jansen steeds aan zijn docenten laat bij de uit oefening van hun taak, dankte hij deze in het bijzonder. De voorzit ter van de oudercommissie, de heer H. A. Bolamd, betrok in zijn felici- tatiespeech de bouw van het nieu we schoolcomplex aan de Zuidland- straat, dat, naar zijn verwachting, zal moeten worden uitgebreid, in verband met het toevoegen van een h.a.v.o.-afdeling. Wethouder M. Nieuwdorp stelde vast, dat het Petrus Hondiuslyceum, zolang het bestaat een bijzondere plaats in neemt en hier zowel als in de om geving een goede naam heeft. Ook roemde hij de manier waarop de ju bilaris de onderwijsvernieuwing aan gepakt heeft. Het hoofd van de openbare u.l.o.-school zei te hopen, dat de samenwerking ma.v.o.-h.a. v.o.-atheneum volgend jaar een feit zal zijn. Verschillende leerlingen voerden nog het woord. Morgen, woensdag 28 aug. Hans- weert 5.40 en 17.51,, Terneuzen 5.04 en 17.16, Vlissingen 4.30 en 16.43, Wemeldinge 6.18 en 18.34. Parkeren Het gemeentebestuur ziet nog niet de noodzakelijkheid in om in alle straten van Axel een eenzijdig parkeerverbod in te stel len. Zo lang door het parkeren niet het criterium wordt bereikt dat de vrij heid van het verkeer wordt belem merd kan geen parkeerverbod wor den vastgesteld. Dit is het antwoord op een vraag in de Axelse gemeenteraad gesteld. Oude panden Naar aanleiding van een door de heer Oggel gestelde vraag in de gemeenteraad van Axel, om een definitieve bestemming te zoeken voor de oude panden in de Gentsevaartstraat delen het gemeen tebestuur mede, dat in het struc tuurplan voor de binnenstad door de stedenbouwkundige voor de bedoel de panden is bestemd voor woningen, kantoren en winkels. Zebrapad Gezien de richtlijnen van de A.N.W.B. vindt Het college van B. en W. van Axel het niet nood zakelijk en aanbevelenswaardig om ter hoogte van de Beethovenstraat een voetgangersoversteekplaats op de Kanaalkade aan te leggen. Vol gens de A.N.W.B. komt een zebrapad dan pas goed tot zijn recht wanneer 100-400 voetgangers per uur overste ken en het aantal kruisende voertui gen 400-600 per uur bedragen. Daar deze genoemde aantallen hier zeker niet gehaald worden, is het niet in het belang van het ver keer hier gen zebrapad te creëren. Vleeskeuring Het gemeentebe stuur heeft tot plaatsvervangend di recteur van de vleeskeurings kring Axel benoemd de heer C. J. Cijsouw te Sas van Gent Raadsvergadering Morgenavond komt de gemeenteraad bijeen. De ge loofsbrieven van de nieuwe raadsle den A. A. de Zwart en Iz. Wage moe ten worden onderzocht. Voorgesteld wordt om de heer W. J. Vermeulen te benoemen tot tijdelijk gymnastiek- onderwijzer aan de o.l.-school. Een nieuwe verordening op de keurlonen moet worden vastgesteld. In het al gemeen zullen de keurlonen stijgen. Voor herstel van nooduitlaten van de Kroon wijk is een krediet van f 3650 nodig. Tienermis Na de diensten in de r.-k. kerk werden zondag bij de uit gang van de kerk de grammofoonpla ten te koop aangeboden aan de kerk gangers waarop de bekende tienermis zoals die reeds vele malen in de kerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent uitgevoerd is, opge nomen is. De grote promotor van de jongerenmisviering in Sas van Gent, die ook de leiding en organisatie had van de plaatopname, is kapelaan L. Testers. Kermiskoers Dinsdag 3 septem ber wordt na een onderbreking van vele jaren weer een kermiskoers ge reden. Het is al zo lang geleden dat de renners rond Sas van Gent reden dat men thans spreekt van de Eerste ronde van Sas van Gent voor ama teurs. Deze ronde die zich zal afspe len in de onmiddellijke nabijheid van het park, wordt verreden op de dins dag van de Sasse kermis. Taptoe Tot besluit van de feest dag ter gelegenheid van de opening van het nieuwe politiebureau aan de Rosegracht op 7 september zal des avonds een taptoe worden gehouden op de markt. Medewerking verlenen o.m. de politieharmonie „Herman- daf' uit Rotterdam met drumband en door de Harmonie Terneuzen met drumband en majorettes. Onderwijstentoonstelling Voor de verschillende scholen voor lager en voortgezet onderwijs zal een ten toonstelling worden gehouden over de Europese gemeenschap. Deze tentoon stelling wordt gehouden in de open bare Zonneschool aan de Van Steen bergenlaan en zal worden geopend op vrijdag 30 augustus a.s. om 16.30 uur. Groede Vergadering gemeenteraad Don- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. Volkstuinen blij ven behoren tot de middelen om de bevolking de attractie van het lande lijk leven te bieden. In Vlissingen zijn in de loop der jaren heel wat volkstuinen ten offer gevallen aan stadsuitbreidingen, wegenaanleg e.d. Instede van genoegen te nemen met het geleidelijk verdwijnen van de volkstuinen, hebben b. en w. een apart bestemmingsplan laten ontwer pen voor een definitief volkstuinen- complex. Het heeft een planologisch gunstge plaats gekregen, namelijk nabij Lam- merenburg, aan de oostzijde van de Vlissingsestraat tot aan de geprojec teerde provincialeweg en ten oosten daarvan tot aan de watergang, aan de noordzijde begrensd door de Noord- beekseweg en ten zuiden door de Zuidbeekseweg. B. en w. stellen in de vergadering van 6 september voor, de verklaring, dat een bestemmingsplan voor het bewuste gebied wordt voorbereid, formeel te geven en de diverse bouw- bepalingen vast te stellen. De in het bestemmingsplan liggende gronden zijn nog geen gemeente-eigendom, maar zullen nog moeten worden ver worven. Aan de raad wordt ook gevraagd, akkoord te gaan met 'n wijziging van het bestemmingsplan Paauwenburg II. Dit is nodig, omdat de bepalingen omtrent de bijgebouwen in dit uit breidingsplan in de praktijk niet han teerbaar bleken. Het college vraagt verder een aan, vullend krediet van ruim vier ton voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Paauwenburg I. Met de stichting r.k. schoolbestuur Vlissingen willen b. en w. een over eenkomst betreffende grondruil aan gaan. Voor de bouw van het nieuwe politiebureau heeft de gemeente de speelplaats aan de Breestraat/Molen- straat, die behoort bij de Sint Jacob- school, nodig. Het r.k. schoolbestuur is bereid deze speelplaats te ruilen voor een perceel aan het Waaigat. Op kosten van de gemeente zal er een hek rond om de nieuwe speelplaats worden op getrokken en zal het terrein worden betegeld. De transactie vindt met gesloten beurzen plaats. Voor verlichting van de toegangs weg naar het tijdelijke woonwagen kamp aan de O. Bermweg vragen b. en w. een krediet van 8.500.—. derdagavond komt de gemeenteraad bijeen. Aan de orde komt o.m. het streekplan voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Over het algemeen is de gedachtegang van dit plan voor het college van b. en w. aanvaardbaar. IJzendijke Wandelsport Een zevental Zeeuwsch-Vlamingen onder wie Jac. van Voorenberghe nemen van 29 tot en met 31 augustus deel aan de drie daagse wandeltochten over een af stand van 120 km, die in Knittelfeld in de Oostenrijkse provincie Stier marken worden gehouden. Koewacht Schieting Aam de schieting bij A. de Bock namen 50 schutters deel. Hoogvogel: J. Vermeire, Koewacht; le zijvogel: Alb. Claes, Stekene (B.); 2e zijvogel: Alb. Seghers. Koewacht. Sluis Zwemexamens In het Gemeen telijk zwembad aan de Brugse Vaart werden de examens afgenomen voor de verschillende zwemdiploma's van de KNZB. Als bondsofficial was hier bij aanwezig de heer C. Wagenaar uit Vlissingen. De uitslagen luiden: Zwemproef: Paul Groosman, Patrick van Land schoot, Ellen Leer, Eddie Smalle- gange, Inez Verdooren, Peter Ver sprille en Henk de Weers. Diploma geoefend zwemmer: Kees van Aert, Jan Baaij, Angèle Hubregtse, Roeland Kapsenberg. Joke Leenhouers, André Lokerse en Herman Reijnders. Op dit onderdeel werden 2 kandidaten af gewezen. Zwemvaardigheidsdiploma I: Lia de Bree, Paul de Milliano, Ivonne Tas en Marleen Temmerman. Zwemvaardigheidsdiploma IV: Rose- marie van der Walle en Frank van den Neste. Aanrijding Op de hoek van de Zuiddijkstraat en de Handboogstraat vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, waarbij nog al wat materiële schade ontstond. Het ongeval gebeurde doordat een auto, komende uit de Handboogstraat geen voorrang verleende aan pen auto die door de Zuiddijkstraat de richting van de markt reed. St.-Jansteen Handboogsport De handboog maatschappij Sint Jan hield haar tra ditionele Wilhelminaschieting op de staande wip. Hiervoor waren twee medailles beschikbaar gesteld, n.L voor degene die de eerste hoogvogel en voor wie de laatste kleine vogel afschoot. Er was veel belangstelling van de zijde der Zeeuwse schutters. De uitslag luidde: le hoogvogel K. Vereecken, Kloosterzande, 2e hoog vogel A. van Campen te Graauw, zij vogels: De Vos te Clinge, Em. de Nijs te Koewacht, V.d. Walle te Hulst. Kallen: J. Fopma, Sluiskil, P. Thie- lens, Nieuw-Namen, Vermoet te Clin ge en A. van Campen te Graauw. De laatste kleine vogel was voor G. Sa voy uit St. Jansteen, die daarmee de tweede medaille won. Westdorpe Handboogsport Voor de schie ting die St. Sebastiaan organiseer de was een redelijk goede belangstel ling. Er werd op twee wippen gescho ten. De uitslag luidde: le hoogvogel: J. Fopma te Sluiskil, 2e hoogvogel Alb. Goethals te Gilze-Rijen; zijvogels: A. de Beleir te Westdorpe en Alb. Goethals te Gilze-Renij. Kallen: G. Seysenste, Wachtebeke (B.) en E. Kaas, Sas van Gent. le hoogvogel: Ed. Kaas te Sas van gent, le hoogvogel J. D'Hert te Ter neuzen, 3e hoogvogel L. Kalfsvel, Sas van Gent; zijvogels: R. van Kwekel- berghe te Westdorpe en W. Thoens te Koewacht; kallen: A. Roose te Axel en P. Goossen te Westdorpe. (ADVERTENTIE) ALLEEN WOENSDAG: 106 GR. 29 CT. Natuurlijk bij: (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeenteraad van Oostburg zal zich in zijn verga dering van woensdag a.s. bezighou den met het ontwerp voor een drank en horecaverordening. Dit vloeit voort uit de totstandkoming van de nieuwe drank- en horecawet. B. en w. van Oostburg vinden het gewenst om voor de gemeente nadere regels op te stellen. Deze zullen woensdag door de raad worden besproken. Kapelle Jaarvergadering voetbalvereniging Onder leiding van de heer C. van Overloop werd in hotel „De Zwaan" een druk bezochte jaarvergadering gehouden van de voetbalvereniging „Kapelle". Uit de verslagen bleek dat het af gelopen seizoen gunstig was voor de vereniging al waren de prestaties van de elftallen matig. Voor de toekomst is men echter hoopvol gestemd. Uit het jaarverslag van secretaris C. P. Hundersmarck bleek dat door het aannemen van pupillenleden het ledental belangrijk was gestegen. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren W. D. Schrier en I. J. Haverhoek terwijl in de vaka- ture C. Nieuwenhuyze werd gekozen de heer Jac. Landman. Van de elf talcommissie waren de heren A. Rid derhof, F. van Overloop en Jac. Land man niet herkiesbaar. In hun plaat sen werden gekozen de heren W. D. Schrier, Jac. Schrier en P. Braam. Aan de komende competitie zal worden deelgenomen door vier senio ren elftallen; 2 junioren en 2 pupil len elftallen. Besloten werd om in de komende winter een feestavond te houden. Een commissie werd benoemd om dit te regelen. Verder werd besloten over te gaan tot het uitgeven van een clubblad. Schore Hengelwedstrijd De hengelclub „S.H.C." uit Schore heeft voor haar leden een wedstrijd georganiseerd in de Westerschelde, waaraan werd deelgenomen door 25 personen. De weersomstandigheden waren ideaal om te vissen maar de vangst viel tegen. De hengelaars brachten 30 meetellende vissen op het droge. De uitslag was: 1. M. C. Slootma- ker 265 pnt.; 2. C. Wisse 200 pnt.; 3. Jac. Goedheer 165 pnt.; 4. D. Vos 160 pnt.; 5. J. Lindenberg 60 pnt. 's-Gravenpolder Raadsvergadering In de raads vergadering, die morgenavond om 20 uur wordt gehouden, komt het voor stel van burgemeester en wethouders aan de orde om een werk- en berg plaats voor de dienst gemeentewer ken op het industrieterrein aan de Industriestraat te bouwen. Tegen de in de vorige vergadering aanvaarde ontwerp-bestemmings- plannen Bedrijfsterrein Schoorkens- zandweg en 's-Gravenpolder zijn bin nen de gestelde termijn geen bezwa ren ingediend. Het college stelt voor tot definitieve vaststelling over te gaan. In verband met de gestegen prij zen en het geleden renteverlies ach ten burgemeester en wethouders de grondprijs in het uitbreidingsplan Nazareth - Schoolstraat aan te pas sen. Voorgesteld wordt voor het res terende bouwterrein de verkoopprijs te bepalen op f 16,per vierkante meter. Enkele grondverkopen aan de Bur gemeester Jansenstraat en aan de Goesestraatweg komen eveneens aan de orde. Ongeval In de bocht van de Lensboeksdijk naar de Raadhuisstraat verloor een vrachtwagen ongeveer 50 pakken stro. Deze kwamen terecht in de tuintjes van M. B. de J. de V. in de Raadhuisstraat. De afrastering, een brommer die daar geparkeerd stond en bloemen uit de tuin kregen schade. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, z.v. L. ft» sen en A. de Nooiier; Pieter, i,Vj Schuit en A. Stake: Lilian ft, Hardenberg en I. Bakker; WilW v. J. de Nooiier en A. van de Kettè Marc. z.v. C van de Laan BouffJohannis. z.v. C. van ft s - iuw en E. Zuidhof: Eric. z.v. J, j' teltak en M. Goedhart: Esther^ i, J. Vreeke en S. Pijl; Sandra. d.v van Zanten en P. Methorst: Ed»-;»: v J. Rosselaar en S. Biesters; J-. ca. d.v. .1. de Muijnck en H. derman; Danielle d.v. J. de Wutte A. Dattta; Moniaue, d.v. H. Zee en I. Ongersma: Martha, d,y t Bosma en R. Dieker: Ingrid, d!v!i Kerkhof en M van der Plasse: Je' ko zv J. de Regten C. Verhoet. Ondertrouwd: J. Hullsman, i! en .T. Onnink. 26 jr.; P. Witte, a en A. de Smit. 21 jr.M. de Waa 22 jr. en P. Koppejan, 20 jr,. Jonkman, 20 jr. en A Linden' jr.: J. Marijs. 22 jr. en J. 16 jr; J. de Voogd. 25 jr. en Pï boud, 23 jr.: A. Lodder, 25 jr M. Kats, 19 jr. Gehuwd: J. Meiiers, 25 jr. ai Sturm, 20 jr.E. Ebert, 22 jr. Jung. 20 jr.: H. van der Graaf jr. en A. Stroo. 27 jr Overleden: R. M. Schenkel, 82 j; A. M. van der Velden, 71 jr.; j" Kuijpers. 60 jr.; C. de Wolfl Rijke, 75 jr. e.v. P. de Wolü; E t de Vlieger. 76 jr. Souburg Botsing In Souburg botst» twee bromfietsen frontaal. De ll-i rige B. de K. uit Vlissingen moeste vrij ernstige verwondingen opg» men worden in het Bethesda zieke huis te Vlissingen. GOES Landbouwcentrum Westsingel 58: lt en 14-16 uur Spreekuren voorlichtk centrum Huishouding en gezin li 01100-6440) OOSTBURG Ledel 20 uur Eiland van verschrikking, 14 J, TERNEUZEN Luxor 20 uur Mooi, maar slecht, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De gendarme van Saint Tropez, ii MIDDELBURG City 20 uur Lokkend havenkwartier, 18 J. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-17 ti Schilderijen van Raymond de Meeste de Belzenbroeck en Jos. But KOEWACHT V. Thfls 14 uur Bejaardenschietug ST. NIKLAAS Eden Het spookkasteel 18 j. Renova De gang der aasgieren t,l Palace Het stuift te Caracas 181. Select Het uur dier lafaards 18 J. GENT Scala Hartelijke kussen uit Eusland 18 j. Angora Winnetoe 14 J. Scala Deugd en ondeugd 18 J. Normandië De jonge wilden 18 J, BRUGGE Zwart Huls Born loosers 8 j. Forum Gisiteiren, vandaag en morgei 18 j. Capitool De non 18 j. Scala De vuurdoop 18 j. TWERPEN .tex The dirty heroes 14 J. 10, 12, 14, 16.30, 19. 21.30 uur. Rubens The way west a.L 12, 14.30, 16.50, 19.10, 21.30 uur Ambassades Here we go round the Mulberry Bush 18 J. 14, 16, 18, 20, 22 uur. Savoy Het wonder der liefde 18 j. 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur. Astrid De cracks a.l. 10, 12, 14, 16.30, 19, 21.30 uur. Quellin Mary Poppins a.L 12. 15, 18, 21 uur. Astra The sound of music U 11.15, 14. 17.15, 20.30 uur. Capltole Monsters go home a.l 12, 14, 16, 18, 2C 22 uur. MIDDELBURG City 20 uur- Lokkend havenkwartier, 18 J. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis 10-12 en 14-1" Schilderijen van Raymond de Mees- de Belzenbroeck en Jos. But ST. NIKLAAS Als onder vandaag. GENT Als onder vandaag. BRUGGE Als onder vandaag. ANTWERPEN Als onder vandaag. (Va Goes en Wim Franken uil landers die de afgelopen standigheden hebben ver student van de t.h. Eindh kabelfabriek te Bratislava land op vakantie. -Opgei over hun ervaringen, „dit In het kader van het sti uitwisselingsprogramma vad was Wim Franken op 3 juli n tislava vertrokken. In het 1 riuin van de draad- en kabe hield hij zich daar bezig met derzoek van kabels en isc Ijlings verliet hij vorige we derdag Tsjechoslowakije, bij) dagen nadat de Russen het 1: ren binnengetrokken. Die inval vind ik gewoór terig. Vooral omdat de TsjecH vriendelijke en sympathieke zijn". Tijdens de nacht van de sliep hij samen met een Frap Zwitserse en een Duitse stui een kamer in het studentenho Bratislava. „We hadden 's een flesje bier gedronken et elf uur gingen we naar bed. C uur hoorden we een hevig gel de deur van onze kamer. Ee meisjes helemaal in pan vertelden ons dat de Russen waren binnengetrokken en stad nu wemelde van tanks e: tairen. Het was trouwens ooï horen. De tanks donderden dj straten, er werd geschoten en| tuigen vlogen over. Het was stigend. We wisten in die nacht niej we aan toe waren. Ik ben van de nacht opgebleven en gens weer naar mijn werk Op straat zag je bij de winkel^ rijen mensen staan. Men was a bezig met hamsteren. Op stra; ren er grote konvooien Russiscl litairen. In de fabriek werd ni werkt. Er heerste een grote vt ring. Iedereen luisterde naar f dio om maar niets van de ontvj lingen te missen. In vind het fantastisch hoe dd chen zich tegen de Russen vers 's Woensdagmorgens waren on muren al opschriften aangebraj de geest van: Russen, ga naa: Ik wilde een paar foto's gaan bij de brug, die door tanks was Ik was er net toen mensen met chische vlaggen in hun- handt de tanks afstormden. Ze gooidej stenen en probeerden met lucifd benzine van de tanks in brand t/ ken. De Russen schoten in de f en de tanks reden in op de mc Die vluchtten, maar keerden pi weer terug. Weer volgde een i van de tanks en ditmaal werd e in de lucht, maar op de mense schoten. Ik zag een meisje vai geveer 14 jaar en een jongen d grond vallen. Later hoorde ik dj meisje was gedood". In het studentenhotel bespn de buitenlandse studenten w| dagavond wat men zou doen. Er ren enkelen die wilden blijven, Wim Franken zei: „Thuis zijn paniek. Ik zorg dat ik hier zo snel gelijk weg kom". Donderdag gin weer naar de brug. Die was nu Even voorbij de brug zag Wim plakkaat, waarop een oproep buitenlandse journalisten wasl drukt om geen valse voorlicht:: geven in hun kranten. De Rc schoten plotseling op een ai auto's, waarop studenten met toi en spandoeken demonstreerden, een van de vrije radio's heb ik i gehoord dat zes studenten toen] dood geschoten. Dit bericht he] tater in geen enkele westerse 1 bevestigd gezien", vertelt Wim. Lontact met de Nederlandse bassade kon ik niet krijgen. De won deed het niet. Donderdag h ue ik dat er een trein naar We rt»U wn' Donderdagmiddag br e chef het was een vreemde !ve me met zijn auto naar hetj- won Onderweg kon je al heel J erken dat de sfeer er niet bete] was gew-orden. Integendeel, de ,en de soldaten keken grimn» ro„ militairen hielden hun gd ln de aanslag. Onderweg wet ant„e keren aangehouden, kn„^ We, Secontroleerd, maar! den steeds gewoon door strIatrMet Station Us b,oed 's Ien verte|de ons dat vermi n een Russische soldaat vermoord Op het station ston hehho„ Met «us a trein üoWe«,de heIe middag op de staH nr nen staan wachten salvnt ijpotden we regelmatig vi ren» ,het station gilden de Protect^ stoomloc°motieven als renes de, invasie- Ook de] toefni-a fabrieken loeiden en au o"de« onafgebroken. tot het peS k^am de trein. die MarcheL Tsjechische grensplaa de grens harfrf1' Blj het begin moeilifkhpiH^den we geen en] PasiWn^ I Pr werd even in We bii onfeuejjn en gevraagd we door'"^ hadden en toen moch Nedlrl^ri"6? is Wim Franken n| haaste teru£>VpU*°*ï? »erd' De strop ontrol j heeft hem wel Pgeleverd. Aanvankelijk

de Stem | 1968 | | pagina 2