Oeververbinding W ester schelde UITGEWERKT PLAN-LIEVENSE BINNENKORT NAAR MINISTER „Zeemanserf5 ademt rust (Sm) Rennies V-. MODERNE 't KEUKENCENTRUM Bouwplan Middelburgs zwembad aan nieuwe eisen aangepast In gesprek met Terneuzen neemt proef met plastic zakken voor ophalen van huisvuil Moerdijk op 13 september in staten Brabant Weer neger kandidaat voor presidentschap J. v. d. Ouweland I „DE LINDi^ •n waar? ANDAAG MORGEN Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. Kaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. N.V. VANAF 3 SEPTEMBER BOUW BEGINT IN NAJAAR Brandend maagzuur, Plan 3VERTENTIE) OOSTERZANDE Westerschelde school men marktbericht *T, 19 augustus 1968. bloemkool a2: 67-107 u. 6, afwijkend: 15-74, 'Wi£ s: 1: 9-15, groene ff 16-25, meloenen 1: 78.ï 46-57; per bos peen: 2' -17, peterselie 20; DBr 1: 13,90-18,00, bintjes? bon genheimers 1: 14,20-14 ,90-8,10, andijvie: 38-45 fcf' prei: 41-51, pronkbonen- no ins.bonen: 11,0 prins.borZ' :ool: 32-39, snijbonen: 60-lno- -61, rabarber: 21, rodeW en a: 43-52, a2: 43-50, K uien: 16-18, appelen W 54-59, 70: 64-68, 65: 48-53 2 25-28, stark earliest 2 mS (5: 36-40, 60:28-38, 55: 10^6 2 maat 85: 44-47, 80- 4Qju ro: 47-71, 65: 50-70, 6o': 264.' i6: James Grieve 2 maat «S 34-53, 3 grot: 16-25, P<L®°' Trevoux 2 maat 60- 4ruo 50: 10. per doos aardbeien ten: 32-42, per kg pruinw briek: 45-66. Czar 2: S fabriek: 10-30, m.haitif a~j. gton grof: 40-66, Reine Vir 80. B. de Iioutvain: 66: 7i 55. centrum, Westsingel 10-12 en Spreekuur Voorlichtingscen- ihoudmg en Gezin (telefoon Singelstraat 10-12 en 14-17 u dorpsgezichten uur Sexy Gang 18 jaar G f 9.30-12 en 13.30-17.30 uur n In Zeeland Irma la Douce 18 jaar r 10-12 en 14.30-18 uur n van Ultruda Tilleman ËR MUIDEN adhuisje 10-12 en 14-17 uur van Raymond de Meester roeck en Jos. But verschrikking 14 jaar ter 20 uur samen thuis a.L 20 uur nderjarig meisje 18 Jaar S eeks 18 jaar ercules tegen Moloch 14 J. stuift te Caracas 18 jaar y Poppins a.l. goede, de harde en de vage- ar acht van de Alligators, 18 j. Geweld in Jericho 18 jaar d wie komt dineren 14 jaar 2. 14.30 16.50. 19.10 en 21.30 e way west 14 Jaar 2, 16 en 20 uur Driemaal rondlopen en 8 Jaar 2. 14.30. 16.50. 19.10 en 21.30 wonder der liefde 18 Jaar 12, 14, 16. 18. 20 en 22 uur cracks a.l 10. 12. 14. 16.30. 19 en 21.30 erlijn de tovenaar a.l. 14, 17.15 en 20.30 uur iek in het hart a.l. 11.15. 14, 17.15 en 20.30 uur 'he devil-angels 18 jaar 12. 14. 16. 18. 20 en 22 uur Singelstraat 10-12 en 14-17 a dorpsgezichten uur Raadsvergadering ,»G If 9.30-12 en 13.30-17.30 uur :n in Zeeland. ir Irma la Douce 18 jaar er 10-12 en 14.30-18 uur n van Ultruda Tilleman. tadhuls 16-17 en 20-21 uur oor prof. E. Delmotte TER MUIDEN .adhuisje 10-12 en 14-17 uur a van Raymond de Meester jroeck en Jos. But N 20 uur nderjarig meisje 18 jaar IS vandaag. vandaag. N vandaag. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 AUGUSTUS 1968 Een vredige rust gaat er uit van het hofje. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Vlak achter het nieuwe winkelcentrum de Lange Zelke in Vlissingen ligt verscholen achter hoge flatmuren een pittoresk hofje: het „Zeemanserf" uit 1700. Officieel draagt het de naam van de schenkster en heet het „Hofje van Quaak" maar in de volksmond noemt men het ai generaties lang het zeemanserf. Het werd opgericht voor oude alleenstaande vissers, zeelieden en weduwvrouwen die geen middelen van bestaan meer hadden. Op een van de gedenkste nen is te lezen, dat het door de toen zo geheten „arme zeemans- en vis- sersbeurs" op 31 maart 1786 werd vernieuwd. Een laatste grondige op knapbeurt kreeg het hofje in 1950. Op verzoek van de zeemans- en vis- sersbeurs werden door de gemeente Vlissingen alle huisjes hersteld en verbouwd. Door de sanering van de 1 oude stadskern en de bouw van een nieuw winkelcentrum is het hofje nu helemaal vrij komen te liggen. Om echter geen afbreuk te doen aan de intimiteit en om de bewo ners te isoleren van het drukke stadsJaivaal wordt er een muur met hoektorentje rond het erf opgetrok ken volkomen in oude stijl. Ook de toegang is aanzienlijk verbeterd. Een brede stenen trap met lage treden leidt naar het hoger gelegen zeemanserf. Het is een bijzondere ontdekking dit stille rustieke hofje omsloten door warenhuizen en su permarkten waar het gonst van be drijvigheid. Wie er binnenkomt doet een grote stap terug in het grijze verleden. Een zachtgroen ga zon waarover een breed bladeren dak van lage bomen en daaromheen geschaard 24 popperige huisjes met paadjes van gele steentjes er voor. Bij goed weer zijn de banken op het gazon druk bezet. Vrouwtjes breien, babbelen en lezen er en de mannen praten druk over de laatste nieuwtjes, de politiek en de veran derde tijden. Vrouwtjes leunen over de halve deurtjes en houden een buurpraatje. In het midden van het J5® staat op een stenen zuil de «ntieke koperen zonnewijzer als een beeld van onveranderlijke en onverstoorbare rüst. Gemeenschapszin is in het zee- j - ?en ongeschreven maar wel zeer duidelijke wet. De mensen zijn n aiies op elkaar aangewezen en ereen tracht steeds de ander be- Ipzaam te kunnen zijn. In deze «„on .Scmeenschap waar de oud- meeste leeftijden bo ls? liggen heeft men letter- nlo»eiV, .®uur''i'c a^es voor elkaar °k nu nog bestaan de 26 m ,?ners uit openstaande mannen vr°uwen afkomstig uit het vis sers- en zeeliedenmilieu. Een oud marineman (68) „laat mijn naam maar erbuiten" die in de Tweede Wereldoorlog de strijd op de Mid dellandse Zee meemaakte voelt er zich heerlijk thuis. „Het is hier een oase van rust. Ik heb een tijd op de Flores gevaren en verduiveld veel meegemaakt. Och ja het lijkt nu allemaal zover weg en lang gele den maar toch zijn er wel eens van die momenten dat ik het in gedach ten weer allgmaal beleef. Nee, een vergeten oude vent voel ik me al lerminst. Het is zo, dat je hier een taak te vervullen hebt. Zelf ben je nog flink en goed gezond en zo kun je anderen die dat nodig hebben echt tot steun zijn. Het mooie is, dat je hier volkomen vrij bent en je eigen boontjes kunt doppen. Ze kunnen bejaardentehuizen bouwen als paleizen maar hier voel ik me toch nog altijd duizend keer beter." Elk huisje bestaat uit een grote ka mer met keuken en een zoldertje wat als slaapvertrek kan dienen. Het onderhoud wordt verricht door de gemeente. Iedereen is geheel vrij in zijn doen en laten. Er bestaan enkele regels maar die gelden ook normaal voor elke moderne etagewoning. Bij de in gang-van het poortje hangt nog steeds een houten bord met het oude reglement uit 1870. Dat regle ment omvat zeven artikelen. In plichtstatige volzinnen werd de be woners voorgehouden wat wel en wat niet mocht. En zo luidt het in artikel 4: „En vooral des Zondags geene goederen op het droogrek te hangen en lijnen met waschgoed te behangen." En in artikel 2: „De poort der erve bij beurten schoon te houden en te zorgen dat er geen onbehoorlijkheden plaats hebben." Ook grappig is het artikel be treffende de wateruitdeling. In de winter werd 's morgens om 8 uur water uitgedeeld en in de zomer om 7 uur 's morgens. Het sprak vanzelf dat men 's zondags geen water kon krijgen, dit gebeurde 's zaterdags avonds. En wie niet op tijd bij de uitdeling was kreeg niets meer. Nu is het hofje een vredige en comfortabele rustplaats voor de 26 mensen die er wonen. Eerst waren er plannen om met de sanering van de oudste binnenstad ook het zee manserf te laten verdwijnen. Er waren echter zoveel protesten en stemmen tegen, dat de gemeente het gelukkige besluit nam, het pit toreske hofje een eigen plaats te laten behouden in het nieuwe stads plan. Er wordt hard gewerkt aan de hoektorentjes. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Het ingenieursbureau L. Lievense te Breda, de aanne mersmaatschappij D.U.C. en de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen leggen op het ogenblik de laatste hand aan een plan voor een vaste oververbinding over de Westerschelde. Dit plan, dat is gebaseerd op een anderhalf jaar geleden gelanceerd idee van ir. Lievense uit Breda, zal over enkele weken aan de minister Verkeer en Waterstaat worden aangeboden. van (ADVERTENTIE) Het plan gaat voorlopig uit van een tracé tussen de Otheense kreek in Zeeuwsch-Vlaanderen en de Eve ringenpolder op Zuid-Beveland. De combinatie houdt er rekening mee dat dit tracé nog gewijzigd zal moe ten worden. Rijkswaterstaat in Zee land is namelijk bezig met een stu die naar het geschikste tracé voor een vaste oeververbinding over de Westerschelde. Deze studie zal bin' nenkort worden afgerond. Kort na de publicatie van het plan Lievense in februari van het vorig jaar heeft de D.U.C.-groep contact opgenomen met ir. Lievense. Later is de Koninklijke Maatschappij De Schelde bij de groep gekomen. De verschillende aspecten van het plan zijn nader uitgewerkt door een zestal commissies van de combinatie. Het plan bestaat hieruit dat het tunnelgedeelte in zijn volle lengte (2 kilometer) kant en klaar in een bouwdok ten oosten van Terneuzen gereed wordt gemaakt. Het tunnel complex zal daarna in zijn geheel met behulp van lieren door de diepe vaargeul van de Westerschelde wor den getrokken. Dit zou moeten ge beuren vanaf een plaats midden op de Westerschelde. Het idee is ge- inspireerd op het trekken van water en aardgasbuizen door de Wester schelde. Deze buizen hadden een dia meter van één meter. De redenering van ir. Lievense is geweest dat het ook mogelijk moet zijn buizen met een diameter van 10 meter door de Westerschelde te trekken. De tunnel zou in het ondiepe mid dengedeelte van de Westerschelde ter hoogte van Terneuzen moeten overgaan in een brug, die op de oever van Zuid-Beveland verankerd zou moeten worden. Het plan van ir. Lievense is vorig jaar bij rijkswaterstaat koel ontvam gen. Rijkswaterstaat was van oor deel dat ir. Lievense de problemen, die zich bij uitvoering van zijn plan zouden voordoen, ernstig onder schatte. De deskundigen van de D.U.C.-groep, de Koninklijke Maat schappij De Schelde en het Bredase ingenieursbureau zijn echter na een jaar van diepgaande studie tot de conclusie gekomen dat het plan tech nisch wel degelijk uitvoerbaar is. Over de waarschijnlijke kosten kon men ons gisteren nog niet inlichten, Het onderzoek naar de kostprijs is nog niet geheel afgerond. Vorig jaar verklaarde de heer Lievense dat uit voering van zijn plan tussen 300 en 500 miljoen gulden zou kosten. De aannemerscombinatie D.U.C (Dutch United Contractors) te Rot terdam bestaatuit de N.V. Aanne mingsmaatschappij J. van Eesteren (gespecialiseerd in betonbouw), de N.V. Aannemers- en Wegenbouw maatschappij v/h Baggermaatschap- pij Holland, Van Splunder's Aanne- mingsmaatschappij N.V. (gespeciali seerd in hei- en remmingswerken) en de N.V. Visser en Smit Aanne ming Maatschappij, die gespeciali seerd is in zinkwerken en het leggen van pijpen. De Koninklijke Maatschappij De Schelde is vooral door haar ervaring met staalconstructies aan de com binatie toegevoegd. Zoals bericht heeft een andere aannemerscomh/natie (waarbij o.a. de I.G.B. en ICUST zijn aangesloten) eerder dit jaar een plan voor een vaste oeververbinding over de Wes terschelde aan de minister aange boden. Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN 24®.- tot798- ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 TERNErvfv Kortemeestraat 17 'ELZEN Nieuwe Diepstraat 23 Wder veriü'ijgbaat bij u "astiaanse de breuck j- "emelaar 'El.AAR Langeviele, Middelburg Papegaaistraat 4, Goes tel. 01100-7476 B. F. v. Waesberghestr. 16 Hulst tel. 01140-2215 Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 tel. 01180-5241 :.4fc - Volgens het vorig jaar door Ir. Lievense gelanceerde plan be- ■laat het tunnelgedeelte uit twee lan elkaar gekoppelde tunnel buizen. Bovenstaande tekening laat een van deze buizen zien. De buitenste cirkel is een stalen mantel. De binnenkant is mei beton bekleed. Onderaan (om geven door beton) de ruimte voor de kabels. De uitsteeksels rechts vormen de koppeling met de tweede tunnelbuis. (ADVERTENTIE) Baronielaan 59, Breda TERNEUZEN Afgevaardigden van plaatselijke' vrouwenorganisaties zijn gistermiddag bij de Terneuzense gemeentepolitie te gast geweest. Het doel van de bijeenkomst was; voor lichting geven over het a.s. experi ment van het gebruik van plastic zaken voor het aanbieden van huis vuil. Op dinsdag 3 september zal de proef worden begonnen voor de be woners van de Bomenwijk, exclusief Iepenlaan en Beukenstraat, inclusief de Axelsestraat vanaf de iepenlaan. Op 29 en 30 augustus zullen de bewo ners van bedoelde wijken door de reinigingsdienst een set thuis bezorgd krijgen, inhoudende vijftien plastic zakken met strips om de zakken dicht te binden. Richtlijnen voor het ge bruik van zaken en een „dienstre geling" worden per circulaire ver strekt. Invoering van het nieuwe sy steem in de gehele gemeente zou in ieder geval hier op neer komen, dat de inwoners van het gesjouw met de elf kilo zware vuilnisemmers verlost zijn. De proef duurt tien weken. Vanaf dinsdag 12 november wordt het huisvuil weer op de oude manier opgehaald. In de eerste periode van (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het plan voor een overdekt zwembad-annex in- structiebad voor de gemeente Middel burg heeft een wijziging ondergaan, waardoor het is aangepast aan de nieuwste eisen, die er op dit gebied bestaan. In verrassend korte tijd is een ouder plan, dat mede op advies van de vereniging van Nederlandse gemeenten was gekozen en dat een kopie was van een plan dat in de gemeente Wert is uitgevoerd, verbe terd. Onder aanvoering van de ar chitecten H. van Wesselo en J. J. van Voorst is er een projekt op stapel ge zet, dat een mengvorm is van het „plan-Weert" en van een zwembad plan dat in de gemeente Tilburg is gerealiseerd. Doordat een gunstiger ruimteren dement kon worden verkregen het geen o.m. in een kleinere vloeropper vlak resulteert, zal de bouwprijs voor dit nieuwe bad de voor het plan- Weert gemaakte raming waarschijn lijk niet al te zeer overtreffen. Wel is er een onzekere factor in de prijs berekening en deze betreft de kon- 'sekwenties van de wet op de B.T.W. en loonkostenstijgingen in de loop van dit en het volgend jaar. Gister avond heeft burgemeester mr. J. Drij- ber van Middelburg het gewijzigde plan aan de raadsleden getoond. Hij en de verantwoordelijke deskundigen van gemeentewerken oogstten veel bijval. Het combi-plan verzekert de Middelburgse gemeenschap niet al leen van een moderner en efficiënter te gebruiken bad, maar ook van een stedebouwkundige aanwinst. De schoonheidscommissie, die het plan- Weert naar zijn uiterlijke vorm niet al te sterk achtte, ging met het com bi-plan van harte akkoord. In het najaar kan er al met de bouw van het overdekte zwembad worden begonnen. Het gaat dam om de eerste fase, het overdekte ge deelte. In een volgend stadium komt o.a. het buiten-gebeuren, zoals een zonneweide aan de orde. Wanneer de ze bouwfase begint zal afhangen van de vorderingen, die men dan zal heb ben gemaakt met de bouw van de nieuwe brug over het kanaal door Walcheren en de toeleidende wegen. Zoals bekend wordt het nieuwe bad in de directe nabijheid van het be staande openluchtbad gebouwd. Is eenmaal de vurig begeerde nieuwe kanaalbrug er is, dan zal Middelburg in dit deel van zijn centrum moder ne allure krijgen. Er is onder de Middelburgse be volking een actiecomité gevormd, dat zich binnenkort zal presenteren. Dit comité wil gelden inzamelen voor de financiering van het uiteraard kost bare zwembadplan. De diverse acties die gevoerd worden, zullen minstens f 150.000 moeten opleveren. van 1.10 meter tot 3.50 meter. Twee duiktorens reiken bijna tot aam het dak. Aan de buitenzijde is dat zicht baar doordat het dak op de plaats van de duiktorens is verhoogd. Dat geeft het gebouw een aantrekkelijk cachet. Het instruotiezwembad, in een aparte zwemzaal, meet 15 bij 9 me ter en heeft een diepte, die oploopt van 40 centimeter tot 110 centime ter. Het gebouw is zo ingericht, dat er voor schoolzwemmen aparte voor zieningen kunnen worden getroffen. Aparte voorzieningen bestaan er ook voor bejaarden. In tegenstelling tot het plan-Weert is het combibad ge heel bovengronds uitgevoerd, het geen belangrijke voordelen oplevert voor de bedrijfsmachinerie, die an ders in een kelder zou staan. De bouw wordt niet bedreigd door ver traging wegens onteigeningsproce dures e.d. Dit geldt trouwens ook voor het brugplan. Er is goed resul taat geboekt bij de saneringsaetie in dit deel van de binnenstad. Ruim honderd gezinnen, die hier in huur woningen van de gemeente huisden hebben elders in Middelburg vervan gende woonruimte aangewezen ge kregen. Men heeft dit in goed over leg kunnen regelen. (ADVERTENTIE) druk op de maag, opgeblazen gevoel? 5 weken worden de zakken op dins dag en vrijdag opgehaald, tijdens de tweede vijf weken slechts een maal per week en wel op vrijdag. Hierna wordt de „proefgebrui- kers" verzocht veertien vragen op 'n enquêteformulier te willen invullen. De uitkomst van deze enquête zal moeten bewijzen of de proef geslaagd is. Ir. H. Tirion (directeur Openbare Werken) memoreerde nog dat nu reeds 300 kilo huisvuil per inwoner jaarlijks wordt aangeboden. Dat is een dubbele hoeveelheid ten opzichte van 1946. In 1973 zal deze hoeveelheid 350 kilo bedragen, in 1980 400 kilo en in 1999 500 kilo per inwoner per jaar. In dit licht bezien dringt de noodzaak het systeem van ophalen trouwens ook van de vernietiging drastisch te herzien. Gedurende de gehele proeftijd wordt een nauwkeurige telling van het aantal aangeboden zakken bijge houden en worden de zakken ook ge wogen. „De huidige vuilnisemmers zijn eigenlijk te klein. Daarom wordt er zoveel bij het grof vuil gevoegd," al dus de heer Huigh, chef van de reini gingsdienst. Een uiteenzetting over het ontstaan van de toepassing van de plastic zakken voor huisvuil sinds vijftien jaar wordt er in zieken huizen al mee gewerkt gaf de heer Van Assem, vertegenwoordiger van de fabriek die de zakken iaakt, de firma Heijmeijer uit Amsterdam. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH In de openbare vergadering van Provinciale Staten van Noord Brabant op 13 september zal 't plan om bij Moerdijk een groot industrieterrein aan te leggen punt van bespreking zijn. Dat hebben G.S. van Noord Bra bant meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van de prot.-chr. statenleden mr. J. N. Schollen en A. Korteweg. G.S. vinden de bestem mingsplannen van de gemeente Ze venbergen, Klundect en Hooge en Lage Zwaluwe zo'n ingreep in het vastgestelde streekplan Westbrabant se Riviermonden, dat Provinciale Sta ten er hun oordeel over moeten uit spreken. Aangezien een formele wijziging van het streekplan te lang duurt en ook niet gewacht kan worden op het globale streekplan voor West-Brabant dat in de maak is, wordt van de Staten een beginseluitspraak ge vraagd. G. S. zullen ook ingaan op de bezwaren die tegen het bestem mingsplan industrieterrein Moerdijk zijn ingebracht. G.S. zijn overigens van mening, d-at een streekplan niet voor elk afwij kend bestemmingsplan formeel ge wijzigd behoeft te worden. Het gewijzigde projekt is opgezet rond een centrale hal. De bezoekers komen via een onderdoorgang in de weg op het plein waar o.a. fietsen kunnen worden gestald. In de hal van het gebouw, waar ook een kan tine komt, kunnen zij de door hen begeerde ruimten gemakkelijk be reiken. Er zijn 51 kleedcabines (28 in het oude plan), 12 douches en enkele doorloopdouches, 14 w.c.'s (10 in het plan-Weert) en - waar alles uiteraard om draait - twee zwemzalen. Het grootste bassin meet 25 bij 12,5 me ter en heeft een diepte die oploopt ANN ARBOR (AFP) Eldridge Cleaver, minister van voorlichting van de regering van de paramilitaire organisatie „De Zwarte Panters" is tijdens het congres van de partij vooi vrede en vrijheid kandidaat gesteld voor het presidentschap van de Ver enigde Staten. ,HET kan mij niet bekoren", zegt J. v. d. Ouweland uit Gilze. ,jSchrijf maar een blauwe, want zo kent lang zamerhand heel Brabant mij". Een blauwe dus, heeft gisteren in onze krant gelezen dat de Dongense hand boogvereniging Gloria Sorano haar banen ter beschikking stelt aan diege nen die belust zijn op het wereldre cord lang-schieten. „Als ze daar re clame willen maken voor de hand boogsport zouden ze dat toch op een betere manier kunnen aanpakken. Handboogschieten heb ik altijd een edele sport gevonden en daarom stuit, die onzin me tegen de borst". „HET doet me goed dat, althans in onze omgeving, de dikwijls al zeer oude handboogverenigingen aan haar zoveelste jeugd toe zijn. De laatste tijd wordt de sport weer druk be oefend door jong en oud. De jeugd heeft de schutterij herontdekt, waar door ook de animo bij de ouderen weer is teruggekomen. Wij, de hand boogvereniging De Romeinen hier in Gilze, wij hebben pas het 100-jarrig bestaan achter de rug, zijn nu weer met zo'n 30 man, met niet minder dan 12 leden tussen de 16 en 20 jaar". „VIJFTIG schot, 42 in de roos, heb ik in Alphen een keer geschoten en toen had de ronde roos nog een ijze ren ring. Ik heb het daarna nooit meer gepresteerd, dat moet ik er bij zeggen. Ik schiet voor de sport, maar er moest toen een baby komen en ik vond een mooi wasteiltje tussen de prijzen. Jaren geleden hoor, en ik ging er mee naar huis. De jongen die toen geboren werd onze Louis is al een hele goeie, en nog pas 20 jaar. Hij wilde zo graag hoger op en is in Riel bij een vereniging ge gaan die aangesloten is bij de Ne derlandse handboogbond. Hij is nu reserve van het Nederlandse hand- loogteamIk kan hem niet meer hou ten". 1 blauwe, die al op zowat alle Bra bantse banen zijn boog heeft uitge pakt is al heel wat keren koning der Romeinen geweest. „Als je bij ons drie keer achter elkaar koning wordt dan krijg je de keizer. Maar zover heb ik het nooit laten komen. Zoiets kost je bakken bier en daarom liet ik het derde jaar maar een ander ko ning worden". ,JE moet in de vereniging een paar mensen hebben die in hart en nieren voor de sport zijn. En die hebben we. Jan van Dorst bijvoorbeeld en Dré van Roozendaal. Bij den Dré thuis hebben we ieder jaar een aard beien- maal. Dan gaan toe eerst op zijn erf schieten met als inzet zo'n acht tot tien mandjes, 's Avonds gaan we er lekker van smullen, dat brengt ani mo in de vereniging".

de Stem | 1968 | | pagina 3