Risico's bij lossingen bleken wel verantwoord Zwem- en poloduel in Sas van Gent „IK KAN GEEN BAL MEER ZIEN" NG Zeer slechte eindstrijd damesdubbelspel voor Bakker/Suurbeek Teleurgestelde Piet Kruiver: Roddelaars kregen ongelijk Ook Piet van der Kruk naar Mexico Schorst KNWU juryleden van Madese ronde Z.V.S. versloeg Bruinvis: 5-1 is is) ;rs de Venise ieb een idee, kolonel. touw Hardley heeft niet gezien in het Meerkamptitelstrijd in Temeuzen HENGELWEDSTRIJD IN TILBURG Verbijsterend Gering kaliber Geruchten Eresaluut Eerlijk door het leven gaan Paar schamele centen Zuid-Beveland I 0 0 0 «•ft/ Drie kinderen bren ■synagoge TUS NU OPSTAAN? Ich afspeelt in de Ame- fce gangsterfilm, waar- Jomt tussen de „geves- lerdom" en een jeugd. ONCOURS. Finale van georganiseerde jazz- tark Town Syncopaters nu I GROT. Vervolgverhaal |zevende aflevering: Da Variétéprogramma met ferendressuur, komische Jitiek Impressie van mo- adsplanning in Zweden im lbo stelde een over lig jaar Nederlandse (ramma werken mee: Erie Herfst, Jasperina Jsen, Paul van Vliet, affy en Hugo Raspoet ,orlog. Documentaire pa de oorlog. Vanavond erde Rijk en de eerste Be wederopbouw ngton stroom, Feuileton jgramma met de Mon- ptatle royal albert B.B.C. Symfonie Or ion Rudi Carrell bevindt Tante Leen en André assagiersschip lijspel van N. Richard zende charlatan op een waar al enige tijd een een welgeziene gast regen te zullen zorgen VES. Film met o.a. Bob orothy Lamour V VACANCES 4 PIN. Voor de kleuters 'ure. Voor de jeugd :ht use. Komedie van al- tte coleman. Jazz- uitlag 19 augustus LVERSUM I 4W M 1.00 Nws. en ochtendgymnas- Socialistisch strWie5? ja. ammofoonmuz en repona -7.35 Van de ™0J%aglX 54 Deze dag. VARA. Act. 8.20 Lichte grajnin en reportages luz. (gr.) (om A35-9.40 Wa 10.00 Voor de Z door 0 Nws U.02 Premières doo mdse Radio-orkesten <°Pn' nuz. jVERSUM n 298 M 00 Nws. 7.10 Het 1^® Badinerie: klassieke^ Nws. 7.32 Act.. 7.50 Over 00 Nws.) 8.30 Nws.. rw. NRU: 10.00 Sterg.- eze eeuw (opn.) Voor de zieken, 11.30 oe gramma 11.55 JVIed. tSUM ra 240 M EN F» .00 Nws. 9.02 Fit: licht plo: ima 10.00 Nws. 10.03 r°P .00 Nws.). DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1968 ADA BAKKER ASTRID SUURBEEK BREDA Een ongebruikelijke stap werd genomen door het afde lingsbestuur van West-Brabant en Zeeland. Deze instantie zag zich ge noodzaakt openlijk excuus aan te bieden aan de directeur van het ex peditiebedrijf Van H. te Nispen; En wel wegens het feit dat naar het bestuur zich uitdrukt, „enkele sport vrienden" bij terugkeer der duiven naar Nederland, alle normen van ge- SLIMME HAJER NAAR FINALE {Van onze sportredactie) DEN HAAG. Ook Piet van der Kruk gaat naar de Olympische Spe len in Mexico. Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité be sloot gistermiddag de gewichtheffer als nog in te schrijven. Van der Kruk komt uit in het zwaargewicht. De lieer Ch. Hovens uit Tegelen is aan gewezen als begeleider. Bij deze be slissing is in aanmerking genomen, dat de prestaties van Van der Kruk ondanks moeilijkheden by zün voorbereiding in opgaande lnn zyn, wat de verwachting rechtvaardigt van een resultaat op Olympisch niveau in Mexico City. Het NOC besloot gistermiddag ook geen Nederlandse schutters af te vaardigen. Het NOC volgde de voor dracht van de Kon. Vereniging van Nederlandse Scherpschutters niet te aanvaarden. SCHEVENINGEN (ANP) Tom Okker zal zfjn vijfde natio nale tennistitel zondag moeten bevechten via een overwinning in de eindstrijd op Jan Hajer. Het duel HajerEvert Schneider, de laatste jaren een vast program ma-onderdeel van de halve fina les, werd vrqdag met 64 60 26 64 gewonnen door de Eindhovense sportleraar. Okker ontdeed zich, nauwelijks ge ïnspireerd, van Jan Coehergh. Deze was overgestapt op kracht dadiger tennis, omdat hij wist met fijnzinnig plaatsen geen kans te hehhen. De vermeerderde vaart ging ten koste van de accu ratesse, zodat het ook ditmaal een ruim uitvallende overwinning voor Okker werd: 62 62 61. De kwaliteit van de finale van het damesdubbelspel is de laatste jaren steeds omgekeerd evenredig geweest aan de kosten die de tennisbond aan PIET VAN DER KRUK ...wel... (Van onze sportredactie) BREDA De juryledèn van het district Brabant I van de K.N.W.U., die jureerden tijdens de gentlemen- koers in Made (zondag j.l.), hangt wellicht een schorsing boven het hoofd. De K.N.W.U. had namelijk seen toestemming gegeven aan de juryleden om na de koers voor de amateurs en nieuwelingen hun taak te blijven vervullen. Er mocht in Made van de K.N.W.U. wel een Sentlemenkoers worden verreden, maar het organisatiecomité zou dan zelf voor een neutrale jury moeten zorgen. Het wielercomité in Made, dat hiervan reeds op 15 juni bericht ge kregen had, bleef op dit punt echter Sebreke. Er was op het moment dat de gentlemenkoers zou beginnen, pen enkel jurylid, waarvoor 't wie- reomité Made zou moeten zorgen, aanwezig. Hierna werd door het wielercomité een beroep gedaan op de juryledeh van de K.N.W.U., die ondanks dat an bondszijde geen toestemming «ervoor was gegeven, gevolg ga- w ,a.an dit verzoek. De consul van t district Brabant I had hun voor ™„W f'jd nog nadrukkelijk gewe- °P het feit dat dit eventueel n-, t gevolgen zou kunnen hebben. srLt J-.van de Vijver, lid van de °„™Crnm,ssie van de K.N.W.U, kwee?'® ln Made, heeft van deze kifiiv, raPPori opgemaakt naar aan- vproaf waarvan volgende week een vin??! van de sportcommissie 21 K.N.W.U. zal worden gehou- worrWu iS deze vergadering zal voleen Jr j ?ten of een schorsing zal kan J een eventuele berisping Wawto j n' De heer Van de Vijveï mentA des&evraagd geen enkel com- zakpnai;-'e geven op de gang van Made s de recente koers in ieK?NIr-^rpolo. zijn vierde t i ,se wateU?°lo- en zwemveïw n laatste wedsDOWDW 2iih vieréte gf'^ruinvis speelde het toernooi laatste wedstrijd in tegenstand» °m Zeeuwse beker, dat Bribnvf1 dit keer Z-V-S, vah du to -e derde nederlaag bleet toebracht. Met 5-1 dtüdelijk d,e baVaSSe Waterpoloërs (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Op het atletiek- terrein van Scheldesport worden vanmiddag (aanvang 15.15 uur) en morgen (10 uur) de Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen meerkamp voor jongens en meisjes D en C ge houden. De jongens zullen in twee gedeel ten over beide wedstrijddagen de acht- en zeskampen afwerken. De meisjes komen alleen vandaag in ac tie. Zij strijden om de titels drie- en vierkamp. (Van onze sportredactie) BREDA De koninklijk erkende Hengelaars Combinatie Tilburg en Omstreken houdt morgen voor de zestiende keer een internationaal hengelconcours, waarvan de op brengst bestemd is voor het blinden instituut „St.-Henricus" te Nijmegen. Het concours vindt plaats in het Wil- helminakanaal. De wedstrijd begint om twaalf uur en eindigt om half twee. De prijsuitreiking volgt om ongeveer vijf uur. Aas en voer naar verkiezing. In deze wedstrijd telt al leen bovenmaatse vis en onbe schermde vis. Aan dit concours kan door iedereen worden deelgenomen. het damestennis besteedt. Ditmaal maakten de vier finalistes het bijzon der bar. Jenny Ridderhof, die iin de halve finales uitsluitend op het ver keerde moment had ingegrepen, slaagde er nu in ook haar partner Judith Salomé in verwarring te bren gen. Van de combinatie Ada Bakker- Astrid Suurbeek speelde laatstge noemde wegens een spierblessure op halve kracht. De overzijde maakte echter zoveel fouten dat Ada Bakker rustig het smashwerk voor haar re kening kon nemen om de partij te beslissen: 61 64. Bakker-Suurbeek namen daarmee revanche voor de nederlaag die zij vorig jaar in de finale leden tegen Judith Salomé-Tine Zwaag. Het is moeilijk te zeggen wie van de vier halve finalisten zich vrydag- morgen het minst op zijn gemak voelde in de winderige kuip van de Mets-banen, waar de bal de vreemd ste capriolen maakte. Voor Coebergh, die zijn tennis onderhoudt op de windbeschutte banen van Zwitser land, was het een verbijsterende er varing steeds weer mis te slaan op ogenschynlijk gemakkelijke ballen. Voor Tom Okker en Jan Hajer was de temperatuur te laag om tempo te kunnen spelen. Evert Schneider, af komstig uit de kuststreek, zou zich in zijn element moeten hebben ge voeld. De lange Hagenaar, die zijn tenniscarrière dit seizoen afsluit, was echter met weinig zelfvertrouwen de baan opgegaan. Het duel tegen Hajer werd niet de slechtste uit de reeks ontmoetingen tussen beide spelers, maar goed was het ook niet. Hajer bouwde slim kansrijke posities op, al wendde hij daarvoor zelden zijn befaamde lichaamskracht aan. Zodra echter Schneider zijn backhandzijde onder druk zette, maakte hij fouten. Veel verder dan het bestoken van Hajers backhand ging Schneiders taktiek niet. Hij nam te weinig het initiatief, met uitzondering van de derde set, toen hij enkele forehand- „vegen" uit zijn slagenrepertoire op nam. In de vierde set nam Hajer een voorsprong van 42, die teniet ging toen hij bij een snelle wending de rechterdij enigszins blesseerde. Het werd 44 en 54 voor Hajer, waar na Schneider op het eerste match point een dubbele fout serveerde. Coebergh zag zijn meer aanval lende spel tegen Okker beloond met twee servicedoorbraken. De eerste, die Okker tijdens deze kampioen schappen moest toestaan. Zij kwamen tot stand in de eerste twee games van de eerste set. Coeberghs eigen service was van zo'n gering kaliber, dat Okker daar in de eerste set vier doorbraken tegenover stelde en de Zwitserse Nederlanders in de vol gende twee sets drie service-games liet. TOM OKKER ...geen moeite... JAN HAJER ..slim... (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Morgen vindt in Sas van Gent de return plaats van de verleden jaar ln leper ge houden zwem- en waterpolo-ont- moeting tussen de ploegen van Zee land en Belgische Vlaanderen. De eerste wedstrijd tussen beide teams leverde 'n ruime overwinnihg voor de Zeeuwen op en het spreekt van zelf dat de Belgische deelnemers dit keer met revanchegedachten naar Zeeland komen. De gasten nemen overigens niet met hun sterkste zwemmers en zwemsters deel. De ploeg wordt alleen gevormd door le den van de „open baden-verenigin- gen", dat wil zeggen clubs, die niet over een overdekt zwembad kunnen beschikken. De organisatie van dit evenement, dat 23 nummers omvat, in in han den van de K.N.Z.B. kring Zeeland en de 37-jaar oude Sasse zwemclub Bruinvis. Op vrijwel alle onderdelen binden drie Zeeuwse en drie Bel gische deelnemers de strijd aan. On danks de verwachte grote inzet van de Belgen beginnen de Zeeuwen toch weer als favorieten aan dit toer nooi. Een van de paradepaardjes, waar op Nederlandse hoop is gevestigd, is de veertienjarige Martha Wolff, die op vier nummers staat ingeschre ven, t.w. 100 m. rugslag dames, 50 m vlinderslag (meisjes onder 16 jaar), 100 m vlinderslag dames en de 100 m vrije slag (meisjes onder 16 jaar). Carita Salome is de twee de steunpilaar bij de dames. Bij de heren zullen o.m. De Pooter en Weijland voor de punten moeten zor gen. Na afloop van de wedstrijden op de persoonlijke nummers worden de 4 x 50 meter wisselslag estafet te (jongens onder 16 jaar), de 4 x 50 meter wisselslag estafette (meis jes onder 16 jaar) en 4 x 100 m es tafette heren gezwommen. Op deze nummers zullen slechts twee ploe gen van Vlaanderen en Zeeland deel nemen. Vooral voor de Zeeuwse deelnemers is het verloop van deze wedstrijden van belang, omdat er bin nenkort opnieuw ploegen geformeerd zullen moeten worden oor de wed strijden tegen Limburg en Noord- Brabant op 1 september in Eindho ven. Na de pauze volgt de waterpo- lomatch Zeeland-Vlaanderen. De eer ste ontmoeting leverde een ruime overwinning voor de Zeeuwen op, die morgen in de volgende opstelling in het water komen: doel: Boste laar (S.Z.V.); achter: Peij en Lee man (Schelde), L. de Cooker (Bruin vis) en De Winde (Scheldestroom); voor: M. de Pooter (Schelde), J. Groeneweg (S.Z.V.), Vermast (Bruinvis) en K. Weijland (Schelde). drag en fatsoen „met de voeten ge treden hebben". Wij beleven een archi-slecht sei zoen. Zowel met de jonge duiven als met de overjarige, is er bijna iedere week iets, dat scheef zit. At mosferische storingen op ongekende schaal, verlate lossingen: dagen te laat en uren te laat. Midden-Brabant heeft met deze lossingen risico's ge nomen, die achteraf verantwoord ble ken. De sjarels hebben liever dat hun duiven gelost worden, desnoods wat korter bij, bijvoorbeeld in St.-Quen- tin in plaats van St-Denis, dan dat ze na drie dagen en nachten mand, teruggereden moeten worden naar de inkorfcentra. Dat is wel gebleken in Oost en in JVest, waar ze teruggebracsht moe ten worden, met alle administratieve en andere rompslomp ais nasleep. Ik weet niet of er in Oost al of geen klappen gevallen zijn, in West heeft het weinig gescheeld. Afdeling West gaat verder: „Voel den zij zich soms teleurgesteld? Na reeds enkele weken allerlei onzin over het containervervoer te hebben rondgestrooid, die kant noch wal raakten, werden er nu ('t is te zeg gen bij dat terugrijden van de dui ven naar Nispen) geruchten ver spreid, die alle weldenkende liefheb bers de schrik om het hart deed slaan". Welke waren die geruchten? Geen eten, geen drinken, dooie duiven in de manden, die gestikt waren omdat er te veel op mekaar zaten en er te weinig luchtverversing was. Ver halen dat de politie en de dieren bescherming zouden worden Inge schakeld, enz. Wat is er allemaal van waar? „Hoe verheugend moet het voor deze liefhebbers geweest zijn, ver volgt het afdelingsbestuur, „toen bij bezorging der duiven aan de inkorf- lokalen niets anders geconstateerd kon worden dan dat de duiven een prima verzorging hadden genoten en in de beste conditie verkeerden. Van wege de maatschappijen ontvingen wij gunstige reacties en woorden van lof voor onze convoyeurs en verge- zellers. De bovenvermelde „sport vrienden" die het blijkbaar de ge woonste zaak vinden om beledigin- en en beschimpingen te richten aan over over de bestuursleden hebben de duivensport, maar vooral zichzelf, een slechte dienst bewezen. Immers, velen van hen zijn nu „gekend" en wij zijn ervan overtuigd, dat de goe de liefhebbers zich niet meer aan hun roddelpraat zullen storen". Commentaar van „den Bruinen": „Een weinig compassie is op zijn plaats. Na drie dagen en nachten „keef" ziet een duif er wel enigs zins verfomfaaid uit, althans niet meer zo fris en florissant als bij de inkorving. Daar helpt nu eenmaal niks aan, dat is omzeggens inhaerent aan eender welk transport van onze wakkere luchtreiziger of het nu per ijzeren weg gebeurt of per contain er"- In de Afdeling Zuid van de N.B. v.Z. (zaterdagvliegers) zijn de kam pioenschappen 1968 alreeds uitgere kend in het fijne. Een eresaluut voor de rekenaars, ze zitten er op als de kippen. Vitesse: 1. L. van Beek, 2. C. de (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Het kraampje van Piet Kruiver stond gistermorgen leeg. Een nieuwsgierige koopman op de dagelijkse markt ln de Amsterdamse Albert Cuypstraat vroeg of we Pietje moesten hehhen. „Hij is naar de dokter. Vanmiddag komt hij eventjes". Blonde Piet Kruiver zat gistermiddag doelloos voor zich uit starend op een plankje in zijn textielkraam. Zijn moe der probeerde wat truitjes, Italiaanse import, aan be langstellende Amsterdamse huismoeders kwijt te ra ken. „Deze hele business is een noodgeval", mijmert Piet Kruiver, die 3 maanden geleden kreeg te horen dat voetballen voor hem voortaan taboe moest zijn. Een vergroeiing van een ruggewervel grendelde de toegang tot het groene veld, waarop de Zaanse voet baller zoveel successen oogstte, voorgoed af. Voor Piet Kruiver geen klaterend applaus meer voor één van zijn magnifieke kopstoten, voor de D.W.S.-semiprofvoetbal- ier geen geur van transpiratie of helpende masseur handen meer. Voor Piet Kruiver alleen nog maar een plaats op de zit- of staantribune van het voetbalstadion. „Voor mij hoeft het niet meer, ik kan geen bal meer zien". Piet Kruiver, nu marktkoopman in Am sterdam, ligt een beetje overhoop met een aantal art sen, die hem „wel en niet arbeidsgeschikt" verklaar den Ex-beroeps voetballer en importeur van Italiaanse mode, Piet Kruiver, stopt zijn geloofsbelijdenis vol explosieven als hij zegt: „Wanneer ik jullie vertel dat ik geen bal meer mag koppen, dat ik zelfs mijn eigen dochter niet meer mag optillen, omdat ik anders ver schrikkelijk pijn lijd, zou het dan zo gek zijn om mij arbeidsongeschikt te verklaren? Ik ben geen man om geintjes uit te halen: wan neer ik niel meer kan voetballen, kan ik niet meer voet ballen. Ik ga eerlijk door het leven. Maar een andere arts meende, dat ik wel arbeidsgeschikt was en daar ben ik nu tegen in beroep gegaan. Die kwestie speelt al een paar maanden. Vanmorgen moest ik opnieuw wor den onderzocht. Drie foto's genomen. Geen uitslag ge hoord in het ziekenhuis. Wel moet ik premie betalen voor de werkloosheidswet, maar Piet ziet geen cent binnenkomen". Piet Kruiver begon naast zijn carrière als voetballer een eigen importhandel van Italiaanse textiel, maar dit initiatief zakt reeds langzaam als een lek geprikte voetbal de helling af. Moeder Kruiver komt erbij staan. Ze plant haar handen in de zij, als ze haar zoon hoort zeggen: „Ik kan geen autorijden. Mijn nek doet pijn en mijn rug prikt wanneer ik achter het stuur zit. Die importhandel gaat nu ook zo'n beetje naar de knoppen. De bond van beroepsvoetballers heb ik geüniformeerd over mijn toestand. Ze zouden het be kijken, zei men. Tot nu toe heb ik nog neits van ze ver nomen". Moeder Kruiver brengt er fel tussenin: „De jongen heeft een gezin met twee kinderen. Zyn vrouw moet rondkomen van een paar schamele centen. Ik vind het diep treurig. En hij betaalt nog premie op de koop toe. Waarvoor betaalt hij die premie eigenlijk?" Piet Krui ver kijkt moedeloos naar het geschuifel voor hem. Hij Is geen marktkoopman in hart en nieren. Dat zegt hij ook. „Het is wel gezellig, maar ik behoor hier helemaal niet te zitten. Ik ben niet van plan om. over een jaar in een invalidenwagentje rond te rijden". Piet Kruiver geniet van het magere zonnetje, dat over de kraampjes glijdt. Maar dat is tijdelijk. Hij wil graag een sociale zekerheid hebben: „Laat me even wennen aan een voetballoos leven. Ik kom er wel weer - bovenop. Als eerst die kwestie met het arbeidsonge schikt zijn achter de rug is. Misschien kan ik het ko mende seizoen wedstrijdverslagen schrijven voor een dagblad. Ik zal ze wel eens bellen. Wie weet Piet Kruiver roeit met de weinige riemen die hij heeft. PIET KRUIVER Geen klaterend applaus meer. HENK NIJDAM, die de laatste tijd in een opmerkelijk goede vorm steekt, is in het Belgische Turnhout in een criterium voor beroepsrenners op de derde plaats geëindigd. Eerste werd de Belg Fra-nske Brands. KEES KOEKEN en Frits Hoo- gerheide, twee talentvolle cou reurs die zich in dit seizoen her haaldelijk in de prijzen reden, zijn alsnog toegevoegd aan de deelnemerslijst voor de vierde ronde van Princenhage, die zon dag wordt verreden. CHARLES DE SMET uit Hoofd plaat reed in de Belgische plaats Astele naar een fraaie vijfde plaats. FELICE GIMONDI maakt toch deel uit van de Italiaanse ploeg voor de wereldkampioenschap pen in Imola. Verder zijn in de equipe opgenomen: Gianni Mot- ta, Franco Bitossi, Vittorio Ador- ni, Franco Balmanion, Lino Car- letto, Ugo Colombo, Michele Dancelli, Tomasso de Pra en Vi- to Taccone. Geus, 3. M. Remie, 4- W. Rasen- berg, 5. W. Vermeulen. Halve fond: 1. M. Remie, 2. W. Vermeulen, 3. p. van Steen, 4. C- de Geus en 5. Fr. Petit. Fond: 1. G. de Vos, 2. M. Vervaart, 3. A. van de Klundert, 4- C. de Geus, 5. Fr. Petit. Uitslag van Dax in de Fond Union de „Baronie", 1. en 3 Jan Rijken te Breda met het gevreesde ras Van Tuyn (in de drinkpot onvervalste Exota), efenaf terribel en dan zeg gen, dat hij er slechts twee in de strijd geworpen had, 2. G. Adams te Breda, 4. 8. 25. gebr- Dictus te Zun- dert, 5. Joh. Stoop te Oosterhout, 6. C. J. Schrauwen te Wernhout, 7. ge br. Stoop te Oosterhout, 9. M. Remie te Breda, 10- H. van Dongen te Oos terhout, 11. A. Gerritsma te Breda, 12. A. Kleemans, 13. Kiske Brosens te Breda, niet groot wel rap, 14 en 17. G. de Hoogh, 15 en 16. Gerrit Oomens (Nolenspl.) generaal-kam- pioen van de Bredase Bond ik kom hier nader op terug, 18. Gebr. Oomens met de eerste van de poule- brief, 19. Jac- Oomens (Belcrum), de Koos zogezeed en natuurlijk met een volle tot twee knaken, 20 J. W. Jansen te Breda, 21. J. Bastianen te Rijsbergen, 22. J. van Hassel te Zun- dert, 23. C. Rademakers te Made, 24. A. Frijters te Breda, enz- De nationale uitslag is eveneens gekend, hierbij de eerste vijfentwin tig: 1. Gebr. Janssen te Stein, 2. Hein Zelissen te Oirsbeek, 3. Wille- kens-Broot te Roosendaal, 4. Jan de Weerd te Steenbergen, 5. W. Beu kers te Sittard, 6. A. van Agtmaal te Steenbergen, 7. A. Schurgers te Heer, 8- A. Peters te Linne, 9. Jan Rijken te Breda, 10. W. Spelthaan te Bleijerhedde, 11. W. van Hees- wijk te Uden, 12. B. de Jager te Lekkerkerk, 13. P. Slabbers te Swal- mem, 14. S. Wierckx te Fijnaart, 15. Jean Dinjens te Maastricht, 16. J. Buynsters *e Haaren, 17. L. Cau- mans te Munstergeleen (ook geen kauw), 18. Gebr. Wiermans te Weert, 19. H. Visschers te Beek, 20. Sjeng Joosten te Horst, 21. Pietje Laze- roms te Zegge, 22. Gebr. Kamps te Swolgen, 23. M- de Smet te Eede, 24. J. Kooien te Helmond, 25. dr. p. Linssen te Helmond, enz. De concoursbond Zuid-Beveland zat met zijn tractement op Moeskroen: Kruiningen pakte er niet onder door (1884 duiven): 1. en 6. H. Dek te Kruiningen, 2 en 20. J. Vois, idem, 3- J. van Iwaardan, idem, 4. L. Dorst te Arendskerke, 5. H. Poley te Krui ningen, 7. P. Kerkhove te Goes, 8. P. van Leeuwen, idem, 9. J. Wilde- boer te Kruiningen, 10 en 13. C. Koks te Goes, 11 en 15. P. Boone te Krui ningen, 16- J. de Jonge te Goes, 17. Gebr. Poelman te Arendskerke, 18 L. Theemaart te Hansweert, 19, J. Pieterse te Goes, enz. Idem met de jonge mannen: 1. C. Clement te Krabbendijke, 2 en 10. L. Pauwe, idem, 3. W- Gunst te Yer- seke, 4. A. van den Dries te Ove- zande, 5. D. Janse te Arendskerke, 6. J. Zandstra te Hansweert, 7. A. de Leeuw, idem, 8. P. de Vos te Yerseke, 11- Sorber-Huissen te Goes, 12. M. Blok te Kruiningen, 13. Viola te Goes 14. W. de Witte te Goes, 15. H. Witte te Kruiningen, 16. D. Wa- gemaar te Krabbendijke 17. C. Houdt te Yerseke, 18. P. Wildeboer te Kruiningen, 19. E. Vermast te Yerse ke, 20. J. Krijnse te Waarde, enz. Oosterhoutse Bond op Noyon met 3226 duiven: 1. P. Kops, 2. W. Scheerders (met en zonder zeep de baard af), 3- Gebr. van Loon, 4. Th. van Dongen, 5 C. Dekkers, 6 J. Ak kermans, 7 en 15. C. Gee-rts, 8 en 25. F1. van Vugt, 9 en 13. M. van Seeters, 10. M. Koreman, 11 en 20- J. Koreman, 12. C. van Dongen, 14, 24 en 26. Nico de Vries, 16 Smans- Zopfi, 17. Adr. Sermans, 18 en 21. W. Wijnings, 19. J- van Tilburg, 22 Van Riel-van den Hout, 23, L. van Rijthoven, enz. Idem op St.-Denis: 1, 11 en 26. Vermeulen-Huygens, 2. P. v. Dorst, 3. W. Wijnings, 4- Jac. van Gils, 5. Joh. Krijnen, 6. Smans-Zopfi, 8, en 23. G. Severijns, 9. Joh. Stoop, 10. Konings-Vollebregt, 12. M. Kops, 13. C- Kanters, 14. A. van Wanrooij, 15. K. van der Schriek, 16. G. Bren- ters, 17. Amt. van Haperen, 18. Van Gool-Pfaffenhofer, 19. J. van Gooi en 20. W. van Gooi. Dongen op St.-Denis: 1- Vebro, 2. A. Verharen, 3 en 7. Jos Peters, 4. J. Ooms, 5. L. Maas, 6. J. van Gooi, 8. G. Backx, 9 en 16. C- van Don gen, 10. Jac. Koenen, 11 en 12. J. van der Zande, 13 Jac van Beek 14. C. Vereggen, 15. J. van Wan rooij, 17- B. Raassen, 18. H. Smul ders, 19. L. van Rijen, 20. Leen Sui ker, enz. Tot slot de Bredase Bond op No yon met 2894 duiven: 1. E. Tolle naar, 2. Jac. Oomens, 3. Riet Boe ren, 4. A. Baelemans, 5. Kees Hen driks, zeer grote kampioen, 6- A. Kleemans, 7. G. Stevens, 8. G. van de Put, 9. F. Martens, 10. A. van de Sande, 11. Dorus Sweres, 13. J. Hen driks, 14. P- Clerx, 15. J. Horward met zijn gevreesde buitenzitter, 16. A. Konings, 17. C. Jaspers, 18. A. de Wit, 19. J. van de Corput en 20. J. van Oosterhout, enz. Allemaal goeie- DEN BRUINE!

de Stem | 1968 | | pagina 11