Juffermans komt met „nog koeler werk dan de tv. Het o veel Nieuwe systemen bij bouw en organisatie psychiatrisch centrum Kreekrace in Terneuzen VIER RACES IN BRESKENS STURM CO Registeraccountants gevorderde assistenten beginnende assistenten Pastoor Snel DE VROUW AL! Koel VOLGEND JAAR TE ETTEN-LEUR Behandeling Bouw Europese titelstrijd ZEEUWSE SCHUTTERS NAAR FRANKRIJK Om Quarter Ton Cup Zwemwedstrijd in Sas van Gent VOORDEELPRIJZEN FA. ANTOINE Zaamslag Zaamslag door de eeuwen heen Drukkerij „De Schelde" A. J. van Aken Paa BEDRIJFSRUIMTE in of nabij Breda DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 1 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Jan Juffermans wil geen kunstenaar meer heten, maar „medium-expert". De Terneu- zense kunstschilder-galeriehouder, die nogal eens van zich doet spre- ken door het organiseren van al dan niet met vreugde ontvangen stunts (de „Kunstwerkweek" voor middel bare schooljeugd, de beruchte huis jes van Dekker en d'Armagnac), komt nu zelf weer eens voor het voetlicht met geheel nieuw werk, dat van 23 augustus tot en met 12 september in zijn eigen galerie (aan de Schoolweg 7 in Terneuzen) te be zichtigen zal zijn. De tentoonstelling van wat hij „media" noemt, zal op vrijdag 23 augustus om acht uur 's avonds wor den geopend door verschillende spre kers, die via de geluidsband te be luisteren zullen zijn. Via de platen speler zal men bovendien naar mu ziek van Andy Warhol kunnen luis teren, terwijl ook de gebruikelijke openingssherry niet zal ontbreken. De bezoeker behoeft zelfs niet bang te zijn, dat hij die avönd ge durende enige tijd zijn t.v. zal moe ten missen. Ook deze trouwe huis vriend is aanwezig op de openings avond. In de achterste zaal van de ga lerie zullen de gescreende en gesle pen aluminium platen te bezichtigen zijn, die een deel vormen van Juf fermans' nieuwste werk. De gehele wand zal beschermd worden door een (toch wel doorzichtig) plastic gordijn, waarmee de „medium-ex pert" zijn werk wil behoeden voor handtastelijkheden. Elk „medium" draagt dan ook trouw het opschrift: „Clean. Don't touch me". In de voorste zaal komen de zo genaamde slordige media, sereens op gekreukt en ongekreukt plastic, af hankelijk van het onderwerp. Aan de hand van de catalogus kan de bezoeker zelf de uitvoering van een bepaald werk uitzoeken. De sereens kunnen namelijk zowel op staal als JAN JUFFERMANS, medium-expert op aluminium, plastic of papier uit gevoerd worden. De bezoeker krijgt trouwens nog meer te doen als hij daar zin in heeft. Onder het motto „kies uw ei gen president" kan men in de gale rie een beetje meedoen met de ver kiezing van een Amerikaanse presi dent. De presidentskandidaten wer den door Juffermans uitgebeeld via hetzelfde procédé, dat hij bij zijn media volgt. De techniek van de sereens is te vergelijken met de zeefdruk. Juffermans zegt, dat hij met deze media dingen heeft willen maken, die geen enkele emotie opwekken. Hij vergelijkt zijn werk met het t.v.-beeld, dat de ergste dingen in de huiskamer uitbeeldt, Biafra, Viet nam, terwijl men rustig kan blijven doorgaan met koffiedrinken. Zijn sereens hebben ruimtevaartonder pen, laten neerstortende vliegtuigen zien, „maar zo", aldus Juffermans, „dat je niet zegt: Wat vreselijk, maar: hé, 't is op plastic. Ik wil een vervlakkend medium maken, nog erger dan t.v." „Ik overdrijf het dus nog", zegt hij, „waardoor je het nog duidelij ker signaleert, dat 6e televisie het beste verdovende middel is van de ze tijd. De meeste mensen beseffen dat niet en misschien kan dat mij ook niet schelen, want ik wil ge woon deze koele media maken, weg- werp-dingen, slordige media oj plas tic, die gauw gaan vervelen, maar dat is niet erg ze kosten ook wei nig. Ze woijden voor de kopers in serie gemaafet, net als t.v.-beelden". En daarvan zegt hij: „Enorm inte ressant, maar ontzettend oppervlak kig". Onder een van de neerstorten de vliegtuigen op een screen heeft Juffermans als titel geschreven: „From this fiery hell 121 got out alive". En misschien is dat het wel. (Van eeii onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR De „Stichting 't Hooghuys" wil bij de bouw van het moderne psychiatrisch centrum voor West-Brabant en Zeeland in Etten- Leur een voor Nederland vrij nieuw systeem gaan gebruiken. Het systeem is bekend onder de naam „Turnkey". Het houdt in, dat alle handelingen, die nodig zijn voor het totstandkomen van een project, tot en met het steken van de sleutel in het slot (vandaar de naam), voor rekening zijn van één firma. Het is de volledige integratie van de viereenheid opdrachtgever financier - architect - aannemer. Het systeem kan tijd- en kosten besparend werken, wat ideaal is voor een project als een psychiatrisch cen trum met betrekking tot de verpleeg- prijzen. Het stichtingsbestuur zal in september beslissen of het systeem gebruikt zal worden. Het systeem wordt in Nederland tot nu toe alleen toegepast bij de sa nering van de Utrechtse wijk Hoog- Catharijnen. Dat leidde toen tot de oprichting van Turnkey Nederland gevestigd in Amsterdam. Daarbij zijn veertien Nederlandse ondernemingen aangesloten. De stichting is opgericht door de broeders van OLV van Lourdes uit Dongen en de zusters franciscanessen uit Breda. De broeders hebben de phychiatrische inrichting voor man nen „Huize Overdonk" in Dongen en de zusters de psychiatrische inrich ting voor vrouwen „Huize St.-Anto- nius" in Leur. Beide inrichtingen zullen ingepast worden in het psy chiatrisch centrum, dat voor zowel vrouwen als mannen is. In het cen trum zullen enkele honderden psy chisch gestoorden verpleegd kunnen worden. Zowel klinisch als polikli nisch. Dat laatste betekent, dat de patiënt niet wordt opgenomen, maar thuis blijft en regelmatig naar het centrum komt voor behandeling. De gemeente Etten-Leur heeft voor het project 65 hectare grond beschikbaar gesteld. Het centrum blijft „open". Het zal niet, zoals bij dergelijke in richtingen vroeger gebruikelijk was, weggewerkt worden achter hoge zwa re hekken en veel geboomte. Het zal bovendien door wegen worden ont sloten. De stichting wil, zo werd ons meegedeeld, op deze manier proberen de psychisch gestoorde te integreren in de gemeenschap. De stichting is er zich daarbij wel van bewust, dat er veel vooroordelen overwonnen zul len moeten worden. Dat Etten-Leur door de stichting als vestigingsplaats werd gekozen is eên gevolg van de centrale ligging van deze gemeente en de goede ver keersverbindingen. Verwacht wordt dat over ruim een jaar met de bouw van het centrum zal kunnen worden begonnen. Er gaan de laatste tijd in Neder land stemmen op om bij de inrichtin gen af te stappen van aparte afdelin-, gen voor mannen en vrouwen. Of dit nog lang niet ingeburgerde systeem ook toegepast zal worden in het psy chiatrisch centrum is een open vraag. Op een dergelijke grote schaal is het namelijk tot op heden niet gebruikt. (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN Zondag wordt in de Franse stad Bergues voor de ne gentiende maal het Europese kam pioenschap handboogschieten staan de wip verschoten. Aan deze titel strijd, die om de drie jaar in Frank' rijk wordt gehouden, nemen schut ters uit België, Frankrijk en Neder land deel. De drie nationale ploegen van 24 man strijden eerst om de Europese titel voor teams. Daarna komen de schutters onder de wippen om uit te maken wie zich voor dit jaar de sterkste handboogschutter op de staande wip van Europa mag noe men. Aan deze individuele wedstrij den mogen van elk land 72 schutters deelnemen. Tot nu toe is het aan slechts drie Nederlanders- gelukt de Europese ti tel te winnen. Voor deze kunststuk jes zorgden de heren P. Rentmees ter (Ovezande), W. de Jonge (Kwa- dendamme) en P. Vermuë (Goes). Zoals gewoonlijk zijn er ook dit keer weer bijzonder mooie prijzen aan de ereplaatsen in dit toernooi verbon den. Zondagmorgen vertrekt de Ne derlandse afvaardiging in alle vroeg te per bus naar Frankrijk. Reeds om half tien begint het officiële pro gramma met een optocht., een krans- legging bij het monument der geval lenen en een ontvangst ten stadhui- ze. Om twee uur beginnen de wed strijden die tot ongeveer vijf uur zul len duren. Om half zes wordt het programma besloten met de prijs uitreiking. (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag organi seert de zwemvereniging De Schelde Otheense Kreek de drie kilometer Ortheense Kreek de drie kilometer lange Kreekrace. Er zal deze keer gestart kunnen worden op de schoolslag en op de vrije slag. Bij de dames zal het op de school slag voornamelijk gaan tussen Fre derick Ploegaert van Luctor uit Middelburg en de Schelde-meisjes Els Mos en Els de Waal. Op de vrije slag zal Jannie Fransood (Luctor) moeten bewijzen dat haar overwin ning vorige week te Zierikzee geen toevalligheid was. Ze zal echter op hevige tegenstand van de op revan che beluste Carita Salomé (Schelde- stroom) moeten rekenen. Misschien kan Jannie van de Ketterij (S.Z.V.), hier voor een verrassing zorgen. De strijd op de schoolslag bij de heren zal gaan tussen Hans Stoel- horst (S.Z.V.) en de Braakman-he ren Adrie Weeda en Frans Diele- man, waarbij Adrie Weeda de beste papieren heeft. Op de vrije slag we ten de heren nu op wie ze létten moeten. Na zijn prachtige overwin ning te Zierikzee is Tonnie van Ma- ris van De Ganze uit Goes de favo riet. Het zal echter best mogelijk zijn dat de afstand van 3 kilometer voor hem iets te zwaar is. In dat geval is er voor Machiel de Pooter van de organiserende vereniging alles aan gelegen om deze keer de wedstrijd te winnen na de grote teleurstelling van vorig jaar. Hij verloor toen im mers door domme pech, omdat hij toen een meter voor de finish stopte en vergat aan të tikken. Met Karei Weyland (Schelde), Piet Schop (Ganze), Loek de Cooker (Bruinvis) en Bram Volwerk (Luc tor) zal deze wedstrijd tellend voor het klassement voor de Zee landbekers bijzonder interessant zijn. (Van onze sportredactie) BRESKENS In samenwerking met de watersportvereniging Bres- kens houdt de Bruxelles Royal Yacht Club vanaf morgen op de W.-Schelde bij Breskens een viertal races om de Quarter Ton Cup. De. B.R.Y.C. viel dit jaar de eer te beurt dit evenement „in eigen huis" te organiseren, om dat een van zijn leden verleden jaar tijdens de wedstrijden in La Rochelle op de eerste plaats eindigde en de Cup dus nu „thuis" verdedigt. Omdat de B.R.Y.C. in Brussel ech ter geen water tot zijn beschikking heeft dat geschikt is voor het houden van deze wedstrijden, is de Belgische vereniging voor deze gelegenheid „uitgeweken" naar Breskens, waar deze wedstrijden met medewerking van de plaatselijke watersportvereni ging wel gerealiseerd konden wor den. Morgen zullen de deelnemende jachten de eerste ronde zeilen. Zon dag, maandag en dinsdag wordt het programma verder afgewerkt. Don derdagavond besluit men het toer nooi met de prijsuitreiking en een banket. (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT Zondag vindt in het zwembad te Sas van Gent een zwem- en waterpolo-ontmoeting plaats tussen de ploegen van Zeeland en Vlaanderen. Deze zwemontmoeting wordt ge organiseerd door de K.N.Z.B. kring Zeeland en de Sasse zwem- en wa- terpolovereniging Bruinvis. De wedr strijden beginnen om kwart voor drie. Stafl- en reistassen, Schooltassen, Koffers en Nappakleding. Alle regenkleding EERST KIJKEN Hoogstraat 26-28-30 Bloemenmarkt 2, Roosendaal Dit najaar verschijnt een unieke uitgave met vele bijzon heden uit de oude en moderne geschiedenis van Het werk is verlucht met talrijke foto's, heeft een om vang van ca. 120 pagina's op royaal formaat en is ge drukt op houtvrij wit papier. Met als titel door J. PLATTEEUW. Het betreft hier een bijzondere uitgave, met een be perkte oplage, met o.m. Het ontstaan van het dorp - De twaalfde eeuw tot de overstroming - De perioden 16501794, 1794 1000 en 1900 tot heden - De Ambachtsheerlijkheid - Het hospitaal van Zaamslag - Verder iets over schoolmeesters, geneesheren en dominees - Ook de molens van het dorp worden behandeld, enz. enz. Speciale foto's van het oude en het nieuwe Zaam slag, o.a. de toren op de torenberg - Andijke als dorp. Een plattegrond van Zaamslag uit 1813, enz. Prijs ingenaaid f 6,90; gebonden in wit imitatieleer 8,90 Daar de oplage beperkt is, is spoedig bestellen gewenst. U kunt bestellen bij uw plaatselijke boekhandel of recht streeks aan de uitgever Brouwerijstraat 2 - Terneuzen Nog even en het „feest" voor alle jongelui gaat beginnen. Een modern lesprogramma dat „In" is wacht U. Klubs voor beginners, ge vorderden, scholieren en gehuwden Waar en wanneer HULST Zondag 25 aug. Patronaat. Lesaanvang: Beginners om 2.30 uur Gevorderden om 4 uur TERNEUZEN Vrijdag 6 sept. beginners Woensdag 4 sept. gevor derden Dinsdagavond gehuwden. IJZENDIJKE Maandag 2 sept. 7.30 uur SCHOLIEREN Klubs in JTulst, Terneu- -en, Oostburg. - DANSSCHOOL TFRNEURN GUIPO ClfEtlfSTRAAT 1 Til 2815 SO j ar modern dansonderwijs. Na een langdurige ziekte is op 15 augustus 1968, op het feest van Maria, rustig van Ons heen gegaan, mijn lieve man, onze vader, behuwd- en grootvader JOHANNES CORNELIS VAN DEN BOOM echtgenoot van Clara Maria Bonte Vader werd voorzien van de genademiddelen cier H. Kerk en bereikte de leeftijd van 78 jaar. Hij was oud-directeur van de r.-k. Midden standsbond bisdom Breda. Zijn leven zal ons blijvend inspireren. Breda: C. M. van den Boom-Bonte Breda: J. B. M. van den Boom C. J. van den Boom-van Osla Kenge-Congo: B. J. M. van den Boom s.v.d. (met verlof) Vught: J. J. M. van den Boom C. A. M. van den Boom-Simmers Templestowe: (Australia) J. J. M. van den Boom A. van den Boom-Heylands Rotterdam: P. J. M. van den Boom Th. van den Boom-Dres Palombe-Malawi: E. M. T. van den Boom Med. missiezuster (met verlof) Breda: C. J. M. van den Boom H. A. C. van den Boom-Dreijer Alberton-West (Australia) A. F. M. van den Boom I. van den Boom-Schuurbiers Yarram (Australia) F. J. M. van den Boom W. van den Boom-Ten Barge Imstenrade: M. A. T. M. van den Boom Med. missiezuster De Kleinkinderen Breda, 15 augustus 1968 Loopschansstraat 39 Wij vieren de Eucharistie zondag 18 augustus a.s. om 19.00 uur in de kapel van de zusters Francis canessen in de Menno van Coehoornstraat. Op maandag 19 augustus a.s. zal de uitvaart dienst plaatshebben om 10.30 uur in de St. Jozef kerk, Oranjesingel 1, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de r.-k. begraafplaats aan de Driesprong. Vader is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Ignatiusziekenhuis. Gelegenheid tot bezoek aldaar van 15.00 tot 16.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Na de uitvaartdienst gelegenheid tot condoleren in hotel Cosmopolite, Stationsplein 4, Breda. I TE HUUR GEVRAAGD (c.a. 700 m2) Aanbiedingen N.V. KERNER Breed 26-28 Hoorn (N.H.) Tel. 02290—5262 Personeel gevraagd Net meisje gevraagd in gezin met 5 kinderen, waarvan 4 schoolgaand. Voor dag of dag en nacht, te bevr. Duivels bruglaan 42, Breda, tel. 39261. Hotel-café-rest. „Het Wa pen van Zeeland'', Markt 15, Axel, vraagt leerling-serveer ster, leerling-kelner en kamer meisje. Banketbakkerij F. van Loen- hout Ridderstraat 19, Tel. 36073, Breda, vraagt winkel juffrouw, met spoed voor hele of halve dagen. Voor zo spoedig mogelijk ge vraagd barmeisje en' barmeisje v. de weekends. Café-restau rant Riche. Brugstraat 30, Roo sendaal, tel. 01650-33465. Bijverdienste Bureau voor opinie-onderzoek vraagt dames en heren (met veel vrije tijd) voor het houden van vraagge sprekken me+ huisvrouwen Br no. SK 14776, bur. v. d. blad. Mevrouw, is uw vakantie voor bij? Wilt u uw vrije uurtjes weer produktief maken? Zon der eebonden te zijn aan werk tijden! Vraagt eens om inlich tingen over dit aantrekke- kelijke werk m. prima bijver dienste. Br. o. no. SK 120128. Hoge bijverdienste aangebo den door m.v. Gids (o.a. thuiswerk voor iedereen) Inl. G. Ramaekers, Postbus 128, Weert (postz. 20 ets. insluiten) Wij hebben plaats voor een pittige jongeman van plm. 16 jaar op onze afdeling loonad ministratie. Een mulodiploma ls gewenst. Voor een knaap, die vooruit wil komen liggen hier goede kansen. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de n.v. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers", afdeling perso neelszaken, Ceresstraat 13. Breda, terwijl men op dit adres dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur vrij blijvend inlichtingen kan ver krijgen. Net leermeisje gevraagd. Da- meskapsalon J. Riské, Hulst. Meisje voor de huishouding gevraagd 16 a 17 jaar voor dag en nacht, bij Ned. fam. in België. Aanmelden mevr. v. Paemel-Snelders, Jan Brey- delstr. 6, St.-Niklaas, tel. 03- 765506. Te koop aangeboden Gebruikte naaimachines voor weinig geld. Alle machines grondig nagezien en m. garan. tie. Praft Naaimachinehuls. Kortemeestr 17, B o Zoom, Lange Brugstr 30, Breda: Nwe Markt 48. Roosendaal B. lmachines Swiss Magic, de beste, geheel metaal Pfaff Naaimachinehuis. Kortemeestr 17, B. o. Zoom; Lange Brug str. 30, Breda: Nwe. Markt 48. Roosendaal Elektrische zigzag naaimachi nes in koffer vanaj f 248,-. Pfaff Naaimachinehuls, Korte meestr. 1'., B. o. Zoom: Lange Brugstraat 30. Breda; Nwe Markt 48. Roosendaal T.k. 2 i.z.g.s.z. ollekacliels met toebehoren, 's Avonds na 6 uur: Teuns, J. Vermeerstr. 5, Bergen op Zoom. Bontmantels, kort en lang, gr. collectie v. Ned., met 3 3r- gar. Reeds v.a. f 2,- p.w. Strikte geheimhouding. Gratis inl: Br. ond. no. SK 14878. Te koop in goede staat verke rende 2e hands transportban den, lengten vanaf 3 t.m. 12 meter. Tevens vertraglngs- en reductiemotoren en losse rub berbanden. J de Visser, 's Gravenpolder, tel. 01103-339. Nu nog zomer-prijzen. Nu ko pen en in de winter betalen. Duizenden korte en lange bont mantels. Bont kopen is een zaak van vertruowen, een 3- jp^ig garantiebewijs is dat vertrouwen waard Meer waar borg voor bont. Desgewenst zeer soepele krediet-service. De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. De Bontkoning. Hoogstraat 97, Rotterdam. Zie de étalages (Bij aankoop 2 treinretouren vergoed; bel bij aankomst 117-117 en u wordt afgehaald) Hoekbank (twee driepersoons- banken) met hoektafel en grote salontafel, teak met massief eiken onderstel (type Saga-lux) tevens bijpas send teak bergmeubel (Mah. Jongg bouwsysteem). Alles tn zeer goede staat Poorterslaan fi. Hulst. Wascombinatie i.g.s. en prima bungalowtent te koop. Te bevr. Oude Drijdrijk 4. St.-Jansteen Huizen IJpelaar. Nieuwbouw met stadsverwarming f 42.700. Rijks subsidie ged. 10 jaar; le jaar plm. f 1800,- V.d Berg Co.. makel. l.o.g. Nw. Glnneken- str. 43. Breda, tel. 01600-24421. Bouwgrond te koop met huls- je, prachtig gelegen voor ver bouwing, groot 8 a 40 ca, dorp Plantagebaan 188. Wouwse Plantage. Woning, keurig hoekpand, te koop, 4 slaapkamers. Koopprijs f 22.000,-. Begiu november leeg. Te bevragen'. Vogel- schorstraat 24, Sluiskil. Auto's Motoren Automobielverkoop Wim van IJzendoorn Wolfskuilseweg 98, Nijmegen, tel. 08800-71365. Voor al uw occasions met gar. en service. Wij zijn nummer twee op het gebied van occasions verkoop. Daarom doen wij ons uiterste best voor U. Pèugeot 404 1967 met radio enz. als nieuw. Fiat 1500 L 1967 als nieuw. Fiat 600 D 1965 prima staat. Fiat 600 D 1963 prima staat. Fiat 600 D 1962 prima staat. Fiat 500 D 1964 prima Staat. Fiat 500 D 1963 prima staat. Volkswagen 1500 kever lj)67 met radio, radiaal banden enz. als nieuw. Volkswagen 1300 1967 plm. 14000 km als nieuw. Volkswagen 1300 1967 plm. 25000 km met schuif dak als nieuw. Volkswagen 1200 1961 prima staat. Ford Taunus 12 M 1966 als nieuw. Ford 12 M 1965 prima staat. Ford 12 M 1964 prima staat. Ford 12 M coupé 1964 prima staat. Ford Cortina 1500 cc 1965 prima staat. Ford Cortina 1200 1963 met ruilmo- tor, Ford Corsair 1965 als nieuw. Ford Taunus 17 M 1964 prima staat. Ford Taunus 17 M 1963 prima staat. Opel Kadett coupé 1966 plm 30000 km als nieuw. Opel Kadett type 1965 nieuw. Opel Kadett Type 1965 met schuifdak prima staat. Opel Rekord coupé 1965 prima staat. Opel Rekord 1700 1965 als nieuw. Opel Rekord 1964 met radio enz. prima staat. Opel Rekord 1963 prima staat. Triumph 1300 1967 plm 17000 km als nieuw. Austin Seven 1966 als nieuw. Austin Seven 1964 prima staat. Austin 1100 1964 prima staat, Vauxhall vx 4,90 1965 als nieuw, Vauxhall Victor 1963, prima staat. Vaux hall Viva 1966 type S. L. als nieuw. Vauxhall viva 1966 als nieuw. Hillman Super minx type 1966 als nieuw, Hillman imp. 1964 prima staat. Skoda 1000 mb 1965, prima staat. Skoda Octavia 1963 prima staat Renault 4 L export super 1967 als nieuw. Renault 4 L 1965, prima staat. Renault Dauphine 1964 prima staat. BMW 700 LS 1963 prima staat. Citroen 2 cv azam 1965 prima staat. Citroën Ami 6 1963 prima staat. Citroën I.D. 1962 prima staat. Citroën I. D. stationwagen 1962. Daffo dil 1966 L. E. plm 17000 km als nieuw. DKW F 11 1965 prima staat. NSU 1000 1965 prima staat. Wartburg 1000 1966 pri ma staat. Trabant 601 1964 pri ma staat. Verkoop-speciaal; Alfa Romeo 2600 sprint 1964 f 7900,-. Alfa Romeo 1600 sprint f 3750,-. Opel Kadett coupé 1966 plm. 30000 km f 5900,-. Opel Rekord Coupé 1965 f 4900.-. Ford 12 M coupé 1964 f -3900,-. Rambler 1964 f 5000, Stationcars; Opel Kadett sta tioncar 1966. Ford 17 M Station car 1964. Ford 12 M 1964. Busjes en bestelwagens: Ford Transit 1967 gesloten bestel met zijdeur 1000 kg. Ford Tran sit 1964. Ford 17 M bestel 1964 Vrachtwagen Berliet 1964 die sel 6 ton. Inruilwagens-goedkoop; Fiat 1100 1960 f 630,-. Daf combi 1963 f 750,-. Opeis I960, 1958 enz. Volkswagens diverse Ford Taunussen 1961. I960, 1959 Bromfietsen, scooters en moto ren; Dukati monza motor 1967, Heinkel scooter 1960 Vespa '66, Vespa 1964. Lambretta 1964. BMW 250 1951. bromfiets Kreidler 1963. Deze en meer dere wagens zijn iedere dag te bezichtigen van 9.00 tot 21.00 uur, zaterdags en zondags tot zés uur. Worden desgewenst kant en klaar afgeleverd, dus met overschrijving kenteken, belastingkaart, verzekering, geld nodig! Leen bij ons het geen u nodig hebt, fin. met en zonder aanbetaling. 3 mnd. schriftelijke garantie en servi ce. Komt u met trein of bus u wordt afgehaald. Ruilt nu au to, bromfiets, scooter of motor in. Wij zijn te bereiken vanuit richting Breda in Nijmegen 3de stoplichten links dan plm. 100 m rechtdoor. Koop nu ook uw auto bij automobielverkoop Wim van IJzendoorn, Wolfs- kuilseweg 98. Nijmegen, tel. 08800-71365. Opel Kadett 1966 f 2250,-. SI|H 'ca 1000 1965 f 1700,-, Opel V.' dett 1965 f 1750.-, Opel fowj 1965 f 2100.-. Opel Kapitan ffi f 1400,-. Alle als nieuw Gan ge De Kroon, Heistr. 39. - hoven Tel. 040 - 12838. Austin A 7 1965 f 1550,-, pj.; 1300 1965 f 1850,-, Flat 600 n 1966 1850,- Volkswagen de h xe 1964 i 1450,-. 10.000 schriftelijke garantie. Gara» De Kroon, Heistraat 39, EinS" hoven, tel. 12838. Ford Taunus 17 M 1964 f igu* Volkswagen 1500 1965 f W'1 NSU Prinz 1965 f 1300,-, V0£ wagen Karmann Ghia 1966 2800,-. Garage de Kroon Heistr. 39. Eindhoven. 40 prima auto's, lage pribj"! betaling of inruil te reeewl 10.000 km schriftelijke gar?| tie, koop vertrouwd bij Gara»! De Kroon, Heistr. 39, Eindk ven (stadsdeel Stratum) tel T.k. N.S.U. Prinz 4 i.pr^H km. stand 54.000, prijs f 2Ü0 tel. 01600-45468. Belcrumgarage vraagt steeds I aanrijdingvrije auto's vanaf 1965 te koop Min. 15-20. Breda. tel. T.k. Simca 1000, eind '65. zenkransstraat 61, St.-Wille. brord. Na 18.30 uur. Te koop VW ln goede staitl Dorpstr. 47. St. Willebrord. Te koop of te ruil Ford Anciul 1961 en Opel Rekord 1957. Koekoekstraat 64, Sprundel. Van particulier t.k.a. Ford Anglia l.z.g.s. te bevragen Heinsiusstraat 23, B. o. Zoom,! alleen zaterdags. Lessen 10 autorljlessen voor f 47,51. Vervolg- en losse lessen f 6 Fonkelnieuwe VW's, Bondw. torijschool „De Centrale". Aanmeldingsadressen: Bre Stationsplein 5, tel. 38718, Roosendaal, Boulevard 113, tel. 4097. O'hout. Breda» I weg 33. tel 3371. Reizen Vakantie. September-oktober naar de zon. Nog vliegreisH incl. hotel of appartement fcj alle prijsklassen. Inl. en pr gramma's bij Win H. Müll.. Sc Co.. Boul. de Ruyter 11 tel. 2322, Vlissingen. Vakantie Nu weer gebruikte bagigm. gens vanaf f 395,. en can. vans vanaf f 2450,-. Verwé, Zegge. Bergstraat 9 01650. 36600. Ook zaterdags en zos.| dags geopend Zeeland: te koop nieuwe j nen vakantiebungalow, ge nieuw gemeubileerd met 1 kast, t.v. warm en koud s mend water. Prijs f 26.000,- k„ huuropbrengst f 4000,- p jaar. Inlichtingen P. Dlugi-jij manse, Patijnweg 46, Goes, tel 01100-5639. Zeeland: te koop nieuwe i nen vakantiebungalow, plm. 3 meter van zee, prijs f 20.000.-I1 k.k., huuropbrengst plm. f 4000,- per jaar. Inlichtingen! P. Dingemanse, Patijnweg tó, Goes, tel. 01100-5639. Te huur 6-pers. caravans, Tan- af heden (ook weekends) .,bl) Zóutelande. Inl.: AVOS, Dorps straat 16, Biggekerke, telef. 01185-529. Huisdieren 2 Duitse staanders, met papie ren, glad haar, teven, leeftijd 6 mnd. te koop. Afstamm. Don Van Wesertor. Dokter Widdershoven, Oostkade 28 tl Sas van Gent, tel. 01158-1711 Te koop 30 stuks konijnen bl] W. v. Oosterhout, Brede Ba;- rouw 44, Hoeven. T.k. een prachtige Ierse set ter, teef, 8 mnd. met stam boom. Timberwolfstr. 26, Standdaardbuiten, tel. 01652- 2367. Te koop jonge dvvergpeklMU; jes, grootgebracht met PupPj Bonzo. Pastoor Kroesstraat W St.-Willebrord. Landbouw 10 tons aanhangwagen te kotP Goed geschikt voor bietenver- voer. A. Pierssens, Julianas»' 24, Heikant, tel. 01140-3131. Diversen Bekerschieting zaterdag 1' aug. bij Hon. Claessens, Lamswaarde. Begin 3 uur. j Schieting van zondag 1° auj gaat niet door. -- Die aap heeft gelijk. Ze zijn enorm groot. 3000 m2 om p Débé-meubelen, Teteringsedijk 89 bis, Breda. GEOPEND: ma. t/m vr. 8.30-21.00 uur; za. tot 17.00 uur. GRATIS wordt U onze GROTE KLEUREN-METBEt' CATALOGUS gestuurd als U ons even een brielKa zendt. - TERNEUZEN, Scheldekade 48 NIJMEGEN, Oranjesingel 55 Vragen voor hun kanforen te Ter neuzen en Nijmegen met enige jaren controle-ervaring on in het bezit van tenminste het diploma M.B.A. in hef bezit van tenminste hef diploma MULO. Gegadigden worden uitgenodigd hun sollicitatie schriftelijk te richten aan een van de hiernaast genoemde adres sen. (Van een onzer redacteur MIDDELBURG De pare kerk van de H.H. Petrus en lus te Middelburg biedt de to lige kerkbezoeker een aardig tractie. In de banken vindt kerkboekjes uit een grijs verl rozenkransen en andere vooi pen, die herinneren aan eer van een triumfalislische kerl in alles gelijk had. In één kerkboekje lazen wij (onbe den) „Vrome verzuchting eene dienstmaagd voor hare vrouw". Het bewuste gebed de dienstmaagd vragen „ha sterken als mevrouw haar lusten en luimen heeft. Zij v mij, o Heer, en verwijt mij vele domheden. Leer mij haa te hebben, duldzaain te zijn e les wat mij wedervaart te off voor haar zieleheil en voor v< ving mijner zonden, want all- zag, o Heer, dat over mij ge is, komt van U. Leer mjj ne< te zijn als Martha Zo gaat het nog een poosje en onwillekeurig denkt men aai dienstmeisje met gevoelens van delijden en verwondering. De van de H H. Petrus en Paulus Middelburg beter bekend als kerk van pastoor Snel". Hij jaar, deze zielzorger. Boven voordeur staat „Pax" gebeil Vrede.... Onbewust verwacht i na al die kerkboekjes te hebben zien, een conservatieve, oudere te zullen aantreffen. Maar pas Snel, herder over de parochie Middelburg, leeft volop in deze en ontvouwt zijn gedachten over er tegenwoordig in de kerk met een bijna onvoorzichtige o hartigheid. „Het gaat allemaal veei te langzaam", zegt hij. „Onzichtbaar" avondscho Viviers boutique. In Parijs zijn schoenen van en Vivier net zo exclusief als haute couture-japon. Naast deze fwee „groten" is drea een nieuweling, maar alle zijn ze het in enkele modieuze zichten met elkaar eens: de ne zullen niet meer plat en vier zijn, maar dikker en ronder wo en de hakken wat hoger. Wandelschoenen hebben me garneringen en zijn bezet met welen" en veren, vooral de hak variatie in laarzen is nog grote: worden. belangrijkste vondst van if. kielhak, met de vorm va n jSteven van een schip. De uit de holte onder de voet op, r h'\JS aan de achterkant sterk u noid. De hakhoogte is 2 tot 2,1 voor overdag; geklede middag, avondschoenen halen 6 cm. De kleuren moeten in een t gezocht worden, maa namiddagschoen is bij voor eourta^Ckijn !lcet dit platinl den en zilveren paiilett F

de Stem | 1968 | | pagina 4