Profs rijden in V alkens waard HEMMES KREEG SLECHTS VIJF GAMES VAN OKKER RENTMEESTER WINNAAR DERDE EN LAATSTE RIT Druk wieier programma in komende weekeinde GIMONDI ITALIAANS KAMPIOEN Boeiend Waarschijnlijk weer finale Okker-Hajer Hoogzaad won Vlissingse driedaagse In gevaar .Ongestoord" Uitslagen Middelburg Princenliage 's-Heerenhoek Wouwsclie Plantage COPACABANA Jo Lammers in Vaas-team an zijn tamboerijnen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 15 Hajer in actie tijdens zijn partij tegen Jan Hordijk, die gemakkelijk door Hajer werd gewonnen. (Van onje sportredactie) VALKENSWAARD De meest interessante wielerkoers die op het programma staat voor het ko mende weekeinde is de strijd om de „Grote Willem II-prijs", die dit jaar voor de derde keer wordt gehouden in Valkenswaard. Vrij wel alle bekende Nederlandse profs komen aan de start, maar ook een flink aantal Belgen. Te vens is er een wedstrijd voor amateurs en aspiranten. De wielerwedstrijd in Valkens waard voor profs vormt ongetwijfeld de hoofdschotel van het programma. Voor de derde keer wordt deze koers verreden, nu met een ongekend sterk rennersveld. Op het parkoers Maas- trichterweg (bij de Markt) komen alle Nederlandse vedetten iri actie. Bij de profs prijken de namen van alle Nederlandse Tour-renners op de deelnemerslijst. Om eens enkele klinkende namen te noemen: Leo Duyndam, Jan Janssen, Evert Dol man, Arie den Hartog, Harm Otten- bros, Wim Scheepers, Jos van der Vleuten, Henk Nijdam, Gerard Vja- nen en Huub Zilverberg. Zij zijn in staat om met Eddy Beugels. Cees ZoontjLns, Cees Snepvangers, Cor Schuuring, Jan Harings en Bart Zoet voor een aantrekkelijke koers te zor gen. Ook de volledige Willem II- pioeg met Peter Post, Jo de Roo, Ri- ni Wagtifians, Harrie Steevens, Jan Hugens. Jean Tummers, Rik Wouters, Jo van Seggelen en Maarten Breure zijn van de partij. Een boeiend facet van de koers in Valkenswaard is het uitkomen van Herman van Springel en Jan Jans sen in dezelfde wedstrijd. Van Sprin gel zal mogelijk alles in het werk stellen revanche te nemen op Jans sen, die hem in de Tour terugwees. Ook al is dat dan maar een revanche in een criterium. Ook de Belgen Jos Huysmans, Tony Houbregts, Willy in 't Ven, Jules van der Flaes en Rik van Looy behoren tot de kansheb bers. De baten van deze wedstrijd zijn bestemd voor de „Hongeractie Biafra". Om half drie beginnen de profs aan een koers over honderd kilome ter. Daarvoor hebben de wieleren- thousiasten al de gelegenheid gehad naar de koers van de amateurs te kij ken die om half een begint. Bij de amateurs, die 85 kilometer moeten afleggen is Nederlands kampioen Fe- dor den Hertog de grote favoriet. Hij zal het echter niet gemakkelijk krij gen, Zijn grootste concurrenten zijn wel Jan van Katwijk en Joop Zoete melk, maar er komen ook tal van streekrenners aan de start. In de koers voor de jeugd en aspi ranten, die om twaalf uur begint, hebben Jacques Akkermans uit N.- Vossemeer en Jack Dekkers uit Gut- tecoven de beste kansen op de zege. Al met al een sterk rennersveld, dat mogelijk weer veel toeschouwers vorig jaar waren er 20.000 naar Valkenswaard zal voeren. Jan Janssen, een van de favo rieten voor de zege in Valkens waard. zal daar wel grote tegen stand ondervinden van zijn Belgi sche concurrent Herman van Sprin gel. WIM PRINSEN, de amateur renner uit Hank, is gisteren op de derde plaats geëindigd in het Belgische Lier. Ben Janbroers (Amsterdam) won de spurt van een kopgroep van negen renners. Janbroers reed de 110 kilometer in 2 uur en 35 minuten. KEES KOEKEN, de succesvol le coureur uit Achtmaal, behaal de de dertiende overwinning in dit seizoen. In het Belgische Breendonk versloeg hij in de spurt de Amsterdammer Cor Schijfs. Op 20 seconden finishte na 110 km koers René Pijnen als vierde, achter de Belg Mieio Cools. WIM DE WAAL uit Axel is als tweede geëindigd in een nieu- welingenkoers over 55 kilometer in het Belgische Nazareth. De Belg Van Minnen werd eerste. Hij reed de 55 kilometer in 1 uur en 20 minuten. Hennie Gijzel (Heikant) werd vierde, Rok ven Cornelis (Breskens) negende en Antoine van de Bunder (IJzen- dijke) tiende. Er waren 71 deel nemers. en het over het ongeluk", „U moet weten dat giste- aatselijke beerput geleegd rden. Een arbeider daalde bedwelmd en verdronk. De ie hem wilde redden, over zeilde, enzovoort, totdat er en verdronken waren. Wel, ince bracht de lijken naar huis en reed onderweg een Hebt u daarvan terug, Nee, dat hadden wij niet, ichien deze zegswijze: „Een schreit, wordt door een >ken" het oosterse equi- or ons- platte „Een onge- nooit alleen". Wij willen ;en: "het pikante gemengde >eft men, op -vakantie in oeslist niet te missen. het Tunesische avontuur smaking met land en volk die verder gaat dan de pittoreske straatjes, pit- eitjes en pittoreske stran- zou men eigenlijk over een ten beschikken- Bezoeken ïelende medina's van Sous- am, aan het palmeneiland aan de grazige woestijn- Tozeur en Gafsa zijn toe- elevenissen, die ver boven niefkaartenkijken. uitstijgen liefhebbers zijn er boven- veel historische ruines uit iche, Punische, Romeinse, n Arabische bloeitijden als olens. Maar het is een du- Een auto huren kost door genomen in totaal 80 gul dag. Dat komt, omdat de iten op wagens bijzonder een Lelijk Eendje bij kost in Tunesië 12.000 gul- unt beter op de wekelijkse Nabeul een van spe- -• doortrokken evenement, ions hoogtijdagen in henn- oept, zo rijk, zo gevari- stzinnig en exotisch is de de handel een kameel iar vragen ze maar f 500 Ijk substituut echter zijn xcursies, die men kan ma- rbij het uitstapje naar de Tunis gewoon een voor- Men verdient er boven want in winkeltjes, kleiner en, kan men zich voor vijt kwartliter exquise parfum ïgen, waarvoor men hier gvoudige zou vragen. Me" ook prachtig antiek. Be ier wel, dat de prijs, die ■aagt voor een met agaat oer ingelegd Berbergeweei «n) gelijk staat aan wat <je w hotel, die u bedient m alsof u een sultan was, m ar verdient. En obers zij gelukkige mensen, wam ben tenminste werk. schaduw over het zonnige avontuur. goudkust van de golf va et, waar de Zweden de E - Duitsers en nu ook de i s bij honderdduizenden ko- •erteren en waar het en idende hotel naast het an ijst, rolt het geld- Maar s, die men op zijn weg te i— brokkelig, stinkend, voi iten als een slecht gebit ieste armoede. Dat w ïeer ergernis, omdat nw« lë struikelt over de pw» Bourguiba de Goede t glorie van zichzelf en z» ehe, op geheime politie steu- wind laat bouwen en m van luxe. Maar ook h deze vale keerzijde en >ver de oorzaken, horen on- jk bij de confrontatie me1 ie men bewust is aaW> r de golf van Hammainet tiedoel te kiezen, m pi»»]- lost a del Sol. En dat uw wijsheid zelfs M® de de koeien", zegt een Ara- ekwoord, voor wie in®®? runesië is geweest, KrtJg woord ontwikkelingshulp. >nze politici zo onbehoJP - een dwingende klank- SCHEVENINGEN (ANP) Fred Hemmes eii Jan Hordijk hebben geen kans gezien aannemelijk te maken, waarom zij zo hoognodig op bondskosten de wereld moeten worden rondgestuurd. Het twee tal, dat zich nu al twee jaar lang uitsluitend met tennis bezighoudt, verzamelde gisteren in de kwartfinales van de nationale kampioen schappen tegen Tom Okker en Jan Hajer respectievelijk vijf en zeven games. De beide door de bond voorzichtig als opvolgers van Okkcr en Hajer gepousseerde achttienjarigen zijn behept met een eetlust, waar geen conditietraining tegen bestand is. Vele kilo's te zwaar stapten zij in het vroege morgenuur de baan op. de vroege morgenuren de vijfsetter van de dag tevoren tegen Niek Fleu- ry nog maar half te boven en scha kelde na de gewonnen eerste set noodgedwongen over op een lager tempo. Peter Soeters nam het ini tiatief over en kreeg zo waar winst kansen. Hij pakte de tweede en der de set en stond in de vierde set met 31 voor. Daarna ging alles fout en kwalificeerde Coebergh zich alsnog: 6—1 3—6 4—6 6—3 6—2. Het is te verwachten dat Okker van zijn fijn zinnig schaaktennis weinig zal over laten Bij de meisjes plaatsten Marijke Jansen, Judith Salomé, Ada Bakker en Astrid Suurbeek zich bij de laat ste vier. Alleen Judith Salomé be hoefde daartoe een hoger geplaatste speelster uit te schakelen: de num mer vier van het schema, Lidy Jan sen Venneboer. Deze durfde bij gebrek aan zelf vertrouwen haar veel betere volley en smashtechniek niet in het geding te brengen en opereerde vanaf de achterlijn, iets waarin Judith Salomé nog altijd juist iets beter Is (26 64 75). Astrid Suurbeek had last van een verrekte spier in de maag streek en Marijke Jansen van een pijnlijke duim. Tegen Jenny Ridder hof en Annemieke Blom kwamen ze echter niet ernstig in gevaar, al moest Marijke Jansen in de eerste set ge woontegetrouw een achterstand (24) wegwerken. mém. iiw>iw II ill iiÉiiiiiifciii*1 Hemmes begon vrij sterk. Hij won vier service-games achtereen. Voor die stoutmoedigheid moest hij zwaar boeten. Okker had hem kennelijk niet meer dan vjjf games toegedacht. Itamate de finale nadert, maakt de veelvoudige Nederlandse kampioen zijn partijen korter. Willem Pufkus kreeg zeven games, Eddy Knol zes, Hemmes nu dus vijf en wellicht Jan Coebergh vandaag in de halve finales slechts vier. Na de 44 in de eerste set verhoogde Okker bekwaam het tempo. Hemmes werd van het net gedrongen en kreeg na tien verloren bliksem-games pas weer halverwege de derde set gelegenheid om op adem te komen. Okker had kennelijk ge dacht, .dat een al te grote afstraffing Hemmes' bruikbaarheid in 't heren- dubbel, waarin zij samen uitkomen, zou verminderen. Okker ging zover dat hij bij nadeel op eigen service het racket uit de hand liet schieten. Hemmes sloeg de bal echter uit. Ok ker boog het gebroken frame terug tot het weer een enigszins ordente lijke aanblik had en speelde met' het zelfde racket verder. Hemmes maak te nog één game en werd vervolgens uitgeschakeld: 6—4 6—0 6—1. Jan Hajer was van mening dat hij tegen Jan Hordijk leuk gespeeld had. ten hoogst opmerkelijke uitspraak, gezien het gTote aantal missers. Hor dijk had daar echter het leeuwedeel van voor zijn rekening genomen, zo dat Hajer al spelend wat kon trainen voor de halve finale van vandaag te gen Evert Schneider en bij eventuele winst zondag in de eindstrijd tegen "aker. Hajers meest gevreesde wa- Pen: de canonballservice, heeft hij deze week nog niet in het geding gebracht. Die heeft hij bewaard voor "et grotere werk. De halve finales van vandaag zijn volgens verwachting: Jan Hajer te gen Schneider, die zich via een over winning in vier sets op Peter Scholtz kwalificeerde en Okker tegen Jan coebergh. Deze laatste bewees via n vijf-setszege op Peter Soeters, r,15nAlerde P!aats °P de Zwitserse nglyst gelijkwaardig is aan een p°sitie °P de Nederlandse ■J e 26-jarige „Zwitser" was I.::::'-:--":-'::.. Op deze foto een beeld uit de partij tussen Tom Okker (voorgrond) en Fred Hemmes (achtergrond), die in een ruime overwinning voor Okker eindigde. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Cees Rentmeester heeft gisteren in de derde en laatste rit om de Grote Marsprijs getoond dat hij over de juiste mentaliteit be schikt. Maakte de Zeeuwse favoriet uit Ovezande woensdag al een ge deelte van het op de eerste dag ge leden verlies goed, gisteren vocht hij nog eens extra hard en dat re sulteerde in een ritzege. De voor sprong van het kopgroepje waarvan Cees Rentmeester'deel uitmaakte op het peloton, waarin gele truidrager Herman Hoogzaad orde op zaken stelde, was echter te klein om de Zeeuw naar een van de eerste plaat sen te doen oprukken. Herman Hoogzaad bleef door in het peloton te eindigen voor zijn concurrent en werd dus de eerste eindwinnaar in de Vlissingse driedaagse. De coureur uit Venhuizen beperkte zich, evenals in de tweede rit tot het controleren van zijn naaste belagers. Gedurende de hele wedstrijd was hij aan kop van de hoofdmacht te vin den, waar hij de vluchtpogingen van zijn gevaarlijke tegenstanders tracht te te verijdelen. Bijzonder actief in de voorste gelederen waren natuur lijk ook Frits Hoogerheide en Co de Vrieze die respectievelijk de derde en tweede plaats in het algemeen klassement bezetten. Zij slaagden er ondanks vele pogingen echter niet in weg te komen. Dat lukte half- koers wel aan Rentmeester, Kroo- nen en Van Drongen. Op een onbe waakt ogenblik sprong dit trio weg uit het peloton en wist een 100 meter voorsprong te nemen. Aanvankelijk slaagden de coureurs in de hoofd macht er in niet te ver achter te komen, maar op den duur liepen de drie koplopers toch steeds verder uit. Met nog 21 ronden te rijden had den zij zelfs een 500 meter voor sprong, maar daar bleet het bij. Aan kop van het peloton zagen de best geplaatste coureurs hun posities in gevaar komen, en probeerden te voorkomen dat Rentmeester (in het algemeen klassement op I min. en 46 sec. van Hoogzaad) van Drongen en Kroonen (met 1 min. 28 sec. ach terstand) het peloton op een ronde (de rondetijd was ongeveer 1 min. 32) zouden rijden. Op 20 kilometer van de eindstreep deed Co de Vrieze nog een poging om uit het peloton weg te komen, maar dat was natuurlijk niet naar de zin van Hoogzaad en Hoogerheide die ervoor zorgd'en d'at De Vrieze weer werd teruggehaald. Veel werk werd in dit roerige trio verzet door Piet Legierse, Guido Paridaen en Jan de Bruin, die de eindzege nog alle drie binnen hun bereik hadden. In het heetst van de strijd, met nog 11 omlopen voor die wielen, kreeg Frits Hoogerheide een lekke band. Hier door viel een van de stuwende krachten uit de hoofdmacht weg. Het tijdverlies dat met de reparatie van het defect gepaard ging leverde de Ossendrechtse renner een fikse ach terstand op. In de laatste ronde viel hij zelfs zover terug dat het leidende drietal hem dubbelde. Op het moment dat Hoogerheide uit het peloton wegviel was het plgit wel beslecht. De kopgroep hield de voorsprong op rond de 40 secon den en op het laatste rechte stuk konden Rentmeester, Kroonen en Van Drongen „ongestoord" om de eerste plaats vechten. Geheel volgens de verwachting klopte Cees Rent meester zijn medevluchters. Met deze overwinning behaalde de Zeeuw, die na zijn pech in de eerste rit alle moed verloren scheen te hebben, te vens een morele overwinning op zichzelf. Na afloop van de strijd kreeg Her man Hoogzaad voor de derde en laaitste maal de gele leiderstrui om de schouders. Evenals dinsdag en woensdag verregende deze ceremonie protocolair. Maar dat deed aan de vreugde van de overwinnaars niets af. Er waren gisteren trouwens meer verheugde gezichten langs het par cours te zien: die van de organisators (de wielervereniging Theo Middel kamp en de Stichting Sportbelangen Vlissingen). Door de massale op komst van het publiek (er zijn in drie dagen bijna 6000 toeschouwers geweest) zijn de pessimistische ver wachtingen rond dte wedstrijd gelo genstraft, en is er tekens een stevige basis gelegd voor de komende grote prijzen. De uitslag van de derde rit: 1. Cees Rentmeester, 60 km in 1.32.47 2. Bob Kroonen; 3. Siep van Dron gen; 4. Piet van Stralen; 5. Henk van Leeuwen; 6. Leo Embrechts; 7. Jan Kemp; 8. Peter Vonck; 9. Co de Vrieze; 10. Jan Koning; 11. Leon Schrauwen; 12. Leo Bogers; 13. Jan de Bruin; 14. Ger v. d. Schaaf; 15. Wim Everfse; 16. Guido Paridaen; 17. Cees Frijters; 18. Henk v. d. Oever; 19. Frans Bosman; 20. Jan Moonen. EINDSTAND ALGEMEEN KLASSEMENT -1. Herman Hoogzaad, 4.52.00, 20 pnt; 2. Co de Vrieze 4.52.22; 3. Jan de Bruin 4.52.42; 4. Guido Paridaen; 5. Piet Legierse; 6. Bob Kroonen; 7. Frits Hoogerheide; 8. Siep van Don- -gen; 9. Cees Rentmeester; 10. Wim Evertse. VOETBAL De amateurvoetbal vereniging DHC is ingegaan op de voorwaarden van de gemeente Delft, waardoor de club kan blijven spelen in het stadion van het gemeentelijk sportpark. DHC zal daarvoor 7000 gulden per jaar moeten betalen, de zelfde huursom die ook voor de in middels opgeheven eredivisievereni ging Xerxes/DHC gold. KEES RENTMEESTER Middelburg KEES PRIEM 's-Heerenhoek TONT BARTEN t Prince nliage (Van onze sportcorrespoudenten) PRINCENHAGE-WOUWSCHE PLAN TAGE - 's-HEERENHOEK - MID DELBURG Ook voor het komen de weekeinde komen de wielrenners weer in actie. Er staan opnieuw een aantal interessante koersen op het programma. In Princenhage wordt zondag strijd geleverd door ama teurs, nieuwelingen en aspiranten. In Wouwsche Plantage komen dezelf de dag eveneens alle drie de groe pen (amateurs, nieuwelingen en as piranten) aan de start. In 's-Hee renhoek strijden zondag nieuwelingen en amateurs terwijl zaterdag in Mid delburg de eerste wielerronde van Middelburg voor amateurs zal wor den verreden. Het actieve „wielercomité Middel burg" is er in geslaagd een sterk rennersveld aan te trekken voor de eerste ronde. Voor deze koers die om drie uur begint in de Stromen- wijk hebben zich maar liefst zes tig deelnemers aangemeld. Zij gaan strijd leveren op een parcours van anderhalve kilometer lengte. De to tale afstand is 100 kilometer. Kees Rentmeester, Peter Kisner, Wim de Wilde en Ko de Vrieze vormen hier een sterk Zeeuws kwartet, maar een Brabantse zege zou niet bepaald ver- rassendlzijn omdat ook Cees v. Dorst en Kees Koeken momenteel renners van kaliber zijn. Op papier heeft Koe ken de beste winstkansen. Hij is met Cees van Dorst de grote favoriet, omdat dit duo als hét op een eind spurt zou aankomen moeilijk te klop- IMOLA (ANP) Op het circuit van Imola, waar over enkele weken Europa's sterkste wielerprofessionals elkaar de wereldtitel zullen be twisten, is de 25-jarige Felice Gimon- di Italiaans kampioen op de weg ge worden. Gimondi, die de Italiaanse bond vorige week had laten weten, dat hij zich hoogstwaarschijnlijk voor de strjjd om de wereldtitel zou terug trekken omdat hij zich niet in vorm voelde, sprong 60 kilometer voor het einde weg uit het peloton, dat nau welijks reageerde. De slanke Italiaan had dan ook geen moeite zijn snel verkregen voor sprong steeds verder uit te bouwen en op de eindstreep had hij een voor sprong van 5 minuten en 10 seconden op Vito Taccone, Franco Bitossi en Mechele Dancelli, die in deze volg orde als tweede, derde en vierde ein digden. Giami Motta, die als de groot ste favoriet voor de Italiaanse weg- titel gold, moest door een knieblessu re de strijd staken. Gimondi reed de 264 kilometer in 6 uur 57 minuten. pen is. Tot de outsiders moeten Siep van Dongen, Bart Solaro, Leo Bo gers, Leon Schrauwen en Leo Em- breets worden gerekend. Een sterk rennersveld komt even eens aan de start in Princenhage, waar organisator Toon Simons in samenwerking met de zangvereni ging „Cantabilé" veel werk voor heeft verzet. Op het fraaie parcours Doelen - Dreef - Haagsemarkt, met scherpe bochten, beginnen de aspi ranten om twee uur aan hun koers van 20 km. Voesenek, Van Bragt en Jeijten zijn hier de grote favorie ten. Zij zullen echter op sterke tegen stand stuiten van Van Egmond, Ver kerk en Broeren. In totaal komen er 34 aspiranten aan de start. Bij de nieuwelingen, die om een uur be ginnen aan een race over vijftig ki lometer, is de grote kanshebber de Bredanaar Cooremans. Cooremans krijgt echter af te re kenen met Akkermans uit Rijen, de snelle Amsterdammer Beusekamp en Van Groezen uit Made, die even eens over een scherpe eindsprint beschikt. Bij de 65 deelnemers, die hiervoor inschreven bevinden zich nog enkele snelle coureurs. Van Don gen, Van der Made, Van der Meulen en Jansen zijn in staat een bedrei ging voor Cooremans te vormen. Hoofdschotel is uiteraard de koers voor de amateurs, die 100 kilome ter voor de wielen hebben en die om half vier het startschot zullen ho ren klinken. Het veld telt 72 renners, die elkaar de zege zullen betwisten. Tony Barten is kanshebber nummer een, maar grote concurrentie zal hij kunnen verwachten van Ad v. Over- veld, Gaby Minneboo, Marinus van der Klooster, Leo Embregts, Peter Banegraaf, Ad Wouters en Piet Fran ken, die stuk voor stuk in staat zijn voor een verrassing te zorgen. Kans hebbers zijn eveneens Dielemans en Cees van Dorst. Vooral laatstge noemde door zijn felle eindschot. Zondag kunnen de Zeeuwse wie lerfans in 's-Heerenhoek hun hart weer ophalen tijdens de twintigste regenboogkoers. Hoewel de orga nisators dit keer nogal moeilijkhe den hebben gehad, (de eerst geplan de datum in juni kon om diverse redenen niet worden gehandhaafd) kan men alsnog een behoorlijk deel nemersveld aan de start brengen. Reeds om 1 uur klinkt het start schot voor de nieuwelingen die 80 kilometer moeten afleggen. De in schrijving is nog tot zondag open zo dat verwacht mag worden dat on geveer dertig renners in het strijd perk komen. Bij hen behoren zeker Kees Priem, Peter Remijn, Kees Bal, Nelis Rokven, Harry Verstraete en Leen van der Waart. Deze Zeeu wen moeten wat de deelname van buitenaf betreft als hun concurren ten zien Joosse uit Den Hout, Han son uit Vlaardingen en Smits uit DrieL Bij de amateurs (54 vertrek kers) moet de plaatselijke favoriet Bertus Franse het gaan opnemen tegen Van Vught, Freijters, Kroo nen, Legierse, Aardoom, Van Dongen de Zeeuwse kampioen Wim de Wil de en de momenteel weer goed in vorm verkerende Ko de Vrieze. Ge noeg favorieten dus om een felle strijd tegemoet te zien. De amateurs rijden 100 kilometer (start half vier) Start en finish zijn weer op de Mo lendijk. Voor de tweede keer zullen zon dag in Wouwsche Plantage de wiel tjes snorren. Vorig jaar presenteerde rondesecretaris Barrevoets met suc ces de eerste wielerronde van Wouw sche Plantage. Het succes van deza eerste editie inspireerde hem om dit jaar de organisatie grootser aan te pakken. Nu komen ook de amateurs van het wielerlegioen aan de start. Om half een worden de aspiran ten voor een duel over 25 kilome ter weggeschoten. De grote favoriet is Kees van de Bragt uit Lage Zwa- luwë, die de laatste weken een schit terende reeks uitslagen bij elkaar fietste. Zijn belangrijkste concurren ten zijn ongetwijfeld de Nederlandse kampioen Akkermans en Luyster- burg uit Nieuw-Vossemeer. De nieuwelingen gaan om 13.30 uur van start; zij krijgen 55 kilome ter voorgeschoteld. Kees van Boste- len uit Halsteren is de te kloppen renner in deze wedstrijd, waarin de streekrenners Hugens en Huyps en de plaatselijke favoriet Jos Maas zich wel willen onderscheiden. De amateurs hebben 100 kilometer voor de wielen en zij zullen om 15.00 uur vertrekken op het ruim vier kilome ter lange parcours Schouwenbaan, Vleetweg, Ouwerveldenweg en Hoek se Baan. Het parcours heeft vele open stukken, zodat de wind als scherprechter kan fungeren. Leon Schrauwen, Leo Bogers, Cor Baars, Adri Coppens, Piet Kettenis en de plaatselijke troef Ferry Buermans zijn de bekendste coureurs in het amateursgezelschap, dat door deel name van enkele Belgen een inter nationaal tintje heeft gekregen. (ADVERTENTIE) 17 augustus DEN HAAG (A.N.P.) De sport- coinmissie van de K.N.M.V. heeft de ploeg samengesteld die van 30 sep tember - 5 oktober in San Pellegrino (Italië) zal deelnemen aan de inter nationale inotorzesdaagse. De ploeg bestaat uit twee Vaas teams: het A-team met Rudi Boom (Amsterdam), Frits Selling (Am sterdam), Stef van der Sluis (Arn hem) en Jo Lammers (Schijndel) en het B-team met Hein van Olst (Hei- no), Cees van Rijssel (Den Haag), Jan Schenk (Westzaan) en Henry Zijdemans (Den Haag). Verder een clubteam dat samengesteld is uit de coureurs Arno Dreezen (Maastricht) Jaap Sikkema (Deventer) en Derk de Vos (Hellendoorn).

de Stem | 1968 | | pagina 11