ZWEMOFFICIAL VAN DER POL Ik ben echt nog niet helemaal tevreden... WIELERDRIEDAAGSt .IN VLISSINGEN Ella Deurloo maakt haar internationale debuut FRANS DE KORT „GEWIPT" AMATEURS oefenden Scherp kritiek op Nix< en Agnew Zaterdag weer „Kreek-race" Tenniskampioenschappen Kampioenschap voor Zeeuwsch-Vlaanderen Internationaal kunnen we in de pas blijven UITGEBREIDER GOESE ATLETE NAAR EDINBURG BEPERKT VIJFKAMP Opnieuw winst van De Schelde HANDBOOGSPORT Zeehengelen bii Breskens Ook Toronto wil de Spelen van '76 COPACABANA SPLITSING ON REPUBLIKEIN1 Ag1! Re DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 (Van onze sportredactie) ALKMAAR „Nee, al mag de estafetteploeg nu naar Mexico, helemaal tevreden ben ik echt nog niet. Dat zou ik pas zqn, als ook Anita Smits zeker was van haar plaats in de ploeg. Niet alleen omdat ze enorm hard voor gewerkt heeft, maar omdat ik zeker weet dat ze in het torenspringen goed is voor een finaleplaats. We zullen ervoor vechten dat het N.O.C. nog een plaats voor haar reserveert. Op 18 augustus - 2 dagen na het sluiten van de inschrijvingstermijn - moet ze dan in Praag bewijzen wat ze kan. Het N.O.C. kan nog tot 2 okto ber de inschrijvingen ongedaan maken. Als eerst die reservering er maar is". De heer Klaas van der Pol uit Alkmaar heeft als voorzitter van de commissie sportzaken van de K.N.Z.B. enkele drukke weken achter de rug en het ziet ernaar uit, dat de periode van „Olympische besprekin gen" dus nog niet als afgesloten mag worden beschouwd. Op één deelneemster na is "zijn" Olympische ploeg nu compleet. „Zijn" Olympische ploeg, want hij zal als chef d'équipe fungeren van de Nederlandse zwem- en waterpolo- afvaardiging. De heer Van der Pol wilde wel toegeven dat de onderhan delingen met het N.O.C- niet zonder moeite verliepen. „Het zijn twee langdurige besprekingsronden ge weest over de estafetteploeg. Op dat moment slaagden we niet. We von den het verstandig geen mondeling commentaar te geven, maar met een sportief antwoord te komen. Het is gelukt en dat betekent dat de Ne derlandse ploeg op Anita Smits dan nog altijd na er net zo uit ziet, als wanneer wij deze hadden moeten samenstellen voor bijvoor beeld de Europese kampioenschap pen". De ploeg mag dan wat kleiner 'zijn dan in Tokio, maar dat valt te ver klaren uit de groeiende concurren tie. Met name bij de dames tellen nu veel meer landen mee. De situa ties van een aantal jaren geleden, toen enkele landen superieur waren, is verdwenen. Voorgoed- Ik geloof heus wel dat wij internationaal in de pas zullen blijven". In dit opzicht heeft de man, die vier jaar geleden bij de reorgani satie in zijn huidige functie werd verheven, groot vertrouwen in de coach, Rob Kerkhoven, en hij wijst op de Europese trip in het voorjaar die ontsproten is uit het brein van CEES HAAST, Jos van der Vleu ten, Leo van Dongen en Rik Wouters zijn de Nederlandse deelnemers aan een liefdadig heidscriterium in Turnhout. De wedstrijd vindt morgen, woens dag (start 15.00 uur) plaats. Tot de vertrekkers behoren ook Bel gisch kampioen Juliën Stevens, Walter Godefroot, Erick de Vlaeminck en Ward Seis. GIULLERMO TIMONER, zes keer wereldkampioen bij de profstayers, heeft in de afgelo pen weken geprobeerd weer een plaats te vinden in de Spaanse ploeg voor de wereldkampioen schappen. Tiomner heeft geen succes gehad. Bij een wedstrijd op de baan van Palma de Mal- lorca kwam hij te vallen en liep een gecompliceerde sleutelbeen- breuk op. Timoner (42) lijkt nu gedwongen te zijn zijn loopbaan te beëindigen. BAS MALIEPAARD is gisteren bij vergissing op een vervelende manier in het nieuws gekomen. De politie van het Belgische Moorsele meldde namelijk dat hij betrokken raakte bij een on geluk en in het ziekenhuis werd opgenomen. Achteraf bleek dat men een verkeerde naam door gaf. de coach en die naar de mening van de heer Van der Pol een succes is geworden. „Alleen, de Nederlandse kampioenschappen vielen In het he le trainingsplan voor Mexico bijzon der ongunstig. Dat had Kerkhoven vooraf al ge zegd. Daarnaast moet ik wel toege ven, dat enkele zwemsters zonder ge makkelijk verklaarbare oorzaak be neden de verwachtingen bleven. Toos Beumer bijvoorbeeld, al herstelde die zich op de laatste dag en Ton- ny Maaneman". Het conflict dat daar in Utrecht scheen te dreigen tussen Kerkhoven en de clubtrainers, wordt door Klaas van der Pol wei nig serieus genomen. „Natuurlijk zijn er enkele trainers geweest, die uit persoonlijke rancune het trai ningsschema van Kerkhoven open lijk verwierpen. En zij vonden gre tig gehoor bij enkele journalisten, die er een rel van maakten". Maar diezelfde trainers zaten eind vorig jaar in de door ons bijeenge roepen vergadering, die zich volledig achter „het plan-Kerkhoven" schaar den, ze waren er ook weer bij toen de groep terug was van de Europese trip. En ze hadden geen op- of aan merkingen dan over detailkwesties". „Het plan-Kerkhoven" zal ongetwij feld vruchten afwerpen in Mexico. Met name bij de meisjes zullen de prestaties straks nog aanzienlijk be ter worden. Bij de jongens ben ik daar helaas niet zo zeker van. De jeugd heeft zich in Utrecht duidelijk gepresenteerd. Maar na Mexico zal onze taak zijn deze jeugd voor te bereiden op München. Er zullen daartoe enige organisatorische ver nieuwingen in het trainingssysteem komen. Daarvan wil ik nog niet veel zeggen. Maar de trainingen blijven wel gedecentraliseerd, we zijn een zwembond, geen reisvereniging". Klaas van der Pol heeft in vier jaar tijds als voorzitter van de com missie sportzaken een taak op zijn schouders gekregen, die toch wel wat uitgebreider is dan hij destijds vermoedde. „Ik dacht dat de voornaamste taak zou zijn het overleg tussen de ver schillende commissies tot stand te brengen en voor een redelijke ver deling van de beschikbare financiële middelen te zorgen. Dat loopt alle maal goed geloof ik, maar daar naast ben ik nu nog ploegleider en dat had ik niet verwacht". Dat de ze laatste functie zich verder uit strekt dan tot het zwemmen alleen dat blijkt uit de zorg over de lieha- melijke verzorging in Mexico. „Voor het drinkwater is nu een oplossing gevonden- Met flesjes water, die be waard kunnen worden in de koelkas ten in de flats van het Olympisch dorp". Er is verder nog een typisch Ne derlands probleem, dat op dit mo ment echter nog blijft bestaan. „In Mexico is geen melk verkrijgbaar, essentieel onderdeel van 't voedings programma van de Nederlandse sportman. Daar moeten we nog wat op vinden. Overigens zijn er in Me xico wel verschillende soorten keu kens, zoals in 1966 bij de Europese kampioenschappen in Utrecht. Voor de sportmensen een ideale toestand, maar ik kan u verzekeren dat ik in Utrecht met mijn „Westeuropese bonnetje" dikwijls heb staan aarze len bij de voor mij ontoegankelijke „Zuideuropese cafetaria". Maar al licht dat ik met die koks in Mexi co wel wat kan versieren". K. van der Pol: pas als Anita Smits mee gaat (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De wielerclub „Theo Middelkamp" houdt deze week in samenwerking met de Stichting Sportbelangen Vlissingen een driedaagse wielerwedstrijd voor amateurs om de grote prijs van Vlissingen. Vanavond zullen de (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag wordt 'n groot aantal zwemmers en zwem sters verwacht aan de start van de jaarlijkse Kreek-race De organiseren de zwem- en poloclub Terneuzen heeft alle Zeeuwse verenigingen uit genodigd voor deze drie-kilometer- wedstrijd in de Otheense Kreek in Terneuzen. Voor de eerste maal zijn de vrije- slagzwemmers en de schoolslagspe cialisten in aparte groepen ingedeeld. Het bestuur van de zwem- en polo club Terneuzen wil hiermee ook de schoolslagzwemmers 'n eerlijke kans op de prijzen geven. De wedstrijden beginnen om half vier. (Van onze sportredactie) GOES Zaterdag zal de Goese atlete Ella Deurloo, de nieuwe Neder landse kampioene verspringen, haar internationale debuut maken als lid van de Beneluxploeg in de wedstrijd tegen Schotland. De nationale titelhoudster zal overigens in deze ontmoeting, die in Edinburg wordt gehouden, niet als verspringster maar op het nummer hoogspringen uitkomen. Op dit laatst genoemde onderdeel behaalde zij verleden week tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Groningen de derde plaats, achter Marian Akkermans en Mary van de Raadt. Het is overigens geen toeval dat de Zeeuwse atlete als hoogspringster werd uitgekozen. Dit atletieknummer is n.l. al sinds jaar en dag de specia liteit van de 23-jarige Goese, die ver leden week dan ook in de eerste plaats naar Groningen ging met het idee op het nummer hoogspringen een ereplaats te behalen. Dat lukte haar inderdaad. Zij bleek goed voor een bronzen plak, maar dat was niet haar voornaamste wapenfeit. Als vijfkampster had zij ook voor het verspringen ingeschreven en op dat onderdeel was voor haar dit keer het meeste succes weggelegd, met een sprong van 5,67 meter (een persoon lijk record) kwam zij verder dan al haar concurrenten. Dit succes kwam zelfs voor Ella Deurloo als een com plete verrassing. „Ik hoopte eigenlijk maar op een derde plaats, maar het is onverwacht een kampioenschap ge worden", aldus Ella Deurloo, die aan vankelijk niet helemaal tevreden was met deze klassering. „Ik ben nu wel kampioene maar ik weet zeker dat er dames zijn die veel beter kunnen dan ik", redeneerde de nieuwe titel houdster de eerste dagen na het suc cesvolle toernooi. Dit seizoen krijgt Eila Deurloo nog maar twee keer een kans om op haar favoriete nummer uit te komen. Op 31 augustus en 1 september volgen in Vlaardingen de nationale kampioen schappen en een week later wordt de provinciale Zeeuwse titelstrijd op dit onderdeel (ver- en hoogspringen, ko gelstoten, 200 meter hardlopen en 80 meter horden) gehouden. De trainingsmogelijkheden in Zee land zijn voor Ella Deurloo zeer be perkt. Kan men op het AV '56-terrein nog behoorlijk oefenen op de loop- nummers, trainingsaccommodatie voor de technische onderdelen is er vrijwel niet. Binnenkort zal daar ech ter verbetering in komen, wanneer het veld van de Goese atletiekvereni ging volledig vernieuwd is. In het afgelopen jaar is Ella Deur loo overigens in de gelegenheid ge steld vrijwel de hele winter door te trainen. Als lid van de selectieploeg nam zij deel aan de wekelijkse cen trale trainingen in Breda. Aan deze bijeenkomsten, o.l.v. de Rotterdamse oefenmeester Eikeboom, schrijft Ella Deurloo het grootste gedeelte van haar succes toe. „Ik heb op die trai ningen erg veel geleerd. Na enige tijd gingen mijn prestaties met sprongen vooruit. Door deze centrale trainin gen heb ik nu ook voor de eerste keer 's winters door kunnen trainen, dat was daarvoor vrijwel onmogelijk", al dus Eila Deurloo. De komende winter wil de Neder landse kampioene flink blijven oefe nen. Waarschijnlijk zal er, in verge lijking met het vorige jaar nog een schepje bovenop worden gedaan. Ella Deurloo hoopt n.l. op een plaats als vijfkampster in de Nederlandse ploeg, die volgend jaar deelneemt aan de Europese kampioenschappen in Athe ne. Die mogelijkheid zit er in; on langs bracht Eila Deurloo het Zeeuw se record op de vijfkamp op haar naam met 4106 punten, terwijl voor de laatst gehouden Europese kam pioenschappen een minimum van 4300 punten werd aangehouden. Met nog een jaar intensieve training voor de boeg voor Ella Deurloo zeker geen onhaalbare kaart. (In Groningen was Corrie Bakker (met 6,34 meter Nederlands rceord- houdste) de grote favorite, maar tij dens het inspringen blesseerde zij haar voet, en moest van verdere deel name afzien. Mede daardoor kon Ella Deurloo aan de top komen. En dat zinde de Zeeuwse favorite niet helemaal. Die gedachte heeft zij inmiddels van zich af weten te zet ten. Ella Deurloo: „De mensen pren ten me hier in dat die titel evenveel waard is, omdat er zo vaak een kam pioenschap door iemand wordt be haald op het moment dat de favoriet geblesseerd is. En eigenlijk is dat ook zo". Het behalen van de nationale ver- springtitel wil voor Ella Deurloo niet zeggen dat zij zich nu verder op dit onderdeel gaat specialiseren. „In het komende winterseizoen ga ik me weer verder op de vijfkamp toeleg gen", zegt de Zeeuwse atlete, die het liefst op de meerkamp uitkomt. „De vijfkampen vind ik veel gezelliger dan het strijden, op een onderdeel. Daarnaast voel ik me als vijfkamp ster ook meer een allround atlete. Het is alleen jammer dat dit onder deel in Nederland zo weinig wordt beoefend". Ella Deurloo: de vijfkampen vind ik gezelliger FRANS DE KORT ...snel uitgeschakeld... SCHEVENINGEN (ANP). Als een schoolklas, die even door de meester alleen gelaten is, heeft het puikje van het parktennissend Neder land zich uitgeleefd in een rumoerige start van de Nederlandse kampioen schappen. Vandaag, wanneer Tom Okker van zijn laatste succes uit Hamburg is teruggekeerd, wordt het veer ernst. Enigszins onthutst heeft Jan Coe- bergh, pas aangekomen uit Zwitser land het sigarettenrokende en bier drinkende deelnemersgezelschap aan schouwd. Hij had moeilijkheden met de acclimatisatie op zee-niveau en keek hoogst verbaasd op, toen men hem van alle kanten feliciteerde, dat zijn conditie zo goed was. „Ja," gaf hij tenslotte toe, „als men hetgeen hier gebeurt als maatstaf neemt, mis schien wel." Bij het zomerse weer van maandag kwam het gebrek aan conditie schrij nend aan het licht. Ook bij de jonge ren, die weer in ruime mate tot de nationale titelstrijd zijn toegelaten. De leden van de commissie speltech niek, die tussen de rijen plezierten- nissers speurend rondlopen om te zien of zich wellicht toch nog eens een opvolger van Okker zal aandienen, hebben nieuw materiaal laten aan rukken. Zes jeugdspelers, van wie de kampioen van de jongere jeugd Paul van Min de tweede ronde be reikte door een overwinning op leef tijdsgenoot Rolf Thung (63 62). Fried Schmitz, kandidaat voor de ti tel bij de oudere jeugd, verloor met 57 in de derde set van Hans Har- tog. Peter Vaarties, zijn tegenstander in de finale, die nog moet komen, zorgde voor de enige verrassing van de dag: de uitschakeling van de voor tennisleraar studerende Frans d« Kort. Daarnaast heeft de commissie dit jaar een aantal spelers uit de la gere klassen toegelaten, waardoor en kele hoofdklasse-spelers geweigerd moesten worden. Voor het spelpeil heeft die wijziging stellig geen stimu lans betekend. Bij de dames is een eenzelfde be leid gevolgd. Hier is zo streng op leeftijd gelet, dat het bijna een jeugd- toernooi is geworden. Enkele vijftien en zestienjarigen werden tegenover elkaar in de voorronde gezet. Daaruit plaatsten zich o.a. de zusjes Ter Metz, Joke Groen en Doreen Falkenburg. Hun rol zal waarschijnlijk snel zijn uitgespeeld, want het verschil met de geplaatste dames is groot. Dezen handhaafden zich alle acht. 65 renners, die voor deze wedstrijd hebben ingeschreven, voor de perste maal in het zadel klimmen voor een race over, 80 kilometer. Morgenavond volgt het tweede gedeelte van de wedstrijd en donderdagavond rijden de coureurs hun laatste rit- Deze wedstrijd om de grote prijs van Vlissingen is min of meer be doeld als compensatie voor het ver lies van Olympia's Toer voor Zee land. In tegenstelling tot voorafgaan de jaren deed de karavaan van de ze grootste Nederlandse amateur wedstrijd dit keer Zeeland niet aan. Toen dit bekend werd zijn de Stich ting Sportbelangen Vlissingen en de wielerclub „Theo Middelkamp" be gonnen met de organisatie van deze prijs, waardoor het Zeeuwse wieler publiek alsnog de kans krijgt ver schillende bekende coureurs in actie te zien. Vlissinigen werd door de or ganisatie van deze wedstrijd 4e Ne derlandse stad waar om een grote prijs wordt gereden. De wedstrijden, die steeds om half zeven 's avonds beginnen worden ge houden op een 1200 meter lang par cours. De start en finish zijn op de President Rooseveltlaan ter hoogte van de sporthal. Aan de races ne men een aantal sterke Zeeuwse rij ders deel, onder wie Cees Rentmees ter, Peter Kisner, Wim de Wilde, Co de Vrieze, Guido Paridaen en Charles de Smit Zij zullen strijd moe ten leveren met „renners van naam" zoals Frits Hoogerheide, Wim Koop man, Leon Schrauwen en de Belg Robert Ferket. Het buitenlandse con tingent in deze koers wordt gecom pleteerd door een vijftal Zwitserse coureurs. Van deze laatst genoemde groep moet Albert Leeger een renner uit de Zwitserse selectieploeg als de meest gevaarlijke man worden beschouwd. De grote prijs is voor de renner die zich in het algemeen klassement over de drie dagen als eerste plaatst. Daarnaast zijn er nog prijzen in elk dagklassement. De wedstrijden zul len worden verreden met een vast verzet, hetgeen betekent dat de deel nemers zelf hun veTzet mogen kie zen, maar zij dit tijdens de wedstrijd niet meer mogen veranderen- (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Hoewel niet zo overtuigend als tegen Bruinvis uit Sas van Gent (50) wist de Terneu- zens polo-club De Schelde de punt jes om de Zeeuwse beker, door een overwinning op de polo-club Schel- destroom uit Breskens, opnieuw In eigen huis te houden. Schelde kreeg in het eerste spel- deel enkele fraaie kansen, maar het lukte niet te doelpunten. In de twee de periode namen de gasten door de back zelfs de leiding (01). In deze periode miste Weyland (Schelde) goede kansen door op de lat te knallen en een viermeterworp naast te schieten. In de derde periode deed De Schelde er een schepje op. Een geweldig offensief, waarbij Pee ter eens uit zijn slof schoot en de stand op 11 bracht. Een schot van Leeman (Schelde) werd door doelman Riemens (Bres kens) niet goed weggewerkt en Pey, die zeer listig lag opgesteld, wist hiervan gebruik te maken en de stand op 21 te brengen. ZWEMMEN Judith de Nijs is tijdens de vijfde marathon op het meer Simon, 150 kilometer van Mont real, als vierde geëindigd. De race werd gewonnen door de Argentijn H racio Inglesias, die de 24 kilometer aflegde in 6 uur, 9 minuten en 45 seconden. De Egyptenaar Abdel A- bou Heif en de Italiaan Giulio Tra- vaglio leverden felle strijd om de tweede plaats. Een beslissing viel er 'niet: beiden werden als tweede ge klasseerd in de tijd van 6.38.30. De tijd van Judith de Nijs was 6.51.30. CEES RENTMEESTER ...streekfavoriet.„ (Van onze sportcorrespondent) KLOOSTERZANDE. De laatste wedstrijden van de kampioenschap, pen handboogschieten op de staan® wip werden verschoten te Klooster, zande. De strijd is geëindigd in een overwinning van het 24-tal van Zeeuwsch-Vlaanderen met 1 punt verschil n.l., 81 tegen 80, van Zuid- Beveland. Het 24-tal van Ovezande, dat bestond uit de heren A. de Jonge Rijk, Jac. de Baar, P. Rentmeester en C. D. Raas, wist met 3 punten ver. schil te winnen van het kampioens- viertal van Zeeuwsch-Vlaanderen. De persoonlijke kampioen van Zuid-Be- veland, de heer L. Meyaard, moest hei tegen de heer A. de Beleir van West- dorpe met groot verschil in punten afleggen. Bondsvoorzitter W. N, v, Liere van Oudelande overhandigde dt prijzen aan de winnaars. (Van onze sportcorrespondent) BRESKENS. De eerste zeehen- gelwedstrijd, georganiseerd door del personeelsvereniging van de PTT, die I gehouden werd in de Westerscheide nabij Breskens, werd een succes, j Meer dan honderd deelnemers names aan de wedstrijd deel. De uitslag was als volgt: 1. L. de Sutter (Terneu zen), 440 pnt.; 2. A. Goossens (Roo sendaal), 425 pnt.; 3. J. Verherbrugje (Breskens), 325 pnt.; 4. A. Kook (Borssele), 190 pnt.; 5. F, Naaitas I (Tilburg), 165 pnt.; 6. P. v. d. Broeke (Breskens), 160 pnt.; 7. O. v. d. Wal (Breskens), 155 pnt.; 8. J. Penning! (Roosendaal), 145 pnt.; 9. G. Re)® (St.-Jansteen), 145 pnt; 10. J. Kottier (St.-Jansteen), 140 pnt.; 11. A. v. Luyk (Goes), 140 pnt.; 12. I. Cruson (Breskens), 120 pnt.; 13. G. Everaard (St.-Jansteen), 95 pnt.; 14. W. de Kuijper (Terneuzen), 85 pnt.; 15. W. de Looze (Breskens), 80 pnt. TORONTO (ANP) Nadat Mont real in het Franstalige Quebec h«e" laten doorschemeren de OlymP™11 Spelen van 1976 te willen organise ren, is Toronto uit de Engelstalige provincie Ontario ook een campagne begonnen om de spelen van 1916 te krijgen. (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN Het afgelopen weekeinde is door verschillende Zeeuwse amateurclubs benut voor 't spelen van oefehwedstrijden. Terneuzen speelde een pittig oe- fenpartijtje tegen de westelijke eer ste klasser Papendrecht. Er werd van Terneuzen-zijde prima gevoet bald. maar helaas had P. 't Gilde kort voor de rust het ongeluk een enkel te breken. Van opzet was geen sprake. Terneuzen begon met een licht offensief en Dooms had na een half uur succes (1-0). De ex-DFC- speler Ten Oever zorgde echter nog voor rust voor de gelijkmaker (1-1). Dezelfde speler gaf na een half uur spelen' in de tweede helft zijn ploeg een 1-2 voorsprong maar 4 minuten voor' het einde kon Verhage, met een goede kopbal, nog een punten verdeling uit het vuur slepen (2-2). Het pas naar de eerste klas van de afdeling Zeeland gepromoveerde Hulsterloo speelde een zeer nuttige oefenpartij tegen de KNVB 4e klas ser Koewacht. Al onmiddellijk na de aftrap had van Gremberghe bij een Koewacht-aanval succes. De thuis club zette een tegenoffensief in maar succes bleef uit. Dat kwam na 20 minuten aan Koewacht zijde toen Van Gremberghe andermaal een defensiefout uitbuitte (0-2) en 3 mi nuten voor de rust zorgde Martens zelfs voor een 0-3 stand- Na de her vatting bleek de thuisclub niet van zins zich gewonnen te willen geven en nadat Bracke na 7 minuten spe len het eerste tegenpunt had Se' maakt zorgde hij 11 minuten hierna ook voor een 2-3 stand. Hulsterlo bleef voor een puntenverdeling veen- ten maar uiteindelijk ging Koewacn en verdiend toch met de wins strijken (2-3). Vogelwaarde speelde een vriend schappelijke uitwedstrijd in Axel te gen AZW, een zaterdagclub uit derde klas. Het werd een 5-4 ze° voor AZW. Na een kwartier open de Lensen de score, 1-0, waarnavo® met een afstandschot na 29 mm gelijk maakte (1-1). Nog voor de i zorgden de Vlieger en Lensen v een 3-1 stand. 5 minuten na de rus schoot Ruijtenburg de stand zes naar 4-1 maar door _2 doelpun® van Pieters, waarvan één uit 'n stw schop, werd het 4-3. 4 minuten v het einde schoot Bakker de star naar 5-3 maar in de voorlaatste nuut kon Cappendijk nog een®® de roos treffen waardoor de eino slag 5-4 werd. In Arnemuiden spe de de club van die. naam de zarei dagvoetballers een 1-0 voorspro^ toen Ootsdijk eên voorzet van den der met een doelpunt afrondde - Nog voor de rust kwam de gehJ»™, ker (1-1). Dit werd ook de eindstan (ADVERTENTIE) 17 augustus AGNEW (Van onze red. bnitenl WASHINGTON 1 Republikeinse partij zij eerste tekenen waarneer van een ernstig menind schil over de keuze va* chard Nixon en Spiro als kandidaten voor het dent, en vice-presidents Jackie Robinson, een asq van Rockefeller, noemde het koppel Nixon-Agnew tisch". Hij verklaarde dat de komende verkiezingen cratisch zou stemmen, one wie de democratische kanci is. Robinson, die grote faam verworven als eerste neger i:l van de Amerikaanse top-hoj I ploegen, beschuldigde Nixon zich op de republikeinse con te hebben laten „prostitueren"! de afgevaardigden uit de zuicl staten. Hij voorspelde dat als die volgens hem aan handhavin de wet en de orde voorrang vef voor vooruitgang, tot president ge/cozen, er nog veel 'meer gewl de Verenigde Staten zal uitb.' In Atlanta noemde Hosea Wil politiek directeur van de „Sou christian leadership conferenci republikeinse conventie een „r „Het is ongelofelijk dat e ais Nixon zich kan verlagen t Kiezen van een zo waardelozi die alleen door een idiote kiez tteund zou kunnen worden", Williams over de keuze van Agnew tot Nixjons „running m; de verkiezingsstrijd. De republikeinse senator Ja avits zei zondag, dat hij zie eens wil bedenken over de re ve"?56 ka"didaten bij de pres! j?zi.ngen- Javits sprak zij rgdhmd uit over de zuidelij: few In.de Partij. Hij zei te b heef. Agnew de bekwaai nemen°m Presidentschap o- visie llnintAerview met de BBd vJ,"ee,ft Agnew zich een krs oorstander getoond om de p menin I- te Seven te schietq Worden De BRPplundering ver' ook het „e BBC-verslaggever - voor het °ordee' va" de kand rannnrt VICe"Presidentschap ove mistteV3" de Presidentiële aanbeval o n^tssa3e h"lPProgran land dne„ voorkomen da 2°u worden^n atSS6n0nlusten ges Pen- Dat vinVT66 ffwapende lijk" eiJ lk volkomen bel eeld'uitoeven P"*' "°P dit te Alleen Ine kan goed of slecht ven kriieenr regeFlngsgeld uit t goed resultaat6 w* noodzakelij1 te werk „„„o,1,- We moeten sel Dp H. i? aldus Agnew. het oog od Iag °f, sPeciaal Saon i zuidelijke staten hij: ,ik t,ei„a^nftez°cht, antwo< omdat iu u°? dat ik gekozen Voor alle ren! JP.lnat kwetsend Nixon v PPhlikemen". de kwestie zo„ dag verklaarc rea in bed a o door Noon schip Pup.S ,genomen inlichtii 54881 °P ziin m tZ6er hoog Seno ra"g moeten hebben.^™ die

de Stem | 1968 | | pagina 8