handige meisjes ongeschoolde mannen Amilto ontvangt ruim 5000 bejaarden uit Brabant en Zeeland f Excelsior" stofzuigers Even uitblazen mevrouw REGIONALE BEURS VAN 7-11 SEPTEMBER TE ETTEN-LEUR Walcherens zingende torens f METERFABRIEK TERNEUZEN TOP TUIN 29 39 „ANTI-MODDER EN INKTKLEDING" Wel en wee van „Meeneem regenjassen" Nog een record Politiecommandant van Ovezande naar Kapelle Plannen 2 hamburgers 0.88 500 gr. gehakt 1.89 500 gr. rundergehakt 2.38 500 gr. panklare andijvie 2 kilo Yellow transparant Kopen bij de SPAR is sparen bij de k0°P! DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 AUGUSTUS 1968 Nog maar een paar vakantie seizoenen zal de Biesbosch in on gerepte staat te zien zijn. Van daar waarschijnlijk dat hele volks stammen vakantiegangers zich naar de plaatsen reppen, waar rondvaartboten voor tochten door het mystieke waterland vertrek ken. Voor dit doel zijn in o.m. Drim- melen de „Zilvermeeuw"-boten gestationeerd. Het blijkt niet een voudig te zijn om op zo'n boot te komen. Zelfs niet wanneer je met je gezelschap uit Zwolle bent ge komen, alles keurig besproken hebt en een kwartier vóór tijd bij de aanlegsteiger aankomt. „Nee, de boot is vol", kreeg dat gezel schap te horen en het Icon weer naar huis. Een betreurde samenloop van omstandigheden in de drukste tijd van de vakantietijd; iets dat al tijd kan gebeuren? Beslist niet. 't Was koud, miezerig weer aan de boorden van de Biesbosch-wa- teren. Om drie uur zou de af vaart zijn. ledereen is prima op tijd, want je weet vooruit dat er maar op bepaalde uren kan wor den gevaren. Drie uur. Geen boot. Wel toeristen-voor-één-dag uit vier bussen die zich in rijen van drie opstellen, naast de vele andere dagjesmensen. Iemand is zo snugger geweest de bordjes van de vorige dag niet weg te halen, zodat een koppel hardnekkige Biesbosch-bezoekers al om kwart voor één op een boot staan te wachten. Om twee uur wordt er een extra vaart ingelast, maar niet iedereen kan mee. „Om drie uur vertrekt er weer een boot, is de opmerking van het kennelijk zee waardige hoofd met de twee gou den banden op de mouwen. Die boot komt een kwartier te laat. Een chauffeur maakt een smoes met de witpet en deze ne geert de honderden wachtenden met een meute kinderen. „Eerst busgezelschappen". De gezagvoerder deelt met een lachend gezicht laconiek mee: „Ja jongens 't is afgelopen. We zitten helemaal vol." Dat laatste is geen leugen, want een aantal van de „bevoordeelde" bustrippers moét genoegen nemen met een plaats op het open en nogal frisse boven dek. Weg gezellige vakantiedag voor meer dan honderd dagjesmensen die tandenknarsend de afgeladen boot zien wegtuffen. Niemand die excuses komt aanbieden of uitleg geeft van de situatie. Een woedende man weet nog los te krijgen dat om vier uur de boot die om twee uur is vertrokken terug zal zijn. (Volgens de dienst regeling is dat onmogelijk, want de duur van de tocht bedraagt 2,5 uur). Nóg zijn er mensen die zich de moeite getroosten dan maar tot vier uur te wachten. „Wij zijn er expres voor uit Flevoland geko men", zegt een mevrouw. Een noorderling naast ons knauwt ons eenzelfde mededeling toe. Tegen half vijf komt de aan gekondigde boot. Chaotische toe standen. Mensen die „van m'n le ven niet" van de steiger willen gaan, nadat de boot leeg dreigt weg te varen. Men besluit toch de Biesbosch weer in te gaan. Ver volgens moet je twintig minuten wachten, voordat de man met de toegangskaartjes en de geldtas, die door z'n collega's xoordt aan- gefloten, komt aansloffen. Om vijf uur schiet de af gestouw de boot met een reuze vaart de Biesbosch weer in. Voor velen was dat al niet meer nodig. Voor ons ook niet. En wat zullen dege nen die zich verbeten hebben in gescheept nog aan de tocht heb ben gehad? Toch hadden we 's morgens nog voor alle zeker heid eerst even het rondvaartbu- reau gebeld. „Nee, vooruit boeken doen we niet hoor, dat is niet no dig." Hoewel 's middags om twee uur al zeker was dat de afhandeling van belangstellenden in het hon derd dreigde te lopen, toch géén bordje met een verklaring en nie mand die de zaken bij de steiger regelt. Mensen die op eigen ge legenheid naar Drimmelen komen, moeten door deze werkwijze wel het onderspit delven, als reisge zelschappen voorrang krijgen. Volgens mensen die deze gang van zaken iedere dag van nabij meemaken, is het al enkele weken zo slecht geregeld. Over prijzen van de tocht, con sumpties aan boord, comfort, schoonheid van de Biesbosch van uit de boot, kunnen we niets zeg gen. En wel om de eenvoudige reden dat we geen kans kregen om aan boord te komen. P. G. Schoolkleding moet overal tegen kunnen. Een spelletje op het schoolplein, klauteren in de limrekken en kliederen in de klas. Bovendien moeten de kle ren kleurig zijn, zeggen de kin eren. Deze modelletjes zijn voorbeelden van kinderkleding uie aan genoemde eisen voldoen. De vakanties zijn voorbij. Schepjes en emmertjes worden opgeborgen en zonnehoedjes gaan de kast in. De scholen beginnen weer. Kroontjes' pennen worden in de inkt gedoopt, de eerste sommen worden weer ge maakt. De wortel uit zesendertig is net zo belangrijk als het gemengd bedrijf in Appelsga en bij de eerste dictees wordt weer hevig gepiekerd, of je gestuurd" met een "d" of een „t" op het einde schrijft- Het speel se van de vakantie is verdwenen. Het robbedoezen blijft voorlopig beperkt tot het speelkwartier en de vrije uur tjes tussen de middag. Diefje met verlos op het school plein, boksprong en hangen in de klimrekken: 't plezier van de school tijd. Een plezier dat van kinderkle ding minstens even veel eist als een kampeervakantie. SchoolMedij moet daarom van stevige aniti-inkt en anti- modderstoffen gemaakt worden, die daarbij nog modern zijn ook. En on der „modern" voor een kind ver staan we tegenwoordig kleren, waar in het kind zich goed kan bewegen, en kleren in kleuren die het kind voor zichzelf kiest. Kinderkledingfabrikanten in heel Europa hebben in samenwerking met de fabrikant van Draion een uniek systeem ontwikkeld, waarbij op basis van een veertiental echte kinderkleuren rood, oranje, geel zijn kleuren waar het kind het eerst naar grijpt alle in de winkels ver krijgbare dralonkleren op talloze manieren met elkaar gecombineerd kunnen worden. Een dralontrui, ge kocht bij de ene winkelier, past zon der mankeren bij een pok je of over- gooier van een andere zaak. Zo ont staat, ook in de schoolkleding, een oneindige reeks van mogelijkheden, die de „bonte wereld van het kind" genoemd is. laJtil "meeneem'"-regenjassen bedoelt men lichte, makkelijk op te vouwen Plastic cn nylon jassen, die meestal met etui worden verkocht. heden on01?<ierzoclït op het in- en doorregenen, op de ventilatiemogelijk- opsevra™ scheurweerstand en op het eventueel kleven als ze na enige tijd Resultaat? a Z^n geweest> weer uit elkaar worden gehaald, weinis of ondorzochte plastic jassen scheurden gemakkelijk en hadden Pylon ia-wp ,vent'latie_°Peningen. Ze waren echter goedkoper dan de gebruikt H eiV, enden zich goed om over een gewone jas heen te worden onder? Vit he-t materiaal hoe langer een plastic jas het uithield, openingen 7ny^on jassen waren duurder, maar hadden meer ventilatie- e gingen langer mee en waren wat prettiger in het gebruik. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR Van 7 tot en met 11 september zal in Etten- Leur opnieuw de Amilto (Alge mene Middenstands-, Industrie ën Landbouwtentoonstelling) ge organiseerd worden. Plaats: de overdekte Veemarkthal en vier grote tenten naast de hal. Deze zevende Amilto vorig jaar trok de expositie 70.000 bezoekers zal een ware invasie van bejaar den te verwerken krijgen. Er heb ben zich nu reeds 5000 bejaarden uit Brabant en Zeeland dat zijn er 1000 meer als vorig jaar aangemeld voor de vier speciale bejaardenvoorstellingen op dinsdag 10 en woensdag 11 sep tember. Het Amilto-comité weet uit erva ring, dat de aanmeldingen tot op de laatste dag binnen blijven stromen Daarom wordt verwacht, dat het aan tal van 5000 ruimschoots overschre den zal worden. Dat zal wel de no dige ruimtelijke problemen geven. De bejaardenvoorstellingen zijn van 12.00 tot 14.30 en van 15.00 tot 17.30 uur, zowel op dinsdag als op woens dag. Behalve een bezoek aan de ex positie krijgen de bejaarden een voorstelling aangeboden, waaraan o. m. meedoen Herman Tholen en Sja- kie Schram. Verder kunnen zij in schrijven voor een Brabantse koffie tafel in een van de Etten-Leurse ca fé-restaurants. Het zijn" ongetwijfeld de lage prijzen, die de ongeveer hon derd bejaardenafdelingen in Brabant en Zeeland warm lieten lopen voor de Amilto. Vier jaar geleden begon nen de organisators met 1000 be jaarden, het jaar daarop waren het er 2000 en vorig jaar dacht men het record gehaald te hebben met 4000. Er is nog een récord gebroken, dat van de tentoonstellingsruimte. Het Amilto-comité moest drie weken ge leden de amusementshal beschikbaar stellen om aan de vele aanvragen voor stands te kunnen voldoen. Die extra-ruimte, 800 vierkante meter, is nu uitverkocht. Dat betekent dat de Amilto dit jaar voor wat de ten toonstelling betreft, een oppervlakte van 3500 vierkante meter zal be slaan. De expositie is ondergebracht in de Veemarkthal en drie grote ten ten ernaast. Aan de drie tenten zal een vierde tent met 1400 zitplaatsen worden aangebouwd voor de „afde ling amusement". Voor de festivitei ten in deze tent zijn 54 artiesten en 6 orkesten gecontracteerd. Er .wordt iedere avond van 7 tot 12 uur prak tisch non-stop opgetreden. Amilto zeven wordt geopend door burgemeester A. Oderkerk van Et- ten-Leur Daarna zal de heer W. Ass- mann, lid van de KVP-fractie in de Tweede Kamer een korte uiteenzet ting geven over de ontwikkeling van West-Brabant in de komende jaren, 's Middags zullen er in het openlucht- bad aan de Frederik van Eedenstraat zwemwedstrijden worden gehouden. Daaraan nemen deel 300 opkomende wedstrijdzwemmers van De Baronie, Surae, Hyronimus, Zevenbergen en van de organiserende vereniging DIO Zondags staat er een thé-dansant op het programma. Tijdens de Amilto worden er gratis rondvluchten per helikopter georganiseerd. Start en landing hebben plaats nabij het ten toonstellingsterrein. (Van onze correspondent) OVEZANDE De postcomman- dant van de rijkspolitie in Ovezande, de heer J. L. Casetta (54), zal bin nenkort overgeplaatst worden naar Kapelle, waar hij het groepscomman dantschap zal waarnemen. De offi ciële benoeming wordt spoedig ver wacht. De heer Casetta kwam in april 1954 naar Ovezande, na een aantal dienstjaren in Zoutelande. I Hoewel de Amilto 1968 nog niet begon, is het tentoonstellingscomité al bezig met de voorbereidingen voor de expositie in hét volgende jaar. Het gaat met het gemeentebestuur praten over de mogelijkheid de Amil to 1969 samen te laten vallen met de officiële opening van het gemeente lijke sportpark in de Baai. Alle sport verenigingen zouden dan bij de Amil to kunnen worden betrokken. Ook wordt overwogen de Amilto te ver plaatsen naar Etten-Leur Noord. Een geschikt terrein is reeds gevonden. Als de plannen doorgaan zal de vol gende Amilto negen dagen gaan du- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/VLISSINGEN De beide grote steden op Walcheren krijgen nog enkele avonden een programma van carillonmuziek te horen. Donderdag 15 augustus bespeelt de stadsbeiaardier van Tienen uit Bel gië, de heer A. Wagemans, het ca rillon van de Abdijtoren, aanvang 19.30 uur. Hij brengt een gevarieerd program ma ten gehore, waaronder enkele ne grospirituals. Volgende week donder dag speelt de heer >P. H. Broerse, stadsbeiaardier van Veere, Vlissin- gen en Middelburg op hetzelfde ca rillon een programma, waarin het ac cent valt op oude Nederlandse en Vlaamse liederen. In Vlissingen kan men woensdag avond van 19 tot 20 uur het carillon- spel van de bekende mr. Romke de Waard beluisteren. Hij bespeelt het carillon van de Sint-Jacobstoren. Ook hier: een gemêleerd programma, waarin o.a. de eigen composities van mr. de Waard: de „28-augustus-suite voor beiaard". Origineel in dit pro gramma is een selectie van populai re composities van eigen bodem. Het programma besluit met een fantasie over avond- en droomliederen. Op 21 augustus bespeelt de heer C. Versichel uit Strijpen-Zottegem (Bel gië) het Sint-Jacobscarillon met een voornamelijk Vlaams repertoire. Op 28 augustus wordt de reeks beiaard- concerten besloten door de heer P. Broerse, die o.a. „Gavotte" van A. Lichtendahl ten gehore zal brengen. Heden overleed onverwacht na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken in het St.- Joannaziekenhuis te Goes, mijn dierbare man, zorgzame vader en grootvader, de heer JACOBUS DE WINTER echtgenoot van Cornelia de Punder eerder weduwnaar van Clazina Vermue I in de ouderdom'van 77 jaar. 's-IIeerenhoek C. de Punder Nieuw- en St.-Joostland A. de Winter C. de Winter-Boonman Gent (B.) C. de Winter C. de Winter-Combel Heinkenszand J. Rijk-de Winter W. Rijk Lewedorp M. Smits-de Winter B. Smits Emmeloord C. v. dDries-de Winter D.v. d. Dries Drimmelen (N.-Br.) M. de Winter C. de Winter-Goense Biddinghuizen L. de Winter L. de Winter van Stee Oosterland J. de Winter C. de Winter-Goense Swifterbant P. de Winter C. de Winter-Jasperse Lewedorp C. Dobbelaar-de Winter P. Dobbelaar Biervliet C. Rijk-de Winter A. Rijk De kleinkinderen 's-Heerenhoek, 12 augustus 1968 Molendijk 62 De plechtige requiemmis zal plaatshebben don derdag 15 augustus a.s. om 10.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Willibrordus te 's-Heeren hoek, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed dinsdagavond 7.30 uur in de kapel van het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. Woensdag om 7.30 uur avondmis in de parochie kerk te 's-Heerenhoek. In plaats van kaarten Op zaterdag 17 augustus viert de VISSERIJVERENIGING ONS BELANG te Breskens haar 50-jarig bestaan. Gelegenheid tot feliciteren 's middags in de kantine van de vismijn. Tot onze diepe droefheid is heden, na een lang durig, geduldig gedragen lijden, in het St.-Lidwi- naziekenhuis te Hulst, overleden, na voorzien te zijn van de heilige sacramenten der zieken, mijn innig geliefde echtgenoot, schoonbroer en oom, de heer CORNELIUS AUGUSTINUS VAN TRAPPEN echtgenoot van Huberlina van Meel in de ouderdom van 81 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. De familie Van Trappen De familie Van Meel Huize St.-Anthonius, Groenendijk 50 11 augustus 1968 De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woens dag 14 augustus a.s. om 10.00 uur in de kapel van Huize Anthonius te Groenendijk. Rozenkransgebed op dinsdagavond om zes uur in voornoemde kapel. Zij, die bjj vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze «advertentie als zodanig te beschouwen. +Tot onze grote droef heid overleed in het St.-Laurensziekenhuis te Breda, vrij onver wacht, voorzien van het Sakrament der Zieken, onze lieve vader, groot- en overgrootvader JOHANNES CORNELIS VAN BEERS weduwnaar van Adriana Roeien in de ouderdom van 82 jaar. Kinderen en kleinkinderen Breda, 11 augustus 1968 Populierstraat 3 Woensdagavond is er om 19.00 uur een gebeds dienst in de parochie kerk van O. L. Vrouw van de H. Rozenkrans, Pijnboomstraat, Breda. De H. Eucharistievie ring, waartoe u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op donderdag 15 augustus a.s. om 10.00 uur in bovengenoemde kerk. Hierna zal de begrafenis geschieden op de r.k. be graafplaats „Zuylen", Haagweg 332, Breda, gelegenheid tot condole ren na de begrafenis in café-restaurant „Het Witte Schaap", Mei doornstraat 156, Breda Tot onze grote droefheid overleed nog vrij plot seling in het diacones- senhuis te Breda onze lieve moeder, behuwd- moeder en oma ANNA MARIA DE KROON echtgenote van Antonius van Gastel op de leeftijd van 75 jaar. Breda, A. van Gastel Leo, Betsy, Toos en Tom Kinderen en kleinkinderen Breda, 11 augustus 1968 Columbusstraat 4 De overledene is opge baard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis Bezoekuur van 16.00 tot 17.00 uur. De teraardebestelling zal geschieden op woensdag 14 augustus om 10.30 uur dp de prot. begraaf plaats Zuilen, Haagweg 334 te Breda. t Vertrek Diaconessen- huis om 10.15 uur. y In ons bedrijf te Terneuzen, waar in een prettige, moderne en goed geoutilleerde werkomgeving de bekende worden gefabriceerd, kunnen wij nog enkele plaatsen. Zij moeten gevoel hebben voor licht maar ook nauwkeurig montage werk. Echt iets voor meisjes. Licht werk. Schoon werk en heel goed salaris. Gratis bedrijfskleding. Ook voor enkele hebben wij nog een plaats vrij. Leeftijd 17-35 jaar. Er zijn diverse mogelijkheden wat de tewerkstelling betreft. Ook voor hen uitstekende arbeidsvoorwaarden o.a. Gratis bedrijfs kleding, event, vervoer per bus van huis naar fabriek (en weer terug natuurlijk). Er zijn nog veel meer gunstige voorwaarden. Te veel om allemaal in deze advertentie op te noemen. Kom daarom eens langs om dit allemaal zelf te horen. En om zelf te zien waar u komt te werken en wat u gaat doen. Op alle werkdagen ben je welkom bij DE METERFABRIEK, Industrie weg 17 te Terneuzen. Ook vrijdagavond van 7 - 8 uur zijn wij op het bedrijf aanwezig. Bovendien houden wij zitting in: AXEL in cafetaria J. de Jonge, Tuin straat 1 op woensdag 14 augustus van 7-8 uur 's avonds. SAS VAN GENT in café „Schippershuis", Westkade 106, op donderdag 15 augustus van 7-8 uur 's avonds. HULST in café „Fricot", Stationsweg 15 op vrijdag 16 augustus van 7-8 uur 's avonds. m morgen: M vandaag: morgen: \cn{

de Stem | 1968 | | pagina 5