EJAART Verrassende er v. zege van d. Harst Open schaaktitel voor C Jansen OUTSIDERS WONNEN LANGEBAAN-RACE AD DE JONG LIEP DE SNELSTE SEIZOENTIJD Ajax had geen moeite met Excelsior (6-1) CES PRIEM PERIEUR ÉDBEUID DOOR KWALITEIT >8.25 4.50 De Kort (Axel) kampioen van Zeeland luxemburgse selectie voor Rotterdam Aimar Frans wegkampioen idas schoenen X\ SPORTHBIS hengelsport Oud Zeeuws elftal won van VCK Studie Ras Nederlands kampioen 20 km Zeilwedstrijden op Veerse Meer Top ZWEMMEN IN ZIERIKZEE In de Nacht der Vedetten naar 10.4 op 100 meter Ryun imponerend Geelen over 2 m Wereldklasse KIMBER NIET IN BRITSE ZWEMPLOEG 10 5S KOEKEN won zater- le ronde van Kalmthout Hij versloeg in de spurt concurrenten. Schrauwen 4e, Kemps 5e en Evertse 'ER KISNER (Heikant) de als derde in de Belgi- Dlaats Dendermonde, waar tens (B.) won en Joop Zoe le tweede werd. Vierde waj negende Van Midden. Gijzel en Tonie e Bunder bereikten zowel ag als zondag een vijfde gende plaats. Zaterdag in zondag in Meulebeke waar de Waal ex aequo op de plaats kwam. MALIEPAARD te ge- geraakt bü een auto-onge- België. De Willemstadse psrenner kwam in het Moorsele in botsing met idere auto. Hij werd opge- in het plaatselijke zie- is. a onze sporbcorrespoindent) .RDE In Waarde te tater- nieuw duidelijk geworden dat teel aan de suprematie vaa riem vrijwel niet te tornen Heen onfortuln kan de sterke aar van de zege afhouden, on in Waarde van kop af de it van een groepje van zes Om de tweede plaats werd «rverend duel geleverd tussen temijn en Kees Bal dat in het ei van eerstgenoemde werd de veertig vertrekkers by de lingen ging Ton Damen reeds ilometer aan de haal. Damen 15 kilometer alleen voorop, aximale winst bedroeg 45 se- Niet lang nadat de vluchter pakt ging Damen nogmaals de in. Opnieuw was het een po- rnder effect omdat niemand cm wait voor een uitstapje nog 15 kilometer voor de wie rden de kaarten geschud. De •ksten uit het veld gingen op liepen steeds meer weg van xlggroep van veertien man. niter was het restant van het taal uiteengeslagen. De Moe- wen dus opnieuw voor Priem. aspiranten werd de strijd in ssasprint beslist. De uitslagen ■lingen: 1. C. Priem (Goes) 75 1.52.13; 2. P. Remijn (Goes): Bal (Kwadendamme); 4. J. lans (Breda); 5. T. Damen hout); 6. M. van Leeuwen 7. op 1.28 A. Visser (Den 8. op 2.18 K. Roks (Rijsber- G. Gijsbers (Casteren); 10. ver (Giessen). anten: 1. K. v.d. Bragt (Lage re) 25 km in 34 min.; 2. E. om (H.I. Ambacht): 3 M Doh- (Born); 4. J. Akkermans -Vosmeer); 5. J. van Dijk hout); 8. A. Verkerk ('s-Gra- 9 J. Hellemans (Halsteren) Luijsterburg (Nieuw-Vosse- (ADVERTENTIE) adidM „Europa Cup' topmode!. Halfhoog model met polsterrand. Voetbed, brede leest Nylonzooi met echroefdoppen. «fltfae JLa Pfata" oardepefljtw hockaytchoen mat Mauve aaagevuikanlaetnJa ncppemool. a*tfaa„1IMN et aangevulkanlaeerda noppenroe!. Bovenlader van soepel rundbo*. EMARKTSTRAAT 30 REDA TEL. 33975 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1968 (Van onze sportcorrespondent) AXEL Zaterdag werden op de IJsbaanvijver te Axel de provinciale wedstrijden van liet district Zeeland voor individuelen en korpsen hen gelsport gehouden. Tevens golden deze wedstrijden als selectie voor de afvaardiging naar de nationale kam pioenschappen op 7 september te Alkmaar. De organisatie van ge noemde wedstrijden, berustte bij de plaatselijke vereniging Geduld Over wint Alles. Kampioen van Zeeland werd de heer A. de Kort uit Axel met 104 punten. Deze nog jeugdige visser, die reeds vele successen boekte, werd gefeliciteerd door de heer W. de Meijer uit Sas van Gent, voorzitter van het district Zeeland van de al gemene Nederlandse hengelaarsbond. Mevr. C. Roose-den Engelsman kweet zich op charmante wijze van haar taak om de medaille op te spel den. Overigens zal mevr. Roose, die op de tiende plaats eindigde, ook naar de nationale wedstrijden wor den afgevaardigd. Bij de korpsen behaalde het twee de korps uit Axel met 295 punten de eerste plaats. Dit korps bestond uit de heren A. de Kort, G. van Dron- gelen, P. Kalle, M. de Kaijser en R. de Block. De uitslag individueel luidde als volgt: 1 A. de Kort, Axel, 103 punten, 2 J. C. Deij, Axel, 98 p. 3 L. van Bat- selaer, Westdorpe 88 p. 4 E. Soet- haert, Westdorpe 76 p. 5 G. van Dron- gelen, Axel 71 p. 6 P. Bockstael, Axel 61 p. 7 J. A. Roose, Axel 59 p. 8 P. KaÜe, Axel 57 p. 9 F. Mechelink, Koe wacht 55 p. 10 mevr. C. Roose, Axel 54 p. 11 C. Dieleman, Axel 51 p. 12 E. Audenaerd, Westdorpe 45 p. 13 M. de Kaijser. Axel 38 p. 14 R. de Block, Axel 26 p. 15 C. en M. Roose 23 p. Een beeld van de hengelwedstrljden om het Zeeuwse kampioenschap, die in Axel werden gehouden. X (Vain onze spomtredlaiotie) VEERE De grote verrassing tij dens de zeilwedstrijden in de Vau- rien-klasse, die in het afgelopen weekend door de Jachtclub Veere op het Veerse Meer werden gehouden, viel niet bij de ervaren zeilers (A- klasse), maarin de B-categorie (min der geroutineerde deelnemers). (Van onze sportredactie) WATERLANDKERKJE „Ik heb nog nooit zo goed gespeeld als in de afgelopen week", zei de heer C. Jansen, sinds zaterdag open Neder lands schaakkampioen, gisteren in zijn ouderlijk huis in Waterlandkerk je, waar hij de tijd heeft om eens rus tig op de titelstrijd in Enschede te rug te kijken. „Ik was eigenlijk met weinig hoop aan dit toernooi begon nen. Het is een vakantietoernooi en daarin ben ik nooit zo gespannen". Dat er op deze regel echter ook een uitzondering kan zijn, ervoer 'de C. JANSEN ...open titel... 'Van onze sportcorrespondent) KOIDEKF.RKE VCK, zaterdag- «tsteklasser in de KNVB-afdeling speelde in Koudekerke een ïtüu '-'d tegen een elftal, samenge- ™d uit ond-Zeeuwselftalspelers. .«"Veteranen", waarin de ex-VIis- Sen-goalgetter Rob Moens weer fote rol speelde, wonnen ver- "'«d met 4—1. De eerste 10 minuten kon VCK het deliivg06tl bijhouden, maar gelei- do i aa,n kwamen de veteranen in kol» uer beid. Nadat Moens al en- straft iisen ""benut had gelaten gtfte Keulemans (RCS) een blun- «J? VCK-defensie netjes af hnta-i mer voelde aan de andere zondo- Versluijs (Middelburg) VCK «fT0® aan tand. Nadat de ?rs ^isse en Melis een lloeno ""benut hadden gelaten, kon kende ei.®6? weSe"s bands toege- krungen T de stand. °P 02 een der<i a 38e minuut volgde Moens (n ï^punt, wederom van VCK de hJ:" Na de thee probeerde nadat Ve -s nog 4e verzetten talenten s a' een keer al zijn te voort™!! m°eten tonen om onheil een t« n' slaaSde Bomer er toch Halve^!11^1 te maken (1-3). ktnens P JPj -e tweede helft strafte eindi.u 'enstefout af, waardoor brengst j1-"4 werd- De °P" WjsJÏÏ drage van f 135- was steunt Zonneveld". Zeeuwse schaakfavoriet al spoedig. De heer Jansen: „Vooral de eerste ronde is in dergelijke toernooien erg belangrijk, want als je die verliest, ben je vrijwel uitgeschakeld. Voor mij verliep de eerste wedstrijd dit keer bijzonder voorspoedig. Ik be reikte remise tegen Hoogendoorn, voor mij een goede prestatie, die me weer wat vertrouwen gaf. Ik besloot ook om nu eens flink mijn tanden op elkaar te zetten en door te druk ken". Dit lukte de Zeeuwsch-Vlaming bij zonder goed. Hoe meer het toernooi vorderde, des te sterker werd zijn spel. De winst in de laatste twee van de intotaal zeven te spelen wedstrij den deed "de heer Jansen tenslotte met een gelijk aantal punten eindi gen als de Nijmegenaar Marcus. Het feit dat de heer Jansen in de poule van twaalf schakers de sterkste te genstanders had verslagen, gaf nu eihjer de doorslag. Het betekende voor de meervoudige Zeeuwse schaak kampioen zijn eerste nationale senio- rentitel. De nieuwe schaakkampioen, die momenteel ook speelt in de finale- poule om de wereldtitel correspon dentieschaken, schrijft zijn onver wachte sterke spel in Enschede voor namelijk toe aan de studies die hij de laatste tijd in verband met zijn correspondentieschaakpartijen van vele varianten heeft gemaakt. „Die kennis is bij het schaken aan de borden voor mij erg nuttig geble ken", aldus de heer Jansen, die zijn kampioenschap, geheel in stijl der schakers, bijzonder rustig opneemt. Zoals gewoonlijk zijn er bij het be kend worden van de nieuwe schaak kampioen geen wilde vreugdedansen gehouden. Immers enkele uren na de prijsuitreiking was de nieuwe titel houder al terug in Waterlandkerkje, waar hij een aantal gelukwensen ont ving. Wat deze schaaktitel in de toekomst voor de heer Jansen gaat betekenen, weet hij zelf nog niet precies. Waar schijnlijk levert de eerste plaats in deze titelstrijd hem weer een plaats op in het Nederlands nationale tien tal. „Ik zou in november graag weer opgesteld staan in de wedstrijd tegen Engeland", aldus de Zeeuwsch-Vla ming, die overigens al sinds enige ja ren het predikaat „internationaal" mag voeren. Voor de naaste toekomst heeft de heer Jansen naast zijn corresponden- tieschakerij, geen toernooien op zijn programma staan. Voorlopig bereidt hij zich nu eerst voor op het begin van het nieuwe schooljaar, dat voor hem een verhuizing inhoudt naar Kruiningen, waar hij als onderwijzer werkzaam is. AMSTERDAM (A.N.P.) De Rot terdammer Tjabbo Ras is zondag in de Amsterdamse tuinstad Osdorp Ne derlands kampioen twintig kilometer snelwandelen geworden. Ras legde de afstand af in 1 uur 41 minuten en 48 seconden. Ruim twee minuten na hem bereik te Jan Cijs (LAT) als tweede de eind streep. Kees Vuurpijl, de titelhouder, eindigde als derde. De uitslag is: 1 Tjabbo Ras (RWV) 1.41,48 2 Jan Cijs (LAT) 1.44,09; 3 Kees Vuurpijl (RWV) 1.48,28: 4 Cor van Leeuwen (LAT) 1.49,18; 5 Klaas van 't Hof (LAT) 1.49,56; 6 Piet van Soest (Hellas) 1.51,10. In de laatstgenoemde groep won de Vlissingse zeiler J. van de Harst alle vier de series en legde met groot machtsvertoon beslag op de eerste plaats in het eindklassement. Met deze overwinning verbaasde de Zeeuwse zeiler vriend en vijand; niemand haid Van de Harst namelijk tot de kanshebbers gerekend, omdat hij zijn eetrste wedstrijd zeilde. Door deze glorieuze zege is Van de Harst direct bij de ervaren zeilers ge plaatst, zodait zijn eerste wedstrijd in de B-klasse tevens zijn laatste in deze afdeling is gewordien. De in totaal dertig deelnemers aan deze wedstrijden, die onder bijzonder goede weersomstandigheden werden gehouden, moesten zaterdag twee maal een baan van zeven kilometer en gisteren tweemaal tien kilometer afleggen. Tijdens deze series lukte het de Vlissingse debutant enkele van de ervaren zeilers, die tien mi- minuten eerder waren gestart, voor bij te gaan. De 2e plaats in de - klasse kwam in handen van K. Fokke uit Wolphaartsdijk, terwijl J. de Zeeuw van de Rotterdamse Zeil vereniging derde werd. De strijd bij de ervaren zeilers ging voornamelijk tussen R. Meyer (De Kaag) en G. de Bie (De Merwede). Bedde zeilers behoren tot de Neder landse top in de Vaurienklasse. Twee weken geleden namen zij met rede lijk succes deed aan de wereldkam pioenschappep in hun klasse in Spanje. Het was dan ook geen ver rassing dat dit tweetal op het Veerse Meer de lakens uitdeelde. Met drie eerste plaatsen toonde Meijer zich tenslotte de'sterkste. Op de tweede plaats gevolgd door G. de Bie. Als derde plaatste zich F. van Gelderen (De Kaag). Mede door het goede zeilweer ver liepen deze eerste Vaurienwedstrij- den van de jachtclub Veere vlekke loos. Met dit tweedaagse toernooi in Nederlands meest populaire zeil- klasse fungeerde de Zeeuwse club te vens als organisator van een wed strijd in dé eenheidsklasse. Door dit goede resultaat is de mogelijkheid niet uitgesloten dat de Vaurienwed- strijden ook volgend jaar weer op het programma van de Jachtclub Veere worden gezet. VOETBAL De Londense vereni ging Chelsea heeft zijn spelers Pe ter Osgood, Tommy. Baldwin, Alan Birchenall, Marvin Ninton en Joe Fascione een boete van 50 pond (435 gulden) opgelegd. Na de vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Kaiserslautern in Duitsland wa ren zij later in hun hotel terugge keerd dan het voorgeschreven tijd stip van een uur 's nachts. (Van onze zwemmedewerker) ZIERIKZEE De eerste Zeeuwse langebaanwedstrijd van dit seizoen, die zaterdag in het Havenkanaal van Zierikzee werd gezwommen, heeft zowel bij de dames als bij de heren verrassende overwinnaars opgele verd. Direct na de start van de da mes vormde zich een kopgroepje, waarin alle favorieten aanwezig wa ren. Na 800 meter zwemmen lanceer de Carita Salome (Scheldestroom) een aanval, die alleen door het 15- jarige Luctor-meisje Jannie Fransoo werd beantwoord. Bij het keerpunt, op één kilometer, hadden beide meis jes een voorsprong van ongeveer 50 meter op de SZV-meisjes Jannie van de Ketterij en Martha Wolff. Het was toen reeds duidelijk dat de winnares uit dit viertal moest komen. Juist op het moment dat Jan nie van de Ketterij gevolgd door Martha Wolff een aanval inzette op de koplopers, meende Jannie Fransoo het tempo te moeten opvoe ren. Door deze manoeuvre konden de Souburgse meisjes geen aanslui ting meer krijgen. En daar Carita Salome niet meer bij machte was haar befaamde eindsprint te plaatsen werd Jannie Fransoo van Luctor (Middelburg) de verrassende, maar zeer verdiende winnares. De strijd om de derde en vierde plaats was bijzonder spannend. Het was Martha Wolff die haar clubgenote met en kele centimeters klopte. Bjj de heren leek het er op dat Piet Schop van De Ganzen de overwin ning zou behalen. Bij het keerpunt had hij een voorsprong van ongeveer 20 meter. Zijn achtervolgers, de Schelde-heren Karei Weyland en Machiel de Poorter, Bram Volwerk en Frans van Kruiningen, van Luc tor en de verrassend goed zwemmen de Loek de Cooker van De Bruinvis, zorgden er voor dat de kloof niet te groot werd. Maar na 1500 meter zwemmen kwam plotseling uit het niets de 15-jarige Tonnie van Maris van De Ganzen uit Goes aanzetten. Heel brutaal zette hij een aanval in op zjjn clubgenoot Piet Schop. In zijn kielzog nam hij Karei Weyland en Loek de Cooker mee. Het lukte hem Piet Schop in te lopen. Maar van Maris was nog niet aan het eind van zijn krachten. Hij ging gewoon door. In zijn hoge tempo. En wat Karei Weyland ook probeerde, hij kon niet meer bijkomen. En zo werd een gelukkige Tonnie van Maris de alleszins verdiende, maar verras sende overwinnaar. Dq uitslagen luiden: DAMES: 1 J. Fransoo, Luctor In 34.00, 2 C. Salome, Scheldestroom 34.19, 3 M. Wolff, SZV 34.38, 4 J. v.d. Ketterij SZV 34.39, 5 M Cambier Scheldestroom 37.50, 6 I. Stadhouders, Luctor 38.01, 7 J. v. Oost, Ganzen 39.18, 8 F. Ploegaert, Luctor 39.37, 9 M. Capello, Ganzen 40.10, 10 J. Vergouwe, Scheldestroom 41.09. HEREN: 1 T. van Maris, Ganzen 31.57, 2 K. Weyland, Schelde 32.05, 3 L. de Cooker, Bruinvis 32.08, 4 P. Schop, Ganzen 32.29 5 B. Volwerk, Luctor 32.44, 6 M. de Poorter, Schel de 33.00, 7 F. van Kruiningen, Luc tor 33.333, 8 J. v. d, Hooft, Schelde 33.43, 9 R. v.d. Vijver, Scheldestroom 34.49, 10 P. Nicolai, Scheldestroom 35.01. BLANKENBERGE (ANP) Ad de Jong heeft zaterdagavond in 'het Belgische Blankenberge tijdens de „nacht der vedetten" die 100 meter in 10.4 seconden gelopen; de snelste tijd dit seizoen door een Nederlander ge realiseerd. De 22-jarige De Jong, die vorige week in Groningen bij de na tionale kampioenschappen derde werd in 10.6, kwam tot deze tijd in de eer ste serie, waarin hij tweede werd achter de Westduitser Gert Metz. Ook voor Metz, dit seizoen reeds goed voor 10.3, werd 10.4 seconden afge drukt. In de finale finishte De Jong als derde (10.8) achter Metz (10.5) en de Amerikaanse wereldrecordhou der op de 200 en 400 meter. Tom mie Smith (10.5). In Blankenberge kwamen zaterdag avond ook de Nederlandse 400 meter lopers, door het NOC te licht bevon den voor een reis naar Mexico, in ac tie. Rijn van den Heuvel, Sjoukje Tel, Fred van Herpen en Rudo Lie- vense, die zich dit seizoen intensief hebben voorbereid op de estafette, slaagden er niet in hun beste seizoen prestaties scherper te stellen. Op de 4 x 400 meter ontbrak elke tegen stand. De tijd was er dan ook naar: 3 minuten 17,5 seconden. Voor een overwinning zorgde Bram Wassenaar op de 800 meter. In een spannende finish bleef hij drie Bel gen voor, onder wie De Hertoghe, die dit jaar reeds de een na beste we reldprestatie op de 1500 meter lever de. Voor Wassenaar werd 1.50.5 afge drukt, voor De Hertoghe 1.50.6. Jimmy Ryun, de wereldrecordhou der op de 1500 meter en de mijl, heeft zaterdag in Walnut bewezen dat hij niet ten onrechte werdt beschouwd als de grote favoriet voor de Olym pische titels op de 800 en 1500 me ter. Ruyn, die sedert mei wegens ziekte niet aan wedstrijden had kunnen deelnemen, liep in Walnut, waar de Amerikanen hun tweede Olympische selectiewedstrijd hielden, de mijl (1609 m) in 3 minuten en 55.9 secon den. De 20-jarige Amerikaan, die twee weken geleden in het ruim 2000 mé- ter hoog gelegen Flagstaff zijn ren tree vierde m'et 1.47.9 .voor de 880 yards, maakte een geweldige indruk op de 15.000 toeschouwers. De we reldrecordhouder won de wedstrijd van kop af. Imponerend was vooral de laatste ronde, die hij in 55.1 se conde aflegde. Voor Ryun werd op de 500 meter een tussentijd van 3.40.5 afgedrukt. Door deze prestatie is Ruyn zeker van zijn afvaardiging naar Mexico. Met Ryun kwamen nog drie andere lopers onder de vier mi nuten: Roscoe Divine (3.58.1), Pat Traynor (3.59.0) en Bob Day (3.59.6). De Limburger Peter Geelen heeft op de sintelbaan Maarschalkerweerd in Utrecht als derde Nederlander bij het hoogspringen de twee meter ge haald. Geelen leverde zijn prestatie in een invitatienummer, dat tijdens de atletiekwedstrijden van de ko- ninkrijksspelen werd verwerkt. Ben Lesterhuis, de nationale re cordhouder met 2,03 m sprong in Utrecht eveneens twee meter, doch moest de eerste plaats wegens een groter aantal foutsprongen aan Gee len laten. Klaas Kanis, die dit jaar tot 2,01 m is gekomen, bezette met 1.95 m de derde plaats. Willy Willems die enkele weken ge leden in Brescia het Nederlands re cord op de 3000 meter steeple chase op 8 min. en 45.- sec. bracht, deed in Utrecht een vergeefse poging on der deze tijd te komen. De Limbur ger slaagde gehinderd door een ste vige wind niet in zijn opzet. Hjj kwam uit op 9 minuten en 1.4 sec. De Oostduitse atletlekkampioen- schappen, die de afgelopen dagen in imiiiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii A AA De Ronde van Waarde leverde de zoveelste overwinning op voor Kees Priem, zoals men elders in dit blad kan lezen. Op deze foto de huldiging van de winnaar. Erfurt zijn gehouden, hebben ook za terdag en zondag weer enkele pres taties van wereldklasse opgeleverd. De 25-jarige Oostberlijner Klaus Beer sprong 8,09 meter ver, waar mee hij niet alleen een nieuw Duits record vestigde maar zich tevens op de vierde plaats van de wereldrang lijst van dit jaar nestelde achter de Amerikanen Beamon (8,33 m) en Boston (8,15 m) en de Engelsman Lynn Davies (8,23 m). Wolfgang Nordwig, de Europese kampioen polsstokhoogspringen, deed een vergeefse poging het wereldre cord op 5,39 m te brengen. Nordwig, die nadat hij 5,25 m had gesprongen, de lat op 5,39 m liet leggen (wereld record 5,38 m) faalde toen driemaal. Zaterdag imponeerde Michael Zer- bes op de 400 meter door met 45.6 sec., de snelste Europese seizoentijd te laten afdrukken. Wolfgang Müller kwam met 45.9 sec. eveneens onder de 46 secondengrens. Hartmut Schei- ter, die vrijdag de 100 meter in 10.1 sec. had gelopen, werd kampioen op de 200 meter met 20.8 seconden. Kindvall (m.) en Samardsic (r.) in duel met een achterspeler van St. Etienne, tijdens de wedstrijd die door Feijenoord met 20 werd gewonnen. BLACKPOOL (A.N.P.) Alan Kimber, één van de meest veelzijdige zwemmers ter wereld, is niet gekozen in de Britse olympische ploeg. De 19- jarige specialist op wissel- en vrije slag, die zich een jaar lang in Ca nada had voorbereid, haalde tijdens de Britse kampioenschappen, die in Blackpool zijn gehouden, wel de olympische limiet. De selectiecommis sie bestaande uit acht heren en één dame weigerde elk commentaar. Kim ber zelf weet zijn niet-verkiezing aan 'n winkeldiefstal, waarvoor hij enkele dagen geleden werd veroordeeld. Een andere verrassing was dat de Schotse wereldrecordhouder op de 110 yards vrije slag Bobby McGregor als aanvoerder werd vervangen door de 22-jarige Tony Jarvis. McGregor is een van de drie geselecteerde zwem mers, die Tokio hebben meegemaakt. De Britse olympische ploeg voor Mexico bestaat uit 24 zwemmers en zwemsters en v(jf schoonspringers/ stère. LUXEMBURG (ANP) De Luxem burgse voetbalbond heeft zijn eerste selectie bekendgemaakt voor de wed strijd tegen Nederland, die op 4 sep tember te Rotterdam zal worden ge speeld in de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap. De voorlopige Luxemburgse selectie bestaat uit: doel: René Hoffmann (Jeunesse d'Esch), Scrigna (Stade Dudelingen); achter: Ewen (Union Luxemburg), Johnny Hoffmann (Jeu nesse), Krecke (Beggen Luxemburg), Leszcynski (Rumelingen), Pesch (Aris Bonneweg) en Schwartz (Was- serbillig); midden: Nicolas Hoffmann (Aris), Cardfoni (Rumelingen) en Rei land (Fola Esch); voor: Antony (Jeu nesse) Philippe (Beggen), Kirchen (Ans), Klein (US Dudelingen), Zan- gerle (Union) en Oriola (Alliance Dudelingen). De Luxemburgse voetbalbond zal ver der contact leggen met buitenlandse verenigingen die Luxemburgse spe lers onder contract hebben. Dit be treft Standard Luik (Pilot), Nancy (Dublin) Sochaux (Schmitt), La Gan- toise (Konter), Lyon (Kuffer) en Metz (Leonard en. Jeitz). (Van onze sportredactie) BREDA Met de eerste competitie zondag in zicht hebben verschillende ploegen de laatste „vrije dag" ge bruikt voor het spelen van een oefen wedstrijd. Ajax won met 61 van Excelsior, maar hoewel deze ploeg zich heeft kunnen versterken met ex- Feijenoorder Libregts en meerdere spelers uit de opgeheven combinatie Xerxes/DHC was het voor de Am sterdammers, die Keizer en Cruyff niet eens in. de gelederen hadden, toch geen partij. De ruststand van deze in Rotterdam gespeelde ontmoeting was 02. Het scoreverlhop: 12 Groot 01, 37 Nu- ninga 02, 55 Nuninga 03, 65 Ja cobs 13, 68 Danielson 14, 82 Haan 15, 86 Nuninga 16. In Rotterdam viel meer te genieten, want daar speelde Feijenoord tegen de Franse kampioen St.-Etienne. Deze ontmoeting, welke plaatsvond in het kader van de internaionale na-compe titie, eindigde met een verdiende 2—0 overwinning voor Feijenoord. In de eerste minuut zorgde Kindvall al voor 10 en even voor rust kon Wery vanuit een strafschop de stand op 20 brengen. Er waren 38.000 toe schouwers. re i >v ,v In Nijmegen won NEC voor 14000 toeschouwers met 32 van Ale- mannia Aachen. Scoreverloop: 7 Bonnen 10, 11 Verdonk 20, 25 Hermandung 21, 75 Krott 2—2, 78 Verdonk 3—2. Verdere uitslagen: VVV Eind hoven 2—1 (2—1), MVV FC Tilleur 1—0 (00), SC Drente DOS 11 (01), Elinkwijk Volendam 0—3 (0—1), Holland Sport SC Cambuur 4—1 (30), SW FC Twente 38, Heeren veen Heracles 01 (01), Veendam DOS 10 (10), Limburgia Racing White 42 (2—1), TOP FC Den Bosch 2—3. In een wedstrijd voor de interna tionale na-competitie heeft FC Nürnberg op eigen terrein met 51 gewonnen van Anderlecht. Bij rust stonden de Duitsers, die in de Europa Cup tegen Ajax uit komen, al met 2—0 voor. De Amerikaanse voetbalbond heeft twee spelers voor vier dagen ge schorst. Ze kregen daarbij een boete van vijftig dollar. Het wa ren de Nederlanders Gerrit Borg huis (Kansas City Spurs) en Wil lie Wrenger (St.-Louis Stars). 6500 toeschouwers zagen Trans vaal een snel verkregen voor sprong tegen AZ '67 bekwaam verdedigen. AZ kwam in de twee de helft wel sterk opzetten, maar slecht schieten en goed doel verde digen van Baron voorkwamen de gelijkmaker. Vijf minuten voor de tijd vergrootte Transvaal zijn voorsprong zelfs nog, na een fout van doelman Schroeder. AUBENAS (A.N.P.) Lucien Aimar heeft zondag in Aubenas het Frans wielerkampioenschap op de weg voor professionals veroverd. Met Roger Pingeon had Aimar een voor sprong van bijna zes minuten op zijn naaste concurrenten na de wedstrijd over 268 kilometer. De uitslag is: 1 Lucien Aimar 267.968 km in 7 uur 53 min. en 35 sec.; 2 Pingeon op 5 min. 43 sec.; 3 Perin op 5,53: 4 Bellone op 6,30; 5 Poulidor; 6 Bayssière; 7 Dumont op 8,10; 8 Chappe op 8,31; 9 Izier; 10 Zimmerman. Na de wedstrijd zijn acht renners gecontroleerd op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Het achttal bestond uit de eerst drie in het kampioenschap, Aimar, Pingeon en Perin, en de door het lot aangewezen renners Bellone, Theilleire, Vidament, Zimmermann en Bayssière. Na het kampioenschap heeft Mar cel Bidot twaalf renners aangewezen die in aanmerking komen voor het wereldkampioenschap op de weg in Imola. Pas na Parijs - Luxemburg van 22 tot 25 augustus, zal de defini tieve keuze worden bekendgemaakt. De geselecteerden zijn: Lucien Aimar Jacques Anquetil, André Bayssière. Gilbert Bellone. Raymon Delisle, Jean Dumont, Bernard Guyot, Jean Jour den, Michel Perin, Roger Pingeon Raymond Poulidor en José Samyn.

de Stem | 1968 | | pagina 7