OUT GEEN GELIJKE KANSEN IN DE „MEXICO-RACE" aan Olympisch limiet Post in wegploeg voor w.k. Imola Grote vechtpartij op eerste dag van Britse competitie EENZAME VECHTER WON Piet van der Kruk kwam Kansen van Tnton zijn niet groot TABAK NIET MEE NAAR MEXICO De Metselaars tenniskampioen Maanden trainen beloond WFONDS Belangrijkste wedstrijd werd sterk beïnvloed ..Vier zonder stuurman' wellicht niet naar O.S. ningen in RIGIBELL eesmann svCerywinaUrg,Was a,s toe- ;else taal en het bezit jk. iteressante werkkring [■nationale organisatie, goeding van auto- en ae te richten aan: De 9, Vught. aantrekkelijke woningen woonkamer (3.57 x 7.06), inde van een minimum rutkering van de eerste maand. e inlichtingen verkrijgen ant „Flora", Heuvel 3 in ande coupon in of belt u Huygensstraat 44 te Til- DS ZUID NEDERLAND Het succesvolste duo van de Nederlandse roeikampioenscliappen in Amsterdam. Van Nes-Suselbeek in volle actie. :e van de Euromarkt. ;te in prijs. bwde dagelijkse service. 60 It. voor slechts 620,- stalen binnen bak 225,- met 5 jaar garantie. gen op Zoom 01640-3378 STEREN 01641—254 TernCuzen 01150-3568 uwseweg 19 te Halsteren REDA N.V., waaronder te Breda, Bergen op ndaal, vraagt voor haar dministratie een: dagelijkse leiding van et ca. 15 medewerkers. woordelijk voor: en de snelle verwerking ze vier vestigingen en ontvangsten; erpretatie van cijfer- ng; administratie; inzet van kasregisters; roer van de gegevens e omzet- en voorraad- met betrekking tot een organisatie van de ver in de vestigingen als in van deze zelfstandige litgroei-mogelijkheden ddelbare schooloplei- rvaring in modern ad- worden verwerkt met eputer is enige kennis .eiijk. Daarnaast dient ikken over een goed lidinggevende capaci- et andere administra- erken. joede v"' secundaire ar- .'ijfdaagse werkweek, ankopen bij Vroom izen), direkte opname Iname aan een collec- wij geschreven solli- vens en een recente lofd Personeelszaken, la N.V., Karrestraat, BREDA AMSTERDAM (ANP) Ook de derde dag van de Nederlandse roeikampioenschappen is een dag-van-wachten geworden. Zaterdag veroorzaakte de vrij straffe, schuin invallende wind opnieuw voor aanmerkelijke boeienverschillen op de Amsterdamse Bosbaan. Het uiterst bescheiden programma, dat slechts drie wedstrijden telde, kon met eens worden afgewerkt. Pas zondagmorgen in alle vroegte, teen Nereus' Wartena-acht nationaal kampioen was geworden, kreeg strijd om de Nederlandse roeititels van 1968 een einde. Bijzonder jammer was het dat de enige wedstrijd, die in verband met de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen van Mexico van belang was, door boeienverschil werd beheerst. s'agen lm,"'1 ,',et z>ekenhuis ont- Pen, e kampioenschap- De race van de vieren zonder stuurman was vrijdagavond uitge steld omdat de weersomstandighe den maakten, dait de kansen niet gelijk waren. Toen zaterdagavond om acht uur het startsein eindelijk kon worden gegeven waren de om standigheden nauwelijks minder on gunstig. Tekenend was het dan ook dat de boeien een, twee en drie ook de eerste, tweede, en derde plaats opleverden. Sportief aanvaardbaarder was het stellig geweest als zaterdag opnieuw besloten was niet te starten. Een wisseling in het programma, waar bij de op zich weinig belangrijke wedstrijd van de achten zaterdag avond en die van de vieren zondag zou zijn vastgesteld, leek een logi sche konsekwentie. De coaches van de ploegen waren daarvoor echter niet geporteerd. Da Lag-Njord combinatie zege vierde op de beschermde boei onder de wal met grote overmacht. Een indrukwekkende tweede kilometer bracht winst van vele lengten. Me xico-mogelijkheden bezit de Delftse coalitie echter niet omdat Van Nes en Suselbeek, die in de ploeg zijn opgenomen, naar men veilig mag aannemen in Mexico in de twee met stuurman zullen starten. De Soeters-vier, die in dit num mer tot de favorieten hoorde, kwam op de vijfde boei niet verder dan een vierde plaats. Tevoren hebben de roeibondsofficials nog overwogen kanshebbers voor Mexico die bij de vieren een ongunstige boei hadden geloot de gelegenheid te geven in een trial alsnog hun mogelijkheden te tonen. Gezien de aanmerkelijke verschillen werd dat voornemen niet verwezenlijkt. Men kan daaruit afleiden dat op de geheime voordracht aan het Nederlands Olympisch Comité geen verzoek tot uitzending van een ongunstige vier voorkomt. Vrijwel zeker is ook dat de twee met stuurman Van Nes-Su selbeek, de ongestuurde 2 Stokvis- Luynenburg, dubbel twee Droog-Van Dis, de Nereus acht en skiffeur Jan Wienese voorkomen op de aanbe veling aan het NOC.Minder zeker is de Olympische toekomst voor Tri ton, dat donderdagavond onverwacht en met groot machtsvertoon de vier met stuurman won. Het is de eerste prestatie van formaat van de pupillen van coach Jansen in dit sei zoen. Het is de vraag of het NOC aan die ene klinkende zege in een nationale wedstrijd genoeg waarde hecht om de Utrechters op te ne men in de Olympische afvaardiging. Nereus had zondagmorgen in het slotnummer der achten meer moeite met de gelegenheidscombinatie die op het water kwamen, dan in de verwachtingen lag. De ironie wilde dat ook die slotwedstrijd vertraging ondervond. Niet door de wind, die eindelijk meewerkte. Nu was twee voudige materiaalbreuk er oorzaak van dat de start eerst een kwartier moest worden uitgesteld en dat daar na de race voordat het 250 meter merkteken was gepasseerd moest worden afgebeld. De Laga-Skoll-De Amstel combinatie stond Wartena's formatie niet meer winst dan een kleine lengte toe. De twee zonder stuurman had bij afwezigheid van de geopereerde Roel Luynenburg en diens ploeggenoot Stokvis weinig waarde. De Nereïden hebben de training inmiddels hervat en het ziet er niet naar uit dat de sterke twee veel nadeel zal onder vinden van de gevolgen van Luynen- burgs blindedarmontsteking. Van Nes en Suselbeel toonden dat ze ook ongestuurd bijzonder sterk zijn. De Laga ploeg won met groot verschil.. JAN WIENESE ..vrijwel zeker van aanbeveling... (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN Bevrijd van alle zorgen, ontdaan van alle spanningen, stak Piet van der Kruk in de Scheveningse sport hal „Lindoduin" beide handen triomfantelijk in de lucht. Hij had „het" gehaald. De Olympi sche limiet, 477,5 kilo, was be reikt. Maandenlang trainde de Delftse gewichtheffer in stille zaaltjes waar alleen zijn verzor ger getuige was van die ver schrikkelijke strijd tegen de ge stelde grens. Zaterdagavond be reikte Piet van der Kruk voor de ogen van de NOC-vertegenwoor- diger C. Kerdel zijn doel. Het was een belangrijk moment in de Nederlandse voorbereidingen op de Olympische Spelen. Een be langrijk moment voor de individuele sportman die zichzelf naar de top moest coachen en bij zijn vorderingen niet gevolgd werd door een groot publiek zoals andere top-sporters. De prestatie van Piet van der Kruk,"de eenzame in die massale run op een ticket voor Mexico, kreeg er zater dagavond glans door. De wedstrijd, een interland tegen stprke Westduitsers, waarin hij de limiet bereikte was speciaal voor hem belegd. De aanval op de Olympische eis moest „officieel" gebeuren. Twee keer had Piet van der Kruk, een vriendelijke en goedlachse atleet, al aan de voorschriften voldaan. Maar het gebeurde in clubwedstrijden. Het enige wat van der Kruk ermee op schoot was dat zijn zelfvertrouwen groeide. Het geloof in zijn kracht. De we- schap dat alles niet voor niets was. Om zijn kandidatuur voor Mexico zo goed mogelijk te stellen besloot Piet van der Kruk de atletieksport er dit seizoen aan te geven. Als Nederlands beste kogelstoter nam hij slechts aan één interlandwedstrijd deel. Niet om dat hij het moeilijk kon laten, wel omdat 't zijn vijfentwintigste optre den in „oranje" was. Een jubileum waaraan de KNAU een zilveren speld en een passé partout voor interlands verbindt. Meer deed van der Kruk niet aan atletiek. „Je kunt je niet op twee zaken gelijk concentreren". Met een strak werkschema begon van der Kruk aan zijn opgave, die kort voor de wedstrijd van zaterdag avond nog even in gevaar kwam. Twee weken geleden kreeg de Delf tenaar last van agina en moest hij enkele dagen het bed houden. Helemaal hersteld was hij nog niet zaterdagavond. „Ik heb me vol me dicijnen moeten stoppen". Dat was nauwelijks te merken, want van der Kruk startte sterk. Zijn eigen Neder landse record drukken sneuvelde en werd vier kilo scherper gesteld: 160. Toen hij het onderdeel „trekken" er op had zitten (140 kilo) stond zijn overwinning zo goed als vast. Eer der dit jaar haalde hij bij het „sto ten" al eens 185 kilo zodat de ver eiste 177,5 binnen de mogelijkheden lag. Van der Kruk bereikte het to taal dan ook vrij vlot, maar twee pogingen om 190 kilo te verwerken mislukten. De voornaamste opdracht, aan zich zelf gesteld, was echter uitgevoerd. „Geweldig! geweldig", juichte van der Kruk. „Weet je, ik was ervan overtuigd dat ik het zou halen. On danks die ziekte. Het enige nadeel was dat ik me niet voluit kon geven. Ik wilde veilig spelen, geen risico nemen. Tenslotte waren mijn krach ten aangetast". Vandaag zal de Ne derlandse Kracht Sport Bond Piet van der Kruk bij het NOC voordra gen. ,,Ik hoop dat ik mag gaan", ver zuchtte de Delftse atleet. VOETBAL In Hong Kong wordt een proef met betaald voetbal ge nomen. Zal het systeem, dat dit jaar wordt geprobeerd bij de ver eniging Sing Tao en South China Athletic slagen dan zullen in het volgende seizoen ook de tien an dere grote clubs uit de kroonkolo nie hun spelers kunnen gaan betalen. (Van onze sportredactie) BREDA Peter Post, Jan Harings, Wim Schepers en Harrie Steevens zijn door de sportcommissie van de KNWU aangewezen als „de laatste vier" voor het wereldkampioenschap op de weg in Imola. Eerder gaf de KNWU Jan Janssen, Eddie Beugels, E- vert Dolman, Arie den Hartog, Harm Ottenbros en Rini Wagt- mans een plaats in het team. Als reserves gaan mee Cees Zoon- tjens en Gerard Vianen. Voorts heeft de sportcommissie voor de profstayerij inge schreven Piet de Wit, Piet van der Lans en Jaap Oudkerk. In de achtervolging bij de beroepsrenners zal ons land worden ver tegenwoordigd door Leo Duyndam en Gert Bongers. Voor het eerst sinds vele jaren is Nederland niet vertegenwoordigd bij de profsprinters. De sportcommissie heeft daarentegen wel be sloten alsnog Keetie Hage uit te laten komen bij de achtervol ging voor dames. Piet van de Kruk; in Scheveningen geslaagd LONDEN (ANP) De Britse voetbalcompetitie heeft een woe lige start gehad. Vijftig toe schouwers werden gewond bij de ontmoeting voor de Schotse lague tussen de aarts-rivalen Glasgow Rangers en Celtic in het Ibrox stadion. Onder een hagel van flessen doorbraken honderden verhitte supporters het politie- cordon en namen bezit van het middenveld. De politie verrichtte 38 arrestaties, eer de orde her steld was. In tegenstelling daarmee waren er geen moeilijkheden bij de twee grote wedstrijden voor de Britse league: Liverpool - Manchester City en Man chester United - Everton. Titelhouder Manchester City werd met 21 ge klopt door Liverpool, dat Tony Hate- ley had opgesteld, met wiens transfer ongeveer 800.000 gemoeid was. Man chester City speelde hetzelfde offen sieve voetbal, waarmee het kam pioenschap behaald werd. Liverpool liet het op conditie en uithouding®, vermogen aankomen. Het maakte een aanvankelijke achterstand goed en nam in de tweede helft het initiatief over. Manchester United won op eigen veld met 21 van Everton. De voor ruim een miljoen gulden aan gekochte Allan Clarke gaf Leicester in Londen een voorsprong van 10. Met grote energie redde Queens Park, debutant in de eerste divisie, tenslot te het gelijke spel. De uitslagen: Eerste divisie: Ipswich - Wolver hampton 10, Liverpool - Manches ter City 2—1, Manchester United - Everton 2—1, Newcastle - West Ham 11, Nottingham Forest - Burnley 2—2, Queens Park Rangers-Leicester 1—1, Tottenham - Arsenal 12, West Bromwich Albion - Sheffield Wed nesday 00. Tweede divisie: Birmingham - Nor wich 12, Blackburn - Derby 11, Blackpool - Hull 20, Cardiff - Crystal Palace 0—4, Charlton - Mill- wall 34, Fulham - Bristol City 10, Huddersfield - Portsmouth 00, Mid dlesbrough - Preston 21, Oxford United - Bolton 1—1, Sheffield Uni ted - Aston Villa 3—1. AMSTERDAM (ANP) Voor de 22-jarige Tino Tabak ziet de Olympi sche wielertoekomst er na een ernsti ge val in de ronde van Borne somber uit. Tabak nam zaterdag bij een pre miespurt de laatste bocht te ruim en brak zijn rechter bovenarm. Op drie plaatsen nog wel, zoals zondag bleek bij een onderzoek in het VU-zieken- huis in Amsterdam. De blonde coureur, die een van de voornaamste kandidaten was in de achtervolgingsploeg op de baan, zal zijn arm zeker vier weken niet mo gen gebruiken en aangezien de Ne derlandse ploeg over zes weken van Schiphol vertrekt zijn Tabaks kansen op een plaatsje in dit vliegtuig vrij wel tot nul gereduceerd. Op de eerste de beste dag van de Britse competitie kwam het tot ongeregeldheden. Er was een zwa re politiebewaking nodig om het veld van Glasgow Rangers .schoon' te houden. HAMBURG (ANP. Samen met Marty Riessen heeft Tom Okker de eindstrijd herendubbel gewonnen van de open kampioenschappen van West- Duitsland. Ze versloegen het Austra lische duo NewcombeRoche met 64 64 75. In het herendubbel spel werd de Westduitser Wilhelm Bungert, de enige amateur die tot de laatste vier was doorgedrongen, uit geschakeld door Cliff Drysdale (Z.- Afr.). De uitslag: 64 16 63 36 6—1. De Amerikaanse Wimbledon-kam- pioene Billie Jean King won in Bir mingham het damesenkelspel van een internationaal toernooi door in de fi nale haar landgenote Rosemary Ca sals met 108 62 te koppen. Voor de eindstrijd herenenkelspel plaatsten zich de Spanjaard Andres Gimeno en Fred Stolle. Het internationale clubtennistoer nooi van de Haagse vereniging Lei- monias is bij de heren gewonnen door de Tokyo Lawn Tennis Cltb. Op de eerste plaats bij de dames eindigde Rot Weiss, Keulen. De Haagse tennisclub De Metse laars is kampioen van Nederland ge worden. Het resterende eerste ge mengde dubbelspel van de competi tiewedstrijd Leimonias-De Metselaars, die op 19 mei bij de stand 55 werd gestaakt wegens 'n blesure van Ada Bakker, is op de banen van Leimo- nias gepeeld. Fred Hemmes en Marij ke Jansen (De Metselaars) zegevier den in drie sets (57, 63, 75) over Evert Schneider en Ada Bakker (Leimonias), waardoor zij het Neder lands kampioenschap voor dit seizoen voor hun club veilig stelden. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1968 ons verzorgde oplei- >erde reagentia dienen open in ziekenhuizen, nedici. mische personen, min. «n middeibare school- medisch gebied moe- xiegen ervaring in de

de Stem | 1968 | | pagina 5