Middelburg kan parkeerruimte van 1250 tot 3525 opvoeren Limburgs Eys komt naar IJzen Ulb Branchi hele m N Geen bezwaren tegen het ontwerp bestemmings plan Goes Noord I BOSCH OPTIEK LUCKY LUKE: BILLY THE KID iTito ven Kelders ei J BEHOEFTE IN 1975 GESCHAT OP 3560 NV SLAVENBURGS BANK MIDDELBURG Zomerfestival in Sluiskil zonnig gestart Mogelijkheden Dagblad De Stern Auto in sloot, twee gewonden Brug te Sluiskil op spitsuur weer eens defect BRESKENS TERNEUZEN Auto reed kind aan Drukte op festival Fanfare weer present bij gouden bruiloft D-BEVELAND GOES Burgemeester opende gymzaal in Hengstdijk BRAND IN MIDDELBURG Auto rijdt door na ongeval Chauffeuse werd afgeleid: auto de sloot in Hoogwater Hotel „DE LINDE" wot on waar? VANDAAG MORGEN Eén Amerikanen gedoo door eigen rakettei DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1968 Raadsvergadering De raad van de gemeente Middelburg komt in openbare vergadering bijeen op 19 augustus om twee uur 's middags ten stadhuize. Burgemeester en wethou ders vragen o.m. een krediet van 89.000,voor verbetering van de openbare verlichting. Dienstencentrum Het diensten centrum voor bejaarden in het Schuttershof is weer met de aktivi- teiten gestart. Tot die aktiviteiten behoren: de bibliotheek, elke'dins dagmiddag kunnen van drie tot vijf uur boeken worden geleend; de gym nastiekclub, elke woensdagmorgen van tien tot elf uur; de pitrietclub, elke dinsdagmorgen vain tien tot half twaalf kan men eigenhandig ge bruiksvoorwerpen vervaardigen; de bridgeclub, elke dinsdag- en vrijdag middag. Natuurlijk kan men ook dammen en schaken. (Van onze correspondent) SLUISKIL In Sluiskil is het der de Zomerfestival zonnig begonnen. Zaterdag kwam men in de feesttent aan de Kerkstraat en in café Sluiskil handen te kort voor de kaartverkoop en voor het tappen van verkoelend hier en frisdranken. Vooral de oudere jeugd gaf acte de presence; de" ouderen deden het nog wat rustiger aan. Wanneer don derdag de kermis begint, zal het dub bel feest worden in Sluiskil. De ker mis is met een dag verlengd. De schutters strijden donderdag om een beker op de liggende wip. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de par- keernota die zojuist door burge meester en wethouders van Mid delburg aan de raad is aangebo den, wordt de mogelijkheid ge opend het aantal parkeerplaatsen tot 1975 te verdriedubbelen, van de huidige 1250 plaatsen tot 3525. In een eerder door het Zeeuwse Economisch Technologisch Insti tuut (ETI) samengesteld rapport, wordt de Middelburgse behoefte aan parkeerruimte voor 1975 ge schat op 3560 op een zomerse top dag. Een werkgroep bestaande uit de commissaris van politie, de directeur van gemeentewerken, een mèdewer- ker van het stedebouwkundig bureau Kuyken en een vertegenwoordiger van het E.T.I., heeft een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheden om het aantal parkeerplaatsen uit te breiden. In de bestaande straten en op de bestaande pleinen is volgens de werkgroep plaats voor 1250 auto's. De markt werd hierbij niet meegerekend, omdat die op donderdagen vanwege de weekmarkt niet beschikbaar is. In de bestaande reconstructieplannen kunnen nog 645 parkeerplaatsen ge schapen worden. De commissie ad viseert om nog in totaal 1630 parkeer plaatsen aan te leggen op de vol gende plaatsen: Molenwater, Klein Vlaanderen, Nieuwe Haven, Dok straat en omgeving, omgeving Sand- berglaan en omgeving Schroeweg. Het aantal van 1250, dat de com missie opgeeft als het huidige aan tal parkeerplaatsen, heeft men aan de lage kant gehouden. Ook werden verschillende parkeermogelijkheden voor minder dan vijf auto's verwaar loosd. Men hanteerde volgende ma ten; voor langsparkeren zes meter, voor dwarsparkeren 2,75 meter, ter wijl voor een autobus twee personen auto's werden gerekend. De werkgroep ziet mogelijkheden voor parkeerruimte aan de zuidkant van de stad en aan de centrumzijde van het Kanaal door Walcheren, daar dus waar het bijzonder hard nodig is. Men denkt aan het terrein dat be grensd wordt door de Löskade, - de (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het contact van de burgerij van IJzendijke met zijn oud-burgemeester J. Ficq, die op februari van dit jaar werd benoemd tot burgemeestér van de Limburgse gemeente Wittem, heeft een nieuwe vorm gekregen doordat is besloten tot een uitwisseling tussen IJzendijke en het kerkdorp Eys, dat tot de ge meente Wittem behoort. Eerste ontvangende gemeente is IJzendijke. Daar zullen zaterdag 17 augustus een gezelschap van rond de- 350 personen uit Eys arriveren. Een eerste „balletje" voor een dergelijke ontmoeting werd opge gooid tijdens de installatie' van de heer Ficq tot burgemeester van Dagblad voor 2eeland KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 01140-3751 Klokstraal 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong [Inspecteur) dreitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Sakker, Potgleterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nleuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, B'reltnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Europeplein 22, Hulst rel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Wee Ie 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mel- S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Wittem. Van IJzendijkse zijde waar daarvoor vooral de wethouders A. Termote en P. van Rijen geporteerd terwijl men bij het gemeentebestuur van Wittem een goede medestander vond in de persoon van wethouder H. Grooten. De laatste „warmde" op zijn beurt de grote verenigingen in Eys op. Het gezelschap zal 's morgens rond elf uur in IJzendijke arriveren. Voorafgegaan door de plaatselijke drumband zal men zich in optocht naar de markt begeven. Uit Eys ko men de schutterij met drumband, het zangkoor, de voetbalvereniging en het plaatselijke harmoniegezel schap. Uiteraard komen ook de nodi ge supporters mee. De besturen van de verenigingen worden om half twaalf officieel ten stadhuize ontvangen. Tijdens deze ontvangst zullen de genoemde vere nigingen op de markt optreden. Om twee uur stelt de stoet zich op en begeeft men zich naar de sportvel den bij het zwembad. Daar zullen twee voetbalwedstrijden worden ge speeld tegen elftallen van de voet balvereniging IJzendijke. Om onge veer kwart over vijf zullen de drie bezoekende verenigingen weer het een en ander laten zien en horen in de tuin van het bejaardentehuis. Om zeven uur wordt in de kerk een mis opgedragen met ZEmS van het ^00r uit Eys. Daarna, om ongeveer acht uur, vindt nogmaals een optreden, van ongeveer een uur, van de be zoekers op de markt plaats. Tijdens dit optreden zal tevens een huldiging plaats vinden van de kampioen Ne derland stadsomroepen 1968, de heer P. de Maertelaere met zijn secon dant, vlaggedrager J. van Haele, beiden uit IJzendijke. De dag wordt besloten met. een optreden van de drumband IJzendijke. De markt zal bij dit alles feestelijk verlicht zijn. Het hgt in de bedoeling, dat volgend jaar IJzendijkse verenigingen een tegenbezoek aan Eys zullen afleg gen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de Lange Leenweg is bij een T-splitsing een personenauto, bestuurd door F. B. uit Middelburg, in plaats van af te slaan rechtdoor gereden en in een sloot beland. Beide inzittenden, F. B. en G. D. uit Middelburg, moesten met verwondingen naar het Bethes- daziekenhuis worden overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Nieuwpoortstraat en de Dokstraat. De huidige bebouwing zou kunnen wor den geamoveerd en enkele handels bedrijven zouden naar het industrie terrein kunnen worden verplaatst. Men beschikt dan over een terrein van anderhalve hectare. Om het centrum zoveel mogelijk te ontlasten acht de werkgroep het no dig de parkeeraccommodatie juist daar te leggen, waar de voornaamste verkeerswegen de stad binnenkomen. Ten noorden van de stad is dit on getwijfeld de Sandberglaan, die straks het verkeer van de Dammen- weg zal moeten opvangen en nu reeds een belangrijke invalsroute is voor strandtoerisme. Enkele noodoplossingen meent men nog te vinden op de volgende terrei nen: Klein Vlaanderen, Hof van Tan- ge en Schoorsteenvegerssingel/Pot- tenbakkerssingel. In totaal nog 300 parkeerplaatsen. Dit aantal is niet meegeteld in het eerder genoemde eindtotaal. Voor de tijdstippen waarop de par keerplaatsen gereed moeten zijn geeft de werkgroep het volgende ad vies: In 1968: noodoplossing Hof van Tange, parkeerterrein Nieuwe Haven en Molenwater bij het ziekenhuis; in 1969: reconstructieplan Klein Vlaanderen, aanleg parkeerterreinen Klein Molenwater en Lange Gist- straat-Korte Delft; in 1970: gedeelte van het recon structieplan Achtersingel (Bolwerk); in 1971: parkeerterrein aan de Schroeweg. (Van onze correspondent) SLUISKIL. Toen de verkeers drukte van de huiswaartskerende strandbezoekers zondag zijn hoogte punt bereikte, raakte de brug over het kanaal ter hoogte van Sluiskil voor de zoveelste maal defect. De in middels gealarmeerde politie had handenvol werk de kilometerslange files auto's om te leiden over Terneu zen en Sas van Gent. Inbraak In een op het strand tussen de Handels- en Veerhaven stagnde consumptietent van de heer Oostenbrugge is ingebroken. Door de onbekenden is snoep en drank ter waarde van ongeveer vijf tig gulden meegenomen. Zij hadden zich toegang verschaft door het weg breken van een schot voor de con sumptietent en daarna enige ruiten uitgesneden. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag om kwart voor vijf werd de 7-jarige W. P. A. in de Dok- weg te Terneuzen door een auto aan gereden, toen het plotseling met zijn step de rijweg overstak. Het kind werd aan een knie verwond en door dokter Van Herk, die de eerste hulp verleende, meegenomen naar het zie kenhuis. De bestuurder van de auto, R. A. J. D. uit Terneuzen bleek bij controle door de gemeentepolitie niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij verklaarde zeer onlangs voor het rijexamen te zijn geslaagd, maar zijn rijbewijs nog niet te hebben afge haald. De auto is in beslag genomen. Philippine Eindles Maandag 19 augustus om half drie zal een eindles worden ge geven in de fruitteeltvakschool te Philippine. De les wordt gegeven in het verenigingsgebouw. Sluiskil (Van onze correspondent) Mede dank zij de .bijzonder gunstige weersomstandigheden zijn de eerste twee dagen van het zomerfestival bij zonder geslaagd te noemen. Ongeveer duizend bezoekers waren zaterdag en zondag aanwezig in de grote tent in de Nieuwe Kerkstraat om de verrich tingen van Bonny St.-Clair met haar orkest Lotusland en Les Cruches te aanschouwen. (Van onze correspondent) Het echtpaar Vanhuyfte-van Waes werd zaterdag in de feestzaal van café Sluiskil ruim in de bloemetjes ge zet en verrast met vele geschenken ter ere van zijn vijftigjarige echt vereniging. Onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden was ook burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen. De Sluiskilse fanfare, die vele ja ren een kwijnend bestaan heeft ge leid, liet bij dit gouden feest horen, dat het muzikale peil aanzienlijk ver beterd is. De fanfare telt inmiddels weer negentien werkende leden. Ze is voornemens een uniformenfonds op te riéhten. Verbouwing Burgemeester en wethouders zullen de raad woensdag 21 augustus voorstellen het krediet voor het uitvoeren van de tweede fase van de verbouwing van de chris telijke nationale school aan de West- wal met 12.363,65 gulden te verhogen tot 168.280 gulden. Taalmethode Burgemeester en wethouders zullen de raad voorstel- een krediet van bijna 1.265 gulden beschikbaar te stellen voor de aan schaf van een nieuwe methode voor Nederlandse taal ten behoeve van de openbare Jan Ligthartschool. Amro-bank De Amsterdam-Rot terdam-Bank n.v. in Rotterdam is van plan haar kantoren aan de Grote Kade en aan de Lange Kerk straat op te heffen en haar aktivi teiten te concentreren in één nieuw bankgebouw aan de Singelstraat. Ten behoeve hiervan is door de bank reeds aangekocht een aantal kanto ren en magazijnen, die eigendom waren van de firme V. Melle. Voorts is aangekocht een aangrenzend ter reingedeelte behorende tot het Slot Ostende. Om een zo efficiënt mogelijk geheel te krijgen wil de bank er nog een perceel grond van ongeveer 50 vierkante meter bijhebben dat be hoort bij het achterterrein van het kantoor van de dienst van gemeen tewerken. B- en w. zullen de raad woensdag 21 augustus voorstellen het perceel tot 1 januari 2000 uit te geven in erfpacht. Centrale verwarming Als de raad ermee akkoord gaat zullen 60 woningen aan de Nachtegaallaan worden voorzien van centrale ver warming. De raad wordt gevraagd een krediet van 210.000 gulden hier voor uit te trekken. De kapitaalslas- ten, die op f 24,50 per woning per maand worden berekend zullen door de bewoners volledig worden terug betaald in de vorm van een huur verhoging. Eerste paal Op 23 augustus om kwart over elf 's morgens zal als zichtbaar begin van de nieuwe vesti ging van de n v. Bouwstoffen v.h. A. E. Braat te Gooes een eerste paal worden geslagen. Dit zal worden ge daan door de heer R. J. Vos, gepen sioneerd algemeen procuratiehouder van de n.v. Het bouwterrein ligt aan de Industriestraat 13. Rilland Brommer over de kop Op rijks weg 58 ter hoogte van de grens Zee land - Brabant, is zondagmiddag om 1 uur de bromfietser A. J. P. uit Leidschendam van het rijwielpad in de berm gekomen en over de kop geslagen. De bestuurder zelf kwam met de schrik vrij, de duopassagier R.B., eveneens uit Leidschendam, liep hierbij een hersenschudding op en moest worden overgebracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom. De brommer werd ver nield. Oefenwedstrijd Rillandia Van avond (maandagavond) speelt Rillan dia I een oefenwedstrijd tegen een sterk militair elftal uit de Kort Hei ligen kazerne uit Bergen op Zoom, De Wedstrijd begint om 7 uur. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Burgemeester P, Molthoff opende zaterdagmiddag de nieuwe gymnastiekzaal, die het dorp Hengstdijk „dank zij veler samen werking" aldus de burgemeester, rijk is geworden. Zoals wij zaterdag reeds berichtten werd edg ymnastiekzaal prachtig ver bouwd van een oude landbouw- schuur. Met trots kon de heer Molthoff me dedelen, dat het nieuwe gebouw de gemeente Vogelwaarde (waaronder Hengstdijk ressorteert) geen finan ciële zorgen baart, dank zij een gun. stige subsidieregeling. De opening werd verricht door de onthulling van een plaquette in de hal van het gebouw, vervaardigd door Niels Steenbergen. Het stelt een kie vit voor met vier kievitseieren, her innerend aan het gemeentewapen van Vogelwaarde en tevens de een heid uitdrukkend van de vier kerk dorpen, waaruit de gemeente bestaat. De sleutel van het gebouw werd door de burgemeester overgedragen aan de voorzitter van het schoolbe stuur, pastoor G. Bongenaar, die in zijn toespraak herinnerde aan de doeleinden van lichamelijke opvoe ding, zoals die vanaf de Grieken in opeenvolgende cultuurfasen werd ge zien. Het woord werd o.m. nog gevoerd door het hoofd der school de heer Schelfhout en door de heer J. Klaas- sen,inspecteur lichamelijke opvoe ding. Schoolkinderen gaven tussen de bedrijven door gymnastiekdemonstra- ties. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Door de café houder A. de B. van pand Dam 33 werd gemeld, dat er rookontwikke ling was bij het levensmiddelenbe- drijf van H. Vader op Dam 29. De brandweer rukte direct met groot materieel uit en ontdekte dat aan de achterzijde van dit pand de vlammen uit de ruiten sloegen. Drie kwartier na de melding was men de brand meester. Het gehele magazijn is uit gebrand, terwijl winkel en woon ruimte eveneens schade opliepen. De aangrenzende percelen werden niet beschadigd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag werd op de Lange Noordstraat bij het post kantoor de heer W. W. uit Rotterdam aangereden. Hij moest gewond naar het Gasthuis. De crèmekleurige Volkswagen, die de aanrijding veroorzaakte, is door gereden. De bestuurder van een rode Volkswagen moet het ongeval gezien hebben. Deze bestuurder en andere eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie in Mid delburg. (ADVERTENTIE) U kunt beter altijd uw bril dragenOok bij sportj Daarvoor zijn sport-mon- turen en onbreekbare gla- zen onmisbaar. Gediplomeerd opticien Gediplomeerd kontaktlenzenspecia list Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 (ADVERTENTIE) Centrale Verwarmings Materialen voor zelfbouwers of doe-het-zelvers Hand. Ond. CEVEMA - Tilburg Heuvelring 39, tel. 04250-33280-33713 (Van onze correspondent) KAMPERLAND Afgeleid door een paar kinderen in haar auto, ver loor mevrouw W. uit Breda op de Rippolderseweg in Kamperland de macht over het stuur en vloog de sloot in. De auto werd zwaar bescha digd en de vrouw liep een gekwetste arm op. Een Duitse pefsonenauto, bestuurd door zekere W. T., en een Nederland se, met aan het stuur G. J. uit Oss, zijn op de provinciale weg bij Ban- jaard tegen elkaarg ebotst. Ze wer den ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Tegen het ontwerp- bestemmingsplan Goes Noord 1 zijn geen bezwaren ingebracht. Het plan heeft vanaf 24 juli j.l. gedurende één maand voor een ieder ter inzage gelegen. Dat delen burgemeester en wet houders van Goes de raad mee in een voorstel het plan vast te stellen In een inleiding bij dit Plan wijzen b. en w. erop dat het gebied binnen de grenzen van het plan reeds ver schillende jaren aan het ontvolken is, terwijl bovendien het noordelijke gedeelte van het plan (omgeving Mattheus Smallegangesbuurt) mo menteel (n vergaande staat van ver val verkeert. Deze toestand is volgens het col lege onhoudbaar en vraagt om ri goureuze en snelle voorzieningen. Deze zullen moeten bestaan uit een forse aanpak van de sanering en het realiseren van een nieuwe bestem mingsplan aangepast aan de eisen des tijds, waarvoor het onderhavig plan als basis kan dienen. Verder delen b. en w- mee dat de hoofd-directeur van de rijksdienst voor de monumentenzorg enkele op merkingen ten aanzien van het be treffende bestemmingsplan ter kennis van de raad heeft gebracht. Deze opmerkingen beperken zich tot en kel details van de plankaart en de voorschriften. De hoofddirecteur heeft grote waardering voor de op zet van het plan. Met het oog op het verkrijgen van een rijksbijdrage in de saneringskos- ten in dit gebied hebben b. en w. een exploitatieberekening opgesteld voor de uitvoering van de eerste fase van het plan. De totale ver wervingskosten zijn geraamd op bijna 1.398.000 gulden. In deze verwervings kosten kan op grond van de „Beschik king bijdragen saneringsplannen" een bijdrage van het rijk worden vèrwacht van 80 procent of rond de 1111.200 gulden. De resterende ver wervingskosten, zijnde 277.800 gulden denken b. en w. te dekken uit het fonds voor stadsontwikkeling en sfadsvertering. De overige niet subsidiale kosten van deze sanering, bestaande uit het bouwrijp maken van gronden en renteverliezen zullen als „kosten van stadssanering" ten laste van de alge mene dienst van de gemeente blij ven, voor zover deze niet kunnen worden bestreden uit de opbrengst van voor de verkoop vrijkomende gronden. De ongedekt blijvende „kosten van stadssanering" worden geraamd op 240.011 gulden. De exploitatierekening zal de raad tijdens de vergadering van woensdag 21 augustus worden voorgelegd. De vergadering begint om 7 uur. (ADVERTENTIE) Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST; Houtmarkt 6 Tel. 01140-3456 TERNEUZEN: Kersstraat 13 Tel. 01150-3553 Morgen, dinsdag 13 augustus; Hansweert, 6.11 en 18.13; Tem«.| zen, 5.35 en 17.39; Vlissingen, en 17-07; Wemeldinge, 6.47 en ujl (ADVERTENTIE) KLOOSTERZANDE Specialiteit: Westerschelde schotel. OOSTBURG Ledel 20 uur Zwarte markt der liefde, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hartentroef in Tokio voor OSS-117, lij HULST Bioscoopgebouw 20 uur Le Grand Restaurant KLOOSTERZANDE J. de Waal 15 uur Kermisschietinj Willem Teil 15 uur Kermisschietmj MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17,31) us Tentoonstelling „Spoorwegen in Z«. land" GOES Weeshuis Singelstraat 10-12 en 14-17 uts Tentoonstelling stads- en dorpsgezichte ST. NIKLAAS Eden In het rijk der zilveren leeuwu alle leeft. Palace Leven op te leven, 18 j. Select De jonge wilden, 14 J. GENT Capitole Giant, 14 j. Majestic De Corniaud, 18 j. Piaza De liefdescarrousel, 18 j. Select Spion in de klein, 13 J. BRUGGE Zwart Huis Stoutmoedige dievegge lij Forum Cash cash, 18 j. Capitool De kleine bader, a l. Scala Traffic te Beyrouth, 18 j. YXTWERPEN Rex De erfgename van Singapore, lil 10. 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 «I Odeon Raad wie komt dineren, a.l. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Pathé Angélique en de sultan, 14 J. 12, 14, 16. 18 en 20 uur Rubens Dr. Zjivago, 14 j. 12, 16 en 21 uur Ambassades De vos, 14 j. 12. 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Savoy Het wonder der liefde, 14 J. 12, 14, 16, 20 en 22 uur Astrid De cracks, a.l. 10, 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Quellin De extravagante dr. Doolitt», a.L; 14, 17.15 en 20.30 uur. Astra The sound of music, a.l. 11.15, 14, 17.15 en 20.30 uur Capitole Tarzan and the jungle boy, li 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Metro Wat gebeurde in het donker, UI. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur TERNEUZEN Luxor 20 uur Harten troef in Tokio voor OSS-lk 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur Zwarte markt der liefde, 18 j. KLOOSTERZANDE J. de Waal Schieting voor bejaai'to ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag BRUGGE Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag U BENT OS MAN D/E WE NOD/S HEBBEN OM O/VS VAN B/LLV THE MD TE BEVBODENj' W/LT 1/ ASS/STENT VAN DE SHEP/FF /VODDEN 7?., /K KWAM WEB OM WEPK TE ZOEKEN... /K DENK DAT!K HET EE- SOS W/ VONDEN HEBfXNOvi. m (VERVOLG VAN PAGINA „Dat is dan alleen nog maar reet zichtbare schade. Het is b beeld nog niet te overzien in mate de land- en tuinbouw g heeft. Voor diverse landbouw tuinders heeft de wolkbreuk ii geval catastrofale gevolgen zei ons gemeentesecretaris Ch Kaam van Woensdrech.t. Kort na het begin van de breuk begon de telefonade n brandweerkazerne: „Onze staat vol"; „Mijn huis staat „Er is hier een heel stuk wi dwenen". Brandweercomman Backx moest er al gauw toe be| de assistentie van de Ber Zoomse brandweer in te roep< kwam. In Hoogerheide bleef de str; lichting de hele nacht branden ongeveer 60 man sterke ploe brandweerlieden, personeel; van gemeentewerken en vrijwij de gelegenheid te geven zo sne gelijk enige orde op zaken te s In Ossendrecht gaf een tot o hemd natte burgemeester A. va leiding aan een twintig man ploeg van brandweerlieden en neelsleden van gemeentewerke bijzonder hard gewerkt heeft gevolgen van de wolkbreuk v pig uit te wissen. Voor zover d; gelijk was althans In de Laagstraat en de om, daarvan was het, wat de burgi ter noemde „één kolkende zee' bewoners hadden er te kampt Wateroverlast. Ook in de polde de schade groot. Veel wegen bujten het dorp kwamen bl_ staan. In de Koningin Wilhei straat stond het water hier ei Yjl cm hoog. Veel auto's strai Het water liep er veel huizi kelders) in. Hetzelfde, zij het in minderel was het geval in de straat O: wateroverlast hadden ook de ners van diverse huizen langs lie lenemd en de Molenstraat. »knffipunt bij 't beeldje" ston - eel blank. Op de hoek van dè s a onze redactie buitenlari SAIGON/TOKIO - Acht A «aaase infanteristen zijn om h; ven gekomen, toen een Ameri vnegtuig zaterdagmorgen te die eenheid raketten afvi I tg Amerikanen raakten ge B"52 bommei van w zondag na een .?Bb* een maand hun aan t Noord-Vietaam hervat, van a m Tho' .de speciale adi delinCTcri ^00rd.vi6tnamese oncte noi if u fatie in Parijs, is u: daar w^f° u U aangekomen. b mieï \aarsch«nlijk spreken me vliegen °nygmDen vervolgens T)i naar Pairijs. YounA^n\aaT senator St hoge fim?r eft verklaar vietnamsc nssen van de Vietnamese regering grote bed banken™:?11, bij buitenl winti in q te zijn ds ht S ln SalSen ten val komt.

de Stem | 1968 | | pagina 2