Veel gemeenten krijgen nieuwe burgemeester ZIT ER TENMINSTE BOVENOP 79 98 1.39 22 49 Nieii Zeel: DIT JAAR 13 VACATURES FC Nürnberg streeft naar 9000 leden koffiemelk 179 «tombola 91 nu79 faf laf ruit 2ST„t79 Liebfraumilch of Bernkasteler Riesling 498 f frou frou 75 Spar lucifers 55 Chic hairspray 375 12 schrijf- stiften 299 poederkoffie dessertpudding 69 eierbeschuit varkensvlees S3 75 snijbonen 115 UIT ONZE SUPERMARK" /mals, ibraacL Aanvoer zeer gr< Even uitb Bonnie VLAMDRAGERS TEGEN HAAIEN BESCHERMD f groei vai Bedorven maag en diarree ENT0S0RBINE rib/haascarbonade OSSESTAART varkensbraadstuk VARKENSLEVER 2 biefstuk tartaar Solliciteren Genoeg kandidaten Geen vrijgezel f ALLROUND SCHAVER BESTEKZOEKER Houtbedrijf Moerdijk J- :it nü 75 Vrijdag en zaterdag: 500 gram 500 gram 500 gram Maandag 250 gram Dinsdag 3 W Donderdag 2 KOMKOMMERS 5 grote Italiaanse PERZIKEN Zaterdag Kilo DRUIVEN uit Italië Maandag 500 gr panklare SAVOOI E KOOL 2Vi kg AARDAPPELEN SOVJETRUSSIS VICE-MINISTEÉ VERMOORD 'im DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1968 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nog dertien genieenten krijgen dit jaar een nieuwe burgemeester. In twee gemeenten staat de zetel van de eerste bur ger al open van 1 april af. Het is bljjkbaar heel moeilijk geweest om voor Heiloo en Hellevoetsluis tijdig een nieuwe burgemeester aan te trekken. De twee posten zullen wel gauw worden bezet. Wie graag in een van deze gemeenten eerste burger zop willen zjjn, hoeft niet de moeite te doen om nu nog te solliciteren. gustus, Wageningen, 1 april en Geen nood, er komen genoeg plaat sen vrij. Zelfs bijzonder aantrekkelij ke gemeenten. Kansen te over voor mensen die goede papieren en de politieke kleur mee hebben. Vrij zijn of komen de burgemeesterplaatsen in: Baarle-Nassau, 1 november, Liempde, 1 september, Veghel, 1 de cember, Roermond, 1 augustus, Cas- tricum, 1 december, Ouder-Amstel, 1 oktober, Schermerhorn en Zuid en Noord-Schermer 1 juli, Wormer- veeir, 1 september, Veenendaal, 1 september, Assen, 1 oktober, Hee renveen, 1 december, Assen 1 juli, Heerenveen, 1 december. Het Gelderse Druten zal op 1 ja nuari 1969 een nieuwe burgervader krijgen. Hetzelfde geldt voor het Utrechtse Vreeland en Nigtevecht. Volgend jaar komen ondermeer de volgende plaatsen vacant: Den Bosch en Scheemda 1 februari, Doorn, 1 mei, Haarlem, 1 juni, Arnhem, 1 juli, Oldenzaal 1 juli, Voorst, 1 au- ti-revolutionair worden benoemd in een gemeente met bijna alleen ka tholieken. Een stil dorp krijgt geen „doordouwer". Een bescheiden, rus tige, maar bekwame bestuurder komt niet in een gemeente met grote groei kansen. een socialistische vakbonds bestuurder wordt wel benoemd in het rooie Zaa/idam, maar niet in Wassenaar. Weert, 1 november. Er zijn genoeg mensen die graag burgemeester willen worden Liefst van een zo groot mogelijke gemeen te, want dat betaalt het best. Hoe groter de gemeente, des te minder verstand hoeft een burgemeester van gemeente-administratie te heb ben. Dan wordt veel meer gelet op bestuurlijke kwaliteiten, want in gro te gemeenten zijn genoeg ambtena ren met deskundigheid op verschil lende terreinen Maar in kleine dor pen maakt een bekwame ambtenaar met ervaring in de administratie ve rompslomp goede kansen Zo'n man moet dan natuurlijk ook nog voldoen aan de vele eisen die aan een burgemeester worden gesteld: kunnen leiding geven, met mensen kunnen omgaan, representatief zijn enz. Kernvragen bij de benoeming van een burgemeester zijn: past de ze man in de betrokken gemeente en voldoet hij aan de speciale eisen die de gemeente stelt? Er zal dan ook niet gauw een socialist of an- Een half jaar voor een burgemees tersplaats vacant komt, wordt in de Nederlandse staatscourant en enke le vakbladen de sollicitatietermijn open gesteld. Dat is het moment waarop een aantal Nederlanders visioenen heeft van fabrieken openen, honderden huizen bouwen en linten doorknip pen De eigen kansen worden al of niet geen totbeslui twordteen woeng met gewogen en tot besluit wordt een sollicitatiebrief aan de koningin ge schreven Zo maar op gewoon pa pier, wel met veel bijzonderheden ovei leeftijd, levensloop bestuurs- ervaring enz. Als het kabinet van de koningin de sollicitatiebrieven heeft ontvangen, worden ze doorgestuurd naar het ministerie van Binnenland se Zaken. Het ministerie vraagt ad vies aan de commissaris van de ko ningin in de provincie, waar de bur gemeesterszetel vrij komt. Er wordt een zgn- antecedentenonderzoek in gesteld. Eventueel nodigt de com missaris der koningin de meest se rieuze kandidaten voor een gesprek uit. Het is wel gebeurd dat een com missaris plotseling bij een kandidaat thuis aanbelde, om te zien hoe de man in zijn gewone doen was. De commissaris doet een voordracht van tenminste twee namen aan de minister van Binnenlandse Zaken. Op het ministerie worden de kwa liteiten, politieke kleur enz. van de voorgedragenen eveneens serieus be keken. Als resultaat van het onderzoek wordt de meest geschikte kandidaat bij de minister ter kennismaking uit genodigd Volgens oud gebruik pre senteert de kandidaat-burgemeester zich in al of niet gehuurde - jac quet. Op dezelfde dag maakt hij kennis met de secretaris-generaal van Bin nenlandse Zaken en met de chef van de afdeling binnenlands bestuur van minister van Binnenlandse Zaken de minister van binnenlandse zaken de meest geschikte kandidaat ter benoe ming dooi de koningin voor. Be stuurskwaliteiten, deskundigheid en politieke kleur zijn doorslaggevend. Vrijgezellen maken nauwelijks kans om voor benoeming tot burgemees ter in aanmerking te komen Een vrijgezel kan toch moeilijk burger vader zijn, wordt gedacht. En wie zou ere-voorzitster van de kinderbe scherming, het dameskoor en de missieclub moeten zijn? Ook vrou wen komen in het spel nauwelijks voor: er zijn maar twee vrouwelijke burgemeesters op de meer dan 900 gemeenten in ons land. Bij de komende burgemeestersva catures zal er diverse keren in de vergadering van de ministerraad over worden gesproken. Want benoe mingen voor gemeenten met meer dan 50.900 inwoners worden in de ministerraad aan de orde gesteld. Voor kleinere gemeenten gaat de voordracht rechtstreeks van de mi nister van Binnenlandse Zaken naar de koningin. MEXICO CITY (A.N.P.) Ze ventien jongens, die de deelsta ten van Mexico vertegenwoordi gen, zullen op 6 oktober de olympische vlam zwemmend van het fregat, waarop de vlam naar Mexico is gekomen, naar de oever in Vera Cruz brengen. Die laatste kilometer voor het Mexicaanse land leverde echter een moeilijk probleem op, om dat haaien de klist voor Vera Cruz erg gevaarlijk maken. De organisators kwamen op het idee vier kleine marineschepen in te schakelen, die een aluminiumnet door het water zullen slepen om de haaien bij de zeventien zwem mers (en de olympische vlam) weg te houden. NEURENBERG (A.N.P.) p, Duitse landskampioen F.C. Nürnberg tegenstander van Ajax in de eerst,' ronde van het toernooi om de Ears, pese beker voor landskampioenen, i, een ledenwerfactie begonnen. In lj(]| hoopt men het ledental tot 9000 t, hebben opgevoerd, waardoor de ver. cniging de grootste van West-Duitj. land zou zijn. Op het moment telt de club, die d. Wener Max Merkel als trainer heeft, 5500 leden. Merkel overigens doet a! het mogelijke om zijn pupillen voor het komende seizoen weer in optj'. male conditie te brengen. Zo wordej de spelers van het eerste elftal in een trainingskamp in het Kleinwalserti door bekende atleten, zoals de ex. wereldkampioen skiën Luggi Leitner en de oud-Duitse kampioen op de 401 meter Jürgen Kalfelder, onder han, den genomen. Tot onze diepe droefheid is heden Overleden iri het bejaardencentrum „De Blauwe Hoeve" te Hulst, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, mijn innig geliefde man, vader, groot vader, broer en' oom, de heer ALPHONS VAN DEN BERGEN echtgenoot van Elodie Naessens in de gezegende ouderdom van 81 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Stoppeldijk G. v.d. Bergen M. v.d. Bergen-Everaard Georgette Sluiskil J. Valckx G. Valckx-v.d. Bergen Tonny en Johnny Hengstdijk J. v.d. Bergen A. v.d. Bergen-Dophemont Ria, Ferdy, Paul en Patrick Axel II. Drubbc) M. Drubbel-v.d. Bergen Anja Sluiskil Th. v.d. Bergen M. v.d. Bergen-Vernimmen Hulst, 7 augustus 1968 Huize „De Blauwe Hoeve" De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op vrijdag 9 augustus 1968 om 10.00 uur in de r.-k. parochie kerk te Stoppeldijk. Rozenkransgebed op donderdagavond 8 augustus om 19.00 uur in de kapel van „De Blauwe Hoeve" te Hulst. Bijeenkomst vrijdagmorgen 9 augustus om 9.15 uur in Huize „De Blauwe Hoeve" te Hulst, ver trek naar Stoppeldijk 9.30 uur. Tot ons leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze trouwe medewer ker, de Heer AUGUSTINUS L. VAN BROEKHOVEN S. Goudstikker N.V. Bergen op Zoom. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid door een noodlottig ongeval ons lief dochtertje én zusje OLGA in de leeftijd van vijf jaar. Ossenisse A. R. Th. Kuijpers M. Kuijpers-van Esbroek Eddy Monique Franck Ossenisse, Koningsdijk 19. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 10 augustus a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk. Gevraagd voor direkt een voor 4-zijdige bank leeftijd boven 25 jaar en Loon nader overeen te komen. Haven 1, Moerdijk tel. 01683-353. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor de bewijzen van deelneming die wij mochten ondervin den bij het overlijden van onze kleine lieveling RENé 's-Hcerenhoek, Fam. G. Capello J. Capello-Raas en kinderen Hierdoor wordt bekend gemaakt, dat de echtelie den Wijbe Smits en Johan na Wilhelmina Bieger, beiden wonende te Breda aan de Havermarkt no. 27 27a, zich hebben ge wend tot de Arrondisse- ments-Rechtbank te Bre da met verzoek goed te keuren, dat door hen als nog wordt overgegaan tot het maken van casu quo wijzigen van huwelijks voorwaarden. Het ont werp der te maken huwe lijksvoorwaarden ligt ter griffie van voormelde Rechtbank ter inzage van een ieder. De Rechtbank heeft bepaald dat schuld eisers door Haar in raad kamer kunnen worden ge hoord op vrijdag 6 septem ber 1968 te 10.30 uur in het Paleis van Justitie, Kloos terlaan 46, Breda. Breda, 6 augustus 1968. Mr. T. J. Houtman procureur. Gevraagd op klein transportkantoor te Rotterdam Centrum steno-typiste Ned. Reiskosten worden ver goed. Brieven onder no. 25264. bureau van dit blad. kosten U vakantiedagen Weg van huis, andere eet- en leefgewoonten en..^plotseling „loopt U leeg", wordt U wee en onpasselijk. Hoe vaak komt het niet voor dat U last krijgt, juist op vakantie. Wat zonde en onnodig, zo'n nare maag en darmstoornis. ENTOSORBINE - witte, aan gename tabletten - bevat 6 snelwerkende stoffen die de maag tot rust brengen en de ingewanden zuiveren - de diarree stopt. Voor die typi sche zomernarigheid hoort ENTOSORBINE (f2.25 pet buisje) in elke reisapotheek, Keem voor de zekerheid een huisje mee. U is zo weer in orde en hoeft geen dag van Uw vakantie te missen. zuivert maag en ingewandei Op klein modern kan toor te Rotterdam, om geving Station Blaak, gevraagd: MEDEWERKER voor loketwerk en be vrachten, eventueel be kend met douanefor maliteiten. Met vakan tie-afspraken kan reke ning worden gehouden. Reiskosten worden ver goed. Brieven onder nr. 25265 bur. van dit blad. w van 205 nü pakje grote zak 2 flessen pak goud 2 pakken bus T? v-< pot 100 gram 360 nu -10% 2 pakjes -10% 2 rollen -10% blik 200 gram -10% T 1/1 blik hollandse -10% - -■ v 368 168 448 110 88 Bijde Prijswijzigingen voorbehouden. voel je je thuis! (Van MIDDELBURG Erl nieuwe bedrijven moell werkgelegenheid. Wann' dit een snellere toenem en zeker de evenwicht! Dit wordt opgemerkt in dag verschenen arbeidsmar ving door het districtsbure arbeidsvoorziening in de Zeeland te Middelburg. Voor 1967—1968 wordt van de beroepsbevolking land aangegeven van 600 tj aantal bezette arbeidsplaa' niet meer dan 100 zou toem ze wat ongunstige situatie paald door het wegvallen,, van werkgelegenheid, va, grote eenmalige werken, zod breding van het kanaal Te: Gent, en de zich nog stee zettende afvloeiing uit de 1 In de bovengenoemde penoi alleen al om 500 arbeic gaan. MOSKOU (AFP). De vice-minister van de Russisi ratie Evguenl Katsjaylow is vriend op 26 juli vermoord c hem niet geholpen had aan ting in Moskou. Dit staat i sche bladen van gisteren. De minister werd met zijn resse vermoord in zijn werl De moordenaar,, de 29-jarigel Filatov, sloeg op de vlucj kon een week later in de worden gearresteerd. (Van onze corresponde KAPELLE. Duizenden met pruimen worden deze v| gelijks aangevoerd op de fru| in Kapelle-Biezelinge. De o< deze sappige zomervruchte volle gang en het geeft ei drukte op de bedrijven waar den geteeld, maar ook bij die ze bij de consument moet gen. Kapelle-Biezelinge heeft ogenblik de grootste pruimei ren van ons land. Dagelijks is hier een kwan 50.000 tot 70.000 kg van dit te koop en de handelaren ko alle delen van het land oil kopen. Het zijn de rassen Czar en die thans aan de veiling kom' begint de oogst van Reine d'Ouillins, een pruim die vele kennen als de Washington. Er is weer sprake van ei ouderwets seizoen met grot| opbrengsten. De geldelijke o Hoe wordt de mode Mini o Het antwoord lieten de m werpers in de Duitse Bondsre open, toen zij de collecties v winter presenteerden, ,?e'ter is> hat de minirok v( blijft. Evenzo zeker is het ech dat de maxirok terrein wint. schijnlijk zal de modebewuste oen compromis sluiten en mini en thaximantels dragen. Op de Berlijnse shows liepc mes en Ninotschka's. Alpine 'n alle variaties tot de brede

de Stem | 1968 | | pagina 4