Weg Nieuwvliet-Potj es wordt spoedig „berijdbaar" gemaakt BERGEN OP ZOOM IS ONDER INDRUK VAN AANSLAG OP ROGIER BUNKERS WORDEN GESLOOPT schip van Oncl oli LUCKY LUKE: BILLY THE KID Plan vooi en reci\ in Nisse Sterk vermo ZUID-BEVELAND „SLECHTSTE WEG VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN" Terneuzen gaat vuilophaaldienst saneren AGENT INCASSEERDER Dagblad De Stem Dagblad De Stern Vervuiling Hotelruimte Duitse meisjes overreden HARMONIE INBRAKEN NIEUW INCIDENT IN KOREA RHODESIë SCHORT CRIMINELE PROCESSEN OP INDRUK Zeven doden bij brand op Brits schip Scorpion verongelukt Strijd in China nog in volle gang Zes Nederlanders blijven nog in Deense cellen TERNEUZEN EEDE AGENT(E) Politie gaat fietsen en brommers verkopen AXEL Hoogwater wot tn waar? VANDAAG MORGEN Ruilverkavel DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 AUGUSTSUS 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De dienst open bare werken is zich er terdege van bewust dat het steeds groter worden de huisvuilprobleem op een moderne wijze en in goede samenwerking met de bewoners moet kunnen worden opgelost. Daarom treft men momenteel voor bereidingen voor een grote proef met plastic zakken voor het aanbie den door de bewoners van het huis vuil. Om te beginnen zullen in de peri ode van dinsdag 3 september a.s- tot en met vrijdag 8 november aan onge veer 650 aansluitingen in de bomen- buurt gratis 15 plastic zakken worden aangeboden. Het is de bedoeling dat in die periode het huisvuil uitslui tend in die zakken wordt aangeboden. De proef is gesplitst in twee perio den van 5 weken. In de eerste pe riode zal het huisvuil 2 maal per week worden opgehaald, terwijl in de tweede periode dit ophalen slechts 1 maal per week zal plaats hebben. Of eventueel in de toekomst in de gehele gemeente Terneuzen het huis vuil op deze manier zal worden op gehaald hangt voor een zeer groot gedeelte af van de resultaten van deze proef. De aangeslotenen in de proefwijk worden door middel van een rond schrijven zo goed mogelijk geïnfor meerd en aan het einde van de proefperiode wordt een volledige en- quetering uitgevoerd. Op maandag 19 augustus a.s. wordt om 14.00 uur een voorlichtingsmiddag gegeven voor afvaardigingen van alle Terneuzense vrouwenverenigingen. Bovendien zal worden getracht een permanente afvaardiging uit de vrou wenorganisaties te vormen, waarmee in de toekomst overleg kan plaats vinden met betrekking tot 't ophalen van huisvuil- Westkapelle Strandfeest V.V.V. Westkapelle heeft een strandfeest gehouden, waar honderden kinderen aan deel namen. Ze konden schatgraven, touwtrekken, poortjesspei beoefenen enz. enz. Na afloop reikte de secreta ris van de V.V.V.. de heer Huibregtse, aan de winnaars de prijzen uit. V.V.V. spelavond Donderdag wordt in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" een spelavond voor kinderen gehouden in de leef tijd van 4 t.m. 14 jaar. Begonnen wordt om half acht. (ADVERTENTIE) VOOR DIRECT GEVRAAGD een voor ons agentschap Lamswaarde ruime bijverdienstel Schriftelijke of mondelinge aan meldingen kantoor Steenstraat 14 Hulst Tel. 01140-3751 Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulsl. tel 01140-3751 Klokstraat I, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L K. M. de Jong (Inspecteur) dreitnerstraat 11, Ier neuzen let. 0) 150-4281. Th. de Sakker, Polgletersttaet 3, Terneuzen tel. 01)50-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst. tel. 01140-3168. M. Booers, Nieuwsttaal 41, Oostburg, tel 01170-2893. C Menu, Klokstraat I, Goes, tel 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman. Klokstraai I. Goes, tel 01100-8030. J. HOsken. Breitnerstraat 81 Terneuzen tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Wee Ie 4. Middel burg, tel. 01180- 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Gom, tel. 0110O5689. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De weg Nieuw- vliet-Potjes in West-Zeeuwsch- Vlaanderen krijgt een nieuw weg dek. Dit werk, dat naar verwach ting in het najaar zal worden uitgevoerd ,is inmiddels aanbe steed. Deze „slechtste weg van Zeeuwsch-Vlaanderen" (zie Dag blad De Stem van 13 sept. '67) heeft reeds verschillende slacht offers gemaakt en velen schade berokkend. De burgemeester van Groede de heer J. Everaars, heeft al vo rig jaar juli een „alarmbrief" ge zonden over het, zeker onder be paalde weersomstandigheden, haast niet te berijden wegdek. Provinciale waterstaat voelde aan vankelijk niet voor een te ingrijpende verbetering omdat de weg toch te veel verouderd is en gedoemd te ver dwijnen. Zuidelijk van de huidige is een nieuwe provinciale weg gepro jecteerd, die ook is opgenomen in het streekplan voor W.-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Burgemeester Everaars neemt ech ter aan, dat het nog wel een jaar of acht zal duren voordat met de aanleg van deze weg zal worden be gonnen. Verbetering van de huidigê weg is daarom urgent omdat voor al veel zwaar vervoer, autobussen enz. deze weg naar en van de Belgi sche grens blijken te prefereren boven de „officiële" route over Schoondijke en Oostburg. Een tweede „vrome" wens van het gemeentebestuur van Groede is nog niet in vervulling gegaan. Dat is de bouw van een waterzuiveringsinstal latie in het recreatiegebied van de gemeente. Door het drukke toerisme treedt, in 't hoogseizoen, een dermate vervuiling van watergangen e-d. op, dat het bestuur van het Waterschap Het Vrfje van Sluis vorig jaar zelfs sprak van een noodsituatie. Kern van dit probleem vormen ech ter de financiën. De kosten worden geraamd op ongeveer een miljoen gulden. De gemeente Groede kan een dergelijk kapitaal niet uit eigen mid delen opbrengen. Dan zouden de an dere voorzieningen daar teveel onder lijden. De aangewezen weg is rjjks- subsidi, waarvoor dan ook een aan vraag is ingediend. Vooral ook om dat de toeristenbelasting nog feit is daaruit zou een gemeente als Groede aanzienlijke middelen kunnen putten vindt burgemeester Eve raars het een normale zaak dat der gelijke werken uit de nationale pot worden gefinancierd: „Wij willen graag de mensen van vijf hoog in Amsterdam in onze gemeente een prettige vakantie bezorgen. Dat is echter een landelijk belang zodat bet rijk ons de helpende hand moet bie den". Groede is temeer op rijkssteun aan gewezen omdat men in 'n belangrijke sector van het toerisme met tegenslag heeft te kampen n.l. de zomerwonin gen. Een mogelijkheid zou zijn ge weest om de bouwers en bewoners daarvan te belasten. Terwijl nog en kele jaren geleden het gemeentebe stuur bijna dagelijks, ook door Belgen en Duitsers, werd benaderd over de mogelijkheid van het bouwen van een zomerwoning in Groede, is op dit punt een absolute stilte gevallen- Er wordt geen enkele woning meer ge bouwd. Enkele, die „voocuitge- bouwd" zijn, staan zelfs leeg. Er zijn geen kopers voor. Burgemeester Everaars zoekt de belangrijkste oorzaken daarvan in het „duurder" worden van het geld en van deze zomerwoningen zelf, die oompleet wel op een veertig duizend gulden komen. Op andere terreinen van het vreem- delingenbezoek heeft men in de ge meente niet te klagen. Er verblijven in Groede rond de twee duizend toeristen, die uiteraard in hoofdzaak verblijf houden in de vier campings. Het totaal aantal overnachtingen per seizoen wordt op 65.000 geschat. Pen sion-ruimte is er voldoende. De heer Everaars meent, dat vooral meer ho tel-ruimte dit gedeelte van de kust ten goede zou komen. De accommodatie van de campings dient naar zijn opvatting zeker nog te worden verbeterd. Vooral tijdens de seizoenstop blijken het aantal toilet ten enz- te gering. Burgemeester Everaars juicht trouwens de op han den zijnde wt, die aan de camping- accommodatie eisen stelt, toe. Een winstpunt voor het toerisme in Groede acht de heer Everaars de oprichting van de dorpsvereniging. Daarin zijn vrijwel alle plaatselijke verenigingen, diensten enz. samenge bracht, zoals de V.V.V., de onderwij zers van de drie scholen enz. Deze vereniging organiseert tal van acti viteiten waaraan trouwens ook de eigen bevolking kan deelnemen. Deze activiteiten variëren van ht beschikbaar stellen aan de badgasten van de bibliotheek tot het orga niseren van tenniswedstrijden voor veteranen. BALLUM (ANP) Bij Balltim op Ameland zijn twee Duitse meisjes, de 17-jarige Rose Annegret lit Letma- tbe-Roden en de even onde Jutta Lydia Drewer uit Menden, om het leven gekomen toen zij werden aan gereden door een personenauto. (Vervolg van pagina 1) BERGEN OP ZOOM. In de huis kamer duidt de enorme ravage er op dat de moorddadige bezoeker alles heeft afgezocht; laden en kasten ston den open. Toch heeft hij niet alle geld in huis gevonden. De buitengewone kunstcollectie (veel antiek zilver) liet hij onaangeroerd; evenals trou wens de brandkast. Volgens inspecteur E. Pompe van de Bergse politie weet men niet pre cies hoeveel geld het slachtoffer in huis had. De heer Rogier is niet ge trouwd en leefde alleen in zijn grote woning. De butler deed alle huishou delijke karweitjes, verzorgde zijn aristocratische baas en reed hem rond in een nieuwe Roils Royce. Een huishoudster of dienstbode was er niet. De politie gaat er vooralsnog van uit dat iemand uit de intieme kennissenkring van Christ Rogier de invalide man heeft overmeesterd. „Op een uitzonderlijk geraffineerd handige manier," aldus de heer Pom pe. Hij moet de heer Rogier binnen hebben gehaald toen deze om zes uur in de tuin zat op een stoel rustig een Engels romannetje lezend. De onont beerlijke wandelstok is namelijk de andere morgen door de politie op het tafeltje naast de stoel teruggevonden. Minstens tien meter van de huiska mer verwijderd; een afstand die de heer Rogier alleen nooit heeft kun nen overbruggen; de bezoeker moet hem dus hebben ondersteund. Om kwart over zes heeft een ken nis een oude dame uit de lommer rijke buurt nog bij hem op de stoep gestaan. Hij had met haar af gesproken naar de Braderie te gaan. Op haar bellen is niet opengedaan, terwijl ze in de kamer ook de tele foon hoorde rinkelen. „Ik dacht dat hij lag te rusten, maar vond het wel vreemd dat ik z'n stok in de tuin zag liggen." De harmonie „Concordia" had in de muziektent op de Grote Markt ter gelegenheid van de Braderie haar eerste nummertjes geblazen toen het bezoekers opviel dat beschermheer Rogier niet onder de toeschouwers was. Enkele oude vriendinnen had den op het terras van hotel „De Draak" een plaatsje vrij gehouden. De stoel bleef onbezet. Ook nadat één van de dames tegen zevenen pro beerde hem telefonisch te bereiken. Ze kon alsmaar slechts een „in-ge- sprek" toon beluisteren. De andere morgen bleek de hoorn zoals de politie zegt opzettelijk naast de naak te zijn gelegd in de kamer, waar zich het drama ontrolde. Dit sterkt de politie in haar overigens voorzichtige mening dat de aanval op de weerloze man in de vooravond moet zijn uitgevoerd. Buurvrouw Hagenaars, die onder het zelfde dak woont, vertelt niets bij zonders gehoord te hebben. Ook geen bezoekers te hebben gezien, al heeft de populaire Bergenaar nogal eens aanloop van vrienden en kennissen. Ze laat ons de extra-sloten op de deur zien. „Ik vind het allemaal maar eng. Er wordt hier de laatste tijd bijna wekelijks ingebroken. Veel vrouwen hier zijn doodsbenauwd." Twee'weken geleden is er in het huis van haar huurman Rogier ook een poging tot inbraak geweest. Men kwam niet verder dan het w.c.- raampje. De vrouw spreekt over Christ Ro gier als een „aardige, joviale, hoffe lijke, vriendelijke man; een echte aristocraat." Een bejaarde vriendin, bij wie de fabrieksdirecteur vaak thuis komt zü wenst onbekend te blijven zegt naar aanleiding van de inbraken in de buurt: „Ik heb hem eens gevraagd, PANMOENDJOM (Reuter) ïn de gedemilitariseerde zone tussen Noord- bn Zuid-Korea is gisteroch tend een Amerikaanse patrouille slaags geraakt met enige Noordkorea- nen. Een Amerikaan werd gedood. Het incident deed zich voor op nog geen anderhalve kilometer van Pan- moendjom, waar juist de militaire bestandscommissie bijeen was voor het bespreken van vorige incidenten. Tot dusver zijn dit jaar bij inciden ten tussen Noord- en Zuid-Korea acht Amerikaanse militairen gesneuveld en 32 gewond. SALISBURY (AP) Alle crimi nele zaken die voor het Rhodesisch hooggerechtshof worden behandeld, zijn gisteren opgeschort hangende een uitspraak van de rechters op 9 augus tus. Dan zal beslist worderi of men ak koord gaat met de uitspraak van de Britse kroonraad die heeft bepaald dat alle daden van de regering-Smith na de onafhankelijkheidsverklaring van 1965 ongeldig zijn. De zaak is aanhangig gemaakt door drie advocaten. wat doe jij nou, zo alleen in dit grote huis met zoveel kunstschatten? Hij zei, als er iemand binnenkomt ver dedig ik me wel. 't Is voor mij de vraag of hij zichzelf niet heeft willen verweren met het mes, waarmee de aanvaller hem heeft gestoken. Het was zijn eigendom." Degene, die de politie onschatbare inlichtingen heeft kunnen verstrek ken is butler Van den Boom, vader van vier kinderen. Al 21 jaar is hij de toegewijde huisknecht-chauffeur die zijn werk in het onmiskenbare rood-zwart gestreepte butlerjasje doet. De politie heeft hem absoluut verboden iets te zeggen over de af faire. Hij zou het nauwelijks kunnen, want hij is zwaar onder de indruk van het gebeurde. Hij vond zijn baas is bedkleding en kamerjas in het por taal toen hij hem zondagmorgen ge woontegetrouw om acht uur kwam wekken. Mede-directeur Jac. J. A. Snoek van de familie-n.v. v.h. Machinefa briek en Ijzergieterij Rogier Nerincx Richter N.V. zegt uitsluitend op een roofmoord te rekenen. „Rogier was heel goedgeefs, maar lenen deed hij nooit. Hij zei namelijk: „Lenen moet je nooit doen. Als je leent ben je het toch kwijt. Geef 't maar gewoon weg, dat is nog veel prettiger ook." Ik geloof daarom niet dat iemand bij voorbeeld een schuldbekentenis is wezen terughalen." Gistermorgen was het personeel, dat de directeur op de handen draagt, zeer terneerge slagen. De politie heeft tijdens het buurt onderzoek, aldus de heer Pompe, „veel pech gehad", doordat verschei dene buurtbewoners op vakantie wa ren. De dader heeft daardoor ook rus tiger en met minder kans betrapt te worden zijn laaghartig werk kunnen doen. WELLINGTON (RTR) Bij een brand aan boord van de Britse vracht boot met passagiersaccommodatie Go thic (15.911) ton zijn zeven passagiers en bemanningsleden omgekomen. Het brugdek en de passagiersverblijven werden verwoest. Er waren vijf pas sagiers aan boord. Twee Britse schepen en een Nieuw- ^eelands vliegtuig zijn op weg naar Mie Gothic. NEW YORK (RTR) Het Ameri kaanse tijdschrift „Newsweek" meldt in zijn jongste nummer, dat deskun digen van de Amerikaanse marine hebben vastgesteld, dat de vermiste Amerikaanse kernonderzeeër Scorpi on in diep water als een ballon is in gedrukt en uit elkaar is gesprongen. Dit gebeurde ongeveer 560 km ten zuid-westen van de Azoren, om streeks 21 mei, toen het schip van de Middellandse Zee op de terugweg was naar zijn basis in Norfolk, in Virginië. TOKIO (AP) Het officiële Volksdagblad van Peking heeft gis teren onthuld dat de leiding van Mao-Tse Toeng en Lin Piao bedreigd is door onbekende elementen, en in direct toegegeven dat de strijd tus sen pro- en anti-Mao-groeperingen in China nog volop aan de gang is. Het orgaan van de heersende Mao- groep in de Chinese communistische partij deelde in nadrukkelijke be woordingen mede dat Mao en diens vermoedelijke opvolger, minister van defensie Lin Piao, de enige lei ders zijn van de 700 miljoen Chi nezen. KOPENHAGEN (A.P.) De zes Nederlandse vrachtwagenchauffeurs, die vrijdag in Kopenhagen werden gearresteerd, omdat zij hun vracht wagens hadden gebruikt om drank en sigaretten te smokkelen, zullen tot 13 augustus in nechtenis blijven, z< heeft de Kopenhaagse politie meege deeld. Dan zal een rechter beslissen of zij op borgtocht zullen worden vrijgelaten. De politie wil geen verdere bijzon derheden bekendmaken, maar zij heeft al eerder gezegd dat er meer arrestaties verricht zullen worden. (Van onze correspondent) BRESKENS Drie grote bunkers, eik van 1000 kubieke meter, zullen worden gesloopt. Door de fa. v. d. Putten uit Oosthuizen is een begin met dit karwei gemaakt. Het werk zal ongeveer vier maanden in be slag nemen. Deze opruimingswerkzaamheden op het Spuiplein zijn noodzakelijk voor het aan te leggen dijklichaam op deltahoogte langs de haven van Breskens. Ook zullen het plantsoen en de mu ziektent in dit kader moeten verdwij nen. Voor de opruimingswerkzaamhe den wordt een pneumatische jekker hamer met een slag van 220 ton ge bruikt. Hiervoor is 12 kubieke meter lucht per minuut nodig. Reeds eerder is dit apparaat ge bruikt bij de aanleg van de metro in Rotterdam. Op de foto: Op deze plaats zullen de opritten worden gemaakt naar de nieuwe havenplateaus. Bromfietsdief gepakt De politie heeft de matroos van de kustvaarder „Reiger", A. S. G. uit Deume (Ned.) in die nacht van zondag op maandag aan „Het Schuttershof" te Terneu zen gearresteerd wegens diefstal van een bromfiets. Toen de man werd aangehouden gaf hij een verward verhaal over de manier waarop hü de bromfiets in zijn bezit had ge kregen. Hij werd ingesloten en maandag op transport naar de offi cier van justitie te Middelburg ge steld. Ongelukkige val Bij een val op het trottoir brak mevrouw A. Th. K. uit Terneuzen een scheenbeen en liep verwondingen op aan het hoofd. Dok ter Jiskoot liet haar naar het Julia- naziekenhuis brengen. Zeepkistenrace In het kader van de jeugdvakantieweken werden er in Terneuzen zeepkistenraces georga niseerd, waaraan vijf ploegen deel namen. De eerste prijs was voor het koppel Arend Dieleman - Piet Rie- mens, dat in 1 minuut 15,5 de afstand aflegde. Tweede werden Charlie van het Westeinde en Leo Koch (1.28.2), derden werden Max van Pienbroek en Hans de Zeeuw (1.31.6). De oor spronkelijke opzet van de commis sie was, het organiseren van zeep kistenraces met eigengemaakte wa gens, maar gezien de geringe be langstelling werden ook de toeschou wers uitgenodigd om deel te nemen. De uitslag van deze races was: 1 H. de Lindt en R. de Klerk 0.51.1; 2 R. Bruin en G. Harms 1.04.0 en 3 R. Clemminck en B. Hamelink 1.21.7. wgijgijijcv.èentM (ADVERTENTIE) Wij zoeken voor de bestelling van onze krant, aktieve en be trouwbare Interessante bijverdienste Inlichtingen bü de huidige agent P. Coequit of kantoor Dagblad De Stem, tel. 01170-2893. (Van onze correspondent) Een aantal in het eerste halfjaar van J968 door de gemeentepolitie van Terneuzen gevonden of onbe heerd aangetroffen bromfietsen en heren- en damesfietsen waarvan de eigenaars tot heden onbekend zijn gebleven, zullen na 8 augustus a.s. worden opgeruimd. Diegene die van een eventuele vermissing van hun voertuig tot nu toe geen aangifte deden of dit naar hun mening destijds onvolledig de den, kunnen zich alsnog voor 8 au gustus aan het politiebureau ver voegen. Erkende handelaren (geen parti culieren) die brommers en fietsen willen kopen, kunnen zich op 9 augustus aan het politiebureau (Ro- sengracht 15) vervoegen om na be zichtiging schriftelijk een bod te doen op het totaal van de dan op te ruimen voertuigen. Biervliet1 Concert Zeeuwse Koorschool Na dat men zondag tijdens de hoogmis heeft kunnen luisteren naar de su blieme zang van de jongens van de Zeeuwse Koorschool, zal men van dit koor nogmaals kunnen genieten dins dagavond in de kantine van het re creatiegebied „De Braakman". Hier zal de Zeeuwsche Koorschool o.l.v. de heer Evert Heijblok een populair con cert verzorgen. Tijdens dit program ma zullen volksliedjes e.d. ten ge hore worden gebracht. Benoeming Met ingang van 1 augustus j.l. is de opperwachtmeester van de rijkspolitie verkeersgroep Breda, J. de Jong, bevorderd tot ad judant. Gisteren is adj. De Jong ge ïnstalleerd tot groepscommandant van de groep Axel, in de vacature ontstaan door pensionering van adj. N. Schatborn. Morgen, woensdag 7 augustus: Hansweert: 1.43 en 14.10 uur. Terneuzen: 1.12 en 13.40 uur. Vlissingen: 0.40 en 13.09 uur. Wemeldinge: 2.18 en 14.47 uur. Yerseke Goed afgelopen Bij het nemejl van de bocht Havenplateau naar op.l rit Kaaistraat verloor de driewieligJ elektrische trekker van de heer Joil de Koeyer het evenwicht, viel oir,| ver en tuimelde van de dijk. De i De Koeyer, die de buiteling n maakte, kwam er met een vrij ern-l stige verwonding aan de voet tockl nog vrij goed vanaf. De heer Amp: I verleende eerste hulp en liet naar zijn woning vervoeren. Vaartocht Door de leden van del Watersportvereniging Yerseke werd I een vaartocht gehouden naar Wol. I faartsdijk. De start was om 10 uur, In het clubgebouw werden de prijzen I uitgereikt van de ballonjacht, welke I op de kermis werd gehouden. OmI uur werd gestart voor de terugtocht naar Yerseke. 's-Heerenhoek Excursie Door de plaatseljjke I afdeling van de Ned. Fruitteelt Or-1 ganisatie werd een dagexcureie naar I Z. Limburg gemaakt, waar de proef. tuin in Ulestraten bezocht weid. I Hier kon men de verschillende plamtafstanden, zoals het bedden. Groesbeek-systeem beoordelen. In Bingelrade en Born werden nog en kele moderne particuliere bedrjjven bezocht. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur I Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland City 20 uur The way west, 14 1. GOES Weeshuls Singelstraat 10-12 en 14-1H Expositie „Stads- en dorpsgezichten" Landbouwcentrum 10-12 en 14-16 lid Spreekuren voorlichting huishouding en gezin (tel. 01100-6440) Grand 20 uur Uppersevea 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur The great race, a.L TERNEUZEN Luxor 20 uur Frankje en Johnny, a.l. TERHOLE Wed. de Vijlder 14 uur Schieüng voor bejaarden VLISSINGEN Alhambra 20 uur Eiland van verschrikking, 14 j. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Tentoonstelling „Spoorwegen in Zee land" City 20 uur Koningen van de zon, 14 J. goes Weeshuls Singelstraat 10-12 en 14-17 uur Tentoonstelling stads, en dorpsgezichte! OOSTBURO Ledel 20 uur The great race, a.l. vlissingen Alhambra 20 uur Eiland van verschrikking, 14 J. (Van een onzer verslagge VLISSINGEN - CADZA WEMELDINGE De rijks] te water in Wemeldinge hee onderzoek ingesteld naar d l komst van de olievlekken d terdag j.l. werden waarger op de Westerschelde en ve delijk het strand bij Cadzant ben verontreinigd. Er is een vermoeden dat de ruwe aa afkomstig is van een vaartui toebehoort aan het schoom bedrijf Junius te Rotterdai schip was zaterdagmorgen half elf de Monroviaanse t Ragusa op de Scheldepooi in Vlissingen-Oost aan het pompen, omdat aan de tank< een reis naar Engeland, worden gewerkt. Het onderzoek zal, naar ver nog wel enige tijd in beslag r Morgenochtend zullen de get die monsters hebben genomen - olievlekken op het strand te Ca en het water van de Westerse worden gehoord. Dit werd gi meegedeeld door de groepscor dant van de rijkspolitie te wa Wemeldinge, adjudant J. Bro De nationale commissie voor j verontreiniging liet gisteren dat over olie op of langs de 1 schelde nog geen melding wa vangen. De zaak wordt, zo verl de men alsnog nagegaan. Aan berichten, als zou gisteij de Westerschelde nog een om rijke olievlek zijn gezien, werd het loodswezen te Vlissingen I rijkspolitie te water weinig wl gehecht. Regelmatig wordt c I Westerschelde gepatrouilleerd, teravond nog werd door het loo (Van een f 's-GRA VENPOLDER Nisse willen komen tot en recreatiecentrum zijn als bekend zijn er ongev<| nen verrezen, in een eeuv in te richten en daaromlj Nu is men zover dat en Recreatiecentrum „De zal opdracht worden gegeve wel de plannen voor het mu ledig worden uitgewerkt. Htjj Een en ander werd giste,, tijdens een persconferentie gemeentehuis van 's-Graven uit de doeken gedaan* door 1 meester jhr. mr. L. P. Quarl Ufford van 's-Gravenpoldc, Nisse en door de heer J. Wal gemeentesecretaris van 's-Gr polder, beiden leden van het tmgsbestuui In november 1966 deden b meester en wethouders van c meenten 's-Gravenpolder en de raden een voorstel in pri in te stemmen met de stic Tc? een streekmuseum in d 1632 daterende boerderij Mooije Staak" in het Ronde dertje, even ten zuidoosten Nisse. Dit streekmuseum isl centrale punt van een recr plan van beide gemeentel zich uitstrekt van het strand] de Biezelingse Ham tot aan i meentegrens van Heinken.- De boerderij is door de ruilv veling vrijgekomen. De boerderij ligt volgens b meester Quarles van Uffor een uniek punt, namelijk a: rondweg door Zuid-Bevt waarlangs toeristische route pen. En de boerderij ligt oi punt tussen het Zwaakse We net heggengebied rond Nisse Het reereatieplan van beic meenten, waarin al deze ob; worden genoemd, is een i werkt detail van het recreat port dat dooi het initiatief^ ue Bevelanden is opgezet. Dit comité heeft zich O] zoek van Gedeputeerde State z-eeiand verdiept in de dijkri en een inventarisatie ge: tan bestaande en gewenst "eatiemogelijkheden in he treffende gebied, „.•„"f'sb-eekmuseumplan wei eind 1966 bekendgemaakt e ;™^mst onthaald. Erg bela vindt burgemeester Quarles rW bet plan is opger °,r tde cultuurtechnische fet rapport voor de ruili »De Poel-Heinkenszar bctriff0pfeno.men.in de beg" n j die ruilverkaveli hoii'"der andere in verband r h„! ruilverkavelingsgeschi tua museum-planne: stilgestaan. Toen vorig

de Stem | 1968 | | pagina 2