BRESSIAANSE VISSERMANNEN ZIJN NIET VRIJ VAN ZORGEN Snoeshanen tegen de lamp gelopen in Middelburg AR? Gezellig onderonsje in plaats van feest In gesprek met Een halve eeuw Ons Bela Trein ontspoord te Roosendaal papier voor uw Pa§ ZEVIBEL- REUNIE Regering geeft over vestiging Shell geen inlichtingen WAAR KOMEN DE KWARTJES VANDAAN? Grootse sportdag te Hulst Jan de Winde AANDAG /ater nieuws en streek 3 - 5 uit Voetbal Menino Proef Stropers bezorgen beroepsvissers grote schade Geen opstoppingen meer in centrum van Middelburg Antwoord minister KLEUTER IN OESTERPUT IN GEVAAR Gestolen Ir. L. Vellekoop benoemd te Gelderland Kwartjes WIE ZAG PUYENBROEK Engeland bezorgd over Franse steun aan Biafra L-pen pil i Pil II DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1968 IANSTEEN en NIEUW- rter Colsen uit St. Jan- 40-2368 (b.g.g. 01140-3223) HOOFDPLAAT, BIER. Dausmaecker, IJzendljke, b.gg. 01152-383 JEESKENS, C ADZ AND JCHOO'NDtlUKE: tv. De and, tel. 01179-367 b.g.g. SLUIS: zr. Emilienme tel. 01177-746 ?OTHEKERS ard, tel. 5255 v.d. Boogert. tel. 2789 Hamann, tel. 2060 Van der Sande, tel. 2066 5REN ARTSEN n SAS VAN GENT: dok- uit Zaamslag, tel. 01153- DEEEN: dokter v.d. Vij. dijke, tel. 01176-388 (b.g.g, EUW-NAMEN: dokter De st, tel. 01140-3004 dokter F.lzerman, tel. VND ARTSEN >EREN: dokter Fijn van ïrneuzen, tel. 2320 (zatei- en 18-18.30 en zondag Van de Veen, Lange iddelburg, tel. 01180-2882. 10 v.m. zondag 11-12 vin.) uur Kermisschteting ur Frankie en Johnny, a.I. De terugkeer van de ze- 20 uur :e, a.I. 5 uur GaaiboBing T 15 uur Gaalbolling uur Schieting 5 uur Schieting 15 uur Schieting per 15 uur Schieting 15 uur Schieting t 15 uur Schieting uw 14.30 en 18.45 uur 14 1. a la minute, 18 J. en 20 uur ;taurant, a.i. i onder vandaag 3 onder vandaag onder vandaag s onder vandaag 1 9.30-12 en 13.30-17.30 uur ing Spoorwegen in Zeeland !St, 14 J. igelstraat 10-12 en 14-17 uur ing stads- en dorpsgezichten ir Le grand restaurant, a.I. LIG 5 uur Kermlsschieting ir Johnny, a.I fee, a.I. ouw 20 uut inute, 18 j. 0 uur verschrikking, 14 J. Is onder vandaag s onder vandaag s onder vandaag s onder vandaag idag 4 augustus: 10.24 en 23.09, Terneuzert Viissingen 9.30 en 22.13, 11.00 en 23.36. augustus: 11.54 Terneuzen 11-27 en 10.58 en 23.33, Wemel- (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De gevolgen van het opzeggen van het maatschaps contract vervult de vissers met zorg. Het „team" verandert in een baas-knecht verhouding, met alle nare consequenties vandien. Voor heen had je de schipper-eigenaar en de bemanningsleden, die vrijwel gelijkelijk in de besomming deelden. Daardoor had iedereen er be lang bij, dat er zoveel mogelijk werd gevaren en zoveel mogelijk gevangen. Nu worden er de gewone sociale lasten betaald. Dit be tekent, dat de „opvarendeh-werknemers" normaal hun w.w. krijgen als er om een of andere reden niet kan worden gevist. Als het te hard waait of te koud is kunnen ze nu zeggen: „Ons niet gezien." De schipper is dan de sigaar, hij blijft met zijn schip zonder inkom sten voor de wal liggen." Aldus J. de Winde, waarnemend-voorzitter van de jubilerende visserijver- -niring Ons Belang te Breskens. Het gaat de leden en dus de vereniging goed. Beter dan dat ooit in de halve eeuw van het bestaan van „Ons Belang" het geval is geweest. Toch wordt de viering van het ju bileum geen groot feest met een in drukwekkend programma. Op de zes tiende augustus is er een feestavond, eigenlijk een „onderonsje" van de vissers, de visverwerkers en een aan tal genodigden. Belangrijkste reden, die visser De Winde opgeeft voor de sobere viering is de wat „gedruk te" stemming in de vereniging door het afscheid van voorzitter C. Kos ten, die zijn werk elf jaar lang zo uitstekend heeft gedaan, dat men nu eigenlijk met de handen in het haar zit. Het is moeilijk de heer Kosten behoorlijk te vervangen. Jan de Winde voelt zich in deze situatie, als waarnemend voorzitter, niet geroepen om onder zijn leiding een groot feest te organiseren. Een lichtpunt is, dat ondanks het niet doorgaan van de visserijfees ten en dat nog wel in het jubi leumjaar dit jaar toch de Zevi- Het programma van de Zevi- bel-reünie op 17 augustus in Breskens, ziet er als volgt uit: De reünie begint met een bij eenkomst in „De Uitkomst" om tien uur. Om half twaalf ont vangt het gemeentebestuur de genodigden, gevolgd door een koffiemaaltijd in de vismijn om half een. Na afloop vertrekt men begeleid door de muziekvereni ging „Uit hel Volk, Voor het Volk" naar de vissershaven, waar om kwart over twee de winnende wimpel gehesen wordt. Om half drie begint een feeste lijke rondvaart. Receptie is van half vijf tot half zes in De Vis mijn. Om zes uur treden de vissers elftallen van Breskens en Arne- muiden tegen elkaar in het strijdperk. De wedstrijd wordt om acht uur gevolgd door een lampionoptocht, met aan het eind, rond half negen, een tap toe op het Oranjeplein. De re ünie wordt besloten met een vuurwerk, dat om half tien aan de vissershaven begint. bel-reünie in Breskes zal worden ge houden. De Zeeuwse Visserijbelan- gen heeft voor de zeventiende, dus een dag later een uitgebreid pro gramma samengesteld, o.m. met een feestelijke rondvaart van de vissers schepen, en zelfs 'n voetbalwedstrijd tussen de vissers van Breskens en Arnemuiden. Het aantal leden van „Ons Be- JMg schommelt rond de honderd. a« oe1Jn de 0PvaJenden van tussen „Üt e,n 30 schepen, daaronder zijn ook enkele schepen uit Terneuzen r,de vissers geen eigen vereni- gmg hebben. De contributie wordt gelijk van _e, Pesomming afgehouden. Zo wordt tLn ??uw bemanningslid automa- i "O van de vereniging. Van rw*!? »ls natuurlijk geen sprake. at tot nu toe nog niemand t geweigerd, zijn alle Bressiaan- vissers lid van hun vereniging. Die vereniging staat voor heel wat jn®™.°P de bres. Dat is vooral vol» tijd belangrijk, nu er 'hkelingen in de visserij gaande zijn, Zeeland is dat vooral het s sprek dat op gang begint te ko- vW JE* een concentratie van de nó™ j vens in dc provincie. Waar nemend voorzitter De Winde heeft a«over een uigesproken mening: ii-, °P dat Arnemuidense vissers rop,i6 "'n» van Colijnsplaat een «ÜT m ere 'igplaats zullen krij- vHf' b-, binnen een straal van nu kilometer mogen er geen twee ,5n™ zijn". Aan dat laatste :,7™ voegt de lieer De Winde veel betekenend toe, dat Breskens een goede vismijn .lezit. hnnai b?stuur van „Ons Belang" vin po op vele andere punten de mS" °P, e pols' in de Zevibel, de in v pe'ende Zeeuwse organisatie, et produktschap, in bijvoorbeeld i,.( Sarnalenadviescommissie. Dat wealth,1S .bijvoorbeeld bepaald geen nriin - er aan de minimum- J' getornd wordt, is dp vi^eril- rgamsatie er als de kippen bij. Aandacht wordt voorts geschonken aan het gevaar van overbevissing van bepaalde vissoorten, de experi mentele visserij met subsidie van het rijk waardoor o.m. nieuwe visgronden kunnen worden „aange boord" en wordt deelgenomen aan proeven met nieuwe vistechnieken. Een voorbeeld van dat laatste is een proef, die door Bressiaanse vis sers is gedaan met een net met dubbele „staart", waardoor al direct de garnalen van de overige vis wordt gescheiden. Na er lange tijd mee te hebben gevist bleken de netten toch niet te voldoen. Ondanks de economische welvaart van de vissers de schepen wor den steeds groter en sterker heeft „Ons Belang" dus genoeg bezighe den om ook een tweede halve eeuw vol te maken. (Van onze correspondent) YERSEKE Bij het inspecteren van zijn viskorven, z.g. kubben, kwam de beroepsvisser A. Pekaar tot de ontdekking dat onbevoegden hem voor geweest waren. In totaal bleken 35 kubben kapot gesneden te zijn en weer terug op het plaats overboord te ziin gezet. Voor de betrokkene een grote schadepost. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Het verkeer van Middelburg stroomt beter door, sinds donderdag, in tal van straten, éénrichtingsverkeer werd ingevoerd. In de stratenring, gevormd door Lange Delft, St. Pieterstraat, Wage- naarstraat, Hofplein, Lange Noord straat en Markt, is éénrichtingsver keer ingevoerd. Men kan de straten in genoemde volgorde uitrijden, om opstoppingen die zich op deze route veelvuldig voordeden, te voorkomen. Op donderdag en vrijdag, de drukste dagen van de week, bleek de maat regel inderdaad aan zijn doel te be antwoorden. Visserschepen in Breskens. de haven van eventuele vestiging van een complex van Shell-Chemie in dit gebied zou daarmee z.i. tot de mogelijkheden komen te behoren. Een eventuele positieve beslissing van de regering over deze vesti gingsplaats van Shell-Chemie bete kent nog niet, dat zonder meer ak koord wordt gegaan met het thans vastgestelde bestemmingsplan, dat nog goedkeuring behoeft van gede puteerde staten. Minister Schut deelt in zijn ant woord tenslotte mee, dat de rege ring van haar kant, bij het nemen van beslissingen, de verschillende meningen over een eventuele vesti ging van Shell-Chemie in het betrok ken gebied uiteraard in haar over wegingen zal betrekken." DEN HAAG (ANP) Naar de mening van minister Schut (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) is het „bezwaarlijk" de Tweede Ka mer in te lichten over de bespre kingen omtrent de eventuele vesti ging van een chemische industrie van Shell-Chemie Nederlanc n.v. in het Moerdijkgebied, voordat een be- sliss'ng terzake is genomen. Minister Schut heeft dit meege deeld in antwoord op schriftelijke vragen over deze eventuele vesti ging, gesteld door het kamerlid drs. E. Nypels (D'66). In zijn antwoord zegt de bewinds man o.m. dat aangenomen mag wor den dat Gedeputeerde Staten van Noordbrabant een standpunt over het bestemmingsplan „Industrieterrein Moerdijk" slechts zullen bepalen, na overleg met de Provinciale Staten. In het antwoord wijst minister Schut erop dat 't bestemmingsplan 15 juli j.l. door de gemeenteraden van Klun- dert en Zevenbergen werd vastge steld. Dit plan beslaat een gebied van ongeveer 2.000 hectaren, waarvan Aangezien het kind veel water had ongeveer 1400 heet. bestemd wordt binnen gekregen, werd het op advies voor de vestiging van industrie. Een van dr. Ampt naar het ziekenhuis in Goes vervoerd. (Van onze correspondent) YERSEKE In een onbewaakt ogenblik kwam het ongeveer 2,5-ja- rige dochtertje van de fam. Slabbe- koorn-van Eenenaam, dat met tien tallen andere kinderen in een oester put aan het zwemmen en spelen was, in moeilijkheden. Ze lag béwusteloos in het ondiepe water Door de heer P. Vette werd met gofed gevolg de mond-op-mondbehandeling toegepast. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met het aan houden van twee Duitse jongeman nen heeft de Vlissingse politie een bijzonder goede slag geslagen. Be halve voor hetgeen ze werden ge zocht, bleken zij nog heel wat meer op hun kerfstok te hebben. In de nacht van woensdag op donderdag werden uit een sigarettenautomaat op de hoek Westerscheldestraat Maasstraat 65, pakjes sigaretten en een bedrag van f 40,- gestolen.,Van de daders ontbrak elk spoor. In de nacht van donderdag op vrij dag trok lawaai de aandacht van bewoners aan de Segeerstraat in Middelburg. Zij zagen dat twee jon gemannen pogingen in het werk stel den om daar een sigarettenautomaat leeg te halen. Toen enkele bewoners „politie" riepen, koos het tweetal het .hazenpad met een rode auto. De gewaarschuwde Vlissingse poli tie kon later de auto, een rode Tau- nus met Duits nummerbord, aan houden. De inzittenden ontkenden echter in alle toonaarden iets met de dief stallen te maken te hebben. Zij ver telden eerst donderdag uit hun woon plaats Keulen naar Middelburg te zijn gekomen. In Rotterdam had men gestopt om te eten. Het bezit van een groot aantal kwartjes verklaar den zij uit de omstandigheid dat „ie mand" met hen had afgerekend die niet over groter geld beschikte. Toen de Middelburgse politie In lichtingen inwon bij haar Keulse col lega's bleek, dat het bepaald niet om smetteloze figuren ging. De een, W.P. (23), bleek al op 24 mei zon der voorkennis van zijn ouders zijn woonplaats te hebben verlaten. De auto had hij gestolen, terwijl P. ook nog eerder met de politie in aanra king was geweest. De andere P.K. (22), die zonder werk was, was begin juli met „va- (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Tengevolge van een verkeerde wisselstand is vrij dagmorgen bij het Roosendaalse sta tion de stoptrein Dordrecht-Roosen- daal ontspoord. De rüim 30 reizi gers kwamen met de schrik vrij. De materiële schade was aanzien lijk. Hoewel drie sporen versperd raakten, liep het treinverkeer geen grote stagnatie op. Het ongeluk ge beurde enkele minuten over 10. Gis termiddag tegen drie uur, waren de grootste hindernissen reeds opge ruimd. De stoptrein reed met matige snel heid. Vlak voor het station moest een wissel gepasseerd worden. Het eerste treinstel reed er goed over heen, maar de volgende namen een ander spoor. Als eeri harmonica werd de trein hierdoor uiteen getrok ken. Het tweede treinstel werd uit de rails gelicht en vernielde rails en bielsen. De koppelingen braken af. Ook aan elektrische leidingen werd schade toegebracht. Dat geen der voertuigen kantelde, waardoor de passagiers aan groot gebaar zijn ontkomen was te danken aan de ma tige snelheid waarmee de trein reed. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Ir. L. Vellekoop uit Goes, rijkslandbouwconsulent voor Zeeland en West-Noord- Brabant, gaat binnenkort Zeeland verlaten. Met ingang van 1 november is hty benoemd tot rijksfuinbouweonsulent voor het consulentschap Gelderland, dat momenteel nog bestaat uit de twee consulentschappen Arnhem en Geldermalsen. De heer Vellekoop kwam 1 maart 1961 in dienst bij het rijkstuinbouw- consulentschap voor Zeeland en west Noord-Brabant. Hij bekleedt ook o.a. de directeursfunctie van de stichting tot exploitatie van tuinbouwvakscho- len in Zeeland en west Noord Bra bant. HULST Zondag 18 augustus zal te Hulst een grote sportdemonstra- tie gehouden worden waaraan alle sportverenigingen uit de stad hun medewerking verlenen. De hele stad zal hierbij zijn betrokken. De sport dag wordt in de morgen geopend met een hengelconcours aan de Binnenvest. Verder zijn er duiven vluchten, georganiseerd door de plaatselijke verenigingen, wielerwed strijden, georganiseerd door de Wie lerclub Hulst. Het wordt een wed strijd voor aspiranten. Om 2 uui vangen op het Gemeentelijk Sport park de voetbalwedstrijden aan, te beginnen met de Huldigingswedstrijd HVV '24 - Zierikzee, waarbij de uit reiking zal plaats vinden van de door de bezoekende vereniging in het sei zoen 1967-1968 gewonnen „Pair Play Challenge Cup". Hierna om 4 uui is er een internationale voetbalwed strijd tussen S.K. St.-Niklaas uit Bel gië en een Zeeuwsch Vlaams selec tie elftal. Op het hockeyveld wordt een wed strijd gespeeld tussen de Belgische Ereklasse Hockeyclub Mechelen en een Zeeuwse Combinatie. Tijdens de rust van de internationale voetbal wedstrijd zal een atletiekmeeting ge houden worden. Hierbij zijn bekende top-atleten uitgenodigd. De volgen de afstanden zullen worden gelopen: De Engelse Mijl met als deelnemers Cas Mulder, Dynamo Middelburg, Eug. Allonsius, Anderlecht, Polfliet A.V. '56 Goes, F. Hillaert, A. C. Rie- me, W. Fermont, P. Vonck en A. van Houte van de R.K.H.A.V. uit Hulst. 1500 m. jongens A. met als deel nemers: A. van Zee, A.V. '56 Goes Jongbloed, Diomedon Steenbergen, 'Y. Fassaert, W. Westdorp, A. Cour tin, J. Zandstra en E. Bogaert van de R.K.H.A.V. uit Hulst. Tijdens de avond zal door de dames-afdeling van de R.K.H.A.V. dit op de Grote Markt, een demonstratie gegeven worden in ringzwaaien en grondoe- feningen, o.I.v. de heer H. Metsers. kantie" naar Nederland vertrokken K. bleek al eerder inbraken te hebben gepleegd en zelfs nog drie en een half jaar jeugdgevangenis tegoed te heb ben. Tegen hem is ook nog een onder zoek in Bonn gaande. W.P. heeft, in tegenstelling tot zijn collega, in middels bekend. Hij gaf ook toe uit een souvenirautomaat in Westkapel- ie te hebben gestolen. Beiden hebben echter nog met toe gegeven uit de kwartjesautomaat in de Westerscheldestraat te hebben gestolen. Wanneer zij dit inderdaad zouden hebben gedaan, moeten zij „ergens" de kwartjes voor groter geld hebben gewisseld. De Middel burgse politie wil nu, uiteraard, graag weten of iemand en van wie een groot aantal kwartjes heeft ge accepteerd. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Sinds maandag 29 juli is verdwenen de heer Alphons Puyenbroek, geboren te St.-Jansteen 18 maart 1904, gehuwd, van beroep loswerkman, wonende te Kemseke (België) De Klingestraat 46. De heer Puyenbroek heeft maandag 29 juli omstreeks 13 uur in een zwaarmoe dige toestand zijn woning verlaten. Tot op heden is hij niet teruggekeerd. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang ongeveer 1.78 me ter, mager postuur, gezonde gelaats kleur; is gekleed in een grijs kostuum vermoedelijk gekleurd overhemd, grijze pet en groene pantoffels. Een ieder dieinlichtingen kan verschaf fen gelieve zich te wenden tot de politie van zijn woonplaats. r. (Van onze redactie buitenland) LONDEN. Engeland'maakt zich zorgen over het bericht, dat Frank rijk Biafra steunt. Het Franse kabi net heeft deze week verklaard, dat de oorlog „moet worden beëindigd op grond van het recht van een volk op zelfbeschikking". Volgens Londen komt dit zeer dicht bij een erkenning van Biafra. Als Frankrijk Biafra zou erkennen (het zou het eerste Europese land zijn) zou dit kunnen betekenen, dat ook de vroegere Franse kolonies in Afrika Biafra zouden erkennen. En dat zou de vredesbesprekingen, die maandag in Addis Abeba beginnen, in gevaar brengen, zo vreest men in Londen. De delegaties van Nigeria en Bia fra, die de vredesbesprekingen voe ren worden morgen in de hoofdstad van Ethiopië verwacht. Ik heb het volgend telegram verzon den aan het Nederlands Episcopaat en de nuntius: „Boodschap aan priesters misleidend. Ondubbelzinnige uitspraak noodzakelijk, dat encykliek in geweten bindend is". BREDA SADEE De publikatie van twee vicarissen- generaal en een aantal andere vooraan staande katholieken, verschenen op de frontpagina van De Stem van 30 juli, vertoont alle karaktertrekken van een te haastige en te felle reactie. Tegen de zojuist verschenen ency cliek van de paus worden door deze bewogen Nederlanders de volgende twee stellingen naar voren gebracht: 1. De encycliek kan niet worden be schouwd als een onfeilbare uit spraak. 2. Beslissingen in deze (geboortenre- geling) zijn een zaak van het gewe ten der gehuwden zelf. Beide stellingen zijn altijd waar. Maar in hun verband wekken ze de schijn van alleen maar deze encycliek te re lativeren. En daarin ligt m.i. iets on waardigs en bedrieglijks, waarover de schriftstellers bij nader rustig inzien ongetwijfeld spijt zullen hebben. Nog nooit heeft een encycliek als zo danig de waarde gehad van een on feilbaar stuk. En altijd heeft de kerk geleerd, dat het geweten de hoogste subjectieve norm is voor de moraal. Beide stellingen doen dus niets af aan de waarde van deze encycliek! De kerk heeft echter wel altijd ge leerd, dat een pauselijke encycliek ge zag heeft, objectief gezag, en dat een christen heel zwaarwichtige redenen moet hebben om dit gezag voor zijn geval niet te volgen. Dat is de waar heid ook ten aanzien van deze ency cliek. Dat een encycliek het meerder heidsstandpunt van een werkcommissie niet volgt, diet niets ter zake. Wel zou het gezag van een encycliek in waarde dalen (nog niet vervallen), indien' zij zou ingaan tegen een duidelijk uitge sproken standpunt van een recenit con cilie. Hoewel het onlangs gehouden concilie niet de gelegenheid kreeg om zich over geboortenregeling uit te spreken, heeft het toch een aantal beginselen opge steld over huwelijk en gezin. Die be ginselen gelden ook op dit moment Verder heeft het concilie de collegiali teit tussen paus en bisschoppen duide lijk geformuleerd. In een kwestie als nu aan de orde is, telt ook de alge mene of vrij algemene zienswijze van het wereldepiscopaat. Hier had men misschien twee argumenten kunnen vinden om het gezag van deze ency cliek wat sterker te relativeren. De priesters van de katholieke kerk, en dus de paus voorop, hebben tot taak een geloof te verkondigen. Daar gaat het in wezen om. Het aanvaarden van dat geloof betekent een deelnemen aan het koninkrijk Gods en is een te ken van uitverkiezing. De moraal komt op het tweede plan. Dat wil niet zeg gen, dat de moraal onbelangrijk is. Een gelovige zal een goed mens willen zijn, naar Gods plan. Bepaalde punten van moraal worden door het Evangelie sterk beklemtoond: oprechtheid en eer lijkheid, goedheid en barmhartigheid. Het is de taak van de priesters om steeds te blijven onderzoeken wat Gods plan is en om richtlijnen te geven voor de moraal. Die richtlijnen kunnen naar tijd en zelfs naar plaats min of meer genuanceerd zijn. Het kan van geen enkele encycliek de bedoeling zijn om die nuances uit de priesterlijke bege leiding weg te snijden. Maar hoe zal een priester met gezag kunnen bege leiden als hij zelf zich bij voorbaat scherp opstelt tegenover algemene richtlijnen van de eerste der priesters? BREDA Joh. van Gooi c.m. „ALS jong broekje met 26 was ik het jongste bestuurslid ben ik met de visserijvereniging „Ons Belang" meegroeid. Ik ben nu het oudst* be stuurslid, in dienstjaren gerekend dan. Het zat er dan ook een beetje in, dat toen C. Kosten als voorzitter be dankte, ik werd aangewezen als waarnemend voorzitter. Nee, voor zitter laat ik mij niet maken, daar voor heb ik te lang „in de keuken" gewerkt". Aldus Jan de Winde (42), die in het huidige „stadhouderloze tijdperk" van de Bressiaanse vissers vereniging het heft in handen heeft. ..ER zit veel te veel aan zo'n functie vast. Dit tijdrovend werk zou ten kos te gaan van het bedrijfje, dat ik sa men met mijn zwager in de loop der jaren heb opgebouwd. We waren met een eigen scheepje en als je weet hoe veel uren de visserper etmaal ma ken, dan is het duidelijk, dat er wei nig tijd voor andere zaken overblijft. DAT ik toch het werk van waarne mend-voorzitter doe is, omdat ik „Ons Belang" zo belangrijk vind. Het lijkt allemaal wat amateuristisch, maar het is in feite 'n beroepsvereni ging. Je moet overal bij zijn, ook in Den Haag, anders wordt er over je maar zonder je beslist. DOOR het langdurige werk valt het voor de vissers niet mee, om daar na ook nog eens te gaan vergaderen. Omdat er meestal nogal veel te be spreken valt, lopen de vergaderin gen dikwijls tot twaalf uur uit. Dit betekent, dat de mannen dan vier entwintig uur achter elkaar in touw zijn geweest. Toch vergaderen we zo dikwijls als dat nodig is. DAT kan ook plotseling zijn, bijvoor beeld als er een verandering van de minimumprijs van een bepaalde vis soort in de lucht zit. Dan is het na tuurlijk van belang om Den Haag zo snel mogelijk van ons eigen stand punt op de hoogte te stellen. WE doen natuurlijk nog veel meer. Vooral et het gemeentebestuur van Breskens is er een goed contact. Nauw overleg is er bijvoorbeeld ge- meest bij de beslissing over de nieu we koelinstallatie in de vismijn, ter wijl in de vereniging ook'technische zaken van de vismijn ter sprake ko men. DE vergaderingen zijn in het algemeen prettig. Wel wordt er steeds ongezou ten gezegd, wat men op zijn lever heeft. Dat ligt nu eenmaal in de aard van de visser. Trouwens wat heb je aan gedraai en gekeer. UIT de vereniging is ook de Coöpera tieve Aankoopvereniging ontstaan, die, dat mag ik wel zeggen, als een van de beste in het land loopt, ter wijl er ook een Stichting Vislossers is gevormd, die zorg draagt voor het sorteren van de vis in de mijn. Ons Belang is voor ons belangrijk".

de Stem | 1968 | | pagina 3