Provincie draagt bij in rioleringsobjecten Discri van r( Zilveren medaille O.N. voor D. de Putter te Axel I 3 AXEL SAS VAN GENT INBRAKEN TE MIDDELBURG LUCKY LUKE: BILLY THE KID EVEN KIJKEN nieuws uit streek WANTED BILLY tho RID I 10.000 BEAD MET HULP VAN VERKEER EN WATERSTAAT Projecten Dagblad De Stern Verdiensten voor paardefokkerij Jubileumscliieting Kwadendamme Eerste wip Tweede wip Sint-Annaland wil in kanaalsckap „de Eendracht" NTS-PLOEG NAAR JEUGDLAND MIDDELBURG Eerste steenlegging Jaarvergadering voetbalclub Huldiging kampioen zomeravondvoetbal VANDAAG wat tn waar? MORGEN Hoogwater Meei stad op pag 3-5 en BELLV- -4 KAMER V/. ZEEU wsa De Benelux de pijpleiding DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen Pro vinciale Staten in de september- vergadering een voorstel doen omtrent provinciale bijdragen in rioleringsobj ecten. De minister van Verkeer en Wa terstaat heeft meegedeeld, dat het mogelijk is kosten te subsidiëren die worden gemaakt ter bestrij ding van de verontreiniging van openbare wateren. De bijdrage van dit ministerie is afhankelijk van het verlenen can een bijdrage uit de provinciale midd'elen. Wanneer maatregelen worden ge troffen om verontreiniging van open bare wateren tegen te gaan zullen de gezamenlijke bijdragen van het ministerie en de provincie aan de totale investeringskosten niet meer dan 25 percent mogen bedragen. Voor objecten, die in zogenaamde recreatie-gemeenten liggen, kan de gezamenlijke bijdrage tot 50 percent worden verhoogd. De bijdrage van de province moet éénderde zijn van de bijdrage die het ministerie ver leent. De bijdragen worden alleen ver leend in de kosten van investering, niet in die van exploitatie en onder houd. G.S. wijzen uit oogpunt van de volksgezondheid op het grote belang dat is gemoeid met de totstandko ming van persleidingen en-of zuive ringsinstallaties. Het college vindt het zonder meer verantwoord voor dit doel provinciale gelden beschik baar te stellen, temeer omdat geen rijkssubsidies verkregen worden, wanneer de provincie niet subsidi eert. Inmiddels heeft de provinciale raad voor de volksgezondheid een rapport opgesteld, waarin de situatie op het gebied van de bestrijding van waterverontreiniging wordt weer gegeven. In dit rapport worden de kosten vermeld die gemaakt moeten worden om tot een afdoende voor ziening te komen voor de zuivering en-of afvoer van het afvalwater. Aan objecten, die als recreatie object aangemerkt kunnen worden zijn voor een bedrag van 14,5 mil joen gulden plannen in een meer of minder vergevorderd stadium van voorbereiding. Een gezamelijke subsidie van rfjk en. provincie van 50 percent komt neer op een bijdra ge van 7.250.000 gulden. Ten laste van de provincie komt éénderde van de ministeriële bijdrage oftewel een kwart van de gezamenlijke subsidie namelijk 1.812.500 gulden. Aan overige projecten zijn plannen in voorbereiding of in een stadium van voorbereiding tot een bedrag van 32.700.000 gulden. Hierin wordt een gezamenlijke subsidie van 25 percent of 8.175.000 gegeven, waar van één kwart of 2.043.750 gulden ten laste van de provincie komt. In totaal dus zal volgens de bere kening van G.S. met deze subdidie- regeling, gebaseerd op de huidige ramingen, een bedrag gemoeid zijn van 3.731.250 gulden. Daarnaast zijn nog enkele projecten in voorberei ding of worden hierover nog bespre kingen gevoerd. G.S. hebben geen inzicht omtrent het tijdstip waarop met deze werken begonnen zal worden en over het tempo van uitvoering. Urgent is vol gens het college het rioleringsvraag- stuk in de recreatiegemeente Wes- terschouwen. Zodra de financiering helemaal rond is, zal daarmee een begin worden gemaakt. Er wordt op gerekend, dat het hele project in 1970 klaar zal zijn. De kosten ervan worden, zonder die van een riool zuiveringsinstallatie, geraamd op ne gen miljoen gulden. Dagblad veer leeland KANTOREN: Steenstras» 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes. tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong flnspecteur) dreitnerstraat 11. Terneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. HOsken, Breitnerstraat 81 Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets. Kromme Wee Ie 4. Middel burg, tel. 01180-7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 011005689 De bedoeling is, dat de provincia le bijdragen ten laste van de kapl- taaldienst worden gebracht en in een nader te bepalen aantal jaren ten laste van de gewone dienst worden afgeschreven. G.S. zullen provinciale staten voor stellen het college te machtigen bij dragen te verlenen in die investe ringskosten voor de bestrijding van waterverontreiniging, waarin ook de minister van Verkeer en Waterstaat bijpast. De provinciale bijdragen zul len aldU3 het voorstel van G.S., ge lijk moeten zijn aan éénderde van de rijkssubsidie 4-i Cadzand, Nederlands meest zui delijk gelegen badplaats, lieejt een heel eigen karakter gekregen in het snoer Hollandse kustplaatsen. Wellicht juist doordat de dagelijk se gang van het strand- en kam- peerleven er nog vrij ongedwongen en niet op olie fronten duur is, zit ten er vooral veel jonge mensen daar. Je hoeft maar een klein stukje over de grens te wippen om in de contrasterende luxueuze en dure Belgische badplaatsen verzeild te raken. Best aardige omgeving om er eens één dag (met veel) frank (en) en vrij door te brengen. Maar omdat een langer verblijf daar niet voor iedereen is wegge legd, zullen daarom waarschijnlijk veel Belgen in Cadzand zijn te vinden; een Nederlands-Belgische mixture van vrolijke mensen. We zeiden het al, het kampeer en strandleven in het Zeeuw sch- Vlaamse is in vergelijking met an dere plaatsen aan de kust nog zo slecht niet. Cadzand-Bad heeft geen last van een klatergouden boulevard met een veredelde toe ristenindustrie. Je kunt er als je maar op tijd bent je scherm zelfs nog pal onder aan de voet van de (jammer genoeg lage) dui nen opzetten. Zo je wilt zelfs ook in de duinen zelf'. Strandhokjes zijn er namelijk nagenoeg niet. Heel prettig voor een plaats die zich op de massa heeft gericht. Kamperen kun je in Cadzand en omgeving nog ouderwets. Voor menig tentje is er een plek op een boerenerf. Op de campings met in verhouding nog weinig cara vans staan de tenten als in een nomadenkamp, hot er her. Om de toestand niet ongezond te laten worden zijn de tenten van niet ge trouwde mannelijke en vrouwe lijke kampgasten wel nadrukkelijk gescheiden. Dit is een van de kennelijk wei nige uitzonderingen op de ver kwikkend losse reglementen, die er voor zorgen dat de gasten geen complex van overorganisatie oplo pen. Op het strand moet je drie kwartjes per dag betalen, wanneer je er een scherm neerzet. Niet veel als je er van uitgaat dat je met 75 cent je leven kunt redden. De ge meente Cadzand betaalt er name lijk de (ouderhouds) kosten van de standreddingsboot mee. Bovendien wordt van het geld ook nog eens het strand dagelijks van het meest grove vuil ontdaan. Een heel plezierige maatregel is dat er borden op het strand zijn geplaatst, waarop gedragsregels voor -in en bij de zee staan aange geven. Die mis je nog te veel. Niet bepaald prettig zijn de pa den die naar de stranden voeren. Ze zijn op blote voeten onbegaan baar. Waarom moest daar nou juist puntig grint op? In Cadzand moet je het wel helemaal hebben van het strandplezier, want andere ontspanningsmogelijkheden zijn er nagenoeg op een enkele midget golfbaan na niet. Ook het plaat selijk VVV-kantoor geeft daar blijk van. We vroegen wat folders: We kregen zes Belgische en één Nederlandse (Sluis) brochure. Op de campings zijn meestal wél kantines. Sommige zijn zelfs tot 12 uur 's nachts open. Veel méér con- fort bieden de terreinen niet. Iede re vierkante centimeter wordt zwaar benut. Eén camping is vol komen „kaal", geen struikje of boompje is er te bekennen en de caravans staan twee meter uit elkaar. Een enigszins goed functio nerend rioleringssysteem kende men er niet. Alle afvalwater en wat er zo meer in terechtkomt, loopt in greppels die om blokken tenten en caravans zijn heen ge graven. Niet elke wagen had een eigen vuilnisemmer. Een andere camping was bijna sanitairloos. Verloren tussen een woud van lin nen stond een schuurtje met een paar halve deuren. Dat zijn dan zo de schaduwkanten van onbekom merd kamperen. Het meest in het oogvallend is het gebrek aan goede kamp win kels. In heel Cadzand is het trou wens niet best met de levensmid delenvoorziening. Van concurren tie tussen winkelbedrijven onder ling zal vrijwel geen sprake zijn. We hebben eens een prijsvergelij kend onderzoekje zoals dat heet gedaan. Misschien niet maatge vend, maar toch wel karakteris tiek. We hebben wel even vreemd staan te kijken naar die Zeeuwse groenteboer. In het dorp verkocht hij zijn 6 sinaasappels voor f 1,-. Op de camping, waar hij een enor me omzetsnelheid kan maken bleek de 6 slecht te zijn wegge veegd, ervoor in de plaats was een 5 verschenen. Echt geen best tor taartje kostte bij een Cadzandse slager 90 ct., terwijl je in het bin nenland gelegen plaatsen een goed stukje voor hooguit 70 ct. kunt Jkrijgen. We kochten een blokje smeer kaas. Een half ons voor 35 cent. Een winkel verderop was de prijs 34 cent; zelfde merk, zelfde soort. Verder van de kust betaalden we voor dito soort en merk één kwar tje. Zo'n blokje kaas was dus 40 pet. duurder. Verpakt merkijs was in een strandtentje vijf cent duur der; 15 was 20 geworden 30, 35. IJs in de tussenliggende prijzen verkocht men maar niet voor het gemak. Een blik gehakt in een caravan kan nooit kwaad. In de winkels waren de ballen dan ook volop te krijgen. Maar in drie winkels had den vier ballen driemaal een an dere prijs, de fabrikant was steeds dezelfde. Jeu de boules is dit jaar „in" op de stranden. In de grote warenhuizen zal het balspel niet veel duurder zijn dan drie gulden. In Cadzand bedroeg de prijs in een winkel van Sinkel f 7,75. Wie mayonaise op zijn frietjes wil moet 15 cent betalen. Je krijgt niet meer, dus een ongemotiveerde prijsverhoging met 50 pet. In een gewone cafetaria vroeg men f 1,40 voor een milkshake. De visboer had gelukkig prijzen die niet ab normaal waren. Een goede beurt maakte ook het restaurant bovenop de duinen. Een kopje koffie hoefde niet meer dan 55 cent inclusief te kosten. Een be wijs van het feit dat men in Cad zand ook weet, wat gewone prij zen zijn. P. G. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170.2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 meubeu iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur in Zuidzande (Van een onzer verslaggevers) AXEL De heer D. de Putter te Axel ontving gisteren uit handen van burgemeester M.K. van Dijke de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding was het gevolg van veertig jaar trouwe dienst door de heer De Putter bij landbouwer C. Dekker op boerderij Nooit Ge dacht onder Axel. De burgemeester kwam zelf naar de boerderij om hem daar temidden van vrienden en kennissen van de jubilaris het zilver op te spelden. „Het is de eerste officiële daad na m'n vakantie", aldus de heer Van Dijke. En hij vervolgde zijn toespraak tot de jubilaris: „Ik ben te weten gekomen dat u op deze boerderij bent gekomen als jongste paarden knecht. Het paard speelde op dit bedrijf een heel belangrijke rol". De heer Dekker dat is bekend was een fokker van Belgische trekpaarden. „U bent menigmaal naar Den Bosch geweest om dieren voor te geleiden en als zodanig hebt u zich zeer verdienstelijk gemaakt. Daarom is diit jubileum des te be langrijker", zei de burgemeester. De burgemeester prees de heer De Putter om zijn plichtsbetrachting, trouw en werklust. „U kent de plich ten als werknemer uitstekend, dat hebt u ruimschoots bewezen", zei hij. „Ik heb wel eens de indruk dat men tegenwoordig van hoog tot laag beter zijn rechten kent dan zijn plichten. U bent op deze boerderij nog steeds een betrouwbare en toe- (Van onze correspondent) KWADENDAMME De hand boogvereniging A.D.L.M. hield haar schieting op de staande wippen waar bij de heer P. Rentmeester als lid van deze vereniging zijn 45-jarig schutterschap vierde. Met de felicitatie van de voorzit ter kreeg hij een set pijlen cadeau. Door de bondsvoorzitter werd hij bedacht met de gouden medaille van de bond. Daarna begon de schie ting. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel, niet afgeschoten, eerste zijvogel: F. Claeys van Edele Hand boog te Oudelande, tweede zijvogel A. de Jonge van Soranus te Heinkens- zand, eerste bovenkal F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, tweede bovenkal M. Verdonk van Concor dia te 's-Heerenhoek, eerste onder- kal H. Koens van Spes-Nostra te Ove zande, tweede onderkal J. Rijk van Jacoba van Beieren te Goes, eerste klep A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand, tweede klep: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendam me, derde klep: C. Raas van Willem Teil te Ovezande vierde klep H. Rent meester van Willem-Teil uit Ove zande, vijfde klep J. van de Walle van V.I.O.S. te 's-Heerenhoek, mees te kleine vogels Job Koens van Vic toria te Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel L. de Jonge van Concor dia te 's-Heerenhoek, tweede hoofd vogel A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand,e erste zijvogel: C, Remijn van Spes-Nostra te Ovezan de, tweede zijvogel W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme, derde zijvogel D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, vierde zij vogel M. Allemekinders van Victo ria te Kwadendamme, eerste kal E, Rentmeester v. Willem-Teil uit Ove zande, tweede kal P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwadendamme, der de kal A. van 't Westeinde van Wil lem Teil te Ovezande, vierde kal C. Westelijk van V.I.O.S. te 's-Hee- renhoek. Er waren 87 schutters van 17 vereni gingen. Door de jubilaris werd voor verschillende prijzen mosselen be schikbaar gesteld, wat bij vele schutters in de smaak viel. gewijde werkkracht", zo besloot hij. De heer De Putter werd vervolgens gelukgewenst door de Z.L.M. afde ling Axel. De voorzitter van de afde ling overhandigde hem een getuig schrift. OP DE FOTO: Burgemeester M. K. van Dijke speldt jubilaris D. de Putter het ere- zilver op. (Van onze correspondent) SINT-ANNALAND Burgemees ter en wethouders van St.-Annaland achten het in verband met de toe komstige recreatieplannen in de Krabbekreek van groot belang dat ook St.-Annaland toetreedt tot het kanaalschap „De Eendracht". In 1965 werd door het gemeente bestuur van Nieuw-Vossemeer een verzoek aan de gemeenteraad van St.-Annaland gericht om tot het Ka naalschap toe te treden. De raad was toen echter van me ning dat niet uitdrukkelijk vaststond dat het grondgebied van Sint-Anna land met de Schelde-Rijnwerken zou worden gemoeid. Dit staat ook nu nog niet vast, al dus B. en W., maar in het belang van de gemeente wil men toch toe treden. .Naast Nieuw-Vossemeer maken Tholen, Oud-Vossemeer, Sint-Phi- lipsland en Steenbergen al deel uit van het Kanaalschap. De raad van Sittt-Philipsland keur de onlangs de toetreding goed. De gemeenteraad van Tholen hield de beslissing-aan, om eerst enkele zaken nog wat nader te bestuderen- (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Een reportage^ ploeg van de N.T.S. komt vandaag opnamen maken in het Jeugdland Middelburg aan de Koudekerkseweg voor het televisieprogramma „Van gewest tot gewest". Zowel binnen- als buitenactiviteiten, onder andere het bezoek aan de brandweer, zul len worden gefilmd. Gevonden voorwerpen Verze keringsplaatje bromfiets, huissleutel merk Nemef, plastic zak met kunst mest, bos fietssleutels, drie badhand doeken, autosleuteltje, koplampring van auto, wit lederen kinderschoen tje, ring met sleutels, militaire baret, blauwe jasschort met geleidebiljet ten en schetsen van vee en een rode sjaal, wieldop van een auto, munt biljet, zwarte regenbroek, muntbiljet, beige damesportemonnee, zwarte hond, bouvier/poedel, goudkleurige damesbroche, Lips huissleutel Bruyn- zeel, zwarte boodschappentas, arm band met inscriptie Marion, gele re- gencoat, gouden oorbel, blauwe windjack, matras van tweedelig bed agenda en etui met vulpen en ball point, wit kinderschoentje (sandaal tje), twee leesboeken, doosje met lepeltjes, doublé herenpolshorloge, gouden trouwring, KLM kindertasje, herenregenjas en alpinomutsje, var ken (zeug), boodschappentas met in houd, klemmen met elektrisch snoer, muntbiljet, bankbiljet, wit wollen kindersokje, paar rolschaatsen, brui ne herenportemonnee. Hoek Hedenmiddag, 2 augustus, vindt de eerste steenlegging plaaits van het In aanbouw zijnde bejaarden Centrum Den Dieke, gelegen nabij de Kreek. Deze kleine plechtigheid zal wor den verricht door de dochter van de voorzitter van de Prot. chr. stichting voor bejaardenzorg in Zeeuwsch- Vlaanderen, Mieke van Es. Koewacht De plaatselijke voetbalvereniging heeft haar jaarvergadering gehou den in het clublokaal hij Koos Jan sen. In het openingswoord bracht de voorzitter hulde aan Cor van de Vel de voor het twintigjarig jubileum en de onderscheiding daaraan verbon den. Als nieuw bestuurslid werd aange steld B. Suy. Ze neemt de plaaits in van Piet van de Motten, die om ge zondheidsredenen bedankt heeft. De elftalcommissie werd herkozen en staat dit jaar weer voor een moei lijke taak. Het moeilijkste punt van de avond was weer die training, omdat ver schillende spelers in ploegendienst werken en niet altijd aanwezig kun nen Zijn. T-ruidi Riet j ens en Betty Suy zullen weer aanwezig zijn om de training te leiden, dinsdag en vrij dagavond. Augustus de Wale die in het sei zoen '67-'68 niet minder dan 51 maal ter training was geweest, kreeg van het bestuur een paar voetbalschoe- nein- j In die rondvraag is besloten van de winter een contactavond te beleggen. Bejaardenschieting In café V. J. Thijs te Koewacht werd een prijs- schieting gehouden voor bejaarden. Er namen 14 schutters deel. De uit slag luidt: de hoogvogel werd gescho ten door J. Vermeire, Blauwe Hoeve te Hulst; de eerste zijvogel werd ge schoten door Eberleng te Koewacht; de tweede zijvogel werd geschoten door Alf. Baert te Koewacht. De meeste kleine vogels, 4 stuks, werden geschoten door A. de Kever te Kloosterzande. Ter gelegenheid van het vijftien jarige bestaan van het zomeravond voetbal in het rayon Sas van Gent heeft het bestuur van de zomeravond- voetbal gemeend dit jaar de huldi ging van het kampioenselftal meer luister bij te moeten zetten en hierbij tevens alle clubs te moeten betrek- kne. Het elftal S.V.G. van de Stijfsel en Glucosefabriek uit Sas van Gent heeft dit jaar de titel weten te be machtigen. Alle spelers van de deel nemende clubs in de competitie zijn daarom uitgenodigd met hun dames aanwezig te zijn bij de huldiging van het kampioenselftal op vrijdag 9 aug. in het buurtcentrum Sint Albert aan de Van Miltstraat. De avond begint om 20 uur en de dansmuziek wordt verzorgd door het Sasse Trio „II Va- cabeau". Omstreeks 21 uur zal de wisselbeker worden uitgereikt en zullen de andere verenigingen een herinneringsmedaille ontvangen aan het competitie jaar 1968. (Van onze adverteerders) MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling „Spoorwegen in Zee- land" Abdij 21 en 21.30 uur Klank- en licht spel GOES Weeshals Singelstraat 10-12 en 14-17 u. Expositie „Stads- en dorpsgezichten" Plein Weeshuis 10-17 uur Kunstmarkt OOSTBURG Ledel 20 uur The great race, a.l. DE KLINGE Op de Heide 19.30 uur Schiating KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling „Spoorwegen in Zes- land" Toorenvliedt Middag: Batman en Robin GOES Weeshuis, Singelstraat: 10-12 en 14-17 uur Tentoonstelling stads- en dorps gezichten Pleintje 10-17 uur Kunstmarkt WOLPHAARTSDIJK Vijver gemeentehuis 18 uur Viswed strijd VW IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongere» OOSTBURG Ledel 20 uur The gseait race, a.l. HENGSTDIJK E. de Kort 15 uur t,b.c.-schiettrij KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur De terugkeer van d» zeven, 14 J- HULST Bioscoopgebouw 20 uur Arizona ooit, 14 J. Morgen, zaterdag 3 augustus: Hansweert 9.05 en 21.44, Terne»® 8.41 en 21.20, Vlissmgen 8.12 en 20.5'-'. Wemeldinge 9.41 en 22.08. ER WORDT EEN PRUS GESTELD OP ZUN HOOFD, MAAR N/EMRND DURFT HET TE HALE) EH IN HET KANTOOR VAN DE SHER/FF I UAH FORT WEAKL/NG... f 4 SHERIFF?SEDERT B/L L V THE K/D Z/CH/N FORT H/EAKL/NQ HEEFT GEVEST/GD, HEERST ER //V DEZE STAD EEK/ TER - GEUR DE MEN/SEN/ DDR/EK/ HUN HU/S A/IET MEER tHTt /K WEET HET, t/OSH HET/S UOUW PL/CHTOM B/LLV THE K/D PAN TE HOUDEN billy the kid aanhouden?!. DAAD IS EEM MAM VOOG MOD/S D/E EVEM MOEDIS IS EM EI/EIS GOED KEI/SCHIETEM ELS B/LLV... EK! ZO'/J MAM BESTAAT El 'EEL POBT h/EAZL/MS MET. •F/fa MIDDELBURG In de nacht van woensdag op donderdag is in de Maasstraat bij A.W. een sigaretten automaat opengebroken. Er werden 65 pakjes sigaretten van verschillen de merken weggenomen, terwijl uit heit geldbakje veertig gulden werd vermist. In dezelfde nacht werd een poging tot inbraak gedaan bij de N.V. Simon de Wit in de Lange Delft te Middelburg. Men probeerde zich toegang tot het gebouw te verschaf, fen via de achterzijde. Bij de deur werd het houtwerk weggehakt om bij het slot te komen, doch doordat de deur ook nog gegrendeld was, kon men niet binnen. NIEUWE ELECTRON1CA CENTRA LE TE TERNEUZEN TERNEUZEN In het pand Djjk- straat 41 te Terneuzen opende de heer J. Breur de eerste Terneuzense Electronica Centrale, voor de repara ties van (kleuren) t.v.'s, grammofoon en radio, terwijl hij zich ook voor stelt zijn diensten te verlenen aan de 'steeds talrijk wordende) bedrij ven die met meet- en regeltechniek te maken hebben. Bovendien kan ook de scheepvaart, die gebruik maakt van radar, telecommunicatiemiddelen enz., bij hem terecht. Hoewel het de bedoeling is vooral de handel assistentie tt- verlenen kunnen vanzelfsprekend ook particu lieren met (electronica)moeilijkhe. den door de heer Breur geholpen worden. Antwerpen voelt niet plan van drie oliem pijen (BP, Esso en om een pijpleiding aan te tussen Rotterdam en Antwei redenering van de oliema pijen is deze: de grote tankei transportkosten drukken, wel in Rotterdam maar niet werpen komen, en toch zi raffinaderijen die daar staan goedkoop mogelijke grondst ten worden voorzien. Wel pijpleiding lijkt de beste oplc De bezwaren van Antwerp even begrijpelijk: Als de Antwerpen niet meer aandoe de stad een fors bedrag aan gelden en lijdt zij ook op wijze schade Denk bijvo maar aan de cleaningbedrij\ hun klanten zien verdwijnen. Liever dan een pijpleiding zou Antwerpen zien dat de olie Havre in Frankrijk van de gr: kers in kleinere wordt overg< en vervolgens naar Ant wordt getransporteerd. Die op van het probleem wordt mor bestudeerd. Het kan natuur leen maar een oplossing zijn, transport van Le Havre Scheldestad even goedkoop o koper Is dan dat per pijpleidi Rotterdam naar Antwerpen. Het stadsbestuur van Antv heeft, zoals managers van et reldhaven betaamt, altijd de v del voorgestaan en het zou du: aardig zijn te vrezen dat het port van Le Havre naar Antv met behulp van in de grond zaak protectionistische maatr concurrerend wordt gemaak Antwerpse 'dee om het olietra via een eventuele pijpleiding lasten, is in feite zo'n maatreg men een dergelijke belasting berekeningen opneemt, zot transport per schip van Le Ha\ best eens veel goedkoper zijn (schijnen!). Wat hier aan de orde is, is het liedje: terwijl de Noordzeehav de Benelux voor het internat bedrijfsleven feitelijk een et vormen, blijven zij elkaar beci reren met middelen die, om i 9©n op Zooms burgemeester Laar te spreken, herinneren a middeleeuwse stedenstrijd. Opi blijkt de onvolkomenheid v^ Benelux-samenwerking: na ruir entwintig jaar is er nog steeds gemeenschappelijke havenpolit m< V a Men mag hopen dat de kwestii minste in Benelux-geest zal opgelost. Dat wil zeggen u pijpleiding een eerlijke kans krijgen. Dat wil ook ieggen da de wensen van Antwerpen tege kan worden gekomen, al za? eventuele belasting op het transport per pijp alleen maa overgangsmaatregel kunnen precies zoals de Rijnvaartpremie nu geleidelijk worden afgescha (ADVERTENTIE: w< da is da HET HUIS VAN ST. ELOY Stijlvolle juwelen van voorlrejjelijke kwaliteit

de Stem | 1968 | | pagina 2