DEAN RUSK OVER VIETNAMESE OORLOG: Strijd is niet gematigd Negers op enkele plaatsen in Amerika roerig KRITIEK ANGLICANEN OP NIEUWE ENCYCLIEK MADURODAM KREEG BOEIING 747 Kerk in beweging Gemengde reacties in hele wereld Confrontatie: gelukstelegram Zwitsers hoogleraar treedt af Kijkt u rustig rond uw horloger Ronia locuta causa non Kritiek AVRO op NRU en NTS Priesters in Zuid-Amerika vóór gebruik van geweld Anglicanen Amerika W.H.O. Ontslag Perscommentaren De Volkskrant De Tijd The Times Premier van Irak verbannen Nederlagen Bommenstoj Capitulatie Verzethaarden in Seattle en Gary BRIEF INTERNUNTIUS„KUISHEID KWESTIE VAN VALLEN EN OPSTAAN" Hulp gevraagd voor Nigeria (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Noord-Viet- nam heeft de strijd in Zuid-Viet- nam niet gematigd. Dean Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, noemt be richten van deze strekking on waar. Rusk zei verder tijdens een pers conferentie, die voornamelijk aan Vietnam was gewijd, dat de geallieer den in Zuid-Vietnam eerst van de Noordvietnamezen moeten weten wat er gebeurt, wanneer de Amerikanen de bombardementen op Noord-Viet- nam stopzetten. Pas daarna kunnen de Amerikanen met bombarderen stoppen. HU zei dat Hanoi in een bepaalde week het idee van een wapenstilstand viermaal volkomen had verworpen. In het Witte Huis zei perschef George Christian dat er geen ver andering is gekomen in het standpunt van beide partijen sinds president Johnson op 31 maart voorstelde dat onderhandelingen zouden beginnen. HU zei dat de verklaringen van mi nister Rusk daarmee overeenstem den. In de kwetsbare noordelijke pro vincies van Zuid-Vietnam hebben n.- merikaanse troepen enkele nederla gen geleden, zo is gisteren bekend gemaakt. Een van die nederlagen werd A- merikaanse mariniers van het zeven de regiment toegebracht in een ge vecht, dat 40 km ten zuiden van Da Nang werd geleverd en dat de ge hele dag duurde. In het desbetreffende gebied wor den communistische troepen gecon centreerd voor het verwachte grote offensief. Ongeveer 200 Noordvietnamese sol daten hakten met zwaar machine-ge weervuur in op de mariniers. Toen het schieten uren later na zware A- merikaanse luchtaanvallen en artille riebeschietingen ophield waren 20 mariniers gesneuveld. Dit gevecht begon zondagavond maar pas gisteren werd het bekend gemaakt. Maandag hebben Noord vietnamese troepen een Amerikaanse strijdmacht vanuit een hinderlaag met zware machinegeweren, lichte wapens en mortieren beschoten. De Amerikaanse strijdmacht zocht naar communistische basiskampen diep in de bergen, 55 km ten noordwesten i'«n de oude keizerstad Hué. tiMiiiiiiimtmiiu: minimin Zo nu en dan werd van man te gen man gevochten. Gewapende he licopters kwamen in actie om de communistische soldaten uit de bo men, waarin zy zich verscholen had den, te verjagen. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Michel Debré, heeft volgens een Mexicaanse krant gezegd dat de Amerikaans-Nocrd- vietnamese besprekingen in Parijs tot een einde komen als de V.S. de bom bardementen op doelen in Noord- Vietnam staken. Later heeft het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent, dat de minister iets dergelijks gezegd zou hebben. De kans op een spektaculair voor stel in het republikeinse verkiezings program om een einde te maken aan de oorlog in Vietnam is kleiner geworden, mede door een speciale boodschap van ex-president Dwight D. Eisenhower, waarin hij zich tegen een gecamoufleerde capitulatie vci- klaard. Hierdoor wordt het voornemen ver sterkt van de commissie die een orrt- werp-verkiezingsprogram opstelt om de Vietnamese oorlog slechts in al gemene bewoordingen te behandelen en daardoor de kandidaat voor het presidentschap vrij te laten om zijn houding tijdens de verkiezingscam pagne te ontwikkelen. Eisenhower dringt er bij de com missie op aan om Hanoi duidelijk te maken, dat „Wij niet streven naar een gecamoufleerde capitulatie en deze ook niet zullen aanvaarden om dat dit onvermijdelijk er toe zou lel den dat de Ver, Staten voor de toe komst Z.O. Azië kunnen afschrij ven'. HILVERSUM (A.N.P.) De AVRO voelt zich bezwaard over de zich tot gewone omroepen ontwikkelende Ne derlandse Radio Unie (N.R.U.) en Nederlandse Televisie Stichting (N. T.S.). Aldus het jaarverslag van deze om roepvereniging over 1967, het jaa waarin de AVRO „verreweg ae grootste omroeporganisatie in Neder land" werd. In de kritiek op N.R.U. en N.T.S wordt gezegd dat beide organisaties noe langer hoe meer de neiging ver tonen om een volledig programma te brengen, tot welke laatste de „gewt> ne omroepen verplicht zijn. „De N.R.U. en de N.T.S. ovo-schrij den m aanmerkelijke mate de hun voorgeschreven taak, wat enerzijds tc begrijpen is, omdat zij hun program ma s wel moeten „verpakken" om de- re aantrekkelijk te maken, maar an- derzyds niet nodig is, omdat deze pro gramma s beter geïntegreerd kunnen worden in omringende uitzendingen van de bestaande omroepen", aldus het jaarverslag. (door pater dr. Alfred v.d. Weijer o.f.m. cap.) Zoals te verwachten was, komen uit alle hoeken van de wereld felle reacties binnen op de uitspraak van de paus over de geboorten-regeling. In niet-katliolieke kringen voelt men zich uiteraard slechts indirect door de uitspraak getroffen: men vreest de weerslag ervan op de oecumeni sche verhoudingen of op het ontwik kelingswerk. Men kan zich de weel de veroorloven van gemakkelijke grapjes. In katholieke kring komt de klap directer aan: daar worden miljoenen mensen geplaatst voor de pijnlijke keuze, aan wie zij trouw moeten zijn: aan een uitspraak van de paus of aan de stem van hun geweten. Wat daarbij de uitspraak van de paus zwak doet staan, is het feit, dat zij door de paus alleen gedaan wordt op een moment dat de zaak nog volop in discussie is. Wat dat betreft staan wij voor een parallel met de kivestie van het celibaat. Beide, tot op de dag van vandaag hevig omstre den kwesties, heeft de paus aan hel concilie onttrokken. Op beide kwes ties heeft hij zich bezonnen in het bijna volledige isolement van zijn pauselijk paleis, advies vragend aan wie hij advies wilde vragen, adviezen aanvaardend en afwijzend zoals hem dat goeddocht. De nu gepubliceerde encycliek moet beschouwd worden als de uitspraak van één man, zij het dat deze als bisschop van Rome het hoofd is van het wereldepiscopaat. Wij zijn uitermate benieuwd of de 20(10 bisschoppen over heel de we reld met deze wijze van gezagsuit oefening akkoord zullen gaan. Toen de paus indertijd de kwestie aan het concilie onttrok hebben zij daarmee zij het met duidelijke tegenzin genoegen genomen. Zij hebben het enige gedaan, dat hun in die omstan digheden nog overbleef: in het con ciliedocument over het christelijk hu welijk zoveel mogelijk materiaal op eenstapelen. waaraan de latere uit spraak van de paus gebonden zou zijn. En verder hopen op hun invloed via de adviesorganen die in het voor uitzicht werden gesteld. Nu de paus het advies van de meerderheid der geboortenregelingscommissie naast zich heeft neergelegd en een uit spraak heeft gedaan, die maar heel moeilijk als een verlengstuk van het Vaticaans concilie kan worden ge zien, rijst de vraag, of de bisschop pen met deze gang van zaken genoe gen zullen nemen. Het zou ons een lief ding waard zjjn, als uit hun kring de eis naar voren zou komen van een nieuw over leg. De zaak is er belangrijk genoeg voor. Door de uitspraak van de paus wordt het christelijk bestaan van miljoenen ernstige gelovigen onder een bijna ondragelijke spanning ge zet: als de bis schoppen zich werkelijk hun herders weten, dienen zij daar uit de moed te putten, om hun mond open te doen en hun broeder in het bisschopsambt om een nieuw gesprek te vragen. Bovendien staat niet meer of minder op het spel, dan het pau selijk gezag, dat bij een verdere uit oefening op Vaticaanse wijze spoedig tot in de kern zal zijn uitgehold. Ook dit dienen de bisschoppen aan hun collega in Rome met kracht te laten weten. Als ze tenminste iets begre pen hebben van de verworvenheden der bisschoppelijke collegialiteit. De tijd van het „Rome heeft gespro ken, de zaak is beëindigd" zou voor bij moeten zijn. Van onze bisschoppen verwachten wij, dat zij zich op het standpunt stellen: „Rome heeft ge sproken, nu wij". De luchthaven van Madurodam in Den Haag heeft gisteren een we reldprimeur beleefd: als eerste vlieg veld ter wereld heeft het een jum bo-jet Boeing 747 ontvangen. De Ja panse ambassadeur in ons land, de heer Masato Fujisalü, heeft uit han- dn van de waarnemend burgemees ter van Madurodam, Frits van Ex- ter, de landingsrechten ontvangen voor het reuzenvllegtuig van de Ja panse luchtvaartmaatschappij Japan Air Lines. Speciaal ten behoeve van het mi niatuurstadje heeft de JAL een schaalmodel 1 op 25 van het toestel laten vervaardigen. Japan Air Lines zal in de toekomst over tien van deze reusachtige straal vliegtuigen beschikken, die driemaal zo groot zijn als de normale DC-8. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON In enkele Amerikaanse steden komen nog gewelddaden voor. De ergste oproeren tussen negers en politie zijn gemeld uit de plaat sen Gary (Indiana) en Seattle (Washington). De schade is groot. Ondanks een uitgaansverbod van de burgemeester hebben jonge negers in Gary ruiten ingegooid, winkels ge plunderd, auto's vernield, branden ge sticht. Nadat de politie 40 negers en twee blanken had gearresteerd, werd door sluipschutters op een politie wagen geschoten. MONTEVIDEO (K.N.F.) - Mo menteel circuleert in praktisch alle landen van Latijns-Amerika een ont- werp-brief van 2200 woorden, die priesters en religieuzen aan de bis schoppenvergadering te Medellin willen zenden en waarin zij zich voorstanders tonen van het gebruik van geweld, als het erom gaat de rechtvaardigheid in hun landen te herstellen. De brief wordt op het ogenblik aan alle priesters en kloosterlingen in Zuid-Amerika ter tekening aangebo den. Zij staat de opvatting voor dat gewelddadige reactie een recht is, dat aan iedere gemeenschap, die leh on rechte wordt onderdrukt, toekomt. Zij legt er ook de nadruk op dat Latijns-An)srika al eeuwenlang een continent van revolutie is. De priesters verzekeren in de briet dat zij alleen uit bittere noodzaak voor geweld moeten kiezen en dat zU het geweld niet idealiseren. Maar zij vinden dat Zij uit pastorale be zorgdheid voor het volk Gods en om dat zij de tekenen des tijds begrijpen, tegenover hun bisschoppen en vooi heel de wereld moeten uitspreken, dat, Latijns-Amerika een continent is van geweld, in stand gehouden door een kleine groep bevoorrechten, in de vorm van honger, werkloosheid en onderontwikkeling, in de vorm van vervolging van elke oppositie en van cultivering der domheid. De machti gen houden ook de georganiseerde prostitutie in het leven, wettelijke slavernij, en niet in het minst het rassenonderscheid Volgens Noticias Aliadas, dat deze brief in Lima in excerpt pub.icoeri, hebben hoge kerkelijke gezagsdra gers bevestigd dat zij van het bestaan van de brief op de hoogte zijn, maar dat afgesproken was dat deze niet publiek gemaakt zou worden. De stad lelt 220.000 inwoners, van wie de helft negers. In de negerwijk van Seattle zijn en kel politie-agenton en burgers door geweervuur gewond geraakt, nadat de militante party van de zwarte panter de vrijlating van twee leden had geëist. In verschillende omliggen de wijken kwam het ook tot geweld. Een onbekende man werd licht ge wond toen uit de voorbijrijdende au to werd geschoten. Drie negers raak ten gewond bij andere schietpartijen. De politie van Seattle arresteerde acht volwassenen. Zes jongens wer den kort na hun aanhouding vrijge laten. In Peoria (Illinois) werden vier agenten licht gewond door sluip schutters, nadat een jonge negerin was gearresteerd. In Muncie (Indiana) stak een Klei ne groep negers met molotov-cock- tails vijf winkels in brand. Het gooien van deze bommen volgde op een aanslag op een dertienjarig ne germeisje. Dat meisje werd door een blanke vrouw in de rug geschoten DE vulkaan Arenal op Costa Rica is jaan werken. Stukken lava en as werden tot grote hoogte weegeslin- -terd en hebben drie dorpjes bedekt. Negen mensen zijn gestikt. (Van onze redactie buitenland) ROME/WASHINGTON. De pauselijke encycliek over de geboortenregeling „Humanae Vilae", heeft in de hele we- reld bijval en kritiek uitgelokt. De reacties in katholieke kring vertonen, lioewél er uitzonderingen zijn, een duidelijke lijn: lioge gezagsdragers steunen in het algemeen de uitspraak van de Paus, terwijl vertegenwoordigers van leken en priesters veelal scherpe kritiek uitoefenen. Een uitzondering op deze laatste houding is het telegram van de heer J. Asberg, redacteur van het con servatieve maandblad „Confronta tie". Hij verklaart in dit aan paus Paulus gezonden telegram, dat de paus met deze uitspraak het katho lieke volk een grote vreugde heeft bereid. HU vraagt de paus de op rechte dankbaarheid te aanvaarden van een massa ouders in Nederland, vooral van de grote gezinnen, en van de kinderen uit die gezinnen. Radio Vaticana heeft gisteren in haar nieuwsuitzendingen melding ge maakt zowel van de bijval als van de kritiek van de anglikaanse Lambeth teerde onder meer de uitspraak van mgr. Zwartkruis van Haarlem, die zich volgens de radio opstelt tegen de oppositie. Radio Vaticana vermeldde ook de kritiek van de Anglicaanse Lambeth conferentie, die gisteren onverwacht bijeenkwam. De aartsbisschop van Canterbury, het hoofd van de angli caanse kerk, bevestigde later uitdruk kelijk, dat volgens het anglicaanse standpunt geboortenbeperking door een gehuwd paar zeker niet wordt af gewezen. De aartsbisschop zei, dat de morele richtlijnen, die in „Humanae vitae" worden gegeven ten aanzien van de „kunstmatige voorbehoedmiddelen" uiterst verschilend zijn van wat de anglicaanse kerk hierover denkt. „De middelen die worden gebruikt om het aantal kinderen te beperken zijn een zaak voor het geweten van man en vrouw", aldus de bisschop. De Engelse katholieke kardinaal Heenan gaf een korte verklaring uit, waarin hij zei dat de encycliek niet zomaar een besluit was, maar wel overwogen en bedoeld om door allen le worden aanvaard. Diverse Amerikaanse prelaten heb ben de encycliek gesteund. Kardi naal Cushing van Boston: „Rome heeft gesproken en de zaak is voor zolang als het duurt, gesloten." Kar dinaal Mclntyre van Los Angeles noemde de encycliek een „positieve uiting van fundamentele principes van moraliteit." Het bisdom Pitts burgh gaf een verklaring uit, waarin de hoop werd uitgesproken dat de gelovigen naar de paus zullen luis teren, nu hij eindelijk gesproken heeft. Hiertegenover staat ernstige kritiek: Dr. Hudson Hoagland, een collega van wijlen dr. Pincus, die de pil heeft ontwikkeld, verklaarde: „Het bevestigt een middeleeuwse theologische opvatting en het is een morele misdaad tegen de mensheid deze te blijven huldigen. Het wereld bevolkingsprobleem is een ernstige sociale kwestie die in de wereld een grote tragedie dreigt te worden." Een groep 87 Amerikaanse theo logen hebben in een officiële verkla ring scherpe kritiek geleverd op de encycliek, die volgens een der on dertekenaars „theologisch bijziende" is, „De geschiedenis heeft aangetoond, dat een groot aantal verklaringen is afgelegd met een soortgelyk of zelfs nog groter gezag, die later onvoldoen de of zelfs geheel vals bleken te zijn", aldus de verklaring. Kardinaal McCan van Kaapstad zei, „dat de heilige vader heeft ge sproken en dat het volk zijn besluit zal aanvaarden. Het volk wist, dat de beslissing in zijn handen lag." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In een brief, welke de pauselijke internuntius Angelo Felici samen met de pauselijke encycliek over de huwelijksbeleving aan de provinciale oversten heeft verzonden, doet hij op hen een be roep er voor te zorgen, dat de leer van de encycliek onverkort aan de gelovigen wordt voorgehouden. Men moet het christenvolk er van overtuigen, aldus de brief, dat het mogelijk is met Gods genade, die de mens nooit boven zijn krach ten beproeft, vooruitgang te boeken in de kuisheid en dat een even tueel vallen, zelfs bij herhaling, hen niet behoeft te ontmoedigen, maar hen veeleer moet aansporen tot een methodische en vrijwillige krachts inspanning om zichzelf te leren beheersen en tot een ijveriger gebruik van de sacramenten. De aartsbisschop van Dublin vond de encycliek een belangrijk docu ment. Een Ierse theoloog daarente gen noemde het „een enorme trage die". Een woordvoerder van de aarts bisschop van Sydney noemde de en cycliek een „verklaring van godde lijke, niet slechts kerkelijke wet". In Poolse katholieke kringen is de encycliek over het algemeen met in stemming ontvangen. „De regels van de kerk zijn in overeenstemming met de wetten van de natuur en niets kan ze veranderen", aldus een hoge ker- kelyke functionaris. De reacties in België zijn gereser veerd. In een radio-interview ver klaarde de jezuïet Delepierre teleur gesteld te zijn en te menen dat dit gevoel gedeeld wordt door de meer derheid der Belgische katholieken. Kardinaal Döpfner, aartsbisschop van München en voorzitter van de Vaticaanse commissie, die het vraag stuk van de geboortenregeling heeft bestudeerd, zei dat het voor zijn priesters geen gemakkelijke taak %al zijn de gelovigen begrip'bij te bren gen voor hei nieuwe verbod. Een woordvoerder van de VTHO, de wereldgezondheidsorganisatie, verklaarde gisteren, dat de WHO vasthoudt aan haar standpunt, dat geboortenregeling een onmisbaar be standdeel 's van de openbare gezond heidszorg. Prof. dr. Anton Meier, docent in de moraal theologie aan het groot seminarie van Solothurn in Zwitser land, heeft zijn funcne neergelegd. Hij ziet zich tot deze stap gedwon gen, zo verklaarde hij, omdat in de pauselijke encycliek de biologische wetten boven het menselijk verstand worden gesteld, terwijl ze daaraan ondergeschikt zijn. „Het officiële ker kelijke leergezag desavoueert zich op die manier zelf. De pauselijke richt lijnen zijn in tegenspraak met de grondhouding van zijn leergezag en van de uitspraken die hij als paus ge daan heeft", aldus prof. Meier In vele binnen- en Duiteniandse dagbladen van gisteren wordt'uitvoe rig ingegaan op de nieuwe pauselijke encycliek „Humanae vitae". In de meeste commentaren wordt de in houd van de encycliek teleurstellend genoemd. Trouw stelt, dat het vraag stuk van de geboortenbeperking op de eerste plaats heeft te maken mei het huwelijksleven van man en vrouw en dat dit iets is, waarvoor die beiden dus ook allereerst verant woordelijk zijn. „Wij zouden niet willen zeggen", aldus Trouw, „dat de kerk daar nooit iets over zou mogen zeggen, maar dan moet de kerk er zich toch voor hoeden om de verant woordelijkheid van de allereerst be trokkenen over te nemen. Want cle kerk kan wel van alles zeggen, maai de gevolgen komen op anderen neer." Verder zegt het blad, dat het standpunt van de paus de onmoge lijkheid van het voeren van een be volkingspolitiek betekent. De uit spraak van de paus lijkt het blad principieel onhoudbaar en in de praktijk niet haaibaai. De Volkskrant noemt allereerst de wijze, waarop de uitspraak tot stand Is gekomen, moeilijk te aanvaarden. Vervolgens stelt het blad, dat dege nen, die nu opnieuw in verwarring worden gebracht, er goed aan zullen doen te bedenken, dat het eigen ge weten volgens aloude christelijke Traditie de laatste norm is voor ieders handelen en dat zij zich veilig kun nen achten, wanneer zij hun eigen beslissing toetsen aan de mening van paus én kerkgemeenschap. Het blad merkt verder op: „Het is bekend dat het Vaticaan bij de profane wereld organisaties tot nog toe steeds grote Invloed heeft gehad wanneer het er om ging geboortenregelingspro- gramma's voor ontwikkelingslanden tegen te houden. Als deze toestand ook in de toekomst blijft bestaan, is de nu gepubliceerde encycliek poli tiek, economisch en sociaal van veel grotere invloed dan alleen het indivi duele leven van een aantal rooms- katholieken: het welzijn van de we reld kan er mee gemoeid zijn." Ten- rlotle zegt de Volkskrant, dat de paus niet deze encycliek stoutmoediger Jan ooit zijn eigen gezag in de waag schaal stelt. „Op dit ogenblik ziet het er niet naar ifit, dat de schaal efinakkeliik naar zijn kant zal door slaan", aldus de Volkskrant. Volgens De Tijd leek het nauwe lijks meer voorstelbaar, dat een po ging zou worden ondernomen de ge durende de laatste vijf jaar gerijpte opvattingen en praktijken over de geboortenregeling te onderdrukken. .Niettemin gebeurt dat nu. Niet bij onfeilbare uitspraak weliswaar, maar toch vanuit de eenzame hoogte van -en gezag, waaraan men niet voorbij Kan gaan wil men zich katholiek blij ven noemen". Toch zegt De Tijd, dat het niet wel mogelijk is de jongste uitspraken van de paus te beschou wen als het einde van de discussie. „Als het wel zo was zou een uit spraak ex cathedra aan elke vorm ■■an twijfel, die nu jarenlang is opge groeid, definitief een einde moeten maken. Het Engelse blad The Times, dat op zijn voorpagina de reactie meldt van een aantal vooraanstaande Neder landse katholieken (dr. H. Ruygers incluis), stelt, dat het toestaan van periodieke onthouding en de redenen waarmee de paus dit in zijn ency cliek omkleedt, lijken te betekenen, dat de huwelijksdaad wel degelijk mag worden gesteld anders dan met de bedoeling kinderen voort te bren gen. Het blad acht de sociale en zelfs politieke gevaren, die volgens de paus kleven aan het gebruik van voorbehoedmiddelen, reëel, „maar zij zijn van een soort, dat verbonden is met het misbruiken van moreel neutrale praktijken en technieken. Zij bewijzen niet, dat contraceptie op zichzelf zondig is, wat alleen een absoluut pauselijk verbod kan recht vaardigen." BEIROET (Reuter/AFP) De Iraakse premier, luitenant-kolonel Abdel-Razzak Al-Najef, is verbannen, zo heeft president Ahmed Hassan Al- Balcr over radio Bagdad meegedeeld. President Al-Bakr heeft ook de minister van defensie, generaal Al Dawoed, verbannen en de nieuwe regering die op 18 juli, een dag na de staatsgreep tegen president Aref, was gevormd, ontbonden. Al-Bakr zelf wordt opperbevelhebber van de strijdkrachten. Najef en Dawoed, die beschouwd werden als de leiders van de staats greep, zijn ook uit de strijdkrachten gestoten. Zij worden er van beschuldigd de revolutionaire doelen van het bewind te hebben willen verleggen en zich legen het democratiseringsproces te hebben verzet. NEW YORK (AFP) De direi teur-gcneraal van het kinderfonds van de V.N. (UNICEF), Henri La- bouisse, heeft aan de UNICEF-be- heersraad een krediet van een mil joen dollar gevraagd voor hulp aan door de hongerdood bedreigde kin deren in Nigeria. De UNICEF heeft reeds voedsel voorraden aangelegd, die naar het ge troffen gebied in Biafra zullen wor den overgebracht zodra een corridor naar het gebied is gevormd. Een DC7, geladen met melkpoeder voor Biafra. heeft gisteren een nood landing moeten maken. De melkpoe der is een gift van een Westduitse protestantse liefdadigheidsvereni ging. De kansen dat het toestel in Biafra gebracht kan worden zijn klein. Het toestel staat op een veld en is een doelwit voor Nigeriaanse oorlogs vliegtuigen. (ADVERTENTIE) Hij adviseert u graag en vrijblijvend, ook al wilt u niet meteen beslissen

de Stem | 1968 | | pagina 7