„JE BENT EEN GROOT SPORTMAN Oost-Duitsland won op Bosbaan Gemakkelijke zege voor Bram Breur TONNY BARTEN WAS IN BAVEL RAPSTE SPURTER Stevens verrassend Belgisch kampioen Burgemeester A. van Gils: HULDE. JAN JANSSEN Al V JAN WIENESE FRAAIE ZEGE WNDE VAN FJRAMKRYK 1968 Wielerronde van Graauw 79.50 52.50 32.90 WERiiDBtROEMD DOOR KWALITEIT de Baal Vuur en vlammeu Nieuwelingen Uitslagen Jammer Aan de rand van edstrijd rond het eel. Het goede rast RDI. amma. x>r de vrouw IN. USA. AAL: feuill. rOIRE: tv-serie que de César. ïdag 29 juli SUM I 402 M DO Blauwe maandag: ge- Igramma 12.26 Med. voor [.bouw 12.29 Stereo: Muzi. iten 12.50 Tien voor één, Nws. 13.11 Informatie |;werk 13.20 Pro memorie 'eke kamermuziek (gr.) Woutertje en Hermien, Ij: 14.45 Burolight: Festi- n de BRT en solist: amu- Isk. AVRO: 15.15 Voor de lixieland-arikest 16.00 Nws. ig (gr.) 16.15 Stereo: Kla- klassieke muziek, jeugd 17.30 Elektronisch bas en slagwerk: lichte Overheidsvoorlichting: de lijn 17.55 S.O.S.- Nws. 18.16 Radiojour. la carte: tafel- brief uit Pa- R.V.U.: Johann een vergeten be- r,or de heer P. Niessing. foneel Nu: moderne, voor tederland gebrachte stuk- Jzz in aktie: jazz-kwartet ïtte: cabaretliedjes 21.30 een winkelbel, docu- c. de Middenstand 22.00 el: jonge chansonniers en Bond zonder naam: 22.20 is wegens vakantie niet Jtg! NRU 22.30 Nws AVRO purnaal. NRU: 22.55 Ste- sso: jazzplaten met kort 23.25 Radiorama: veer- nini-magazlne 23.55-24.00 .ERSUM H 298 M .00 Stereo: Lichte gram- 12.21 Voor boer en tuin- r,. t.b.v. land- en tuinbouw 3.41 Act. 12.50 Parasolasi- td programma 13.30 Ste- J grammofoonmuziek 14.15 amuziek (gr.) 15.00 Gere- niddagdienst. NRU: 15.30 i Nederland: informatie —Holland, afgewisseld met ■0-16.02 Nws.) 17.20 Over- lting: Gas en elektrische T'oor huishoudelijk gebruik Spreker: Ir. K. II. Fak- 17.30 Voor de Jeugd 17.45 pofoonmuziek 18.10 Stereo en licht instrumentaal Nws. en weerpraatje 18.46 RU Verslag I.B.M.-schaak- Amsterdam 19.03 Stereo: *est: amusementsmuziek J»e grammofoonmuz. 19.50 ek rond de klok van ach- lïvarieend muziekprogram- ll.30 Steireo: Omroeporkest ïoderne en klassieke muz. I Lichte grammofoonmuz. Ina: radiokron. over boe- Lrs en toneel 22.30 Nws. Rverdenking 22.50 Stereo: nble: moderne liederen _.i plano (gr.) mod. muz, |.55-24.00 Nws rx ra 240 M EN FM Nws. 12.03 Act. 12.13 uien: verzoekplatenpro- 13.00 Nws. 13.03 Act. taalmuziek 14.00 Ny.'S. liek 15.00 Nws. 15.03 Hol- Itenprogramma 16.00 Nws. frr: tienershow 17.00 Nws. f.07-18.00 Draaijijofdraaiik ■programma. EL VLAAMS 324 M 112.03 Lichte muziek 12.05 'mtek 12.15 Lichte muziek (richt, med. programma- i SOS-berlchten voor §8 Gitaarmuziek 12.55 Bui- loverzicht 13.00 Nws, wecr- eursberichten 13.20 Tafel- Nws. 14.03 Gevarieerde J Nws. en beursberichten Ide zieken 17.00 Nws. |n med. 17.15 Volksliedjes §.03 Voor de soldaten 18.zb litslagen 18.30 Amusem- 1 Sport 18.52 Taalwenken Jzang 19.00 Nws. en weer- |Opera 22.00-22.15 Nws. en isclaj» 30 juli ^ERSUM I 402 M 0 Nws. 7.10 Ochtendgym- fstereo: Lichte grammo- VPRO: 7.54 Deze dag. Nws. 8.11 Radiojournaal Lichte grammofoonmuz. ïroentemanj 8.50 Morgen- i: 9.00 Uitgebreide repor- fig van een NRU-progra - lerstanden 9.40 Muziek uit ;uwen en Renaissan- I. kleuters 10.10 Arbe ds- Jr) (11.00-11 02 Nws) U-00 lm. ■ERSUM II 298 M 9 Nws. 7.10 Het levende eneo: Klassieke frammo 130 Nws. 7.32 Act. 7.43 :muziek (gr.) 8.00 N De wij de muziek 8.30 Nws- lub: vakantietips 8.45 Ste iramm muziek 9.30 bte z. (gr.) 10.00 Theologische 10.35 Kamermuziek m Al.) 11.00 Nws. 11-02 voor |5 Med. M III 240 M en FM Nws. 9.02 Plaatjes voor Nws. 11.00 Nws. 11-i» Kt platenprogramma. DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JULI 1968 (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT Het gemeen tebestuur van Ossendrecht is, hoe wel zeker niet verstoken van goe de kwaliteiten, niet bijster be dreven in de achtervolging. Spi ciaal niet, wanneer het achte: zijn „verschrikkelijk hard en ver standig fietsende" burger Jar Janssen aan zit, die dringen' weer eens gehuldigd moest wor den. Maar in de week na de Toui heeft dat gemeentebestuur geen gek figuur geslagen. Het had Jan Janssen woensdag al, in Chaam, te pakken en wist toen van hem gedaan te krijgen zaterdag naar Ossendrecht te komen. Om zich daar ook eens te laten huldigen. Hoewel zwager A. van der Steuijt („mijn naam is enig in Europa") van Jan Janssen oreert dat de huldiging meteen na afloop van de Tour in Parijs nooit overtroffen zal worden, is het me de huldiging toch wel, za terdagavond in Ossendrecht. Om kwart voor acht 's avonds ls het voor de woning van Jan (Mon repos) alsof er een belangrijke brui loft te gebeuren staat. Mèt dit ver schil dan, dat het aantal kijklustigen aanmerkelijk groter is dan gebruike lijk (er zijn er enkele honderden) en dat het aantal mannen dat van de vrouwen overtreft. Voorts hoort men geen gefluister over de mooie dan wel lelijke bruidsjapon en de zenu wen van de bruidegom. Maar wel een orkaan van gejuich en handgeklap, als eerst kleine parmantige Karin (ln het wit), dan Cora (ook al in het wit) en tenslotte haar gevierde echt genoot (in een antracietgrjjs pak van zeer uitstekende snit) naar buiten komen. Jan, gul lachend en zwaaiend dat schijnt le de laatste tijd maar weinig gedaan te hebben en het is be paald een opluchting voor de kijken de Ossendrechtenaren stapt in een open auto. Cora en Karin krijgen een plaatsje in een andere auto. Een aan tal leden van manege „De Molen" manoeuvreert zijn zenuwachtige vier voeters tot voor de auto's en dan begint de triomftocht naar en door dorp-Ossendrechb Dit rit door Ossendrecht, waar ook fanfare „De Hoop" deel van de op tocht gaat uitmaken, is voor Jan wel licht het heuglijkste onderdeel van de huldiging. Waar hij langs komt ap- plaudiseert men, brult men zijn naam kortom, maakt men een kabaal als of Jan in een belangrijke koers alleen op kop ligt. Er zijn tenminste enkele duizenden mensen op de been. Ze hebben zich voornamelijk geconcen treerd rond het gemeentehuis. Daar de ontvangst van Jan, vrouw en dochter door burgemeester A. van Gils, die Jan niet naar de raadzaal kan meetronen vóór de Tourwinnaar nog een uitvoerige ovatie' heeft ge kregen. De raadzaal, mét een portret van Jan-in-de-regenboogtrui aan de muur is maar klein. Men heeft er toch nog een man of 70 ingepropt: 25 fami lieleden van Jan (waaronder ouders en schoonouders), de raadsleden, de overige notabelen, vertegenwoordi gers van de supportersclub en leden van het wielercomité. Burgemeester Van Gils heeft veel te vertellen. „Hei was alsof zondag vuur en vlammen door Ossendrecht gingen. We hadden je toen eigenlijk al willen huldigen, heet v3n de l naald". Het publiek, dat buiten via I een gesloten tv-circuit de huldiging kan volgen, juicht bijna voortdurend. De burgemeester steekt Jan heel wat pluimen op zijn petje: „Jouw presta ties in de Tour zijn imponerend ge weest. Jij bent prof, maar in je hart een amateur. Want je bent een groot sportman, die overal indruk maakt en respect afdwingt." „Je hebt enorm veel karakter. Dat heeft je op de goede weg gebracht." Hij heeft een „symbolisch geschenk" voor Jan: een stuk fraaie natuur steen. Want Jan krijgt voor de hal van zijn nieuwe bungalow (in Putte) een gedenksteen, die gehouwen wordt door Niels Steenbergen, Cora krijgt bloemen. Jan krijgt ook nog een paar goede wensen mee: succes, een goede gezondheid en een geluk kig gezinsleven. Sjef van de Vijver spreekt namens Je zuidelijke officials van de wieler bond. Camie] Mattheussens doet dat namens het Ossendrechtse wieler comité. Of Jan alsjeblieft wil starten in de ronde van Ossendrecht op 22 september. Jan af en toe ver moeid geeuwend achter zijn hand krijgt als voorschot een bloemstuk. En Willem Jongeneelen, voorzitter van de Westbrabantse supportersclub van Jan heeft het erover, dat de der- Je zondag van juli uitgeroepen moet worden tot Jan Janssendag. Ook hij komt met een geschenk aandragen: hureaubenodigdheden. De toespraak van pastoor Roen- raads is een hoofdstuk apart. Hij spreekt „als priester". Zegt dat Jan «ven uitstekend parochiaan" is, dat hij één van zijn talenten (hard en foefl fietsen) uitstekend heeft ont wikkeld en dat hij zijn overwinning behalve aan zichzelf, Ab Geldermans en de ploegmaats voornamelijk aan Onze Lieve Heer te danken heeft. Hij stelt Jan nog een geschenk van Je parochie in het vooruitzicht. Er worden twee „rondjes" erewijn soldaat gemaakt. Dan moet Jan naar het bordes. De fanfare brengt hem, terwij] tientallen amateur-fotografen hun kans wagen, een serenade. In zijn dankwoord bekent Jan, dat Je huldigingen na de Tour hem allé- Waal een beetje te veel zijn geweest. Hij dankt voor alle spontaan mede leven, alle post, alle geschenken. Hij heeft het ook over zijn verhuizing naar Putte en belooft, dat hij regel matig naar Ossendrecht zal blijven komen. Namens de familie bedankt Je heer Van der Steuijt. Hij signa leert, dat de gemeente Ossendrecht rik jaar een post „Huldigingen Jan Janssen" op de begroting heeft. Straks moet Putte een dergelijke Post op zijn begroting invoeren. Want Jan, zo getuigden zaterdagavond zijn duizenden supporters, is nop lang niet aan het eind van zijn Latijn. JAN WIENESE HMbuii Jan Janssen met de „gedenksteen" die hem symbolisch was overhandigd vrouw en dochtertje op het „erepodium" in Ossendrecht. door burgemeester Van Gils (foto rechts). Foto boven: Janssen met zijn AMSTERDAM (ANP) De twee de internationale Bosbaanregatta, terecht groots aangekondigd als het laatste zeer belangrijke internatio nale roeievenement voor de Olym pische Spelen, heeft veel duidelijk gemaakt. Tijdens de tweedaagse wedstrijden bleek Oost-Duitsland op nieuw over de sterkste troeven voor de Spelen van Mexico City te be schikken. In de veertien elite-fina les die de hoogtepunten waren van een op zich al indrukwekkend pro gramma, zegevierden de Oostduitse ploegen zeven keer. Voorts bleken de in wit gestoken formaties onder meer nog acht maal goed voor tweede plaatsen. Het is dan ook vrijwel uitgesloten dat Oost- Duitsland zijn positie van ster les te roeinatie twee gouden medailles, de coupe Glandaz en de Challenge Carlo Montu leverden de Europese kampioenschappen 1967 van Vichy op in Mexico zal verliezen. De Nederlandse favorieten voor Olym pisch eremetaal hebben in het uit zonderlijke sterke veld op de Bos baan hun reputaties over het alge- Janssen bewondert het cadeau van de supportersclub: bureaubenodigdheden. Van onze sportcorrespondent) KLOETINGE Bram Breur had zondag in Graauw zijn sterk eind- schot niet nodig om te zegevieren. Zijn streekgenoot Piet van Dongen, met wie Breure 35 kilometer voor het einde de beslissende sprong had gemaakt, bood geen verweer meer toen de finish in zicht kwam en maakte reeds 25 meter voor de eind streep zijn toeclips los. Het veld van 60 vertrekkers heeft zich in de eerste koershelft niet druk gemaakt. Het traject, ruim 7 kilometer lang. was bijzonder lastig. Er lagen enkele klimmetjes in en kasseien. Voor weg renners met moraal en courage dus uitermate geschikt om hun capacitei ten te tonen. Peter Kisner en Guido Paridaen schoten op deze punten dui delijk tekort. Toen dit tweetal na 50 kilometer door pech van fiets moest verwisselen gaf men te snel op. Meer enthousiasme kon het publiek dan ook opbrengen voor Leon Schrauwen die ook door pech werd teruggewor pen maar lange tijd alleen vocht om het verloren terrein te herwinnen. Toen Breur en Van Dongen hun de marrage hadden geplaatst, kwam er in eerste instantie een tegenoffensief van Van Campen en Van der Schaaf, dat zonder effect bleef. Ook Em- bregts, Van Midden en Leunis, die daarna op jacht gingen, bleven op 55 seconden van de leiders hangen. Het peloton noteerde toen een achterstand van 1 minuut en 10 seconden. Voor al door toedoen van Vonck en Kroo- nen maakten elf man zich los uit de groep en streken met nog 15 kilome ter voor de boeg op de drie eerdei genoemde jagers neer. Breur en Van Dongen moesten toen nog even op hun tellen passen en verloren ter rein maar handhaafden zich toch vooraan. Achter hen was de jacht- groep in de laatste kilometers totaal uiteengeslagen. Kroonen en Vonck bleken ook nog over de meeste re serves te beschikken, en eisten dar ook de derde en vierde plaats op. BAVEL Bavel beleefde met een recordaantal bezoekers een gloriedag met de zestiende Ronde van Bavel. De drie koersen die op het program ma stonden hebben stuk voor stuk goede overwinnaars opgeleverd. De amateurs, waarbij ook de numers 2 en 3 van de nationale kampioen schappen uitkwamen (René Pijnen en Jan Krekels), hebben een mooie strijd geleverd waarin Tonny Barten zich de sterkste toonde. Jan Krekels ondervond dat het te gen een legertje streekreniners niet meevalt op te boksen als eenling. Kees Koeken was het vooral die in het begin felle strijd leverde. Se rieus echter werd het pas na 22 van de 35 ronden, toen Tonny Barten, Ru dy Liebrechts en Ad Wouters weg sprongen. Geleidelijk aan bouwden zij een voorsprong op die uiteindelijk uit zou groeien tot 46 seconden. Tonny Barten was wel de man die het grote werk deed bij de vluchters. Wat de achtervolgende groep ook deed, hoe René Pijnen zich ook al uitsloofde, die drie bleven weg. In de eind spurt liet Tonny Barten geen twijfel bestaan over zijn aspiraties. Hij won vóór Ad Wouters en Rudy Liebrechts. In de hoofdgroep werd de spurt ge wonnen door J. de Bruyn uit Sprun- del vóór René Pijnen. Tonny Barten won de prestatieprijs. Bij de nieuwelingen werd van het begin af de meeste strijd geleverd door Wim Smeekens uit Gllze, die ai in de eerste ronde op avontuur uit trok. Hij werd spoedig ingelopen, maar in de derde ronde ontsnapte hij weer uit het peloton. Wel reikte zijn poging nu verder, maar nog niet ver genoeg, want in de tiende ronde werd hij achterhaald door H. van Groezen waarna het peloton aan sluiting verkreeg. Dé. plaatselijke favoriet, Christ Geerts deed in de laatste ronde een vluchtpoging, die 300 meter voor de finish teniet gedaan werd. Smee kens en Geerts hadden na die krachtsinspanningen in de eindspurt geen schijn van kans meer. Jan Coo- remans won hier ruim vóór Ton Da- men uit Ulvenhout. Voor de dames van start gingen werd Bella Hage door voorzitter Th. Diepstraten gecomplimenteerd met haar nationale titel op de weg, za terdag in Beek behaald. Een boeket bloemen diende als fleurige omlijs ting. Ine Paul kwam hier nog het best voor de dag. Toch konden ze niet be letten, dat Suzanne Soaie uit Brus sel bij een sprint op de meet enkele ronden voor het einde ontsnapte en zich niet meer liet inhalen. Ze had bij de finish een voorsprong van 21 seconden op de groep, waarvan Elly Helder de sprint won vóór Kathy Hage en Christine Geerts, de nieuwe kampioene uit Vorselaar. Amateurs. 1 T. Barten (Kluridert) 100 km in 2.23.34; 2 A. Wouters (Zun- dert) z.t.; 3 R. Liebrechts (Vlaai- dingen) z.t.; 4 (op 45 sec.) J. cte Bruyn (Sprundel); 5 R. Pijnen (Woensdrecht); 6 C. "Smulders (Til burg); 7 A. Konings (Sprundel); 8 J. v. Driel; 9 C. Willemse (Hoge Zwa- luwe); 10 L. Poortvliet (Dirksland); 11 T. van Hasselt (Roosendaal); 12 A. Naaktgeboren Ps-Gravendeel); 13 H. Schoofs; 14 K. Koeken (Acht maal); 15 C. v. Dorst (Roosendaal); 16 G. van Dongen (Made); 17 Chr. Kipping (Den Haag); 18 A. van Ha ren ('s-Gravendeel)19 K. Frijters (Zegge); 20 W. v. Steenis (Breda) Nieuwelingen: 1 Jan Cooremans (Breda) 50 km in 1.11.37; 2 T. Da- men (Ulvenhout); 3 H. van Groezen (Made); 4 Hugens (Ossendrecht); 5 J. Rijnvos (Hoeven)6 K. Roks (Rus- bergen); 7 R. Hertgh (Wouw); 8 K. de Jongh (Made); 9 J. van Riel (Rijen); 10 C. van Bostelen (Hal steren); 11 W. Smeekens (Gllze); 12 Chr. Geerts (Bavel); 13 N Rokven (Breskens); 14 F. Kusters (Chaam); 15 H. v. Leent (Goirle). Dames: 1 Suzanne Soaie (Brussel) 35 km in 57.10; 2 op 21 seconden El ly Helder (De Woude); 3 Kathy Ha ge (St.-Maartensdijk)4 Christine Geerts (Vorselaer B.); 5 T. Smulders (Gerwen); 6 R. Heemskerk (Oud Ade); 7 J. Jonkers (Gameren); 8 M. Dams (Geel); 9 E. Meskers (War mond); 10 Fr. v. d. Plaat (Gelder- malsen). 1 Bram Breur, Nieuwe-Tonge, 100 km in 2 uur, 24 min. 2 Piet van Don gen, Middelharnis; 3 op 18 sec. Bob Kroonen, Dordrecht; 4 Peter Vonck, St. Jansteen; 5 op 23 sec. Cor Leunis, Amsterdam; 6 Leo Embregts, Stam- oersgat: 7 Frank Ouwerkerk, Rotter dam; 8 Rinus v.d. Klooster, Rotter dam; 9 J. Kemps, Sprundel; 10 Ton Bram Breur gaat hier zegevierend over de eindstreep. Hij won onbe dreigd in Graauw. Schilperoort, Zwijndrecht; 11 F. Berk hout, Schipluide; 12 P. Gödde, Zwijn drecht; 13 Gerrit Plieger, Lexmond; 14 C. van Dongen, Oud-Gastel en 15 A. Coppens, Moerstraten. METTET Ook in het buiten land zijn zaterdag en zondag wed strijden om de nationale wegUtels gereden. In Mettet werd Juliën Ste vens op vrij verrassende wijze Bel gisch wegkampioen bij de professio nals. Hij legde de ruim 257 kilome ter af in 6 unr, 12 minnten en 40 seconden. De wereldmirrecordhou- der Ferdi Bracke werd op drie lengten tweede en Gnido Reybrouck werd op 20 seconden van de win naar derde. In Pforzheim was Rolf Wolfs- hohl ongenaakbaar. Mqt zeventien seconden voorsprong op de kam pioen van vorig jaar, Wilfried Boel- ke, werd Wolfshohl voor het eerst in zijn wielercarrière Duits titelhou der bij de beroepsrenners. Rudi Al- tig werd met een achterstand van ruim vijf minuten negende. Het Spaanse wegkampioenschap voor beroepsrenmers werd gewon nen door Luis Ocano. Hij legde de 75.50 kilometer lange rit tegen het norloge af in 1 uur, .45 minuten en 27 seconden, waarmee hij bijna drie minuten sneller was dan Antonio Gomez del Moral, die op de tweede plaats beslag legde. Op bijna vier minuten van de winnaar werd Jesus Aranzabal derde. Colin Lewis uit Torquay (graaf schap Devon) heeft zaterdag zijn Britse titel bij het kampioenschap op de weg voor profs geprolongeerd. Lewis reed de 225 km in 5 uur, 38 minuten, 32 seconden, ln dezelfde tijd als de winnaar eindigden John Aslin (Nottingham) en Reg Smith (Londen) respectievelijk als 'tweede en derde Tonny Barten finisht hier als eerste in de sterk bezette wielerronde van Bavel. (ADVERTENTIE) adldai ,.2000" Nieuw! Het topmodel van wereldklasse. Veel gevraagd door de nederlandse selectiespelers. Tornado rif- atildas 'n geheel nieuw topmodel r een perfekte pasvorm. Noppen2Dol aangevulkaniseerd. adidas „Valencia" Een profschoen voor Uw zoon. Witte nylonzooi met schroefdoppen. Vanaf maat 31. ,v.a. Levering: vla de handel importeur'. J. van Kooyk VALKENSWAARD meen bevestigd. Het meest overtui gend deden dat wereldkampioen Ha- driaan van Nes en diens partner Susel - Beek in de twee met stuur- mak. Bijzonder jammer was het dat Nederlands tweede grote favoriet voor een Olympische roeimedaUle niet op het water kon komen. Stok vis en Lnynenburg hebben door bun ondubbelzinnige zege van twee we ken geleden op de Europese kam pioenen Tony Johnson en Lawran- ce Hough grote vermaardheid ver worven. Een tweede duel tussen de Ame rikanen, die hun wedstrijden met een tiental seconden voorsprong plegen te winnen, werd dan ook met spanning tegemoet gezien. Enkele uren voor de race moest Luynen- burg echter ter observatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Ge vreesd wordt dat de Nereus-roeier een ontstoken blinde darm heeft. Johnson en Hough hadden nu te weinig tegenstand en zochten com pensatie door ook in het gestuurde nummer te starten. Van Nes en Suselbeek doorstonden die kracht proef bijzonder goed, Johnson en Hough waren minder gelukkig en gingen ondanks een sterke eind sprint met lengten achterstand op de Lagaploeg als tweede door die finish. De 5.000 toeschouwers rond de sfeervolle Bosbaan Prins Claus woonde zondagmiddag de wedstrij den bij wachtten ook met bijzon dere belangstelling op de verrich tingen van skiffeur Jan Wienese. Zondag kon met opvallend grote groene letters de naam van de grillige Amstel-sculler als winnaar op het uitslagenbord worden vermeld. Droog en Van Dis vergrootten hun kans op uitzending aanmerke lijk door zaterdag de race van de dubbeltweën te winnen- De Proteus- Willem 3-combinatie voelde zich daarna zo zeker van een Mexicaan se reis, dat het tweetal er de voor keur aan gaf gisteren in de skiff te varen. Nereus zorgde gisteren voor een sterke race bij de ongestuurde twee- en. SC Einheit Dresden, wereld- en Europees kampioen leidde van start tot finish. De Nereiden werden met ruime voorsprong op de overige ploe gen tweede. De Nereus-Amstel-com- binatie moest voorts een dag eer der bij de vier met stuurman ook alleen maar de ploeg van Einheit laten voorgaan. JAN HUGENS heeft de prof ronde van Lemmer op zijn naam gebracht. Hij legde de 95 kilo meter af ln 2 uur, 15 minuten en 12 seconden. Tweede werd Piet Braspennincx uit Rijsber- gen, derde Peter Post (Amstel veen), vierde Cor Schuuring (Am sterdam) en vijfde Harry Stee- vens (Elsloo). VAN HIMMEREN, een nieuwe ling uit Hoeven, die in de Acht van Chaam bij een valpartij was betrokken en naar het ziekenhuis ln Oudenbosch moest worden o- vergebracht is bü dit alles zijn ra cefiets en plunjezak kwijtgeraakt. Inlichtingen worden ingewacht bij het wielercomité „Acht van Chaam". KEES PRIEM uit Sint Kruis zegevierde in een nieuwelingen- koers over 70 kilometer in Kiel- drecht (België). Het was zijn 26e overwinning. Frans Kisler uit Heikant, die moeilijkheden had met zijn versnelling, werd tiende. Tijdens deze wedstrijd werd De Bisschop bij een valpartij zo ern stig gewond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overge bracht. HENNIE GIJZEL (Heikant) eindigde als derde bij een weg wedstrijd voor nieuwelingen over 55 kilometer te Zele (België). Winnaar werd de Belg Van Me- le, die de afstand aflegde in 1 uw en 20 minuten. Eddy de Waal uit Axel werd tiende. Er waren 42 renners gestart. EDDY DE WAAL is tweede geworden bij een koers voor nieu welingen te Wieze (B.). De eer ste plaats was voor de Belg De Kerpel, die de 49 kilometer af legde in 1 uw en 10 minuten. Hennie Gijzel (Heikant) eindigde als 8e. JAN VAN KATWIJK uit Op- loo heeft gisteren in Diisseldorf een wlelercriterium voor ama teurs gewonnen. Hij legde de 80 kilometer af in 2 uur, 3 minuten en 2 seconden. Fred van Lach- terop werd op 20 seconden van de winnaar zesde.

de Stem | 1968 | | pagina 7