Zevibel-voorzitter uit felle kritiek op plan minister Lardinois 3751 Prins bij Regatta Tweehonderd kilo tong in de pan BERGE WERD( Herii aan Duin BRABA W. Maljers winnaar van wisselbeker Vlissingen WAAROM NIET TWEE ZEEUWSE HAVENS Dansen met hindernissen in Hulst HULST Collecte voor bejaardenreis TERNEÜZEN BOSCH OPTIEK EXPERIMENT IN BRESKENS MIDDELBURG papier voor zuid-beveland LUCKY LUKE: DE NAIJVER 1 z.-VLaanderen vandaag Dagblad De Stem Kantoor Hulst 1 augustus (01140) Dagblad De Stem Afwachtend Ringrijderij trok veel kijkers Verkeersdrukte Auto via mast en andere auto tegen gevel Veel schade bij botsingen Welkom WALCHEREN Extra attracties van Jeugdland ilW ^pen „Mijnheer Jan Janssen" Rillandia verloor MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JULI 1968 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Minister Lar dinois heeft gezegd, dat hy aan de problemen van de maatschaps vissers maximale aandacht wil be steden. Dit deelde de heer A. Thurmer namens het ministerie van Landbouw en Visserij zater dagmorgen te Middelburg mee in antwoord op een felle veroorde ling van de door de heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van de Ze- vibel, voorziene verstoring van de maatschapsverhoudingen. De heer Lockefeer uitte nog fel lere kritiek op de plannen om de vissery in Zeeland in één haven te concentreren. Hij betoogde, dat de uitspraak van minister Lar dinois, dat Breskens voor een nieu we havenconcentratie meer kan- sen lijkt te hebben dan Vlissingen, vele vele reacties in visserskrin gen van Arnemuiden, Colijns- plaat en Vlisshigen heeft opge roepen. In het jaarverslag van de Vereni ging Zeeuwse Visserij Belangen werd gesignaleerd, dat het vissen in maat- schapsverhouding, waarbij ieder lid van de bemanning een contractueel vastgesteld deel van de besomming ontvangt, een grote stimulans voor een bedrijfsvoering met zich mee brengt. Het visserijverslag over 1967 van het L.E.I. kwam tot eenzelfde conclusie. „De minister moet deze aangelegenheid maar onmiddellijk opnieuw bezien" zei de heer Locke feer aan het begin van de leden vergadering van Zevibel in „De Brasserie". De heer Thurmer, hoofd van de afdeling Produktieaangele- genheden van de zee- en kustvisse rij van het ministerie zei „Maxima le aandacht wil niet zeggen maxi maal reshltaat. Ik kan u geen illu sies geven". De heer Lockefeer maakte in zijn jaarrede kritische kanttekeningen over het jaarverslag 1967. Hij ging uiteraard niet voorbij aan de af sluiting van de Oosterschelde. Op 17 augustus zal hij zijn standpunt verdedigen te Heijst voor de Belgi sche vissers, die eveneens nadelige gevolgen zouden-ondervinden van de afsluiting van de „kinderkamers", de groeigebieden voor vele vissoor ten. De plannen voor één Zeeuwse vis serijhaven keurde de heer Locke- ADVERTENTIE) met ingang van a.s. wordt het telefoonnummer van 2377 gewijzigd In (2 lijnen) Oagblad «ooi Zeeland KANTOREN; Steens'i aai 14 Hulst tel 01140-7377 Klokstraat I. Goes tel 01 IOC -8030 EXPLOIT A riE ADV.s L K. M de long Inspecteur) drettner straat I) I emeu ren tel 0115t» 4981. fh ie Hakker Potgieteisiiaai 3. Terneuzen tel 01150 2601 C Steenbakker, Europai'leir 26. Hulst rei 01140 3168 M 8ooer» Nieuwstraat 41. Uostburg tel 0H7O2893 C. Menu. Klokstraat IGoes tel OliUO 8030 REDACTIE A K'Hipman. Klok sir am I Goes tel 31100 8030 J Hilsken Bre'tner sir set 31 lerneuren tel Tl ISO 3296 i Ruben in Europai ietr 22 Hulst tel 3lt4i» 2005 Ch Schets Kromme i/Veele 4 Midde' burg 'e Oil 81» 7764. Mei 5 Maaskant, Singelstraei 17. Goes, tel Ot 100 5689 feer af: „De stem van de getroffe nen, de vissers van Colijnsplaat en Arnemuiden, zou een zeer zwaar ge wicht in de schaal moeten leggen. Er moet voorkomen worden, dat zij vallen tussen kaai en schip van overheid en deskundigen"- „Waar om geen twee havens?", vroeg de Zevibel-voorzitter zich af. „Waarom zouden er, naast Breskens, ook niet in Vlissingen een goed geoutilleerde haven en afslag kunnen komen? Dan is er ook al sprake van con centratie, omdat er nu drie havens zijn en er dan twee overblijven". De heer Lockefeer bekritiseerde de wijziging in de Mosselverordening, die volgens hem ontevredenheid over de aanvoer heeft gebracht. Hij pleit te voor inspraak van het Visserij schap bij de uitvoering van de Wet op de Schadevergoedingen bij het scheppen van saneringsmogelijkhe den en bij planning en concentratie van havens. „Er wordt teveel over ons, zonder ons, bedisseld", meende hij. De heer Thurmer had op deze laatste uitlating een antwoord: „In visserijkringen neemt men nog te sterk een afwachtende houding aan. Wij vragen de betrokkenen „Hoe hadden jullie er zelf over gedacht?" De voorstellen van de kant van het bedrijfsleven dienen ruimschoots van tevoren op tafel te liggen" aldus de heer Thurmer. Hij sprak verder over modernisering van de outilla ge. Hij was met de heer Lockefeer van mening dat Zeeland, waar de ge meenten bij financiering van dure apparatuur de helpende hand bieden zijn tijd vooruit ls. AMSTERDAM Prins Clans, zaterdag van vakantie teruggekeerd, heeft in zijn vakantieoord Porto Ercole blijkbaar nog niet genoeg van de watersport gekregen. Zondagmiddag was hij al weer present in Amsterdam. Hier woonde hij de roeiwedstryden voor de Bosbaan Regatta 1968 bij. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Na afloop van de ringrijderij, die aan de Steenenbeer te Vlissingen was georganiseerd door de Zeeuwse Ringrijders Vereniging onder auspiciën van het Viissings Aktie Fonds mocht W. Maljers uit Middelburg zich definitief eigenaar noemen van de wisselbeker. Hij werd eerste bij de vrije wedstrijden en won voor de derde maal de beker. Voordat hij echter deze wisselbe- (Van een onzer verslaggevers) HULST Honderden stonden giste ren rond de Hulster Markt, waar dansgroepen van vijf nationaliteiten optraden: Nederland vertegenwoor digd door Kasporgo uit Goes; Luxem burg, Zweden, Israël en Oostenrijk liet dansfestijn werd officieel ge opend door de heer E. Hasenzahl, burgemeester van Michelstadt, die met een delegatie van deze Duitse „Europese" gemeente op bezoek was in Hulst. De manifestatie werd jam mer genoeg verstoord door enkele moeilijkheden. In de eerste plaats was alleen de Tsjechische groep op tijd gearriveerd, zodat het eigenlijke optreden pas veel later dan gepland was kon star ten. Bovendien liet de geluidsinstal latie geregeld verstek gaan. En dan was er nog, zoals burgemeester D. Molthoff in zijn slotwoord vertelde, het feit dat de harmonie de groepen bij de Dubbele Poort had staan op wachten, terwijl deze Hulst binnen waren gekomen via de Gentse Poort. De charmante geste van de Tsjechi sche groep om alvast een voorproefje te geven van het officiële optreden toen het publiek op de opening moest wachten, werd beloond met een even charmante geste van mevrouw Moer dijk, die op het carillon het Tsjechi sche volkslied speelde. ker van de gemeente Vlissingen uit handen van burgemeester drs. D. Roemers in ontvangst mocht nemen heeft de heer Maljers hevige strijd moeten leveren met provinciaal kam pioen C. Houterman uit Koudekerke, die tweede werd. Bij het sjeezenringryden werd het echtpaar Maljaars uit Oostkapelle als eerste geklasseerd; in de 2e klasse ringrijden te paard verorverde P. Wielemaker uit Koudekerke de eerste prijs. Ook dit jaar bestond er weer grote, vooral toeristische belangstelling voor dit folkloristisch ringrijdersfestijn Tijdens de prijsuitreiking bedank te de heer P Brasser, voorzitter van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging allen die hadden bijgedragen om de ze dag mogelijk te maken. Hy noem de in het bijzonder het Viissings Ak tie Fonds, dat financiële steun had verleend. De voornaamste uitslagen zyn ringrijden te paard: 1 W. Maljers Middelburg; 2 C. Houterman Koude kerke; 3 A Reijnierse Koudekerke; 4 Joh. Maljaars Oostkapelle; 5 D. de Visser Souburg; 6 M. Goedhart Grijpskerke; 7 S. Minderhoud West- kapelle De meeste volgringen by de vrije wedstrijden: 1 A. Reijnierse Koude kerke 29r; 2 J. J. Minderhoud West- kapelle 29; 3 M. Goedhart Grijpsker ke 29. Sjezenringrijden: 1 Abr. Maljaars Oostkapelle; 2 A. Buys Ritthem; 3 J. de Visser Souburg; 4 Th. de Ruijter Middelburg; 5 P. Verburg Middel burg. Ringrijden te paard 2e klas: 1 P Wielemaker Koudekerke; 2 P. Bras ser Koudekerke; 3 Joh. Cevaal Mid delburg; 4 Jo Blaas Aagtekerke; 5 P. van Maldegem, Biggekerke. Meeste volgringen: P. Wielemaker !0r. Drietallen 2e klas: 1 Middelburg I 67r; 2 Koudekerke VII 66; 3 Aagte kerke 55. Café"voetbaI Op het gemeentelijk sportterrein in Hulst werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen elftallen van de bar Tabarin en café 't Cen trum. Tabarin won met 10. Er zal een revanchematch komen. De twintigste rit voor bejaarden, georganiseerd door het comité Reis Bejaarden Hulst zal op zaterdag 24 augustus worden gemaakt. Ver trokken wordt vanaf de markt om 8.15 uur. Aangenomen wordt, dat men om 20.00 uur weer terug in Hulst is. De reisroute met gegevens zal tijdig aan de deelnemenden wor den verstrekt. Het einddoel van de reis is Rupel- monde. De bejaarden zullen een rondvaart per Flandriaboot over de Schelde maken. Evenals vorige ja ren zullen alle bejaarden van Hulst, ongeacht geloofsovertuiging de tocht mee kunnen maken. Ook invaliden, die niet bedlegerig zijn, kunnen zien opgeven- In de afgelopen jaren ga ven de bevolking, de neringdoenden, het r.-k. bejaardentehuis, de gemeen te en vele autobezitters medewerking. Deze medewerking acht het comité onmisbaar. De kosten van de reis bedragen dit jaar meer dan f 3000,-. Omdat het dit jaar een jubileum reis betreft, wil het comité toch pro beren nog iets meer te doen. Daarom zal een huis-aan-huiscollecte worden gehouden. De bejaarden van 70 jaar en ouder en invaliden van ongeacht welke ouderdom kunnen zich tot uite lijk 10 augustus a.s. melden by de heren J. Martens, Steenstraat 13a en de heer C. v.d- Walle, Steen straat 11. Vechtpartij Zaterdagavond ont stond in een café in de binnenstad van Terneuzen een vechtparty tussen een paar bezoekers. Er werden flinke klappen uitgedeeld. Ook het meubi lair en het glaswerk moesten het ont gelden. De politie maakte er tenslotte een einde aan. De nieuwe brug over het kanaal Gent-Terneuzen is sinds vrijdagmid dag voor het wegverkeer gesloten. Hoewel de wegomleggingen duidelyk zyn aangegeven veroorzaakten deze nogal wat moeilijkheden, vooral bij de Belgen. Terneuzen kreeg zater dagnamiddag heel wat (auto)drukte te verwerken. Zo nu en dan had eni ge filevorming plaats. St.-Jansteen Voetbal De A-junioren van de voetbalvereniging Steen beginnen de voorbereiding voor de competitie met een driedaagse reis naar Duitsland, waar op vrydag 2 en zaterdag 3 augustus 'n wedstryd zal worden ge speeld tegen junioren-elftallen van de vereniging Wattenscheid. IJzendijke Raadsvergadering De agenda van de openbare raadsvergadering die dinsdag 30 juli om half acht be gint, vermeldt o.a. vaststelling ont- werplijst van onroerende monumen ten en verkoop van een woning aan de heer Fr. Dieleman. Ook moet de raad een beslissing nemen töt vast stelling van een nieuwe bouwveror dening. (Van onze correspondent) AXEL Zaterdagavond omstreeks half elf is een personenauto met vier Hulsterse jongelui met zeer grote snelheid uit de bocht van de Station straat gevlogen. De auto botste tegen een aan de linkerzijde staande licht mast, ramde 40 meter verder aan de overzyde van de straat een gepar keerde auto en kwam tegen een ge vel van een woonhuis tot stilstand. Enkele van de inzittenden liepen lichte verwondingen op. De gepar keerde autó van P.J.S. uit Kerkrade, die deze week op dezelfde plaats door een slippende auto werd ge raakt en hierdoor aan de voorzyde werd beschadigd, werd nu aan de achterkant in elkaar gedrukt. De au to van de jongelui werd totaal ver nield. (Van onze correspondent) WILHELMINADORP Doordat de bestuurder van een Belgische per sonenauto, de heer R.J. uit Antwer pen, geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door P.K. uit Goes, ontstond een botsing, waar- by beide auto's vry ernstig werden beschadigd. Op Rijksweg 58 nabij Kapelle vond een kettingbotsing plaats, waarbij drie auto's waren betrokken. Er ont stond aanzienlijke materiële schade Bij de stoplichten te Kloetinge reed een personenauto, bestuurd door R. J. uit Vlissingen op een voor de lichten wachtende personenauto, be stuurd door A.D. uit Roosendaal: De auto van R.J. uit Vlissingen werd hierbij zwaar beschadigd. Op ryksweg 58 by Rilland deden zich zondag twee aanrydlngen voor. Een personenauto, bestuurd door H. B. uit Nijmegen reed vanwege te wei nig remafstand op de voor hem stil staande auto van C.W. uit Antwer pen. Er ontstond grote materiële schade. C.D. uit Rilland reed vanaf een uit rit de weg op zonder op te letten, T.W.H.T. uit Breda kon hem niet meer ontwijken. De auto van T. werd zwaar beschadigd. U hebt natuurlijk een r< serve-wiel in Uw auto. maar hebt U ook een re serve-bril? Oók heel be- langryk, zo zelfs dat het in sommige landen ver plicht is Gediplomeerd opticien Gediplomeerd kontaktlenzenspecici tist Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Hulst Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 (Van onze adverteerders) 'T BRILLENHUIS HEROPEND Nadat hy ruim vier jaar gelede# als nieuwe eigenaar zyn intrede deed in ,,'t Brillenhuis" (Noordstraat 3j te Terneuzen) heeft de heer J. Meinhardt zich genoodzaakt gezie# de oppervlakte van zyn winkelinte. rieur te verdubbelen en te modern] seren. Deze vernieuwing heeft evenwei geen afbreuk gedaan aan de intimi, teit van de zaak. Met de ruimte werd ook de collectie, vooral van barome ters, alle soorten microscopen en co», tactlenzen zeer aanzien]ijk uitgebreid, (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De tongetjes smol ten op de tong in Breskens. Niet zo maar een paar, maar ruim twee-1 honderd kilo van deze edele en daar- om ook prijzige vis werd verorberd tijdens een massale maaltijd in een tot eetzaal ingerichte ruimte van het gebouw van de Coöperatieve Aan koopvereniging te Breskens. Alles is niet opgegaan. Er bleef zeventig kilo over. Maar ook dèèr weet men in Breskens nog wel raad' mee. Het comité onder leiding van V.V.V.-voorzitter J. Heijboer, dat deze eerste vismaaltyd voor „leder- een" organiseerde en dat alle mede werking kreeg van het Breskense verenigingsleven, is uiterst tevreden over dit „experiment". De visjes werden in totaal door 350 gasten, de genodigden meege rekend, naar binnen gewerkt. Het welkomstwoord werd uitge sproken door de heer Heijboer, die vooral de aanwezigheid van de bur gemeester van Breskens, de heer J. Eekhou-t, op prijs stelde. De heer Heijboer wees erop, dat de gemeente, behalve financiële, ook daadwerke lijke steun heeft verleend o.a. by de inrichting van de eetzaal. Voor het beschikbaar stellen van de ruimte was hij de aamkoopvereniging dank baar. De comité-voorzitter sprak ook zijn erkentelijkheid uit aan het adres van de Breskense vishandel eM dé (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naast de vaste evenementen heeft Jeugdland ook deze week een aantal extra attrac ties op het programma staan. Van middag geeft de rykspolitie een de monstratie met auto's. Dinsdag is er bezoek aan de Marine te Vlissin gen; woensdagmorgen kunnen de jeugdige deelnemers bloemen schik ken. 's Middags is er een optocht door de stad met versierde fietsen. Donderdag zyn er diverse wedstrij den en treden jeugdland-clowns op. Vrijdag kan men aan een speurtocht deelnemen, 's middags wordt een bezoek gebracht aan de Middelburg se brandweer. Dagelijks, behalve donderdag, rijdt het autotreintje van en naar Jeugdland en Middelburg- Zuid. Door de te geringe belang stelling moesten de tochten naar Nieuw-Middelburg worden gestaakt. Het treintje vertrekt iedere maan dag, dinsdag, woensdag en vrijdag om 9 uur vanaf de hoek Statenlaan en J. W. Thibautstraat. vissers, niet alleen voor het gratis leveren van de vis, maar ook voor het schoon- en panklaar maken. Een tweede experiment wat, de verkiezing van Miss Toerist. Daar voor werden tien deelneemsters „beschouwd" door een jury, die be stond uit mevrouw T. Effen bergen, een journaliste uit Den Bosch, dok ter H. Bom uit Cadzand en de heer A. Brevet uit Breskens. Er werden drie prijzen toegekend, maar slechts eén titel en die ging naar Joan den Dekker uit Nieuwvliet. De „kostelijke" maaltyd werd mu zikaal begeleid door de hammond- organist Jasper Antonisse uit Bier vliet Dat deed hy zo goed, dat de gasten verschillende keren het be stek neeriegdien voor een hartelyk applaus. Het bal wend muzikaal verzorgd door The Rithme Kings uit Breskens. Nu Frankrijk al' een hele tijd een „monsieur Jacques Anquetil" heeft uit de tijd van de duistere ronden, is het nu onze eigen Jan Janssen die in de ronde van de waarheid deze erenaam volkomen heeft verdiend. Wat fijn voor al die mensen die Jan, jaar in jaar uit, bij tegenslag en 'voorspoed trouw zijn gebleven. En dan de affaire Pelle- naars Maar laten we, zoals Jan zelf zie op het eind van zijn eerste interview, er maar over zwijgen, waar mee hij weer voor ons allen getoond heeft, met woorden, maar ook met daden, de naam „Mijnheer Jan Jans sen" terecht met ere te mogen dragen. SLUISKIL. A. v. AVERMAETE SCHEPENENSTRAAT 16 Rilland-Bath De vriendschappelijke voetbalwed strijd Rillandia I-Oud-Vossemeer I is door Oud-Vossemeer gewonnen met 20. De doelpunten werden gemaakt in de 20e en 35e minuut van de twee de helft. Een op volle sterkte spe lend Rillandia heeft na de rust zwaar teleurgesteld tegen een met meer inzet spelend Oud-Vossemeer. Het Rillandia-elftal had één uitblin ker in spil Adrie Bruinoge. Trainer Meesters zal aan dit traag en slap spelend Rillandia-elftal nog byzonder veel moeten doen. Het publiek ver liet dan ook vroegtydig deze wed stryd. Rillandia II verloor eveneens met 42 van Oud-Vossemeer II. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling „Spoorwegen in Zee land" City 20 urn- Met blote voeten in het park, a.l, GOES Weeshuls SLngelstraat 10-12 en 14-17 uur Expositie „Stads- en dorpsgezichte!" Grand 20 uur Dracula, prins der duisternis, 18 j, KOEWACHT R. Clapdorp 15 uur Schieting BIERVLIET Café De Landbouw 15.30 uur Kermlj. schieting 14.30 uur Amateurs wielerwedstrijd KNEUZEN Luxor 20 uur Kogelregen in Rimrock, 14 J. lOSTBURG Ledel 20 uur Chinese avonturen in China, a.l. ERHOLE Wel. de Vijlder 15 uur Kermisschletln; 1ULST Bioscoopgebouw 20 uur Elvis, beat en blues. a.l. RILLAND-BATH Gemeentehuls 19.30 uur Raadsverj. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sound of music, a.1. t. NIKLAAS Eden Frankenstein schiep de vrouw 18 jaar Century Een miljoen dollar voor zevm moorden, 18 j. Palace Ver van de dolle menigte, 18 J, Scala Gebrandmerkt. 18 J. gent Capltole De knapenoorlog, 18 J. Majestic De gekke opdracht van dr. Schaeffer, 18 j. Plaza Vampiers op het bal, 18 J. Select De bloedige heks, 18 j. Savoy Myn vrouw en haar echtgenoot, 18 jaar ANTWERPEN Rex De schuld van de pil, 18 J. 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Odeon Raad wie komt dineren, 18 J. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Pathé Ring om je vinger, strop om ie hals, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Rubens De kanonnen van Navarons, 14 jaar 12, 14.30. 16.50, 19 en 21.30 uur Ambassades De vos, 18 J. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Savoy Het wonder der liefde, 18 12, 14.30, 16.50, 19,10 en 21.30 uur Astrid De cracks, a.1. 10, 12.30, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur 'luellln De levende woestijn, a.L 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra De sound ot music, a.L 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capltole Django, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland City 20 uur Django, 18 j. GOES Weeshuls, Singelstraat 10-12 en 1MI uur: Tentoonstelling stads- en dorps gezichten. Landbouwcentrum Westsingel 10-12 en 14-16 uur Spreekuren voorlichting huis houding en gezin Plein Weeshuls 10-17 uur Kunstmarkt Grand 20 uur Dracula, prins der duisternis, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Kogelregen in Rimrock, 14 j. OOSTEURG Ledel 20 uur Chinese avonturen in China, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Sound of music, a.l. KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Schieting voor bt jaarden en invaliden ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag BREDA Als men d in de herinnering wil terug tot de eigen vers de man reeds uit zijn zyn Verdediging van Braak, uit zyn Verschi teryen, geroken had, Groningen, midden in d Vele kunstenaars moest' zien. Toon kwam voor d: toen 38, in de volle stralj Buve reeds logees had, tact met een tien jaar oui ai wat. Vooral bevestigden zij toenmaals „Groningse" (Buytendyk, Van der Lei sner. Vrij, Vos), dat pure t zonder een brede kennis I zonder een breed verwort en gevoed worden door - van tijd en volk, grenst aa- liteit. Niet dat Van Duiny] aan kennis liet ontbreken, me verbazing zag ik herr verbeteren, die toch zelf i tweekwart jood echt wel over Goethe, toen deze mir enkele data gaf over de g van Goethe met Eckermar nomenale geheugen van V kerken werkte toen nog ft latere dagen brachten daa verdriet wel eens kloofj es een doorsnee mens diepe zouden geweest zijn. Hij vervelend dat ik hem soms te om zijn verbluffende de en om zijn brSvour" toch v lijnen te trekken. Bij een zucht van mij zéi hij: ,;Och geet niet dat ik al tien j: ben". Mijn moedeloosheid k ter meer voort uit mijn aan gen de onstuimige kracht vi geeste lichaam: pratend, pr gehele dag en in de kleine u cognac drinkend, alsof het oorlog was, en als ik dan oi drie uur naar bed ging, zeti breed uit aan mijr. tafel on brief te schrijven aan zijn v brief van vier of meer kant; klein verzorgd schrift, en d gelyks schreef als hij op De volgende morgen was hl ven uur in de kapel en veil het ontbijt over zijn nachts tuur. Want woorden, woordt hem zyn hele leven matl boeid, gesproken woorden, I ven woorden, de woorden I gedicht, van een roman enl krantenartikel. De taal was I het allerfijnste instrument] mens ooit heeft gevonden enl door een computer zal worm troffen. Toon bespeelde da) ment met een geniale virtue zijn geschreven taal benac niet zo dicht de gesproken bijvoorbeeld een Van 't Revs maar meer de oratorische redevoering en preek: zijn Anton van Duinkerken Qemakers geschilderd wer

de Stem | 1968 | | pagina 2