Nieuwe „kolos van Rhodos" moet eiland welvaart brengen Russen geven hun kinderen vaak vreemde namen ENOi stedi rass THIRA LEEFT OP RAND VAN VULKAAN BOEKENPLANK Tweede ha transplanta in Engelai ONTZAG IIPMWSBP^ WENSDROOM ONHEILSPELLEND TARIEVEN WANDELING Oktober Prawda Edward Ken]| definitief ge* kandidaat vi^ presidentsehc Kabinet in Bolivia treedt af Welke opstek kozen leerling DAGBLAD DE STEM GEORGE VROUCHOS U weet ongetwijfeld dat de beeld houwer Chares in de derde eeuw voor Christus een geweldig beeld oprichtte van de zonnegod Helios, dat wijd beens over de havenmond van Rho- dos torende, een fakkel dragend, die diende als voorloper van onze vuur toren. Een soort vrijheidsbeeld, zoge zegd, maar met veel minder lingerie. Het gevaarte kreeg vermaardheid als „de kolos van Rhodos" ofwel „een der zeven wereldwonderen". De schepelingen, die tussen de forse kuit-partijen door naar de rede ste venden, keken vol ontzag omhoog. „Attelenooie', zouden ze hebben ge roepen, hadden ze Jiddisch gekend. Men kan zich voorstellen, wat deze antiquarische geweldenaar in de han den van een slimme VVV-directeur betekend zou hebben. Hij zou zijn centenaars-gewicht waard zijn ge weest in goud. „Helaas", zucht bur gemeester Vrouchos en hij haalt „de natuurlijke historie" van de Romeinse weet-al Plinius uit de boekenkast waaruit hij het droeve citeert: „maar de kolos van de zon, die op Rhodos stond en gemaakt werd door Chares uit Lindos, leerling van bovengenoemde Lysippos was het meest wonderbaarlijk van al, warlt hij was zeventig armenlengten hoog. Wel: machtig als het beeld was, bleef het niet langer dan 66 jaar overeind, want bij een aardbeving, die toen plaats vond, werd het om ver geworpen. Maar zoals het daar ligt, is het een indrukwekkend en wonderlijk ding om te zien en te aanschouwen. Want vooreerst zijn de duimen van de hand en de grote tenen van de voet zo dik, dat weinig mannen ze kunnen omarmen. De vingers en tenen zijn groter dan de meeste beelden in hun geheel. En zie, daar, waar de ledematen door de val gebroken zijn, is een man, die het aanschouwt, geneigd te den ken, dat er diepe gaten en enorme grotten in de bodem zitten. Want in deze breuken ontwaart men mon strueus grote stenen, die de werk lieden bij het vervaardigen van het beeld kunstmatig erin hebben ver- kerd, opdat de kolos verstevigd zou worden, goed in balans zou blijven en het geweld van wind en tegen weer zou kunnen weerstaan. Twaalf jaar zeggen ze, heeft Charles eraan gewerkt, voordat het voltooid was - -- t (Van een onzer medewerkers) THIRA Van Rhodos naar Thira vaart men, over lauwe, hlauwe golven, in minder dan een dag. In mijn geval kwam dit binnen 24 uur neer op een gesprek met George Vrouchos, wiens naam ,,de brullende leeuw" betekent, en Lucas Papandreou, die hier „vadertje Drees" zou heten. De eerste snort, 37 vitale jaren oud, pijlsnel rötid in een rode mmi-M.G., de ander Iaat zijn door 70 levensjaren geërodeerde lijf transporteren per trage ezel. Maar beiden hebben dit gemeen: de last van de autoriteit. Vrouchos is de burgemeester van Rhodos en Papandreou is de pope van Thira. En gelijk het goede autoriteiten betaamt, hebben zij zo hun eigen zorgen. Het probleem van Vrouchos is: hoe herbouw ik de kolos? De kopzorg van Papandreou luidt: hoe houd ik de zonen en dochteren van Thira thuis? Aangezien deze twee vraagstukken, die op het eerste gezwht zo weinig met elkaar te maken hebben, ontsproten zijn aan dezelfde, letterlijk vulkanische onder grond, zet ik ze naast elkaar. De acropolis van Lindos, tachtig kilometer van Rhodos. De ezels op Thira vormen behalve het privé- en openbaar vervoer, ook de ro~r d-> d!°. het vat hoger op willen zoeken. en alleen aan man-uren al kostte het karwei 300 talenten U ziet het: een oprisping van de vulcanische bodem waaruit de Griek se eilanden oprijzen, en 2.000 jaar la ter zit burgemeester Vrouchos met de gebakken perep. Maar niet bij de pak ken neer, o nêe. Hij heet niet voor niets „de brullende leeuw". Hij zegt, terwijl wij in zijn enorme, schemerige werkkamer nippen aan de „kafes" de zwarte Turkse koffie „ik ben de jongste burgemeester van Grieken land. Ik voel me aan mijn eer ver plicht, de kolos te herbouwen, maar dan veel hoger en in aluminium. Er zijn al plannen van de Belgische ar chitect Waterheyn, die indertijd ook het atomium voor de wereldtentoon stelling van Brussel heeft gebouwd. De kosten komen, in uw ge' cl omge rekend, op 3 miljoen gulden. Dat is een peuleschil, als je uitrekent, h>>e je het beeld kunt exploiteren res taurants erin met panoramisch uit- zich en zo. Ik zoek een sponsor. Die mag 10 jaar lang de inkomsten heb ben. Dan heeft hij er dik aan ver diend en gaat de kolos over aan het stadsbestuur". De kolos van Rhodos herbouwd ingang door de hielen, heren-toilet in de linker- en damestoilet in de rech ter grote teen. Eerste vergezicht door de navel. Exclusief restaurant in de maagstreek, hars in de oogballen en een roulette onder de schedelpan. Wie alles verloren heeft kan zich via de neusgaten in de Aegeische Zee la ten glijden. Dat is de wensdroom van burgemeester Vrouchos, die aan een miljoen overnachtingen van toeris ten per jaar op de 28.000 inwoners van zijn stad nog lang niet genoeg heeft. Dezelfde aardschok, die de kolos van Rhodos in het jaar 222 voor Christus van zijn arrogante wijdbeensheid stootte, moet ook, een dag varen ver derop, in Thira zijn gevoeld. Maar Pope Papandreou jammert er, in te genstelling tot burgemeester Vrouchos niet over. Zijn zorg is de recente aard schok, die 52 levens eiste en 40 pro cent .van de huizen op het eilandje deed instorten. Dat heeft veel onrust gezaaid. De mensen, vooral de jonge lui, willen weg. Als zoethoudertje heeft Pope Papandreou een soort kunstnijverheidsschool gesticht, waar wondermooie stoffen worden gewe ven, die de toeristen grif kopen, zodat er een ongekende welvaart is geko men. Maar als de aarde weer boos wordt. En dat doet zij nogal eens bij Thira, dat ook wel Santorijn is geheten. De geschiedenis bewijst het. Van oor sprong is het eilandje (huidige opper vlakte slechts 32 vierkante kilometer) een vulkaan. Die barstte in de elfde eeuw voor Christus uit met een ge weld, dat bij het vergaan van de we reld niet meer kosmisch kan zijn. Zo erg was het, dat de natuurramp vele honderden kilometers zuidelijk, in Egypte, de grijze duisternis veroor zaakte, die later gerubriceerd zou worden onder de tien plagen van Mö- zes. Er ontstond een krater van bijna een kilometer diep. Voor de helft üep die vol met zeewater. Daarbovenuit de rest een geteis terde, onheilspellende bergwand, vijf honderd loodrechte meters getour menteerde puimsteen. Het is een dood-eng gezicht, het dorpje Thira bloesemwit op do rand van die vale afgrond te zien balanceren. Te weten daarbfj, dat de Azurenbaai waarover je aan komt varen in werkelijkheid een krater is, die nog steeds werkt een open wond in de aardkorst, waar uit zo nu en dan als vuil-geie pus, eilandjes oprijzen. Voor zover ze weer niet verdwijnen, krijgen ze van de bevolking, die bo ven op de kratertop ereloge zit bij dit duistere natuurdrama, namen, even troosteloos als hun lijkkleur. Pope Papandreou wijst ze me aan. „De Grott Verbrande". „De Kleine Ver brande" en ginds, het jongste braak sel van moeder aarde het roet zit er nog op „De Nieuwe Verbrande". Pope Papandreou zucht. „Dat is mijn zorg", zegt hij. „En dan te weten, dat het hier in de oudheid „Kalliste" heette het zeer schone". In een adem: Thira aandoen, als men, de kolonels ten spijt, toch zijn vakantie wil of durft opsoeperen in de Griekse Archipel, is nog steeds „Kal liste" de schoonste ervaring, die men in het mausoleum van zijn toe ristische herinneringen kan bijzetten Men moet weten, dat er vanaf het ha ventje aan de voet van-de kraterwand naar het dorpje, dat etherisch cn wit als een vlinder op de top zit, een lift gaat. Een levende lift wel te verstaan. Een letterlijke ezelsbrug want het zijn honderden en nog eens honderden ezeltjes, die snel-hoevig zorgen voor een transport, dat mensenbenen al gauw te verticaal en te veeleisend zou zijn. Dat gaat over een weg, die ijzing wekkend omhoog zig-zagt. Men zit als een vlieg tegen de kraterwand ge plakt, slechts door een kniehoog muurtje gescheiden van de diepte, waarin de Azurenbaai bij ieder curve verder wegzinkt. Je moet er niet aan denken, wat er gebeurt, als je ezel in zo'n bocht (en het gaat maar door) even hoepla zegt met de achterhand. Oeioei, de val de plons. Maar wie erin slaagt deze eventualiteit over het hoofd te zien (een paar glazen ouzo, alvorens „ja" tegen Thira te zeggen, wil wel eens helpen) die geniet van een panora ma, van een aan alles ontstijgende sensatie, van een primaire, oer- authentieke schoonheid, zoals het de mens slechts zelden in het leven ge geven is, te ondergaan. Als extra premie wachten boven de „souvlakia" stukjes vlees aan het 'spit met veel knoflook en uien) en de kruidige Samos van kroegbaas Ave- rof, een hartversterker par excellence en een hartelijk man ook, ondanks zijn uiterlijk van geslaagd struikrover, alsmede uiteraard de handgeweven stoffen van Pope Papandreou's pupil len. Terug naar Rhodos liet uitgangs punt, waar burgemeester Vrouchos brult als een leeuw omdat Thira, zij het tijdelijk, boven zijn eiland is ver koren. Een merkwaardig oord in zo verre, dat je in de lounge van je hotel 16 drachme voor een eenvoudig pilsje betaalt (een drachme is twaalf cent), terwijl je even later op een terras in de belangrijkste winkelstraat. Socra tes Avenue, met 7 man een enorm feest kan bouwen van enkele uren, dat alles bij elkaar f 12,50 blijkt te kosten, de geitekaas, de olijven en de schaduw van de vijgeboom inclusief. Wanneer zal men eindelijk leren, dat men, om massaal toerisme te trekken, niet alleen de kolonels, maar ook de geldende woeker-tarieven overboord moet doen? Dierbare herinneringen: een partij schaak, zomaar midden in een middeleeuws straatje, met een man, die een prachtig handgesmeed schaakspel te koop aanbood, en mij, toen ik niet op zijn prijs inging, hof felijk uitnodigde, althans zijn tegen stander te willen zijn. Dat kan alle maal op Rhodos. We konden elkaar niet verstaan, maar gingen, na een remisestand die ons beiden bevredig de, als eeuwige vrienden uit elkaar. De stranden zijn talrijk, royaal en het jaar door zonnig, op Rhodos, waar het in december nog 21 graden kan worden, met een watertemperatuur van 17 graden. Aanbeveling verdient een wandeling door de enorme cita del, die de kruisridders hier hebben achtergelaten een van de grootste en best bewaarde ter wereld. Een acropolis hebben ze ook, tachtig ki lometer verderop in Lindos. Je kunt er met ezeltjes tegenop, maar een wandeling verdient de voor keur, ten egrste, omdat men dan de staalkaart van culturen, die er hebben gebloeid en zijn ondergegaan meer op zijn gemak kan bestuderen en ten tweede, omdat de maaltijden, die ze je er onder een pergola van wijnran ken voorzetten, lichaamsbeweging meer dan noodzakelijk maken. En straks zal er dus, als burgemees ter Vouchos zijn zin krijgt, de her bouwde kolos van Rhodos zijn. Ach, waarom niet? „Een verstandig man beoordeelt het nieuwe naar het oude", heeft de oude Griekse dichter Sopho cles al gezegd. Als de zeevaarders van vroeger zich aan het tjpeld vergaap ten, waarom zouden de Amerikanen van vandaag dat dan niet doen. Ze ker, als je per lift via kuit, dij, romp en hals bij het topje van de kruin kunt komen? Persoonlijk echter zal ik, als ik toch omhoog moet, de le vende lift van ezels op Thira prefe reren. En voor beide geldt: mits de vulcanische ondergrond zich kalm houdt. i (Van onze bijzondere correspondent) MOSKOU De bureaus voor de aangifte van geboorten in de Sovjet- Unie hebben het advies gekregen, ouders ervan af te houden, hun kin deren gekke namen te geven. In de oude tijd vóór de revolutie, eiste de Russisch-orthodoxe kerk, dat alleen namen van heiligen werden gegeven, waardoor zonderlinge na men uitgesloten waren, maar onder het communistische bewind bestaat een dergelijke beperking niet. Er zijn dan ook rare dingen uit de bus go komen. Een geoloog noemde zijn zoon naar verschillende soorten mineralen, be ginnende met graniet. Een revolutionaire dweper in de twintiger jaren koos voor zijn twee lingdochters „Anarchie" en „Uto pia". Een andere pa, die wat teveel wod ka op had, noemde zijn dochtertje „Quitancia", het Russische woord voor kwitantie. Zijn bedoeling was geweest, haar „Konstantia" te noe men, maar op het aangiftebureau raakte hij in de war. Dit waren op zichzelf staande ge vallen, maar sommige rare namen zijn heel gebruikelijk geworden, om dat men dacht, dat zij pasten bij het Sovjettijdperk in de Russische geschiedenis met zijn nadruk op ma chinerieën en wetenschap. „Elektron" werd een geliefde naam voor jongens en „Oktyabrina" („oktober", de maand van de Bolsje wistische revolutie) voor meisjes. Andere namen waren: „Radium" (roepnaam Radi), Helium (Heli),' „Traktorian" (voor traktor) en „Elektrina". Als reactie op deze neiging zijn sommige Russische ouders teru& gevallen op oud-Russische namen zoals „Pafnuty", „Mokei", „Phevro- nya", „Phelitsata" en „Evdokia". Maar men was net in het gezin niet altijd eens en hét is voorgekomen, dat een der ouders een moderne en de ander een ouderwetse naam wil de, met het gevolg dat het kind soms maanden naamloos was. In een van dergelijke gevallen wilde de vader, „Mikhail Fyodorov, zijn zoontje met alle geweld „Altirid" noemen. Hij vertelde dat hij die naam had samengesteld uit net Latijnse bijvoeg, lijke naamwoord, aldus" (hoog) en het Griekse zelfstandig naamwoord (iris" (regenboog) en dat hjj vond dat het leuk klonk. Maar op het aangiftebureau in het Wolga-district waar Fyodorov woont, wilden ze de naam niet inschrijven. Op een dag glipte de moeder naar binnen en verzocht, het jongetje in te schrijven als „Don". De woedende vader maakte dit on gedaan en schreef vervolgens aan de „Prawda", die als spreekbuis van de communistische partij groot ge zag heeft in dit land, of een man zijn eigen kind niet kon noemen zoals hij wilde- Het blad gaf geen rechtstreeks ant woord, maar draaide erom heen en spoorde Fyodorov en andere Sovjet- ouders aan, geen namen te kiezen, die hun kinderen het mikpunt van spot zouden maken of hen op ande re wijze in verlegenheid zouden bren gen. Het spoorde tevens de ambtenaren van de inschrijvingsbureaus aan, hun best te doen om ouders van het geven van smakeloze en moeilijk uit te spre ken bedenksels af te houden." HENK J. MEIJER: MENS WAARDIG STERVEN (Paul Brand, Bussum). Hitier verordende dat blind-idiote kinderen en ongeneeslijk krankzinnigen moesten worden af gemaakt- Het waren toch maar nut teloze wezens en het geld en de in spanning, aan hun instandhouding besteed, konden beter elders besteed worden. Aan wapenfabricage bij voorbeeld. In 1962 werd in Luik een softenon-baby geboren, die geen ar men had, maar overigens (ook gees telijk) gezond was. Niettemin liet de moeder het kind door een dokter do den. Een jury sprak moeder en dok ter vrij, eveneens een afschuwelijk vonnis, omdat geen kans op verder leven werd gegeven aan een mens. die de essentie van het mens-zijn toch ten volle kon beleven. Maar euthanasie bestaat niet alleen in dergelijke excessen. Moet het leven van een tot spoedig sterven gedoem de in ieder geval nog een paar uur, nog een paar dagen verlengd wor den? Maakten de dokters in het Britse hospitaal, die kanker- en ern stige hartpatiënten, lijders aan chro nische nieraandoeningen of long ziekten of patiënten boven de 65 jaar op de ziektestaten aanduidden met letters, die betekenden „niet weer tot leven wekken" als ze over leden schijnen te zijn, inbreuk op de medische erecode en op de wet? Kan de stopzetting van de behande ling in een ijzeren long, die slechts tot stilstand in de ziekte en niet tot genezing leidt, verantwoord worden geacht? Deze en tal van andere vragen rijzen op dit terrein en Heri J. Meijer heeft in een boekje „Mens waardig sterven" ons hierover tot nadenken gezet zonder dat hij zeil ook tot afgeronde conclusies komt Er is inzake^ deze materie zoveel in beweging 'denk ook aan de donors bij transplantaties dat medici en moralisten hier nog slechts zoekende en tastende zijn. Terecht verscheen dit boekje in de serie „Brandne tels". Want inzake de euthanasie liggen de zaken niet zo eenvoudig als we lang gedacht hebben Ze is een prikkelig vraagstuk geworden. PETER WEISS: AFSCHEID VAN MIJN OUDERS (De Bezige Bij. Am sterdam). De Duitse auteur Peter Weiss, die wereldberoemd werd door zijn geruchtmakende toneel stukken „De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat" en „Het Onderzoek", waarin hij alle mo gelijkheden van het toneel gebruik te om een vorm van „totaal thea ter" te creëren, beschrijft in de au tobiografie „Afscheid van mijn ou ders" een geestelijk drama in zijn leven: zijn jeugdherinneringen. Door het schrijven van deze roman heeft Weiss in het reine willen komen met de figuur van zijn vader en moeder, die hij nooit heeft leren begrijpen. Zijn verhouding tot zijn ouders en het samenzijn in het gezin verlie pen steeds in het teken van de ver vreemding. Met de figuren van zijn ouders boven zijn hoofd zweeft Weiss door zijn jeugdherinneringen, die hij met ongelofelijk knap psychologisch gevoel analyseert. De herinnering aan zijn vroege jeugd is voor hem: „als een drukkend en pijnlijk ge zwel in mij, enerzijds in een soort sprookjeswereld, anderzijds angstig door de diepe stilte waarin alles verzonken ligt in het diepe verle den". Deze uitspraak is essentieel voor de wijze waarop hij reageert op de personages en situaties, die dch bij de gedachte aan zijn jeugd aan hem opdringen. Hij probeert zich met geweld aan de werkelijkheid te ont trekken door z(jn ogen te sluiten en een vlucht te nemen in droombeel den, zoals hij dat als kind ook zo vaak deed- Daarnaast beschrijft hij de pijnlijke ervaringen, die hij bij het opgroeien ondervond, de afstand die er tussen hem en zijn ouders steeds bestaan heeft en de puberale fantasieën waartoe hij een toevlucht nam. Weiss vertelt ons op indrin gende wijze hoe hij getracht heeft tot een afrekening te komen met het verleden, hoe hij vanuit het iso lement, na weken en maanden van trage veranderingen in zijn innerlijk, de weg naar een eigen leven vindt en daarmee afscheid neemt van zijn ouders. Met deze autobiografie be wijst Peter Weiss niet alleen een voortreffelijk toneelschrijver te zijn, maar ook een auteur met een sterk talent voor de roman. Voor degenen, die zich in de belangwekkende fi guur van Weiss willen verdiepen, is „Afscheid van mijn ouders" een belangrijk document. P.P. PETER F. DRUCKER: DOEL TREFFEND LEIDERSCHAP (Uit gave J. H. de Bussy, A'dam). Doel treffend leiderschap komt niet van zelf. Het is een complex van vaar digheden, die men moet aanleren. Aldus de Amerikaan Peter. F. Druck- er, die als bedrijfsadviseur ontdekte, dat er in de praktijk weinig ver band bestaat tussen doeltreffendheid en intelligentie, visie en kennis- Bril jante mensen kunnen vaak niet in zien, dat briljant inzicht niet van zelf tot resultaat leidt. Zij hebben nooit geleerd, dat inzichten pas tot resultaten leiden door hard, systema tisch werken. Omgekeerd zijn er in elke organisatie ook een paar hoogst doeltreffende ploeteraars, die stapje voor stapje vooruitgaan en toch als eerste hun doel bereiken. Drucker stelt, dat de man, die beslissingen heeft te nemen, om aan de eis van doeltreffendheid ,.e voldoen vijf vaar digheden moet aanleren. De uitwerking van deze vijf gege* vens vult zijn boek „Doeltreffend leiderschap". Ieder hoofdstuk is op gesplitst in korte punten, die mede door de uit de voornamelijk Ame rikaanse praktijk genomen voor beelden, heel wel leesbaar zijn. Het boek is geen naslagwerk, maar on derhoudende lectuur voor iedereen, die een leidinggevende positie be kleedt of daarheen op weg is. Ver moedelijk herkent hij een aantal pro blemen uit eigen ervaring, maar wellicht ook zijn er andere in Druc- kers boek genoemde, die hem doen opveren en tot -adenken stemmen. FRITZ RUDOLF FRIES: DE WEG NAAR OOBLIADOOH (Men- lenhofDe Bezige Bij, Amsterdam). Twee studenten zoeken tevergeefs naar wat beter moet zijn dan de werkelijkheid, maar de weg naar Oobliadooh blijkt tenslotte versperd. De manier waarop de schrijver hun belevenissen vertelt, maakt deze ro man tot een zeer bijzondere. Wat zintuiglijk waarneembaar is ver weeft hij door snelle en grillige as sociaties met de psychische erva ringen van de hoofdfiguren, zpasi nu en dan bizarre, bijna surrealisti sche effecten worden bereikt. Achter de ironie en humor van het verhaal proeft men telkens oe nostalgie naar het onbereikbare. „Men stelt zich de eigen stad steeai slechts voor als bet filiaal en na bedrijfsgebouw van een verre zonne stad In 5 (Va NEW YORK Er rust na nieuwe uitbarsl Amerikaanse steden de In Cleveland heeft 1 negerleiders de toestanc reeds gewijzigd. In de nacht van donderdai plaats voor plundering, eei van het uitgaansverbod. Ei deel van de wijk, waar din de dood vonden. BOSTON (AP) Senatd Kennedy heeft zichzelf gis: ten iedere mogelijke keuze als kandidaat voor het 1 dentschap voor de democrat tij geplaatst. In de verklari uitgaf, zei hij: „Het is mi onmogelijk". Senator Kennedy, de laaij levende van de vier Kenn ders, fei dat zijn besluit vast was. Kennedy zei dat hij zichz l race had genomen wegen: woordelijkheden ten opzich t familie na de moord op z senator Robert Kennedy. Hij zei dat hij het vertroi de democraten in hem hal steld door hem voor te dij kandidaat voor de partij voel ce-presidentschap, op prijs dat dit onder normale omsf den êen grote eer voor hen gewqest. LONDEN (AFP/Reuter) Groot-Brittannië is gisteren de harttransplantatie in dit gevoerd. Een team onder leiding chirurg Donald Ross planttJ Nationale ziekenhuis voor gie in Londen het hart van keersslachtoffer over in de l| de 48-jarige Reginald Forde 1 den. In een medisch bulletin wil gedeeld dat de patiënt er operatie zeer ernstig aan tol Zijn toestand kan, dit vel houdend, bevredigend worl noemd. I Het team, dat deze 28e hl plantatie ter wereld uitvoerd- 3 mei jl. een ander hart aa| jarige Frederick West, die na de operatie overleed. LA PAZ, Bolivia (AP) —1 binet van president Barrier, Bolivia is in zijn geheel afg De moeilijkheden zijn groter den, nadat de regering-Barri opspraak was gebracht door faire .met het dagboek van Gi Donderdagavond is er w< senator gearresteerd. In de ai week zijn ai vier parlement! hechtenis genomen na de vli ex-minister Arguedas naar C De chefs van staven van zijn gisteren onder leiding va raai Alfredo Ovando bijeen De meeste waarnemers zijn ning dat de toekomst van B: in handen van generaal Ova (Van een onzer verslagge DEN HAAG Heeft mei opstel Nederlands op het eint van dit jaar een indruk wil gen van de maatschappelijke ke en culturele belangstel eindkandidaten? Deze vraag heeft het Ee meTlid Van Dijk (PSP) vo aan minister Veringa (O. en eindexamenopgaver) bevattei lijk onder meer de onder „Engeland in de EEG", dienstplicht of ontwikkelin Omdat je zwart bent' De heer Van Wijk wil wet ke keuze door de eindexami daten ten aanzien van de lende onderwerpen is gemaal

de Stem | 1968 | | pagina 8