UITVOERING VAN HET DELTAPLAN Kasteleins Hulst willen „hun grote markt verk Kort geding U nile ver Autorama Bloedproef doet monteur „das om PÜBTJES en BOLLEN FOLKLORISTISCHE DAG OVERVOL Merkwaardige ontwikkeling in Zeeuwse ringrijderij-sport lekkere broodjes onderweg... In gesprek met Weer visserijfeest Yerseke C. Vermeulen Kan hrillant groeien? heetman Korting Politierechter Middelburg Gedetineerde ontsnapte twee keer ZWAARDER Boete voor slaan ex-echtgenote Muziek Jonge vrouw uit Terneuzen aangerand Officier in beroep in zaak Zierikzeese kindermoord Dienst gaat kern explosies leveren VERLIES OVERVOL Ministeriële werkgroep peilt schade Bruinisse (Van een onzer verslaggevers) HULST Als een donderslag bij heldere hemel hebben de kaste leins rond de Grote Markt in Hulst de handen ineen geslagen. GiS' termorgen werd al vroeg tussen de eerste groepjes toeristen door gesjouwd met vlaggestokken, planken, schragen en biertonnen. De kogel was door de kerk. Een uitstekende beurt van Graanbeurs exploitant E. Wouters, die zijn collega's aan de Markt warm had weten te krijgen voor een stukje stuntwerk. De hele dag door klon ken links en rechts hamerslagen. Tientallen spijkers verdwenen in haastig bij elkaar gezocht materiaal. Tegen de avond begon 't de nog steeds talloze straatslenteraars duidelijk te worden waarom het hart van Hulst sneller was gaan kloppen. Afgeschermde en leuk versierde terrasjes nodigen de vermoedde en dorstige wandelaars thans uit om wat sfeer en een koele dronk te proeven. Met gratis uitzicht op de fraaie basiliek met daartegenover aan de andere zijde van de Markt het al even fraaie stadhuis. In minder dan geen tijd speelden de kasteleins het klaar „hun" Markt verkoopbaar te maken. Een bewonderenswaardig idee. De heer Wouters, in hemdsmouwen en met hamer en spijkers in de hand: „Volgend jaar doen we het nog veel beter. Ik redeneer gewoon zo: als we dit voor elkaar krijgen, wil volgend jaar iedereen meedoen: Het is toch ook te gek. In Hulst niks kunnen? Hier is alles mogelijk, of liever, moet alles mogelijk zijn. Zo'n uniek stadje, en zoveel toeristen iedere dag, dón moet je toch iets kunnen bieden De heer Wouters, bestuurslid van de Hulsterse V.V.V., steekt zijn teleur stelling niet onder stoelen of banken als hij spreekt over een braderie die in Hulst niet mogelijk bleek. Alle middenstanders werd door de V.V.V. van Hulst om medewerking gevraagd. Het succes bleef echter uit. Vanavond verwacht Hulst een deputatie uit Michelstadt in Duitsland, waar over wij gisteren reeds berichtten. Het gezelschap blijft in Hulst tot dins dagmorgen. Het weekend staat in een werkelijk internationaal licht. Bui tenlandse dansgroepen zullen zondagmiddag op de Markt te bewonderen zijn. „Dat is prachtig", aldus de heer Wouters, „maar ik dacht laten we nou zelf ook eens iets doen. In Temeuzen kan het wel. Ik heb de braderie daar gezien. Geweldig, Op het ogenblik is het zo dat iedereen wel mee zou willen doen. Typisch is dat, niet? Dat materiaal kost immers niet veel. Je gooit er wat biervaten tegenaan, een bar op straat, hier en daar wat versiering, en klaar ben je. Geloof maar dat het zijn effect heeft. Het is me jammer genoeg niet gelukt een orkest te krijgen. Door de vakantie is dat een beetje moeilijk' In ieder geval heeft de Reinaardtstad dit weekeinde droge en gezellige terrasjes te bieden, en dat is internationaal of niet bij al die regen ook veel waard (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Bak ker van Verkeer en Waterstaat heeft gistermiddag het actie comité Bruinisse onder leiding van burgemeester C. H. van de Linde op het ministerie ontvan gen. Met het actiecomité heeft hij gesproken over de schade die de Bruinisser mosselkwekers lij den als gevolg van de uitvoering van het Deltaplan. De minister heeft het actiecomité toegezegd, dat een werkgroep zal worden ingesteld met vertegenwoor digers van enkele ministeries die zal bekijken hoe groot de gemeenschaps- schade is. In de werkgroep zullen hoofdamb tenaren van de ministeries van finan ciën, binnenlandse zaken, economi sche zaken, en cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zitting hebben. De werkgroep zal advies uitbrengen over een eventuele rijkssteun als compensatie van de gemeenschappe lijke schade die Bruinisse door de uit voering van het Delta-plan zal on dervinden. Gehoopt wordt, dat het Bijk financieel zal meewerken aan de vestiging van kleine industrieën. „Er zijn al gegadigden voor ons industrie terrein", zei burgemeester Van de Linde na afloop van het gesprek met de minister. De toezegging over de instelling van de departementale werkgroep ter be studering van de gemeenschapsschade viel bij het actiecomité Bruinisse in zeer goede aarde. Voorschotten Wat betreft de individuele schade van mosselkwekers deelde minister Bakker mee, dat binnenkort al voor schotten aan gedupeerde mosselkwe kers zullen worden gegeven. Ver wacht wordt, dat de eerste voorschot ten nog dit jaar zuUen worden uitge keerd. De individuele schadevergoe dingen zullen overeenkomen met de uitkeringen zoals die aan -gedupeerde oesterkwekers zijn gedaan. In okto ber zal een wetsontwerp tot vergoe ding van individuele schade bij de Tweede Kamer worden ingediend. Verwacht wordt, dat de Tweede Ka mer dit wetsontwerp ongeveer mei volgend jaar zal behandelen. Zeilboot De tevredenheid van het actiecomi té Bruinisse over het verloop van het gesprek met minister Bakker werd duidelijk gedemonstreerd. Dat ge beurde door de aanbieding van een mooi model zeilboot. De minister nam de kleine BRU 27 dankbaar in ontvangst. „Het is een heel fraaie boot. U weet, ik houd van zeilen. Een (ADVERTENTIE) mooi aandenken aan dit gesprek", al dus de minister. Burgemeester Van de Linde ver klaarde, dat het comité van de mi nister „het volle pond had gekregen" „Ik ben blij dat we dit gesprek heb ben gehad. De minister toonde veel begrip. Ik heb dan ook goede ver wachtingen, dat de schade tot tevre denheid zal worden geregeld", aldus burgemeester Van de Linde. Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant. Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen solitair ringen met 1 steen In prijzen van 125.-, 200-,325.-en hoger. RBaKgnn edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. wBBUk LIJNBAAN 92 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam (Van een onzer verslaggevers) BREDA Unilever heeft een kort geding aangespannen tegen Autora" ma. Op 6 augustus, om kwart voor tien 's ochtends, treden partijen met elkaar in het strijdperk voor de rechtbank in Utrecht. Autorama wordt vertegenwoordigd door mr. Van Dal uit Wassenaar en Uni lever (Levers Zeepmaatschappij uit Rotterdam) door mr. W. Bron van Haersolte uit Amsterdam. De dagvaarding is het gevolg van Autorama's negatieve reactie op een telegram van 19 juli, waarin Unilever het concern sommeert on middellijk te stoppen met de ver koop van z(jn zeepartikelen onder de marktprijs. Unilever refereert in zijn vijf kantjes tellende dagvaarding verder aan de Autorama-advertentie in dagblad De Stem van donderdag II juli, waarin de lage-prijzen ver koop in de levensmiddelenbranche wordt aangekondigd. De Unilever-artikelen die Autora ma verkoopt zijn ondermeer: Sun- light-zeep, Lux-toiletzeep, Luxona, Lyril, Radion, Omo, Sunil, Skip, Vim, Luvil, Andy, Dual en Sun, alle een stuk onder de normale winkel prijs, door middel van rechtstreekse verkoop. De verkoopvoorwaarden, zo ver meldt de dagvaarding, die onder meer een door de fabrikant vastge stelde verkoopsprijs inhouden, wer den op 11 april gedeponeerd. Een in consequentie in deze voorwaarden is, dat de detaillist in bepaalde ge vallen een korting van ten hoogste een half procent mag toestaan. Over tredingen worden, volgens deze ver koopvoorwaarden, beboet met een dwangsom, die varieert van vijftig tot vijfhonderd gulden per geval. Unilever stelt In de dagvaarding de rechtbank voor, Autorama te ge" lasten onmiddellijk de goedkope ver koop van zijn produkten te staken, tegen een dwangsom van 250 gulden per overtreding. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een week gevangenisstraf en negen maan den ontzegging van de rijbevoegd heid was het onverbiddellijke vonnis, dat donderdag door de politierechter te Middelburg werd uitgesproken over het hoofd van de monteur H. van B. uit Hooger- loon. De verdachte was ten laste gelegd nabij Hulst onder invloed van sterke drank achter het stuur te hebben gezeten en daarbij een ernstig ongeval te hebben ver oorzaakt. De verdachte, die toen het ongeval gebeurde op weg was naar Heikant/ St. Jansteen, zei, dat hij met te hoge snelheid had gereden, de weg niet kende en met een medepassagier in gesprek was geweest waardoor hij de haakse bocht niet goed had be oordeeld. Van te veel drank was vol gens hem geen sprake geweest om dat hij maar twee biertjes had ge dronken. De officier, mr. Th. Lebret, vond de verklaring van die twee biertjes niet helemaal oprecht omdat, zo zei hij, het bloedonderzoek een pro millage van 0,9 had aangewezen, waarvoor om dat te bereiken heel wat meer moet worden gedronken. Hij eiste een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. J. Z. uit Zaamslag was in zijn woonplaats, nadat hij een aanrijding had veroorzaakt, doorgereden zonder de politie te waarschuwen. De reden daarvan was, dat de verzekering van HOOGEVEEN (ANP) Na een wilde achtervolging is de Hoogeveen- se politie er in geslaagd een ontvluch te gedetineerde uit Veenhuizen te grijpen. Tijdens zijn verhoor in de politie auto wist hij echter opnieuw te ont snappen, maar na een tweede achter volging kon men hem arresteren. De J. is inmiddels weer naar Veen- huizen teruggebracht. zijn auto nog niet helemaal in orde was. Z. vreesde daar nadelige conse quenties van. De officier eiste voor de aanrijding een boete van 50 gul den en voor het doorrijden een boete van 100 gulden en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Van Empel bepaalde de straf op resp. 50 en 75 gulden. Een aanzienlijk zwaardere straf kreeg de lasser H. K. uit Axel. Hem werd ten laste gelegd in Terneuzen onder invloed achter het stuur te hebben gezeten, tegen een gevel te zijn gereden en er daarna vandoor te zijn gegaan zonder zijn identiteit op te geven. Een getuige had gezien, dat K. na de botsing met grote snel heid en slingerend was weggereden. Mr. Van Empel veroordeelde hem. conform de eis van de officier, tot een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoe^i- heid waarvan drie maanden voor waardelijk en met een proeftijd van twee jaar en onder toezichtstelling van het consultatiebureau voor alco holisme. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de politie rechter te Middelburg moest don derdag wegens mishandeling van zijn voormalige echtgenote terecht staan de ijzervlechter A. B. uit Zwijn- drecht. B. was naar haar toegegaan, ze ver bleef in Oud-Vossemeer, om haar een briefje te laten tekenen waarin ze afzag van alimentatieplichten v A. B. Omdat hij wel moeilijkheden voor zag had B. een ijzeren staafje mee genomen. „Ik wilde op alles bedacht zijn, want ze heeft me al eerder, o.m. met een alarmpistool, bedreigd," al dus de verdachte, die voorts zei, dat de vrouw was begonnen met slaan. De officier, mr. T. Lebret vond B.'s houding toch wat agressief en eiste een boete van 50 gulden. Politierech ter mr. P. van Empel maakte er 25 gulden van. (Van onze correspondent) YERSEKE Naar we vernemen heb ben een aantal Yersekse verenigin gen de handen ineen geslagen om ook dit jaar in Yerseke weer een feest te organiseren. Vrijdag 30 au gustus zal in het teken van de oester- en mosselcultuur staan en wordt dus met recht een visserijdag. De Yersek- se werkgroep van het Comité „Zee land Presenteert" neemt de organisa tie van dit evenement ter hand. Zo zal er weer gelegenheid zyn voor het publiek om mossels te eten. op de haven en komt er een heel bij zondere vlootschouw. De Yersekse schippers die met hun massale vloot- schouw grote bekendheid hebben ver worven willen ditmaal met iets heel aparts komen en wel een vloot schouw in de avonduren op vrijdag met geïllumineerde schepen. Het co mité hoopt dat een groot aantal kot ters en natuurlijk ook pleziervaartui gen aan deze unieke vaartocht zullen deelnemen. De Oranjevereniging zal op vrijdag voor de jeugd kinderspelen organise ren en in de avonduren een lampion optocht. Na de vlootschouw volgt er dan nog een amusementsprogramma op de Paardenmarkt. Voorafgaand aan de lampionoptocht en de vloot schouw zal er nog iets feestelijks ge beuren en wel de opening van het nieuwe sportpark aan de Hogeweg. De voetbalvereniging Yerseke zal dit voor haar rekening nemen en o.a. een wedstrijd spelen tegen een aantal oud-internationals. Zaterdag 31 augustus zal in het te ken van de muziek staan. Nadat in de voormiddag door de Oranjevereni ging nog een gekostumeerde wieler ronde zal worden georganiseerd, zal er in de namiddag een marsconcours worden gehouden ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de mu ziekvereniging „Mozart". Tevens zal „Mozart" zich dan presenteren m nieuwe uniformen. Na het marscon cours wordt er dan nog een gekostu meerde korfbalwedstrijd gehouden op hetzelfde parcours van het mars concours. In de avonduren volgt er dan het optreden van het bekende tamboer- en trompetterskorps „Ex celsior" uit Goes, een concert door een tweetal jeugdmuziekkorpsen en een show van „Excelsior" uit Goes. Ook zal er nog zang- en amusements muziek zijn op de Paardenmarkt, ter wijl de dag wordt besloten met een taptoe voor het „Trefpunt" aan de haven. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeentepoli tie te Terneuzen heeft gistermorgen die 23-jarige inwoner van St. Jan steen, O. L. J. M. S., gearresteerd verdacht van aanranding van een 21- jarig Terneuzens meisje. Toen hij haar in de nacht van woensdag op donderdag in een café in de Terneu- zense binnenstad ontmoette, stelde hij haar voor een uitstapje in zijn auto te maken. Het meisje, voor wie de jongeman niet geheel onbekend was, ging op het aanbod in. In zijn auto randde hij haar aan, waarop zij aangifte bij de politie deed Later heeft zij de dader herkend. Deze wordt vandaag naar Middelburg overgebracht (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De officier van justitie bij de arrondissementsrecht bank te Middelburg, mr. Th. Lebret, 18 in hoger beroep gegaan tegen het vonnis, dat is uitgesproken in de laak tegen de weduwe Maria V. uit iierikzee. De officier vindt n.l. de straf, die Maria V. is opgelegd voor het doden van haar pas geboren baby, negen waanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en waarvan twee Waanden voorwaardelijk met een Proeftijd van twee jaar, te gering. Hij nad eerder vier jaar gevangenisstraf wat aftrek van voorarrest geëist. Zo als eerder gemeld was het motief voor de moord de vrees voor de schande, die het bekend worden van oa buitenechtelijke geboorte haar zou GENèVE (AFP-DPA) - De Ame rikaan Foster heeft gisteren op de "™aPeningsconferentie in Genève aiSn,, z'in land van plan is een nst m te stellen voor kernexplo- KLT"» vreedzame doeleinden ten en niZe V?n Amerikaanse cliënten ver™, 1" aire landen, die het niet- takend8 ®SV6r(^ra® hebben onder- k?.? dienst zou niet alleen de zoriZ0™" Lveren, maar ook hun i„Je!ï voor het vervoer ervan, hengen mg e" het tot exPlosie (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het is met de ringrijderij ,die unieke Wal- cherse sport, merkwaardig ge steld. Terwijl de belangstelling van de jeugd natuurlijk ten plat- telande, steeds verder taant, neemt het ledental van de Zeeuw se ringrijdersvereniging regelma tig verder toe. Die groeiende be langstelling moet dus, dat kan niet anders, bij de ouderen wor den gezocht. Penningmeester van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging (Z.R.V.), J. Maljaars uit Ooslkapelle schreef on langs zelfs het 472e lid in. De heer Maljaars heeft voor het geringer wor dende aantal jongeren in de vereni ging een plausibele reden: „Ze rij den liever op een bromfiets dan op een paard". Ook in de ontwikkeling van de ringrijderij over het gehele eiland ge zien zit in vergelijking met de ge noemde groei, een zekere tegenstrij digheid. Door bloedarmoede zijn in de afgelopen jaren een aantal plaat selijke afdelingen ter ziele gegaan, Laatste slachtoffer was Zoutelande, dat dit jaar de activiteiten staakte. Eerder gebeurde dat in Arnemuiden, Serooskerke en St. Laurens. De heer Maljaars: „Dat er meer wordt gereden terwijl de paarden toch zo langzamerhand van de boer derijen verdwijnen komt omdat er te genwoordig meer geld onder de men sen zit. Daardoor huren ze gemakke lijker een paard. Dat kost altijd nog zo'n 35 gulden per dag". Dat verdwijnen van de paarden van de boerderijen betekent voor de ringrijderij uit „oudheidkundig" oog punt een zeker verlies. Die viervoe ters waren namelijk, zoals ze op Wal cheren worden genoemd „Belgische paarden", zware brave knollen, die met dreunende hoefslag in de banen gallopeerden. Deze „bonken" zijn bij de rmgrijderijen nog wel te zien, maar ze worden steeds zeldzamer. Hun plaats wordt meer en meer in genomen door „warmbloeds", rijpaar den, en Haflingers, een kleiner paard van z.g Engels type. Dat alles viel donderdag m Middelburg te consta teren. Daar werd n.l. op het Molen water een folkloristisch dag met ringsteken gehouden, zowel voor rui ters als voor sjeesrijders. Aan de wedstrijden, georganiseerd door de Middelburgse VVV, de middenstands- ver. .Handelsbelang' en dé ZRV, wérd door 21 ringrijders te paard en 10 sjeesrijders deelgenomen. In de sje zen mennen de mannen het paard terwijl de tegenover hen gezeten, vrouwen de ringen moeten steken. Het aan de lansen rijgen van de rin gen vanaf een paard bleek aanmerke lijk moeilijker dan vanuit een sjees, omdat het paard moest galloperen en blijven galloperen als het in de baan was, terwijl de paarden voor de sjees in draf mochten gaan. De rui ters konden maximaal 30 ringen ste ken, vanuit de sjezen konden er 90 worden vergaard, 3 tijdens elke rit. In het door de komst van toeristen overvolle Middelburg was zeer veel belangstelling voor het evenement. Ook de optocht rond het middaguur van ruiters met vlaggen en lansen en vrolijk versierde sjezen iedereen was in Walcherse klederdracht ging in de Middelburgse binnenstad op verschillende plaatsen langs een rijendik publiek. Voor iedere deelne mer was er een prijs, naar gelang de prestatie natuurlijk. Daarnaast waren er nog een twee tal bijzondere prijzen, n.l, voor de mooist versierde sjees en voor de „mooiste en netste" dracht. De sjezen werden door de jury als volgt beoor deeld: 1. T. de Ruijter, Middelburg, 2 A, Maljaars, Oostkapelle, 3 A. Bakker Souburg en 4. J. van Wallenburg, Middelburg. Een zeer „stipte" jury van vijf da mes beoordeelde vervolgens de kle derdrachten waarbij de heer Jo van Wallenburg en mevrouw Timmerman als besten uit de bus kwamen. De volgende folkloristische dag met ringrijderij in Middelburg is op 15 augustus. Dat is dan ook de belang rijkste dag. Dan zullen naar verwach ting honderd ruiters deelnemen. De eerstvolgende ringrijderij vindt zater dag in Vlissingen plaats. Dan komt de folklore op de tweede plaats omdat deze wedstrijden deel uitmaken van de competitie van de Z.R.V. Bij de ruiters verrichtte Bart Bras ser uit Koudekerke een bijzondere prestatie door alle ringen te steken. Hij behaalde daarmee onbedreigd de eerste plaats. Bij het sjeesrijden was het Bram Maljaars uit OostkapeUe die met 86 ringen winnaar werd. ,D1E zwemwedstrijden zaterdag zijn maar heel simpel, hoor. Ik bedoel, ze zijn voor de jeugd van IJzendijke bestemd, het is allemaal niet zo of ficieel. Maar er zijn natuurlijk prij zen, bekers en medailles ook. We zijn dit jaar ook met een zwemvereniging gestart, ook dat is nog niet zo offi cieel. Na dit seizoen, waarin er flink getraind wordt, willen we ons aan sluiten bij de KNZB." DE heer C. Vermeulen (28) is de bad meester van het Uzendijkse zwem bad en hij was tevens de eerste vak leerkracht lichamelijke opvoeding voor de lagere scholen, die in Zee land werd aangesteld. „Eigenlijk heeft IJzendijke al die dingen te danken aan de vorige burgemeester, de heer Ficq. Die dacht ook de com binatie uit van vakleerkracht en badmeester. Wat IJzendijke aan sportaccommodatie heeft is bepaald niet kinderachtig. Zo'n kleine plaats, maar met een prachtig zwembad, een nieuwe gymzaal, sportvelden, tennisbanen, 't is echt geweldig." „IK ben eigenlijk onderwijzer van be roep. Dat Brabantse accentje in m'n taal komt wel van Oudenbosch, maar ik ben een echte Zeeuwsch-Vlaming, ik kom van Koewacht. Na m'n kweekschool ben ik onderwijzer ge weest in Axel en Terneuzen en te gelijkertijd studeerde ik in Breda aan de Franciscuskweekschool voor m'n acte J, dat is de lagere acte gymnastiek. Voor de Zeeuwsch-Vla- mingen had de kweekschool een spe ciaal lesrooster samengesteld, zodat we alleen 's woensdags en zaterdags naar Breda hoefden te gaan. Dat was nog een hele opgave. We zetten dan ook alles op alles om het in de officiële twee jaar die er voor staan te halen." ,TOEN ik ging studeren had ik nooit kunnen denken zo'n fijne baan te krijgen. Ilc dacht, nou ja, ergens gymnastiekleraar op een huishoud school of zo, maar dit is veel meer. Ik geef aan elke klas drie uur gym per week. In de zomer geven we een lesuur zwemmen. De twee andere uren (gymnastiek en spel) doen we op een sportueld dicht bij het zuiem- bad of in de zaal. Dan kan ik natuur lijk niet in het zwembad zijn, maar in de vakantieperiode werken we met vier en anders met twee man, en aan hen kun je de zaak volledig verantwoord achterlaten." „HET sportcomplex in IJzendijke is jammer genoeg nog niet helemaal volledig. Er moet bij het zwembad nog een consumptietent komen voor de dagjesmensen. Zo zijn er nog wel meer dingen, maar ze komen wel. Van de gemeente ondervind ik ge weldig veel steun. Het bevalt me trouwens helemaal prima. Ik kom zelf uit een kleine gemeenschap en ilc voel me waarschijnlijk daardoor ook in IJzendijke goed. Van het zwembad wordt heel druk gebruik gemaakt, vrij veel ook door mensen van het Belgische Watervliet. Het is natuurlijk niet zo druk als in die prachtige zomer van vorig jaar, al hoewel we enkele topdagen van dui zend bezoekers hebben gehad. In to taal zijn we op het ogenblik aan de 16.000."

de Stem | 1968 | | pagina 3