1 ALLEEN OKKER KAN m GOED PARTIJ GEV EN Grootse huldiging van Janssen in Amsterdam Legierse was in Zierikzee eerste Jan Krekels grote favoriet in Bavel STORMVOGEL" VIJFDE Baantitel voor Jan Jansen Geen Nederlander in selectiegroep FIFA Tennistitelstrijd in Hilversum Richard Bukacki werd prof s) jster 'naai' Sprint amateurs Peter Kisner eerste Actief Uitslag Ook Jan Hajer uitgeschakeld Verrassing Overtroefd Merkwaardig Matthews geen manager meer Okker naar Duitsland 55 Graauw Bosbaanregatta sterk bezet Motta voor de rechter Mackay weg bij T ottenham Hotspur COPACABANA 11 DESTIJN: ïrzicht v. d. t.v.- us a.s. jTURELE 9: T.v.-spel. cumentair programma. rviews. de kleuters. hiedenis van Canada. een novelle van Guy enri Rolin, 11 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 JULI 1968 LVEKSUM I 402 m )0 Blik op de wereld: infor- [ramma over ontwikkeling. Land- en tuinbjneded. oorl. 12.29 Uitz. v.d. landb. Stereo: licht instr. ens. 12.49 lecht, praatje 13.00 Nws. 11 Act. 13.20 Stereo: piano- iss. muz. 13.30 Stereo, mo» srmuz. 14.00 Wikken en we- sirmentenrubr. 14.10 Stereo: stmuz. (gr.) NRU: 14.30 iropa's, lez. 15.00 Vonken on- progr. over Nederlandse en en volksgebruiken 15.30 »ples sing, intern, competitie rkoren VPRiO: 16.00 Nws. een progr. voor thuiszitten- rste Biennale der Belgische •ork. van België en sol, mo- 17.40 Informatie, acht-ër- comm. 18.00 Nws. 18.16 Ber. :en progr. voor onvolwasse- azz-rondo, gesprek met een ■ber 19.20 Sturen en ge- lez. 19.30 Nws. 19.35 Criie- nader beschouwd 20.00 Ge- rs 20.35 Stereo, licht instr. zangsol. 20.45 Uitdaging: On- tegenover nieuwe denkbeel- VARA: 21.00 Stereo, Metro- amus.muz. 21.30 Pianorecital 21.55 Het meisje en het orspcl 22.30 Nws. 22.40 SOS- ,ct. 22.55 Een reis om de we-' ig minuten, licht gevar. pla- ",55-24.00 Nws. LVEESUM n 298 m )0 Van twaalf tot twee, ge- (12.22 Wij van het land 12.26 uinb.meded. 12.30 Nws. 12.41 Raden maar. 14.00 De e woonboot, hoorspel (dl. 2) muz. TROS: 15.00 Popul.- (gr.) 15.30 De Mythe, radio- De mens) 16.00 Nws. 16.02 •tereo: lichte gram.muz. 16.30 ier-popshow 17.20 Sportkom- \ct. NCRV: 18.00 Kerk- 18.30 Nws. en weerpraatje 19.00 (NRU) Verslag IBM- looi te Amsterdam 19.03 We- na 19.13 Zo maar zomers, 'rogr. 20.45 Tweestrijd, hoor- Os 22.00 Tour de jazz, jaziz- omm. 22.30 Nws. 22.40 Veel osdrecht, talentenjacht 23.15 n.muz. 23.45 Act. 23.55-24.00 RSUM m 240 m en f.m, 2.00 Nws. 12.03 Agent 000 13.03 Hans Kemna 13.30 platenprogr. TROS 14.00 .ct. 14.12 Iene miene muze... licht platenprogr. VPRO: 15.03 Radiojournaal 15.05 is, licht muz.progr. 16.00 Operette-varia 17.00 Nws. lier en nu, wekelijkse sport- ichte gram.muz. iterdag 27 juli -sVERSUM I 402 m !oo Nws. en ochtendgym. 7.20 ed 7.23 Stereo, lichte gram.- RO: 7.54 Deze dag VARA l.ll Van de voorpagina 8.15 ar. progr. (Om 9.35-9.40 Wa- Bestaat dat nog?, vraagge- Met goud bekroond, lichte Nws. 11.02 Populair klass. 11.25 Stereo, lichte gram.* Klatergoud, een muzikaal de wondere wereld van ae .VERSUM II 298, m .00 Nws. 7.10 Het levende Stereo, klass. gram.muz. 7.JU \ct 7.45 Stereo, licht instr. 8.00 Nws. 8.11 Stereo, gew. 8.30' Nws. 3.32 TouringcluU, 8.45 Stereo, licht instr. en mus.muz. (gr.) 9.30 verzoek (gr.) 10.25 mus.muz. 11.00 Nws. isala. lez. 11.15 Stereo, mo- ass. kamermuz. (gr i1- SUM III 240 m en tan. Nws. 9.02 Djinn, gevar. en 11.00 Nws.) Jan Janssen en andere leden van Dolman, Eddie Beugels, Jan Janssen, de Tourploeg bij de huldiging in het Olympisch Stadion. V.l.n.r. Eef Arie den Hartog en ploegleider Ab Geldermans. AMSTERDAM (ANP) Tour winnaar Jan Janssen gaat van de ene huldiging naar de andere. Gisteravond waren voornamelijk ter zijner ere ongeveer 20.000 toe schouwers naar het Olympisch Stadion gekomen om de nu be roemde Nederlander uitbundig toe te juichen. Janssen kwam met echtgenote Cora, dochtertje Ka rin, ploegleider Ab Geldermans, zijn ploegmakkers Beugels, Den Hartog en Dolman en het perso neel van de Nederlandse formatie in open auto's het stadion binnen rijden, voorafgegaan door een pe loton charmante majorettes (Sn een Schotse drumband. Toespraken werden gehouden door KNWU-voorzitter P. van Dijk, die aankondigde op de eerstkomende be stuursvergadering Janssen te benoe men tot lid van verdienste, en sta diondirecteur J. Mellegers, die Jans sen de stadion-plaquette overhandig de. Er waren nog meer geschenken, onder meer een groot pakket afkom stig van de gedetineerden en het personeel van de strafgevangenis in Leeuwarden. Toen volgde het moment waarvoor de 20.000 waren gekomen. De in zijn gele trui fel tegen het grauwe beton contrasterende Janssen en ploegmak kers reden een ereronde, die door staccato handgeklap en uitbundig gejuich werd begeleid. Wat later op de avond werd ook gangmaker Frits Wiersma uit Am sterdam in het zonnetje gezet door de voorzitter van de KNWU. Wiersma heeft namelijk al zestig jaar het vak van gangmaker uitgeoefend en kwam daarvoor nu op het erepodium. Ook Wiersma zal worden benoemd tot lid van verdienste. HILVERSUM (ANP) Het internationale tennistoernooi van Hilversum is na gisteren in de enkelspelen nog slechts een klein beetje nationaal. Alleen Tom Okker die uit de kwartfinales nog een achterstallige partij tegoed heeft, is nog in de strijd. De tegenstander van Okker is nog niet bekend, want de Tsjech Kukal werd gisteren pas laat in de middag geschrapt voor het enkelspel, omdat hij nog steeds niet was gearriveerd. Zijn oorspronkelijke tegenstander, de Australiër Dent, moet na een papieren overwinning op Kukal nog uitkomen tegen de Japanner K. Watanebe. snel drie games achter elkaar bin nenhaalde. De tweede set maakte Mandarino die fout niet en begon via 6-3 met gelijke mogelijkheden aan de beslissende reeks. Zowel op 5-4 als op 6-5 was Mandarino aan het slot van een boeiende, aantrekkelijke en snel le partij nog maar een slag van de overwinning af. Beide keren wilde de „afmaker" niet van zijn racket ko men. Jan Kodes, 23 jaar, minder arti stiek, minder briljant ook, maar ui terst degelijk, kreeg op 7-6 een voor sprong en voltooide de partij winnend na zijn eerste wedstrijdpunt. Jan Janssen werpt zijn bloemen naar het publiek, na zijn ereronde in het Olympisch Stadion. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Gisteravond is een begin gemaakt met de Nedev- landse haankampioenschappen in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Bij de amateursprinters reden Jan Jansen en Lijn Loevesijn zich in de finale. Loevesijn versloeg daarbij in twee ritten in de halve eindstrijd de Rotterdammer Wim Koopman, die vorig jaar voor Jan Jansen de titel veroverde maar dit kampioenschap weer kwijtraakte omdat zowel Koop- [nan als Jansen op doping werden betrapt. Sprintkampioen bij de amateurs werd de Westzaner Jansen, die in de finale in twee ritten de Amsterdam mer Leyn Loevesijn klopte. Derde Werd de jonge Klaas Balk uit Bad- noevedorp, die eveneens twee ritten nodig had om de teleurstellende Rot terdammer Wim Koopman naar de vierde plaats te verwijzen. In de finale van de amateurachter volging zullen volgende week don derdag uitkomen de Amsterdammer 'rans van de Ruit en de Gelderlander 'edor den Hertog. Van de Ruit reed 1? halve finale tegen de Fries ??™stra de snelste tijd van de dag: o.ub.3. De uitslagen van de halve fi- z(jrrS van de amateurachtervolging Eerste rit: 1. Fedor den Hertog 5.11.3: f J°0P Zoetemelk 5 14.1. Tweede rit: tl F,rans van de Ruit 5.06.3; 2 Pier Hoekstra 5.10.6. (Jan onze sportredactie) F Teter Kisner was bij- naer succesvol tijdens een crite- um voor amateurs in Destelberge. s 0en we'd hij eerste in een race 85 kilometer. Hij legde de af- nd af in 2 uur en 10 minuten. ai„en.s™8 was hij in dezelfde plaats a's vyfde geëindigd. (Van onze sportredactie) ZIERIKZEE Het donderdag avond in Zierikzee verreden wieier- criterium leverde een fraaie zege op voor Piet Legierse, die in de aller laatste kilometers samen met Van Dongen op de vlucht sloeg uit een peloton van 21 man. Van Dongen had in de eindsprint geen verweer tegen de krachtexplosie van Legier se. De talrijke toeschouwers waren ondanks het gure weer getuige van een bijzonder spectaculaire koers die een enerverend slot kreeg. Reeds na enkele kilomers gingen Van Dorst, De Bruijn, Legierse en Ger van Don gen in het offensief. Dit kwartet kreeg na vijftien kilometer gezel schap van Van Leeuwen, Embregts en de momenteel in Klaaswaal wo nende Engelsman Moore. De nu ge formeerde kopgroep van zeven bleef rondenlang voorop met een maxima le winst van vijftien seconden. De deze avond bijzonder actieve Kees van Dorst die na vijftig kilo meter door pech van fiets moest ver wisselen, werd hierdoor niet ont moedigd. Samen met Selles, Aardom en Van de Berge, die inmiddels uit het peloton waren ontsnapt slaagde Van Dorst er na een fanatieke jacht in toch weer het voorste gelid te be reiken. Met nog dertig kilometer voor de wielen kregen we dus 10 leiders, die met een voorsprong van twintig se conden echter nog niet op fluweel zaten. Nadat eerst De Vrieze, Ve-r- sehuure, Vriens en Vatn Dongen zich vooraan hadden gemeld, maakten tn de slotfase nog zeven anderen onder wie de plaatselijke favoriet Wim Evertse een geslaagde sprong naar voren. Toch kwam het niet meer tot een massaspurt, omdat Legierse en Van Dongen een gaatje vonden om te ontsnappen en Van Dorst daarna een langgerekt lint over de streep voerde. Uitslag: 1 P. Legierse uit Den Bommel 90 kilometer in twee uur, zeven minuten en veertig seconden. 2 Ger van Dongen uit Made; 3 op acht seconden Kees van Dorst uit Roosendaal: 4 H. van Leeuwen uit Den Haag; 5 D. Aardom uit Putters- noek; 6 L. Embregts uit Stampers gat; 7 S. van Dongen uit Middelhar- nis; 8 W. Evertse uit Zierikzee; 9 J. de Vrieze uit Goes en 10 G Moore uit Klaaswaal. De klassementspre mie werd gewonnen door Ger van Dongen. Jan Hajer verdween uit het toer nooi door een nederlaag tegen Buding die later in de kwartfinales werd uit geschakeld door Istvan Gulyas. Be halve de Hongaar mogen de Zuid afrikaan Robert Maud en de Tsjech Jan Kodes zich halve finalisten noe men. Trudy Groenman en Marijke Jansen beëindigden het toernooi vol gens verwachting in de kwartfinales. Trudy Groenman was niet bestand tegen Margaret Court-Smith (1-6, 3-6) en Marijke Jansen ondervond de kracht van Pat Walkden (6-3, 6-4), De andere halve finalistes bij de da mes zijn Annette du Plooy-van Zyl en Judy Tegart. De verrassing van gisteren was de ne derlaag van de 29-jarige Roemeense sportleraar Ion Tiriae, als nummer twee geplaatst, tegen de Zuidafrikaan Robert Maud. Deze eerste wedstrijd van Maud tegen een Roemeense ten nisser was een primeur van „Hilver sum". Zoals bekend trok Roemenië zich terug voor het Davis Cup-toer nooi, toen Zuid-Afrika als tegenstand ster naar Boekarest moest komen. Op het Melkhuisje stonden Tiriae en Maud wel tegenover elkaar. Opval lender nog was dat Tiriae en Maud naast elkaar staand in het dubbelspel en zeer gemakkelijk wonnen van Stradmeyer en Huizinga doordat het organisatiecomité geen rekening heeft gehouden met de gedachten van Roemenië over Zuid-Afrika. Voor Tiriae was het overigens geen probleem. Het talenwonder Tiriae. „Inderdaad, Engels spreek ik redelijk, maar Duits. Frans, Hongaars, Itali aans, Russi h en natuurlijk Roe meens veel beter", zei: ,Ik heb al eens eerder een toernooi met Pat Walkden gespeeld". Tiriae werd in de eerste set duide lijk overtroefd door de bijzonder ac curaat spelende Robert Maud: 6-2. In de tweede set bleef het evenwicht in de score lang gehandhaafd. Bij 5-5 hadden beide spelers ieder een opslag verloren. Maud brak voor de tweede keer door de service van Ti riae met bijzonder scherpe backhand- slagen, die de hoeken zochten en her haaldelijk de lijn vonden, op de stand 7-7. Tiriae wilde de strijd nog niet uit handen geven. Hij kwam met 40-0 voor op de service van Maud, maar ontdekte toen dat de Zuid-Afrikaan zelfs in benarde situaties nog steeds voldoen de zelfvertrouwen heeft en zekerheid bezit om ballen langs de lijnen te ja gen. Maud won vijf slagen achter elk aar en daarmee de wedstrijd. De beminnelijke Braziliaan Edson Mandarino is in zijn partij tegen Ko des wat nochalant met de kansen om gesprongen. In de eerste set liet hjj op 6-5 de gelegenheid voorbijgaan om de winst te grijpen, waarna Kodes De derde en laatste van de kwart finales verliep uiterst merkwaardig. Vrij kort na het begin van de strijd sloeg Istvan Gulyas zijn racket stuk. nam een ander maar kon met het nieuwe wapen geen beslissende aan val inzetten. Buding greep de eerste set snel met 6-1 en liep in de tweede uit tot 3-0 eer Gulyas nog eens besloot van racket te verwisselen. Het hielp. Plotseling weer zeker spelend en zelfs van tijd tot tijd zijn favoriete positie aan de achterlijn verlatend won Gul yas de tweede set met 6-4 en de der de In de kortste keren met 6-2. Buding had in de ochtenduren Jan Hajer uitgeschakeld. Nederlands 2e man had de eerste set nodig om warm te lopen (2-6) maar bleek in de tweede volledig opgewassen tegen de Westduitse Davis Cup-speler. Hij nam zelfs een voorsprong van 2-0 maar werd na 3-3 toch weer gepas seerd door de forse Duitser, die op eigen service daarna steeds een voor sprong nam. Hajer. goed serverend, werkte de achterstand een paar keer weg, maar bleek te sportief. Na 5-5 maakte de scheidsrechter een fout in zijn voordeel. Hajer wilde er geen ge bruik van maken en sloeg de volgen de bal opzettelijk fout, dat gebaar, bleek later, kostte hem de game. De volgende zou de laatste zijn. Buding nam een voorsprong van 40-0 op de opslag van Hajer en liet de Neder lander slechts één wedstrijdpunt overleven. PORT VALE (ANP) Sir Stanley Matthews heeft ontslag genomen als manager van de Engelse vierde divi sieclub Port Vale naar aanleiding van de moeilijkheden met de Engelse voetbalbond over illegaal betaalde spelers. Port Vale werd aanvankelijk bij wijze van strafmaatregel uit de league gezet, maar enkele weken daarna toch weer tot de vierde klasse toegelaten. Volgens club-voorzitter Fred Burgess heeft Matthews een aanbieding geaccepteerd om de club als „honorair" manager te blijven steunen. Sir Stanley Matthews trad in juli 1965 als manager tot Port Vale toe na zijn definitieve afscheid van de actieve voetbalsport. GENèVE (A.N.P.) In het FIFA- elftal, dat in november in Rio de Ja neiro tegen Brazilië speelt, zal geen Nederlandse voetballer staan opge steld. In Geneve maakte de interna tionale voetbalfederatie (FIFA) een lijst met namen van 60 voetballers bekend, waaruit het elftal zal wor den samengesteld. Nederland behoort echter niet tot de twintig landen die één of meer spelers leveren. Argentinië is net dertien spelers het best vertegenwoordigd. Manager van de ploeg zal Dettmar Cramer (West-Duitsland) zijn, aldus een woordvoerder van de FIFA, die ver der meedeelde dat met de nationale bonden van de zestig spelers eerst contact opgenomen zal worden om na te gaan wie beschikbaar is. Daar na zal de spelers persoonlijk worden verzocht mee te delen of zij wensen mee te spelen. DEN HAAG (ANP) De Neder landse kampioen Tom Okker zal van 5-13 augustus deelnemen aan de in ternationale kampioenschappen van Duitsland in Hamburg. Behalve Ok ker zal ook Marijke Bakker de Ne derlandse kleuren verdedigen. (Van onze sportcorrespondenten) i BAVEL. Zondag om kwart voor vier gaat er in Bavel in de 16e af levering van de Ronde van Bavel een zeer sterk veld renners van start. Met René Pijnen, Kees Koe ken, Leen Poortvliet, Gaby Minne- boo, Bart Solaro, Frits Hoogerheide, en vooral de grote revelatie van de Ronde van Oostenrijk, Jan Krekels, heeft de ronde een goede kans de kersverse amateurkampioen van Ne derland in zijn gelederen te hebben. Men kan René Pijnen tippen, of Jan Krekels, maar dan mag niet verge ten worden dat Poortvliet in grootse vorm steekt. De kampioen van Bra bant, Hoogerheide, zal graag zijn victorie van vorig jaar herhalen. Maar of hij de kans zal krijgen om weg te komen, valt te betwijfe len. Onder de outsiders zitten toch nog een Tonny Barten, die o zo graag eens in Bavel zou winnen en Kees van Dorst uit Roosendaal die met zjj-n stadgenoot Tinny vain Hasselt ook van de partij >s. Of zal er nog rekening worden gehouden met Vam Haren uit 's-Gravendeel, TRAVEMÜNDE (AP) Het Ame rikaanse jacht Ondine van S.A, Long is vandaag als eerste in Travemünde aangekomen na de transatlantische race voor zeiljachten van de Ber muda-eilanden naar de Westduitse havenstad. De race was op 4 juli begonnen. Long heeft, door als eerste Trave münde te bereiken, de beker gewon nen doch hoeft de wedstrijd niet te hebben gewonnen omdat de deelne mers onder een tijdhandicap varen en in verschillende groepen. JWoensdag was er enig misver stand over Long's intenties, nadat hij aan het Westduitse marine-scor- teschip Ruhr om toestemming had verzocht koers te mogen zetten naar een Zweedse scheepswerf. De organisatoren hebben bekend gemaakt dat Long in de mening had verkeerd de wedstrijd al te hebben voltooid met het passeren van het Westduitse lichtschip Fehmarn. Gisteravond waren vijf jachten in Travemünde binnengekomen. Het Nederlandse schip Stormvogel onder gezagvoerderschap van Cornell# Bruynzeel maakte na de Ondine de tweede snelste tijd, maar komt na de omrekeningsprocedure (de Storm vogel is het grootste jacht in de wedstrijd) pas op de voorlopige vijf de plaats. De Italiaanse boot „Stella Polare" is eerste. Het officieuze klassement is: 1. Stella Polare (Italië) de 3500 zeemijl in 21 dagen, 13 uur, 27 minuten en 32 seconden (gecorrigeerde tijd: 15. 22.54,32); 2. Germania VI W.-Dld.) 21.12.54.44 (20.05.32,53); 3. Kialoa (VS) 21.09.42,45 (20.14.34.47), 5. Stormvogel (Ned.) 21.08,27,28. met Frijters uit Zegge of Fr Buer- mans uit Wouwse Plantage. Of schuilt de naam nog onder die 90 anderen? Al met al een pracht veld renners. De 100 kilometerwedstrijd van de amateurs wordit voorafgegaan door een 35 kilomerrit voor dames. Dit is voor Bavel een primeur. On geveer alle in Nederland rijdende wielrensters komen aan de start met als meest bekenden de zusjes Kathy en Bella Hage. Ook België is verte genwoordigd en nog wel door de kampioene Marguerite Dams uit Geel. Engeland is vertegenwoordigd door sprintkampioene B. Mapple- beck. Hiertegen zullen onze streek- rensters. Jopie Hermus (Breda), An- ny Lazeroms uit Zegge niet tegen opgewassen zijn. Bij de inschrijving voo-r de Nieuwelingen was de be langstelling zó groot, dat nog geen derde deel startvergunning kon wor den gegeven. Hier hebben de s-treek- favorieten als Cooremans uit Breda, Damen uit Ulvenhout en Smeekens uit Gilze een goede winstkans. Of zullen de plaatselijke favoriet, Hoog land uit Haarlem, Van Gurp uit Bre da en vooral Van Groezen uit Made mogelijk kunnen verrassen? De 90 man sterke groep nieuwelingen gaat al om half één van start voor de 50 kilo-meter. In Graauw komen zondag zeven tig amateurs aan de start. Hieronder zijn vele bekende renners, zoals Wim de Wilde, Peter Kisner, Albert van Midden, Rini Koks, Wim Evertse, Leo Embregts, Bob Kroonen. Peter Vonck, Ko de Vrieze, Bram Breur, Guido Paridaen en Cor Leunis. De renners beginnen om drie uur in de Dorpsstraat en zullen een af stand va-n 100 kilometer moeten af leggen. Speaker is Wim Hendriks.. Het sterk bezette rennersveld in Graauw staat borg voor een aantrek- keiijl» koers. De scheidsrechter en de grensrech ters zullen op 21 oktober in Mexico door de keuzecommissie worden be noemd. De zestig spelers die geselecteerd werden zijn: Argentinië: Albrecht, Bernao, Bu tizze, Cocco, Madero, Malbernat, Er- mindo Onega, Mas, Marzolini, Perfu- mo, Rendo, Silva, Veron. België: Van Himst. Bulgarije: Asparuchov. Chili: Quintano, Reinoso. Tsjechoslowakije: Adamek, Viktor. Engeland: Ball, Banks, Bobby Charlton, Moore, Wilson. Frankrijk: Bosquier, Durkovio, Gondet, Herban. West-Duit3land: Beckenbauer, Schnellinger. Oost-Duitsland: Vogel. Hongarije: Albert, Bene, Farkas, Szucs. N.-Ierland: Best. Italië: Domenghini, Facchetti, Maz- zola, Rivera. Peru: Chumpitaz. Portugal: Augusto, Eusebio, Si- moes. Roemenië: Pircalab. Schotland: Johnstone, Law. Len nox. Spanje: Amancio, Ruiz. Sovjet-Unie: Metrevelli, Shester- ney, Yaschin. Uruguay: Marsurkievics, Montero- Catillo, Rocha, Villar. Joegoslavië: Dzajic, Fazlagic, Osim. Tom Okker: nog steeds in de strijd. (Van onze sportcorrespondent) AXEL Richard Bukacki uit Axel, die tijdens zijn wielercarrière bij de nieuwelingen en amateurs triomfen vierde, is sinds korte tijd overgestapt naar de beroepsrenners. Buckacki maakt deel uit van de Bel gische groepering Pullover Centrale- Novi, waarvan Thuur de Cabooter ploegleider Is. Bukacki, wiens vader tijdens de oorlog in het Poolse be vrijdingsleger was ingedeeld en later in Zeeuwsch-Vlaanderen bleef, begon in 1962 zijn wielerloopbaan als aspi rant. Reeds in de eerste koers begon Ri chard hoopvol, want hij eindigde als derde en liet in de eindsprint een honderdtal Belgen achter zich. Ver der werd Bukacki in dat eerste jaar nog tien keer tweede. Als nieuwe ling kaapte Richard in 1963 16 pal men weg en in 1964 niet minder dan 24. In 1965 debuteerde hij als ama teur niet onverdienstelijk, won vijf keer plus een tijdrit in Brussel. In de jaren '66 en '67 kwamen daar nog 30 zegepralen bij. Tot eind juni van dit jaar bleef Bukacki nog amateur en reed zich negen maal in de bloe men. Als professional debuteerde de rappe coureur uit Axel op 7 juli in St.-Martenslier. Hij won daar de spurt van het peloton voor o.a. Wil ly Plankaert, Staf Desmet en Mel- ckenbeek. In Vrasene eindigde Bukacki als 13e terwijl in Oost-Nieuwkerke een derde plaats zijn deel werd. Hij fi nishte opnieuw als derde in St.-An- neke. Hij won daar de spurt van de groep voor Karstens en De Roo. De nu 22-jarige Bukacki is reeds enkele malen ten onrechte betiteld als criteriumspecialist. Het werk over de lange adem ligt hem meer. Een snelle start is voor hem echter nogal eens funest geweest. Bukacki moet eerst wat kilometers in de benen heb ben voordat hij flink gaat vlammen. AMSTERDAM (ANP) Voor de internationale Bosbaan roeiregatta, die het komende weekeinde in Am sterdam wordt gehouden, hebben 197 buitenlandse ploegen ingeschreven. Dit is een record aantal voor Neder land. In totaal nemen 360 ploegen deel aan dit evenement, dat Nerus oganiseert. Het is de bedoeling, dat dit roeifestijn jaarlijks terugkeert, onder auspiciën van de Nederlandse Studenten Roei Federatie. Vijftien landen hebben deelnemers afgevaardigd en voor diverse roeiers betekent de Bosbaanregatta een laat ste examen voor de Olympische Spe len in Mexico. Zo zendt Oost-Duits land een complete equipe (met o.a. de wereldkampioensploeg vier zon der stuurman). Op de Rotseeregatta in Luzern schitterde Oost-Duitsland door afwezigheid. Ook de Engelse roeibond heeft besloten de Bosbaan regatta als selectiewedstrijden voor Mexico te beschouwen, te meer daar het weer tijdens de onlangs geroeide Henleyregatta zeer slecht was. Ook de Fransen en Italianen (80 man) zijn sterk vertegenwoordigd. Er wordt zaterdag en zondag een dubbel eliteprogramma afgewerkt. Evenals tijdens de lustrumwedstrij den van 1962 zullen tijdens de wed strijden twee rijdende tribunes op grote opleggers, die de volgbaan be rijden, ter beschikking staan van het te verwachten grote aantal toeschou wers. Verder is men van plan een ge sloten t-v.-circuit aan te leggen. MILAAN (AP) De Italiaanse wielrenner Gianni Motta zal volgende week voor de rechtbank van Milaan moeten verschijnen in verband met een aanklacht wegens doping. De aan klacht is ingediend door een Belgisch magistraat. De Milanese rechter van instructie zal Motta op verzoek van de Belgi sche autoriteiten vragen of hij verbo den stimulerende middelen heeft ge bruikt tijdens een wielerwedstrijd in Antwerpen op 28 januari. Na de wedstrijd was het urine-on- derzoek van Motta positief gebleken, aldus Belgische wielerofficials. Motta heeft deze beschuldiging ont kend. LONDEN (AP) De befaamde voetballer Dave MacKay, een van de laatste sterren uit de legendarische ploeg van Tottenham Hotspur van ze ven, acht jaar geleden, is overgegaan naar een club die in de tweede divisie speelt. Derby County. MacKay droeg er toe bij dat Tot tenham Hotspur in 1961 zowel de be ker won als het kampioenschap be haalde en dat de club in 1962 de Eu ropese beker voor bekerwinnaars won MacKay is nu 33 jaar. Derby Coun ty heeft 15.000 pond voor hem be taald. (ADVERTENTIE) 17 augustus TENNIS De Nederlandse ploeg voor de halve finales van het tennis toernooi om de Coupe de Galea in het Belgische Le Zoute, is evenals voor de eerste ronde te Amsterdam, sa mengesteld uit; Fred Hemmes, Jan Hordijk en Fried Schmitz. De wed strijden worden vandaag, zaterdag en zondag gespeeld. BOKSEN De Antilliaanse bokser Fighting Mack is op 14 augustus uit dager van de Europese kampioen weltergewicnt, de Italiaan Carmelo Bossi. De 24-jarige professional uit Aruba was door de Nederlandse Boksbond bij de E.B.U. voorgedragen. Het is nog niet bekend waar het titel gevecht zal plaatsvinden.

de Stem | 1968 | | pagina 11