At 9ffie Sportvissen in het Katse Veer Vissend vergeet je dat je belasting moet betalen" aar in eigen streek 3751 Autorama begint met doorbreken boycot kartels Uitgebreid programma voor tegenbezoek deputatie Michelstadt Even uitblazen mevrouw ïeijn langs de gevaar auto s De „bomvrije" in Terneuzen Regeling van minimumprijs voor appels en peren Jeugd krijgt kansen Om je ogen uit te kijken Veilig diepvriezen Bekenden Breiwerk Driedaags bezoek aan Hulst M. v. Langevelde te Tenieuzen begraven Dagblad De Stem Kantoor Hulst 1 augustus (01140) Veel lof voor Goese Hogerop in Efteling Voorlaatste deel Sclieldetunnel is afgezonken Prijsregeling voor vroege aardappelen eindigt maandag DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 JULI 1968 (ANP) Alle 160 op in bedrijf zijnde bussen iderneming Naco, die in Noord-Holland, wor- ogenblik aan de onder- bht op de aanwezigheid t, omdat gistermorgen iddaguur de chauffeur die in de omgeving van :n secundaire weg reed, ding onder zijn bus be- ect daarop stapte de om een onderzoek in te •bij bleek hem dat hooi e weg gemaaid gras) on- yas gewaaid en zich had ;en de uitlaat. Met hulp weg werkende personen oi onder de bus vandaan con brand worden voor- reeds smeulende hooi ïoudersvergadering van Verenigde Bedrijven n. :erdam is gistermorgen *e discussie verlopen, tsarissen werden be en van directie Müller thans bijna voor 100 ar is van Thomsen's. de voorgaande maan- ik in-juni het dekkings- de varkenssector aan- oger dan vorig jaar: nover 79.400 in juni '67 n juni 1966. i* «j1 "j* »ji #T* 'i' *1* kiaarl Ideaal voorl 1 VOORDELIG'. 1 Jpak 400 gram«9S* 79 Ipak 250 gramjBA" 59 Itje 40 g ramify 99 Itje 40'gramA^** 89 Jram zwaar jLzyl,15 les inhoud 1 lifer 59 285 gram 1®" eelingrol 500 g 1/ brote ro! 13 stuks 37 ctuks i 290 gram 95 leijn: .zakje a 8 stuks 49 lewust' let op inhoud en gewicht! lelijk hoe weinig u betaalt I krijgt. Daarom streeft In ties en op verpakkingen relijke duidelijkheid, uit- I centiliters en formaten. jjfjgj I i, t S (w/fxv. ;-A-" >A' (Van een onzer verslaggeefsters) KATS Zijn liefde is onge looflijk. Hij legt zijn vangst op de grond, knield erbij, drukt er een kus op, keert vervolgens de staart om en roept uit: „Het is een meiske". Geen visserslatijn, maar doodgewoon pure fantasie van een lollige sportvisser. Hij is trots op de eerste grote bot die hij ge vangen heeft, geen wonder. Toch is de vangst nou niet direkt ge weldig. Maar ar is eigenlijk niemand aan boord van het sportvissersvaartuig „Noordster", dat zich 's morgens om 8 uur al losmaakt van de stei ger in het Katse Veer, die zich dik- maakt over de dunne vangst. „Ah, mens, as je maar plezier hebt. Mor gen kan je wel dood zijn", oppert Daantje, de lolbroek van 't gezel schap. Even later spuit-ie grondig: „Ik heb nog geen donder gevangen, verdulleme". Er wordt gelachen, er wordt ge plaagd: „Ja man, hoor-es effe hier, je bent een visser of je bent het niet". Maar Daantje laat de moed niet zakken. Bovendien is Fien- d'r bij, zijn vrouw. En die haalt zo af en toe nog eens een vissie boven. Het gaat er trouwens op lijken, dat de paar vrouwen aan boord toch meer en beter beet hebben, dan de mannen-vissers. Vrouw Renier, die eveneens luistert naar de namen An ne, Anna, moeke en grootmoedertje, slaat een geep aan de haak. Ze oogst de bewondering van het hele, 30 koppen tellende gezelschap. Kleine gezette moeke weet anders goed raad met d'r hengeltje. Ze zit nogal eens een keertje aan de wa terkant. Niet zomaar voor eventjes, maar van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Ze is er evenmin bang voor 's morgens om 5 uur uit het echtelijk bed te stappen, om 7 uur de auto in te stappen en van Sas van Gent te rijden naar Katse Veer. Heeft d'r man vrij, dan hcudt hij haar, of zij hem, gezelschap. Maar anders gaat ze wel alleen op de visvangst. Ze vindt vissen nu eenmaal een fijne sport. En ze is graag een hele dag buiten. Haar man is 'net hele maal met haar eens. „Als je vist, vergeet je zelfs dat je belasting moet betalen". Hij zegt het ernstig. Hij méént het. Ze maken de indruk van tevreden mensen, moeke en haar man. Trou wens, al die sportvissers met of zon der vrouwen en kinderen, uit België, Duitsland of 't eigen land, daar bij elkaar in de boot, geven een vredig beeld. De Franse revolutie van mei en juni viert bijna hoogtij in de Franse haute couture. De ei'nstige en al tijd welbespraakte jonge Fransen krij gen een kans om nieuwe verantwoor delijkheid te dragen voor modeschep pingen. De groep varieert in leeftijd van 15 tot 25. Bij Jeanne Lanvin, heeft de directrice madame Denise Masson een I5-jarige donkerharige studente met groene ogen, Marie- Chnstine Deshayes, ontdekt. Ze is 'ang en slank en tweedejaars aan de school van de Beaux Arts. Zij houdt van schilderen, paardrijden en gi taarspelen, „Maar", zei ze met een betoverende glimlach „ik heb er altijd van gedroomd een echt model te worden. Papa en mama zijn niet al te gelukkig, maar ze hebben me toe stemming gegeven om tijdens de col- lectteweek tot middernacht weg te blijven. En het was niet gemakkelijk °w hen daartoe te bewegen". Het huis Lanvin heeft een jonge Mascotte geadopteerd wier naam «et niet wil bekendmaken. Ontwer per Jules Frangois Crahay geeft haar een speciale garderobe aan de sportie- je P6 j°ngste persattaché is 21-jarige Frangois Marie Banier, «e voor Cardin werkt. Hij bezit het «'P oma van het lyceum Janson de oailly, heeft daarna een kunstcur- sus van twee jaar gevolgd en is gaan schrijven. Op zekere dag, toen mJ negentien was, ontmoette hij Pier- re Cardin die hem belastte met de Perszaken van zijn twee boutiques aan de linker-Seine-oever. Earner vertelt, dat hij reeds lang pieden zijn culturele revolutie heeft beleefd. Hij vertelt: „Ik was de eer ie die Cardins kosmonautenpak •«beg en die priesterhoed. Herinnert zich nog? Mijn ouders zijn nog eeds woedend op me, hoewel ie- ereen hun vertelt dat het me heel goed gaat". Pan'er 's ervan overtuigd dat op wouTe da® wat sohrijft als het to'j ü,an een genie zal worden er- nd. Tenslotte is Condé maarschalk f;^°,rde" toen hii 18 was De tradi- «alist Molyneux heeft 3 jonge ont- 1 aangetrokken. Edware Moly- 1?er'ï'e nierover op: „Er komt tr? .- dat nieuw bloed, een bloed- n°dig is". Het nieuwe trio rtio«a' 23-jarige Mario Bian- i: Hie vijf jaar geleden een Ita- Q-?,®urs kreeS> de 18-jarige Deen tn-al HlUmgS0' d'e een internationale js won voor houtbewerking, en de «-jarige Fransman Michel-Philippe W-een nee{ van wijlen Jacques Fath. flue»eUn H hem is de ledige Jat- is ay.e' die overgeschakeld Hii 11 c»on cl'e °P de haute couture. boLl' realistische plannen om ter 31r!ng va« maatkleding met 'actiemethoden te maken. Bij an dere modehuizen worden de spinne- raggen weggeveegd. Yves Saint-Lau rent juicht de „gezonde orkaan, die onze houding zal wijzigen" toe. Mi chael Goma vernieuwt zijn verouder de ateliers en heeft nieuwe appa raten aangeschaft om zich van de an tieke methoden te bevrijden. oKrtom de mei-revolutie lijkt de verbeelding kracht van de haute couture te in spireren. Deze zomer is de mooie vrouw een en al oog. De rest van haar ge zicht is hieraan ondergeschikt ge maakt. In de serie Expression (oog- make-up in de finesses) horen mat te en paarlemoeren schaduwen die alleen of met meerdere kleuren in 'n doosje zitten, waarmee men dan con trasterende combinaties kan maken. Kajal is een plantaardige crème, die zelfs in India bekend is en gebruikt wordt voor pijnlijke kinderoogjes. De ze crème kalmeert de ogen (b.v. wanneer men lang in een rokerig vertrek is geweest) en beschermt de ze en geeft door de donkere kleur meteen mooie contouren aan het oog. De enige stick die vele gebruiken tot de laatste millimeter is de Eye Cireel stick, anders gezegd, de stick waarmee kringen, wallen en vlekjes kunnen worden weggewerkt. Geen modekleur, maar een gewone huids kleur en daarom te gebruiken tot liet einde. „Leer uw ogen opmaken of u een vedette bent! Met bruine of zwarte valse winpers" is de raad van aPe huizen. Het diepvriezen komt steeds meer tn de belangstelling. Er worden echter nog steeds fouten mee gemaakt- Heef vaak b.v. wordt gebruik gemaakt van willekeurige verpakkingsmaterialen, zoals glas. huishoud-aluminiumfolie, plastic-boterhamzakjes e.d. Deze materialen zijn niet geschikt. Zij kunnen kapotspringen of scheuréh en veel last of zelfs schade veroor zaken (scherven). Gebruik voor het diepvriezen uitsluitend verpakkings materiaal dat ervoor bestemd is. Het Is voor de kwaliteit en houdbaarheid van de diepvriesprodukten van be lang, dat de vereiste temperatuur van circa 20 gr. C. zo vlug mogelijk bereikt wordt en behouden blijft. Dit betekent: dat een vriesvak van een koel kast niet geschikt is voor het invrie zen van voedsel. Dergelijke vriesvak ken zijn uitsluitend geschikt voor het gedurende korte tijd bewaren van diepvriesprodukten dat niet meer produkten tegelijk In de diepvriezer mogen worden ge bracht dan op Se gebruiksaanwijzing is vermeld. dat de produkten voor het diep vriezen in dagporties verdeeld moe ten worden. En pas als iedereen het naar x'n zin heeft, is ook de baas van 't spul, de heer J(an) van de Piasse uit Goes, tevreden. Hij wil dat iedereen, die bij hem aan boord stapt, een plezierig dagje beleeft. Het zit hem dwars als mensen elkaar bij 't vis sen in het vaarwater zitten. Of als de een van alles en de ander niks naar boven haalt. Hij windt zich op als er iets mis gaat. Maar moeht-ie ooit een on vriendelijk woord verkopen, hij mee er niets van. Hij is een Yerseke- naar. Het is voor het zesde jaar dat hij er met sportvissers opuit trekt. Hij is altijd op de vaart geweest. Hij heeft op de Rijnvaart gezeten, voer op coasters en zandbakken. Maar op een dag zei zijn vrouw: „Ik weet wat je nu denkt en als je het nu niet doet, doe je het nooit". En haar man moest wel conclude ren: „Verdorie, je weet het inder daad pi'ecies". Zo kocht Van de Pias- se een vrachtschip, „De Hoop", liet het ombouwen voor de sportvisse- rij en nam voorlopig alleen in' de weekeinden vissers mee de Ooster- schelde op. Nu vaart hij met twee omgebouwde vrachtschepen, dag-in, Jag-uit, week-in, week-uit. Vorig jaar heeft het bedrijf alleen in de winter twee maanden stilgele gen. Weliswaar wordt er 's winters en in het voor- en naseizoen niet da gelijks gevaren. In de loop der jaren heeft hij een vaste klantenkring opgebouwd. Wil lie, de Duitser, die moeke niet kon bewegen een pilsje met hem mee te drinken, is een oude bekende aan boord. Als hij twee visjes vangt is het voldoende. Dan gaat hij uitge breid zitten vertellen over zijn eega die niet mee wou vanwege de re gen, deelt chocolaadjes rond en hij drinkt pilsjes. Moeke mag er dan niets van willen weten, hij wél! Nieuw aan boord zijn de vader en zoon uit Helmond. En televisie reportage over de familie Van de Piasse en de sportvisserij bracht hen op het idee eens #een keertje naar Katse Veer te gaan. Vader meent zich voor zijn aanwezigheid te moeten verontschuldigen: „Je zal wel denken. Daar zitten nou alle maal toch al wat oudere mensen, die wel een klein beetje verstand hebben. Die zitten dat de hele dag, van 's morgens 8 tot 's avonds 6 naar een hengeltje te turen. Maar laat ik je dit zeggen, het is fantas tisch. Gewoon lekker relaxen hè. Dat heeft een mens toch nodig? Je moet toch zo af en toe alle dagelijk se beslommeringen even eens kunnen vergeten. Dat komt-ie even vertellen. Als hij zijn hart heeft gelucht gaat hij weer naar zijn hengeltje, relaxen. Naast hem zit zijn zoon. Daarnaast een mevrouw. Ze zit met een hen" gel zoals een andere vrouw met een breiwerkje. Ze is nog maar een be ginnelinge. Haar aanvankelijke ple zier wordt bedorven wanneer het touwtje knapt waaraan het leefnet met wat gevangen vis aan de rai ling is gebonden. Ze fleurt weer he lemaal op wanneer schipper Jan er na vele mislukte pogingen toch in slaagt het net en de vis op te vis sen. De vreugde is groot, de vreugde bedaart. Ieder gaat weer zijn eigen gangetje. Zo af en toe heei-st er een weldadige rust aan boord. Er wordt gerookt, gegeten, gedronken. Want er mag gebeuren wat er ge beuren wil, dat zijn van die dingen die werkelijk een hele dag doorgaan. Mevrouw Van de Piasse, Ina voor iedereen en Corry, de bazin in de kajuit, rennen met koffie, soep en warme worst. De waardering ervoor is groot. Waardering van tevreden mensen, die vissen om te .relaxen, om zomaar 's lekker in oude plunje rond te kunnen lopen, of om de be- lasting te kunnen vergeten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Morgenavond om 19,30 uur wordt een delegatie van het ge meentebestuur van het Duitse stad je Michelstadt in de raadzaal van het stadhuis in Hulst officieel ontvangen en verwelkomd. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Gistermiddag vond op de Zuiderbegraafplaats de begra fenis plaats van de heer M. van Langevelde, vroeger raadslid en wet houder van financiën van de gemeen te Terneuzen. De overledene was een man die zich op verschillende terrei nen van het maatschappelijk leven verdienstelijk heeft gemaakt. Zo was hij o.a. voorzitter van de A.R.-kies- vereniging, diaken en ouderling van de Gereformeerde Kerk, penning meester van de woningbouwvereni ging Werkmans Belang, en bestuurs lid van het Julianaziekenhuis. Ds. W. Gispen, die de rouwdienst in de aula leidde, typeerde hem als „een kleine, actieve, bewogen man, die in een die nend leven iets waar heeft trachten te maken van het Koninkrijk Gods in de plaats waar hy woonde en werk te". Tot degenen die hem de laatste eer bewezen behoorden wethouder M. de Vos, en enkele raadsleden, oud-bur gemeester P. Tellegem, het bestuur van het Julianaziekenhuis en het be stuur van de woningbouwvereniging. Het gemeentebestuur van Huist heeft onlangs Michelstadt bezocht. De Duit sers brengen nu een tegenbezoek. Dit contact is bevorderd door burgemees ter P. Molthoff van Hulst, die een groot voorstander is van de zoge naamde jumelages. Na de ontvangst in het stadhuis wordt de gasten een diner aangebo den in de Koning van Engeland. Za terdag zal het gezelschap een over-, tocht over de Westerschelde maken met de nieuwe veerboot Prinses Christina vanaf Perkpolder. Vervol gens maakt men eën rit over dé Zee- landbrug, en wordt Zierikzee bezócht. Via de Zeelandbrug en de afsluiting gaat de tocht verder naar Veere. In de Campveerse Toren in Veere wordt de lunch gebruikt, 's Middags om twee uur zullen de Abdij en de Markt in Middelburg worden bezocht. Daar na Breskens, en tenslotten Cadzand. Vandaar gaat men via Sluis naar Phi lippine, waar een mosseldiner wacht. Zondag om twee uur 's middags zal Kasporgo uit Goes optreden op de Markt in Hulst met buitenlandse dansgroepen. In de Graanbeurs wor den het bestuur van Kasporgo en vertegenwoordigers van de buiten landse groepen ontvangen. Maandag morgen zal de deputatie om tien uur worden rondgeleid door Hulst, 's Mid dags wordt een tocht door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen gemaakt. Om 18.00 uur volgt een afscheidsdiner. Dinsdagmorgen om 10 uur tenslotte zullen de Duitse gasten weer vertrek ken. In het verlaagde gedeelte van de Nieuwstraat in Ter neuzen staat aan het eind, stil en waardig, de zeer oude marechausseekazerne van de brigade Terneuzen. Het is een gebouw, dat ondanks zijn forsheid, door het ruime plein revoor. met wat heersters en bomen, enigs zins ononvallend gelegen is. Weinig inwoners zeker niet van nieuw Terneuzen zullen zich realiseren, dat dit hei nog geheel mtact zijnde hoofdgebouw is van de ernaast liggende kazerne, in de volksmond vroeger „de bomvrije" genoemd. Won derlijk genoeg dateert deze benaming reeds uit de tijd toen de kazerne gebouwd werd. Terneuzen had toen een garnizoen binnen zijn wallen. Met de huisvesting van de brigade van de Koninklijke Marechaussee beantwoordt het gebouw dus nog steeds aan zijn militaire bestemming. De marechausseekazerne is een hecht en stoer ge bouw uit de tijd, dat men nog bouwde voor de eeuwig heid, even hecht en stoer als het devies van „Het Wa pen": „Zonder vrees en zonder blaam". (ADVERTENTIE) met ingang van a.s. wordt het telefoonnummer van 2377 gewijzigd in (2 lynen) 11 GOES Gedurende één week heeft het Goese jeugdcircus Hogerop in de Efteling te Kaatsheuvel een aantal voorstellingen gegeven. Het werk van de jeugdige artiesten lokte zelfs bij een vertegenwoordiger van het tv-programma Piste de opmer king uit, dat dit amateurcircus niet onder hoeft te doen voor hem beken de beroepscircussen. Ook de onder directeur van het Circus Toni Boltini was vol lof over de prestaties, en merkte op dat Toni Boltini in jaren niet zulke clowns heeft gehad als die welke momenteel voor de vrolijke noot bij Hogerop zorgen. Woensdag werd voor 650 aanwezigen het circus door de directie van De Efteling ge huldigd bij het geven van hun 300e voorstelling. De directeur dankte het circus en voegde daarbij een uitno diging voor een optreden in de Efte ling in 1969. In totaal trok Hogerop in de Efteling 8400 bezoekers. BRUSSEL (ANP) In Antwer pen is het vierde en voorlaatste deel van de nieuwe Scheldetunnel op zijn plaats gebracht. De zinkingsoperatie ondervond 'n vertraging van 23 uur, doordat het tunnelelement van 45.000 ton aan een kant een halve meter te diep wegzakte. Men heeft dit kunnen ver helpen door net aanbrengen van sta len platen. Bij het zinken van vorige elemen ten heeft men ook moeilijkheden on dervonden. Toen zakten de grote be tonnen stukken echter niet ver ge noeg als gevolg van slibafzetting in de tunnelsleuf. DE BRITSE Labourpartij heeft gis teren de 64-jarige Nicholas benoemd tot secretaris-generaal van de partij. Nicholas is na ex-minister Frank Cousins de belangrijkste man in de bond van transportarbeiders. HET TEKORT op de Franse handels balans is in juni van 50 tot 1550 mil joen francs toegenomen. EEN RUSSISCHE arts heeft drie vin gers gehecht aan de linkerhand van een Nieuwzeelands meisje, dat met twee vingers aan die hand geboren was. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Autorama Breda is be" gonnen de dreigende en gedeeltelijk al van kracht geworden, boycot van enkele grote Nederlandse concerns te doorbreken. Gistermorgen arri veerden de eerste negen ton was middelen uit Duitsland, het land dat geen verticale prijsbinding meer kent. De druk, die pryskartels als Bo- mée en Fiva, met grote industrieën als lid, sinds twee weken op het Bredase warenhuis-nieuwe-stijl uit oefenen, omdat ze het niet eens zijn met de vrije prijspolitiek die daar gevoerd wordt, noodzaakte Autora ma naar andere leveranciers uit te zien. Aantrekkelijkste land is, om genoemde reden, Duitsland. Dit land is bovendien aantrekkelijk om dat er mogelijkheden zijn de trans portkosten laag te houden, omdat in zogenaamde retourvrachten artike len voor Breda worden meege bracht. (Van een correspondent) GOES Maandag treedt voor ap pelen, die worden aangevoerd op de Nederlandse veilingen, een nieuwe minimumprijsregeling in werking. Deze gaat uit van het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen en is op enkele punten verschillen ten opzichte van de regeling van het vo rig jaar. Toen gold voor alle appelen een ophoudprijs van f 15.per 100 kg. Thans is vastgesteld dat voor een aantal rode-appelrassen de minimum prijs 10.per 100 kg zal bedragen; voor de overige rassen blijft het 15.- De rassen, die thans op de veilingen voor consumptie tot 10 cent per kg mogen worden verkocht, zijn: Stark Earliest, Perzikrode zomerappelen, Zigeunerin, Sterappel en Jonathan en nog enkele rassen, die in Zeeland niet voorkomen. Na doordraai op respectievelijk 15 cent en 10 cent per kg mogen enkel de fabrieken als koper optreden. Daarvoor geldt dan een minimumprijs van 6 cent per kg. Het vorig jaar was de minimumprijs voor de fabriek 10 cent per kg. De teler krijgt in dit ge val de werkelijke opbrengst uitbe taald. Appelen, waarvoor op 6 cent per kg ook de fabriek geen interesse heeft, worden uit de markt genomen en vernietigd. Het vorig jaar kreeg de teler dan een vergoeding van 8 cent per kg, maar dit seizoen zal voor doordraai-appelen, die vernietigd moeten worden, geen vergoeding worden betaald. De heffing is onver anderd vastgesteld op f 0.40 per 100 kg en deze is bestemd voor het voe ren van reclame voor appelen, voor de bijdrage is de interventieregeling voor appelen en het ten dele inlopen van het verlies van het appelfonds in het afgelopen seizoen. De regeling voor peren ondergaat dit seizoen geen wijziging ten opzichte van het vorig jaar. Dat wil zeggen dat de minimumprijs f 6.per 100 kg blijft en voor de industrie f 3. per 100 kg. Bij doordraai krijgt de te ler voor peren geen vergoeding en is er ook geen heffing over dit pro- dukt verschuldigd. De zaak begon met een kort-ge- ding-dreiging door de Dobbelman-fa- brieken in Nijmegen. Autorama ver kocht een drie kilo gezinspak Dob- belman waspoeder van 615 vastge stelde prijs, voor 4.98. De andere fabrieken zoals Douwe Egberts, Heineken, Calvé, Buisman, Honig, verenigde in de Fiva en Bomée, die de prijzen behartigt van merken als Colgate Prodent, Cutters, Lux, Vino- lia, hebben nog geen korte gedingen aangespannen en of ermee gedreigd. Maar er wordt druk uitgeoefend in de vorm van dwangsommen en boe ten. Autorama-dirècteur Besems: „We gaan gewoon door. Korte gedingen verliezen wij als men ons dagvaart voor het loslaten van de verticale prijsbinding. Daarom is op het ogen blik de continuïteit van onze lage- prijzen verkoop het grootste pro bleem. Het kan zijn dat de fabrikan ten ons dwingen in de richting van de zogenaamde B-artikelen. Artike len van dezelfde kwaliteit en samen stelling als officiële, maar met een nieuwe merknaam en een vrije ver koopprijs. Als wij de boycot verder willen doorbreken met meer artike len uit Duitsland de contacten zijn al bij de start van Autorama- levensmiddelen gelegd, omdat wij de huidige reacties wel verwacht had den dan kunnen wij het publiek slechts garanderen: wij verliezen wèl de bekenjle merken, maar niet onze kwaliteit en onze lage prij zen". „In verband met de Autorama- praktijk is de beschuldiging geuit: jullie verstoren het economischs evenwicht". Zegt de Autorama-di- rectie: „Maar wij zouden wel eens willen wélk Misschien dat van de fabrikanten-portemonnee!" Het kort geding, dat Dobbelman aangespannen heeft, is niet gereali seerd. omdat Autorama besloten heeft Dobbelman uit het assortiment te verwijderen. De verkoop van an dere merkartikelen gaat voorlopig nog door, rond twintig proeent onder de gewone winkelprijs- Er is nog voor een dag of veertien voorraad. Het Dobbelman-gezinspak van 4,98 is yervangen door een drie kilo zware plasticzak' onder de naam Kwak, die met f 3,98 nog een gulden goedkoper is. Uit Duitsland werden gistermorgen ingevoerd: de Duitse Omo, Persil, Dixan, Dash en Weis- ze Riese. Het zijn waspoeders die in Duitsland werden gefabriceerd, en die daarom niet onder de Neder landse verticale prijsbinding vallen, zo deelt de Autorama-directie mee. Of er door de betrokken concerns toch op gereageerd zal worden en op welke manier wacht men af. (Artikelen die in Nederland voor de Duitse markt gemaakt worden en die weer worden ingevoerd, vallen wèl onder onze nationale verticale prijsbinding). (Van een correspondent) GOES Maandag eindigt de prijs regeling voor dit seizoen van vroege aardappelen. Tot nu toe heeft hier voor steeds een ophoudprijs gegolden die de laatste weken 12 cent per kg bedroeg. Bij doordraai kreeg de teler dan voor de klasse I een vergoeding van 10 cent per kg en voor klasse II 6 cent. Van maandag af mogen de vroege aardappelen weer voor elke prijs worden verkocht. De verkoop prijs van dit produkt ligt de laatste tijd voor de middelkwaliteit steeds rond de opnmidpriis van 12 cent. De grove maten doen tot 15 cent per kg. 1

de Stem | 1968 | | pagina 5