Ruim 270 kilo zeetong voor diner in Breskens Zuid-Beve anc verkoopster Ko (underground) Meer tens: Ons winkeltje is uniek'5 'AANVl Pla o Martin Kamminga in vrij aantrekkelijk program GEEN VERVANGER VISSERIJFEESTEN LUCKY LUKE: DE NAIJVER SAS VAN GENT WALCHEREN MIDDELBURG Begroting op en 17 decemll in staten VERKIEZING ONS BELANG Daqhlad De Stern Vijftig jaar getrouwd t I n Engelse jeugdschakers voetballen tegen NAC-amateurs G. J. VAN BA VEL Tweede project Water, zon, 'n briesje, hengel, aas, boterhammen en... 'n fles Franka. Goed bekeken van Flerman's moeder. 2c weet dat Franka, die échte druivenlimonade, zo lekker ea gezond is. Orgelbespeling in Middelburg wat en waar? VANDAAG MORGEN KAPSEL AFTAKKING1 WONEN DAGBLAD BË STEM VAN DONDERDAG 25 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS „De massale vismaaltijd, en de miss-Toerist verkiezing die we voor morgen avond hebb engeorganiseerd, mo gen beslist niet worden gezien alt een vervanging voor de traditio nele Breskense visserijfeesten. Dat wordt hier en daar misschien wel gesuggereerd maar het is toch echt niet het geval. De vis- serijdagen kunnen dit jaar geen doorgang vinden, eenvoudig om dat er niet genoeg praalwagens voor de optocht bij elkaar te krij gen zijn. Dat is jammer, erg jam mer. Daarom hebben we enkele nieuwe evenementen opgezet. Dit vertelt de heer J. Heyboer, voorzitter van de Breskense VVV. Twee maanden geleden nam hij het initiatief om Breskens, dat dit jaar zijn prachtige visserijfeesten moet missen, in het zomerseizoen toch enige aantrekkingskracht te geven. „Er is een bespreking geweest", zegt hij, „tussen vertegenwoordigers van alle Breskense verenigingen. Het interkerkelijk comité had hier voor gezorgd. Besloten werd op de eerste plaats een grote vismaaltijd te arrangeren. En omdat Breskens in het zomerseizoen veel gasten heeft, vonden we het leuk een echte miss-Toerist te laten kiezen". De vismaaltijd begint morgen avond om vijf uur, en duurt tot on- geveer elf uur. Om half tien zal miss-Toerist 1968 gekozen worden door een officiële (internationale) jury, waarin een plaats hebben: dokter L. Bom uit Cadzand, een toe- riste, mevrouw T. Effenberger (jour naliste), en de heer A. Shack, ad junctdirecteur van Flandria uit Ant werpen. .„j... Het diner, waaraan gelijktijdig door ongeveer 600 personen kan worden deelgenomen, vindt plaats in het gebouw van de coöperatieve aardappelvereniging te Breskens aan de haven. Het gebouw wordt gratis beschikbaar gesteld. Menu kaarten, tevens entreebewijzen zyn bij alle West-Zeeuwschvlaamse VW- kantoren (nog steeds) verkrijgbaar. Als men zo'n kaart heeft bemach- tigd, dan kan volop worden meege noten van gebakken zeetong en gar- nalensalades. Tijdens de smulpartij zorgt hammondorgani9t Jasper An- tonisse voor een passend muziekje. Na afloop van het diner en de miss- Toeristverkiezing wordt het feest voortgezet met een bal (tot 2 uur 's nachts). De muziek hierbij zal worden verzorgd door The Rhythm Kings uit Breskens. De VVV-voorzitter: „Op zaterdag 17 augustus a.s. viert de Breskense visserijvereniging Ons Belang haar 50-jarig bestaan. Dat is mede een aanleiding geweest". De Breskense vissers en de vis- groothandels reageren spontaan op het besluit van het Breskense vere nigingsleven (VVV - Winkeliersvere niging, Stichting Visserijdagen, Oranjecomité, Muziekvereniging, Interkerkelijk Comité, en Ons Be lang) en het gemeentebestuur om een dergelijk evenement op touw te zetten. De zeetong wordt gratis be schikbaar gesteld. Een deel van de vis wordt geschonken door de vis sers van Urk. Reeds jarenlang be staat er tussen de Breskense en Urkse vissers een zeer goede ver standhouding. Het gemeentebestuur heeft ten subsidie toegezegd van f 2500. Dagblad veer Zealand KANTOREN: Steensiraai 14. Hulst, tel 01140-2377. Klokstraet I. Goes tel 01100 -8030 EXPLOIT A TIE ADV.: L. K. M. de Jong 'Inspecteur) dreitnerstraat II. lerneuzen tel 01150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraat 3, lerneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tei 0)1403168. M. Soger*. Nieuwstraat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. Menu, Klokstraet 1, Goes, tel. 01100—8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81 Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. Middel burg, tel. 01180- 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraai 17, Goes, tel 01100 5689 De gebroeders Cruson in Breskens zorgen voor twee kolossale visovens, waaxin gelijktijdig 50 tot 60 tongen (van bijna een halve kilo per stuk) kunnen worden gebakken. De ruim 270 kg benodigde zeetong wordt gra tis schoongemaakt door de vissers in Breskens. Het gebouw van de CAV is voor dit omvangrijke diner inge richt en getooid door da. een inter kerkelijk recreatieteam en het ge- (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Begin deze week vierde het echtpaar De Waege- naar uit Sas van Gent zijn gouden bruiloft. De heer Waegenaar, oud metselaar-aannemer, is tijdens zijn actievere jaren nog voorzitter ge weest van de Partij van de Arbeid in de afdeling Sas van Gent en tevens voorzitter van de A.N.B. onderafde ling van het N.V.V. in Sas van Gent. Zodoende was er voor het gouden paar veel belangstelling uit de Sasse gemeenschap en ook de harmonie uit Sas van Gent kwam 's avonds een serenade brengen. Retranchement Raad en lucht Maandagavond komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van het college van b. en w. om deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling inzake de luchtverontreiniging. Voorgesteld wordt om het presentiegeld voor de raadsleden te verhogen van 15 tot ƒ20 per zitting. Sluis Koorschool komt Woensdag 7 augustus komt de Zeeuwse koor school naar Sluis. Er wordt dan in de raadzaal een concert gegeven o.l.v. directeur E. Heyblok. Dit concert vindt plaats in samenwerking met stadsbeiaardier prof. E. Delmotte. St.-Jansteen Handboogsociëteit De handboog sociëteit „St-Jan" die alleen schietfn- gen op de staande wip organiseert, heeft 'n nieuw bestuur gekozen. Tot voorzitter werd benoemd J. van Re- mortel, tot secretaris E. Savooy en tot penningmeester J. Vervaet. Als bestuurslid werden gekozen C. de Moor, F. Bousson, F. Ongenae en E. de Wit. De bestuursleden die zich vanwege hun leeftijd niet meer herkiesbaar stelden, n.l. P. C. v. Hels- land, Joh, v. Dorsselaer en C. Du bois werden tot erelid benoemd. Terhole Schieting Op de Kraai vond een schieting plaats op twee lig gende wippen, waarvoor 65 deelne mers waren opgekomen. De uitslag was: Wip I: hoogvogel: T. Vermont, Koewacht; zijvogels: Ed. Strobbe, Hoefkensdijk en R. de Guitenaere, Rapenburg. Wip II: hoogvogel: Th. Pauwels, Kloosterzande; zijvogels: Alb. de Koster, Graauw en C. Verschuren, Lamswaarde. De meeste kleine vogels waren res pectievelijk voor L. Schillemans te Breda en Ed. Schillemans te Rot terdam. Westdorpe Eikels worden Bomen Ter ge legenheid van de feestelijke opening van de nieuwe brug over het Ka' naai bij Sas van Gent zal de fan fare „Eikels worden Bomen", samen met de muziekvereniging „De ver enigde Vrienden" uit Sas van Gent, voor de muzikale opluistering zorgen. Dit jaar geen praalwagens in Breskens, wel een uitgebreide vis maaltijd met miss-Toerist verkie zing in het CAV-gebouw. meentepersoneel o.l.v. mejuffrouw Ineke Dijkgraaf uit Amersfoort. „Twee meisjes uit ons team", al dus Ineke, „doen de garderobe. Een jongen rijdt de vuile vaat weg en twee helpen er bij de ingang. Zelf bedien ik de 60 genodigden, en treed op als lady-speakster bij de miss verkiezing. Aan die verkiezing kan door alle meisjes vanaf 18 jaar en ouder worden meegedaan". In de grote keuken tenslotte, waar de honderden kilo's tong zullen wor den bereid, zal de Oostburgse kok K. Pauwer de scepter zwaaien. Kwadendamme Schieting De handboogvereni ging „Vooruitgang" hield haar schie ting op de st.aandq wippen. Er waren 56 schutters van 17 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek; le zijvogel: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek; 2e zij vo gel: M. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme; le bovenka!mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wol- phaartsdijk 2e bovenkal: P. Tim merman van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek; le bovenkal: P. Tim merman, voornoemd; 2e onderkal: C. Westdijk van Vios te 's-Heerenhoek le klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezandc: 2e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme; 3e klep: Jac. Westveer van Edele Hand boog te Oudelande. Meeste kleine vogels: J. Korstani" van Spes Nostra te Ovezande, 5 stuks. Uitslag van de 2e wip: le hoofd vogel: C. D Raas van Willem Teil te Ovezande; 2e hoofdvogel: A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te 's-Hee renhoek; le zijvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; 2e zijvo gel: L. Meyaard van Edele Handboog te Oudelande: 3e zijvogel: M. Steen bakker van Victoria te Kwaden damme; 4e zijvogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande: le kal: M. Steenbakker voornoemd; 2e kal: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 3e kal: L. Meyaard van Edele Hand boog te Oudelande; 4e kal: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ove zande. Meeste kleine vogels: P. Pee- ters van Victoria te Kwadendamme, 7 stuks. •'■—ande Schieting De handboogvereni ging „Zeelandia" hield haar schieting op de beide staande wippen. Er wa ren 52 schutters van 13 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: P Peeters van Victoria te Kwadendamme; le zij vogel: J. Rijk van Willem Tel! te Ovezande; le bovenkal: P. Rijk van Vios te 's-Heerenhoek; 2e bovenkal: J. Kor- stanje van Spes Nostra te Ovezande; te onderkal: C. v. d. Guchte van Spes Nostra te Ovezande; 2e onder kal: J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande"; le klep: Jan de Jonge van Soranus te Heinkenszand; 2e klep: Jan Doene van Willem Teil te Ovezande: 3e klep: L. Vermuë van Spes Nostra te Ovezande. Meeste kleine vogels: A. v. d. Dries van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek, 5 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: C. Steenbakker, 2e hoofdvogel: P. Peeters, beiden van Victoria te Kwadendamme, en beiden bij loting; le zijvogel: J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme; 2e zijvo gel: C. Steenbakker voornoemd: 3e zijvogel: A. de Jonge-Rijk van Wil lem Teil te Ovezande: 4e zijvogel: C. Bek van Soranus te Heinkenszand; le kal: P. Rijk van Vios te 's-Heeren hoek; 2e kal: J. Korstanje van Spes Nostra te Ovezande; 3e kal: P. Ver muë van Jac. v. Beieren te Goes: 4e kal: K/ L. v. Steenbergen van Wil lem Teil te Ovezande. Wolphaartsdijk Viswedstrijd De plaatselijke af deling van de V.V.V. Zuid-Beveland heeft voor zaterdag 3 augustus een viswedstrijd georganiseerd. Deze wordt gehouden in de vijver achter het gemeentehuis. Personen van alle leeftijden kunnen eraan meedoen. De wedstrijd begint 's avonds om 6 uur. Deelnemers kunnen zich een half uur voor de aanvang ter plaatse opgeven. Er mag uitsluitend worden gevist met hengelstokken waaraan geen werpmolen is bevestigd, met slechts één haakje per deelnemer. Het soort aas is vrij. Voor de winnaars zijn aantrekke lijke prijzen beschikbaar. (Van onze correspondent) BREDA Zondag arriveren vijf tien jeugdschakers uit Manchester in Breda. AI eerder berichtten wij dat de Engelsen den week in de Ba- roniestad blijven. Om ongeveer half tien worden zij aan het station afge haald door schaakkring de Variant. Bij de leden hiervan logeren zij. Maandagmorgen maken de Engelse studenten een rondwandeling door Breda, 's Middags wordt de ontmoe ting de Variant-Manchester geopend door wethouder J. v. Bijnen van jeugd en sportzaken. De volgende da gen worden excursies naar Bredase industriën gemaakt en wedstrijden gespeeld. Zo ook een simultaanwed- strijd tegen dr. Stumpers uit Eind hoven. die reeds 27 maal kampioen van Nrd-Brabant is. Woensdagavond wordt er een voetbalontmoeting ge houden tussen Nac-amateurs en de voetballende schakers uit Manchester op 't NAC-terrein om half zeven. Op donderdag 1 augustus worden de En gelsen in Roosendaal ontvangen, waar de ontmoeting Roosendaal-Manches- ter plaatheeft, terwijl de Variant dan tegen een combinatie uit de omge ving van Roosendaal speelt. Op vrij dag 2 augustus wordt Wolfslaer be zocht. (ADVERTENTIE) Gevraagd: per 1 sept, (of eerder) Schoen- en lederwarenmagazijn Leysenhoek 10 -12 Tel. 4068 OOSTERHOUT (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het winkeltje van Ko Meertens, Jaap Guerand en Frans Nieuwelink Is beslist uniek. Dat vin den ze trouwens zelf ook. Initiatief nemer en journalistenschoolleerling Ko Meertens zegt het voorzichtiger: „Bij mijn weten bestaat er nergens in Nederland zo'n speciaalzaakje." Een undergroundshop, waar ze uit sluitend die speciale grammofoon platen en die undergroundpress- dingetjes verkopen, waaraan je de naam „avantgardistisch" kunt geven. „Voor middenstanders is dit niks," zegt Ko, „want commercieel is het natuurlijk niet verantwoord, maar we •hebben geen schulden en we hopen dat we quitte kannen spelen. We Ko voor zijq winkeltje hoeven er niet aan te verdienen, het gaat ons om iets anders." Dat andere is: „de mensen kennis laten maken met een bepaald cul tuuronderdeel, dat gewoon nieuw is. En „de mensen" dat zullen wel ill hoofdzaak jonge mensen zijn. Ieder een is natuurlijk welkom, maar dn sfeer is nu eenmaal jong." Het begint er al mee, dat het win keltje niet „zo maar" te vinden is. Het ligt verscholen langs het Tuin pad, een steegje van de Terneuzense Noordstraat, aan de kant van de Axelse brug. Maar wie er voor staat, weet zeker dat hij zich niet vergist heeft. Met veel verf en verve heefi de jonge „avantgardist" Frank var de Berg uit Axel de voorgevel een plezant aanzien gegeven, waarbij zelfs een half vergane deur uit zijn pittoreske zwaarwichtigheid werd verlost. Binnen, een beetje donkere ruimte van drie bi) vijf, technisch vakkun dig aangekleed door Jaap Guerand en Frans Nieuwelink en illustratief verzorgd door Frank van de Berg: top of pop. Luidsprekers gooien het winkeltje vol met Mothers of Inven tions en andere Amerikaans-Engelse klankenmakers, via vooral Ameri kaanse labels verspreid onder de hippe jeugd van Marokko tot Tas- manië. De blaadjes en bladen draaien alle maal om de drie thema's: politiek, sex en drugs. Politiek stellen de meeste redacties zich extreem links op. Het schrijven over verdovende middelen gaat uit van de reële con. statering, dat ze nu eenmaal ge bruikt worden. Vandaar adviezen als „gebruik die niet, maar die" en be schouwingen over de kick die je er van krijgt, over het higb-etfect en andere Amerikaanse gevolgen, die volwassenen meer aan oud-vader landse borrels ontlenen. Dezelfde sfeer als in de under- ground-tijdsschriften hebben de ma kers van de avantgardeplaten in de groeven geperst. Kostelijke muzikale experimenten zijn er bij. Ko Meer tens zegt: „Ik zie er geen eenheid van stijl of zo in. Sommige dingen kun je onder de naam „free jazz" vangen, maar de meeste toch niet. Er wordt door de ene groep bewust ge ëxperimenteerd met geluid, anderen experimenteren met teksten. De Amerikaanse groep „Pearls before Swine" maakt muziek op titels van Jeroen Bosch-schilderijen, de ook al weer Amerikaanse Ars-Nova-groep heeft middeleeuwse muziek uit Frankrijk als basis genomen. Dit zou ik toch wel als eenheidselement wil len aanwijzen: al die jongens bedoe len deze muziek niet als ontspanning. Ze gebruiken muziek en tekst als me dium voor wat ze te zeggen hebben. Er spelen letterlijk veel sociale ach tergronden in mee." Zelf is Ko een fan van The Mothers of Invention. Waarom? „Omdat zij hun teksten met een glimlach tegen de achtergrond van een hele scala van alle mogelijke muzikale stijlen aan weten te gooien en zonder de pretenties van „wij maken nou eens even een sociaal protest". Je weet wel". Het winkeltje met de uitvoerige naam „dysentery colored corona' is •het eerste project, van de drie jonge Terneuzenaars. Het tweede begint op de zolder van hun pand. Daar gaan de twee technici, Guerand en Nieu welink, een laboratorium beginnen voor licht- en geluidsexperimenten. In de eerste plaats willen ze zien of daar iets van te gebruiken valt voor hun undergroundshop. Maar daar naast is het de bedoeling met een to- tal-theatre-groep te starten. Een pla tenmaatschappij is al geïnteresseerd voor het experiment. „Ze zijn ont vankelijk voor het idee", zegt Ko def tig, „maar ze willen natuurlijk eerst wel 'ns horen of het iets is." (ADVERTENTIE) i MIDDELBURG Martin Kam minga, organist utyi de Lutherse kerk in Weesp, was te gast in de weke lijkse orgelbespelingen, die, zoals ge woonlijk, voor een talrijk gehoor in de Nieuwe Kerk te Middelburg wer den gehouden. De organist had een vrij aantrek kelijk programma samengesteld, dat werd afgerond met een improvisatie op een gegeven thema; beter nog konden we spreken van een motiefje, dat door de organist vakkundig werd uiteengerafeld en door elkaar geslin gerd, waarbij we het „thema!' soms met veel moeite nog konden herken- Inmiddels een keurige prestatie waarbij tussen twee gedeelten in de gedwongen rustpauze bij het kiezen van nieuwe registers de trouwe Lange Jan als intermezzo fungeerde. Het programma werd geopend met variaties over „Herr Christ, des einig Gottes' Sohn" van Sweelinck, een in leidend rustig (misschien te rustig gespeeld) werk, waardoor het geheel een zekere saaiheid verkreeg. Dit kwam minder tot uiting in het Concerto del Sigr. Meek van Walther, waarbij vooral het slotgedeelte een geacheveerde uitvoering kreeg. Het middendeel „Adagio" deed wel wat Andanteachtig aan en het Allegro van deel één werd een beetje nerveus- nonchalant behandeld. Het meeste hebben we genoten van de twee werken van Joh. Seb. Bach; diens „Praeludium en Fuga in e klein", werd op magnifieke wijze gebracht, waarbij we vooral de fuga willen onderstrepen, die or groteske wijze werd gespeeld met een zeer aan vaardbare registratiekeuze. Daarvoor hoorden we „Trio super: Herr Jesu Christ dich" van dezelfde componist, waarbij de melodie omweven wordt door een soort perpetuum mobile. Autobotsing Door het niet ver lenen van voorrang vlogen op de hoek Heerengracht-Volderij laagte 2 Duitse personenauto's met een flin ke klap op elkaar. Er was een flinke materiaalschade. Persoonlijke .onge lukken deden zich niet voor. (In bei de wagens zaten' twee personen). Koudekerke Telefooncel Aan de Galgeweg is een telefooncel in dienst gesteld. Met de in deze cel aangebrachte appara tuur kunnen de gebruikers zelf alle lokale en interlokale gesprekken zon der tussenkomst van een telefoniste afwikkelen. Het „Te Deum" van Jean Langlais bleek de organist zeer goed aan te spreken; deze compositie bleek naast fragmentarische stukjes unosono spel uit zeer interessante accoordopeen- stapelingen te bestaan, die muziek, studerenden bij een solfègeles, als oefenmateriaal, nog wel voor talrij ke puzzels zouden kunnen plaatsen De organist completeerde zijn or. gelrecital met een Pastorale van Cé- sar Franck. Dinsdag a.s. zal de Am sterdamse organist Piet van Egmond het orgel bespelen. A.L, MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur: Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Abdij 21-21.30 en 22 uur Klank- en lichtspel. GOES Weeshuis, Singelstraat 10-12 en 14-1? uur: Tentoonstelling stads- en dorps- gezichten. OOSTBURG De Eenhoorn 20 uur Bridge-drive BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Schieting ANTWERPEN Monty Laurel en Hardy, aJ. Quellin Het schatciland. a.l. Astrld De jonge wilden. 14 J. Capitole Helikopterspionnen. 14 j. Forum De slag van San Sebastian. 11 Odeon Raad wie komt dineren. 14 J. Rubens De kanonnen van Navaront, 14 jaar ST. NIKLAAS Eden Het spel met de dood. 18 Century De rode tomahawk. 18 J, Palace Ruitenboer, 18 j. Scala De geheimagent 18 jaar GENT Capitole Raad wie komt dineren, ai. Majestic Ondertussen en achter hel front Plaza De oude lopperij BRUGGE Zwart Huis Het groot restaurant, 14 Memling Slaapzaal der engelen, 14 Scala Verloren vallei. 18 j. Capitole De snul MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling „Spoorwegen in Zee land" Abdtf; 21 en 21.30 u. Klank en lichtspel GOES J Weeshuis» Singelstraat: 10-12 en 14-1' uur Tentoonstelling «Jtads- en dorps* gezic h ten Plein Weeshuis 10lf uur Kunstmarkt IJZENDIJKE Jeugdhoeve: 20 uur Beatfestijn, 9'17.30 uur Kindervakantiewerk (4- 12 jaar). HENGSTDIJK: E. de Kort 15 uur gaaibolling. KOEWACHT K. Dieleman 15 .uur vakantieschleting OOSTBURG Ledel 20 uur De terugkeer van fle zeven, 14 jaar. (Van een onzer vers BRESKENS/OOST bestaan plannen voo van een twaalf hecta: bü het gehucht Numi oosten van Breskens i terschelde. Over een reeds overleg geple Staatsbosbeheer en he bestuur van Breskens gebied behoort. Het b ten komen ten noor nieuwe weg van Bres Hoofdplaat op de gro beschikking is gekom aanleg van de nieuwe De burgemeester van Eekhout, die met dit voo ingenomen is, ziet dit het iets verder gelegen als „dépendance" van ht gebied ten westen van Hoofdplaat en omgeving mening ook aantrekkelij veel kortere afstand, voor jesmensen uit de kanaal: De heer Eekhout vim dachtengang terug in hi streekplan West-Zeeuws ren, dat, zoals gemeld, i de statenleden en de be meentebesturen is toegez Burgemeester Eekhout blij, dat in het plan bij een gedeelte is aangegev creatie waardoor dit dorp komst niet alleen meer agrarisch stempel zal bi dragen. De heer Eekhout is ook dat in hgt streekplan hc Breskens toelaatbaar wo vooral ook omdat het g stuur recentelijk door er lier is benaderd met een de bouw van een vele ve tellend bedrijfsgebouw bij Veel minder ingenomen aantal aspecten van het str men in de gemeente Sluis meester P. van Hootegem. rijkste bezwaar geldt het Sluis, zoals de heer Van dat noemt, wordt „ingekaps monumenten en waardevol! gebied, die uitbreiding va bouwing in de weg staan. Vooral de oude stadswallt naar de mening van bur. Van Hootegem een te overd cent, omdat binnen de wa een afstand van enkele h meters geen woningen mo den gebouwd. In Sluis vind! een ongewenste beperking natuurlijke uitbreiding van kern. Na de behandeling van ll ontwerp van dit plan voo Zeeuwsch-Vlaanderen, l| Sluis een tegenvoorstel, dat| in uitbreiding van de beboi de richting van Retranchen! plan is niet door de samJj van het plan in zijn huidjj overgenomen. Gezien de ontwikkeling verkeer acht burgemeester tegem het juist, dat de nieu\ weg evenals de provinciale 1 ten de kom der gemeente oi worden gelegd. Wel moeten i mening voldoende „aftal worden gegarandeerd, omda het bij het toerisme zo in de| stelling staande Sluis in ment zou geraken. „Voor de liet van Sluis zelf afhangen in de belangstelling zal bliji het ontwikkelen van voldoei viteit," aldus burgemeester V tegem. Burgemeester J. van Leeui Oostburg meent, dat de sa| Iers van het plan te weinig hebben gehouden met de structuren, die zullen ontstaa de gemeentelijke herindeli* feit zal zijn geworden. „Nu ning van elke gemeente, 1 ook van invloed geweest lijk, elk plaatsje wil voor ziclp beste maar straks krijg i een geheel ander beeld?," alc gemeester Van Leeuwen, die i het standpunt stelt, dat juist L of twee gemeentebesturen, dii] Zeeuwsch-Vlaanderen straks tellen, met de uitvoering streekplan te maken zullen Aan de derde functie, ,die i deel van Zeeuwsch-Vlaander de recreatie en de landbouw! toegedacht, nl. woongebied vl (Van een onzer verslaggeefs MIDDELBURG De eerst de vergadering van de Zeeuw vinciale staten zal maandag tember worden gehouden. De dering begint 's morgens om Vervolgens zullen de staten 25 oktober vergaderen. In aanf op deze vergadering zullen di lingen van de staten bijeenkon de begroting voor 1969 te be len. De bedoeling is op 16 en 17 nodig op 18 december de op begrotingsbehandeling te houd

de Stem | 1968 | | pagina 2