Actie voor inrichting cultureel centrum Axel Conta At in V „Dysentery Colored Corona" en avantgarde MATIGE PRESTATIES BIJ ATLETIEKWEDSTRIJDEN MODERNE KEUKENS VAN OPRUKKEND BETONNEN FRONT LUCKY LUKE: DE NAIJVER OFFICIëLE OPENING OP 11 SEPTEMBER U ndergroundsh op in Terneuzen Daqhlad De Stern TERNEUZEN Jubileumscliietiiiff „De Westerschelde' ZUiD-BEVELAND Puzzelrit Ds. A. Pop met emeritaat I.V.A.-reis Sluis Tentoonstelling Omer van Vosselen Carillonconcerten Van Geetsmn keizer Werkzaamheden aan Kanaal Terneuzen stremmen verkeer HOOGWATER In Bergen op Zoom T elef ooncentrale Hulst uitgebreid Aalmoezenier Hendrikx naar Middelburg Kringsecretaris Zeeuwse Rode Kruis legt fuhctie neer WALCHEREN Schoolbestuur van Hengstdijk neemt gymlokaal over Tournooi w Rillandia EXAMENS wat en waar? VANDAAG MORGEN m Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 EERSTE KEE SINAASAPPE TUSSENFAS Zeeuw directe Limburgse Bestuursschoo] DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Momenteel wordt in Axel een actie gehouden om on geveer f 60.000 bijeen te krijgen Dit geld is nodig om de inrichting van het nieuwe culturele centrum De Halle, dat in deze gemeente in aanbouw is, te bekostigen. Wanneer de werkzaamheden zo goed blijven vlotten als tot aan de bouwvakantie het geval was, dan zal het gebouw naast de ver- zorgiotsflat De Vursche aan het John F. Kennedvplein op 11 september a.s. officieel in gebruik worden genomen. De totale stichtingskosten belopen ruim een miljoen gulden. Toen de plannen nog in een beginstadium wa ren werd reeds voorzien dat er een tekort zou blijven van circa f60.000. Ook de gemeenteraad was hiervan op de hoogte toen over de bouw be sloten moest worden. Duidelijk werd gesteld dat voor deze geldsom een beroep op de Axelse bevolking zou worden gedaan. Door de verenigingen in de gemeente worden nu loten aan de man gebracht. De uitslag van de verloting wordt vlak voor de opening van het culturele centrum bekend gemaakt. Er zijn verder brieven uit gegaan naar verschillende instellin gen en particulieren, onder wie een aantal zakenmensen in de gemeente, met een verzoek een bijdrage te geven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De eerste Neder landse undergroundshop is zaterdag middag in Terneuzen geopend. „The Dysentery Colored Corona" dat is de naam is te vinden aan het Tuin pad, een zijstraat van de Noordstraat. Drie jonge Terneuzenaars namen het initiatief om een bepaald facet, van wat cultuur wordt genoemd, maar weinig of niet bekend is, via de un derground te brengen. Het zijn: J. Guérand, werkzaam bij Dow Chemi cal; F. Nieuwelink. h.t.s.'er en J. Meertens, student aan de school voor journalistiek te Utrecht. In het winkeltje, dat eens het scha mele onderkomen was van een dui- venliefhebber, zijn grammofoonpla ten te koop met avant garde popmu ziek, free jazz etc., die grotendeels rechtstreeks uit Amerika en Enge land worden geïmporteerd. Deze pla ten zijn op de Nederlandse markt niet verkrijgbaar. Men kan er verder Ne derlandse en buitenlandse under- groundliteraituur en posters kopen. Deze posters zijn vervaardigd door Franklin D. van den Berg, een jonge, Axelse kunstenaar. Het drietal Guérand, Meertens en Nieuwelink is van mening, dat hun specialisatie in Nederland zijn weerga niet kent. Op de vraag, of ze hun un dergroundshop in Terneuzen kans van slagen geven, horen we hun ant woord: „Er is gooit vraag naar iets, zonder dat je zelf die vraag creëert". De shop is elke dag geopend vanaf half twee tot zes uur. Dagblad voet Zealand KANTOREN: Steenst'aai 14. Hulst, tel 01 MO 7377 Klokst'aaf I. Goes, tel 01 IOC -8030 EXPLOIT A HE ADV.: L K. M de iong 'Inspecteur) dreitnersttaat II terneuzen tel 01 ISO4281. Th. de Bakker. Potgieterstraat 3, Terneuzen tel Oil50 2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst 'ei 01140 3168. M Booers. Nieuwstr aat 41, Oostburg, tel 01 70-2893. C. Menu, Kloks'raat 1, Goes, tel OU00- 8030. REDACTIE. A K.xipman, Kloks"sat I. Goes, tel 0U 00 8030. HO".ken Breitneisueat 81 terneuzen •el 011 SO 3296 i Rnhesm Europa:'teir 22. Hulst tel 01 i 41: 2005. Ch Schets Kromme i/Veele 4 Midde, burg. >e> OU80 7764. Me|. S Maaskant, Singetst'aai 17, Goes, tel OU00 5689 O (Van onze sportcorrespondent) Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de handboogmaatschap pij „De Wes;erschelde" werd te Terneuzen een schieting op de staan de wip georganiseerd, waarvoor een goede belangstelling bestond. De uitslag: le hoogvogel: A. van der Poel, Terneuzen; 2e hoogvogel: Ph. Obrie, Westdorpe; zijvogels: M. Pluijm, Westdorpe en J. Caessens, Axel. Kallen: Jan d'Hert, Terneuzen en A. Puijlaert, Zuiddorpe. De stand van de puntenschieting om geldprijzen is momenteel als volgt: 1 M. Pluijm, Westdorpe, 8 p-; 2 A. van der Poel, Terneuzen 7 p.; 3 Cyr. van Damme, Terneuzen 5 p.; 4 Cam. d'Hont, Zandstraat 5 p.; 5 E. Savoy, St. Jansteen, 4 p. IJzendijke Kunst en Genot Geïnspireerd door de exploitant van het „Hof- zicht" besloot een aantal leden van de schutterssociëteit „Kunst en Ge not" de vereniging nieuw leven in te blazen- Tijdens de dit weekend ge houden vergadering werd een voor lopig bestuur gekozen, bestaande Kruiningen (Van onze correspondent) Onder auspiciën van de V.V.V. en het Kruiningse puzzelcomité wordt op donderdagavond een puzzelrit ge houden, waarvoor de inschrijving om 18.30 uur zal plaatsvinden in de kampeerboerderij bij het recreatie gebied „Den Inkel". De winnaar zal een beker, beschik baar gesteld door de V.V.V., in ont vangst kunnen nemen, terwjjl er voor alle andere deelnemers een prijsje is. De deelname i." opengesteld voor fiet sers, bromfietsers en auto's. Start 19.00 uur vanaf „Den Inkel". In afwachting van de uitslag zal de Boerenkapel van de harmonie E.M.M. in de kantine van de boerderij vrolijke muziek t,en gehore brengen. Rilland-Bath Autobotsing Op rijksweg 58 bij de kruising Valkenisseweg - Rijks weg is een Duitse personenauto, be stuurd door K. H. uit Suchteln op een stilstaande voorsorterende auto van P.A.M. uit Woensdrecht gere den. De Duitser merkte te laat op dat M. stil stond en met een behoor lijke snelheid reed hij op de ach terzijde van de auto van M.M. uit Woensdrecht werd hierbij licht ge wond. Beide auto's moesten worden weggesleept. Schore (Van onze correspondent) Nadat hij reeds meer dan een jaar lang zijn werk in de gemeente niet heeft kunnen doen in verband met ziekte, heeft de herv. predikant van Schore, ds. A. Pop, thans emeritaat aangevraagd en gekregen. Hij zal op zondag 28 juli a.s. af scheid nemen van de Herv. Gemeen te. Ds. Pop die in 1919 werd geboren, kwam in het najaar van 1965 naar Schore als predikant van de Herv. gemeente. Tevoren diende hij van 1946-1949 de Hervormde Gemeente van Acqouy, van 1949-1955 stond hij in Zoelen en van 1955 tot 1965 in Boxmeer, van waaruit hij naar Scho re kwam. Ds. Pop heeft thans een betrekking aanvaard als leraar aan het Oecume- nishc Luceum in Den Helder waar hij zal doceren cultuurgeschiedenis van het christendom en andere religie's. Yerseke (Van onze correspondent) Door de winkeliers, aangesloten bij de I.V.A., werd een bustocht ge maakt naar Noord-Frankrijk. Via Vlissingen, Breskens en Sluis werd langs de Belgische kust naar Frank rijk gereden. In Adinkerke werd het prachtige waterorgel bezichtigd, waarna via Duinkerken, Calais en Cape Gris Nez het einddoel er reis, Boulogne sur Mer werd bereikt De terugreis werd meer landinwaarts gemaakt over St. Omer en Cassel naar Ieperen en Brugge. In Breskens kon nog juist de laatste boot naar Vlissingen worden gehaald. uit: C. Neyssen, voorzitter; J. M. Seegers, secretaris-penningmees ter; bestuursleden A. de Baere, L. Grosman, A. Ivens. M. Boerman en A. de Pooter. Elke eerste zondag van de maand zal een schieting worden gehouden. Een wildschieting op tweede kerst dag en een koningsschieting in de maand januari zullen de grote eve- nementen worden. Elke vrijdagavond wordt getraind. Met een begin van 16 leden ziet de toekomst er gunstig uit- Koewacht Jeugdhengelkampioenschap Op het viswater „De Konijnenputten" hield „De Koewachtse Hengelvereni- ging" haar jaarlijkse jeugdkampi oenschap (leden jonger dan 16 jaar). De uitslag was als volgt: 1 Eddy Lammens, 531 p., kampioen 1968; 2 Ronny Ongenae, 140 p.; 3 Rob. de Groot, 121 p.; 4 Henny Baert, 88 p.; 5 René de Schepper, 43 p.; 6 Mark v. Megroot, 34 p.; 7 Etiën Martens, allen Koewacht, 33 p-; 8 Herri Mar tens, Moerbeke, 31 p.; 9 Willy Geerts, Stekene, 27 p.; 10 Fonny v. Damme. Koewacht, 24 p. Jubileumschieting Niet minder dan 119 volgelingen van Willem Teil waren aanwezig op de jubileum schieting, die was georganiseerd door de maatschappij „Nooit ge dacht" bij A. de Kind. Het jubileum betrof Camiel Rombout. die 55 jaar lang deze sport beoefent. Tevens werd hierbij het 40-jarig huwelijks feest gevierd van het lid Alf. van Marcken van Koewacht (B.). De uitslag was als volgt: hoogvogel: Em. v. d. Berghe Koewacht', le zij vogel: Mevr. Heyens Axel; 2e zijvo gel: Gilb. Baert Koewacht; hoogste aantal vogels (4 stuks) Jos Coone Koewacht. Voor de vijfde achtereenvolgende keer exposeert de Belgische kunst schilder, de 34-jarige Omer van Vos selen met zijn oeuvre in de Raadhuis kelder. Hoofdzakelijk portretwerk, enkele tot in de perfectie verzorgde stille vens en enige zwart-wit patronen, dit alles op een rustige wijze geordend in een zich daartoe uitstekend lenende entourage. Chr. Ferket, letterkundige uit Ant werpen, slaagde erin met welgekozen bewoordingen en Vlaamse verve het werk van Van Vosselen te karakteri seren. Van Vosselen weet vakman schap en vaardigheid voortreffelijk te combineren en kan beschouwd wor den als een vertegenwoordiger van de Vlaamse meesters. (Van onze correspondent) Woensdagmiddag en -avond zal prof. Ephrem Delmotte, stadsbei- aardier uit Oostende, de volgende concerten vanaf de beiaard van Sluis ten gehore brengen: middag concert: Ballet Egyptien (Luiginy), Slavenkoor (uit „Nabucco" van Ver di), Men coeur s'ouvre a ta voix (St. Saens), Allegro (Haydn), Séré- nade frangaise (Leoncavallo), Ani- tra's dans (Grieg), Gebed voor de vrede (Strauss), Melodieën vans Schubert (E. Delmotte) en enige volksliederen. Avondconcert: Marche Militaire (Schubert), Guillaume Teil (uit de gelijknamige opera van Rossini), Wagneriana (E. Delmotte), Herodia- de (uit de opera van Massenet), La surprise (Haydn), Villanelle (Dela- qua), Letzte Frühling (Grieg), La parade des soldats de bois (Jessel) en enigë volksliederen. SLUIS Het onlangs heropgerich te wielercomité heeft besloten een wedstrijd te organiseren voor adspi- ranten en nieuwelingen op 24 augus tus. De wedstrijden beginnen om half 3 op het parcours in de Kloos terstraat. Zuiddorpe (Van onze correspondent) De heer Fl. van Geetsum mag zich dit jaar keizer van St. Sebas- tiaan noemen. De schutter behaalde zijn titel tijdens de jaarlijkse koning en keizerschieting in Zuiddorpe on der auspiciën van de Zeeuwsch- vlaamse Schuttersbond. De uitslag luidt verder: Hoge vogel: R. Róels te Axel; eerste zijvogel: Fl. Impens te Zuid dorpe; tweede zijvogel: Ars. Puy- laert te Zuiddorpe; eerste kal: A Apers te Zuiddorpe; tweede kal: P. Lippens te Aardenburg. Het hoogste aantal vogels werd behaald door de heer W. Thoen te Koewacht. Keizers- en Koningsschieting In Zuiddorpe werd de keizers- en koningensehieting gehouden, waar aan door 10 schutters werd deelge nomen. Na de gebruikelijke 5 beur ten was de hoogvogel nog niet afge schoten. In de zesde ronde werd hij afgeschoten door W- Thoens uit Koewacht en F. van Geetsum uit Zuiddorpe. In de 14e ronde wist Van Geetsum hem voor de tweede maal naar beneden te halen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In verband met I uitvoering van werkzaamheden aai, de draaibrug over het Kanaal van Terneuzen ten noorden van Sluiskil zal het landverkeer ter plaatse ge. stremd zijn van vrijdag a.s. 14 uur tot maandag a.s. 13 uur, of zovee korter als mogelijk dan wel langer als nodig zal blijken te zijn. Morgen, woensdag 24 juli: Hans-1 weert: 2.13 en 14.35 uur; Terneuzen: 1.38 en 13.58 uur; Vlisingen: 1.07 en 13.50 uur; Wemeldinge: 2.50 en 15.16 uur. (Van onze sportcorrespondent) BERGEN OP ZOOM Van de in geschreven damesploegen, die om de verenigingspunten zouden strijden, waren maar drie teams op sportpark Rozenoord aanwezig. De Bataven uit Leiden en Parthenon uit Dordrecht hadden afgebeld, waardoor de strijd nu ging tussen Spado Bergen op Zoom, Delta Sport, Zierikzee en Ma rathon Vlissingen. Spando is tweede klasser, waardoor de Bergenaren op ieder onderdeel met twee deelneem sters konden meedoen. De wind was te krachtig om verrassende prestaties te verwachten. J. Stoutjesdijk van Delta Sport won de 100 en 200 meter en ook het kogel stoten en speerwerpen was voor Zie rikzee. Het verspringen won E. Boers van Marathon. Uitslagen 100 meter: 1 J. Stoutjesdijk Delta 12,6 sec. 2 Toos Meskers Spado 12.6. 3 L. van Meer Spado 13.8. 4 C. Bevelander Mar. 13.9. 200 meter: 1 J. Stoutjesdijk Delta 27.7 sec. 2 M. Moerman Mar. 28.1. 3 T. Meskers 28.5. 4 L. Donders Spado 28.5 sec. Hoogspringen: 1 A. Maartense Spa do 1.41 meter. 2 J. de Jonge Delta 1.36 mtr. 3 L. Stroo Mar. 1.31. 4 L. van Meer Spado 1.26 meter. Kogelstoten: 1 E. Goedhart Delta 12.13 mtr. 2 A. Maartense Spado 9.35 mtr. 3 T. Buuron Spado 9.28 mtr. 4. L. Lobbezoo Mar. 9.18 mtr. Speerwerpen: 1 J. de Jonge Delta 27.92 mtr. 2 M. ter Meulen Mar. 27.42 mrt. 3 N. Geers Spado 27.37 mtr. 4 W. de Crom Spado 19.97 mtr. 800 meter: 1 W. de Crom Spado 2 min. 31.4. 2 J. Kooyman Mar. 2.36.1 sec. 3 M. Slabbekoorn Spado 2.41.5 sec. 4 D. Simmer Delta 2.50.6 sec. Verspringen: 1 E. Boers Mar. 5.20 mtr. 2 N. Dorst Delta 5.15 mtr. 3 L. Donders Spado 4.85 mtr. 4 M. Slabbe koorn 4.23 mtr. Estafette 4 x 100 meter: 1 Spado 52.1 sec. 2 Delta 54.1. 3 Marathon 56.6 sec. Discuswerpen: 1 E. Goedhart Del ta 39.80 mtr. 2 M. ter Meulen Mar. 32.62 mtr. 3 T. Buuron Spado 29.36 mtr. 4 N. Geers Spado 25.57 mtr. To taaluitslag Spado 11.752 punten. 2 Del ta Sport 7.202 punten. 3 Marathon 6.453 punten. Bijnummers: Kogelstoten jongens B: 1 van Tilburg Diomedon 11.70 meter. (Van onze correspondent) HULST De telefooncentrale te Hulst is met 200 nummers uitge breid tot een capaciteit van 1800 aansluitingen. Een honderdtal gega digden voor telefoonaansluiting heeft enige tijd moeten wachten, omdat de centrale geheel bezet was. Van de uitbreiding kan snel ge bruik worden gemaakt. In de afge lopen maanden zijn de aansluitingen in de woningen reeds voorbereid- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Aalmoezenier J. K. P Hendrikse van het Instituut voor Jeugdzielzorg in het bisdom Breda is benoemd tot pastoor te Middel burg in de parochie van de H.H. Petrus en Paulus. Hij volgt er pas toor H. H. snel op, die op zijn ver zoek eervol ontslag heeft gekregen. Als opvolger van aalmoezenier Hendrikse zal in overleg met het stichtingsbestuur van het diocesaan vormingswerk van de jeugd (be kend als instituut voor jeugdziel zorg in het bisdom Breda) met in gang van 1 oktober worden benoemd als directeur van dit vormingswerk de heer J. v.d. Meulen te Rolde. Hij zal zich vestigen in Breda. 2 De Baat Diom. 9.49 mtr. 3 De Groot Diom. 9.23 mtr. Jongens B 300 meter: 1 D. van Tilburg Diom 40.1 sec. 2 M. Siebens Mar. 40.3. 3 C. de Groot Diom 40.5 sec. 400 meter heren: 1 L. Vriens Spado 52.1 sec. 2 J. Jongbloed Diom 53.3. 3 M. Roovers Diom 55.4 A. van Tilburg Diom 1.00.9 sec. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De heer A. D. Constandse, kringsecretaris van het Nederlandsche Roode Kruis in Zee land zal op 1 januari 1969 deze func tie neerleggen. Officieel althans. Hij is bereid zijn eventuele opvolger tot 1 juli 1969 in te werken. De heer Constandse, die 66 jaar is, is nu ruim 15 jaar werkzaam voor het Rode Kruis. Eén en ander wordt meegedeeld in het verslag van de Zeeuwse kring over het tweede kwartaal van 1968. In dit verslag wordt verder aandacht besteed aan de vele activiteiten die de kruisvereniging in die periode plaatselijk en regionaal heeft ont plooid. Westkapefle Viswedstrijd De visclub te West- kape-lle hield voor haar leden en va kantiegangers een hengelwedstrijd in -het binnenmeer „de Kreek". Er hadden zich 50 deelnemers opgege ven. Er werden 16 palingen gevan gen. Prijswinnaars waren: 1 C. Voeten 2 vissen, 302 p., beker VW; 2 J. Hengst 1 vis, 266 p.; 3 F. Geluk 1 vis, 203 p-; 4 R. de Hoop 1 vis, 202 p.; 5 J. Kurstjes 1 vis, 190 p.; 6 C. Minnaart 1 vis, 171 p.; 7 M. Peene I vis, 159 p.; 8 R. van Kampen 1 vis, 156 p.; 9 Fr. Dieleman 1 vis, 152 p.; 10 A. B- Beers 1 vis, 120 p.; II J. van Heulen 1 vis, 120 p.; 12 D. Vermeulen 1 vis, 106 p.; 13 J. van Rooijen 1 vis, 106 p.; 14 L. Hurkmans 1 vis, 93 p. VVV fortenbouw Zaterdag a.s. zal de VW Westkapelle een wed strijd in fortenbouw houden op het badstrand- Opgaven bij de badman in de WV-temit. Een vertrouwd beeld aan de rand van de hedendaagse moderne stad met zijn onvermijdelijke uitbrei dingen. Hier de nieuwbouw in de Bijlmermeer: een oprukkend be tonnen front van woningen, wo ningen, woningen (Van onze correspondent) VOGELWAARDE Het kerk- sehoolbestuur van de parochie Hengstdijk is van plan het door de gemeente Vogelwaarde gebouwde gymlokaal te Hengstdijk officieel over te nemen op zaterdag 10 augus tus a.s. Bij raadsbesluit van 27 juni j.l. werd het gebouw overgedragen door het gemeentebestuur aan het kerk-schoolbestuur te Hengstdijk. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH De voetbal seriewedstrijden georganiseerd door v.v. Rillandia voor het tweede elf tal, zijn als volgt verlopen; Rillan dia 2 - Veere 1 1-1. Veere wint met strafschoppen, Bevelanders 1 's-Gravenpolder 1 11, Bevelanders wint met strafschoppen. Verliezers ronde: Rillandia 2 's-Gravenpol der 0-3. Veere 2-2, Veere wint met straf schoppen. De tussenwedstrijd Vee re B 1 - Rillandia B 1 eindigde in een overwinning voor Rillandiajeugd met 7-0. Na afloop werden de prij zen uitgereikt in het clubhuis 't Wa pen van Rilland. BERGEN OP ZOOM Diploma gezel schilderen: L. van Dorsselaer te Sint Jansteen. Middenstandsdiplo ma: G. van Dorsselaer te Sint Jan steen. EINDHOVEN Aan de Techni sche Hogeschool te Eindhoven is ge slaagd voor het kandidaatsexamen schei kunde-technologieF. Voet uit Kloosterzande. ROTTERDAM VEV sterk stroommonteur: H. P. Wentzler te Boschkapeile. UTRECHT Rijksexamen Frans l.o.: mejuffrouw A. Hageman te Climge. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur: I Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland City 20 uur Daar komen de Russen a.L GOES Weeshuis, Singelstraat 10-12 en 14-11 I uur: Tentoonstelling stads- en dorps, gezichten. 10-17 uur Kunstmarkt Grand 20 uur Dr. Dolittle a.l. CLINGE Café Nova 15 uur Schieting C. Weemaes 15 uur Schieting L. de Vijlder 15 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 20 uur De schaamtelozen 18 jaar ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schiettag LAMSWAARDE H. Claessens 15 uur Vakantieschleting KLOOSTERZANDE Jac. de Waal 15.30 uur Schieting NOORD STRAAT A. Menheere 15 uur Gaaibolling ANTWERPEN Monty Laurel en Hardy, ai. Quellin Het schateiland, a.l. Astrid De jonge wilden, 14 J. Capitole Helikopterspionnen, 14 J. Forum De slag van San Sebastian, 14 Odeon Raad wie komt dineren, 14 j. Rubens De kanonnen van Navaront, 14 jaar ST. NIKLAAS Eden Het spel met de dood, 18 J. Century De rode tomahawk, 18 J. Palace Ruitenboer, 18 j. Scala De geheimagent 18 jaar GENT Capitole Raad wie komt dineren, a l. Majestic Ondertussen en achter het front Flaza De oude lopperlj BRUGGE Zwart Huls Het groot restaurant, 14 Memling Slaapzaal der engelen, 14 j. Scala Verloren vallei, 18 J. Capitole De snul MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling „Spoorwegen in Zee land- City 20 uur Daar komen de Russen, a.t. GOES Weeshuis, Singelstraat'. 10-12 en 14-11 uur Tentoonstelling stads- en dorps gezichten Grand 20 uur Dr, Dolittle, a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De schaamtelozen, 18 J. •s-HEERENHOEK Jeugdhocve 9.30 - 16 uur Kindervakantiewerk (4-12 jaar) GROENENDIJK Edg Moreus: Zomerfeesten C. Courtin: Zomerfeesten KOEWACHT A. de Kind 15 uur Vakantieschletms ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag BRUGGE Bioscopen als onder vandaag GENT Bioscopen als onder vandaag 55" (Van een onzer versla VLISSINGEN Sir dag varen in de Austr, op Vlissingen containei Deze nieuwe vorm transport kwam naar met het arriveren van ternieuwe Deense vr „Atrevida". Volgens hei gramma zal de Atrevid gen driemaal per jaar, mende van Australië aa Werkelijke containers hee vida overigens nog niet m< Verladers en verschepers z niet eens over een andere vervoer van het belangrijks op deze lijn, wol, dan nu he De kranen haalden maani Handelskade aan de VHssin; haven wol nog in de klas pakking, nl. balen, van boor Nadat vorige week een v in Vlissingen de eerste in aangevoerde Australische si len had gelost, had ook de een partij in haar ruimen, ditmaal om drieduizend naasappelen in totaal on ton die direct naar de (Albert Heyn) per vrachtau verder gestransporteerd. ren van dit schip eigendo East Asiatic Company te Ko had nog een feestelijk dat het de eerste reis van da Europa-Australië vice trof. De maatschappij hielt maandag een ontvangst waarvoor tal van personen en handelskringen, gemeen enz., waren uitgenodigd. Gastheer was kapitein E die op de torenhoge brug c loodsen zonken erbjj in hei vol trots over zijn nieuwe telde. De Atrevida is een eigenlijk als een tussenfas een oude en een nieuwe pe het gebied van vervoer ter worden beschouwd. Terwijl 1 zoals gezegd, de wol nog op wetse manier in de ruimen stouwd, is hij toch ontworpei bouwd voor het vervoer van tainers. In de ruimen worden tainers vijfhoog opgestapeld, aan dek plaats is voor 108 vai lijke „transportkisten". Kapitein Prause sprak de 1 Vlissingen met de schepen (ADVERTENTIE) Baron BEEK - De afdeling van de Vereniging van Nede: Gemeenten heeft benoemd to' teur van de Limburgse B< school de heer M. Boud" Beek (L.). De heer Boude: 1936 geboren te 's-Heer Ar. ke (Z). Van 1954 tot 1967 is 1 zaam geweest tor gemeentu. rie in Goes en in Bergen op In 1967 werd hij. benoemd tot taris van het Samenwerkings Streekbelangen. Westelijke streek in Beek (L). Hij heeft cent meegewerkt aan 'n aanita! «ingen voor de bestuursdic Zeeland, N.-Brabant en Limbi sinds 1966 lid van de e: cimmissie voor Gemeente A stratie 1 en 2. Het

de Stem | 1968 | | pagina 2