naefiens f Biafra zoekt bemiddelaar Kort geding van Zwolsman tegen ex-SS'er WERELDRAAD: EENHEID REEDS EEN FEIT I Je^elHcl Jschermen bedden >zakken Noorden jjk "DE STEM' IS KRACHTIG EN REIKT VER Keizer van Ethiopië ontvangt woordvoerder Kritiek op „dure bezoek van de paus JOHNSON BELOOFT THIEU STEUN Er zijn teveel medische studenten Jeugd bezet kathedraal van Uppsala Het weer in Europa 'g: >rn- oen 29 ANTIE? jk Zoon tchers garantie COLUMBIA: „Grafschenner" naar psychiater WERELDRAAD VERINGA: Voorbereid Gesprek in Ho noloe loe Handel in gestolen auto's opgerold Meer actie gevraagd Nog strafproces en boetevordering Jantje van Leiden BOTSING HAPPENING Onder vuur Rusland heeft bijna evenveel raketten als V.S. Kath. onderwijs krijgt nieuw reglement VROUW VERBRAND Rectificatie Honda isstr. 8 Oostburg: ECTUUR ILDWEST S. Kom eens kijken bij: alles voor school kantoor en tbuisl KEUZE RVARING VICE 9N 3461 ANDAGS GESLOTEN dschap belast met het samen- verschillende talen, n teksten op basis van „lay-outs", het uitvoe- e zorg voor een correc- kkurate jongeman met ■voel voor techniek is oet. raken 5 11. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 JULI 1968 NIAMEY (Niger) (Reuter-AFP) De Biafraanse leider kolonel Ojoekwoe is gisteren in Niamey aangekomen voor besprekingen met een commissie van de organisatie voor Afrikaanse eenheid, die een oplossing zoekt voor de oorlog in Nigeria. 1 (Van onze redactie buitenland) BOGOTA/SANTIAGO DE CHILI - Links-Columbia uit sterke kritiek op de geldverslindende manier waarop paus Paulus volgende maand zijn entree zal maken in Columbia. De regering heeft 10 miljoen gul den uitgetrokken voor het Eucharis tisch Congres, dat de paus zal toe spreken. 80 Mercedessen zijn in Duitsland besteld om het hoog ker kelijk bezoek te vervoeren. Een met esmeralden bezette kelk zal de paus als cadeau worden gegeven. De tweede dag van het bezoek zal de paus een gehoor van naar schatting één miljoen paupers toespreken. Zij zullen echter transistorradio's moe ten kopen om de redevoering te ho ren en zich eerst voor pokken laten inenten. Het heeft kwaad bloed ge zet dat de paus en zijn gezelschap van kardinalen zullen worden on dergebracht bij de rijke 10 procent van het land en dat de paus gebruik zal maken van een helikopter, waar mee guerrilla's worden bestreden. Men wacht gespannen af wat de paus zal zeggen over revolutie, over de taak van de kerk tegenover de armoede en over het verzoek van 300 Braziliaanse priesters om af schaffing van het celibaat. Intussen heeft de christelijke vak beweging (Case) in Latijns-Amerika voor het eerst in de geschiedenis contact gezocht met de communisti sche vakbeweging van 16 landen om gemeenschappelijk de strijd aan te hinden tegen de werkloosheid. Naar schatting 22 miljoen mensen lijden honger omdat 2,5 miljoen kostwin ners in Zuid-Amerika, 5 procent van de bevolking, zonder werk zijn. NEEHEIM De 47-jarige Van M., Jie verdacht van grafschennis in het uuitse Werl werd gearresteerd, zal •tomende weken aan een psychia trisch onderzoek worden onderwor pen. Vooraf moet echter nog een juri disch probleem worden opgelost. Het is namelijk nog niet helemaal zeker •ci, i inderdaad door de Belgi- scne krijgsraad zal worden berecht, gelopen dagen hebben daarover in eneirn tussen diverse autoriteiten ■"Sprekingen plaatsgehad. Vlak voordat hij uit Aba in Biafra vertrok stelde Ojoekwoe een vredes plan voor. Volgens dit plan zouden beide partijen alle gevechten onmid dellijk moeten staken. Biafra is be reid met Nigeria te onderhandelen over de voorwaarden voor een staakt het vuren. De economische blokkade tegen Biafra zou met onmiddellijke ingang moeten worden opgeheven en de troepen van beide partijen zouden zich moeten terugtrekken achter ter ritoriale grenzen zoals deze voor het begin van de vijandelijkheden waren teneinde de vluchtelingen gelegen heid te geven naar hun woonplaatsen terug te keren. Biafra gaat akkoord met een inter nationale vredesmacht, die toezicht op de'bestandslinies moet uitoefenen. De assemblée van de wereldraad van kerken heeft gisteren besloten drie vertegenwoordigers te sturen naar de bijeenkomst van de organi satie voor Afrikaanse eenheid. Zij zullen de voorzitter van de bij eenkomst, keizer Haile Selassie van Ethiopië, enige voorstellen betref fende hulp aan de oorlogsslachtoffers overbrengen. De delegatie zal worden gevormd door de principaal van het Syrisch- orthodoxe seminarium in Kottayam, India, Paul Verghese, Samuel Hanson Amissah, een methodist uit Ghana en kanunnik Burgess Carr van de uit voerende staf van de wereldraad. De assemblée heeft een resolutie aangenomen waarin wordt aange drongen op een einde der vijandelijk heden in Nigeria. Tevens werd voor gesteld dat de strijdende partijen een derde partij zouden verzoeken onder handelingen op gang te brengen. In de Antwerpse haven is donder dag het laden van een half miljoen patronen, die naar Nigeria zouden worden verscheept, stopgezet op ver zoek van het ministerie van buiten landse zaken in Brussel. Een deel van de zending, die reeds aan boord was, is ontscheept. Het ministerie van buitenlandse za ken kon dé verscheping nog niet for meel verbieden, omdat het dezer da gen goedgekeurde wettelijke verbod op leveranties aan Nigeria nog niet in het staatsblad was verschenen. HAILE SELASSIE RHODESISCHE veiligheidstroepen hebben gisteren gevochten met Afri kaanse guerilla's en volgens de eer ste berichten zijn 10 Afrikanen en een Rhodesiër gedood. Naar verluidt wordt het vechten voortgezet. ONGEVEER 1800 Chinese vluchtelin gen zijn in de loop van het laatste half jaar omgekomen in overbevolk te kampen langs de kust van de In donesische provincie West-Borneo. SIRHAN SIRHAN, de man die be schuldigd wordt van de moord op senator Robert Kennedy, heeft gis teren met het oog op de voorbereiding van zijn verdediging nog twee weken uitstel gekregen om een verder psy chiatrisch onderzoek te ondergaan. EEN FELLE uitslaande brand heeft de spuiterij en meubelmakerij van Vink's meubelfabriek te Assendelft geheel verwoest. De schade loopt in de tonnen. In het bedrijf waren on geveer honderd mensen werkzaam. (Van onze parlementaire redactie! DEN HAAG Er' dreigen nieu- de en ditmaal zeer ernstige moeilijk heden bij de opvang van de eerste jaarsstudenten, die in september me dicijnen willen gaan studeren. De situatie is zelfs zo ernstig, dat minister Veringa het „een zaak van eerlijkheid vindt de thans aankomen de generatie eerstejaars uitdrukke lijk te waarschuwen voor vertragin gen, waarop men bij de medische studie moet rekenen'. De waarschuwing is vervat in een op 8 juli gedateerd schrijven. Door de overbezetting van col leges en praktika zal ondanks ver hoogde inspanning van de docenten de effectiviteit van het onderwijs dalen, meer van het doorzettings vermogen van de Studenten worden geëist en de kans op zakken voor examens toenemen. HONOLOELOE (Reuter) Bij de aankomst van president Ngoejen van Thieu van Zuid-VIetnam in Honoloe- loe heeft president Johnson ver klaard, dat de belofte van de V.S. om het Zuidvietnamese volk tegen agressie te steunen van kracht blijft, ondanks alle hinderpalen en bedrog. Johnson hoopt, dat het overleg in Parijs de eerste stap zal zijn op de moeilijke weg naar een eer volle vrede, waardoor het Zuidviet namese volk zijn eigen toekomst zal kunnen bepalen. President Johnson en president Van Thieu blijven dit weekeinde in Hono- loeloe voor overleg over de toestand in Vietnam. In Parijs heeft de Noordvietnamesc delegatieleider, Xoean Thoey, giste ren gezegd dat leder vredesplan dat in de Verenigde Staten wordt geop perd „niet realistisch is" tenzij het beantwoordt aan de voorstellen van Noord-Vietnam en het nationale be vrijdingsfront van de Vietcong. Hij verklaarde dit n.a.v. het plan van vier punten van gouverneur Nel son Rockefeller van New York. Thoey wees tevens veronderstellin gen van de hand als zou Noord-Viet nam zijn eisen wat verzachten. De operbevelhebber der Ameri kaanse strijdkrachten in Vietnam, ge neraal CreigHton Abrams, heeft gis teren gezegd, dat de geallieerde troe pen „goed zijn voorbereid" op een aanval der communisten op Saigon. President Lyndon Johnson en de Zuidvietnamese president Nguyen Van Thieu, gehuld in bloemenslin gers, tijdens het spelen van de volksliederen, na hun aankomst in Honoloeloe voor het hernieuwde overlég. WENEN (DPA-ANP) Door sa menwerking van de politie in Neder land, Duitsland en Oostenrijk is een internationale groep van handelaars in gestolen auto's opgerold. In Wenen werd donderdag een han delaar in tweedehands auto's gearres teerd, die ervan wordt verdacht in West-Duitsland gestolen auto's te hebben verkocht naar Oosteuropese landen. Bij deze zaak is ook een auto handelaar uit Utrecht betrokken. UPPSALA (AP) Enige honder den jonge deelnemers en enkele ou deren in de Assemblee van de We reldraad van Kerken, hebben de ka thedraal van Uppsala bezet. Zij de monstreren voor meer optreden door de Assemblée. Rudolph, een van de leiders, zei dat de kapelaan van de kerk „erg vriendelijk was geweest." „Hij heeft gezegd dat we mogen blijven zolang als we willen als we ons niet met de diensten bemoeien. We hebben nog niet besloten hoe lang we zullen blij ven, maar het zal wel geruime tijd zijn." .„We hebben een actiegroep van 25 leden in het' leven geroepen die aan verklaringen werkt over welke delen van de besluiten der Wereldraad naar onze mening zo spoedig moge lijk ten uitvoer dienen te worden ge bracht", zei hij. Gezegd werd dat Assemblées er in het verleden niet in zijn geslaagd hun besluiten ten uitvoer te brengen en dat de huidige Assemblée het the ma „Zie ik maak alle dingen nieuw" niet waar heeft kunnen maken. De Wereldraad van Kerken zal een gezant sturen naar de Amerikaans- Noordvietnamese vredesbesprekingen in Parijs om de onderhandelaars aan te moedigen vol te houden. Seer.-generaal Eugene Carson Blake verklaarde dit gisteren nadat de As semblée der Wereldraad met grote meerderheid van stemmen had be sloten een beroep te doen op beide partijen om de vijandelijkheden te staken. De 'uitslag der stemming was 30 voor en 20 tegen bij 30 onthoudingen. Amerikaanse vertegenwoordigers hadden vóór de stemming de Viet- nampolitiek van hun land veroor deeld. (Van onze-correspondent) AMSTERDAM „Als het uw bedoeling is geweest, Zwolsman te wonden, dan is het u gelukt, want Zwolsman is diep, diep gewond." Met trillende stem wierp mr. A. Mout dit verwijt gistermorgen in het Amsterdamse paleis van justitie ^oor de voeten van de ex-S.S.'er A. van der Gouw, die de laatste tijd een twijfelachtige publiciteit heeft verworven als schrijver van het boek „Alias Teixeira". HET teleurstellende resultaat over 1967 van de n.v. Rubbercultuurmaat- schappij „Amsterdam" is toe te schrij ven aan de slechte opbrengstprijzen voor sisal, aldus het jaarverslag. Het geconsolideerde bedrijfsresultaat, na aftrek van belastingen, bedroeg 3,4 min (v.j. 3,8 min). De nettowinst daalde van 1,4 min tot 588.000. De directie stélt voor, zoals bekend, het dividend te passeren (v.j. 5 pet.). Zwolsman had Van der Gouw in kort geding voor de president van de rechtbank gedaagd, omdat hij zich in eer en goede naam voelt aangerand door de bewering van de auteur, op 9 mei tijdens een teach-in in Utrecht gedaan, dat hij, Zwolsman, aantoon baar 134 moorden op zijn geweten heeft. Vorige week zaterdag herhaalde Van der Gouw zijn beschuldiging via de radio. Omdat Zwolsman vreest, dat het zo door zal blijven gaan, eiste hij bij monde van zijn raadsman, mr. Mout, gistermorgen verbod van der gelijke uitlatingen op straffe van 25.000 gulden boete per overtreding. Mr. W. Wagenaar, die optrad na mens Van der Gouw, maakte zich er met een Jantje van Leiden af. Zonder op de merites van de zaak in te gaan, stelde hij, dat zijn cliënt niet in Amsterdam woont maar in U- trecht, zodat niet de president van de Amsterdamse rechtbank, maar zijn collega te Utrecht bevoegd moet wor den geacht, 't geding te behandelen. Zwolsman, zelf aanwezig, hoorde zichtbaar onder de indruk, hoe mr. Mout zijn geruchtmakende oorlogs verleden nog eens uitrafelde, om aan te tonen, dat hij een goed en moedig vaderlander is geweest in plaats van de moordenaar, waarvoor Van der Gouw hem uitkrijt. „Degene namens wie. gij recht spreekt riep hij dramatisch tegen mr. Van der Esch, de president van de rechtbank, „namelijk koningin Ju- Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen ^sterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen jjnsbruck Belgrado Athene Home Barcelona Madrid Mallorca Lissabon weer max. temp. licht bew. 20 zwaar bew. 21 zwaar bew. 19 zwaar bew. 19 zwaay bew. 17 onbewolkt 22 regenbui 18 licht bew. 19 onbewolkt licht bew. 21 onbewolkt 24 licht bew. 20 zwaar bew. 24 half bew. 29 zwaar bew. 17 regen 15 zwaar bew. 16 licht bew. 20 zwaar bew. 26 regenbui 20 zwaar bew. 16 zwaar bew. 20 onbewolkt 31 onbewolkt 26 licht bew. 26 onbewolkt 32 half bew. 26 met ontvangen (Van onze speciale verslaggever dr. Alfred van de Weijer) UPPSALA Uit hetgeen wat wij tot nog toe uit Uppsala konden melden, moet de lezer wel de indruk hebben gekregen, dat het hier allemaal economie en politiek is'wat de klok slaat. Oorlog en vrede, revolutie, ontwikkelingshulp, Vietnam, Nigeria en Biafra: dat zijn de onderwerpen, die het meest de aandacht vragen. Over theologische vraagstukken Wordt veel minder (en veel minder deskundig) gespro ken. Soms zou je denken, op een vergadering van de Verenigde Na ties en niet op een Assemblee van de Wereldraad te zijn. Toch Is deze indruk bezijden de waarheid. Ook al speelt de theologie in Uppsala een tweede viool, wie goed luistert kan haar geluid wel de gelijk ontwaren. En soms zelfs iets horen, dat een echte vooruitgang in het denken betekent. Nemen wij bijvoorbeeld het rap port van sectie-een, dat handelt over „de Heilige Geest en de katholiciteit van de kerk". Het lag voor de hand. dat zich hier een flinke botsing zou voordoen tussen de reformatorische en de orthodoxe traditie. En die botsing Is niet uitgebleven. In een van de eerste sectie-bespre kingen verklaarde de orthodoxe kerk onomwonden, dat zij zichzelf als de kerk van Christus beschouwde en de andere leden van de wereldraad als kerkelijke gemeenschappen. De re formatorische kerken konden dit na tuurlijk niet aanvaarden. Zij vinden dat alle leden van de wereldkerk zich met hetzelfde recht „kerk van Christus" kunnen noemen en dat de volle kerk van Christus pas verschij nen zal als de verdeeldheid der chris tenen zai zijn overwonnen. De kloof tussen beide standpunten heeft men niet kunnen overbruggen. Niettemin kwam er een degelijk rapport uit de bus, dat het denken over de katho liciteit van de kerk een flink stuk heeft geholpen. New Delhi onderstreepte heel sterk de eenheid van „alle christenen op alle plaatsen". Uppsala wil verder gaan: het roept op om de banden die de christenen in één universele broe derschap samenbinden, zichtbaar te maken. Het ziet als voornaamste ob stakel op deze weg „het onvermogen van de christenen om de graad van eenheid te vatten, die hen reeds in één lichaam samenbindt". Met andere woorden: de eenheid van alle christe nen is reeds een feit, het gaat er maar om, dat we deze eenheid weten te ontdekken en te beleven. „De leden van de Wereldraad zouden moeten toewerken naar en bidden' om het ogenblik, in naam van alle christe nen." Dit is een nieuw geluid, dat het oecumenisch denken in de komende jaren sterk zal beïnvloeden, onder andere in het moeilijke vraagstuk van de intercomunie. Veel minder bevredigend zijn de rapporten, die handelen over proble men van missie en zending (sectie twee), eredienst (sectie vijf) en een nieuwe levensstijl (sectie zes). Het rapport over missie en zending is een stukje lapwerk van de bovenste plank. De redacteuren hebben drie ontwerpen, die sterk uiteenliepen, aan elkaar genaaid, zonder zich eerst een duidelijke visie op het zendings- vraagstuk te vormen. Ieder kreeg een deel van het gelijk, niemand kreeg precies wat hij wilde. Niet ten on rechte wordt het rapport vergeleken met een stretch-nylon kledingstuk, dat iedereen aan kan trekken en dat iedereen past. De diplomatie heeft 't gewonnen van de getuigenis. Iets dergelijks geldt voor het rap port over de eredienst. Dit werd door de Assemblée zonder meer aangeno men, niet omdat het zo goed was maar omdat het de grootste gemene deler bevatte van de zeer uiteenlo pende opvattingen der leden. Men denke zich eens in, welk een kloof er gaapt tussen een liturgie van de orthodoxe kerk en een religieuze happening van pentecostals of qua kers. Verder, hoe diep de menings verschillen zijn over de vraag, in hoeverre de eredienst in onze tijd geseculariseerd moet worden. Volgens sommigen is de secularisatie het laat ste woord, waarmee alle problemen worden opgelost, anderen (de ortho doxen bijvoorbeeld) kunnen er niets mee beginnen. „Wij kunnen het niet eens in het Grieks vertalen" zeggen de Grieken, „wat moeten wij er dan mee aanvangen?" Ook met het stuk over „een nieu we levensstijl" heeft Uppsala moeite gehad. Ten eerste, omdat dit onder werp nog nooit op de agenda heeft gestaan, en vervolgens omdat men bijna niet over „een levensstijl" kan spreken, die alle christenen over de hele wereld zou moeten kenmerken. De redacteuren hebben een aantal aardige opmerkingen (nogal westers van inspiratie) bij elkaar geplaatst, die echter geen gesloten geheel vor men. Er zit geen theologisch vlees aan dit stuk en ook het zuiver be schrijvend deel staat zwak op de benen. Het beste is misschien nog het toevoegsel, waarin aan christenen van de onderscheiden werelddelen enkele punten worden opgegeven voor hun gewetensonderzoek. Intussen blijven de politieke vra gen een hoofdrol spelen. Vietnam, het Midden-Oosten, maar vooral Ni geria en Biafra. Zojuist hebben we een publieke meeting meegemaakt, waar vertegenwoordigers van beide landen elkaar voor misdadigers van het ergste soort uitmaakten en toch als „broeders van Christus" achter één tafel zaten. Een heel vreemde en zelfs enigszins sinistere gebeurtenis' liana zelf heeft mijn cliënt onder scheiden met de bronzen leeuw voor het bedrijven van moedige en be- leidsvolle daden als contactagent in Nederland van het bureau bijzondere diensten te Londen. Hij heeft opdrachten uitgevoerd, waaraan gevaren waren verbonden. Hij heeft bijvoorbeeld het archief van het ministerie van Defensie van Velp naar Den Haag overgebracht om te voorkomen, dat de Duitsers het zou den vernietigen, tijdens welke expe ditie hij onder vuur is genomen. Door pressie op een collaborateur uit te oeofenen heeft hij ter dood ver oordeelden en andere gevangenen vrij weten te krijgen. Eveneens door pressie uit te oefenen op een colla borateur is hij de namen aan de weet gekomen van Nederlanders, die door de Duitsers op een lijst waren gezet om te worden gegijzeld en gefusil leerd bij de nadering van de gealli eerden. Hij heeft transporten geregeld en soms geleid van geheime agenten, zenders en wapens. Hij heeft de briefwisseling tussen een collabora teur en de vijand onderschept. Mr. Mout haalde vervolgens het strafproces aan, dat na de bevrijding voor het bijzonder gerechtshof tegen Zwolsman is gevoerd. Er waren twee feiten ten laste ge legd. Voor het ene werd hij ontslagen van rechtsvervolging, voor het an dere op grond van artikel 10 van de bijzondere rechtspraak vrijgesteld van straf. „Desondanks is mijn cliënt niet met rust gelaten. Kort na de vrijspraak al werd er in zijn slaapkamer met een stengun op hem geschoten en de slang van de kruipende laster is ge bleven", aldus mr. Mout. De Amster damse rechtbank doet vrijdag a.s. uit spraak. Mr. Mout kondigde verder een strafproces en civiele boetevor- dering aan. WASHINGTON (AP) Generaal John P. McConnell chef van de lucht machtstaf heeft de senaat verteld, dat de Sovjet-Unie waarschijnlijk tegen het eind van dit jaar wat het aantal intercontinentale raketten be treft, gelijk zal komen met de Ver enigde Staten. Hij betwistte een rapport van de militaire commissie van het Huis van Afgevaardigden volgens hetwelk de Sovjet-Unie over drie jaar in kern wapens sterker zal zijn dan de Ver enigde Staten. Hij zei dat het Huis niet over alle noodzakelijke informatie van de in lichtingendienst beschikte. McConnell meende, dat de Sovjets in 1971 vrij wel de pariteit zullen bereiken, hoe wel nog niqt helemaal. Hoe gaat het met de zomeruitver- koop, dames? Uw slag al geslagen? Jammer voor al die mensen die nu in dure buitenlandse vakantieoorden ronddolen. Die missen de voordeel tjes toch maar. Het lijkt.er anders meer op dat Se zomer uitverkoop houdt U hebt het gisteren kunnen lezen: er zijn ook 's zomers doorwerkpro jecten in de bouw. „Om het geld", zei een bouwvakker, die in zijn va kantie doorwerkt: „Alles draait toch om het geld?" Er zit één „maar" aan: je kunt SoU draaien. Biafra? Biagraf. Minister Luns heeft van de Hon gaarse ambassadeur in ons land, Lajos Barta, die dezer dagen Nederland verlaat, bij diens afscheid een boek gekregen, dat de ambassadeur zelf heeft geschreven. Het heet: „Ik ver wacht je op de poesta". Luns gaat nu vast gauw naar Hon garije, Stel je voor: één grote vlakte waar hij zich op kan houden. Links of rechts, het komt voor de Bakr (nieuw Iraaks spreekwoord}. Een bericht uit Vaticaanstad, dat ik u niet wil onthouden: de paus ver loor woensdag bij zijn vertrek naar de zomerresidentie Castel Gandolfo, op het ogenblik dat de stoet auto's het St.-Pietersplein afdraaide, zijn „soli deo" (het witte kapje op het hoofd) bij een plotselinge windvlaag. Een pauselijk kamerheer, die ijlings uit een der volgauto's wilde sprin gen om het op te rapen, bleef in de paniek met zijn sleep aan het portier haken, verloor toen zijn schoen en zag tenslotte zijn rode schouderman teltje ook op de wind verdwijnen. Toegesnelde omstanders raapten het kapje op en gaven het de kamerheer. Deze bracht eerst zijn toilet weer op orde en overhandigde toen het kap je aan de paus. De ontsteltenis was daarom zo groot, omdat de „soli deo" de naam zegt het alleen wordt afgenomen wan neer, met name in de liturgie, de naam van God voorkomt. U begrijpt de paniek, toen plots een domme windvlaag de „soli deo" wegvaagde! Rome: komt tijd, komt wereldraad. De Deense anarchisten, die In Kopenhagen een naar koningin Julia na genoemde boom hebben omge zaagd teneinde een weg te banen voor de republiek zijn nu van plan, zo hebben wij uit doorgaans goed ingelichte kringen vernomen, een bos Margrieten te plukken. Den Haags nieuwe burgemeester, Marijnen: Rijnmond dicht! Lou van Rees heeft NU PAS zijn buik vol van het Knokke-festivaL Credo in unum ideeum (dogmati cus). Slecht weer in uw vakantie? Doe een toeristentrekpleister op de won de. Voor de thuisblijvers: hopelijk een zonnig weekeinde! MERIJN. DEN HAAG Het katholiek on derwijs krijgt per I augustus een nieuw reglement. De bedoeling ervan is: het katho liek onderwijs bij zijn ontplooiing te helpen door een hechte onderlinge samenwerking tussen katholieke scholen, onderwijsgevenden en ouders te verzekeren. Tegelijkertijd zullen er allerlei nog bestaande bis schoppelijke bepalingen worden in getrokken. UTRECHT (A.N.P.) De 56-jari- ge mevrouw Van der Meent uit Utrecht is bij een brand in haar wo ning aan de Riemstraat 27 om het le ven gekomen. Toen het vuur met twee nevelstra- len en twee waterstralen was be dwongen, werd op een bed op de eerste verdieping het verkoolde li chaam van de vrouw gevonden. De .brand is vermoedelijk ontstaan door een brandend peukje sigaret. In onze autorubriek „Aan de Rol" zijn eergisteren verouderde prijzen opgenomen van de Honda's N 360 en N 600. De prijzen af fabriek zijn res pectievelijk 4490.en 4899.

de Stem | 1968 | | pagina 9