LEDEN noflu „Een snelle en royale schadeloosstelling nauwelijks een offer' Reddingsbrigade Yalkenisse waakt over zwemmers OPA PONG, „DE PR AA TPA.4L L Even uitblazen mevrouw Voor keukens Terreurgroep van Grieken ook actief in Nederland H. Krediet ET.L-rapport over gevolgen afsluiting Grevelingen voor Bruse mosselkwekers Brand in matrassenfabriek Verlegen rESTEN TEGEN VSE lRKINGEN Afwezig verkoopster raagd Aderlating Onzekerheid Tegels en strips Maxi'-rok in Rome Twente verslaat West-Brabant- combinatie: 7 -1 PIET BAKS ETTEN ROND DE SCHELDE Janssen Ravelijn Wagenbergs trottoir Hoogwater DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 JULI 1968 ATerff zich nadrukkelijk. rzitter van de Boerenfractie Ie Sande, vond elk salaris .000 gulden per jaar „ah- Hij stelde voor om een te stellen en de jaarwed- 10 procent te verlagen. „Ik reen een goede boterham, t te veel, want dat is licha- et gezond en voor de ecoao- Hg", zei hij. n besloten ook de verblijfs. ïgen voor statenleden te Ook hier was de heer Van tegen. De statenleden die Bosch wonen, krijgen geen ïg. De K.V.P.'er J. Rayma- Helmond achtte deze bepa- de tijd. KE <DPA) De maatrege- >eperking van de invoer en ing van de uitvoer, die heeft genomen om de eco- terugslag van de stakingen te k men zijn op sterke d gestoten bij de ontwikke len. ijkt uit een rapport over de van de Franse maatregelen lag door de raad van de al- overeenkomst voor tarieven el (G.A.T.T.) in Geneve is 1. ing mijn rootvader geliefde man, HENDRIK N BROEK aar. den Broek-Bartelse i Broek n Broek-Zweemer den Broek an den Broek-Franckaert ekaard-van den Broek, ird Dijke-van den Broek re en kleinkinderen. ts hebben op maandag 22 ne begraafplaats te Kloe- ETUIGING ïze oprechte dank aan buren eegster zuster Delfina, dokter tekenhuis te Sluiskil, voor de :lling die wij mochten onder en het overlijden van onze ;r, zuster en tante RIA TALBOOM. Familie De Bakker-Talboom van 21 juli t/m 18 aug. ORTHOPAEDISCH CHIRURG Alleen spoedgevallen wor den waargenomen door H. STEENHUIS orthopaedisch chirurg te Goes, tel. 01100-8558. Na 18 aug. moet iedere patiënt een afspraak ma ken. Dit kan slechts tele fonisch iedere werkdag, alleen van 15.00 tot 16.00 uur. BREDA (Van een onzer verslaggeefsters) BRUINISSE Het gemeente bestuur van Bruinisse heeft een rapport uitgegeven dat handelt over de schade, die dè mossel kwekers van Bruinisse zullen lij den in verband met de afsluiting van de Grevelingen in 1971. Het rapport is opgesteld door het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland te Middelburg. Het rapport vermeldt dat de vis sersplaats Bruinisse bijna 2400 in woners telt. Ongeveer'30 procent van de mannelijke beroepsbevolking in deze gemeente is werkzaam in de mosselvisserij of in daaraan verwan te bedrijven. Door de afsluiting van de Grevelingen, als onderdeel van de Deltawerken, zal de belangrijkste bestaansbron van de gemeenschap grotendeels wegvallen. De mossel vissers van Bruinisse hebben hun belangrijkste kweekgebieden in de Grevelingen. Hoewel voor deze vissers enorme belangen op het spel staan is, aldus het rapport, tot nu toe geen enkele concrete aanwijzing verkregen om trent de aard en de omvang van de in de Deltawet toegezegde schadever goeding. Een groeiende onrust en on tevredenheid onder de mosselkwe kers wordt geconstateerd. In het rapport wordt behalve voor de individuele schadevergoeding aan dacht gevraagd voor een compensa tie van de gemeenschapsschade. Er wordt op gewezen dat een deel van de mosselvissers met gezinnen uit Bruinisse zal vertrekken. De aan de visserij verwante bedrijven (O.a. twee machinefabrieken en een scheepswerf) zullen hun activiteiten geheel of ten dele naar' elders ver plaatsen. „Indien van de overheid niet tij dig hulp wordt verkregen bij het aantrekken van nieuwe economische activiteiten, zal het inwonertal met enkele honderden kunnen teruglo pen. Dit zou een gevoelige aderla ting voor de plaatselijke middenstand betekenen, waardoor het ineen- sehrompelingsproces verder zou wor den versterkt", aldus het rapport. Gemeend wordt, dat compensatie in de vorm van nieuwe werkgelegen heids- en welvaartsbronnen vooral gevonden zal moeten worden in de industrie en de recreatie. De hulp van de overheid wordt met name gevraagd voor de realisatie van een nat industrieterrein en voor de verbetering van de recreatieve infra structuur. Berekend is dat bij de afsluiting van de Grevelingendam in 1971 on geveer 300 mosselpercelen in het Gre- velingenbekken definitief voor de mosselcultuur verloren zullen gaan. Daarmee komt een produktiecapaci- teit van ongeveer 140.000 mosselton- nen te vervallen. Hiervan is onge veer 120.000 ton in handen van kwe kers uit Bruinisse en ongeveer 20.000 ton in handen van enkele kwekers uit Zierikzee en Yerseke. In het rapport wordt benadrukt dat de afsluiting van de Grevelingen vooral voor de vissers van Bruinisse een zwaar offer betekent. Er wordt op gewezen dat de mos selkwekers veel eerder dan in 1971 in hun bedrijfsuitoefening getroffen zullen worden. Nu al is er op sommi ge percelen in het oostelijk bekken sprake van een produktiviteitsver- mindering ten gevolge van het optre den van bezinking. Dat houdt verband met de vermin derde stroomsterkte na de realisatie van de Grevelingendam. Naar ver wacht wordt zal 1968 het laatste jaar zijn waarin het uitzaaien van mos selzaad nog zin heeft. Er moet im mers met een groeitijd van 2 a 3 jaar worden gerekend. Eén en ander betekent dat 1968 het laatste jaar is waarin nog van een volledige bedrijfsuitoefening sprake volledige bedrijfsuitoefening in de Grevelingen sprake kan zijn. Afge wacht moet worden of de opbrengst van de percelen in de laatste seizoe nen nog nadelig zal worden beïn vloed door de werkzaamheden ten behoeve van de afsluiting. De samenstellers van het rapport willen hiermee aangeven dat een schaderegeling voor de mosselvissers zeer urgent is. „Zij dienen zo spoedig mogelijk te weten waar zij aan toe zijn, zodat zij daarmee rekening kunnen houden bij hun bedrijfsvoering en eventueel bij hun omschakelingsplannen", aldus het rapport, waarin verder wordt ge zegd: „Hoe langer de huidige onzeker heid duurt, hoe groter de kans, dat foutieve investeringen worden ver richt of dat noodzakelijke investerin gen achterwege blijven." Met betrekking tot de individuele schadeloosstelling kan volgens het rapport worden gedacht aan de vol gende mogelijkheden Volledige schadeloosstelling op ba sis van totale bedrijfsbeëindiging. Hierbij wordt afstand gedaan van de percelen buiten de Grevelingen. Als liquidatie-tijdstip zou bijvoorbeeld kunnen worden gekozen voor het einde van het seizoen 1968/1969. De werkelijke bedrijfsbeëindiging kan eventueel op een later tijdstip vallen, zoals ook bij de oesterkwekers het geval is geweest. De schadeloosstel ling dient te omvatten vermogens- De grootste fabriek van wand- tegels Johnson LTD Stoke on Trent Engeland, maakt en expor teert naar Nederland, een nieuwe Keramische wandtegel waar de doe- het-zelver mee kan werken en zich de kosten van de gespecialiseerde tegenzetter kan besparen. Niet de Keramiek van de tegel is nieuw (die >s zelfs ai 2000 jaar oud) maar de wegnokjes, waardoor men de tegels het aanbrengen tegen elkaar kan schuiven. Geen stukje karton weer nodig om afstand te bewaren M „afzakken" tijdens het werk is uitgesloten. Behalve lijn, wordt ook een voegmiödel bijgeleverd (Doe- het-zelf-sector) Een fijn uit hout gesneden reliëf- randje geeft vorstelijke allure aan, yjl' kast, bed, gordijnkap, muur. ulke randjes zijn nu kant en klaar e koop yan plastic, in de traditio- e motieven: bladslingers, strikjes, "zeknopjes en rechte blaadjes-strips. u Worden met lijm op de onder- l^t'nout, glas of pleisterwerk) niS?166' ^Oste eeuws is de alumi- zilv? waJ)dteg_el, in koper-, goud-, j °t antiekkleur, die ook zon- Lr»„Ia a,n gemakkelijk is aan te «en In ei];e hoek een bijgele- nlavl huhbelklevend plakkertje en snif1' aant,rukken op een droge v„ ao1e ondergrond; klaar is Kees. en ,ntUR' roastvrij, afwasbara dnnLf „lktV0OT keuken, badkamer, "omfsocent™2' Per StUk van 11 x Duitse diplomaten en hun vrouwen ofhcfoni00" 1ooit (bÜ ons weten) een Nederin, %eTb°d heeft bestaan voor tandw i'J i? itiPtonmteu een buiten- zo huwen werd dat nog niet Seaclif c toch niet passend helmina f' und '3 dat koningin Wil- lanise wei9erde de buiten- <uoordi °'?e" van haar vertegen- niet behoJv-i0ntyioeten' als zii zich hendev uim 1,1 het Nederlands luid heer t1' In het bui^n' "Pvattinn S>» een overeenkomstige raler'l L*?aar sedert hebben libe- itet uit tl» dit Probleem zoal ven zii„ Jfere!d geholpen dan toch ierpe kantjes beroofd In de Bondsrepubliek is dit hele maal geen probleem meer, omdat de chef aller diplomaten, de minister van buitenlandse zaken Brandt, ge trouwd is met een Noorse dame. Bij het opmakata van een statistiekje daar is gebleken dat nu één op de tien vertegenwoordigers van de Bondsrepubliek met een vrouw van andere nationaliteit is getrouwd. Veertien Duitse diplomaten zijn ge trouwd met Amerikaanse vrouwen, twaalf met Franse, elf met Scandi navische, tien met Oostenrijkse en negen met Britse vrouwen. Eén heeft een Chinese, een tweede een Indi sche vrouw. Toch nog wel een speci aal geval vormt de ambassadeur van de Bondsrepubliek in Guyana, die onlangs een meisje huwde van het land waarbij hij geaccrediteerd is. Eindelijk heeft een modeontwerper het aangedurfd om alles op de maxi- rok te zetten. Het gebeurde woens dagavond in Rome, en de moedige ontwerper is een vrouw Tita Rossi. Terwijl anderen schuchter met de gedachte speelden, kwam zij over de hele linie uit met lange rokken, en het resultaat was revolutionair. Het trok evenveel aandacht alp de show van prinses Gaützine, die na Tito Rossi volgde met haar eerste collec tie sinds haar beroemd bankroet, dat haar echter geen enkel seizoen deed missen. De ontwerpster van Jackie Kenne dy vertoonde gisteravond een den derende collectie, waarin rinkelende plastic schijven, .die gehoord werden voordat zij in het gezicht kwamen, een hoofdrol speelden. Het topnum- mer was een avondbroek van grijze schijven op een ondergrond vain me- taalraster met een goede kijk op de gebruinde benen door de spleten heen. Zowel Rossi, met de zoom tot het midden van de kuit, als Gaützine, met rokken boven de knie, hebben sex, en dan sex met een hoofdletter, het voile pond gegeven. De lange rokken zijn van voren veel hoger opengesneden dan zelfs bij de kortste mini, en het decoUeté duikt duize lingwekkend diep tot de navelstreek, die dikwijls toch al bloot is door uit snijdingen, welke hachelijk veran kerd zijn door met juwelen bezette ringen die b.h. en rok samenhouden. schade, bedrijfsschade en belasting- schade. Schadeloosstelling uitsluitend voor de percelen in de Grevelingen. In dit geval zal het bedrijf dus worden voortgezet op de resterende percelen buiten de Grevelingen. Ook hier zal de schadeloosstelling vermogensscha de, bedrijfsschade en belastingschade moeten omvatten. Compensatie door toewijzing van vervangende percelen. Deze vorm van schadeloosstelling zou volgens het rapport in de praktijk op ernstige be. zwaren stuiten. Aanvaarding van nieuwe percelen of van ingeleverde percelen houdt risico's in omdat de kwaliteit van percelen snel achter uit kan gaan, vooral in de Wadden zee. Vervangende percelen zullen ook als regel op grotere afstand zijn gelegen, waardoor hogere bewer- kingskosten zouden ontstaan. De toe wijzing van vrijkomende of nieuwe percelen dient derhalve los van de schaderegeling te worden gezien. Tenslotte wordt opgemerkt dat de noodzaak van een spoedige regeling van de Deltaschade niet alleen geldt voor de in eerste instantie getroffen vissers van Bruinisse, maar voor al le Delta-vissers en overige gedu peerden. Nogmaals wordt er op ge wezen dat een verantwoorde be drijfsvoering en een gefundeerde toe komstplanning onmogelijk zijn, zo lang de onzekerheid rond de scha deregeling en de uitwijkmogelijkhe den voortduurt. In totaal zijn, aldus het rapport, slechts ongeveer 100 Zeeuwse mos- selbedrijven in de zin van econo mische eenheden bij de Deltascha de betrokken. „Een snelle en royale tegemoetkoming aan deze betrekke lijk kleine, maar zwaar gedupeerde groep kan, nationaal gezien, in het licht van de talrijke economische en sociale voordelen van het Deltaplan, nauwelijks als een offer worden be schouwd", zo luidt de slotopmerking in het rapport. (Van onze correspondent) STEENBERGEN Een volledig FC-Twente speelde gisteravond in het sportpark te Steenbergen tegen een Westbrabantse amateurcombi natie. Twente won met 7-1. Beide ploegen imponeerde niet of nauwe lijks. Voor Twente scoorde voor rust Jeuring en van Dijk, en na rust ach tereenvolgens, Jeuring, Jonkers, Hou- waart en Palhplatz. Van Dorst (Roo sendaal) schoot in eigen doel. Ma- chielsen van Kaaise Boys redde de eer van de Westbrabanders, die Twente niet vermochten te inspire ren. Schoten van Achterberg, van Dijk en Houwaart eindigden tegen paal of lat. Van Dijk scoorde nog een bui- tenspeldoelpunt. De Twentenaren schoten onnauw keurig. Voorts bleek doelman Jan sen van TSC zijn mannetje te staan. In de Westbrabantse combinatie wa ren spelers van TSC, Roosendaal, Steenbergen, DOSKO, DTVO, Kaaise Boys en Chrislandia (zaterdagmid- dagploeg) opgenomen. Er waren en kele honderden kijkers. Een reddingsbrigade in actie met de reddingsboot „Dishoek" te Koudekerke. (Van een onzer verslaggevers) VALKENISSE De reddingsbrigade van Valkenisse „stuift" met de oranjekleurige reddingsvlet dooi de branding naar de plaats des on- heils. Bij een zwemmer in nood kan men niet snel genoeg zijn. Sterke stroming en golfslag maken een slachtoffer dikwijls spoedig on grijpbaar. Gelukkig gaat het hier maar om een oefening. Die oefeningen zijn wel nodig, want buiten schipper A. de Vries, die voor dit werk in vaste dienst is van de V.V.V. van deze Walcherse kustplaats, zijn de ove rige leden van de brigade „ama teurs". Het zijn bewoners van de grote camping achter het duin. Ze hebben zich vrijwillig voor dit werk gemeld. De ploegen, uitge zonderd de schipper natuurlijk, worden om de twee tot drie uur door de volgende afgelost. Tussen de strandwacht en de cam ping is een telefoonverbinding, zo dat vermissing van personen, enz., snel heen en weer kunnen worden doorgegeven. Vanaf het strand huisje, dat de groep ter beschik king heeft, wordt met een verre kijker regelmatig strand en zee af gezocht naar eventualiteiten waar voor de groep is ingesteld. Die ta ken zijn zeer verschillend. Behalve de primaire, het redden van dren kelingen, is men tevens strand wacht. Dat betekent o.m. verdwaal de kinderen bij hun ouders terug brengen of voor die ouders opzoe ken, gevonden voorwerpen in ont vangst nemen, beheren en indien mogelijk aan de rechtmatige eige naar teruggeven enz. Vooral bij de laatste storm, toen vele strandhuisjes wegspoelden of wer den gekraakt, ook dat van de red dingsbrigade, moest veel werk wor den verzet. Als het erg druk. is op het strand worden met de vlet, met buitenboordmotor, regelmatige patrouilles gemaakt, omdat men zo meer overzicht heeft over de zwemmers. Deze groep heeft tot taak een bepaald gedeelte van de kust te bewaken. Op het kustge- deelte tussen Valkenisse en Vlis- singen zijn drie vletten, zodat hier door een tamelijk „dicht" veilig heidssysteem wordt verkregen. De badgasten vinden het helemaal niet erg dit werk te moeten doen. Inte gendeel. Ze zijn er zelfs een beetje trots op. Een luchtopname van de felle brand die gistermiddag gewoed heeft in de Auping matrassenfabriek te Deventer. Het vuur ontstond in de polyether afdeling en greep onmiddellijk ver om zich heen. Een derde van het bedrijf is uitgebrand, maar een juiste schatting van de schade is nog niet te maken. Ik kan mij niets ter wereld voorstellen, dat begrijpender en tevens droefgeestiger is dan een oude, pokdalige Chinees. Op het gelaat van zeer oude Chinezen ligt iets van een oerwijsheid, iets van de mildheid die de al-moeder afstraalt, maar tegelijkertijd iets van mysterie. Zeer oude Chi nezen plegen zich in een schemerig hoekje van Chinees-Indische restaurants op te houden. Men ziet ze zelden eten, want ze zitten niet in hun hoekje om de eetlust van de bezoekers aan te wakkeren, maar om (op zijn Chinees) het spreek woord „Tjong pai-hi, bok tjang-w#k" te belicha men. Een spreekwoord, dat in het Nederlands vertaald wil zeggen: „Waar opa is, daar brandt de kachel". In één der Zeeuwse Chinese restaurants bezit ten ze een zeldzaam exemplaar van de soort der oosterse opa's. Hij hoort zo'n beetje bij de inven taris; luistert wijs als er in de keuken luid ge kwetterd wordt door de koks en hun aanhang en verheft zich alleen van ziin stoel om de ramen wat verder open en dicht te doen. Zijn gezond heid is zó delicaat, dat hij een eigen klimaat regeling heeft. Ik schat hem op minstens drie honderd jaar. Al vaak had ik deze pokdalige oude in zijn hoek zien zitten, maar nog nimmer had ik hem in conversatie aangetroffen. Een stille Chinees, met wellicht als enige ondeugden; het rode boekje van Mao en af en toe een pijpje opium. ^aaï\ zl?t' op ze^ere dag trof ik hem aan, in drukke kout gewikkeld met een man met een pet, prototype van de Walcherse arbeider en iemand met een gezicht waarop te lezen stond: „Als ze denken dat ze mij kunnen neppen, dan zuilen ze toch vroeg op moeten staan!" De man met de pet legde met talrijke gebaren aan de Chinees uiL waarom hij onder geen voor waarde afstand wilde doen van ziin tuin van zestien bij veertig meter; een probleem dat opa rong misschien nog nooit in al zijn consequen- ties had doordacht, maar dat hem kennelijk wel erg bezighield, nu hij er toevallig op gestoten was. ',j v®™elde net dat mijn buurman mij zeven gulden de vierkante meter bood voor een stuk yaR., e tuin," sprak de man met de pet nadruk kelijk. „Maar ik zei hem recht in zijn gezicht, dat hij zeker dacht met een gek van doen te hebben. Ga maar eens na: zeven gulden de vier kante meter! Laat hij, pak weg, dertig vierkante meter kopen, voor die garage van 'm, dan brengt me dat een kale tweehonderd pop in het Iaadje. Wat koop ik daarvoor? Als ik op dat lappie aard appelen verbouw, heb ik het er in twee jaar dubbel en dwars uit! Wat jij?" De pokdalige Chinees bracht enkele nieuwe rimpels in het reeds gegroefde voorhoofd te voor schijn, overwoog blijkbaar of de rekensom juist was, en knikte toen nadrukkelijk. „Maar ja." hernam de spreker, „nou zou je denken, dat buurman langzamerhand begreep dat er geen zaken te doen vielen. Niks d'rvan! Iedere keer als ie mij ziet, klampt hij me aan over dat lappie grond. Als ik mijn kleine meid buiten laat spelen kan ik er van op aan, dat ze na een uurtje binnenkomt met een reep chocola in haar hand en een heel verhaal over buurman, die zijn mooie nieuwe auto niet onderdak kan krijgen en zo graag in mijn tuin een garage wil laten bouwen! Zo'n kind denkt natuurlijk: lek ker, zo'n chocoladebuurman in je achtertuin. Elke dag snoep! Wat weet zo'n kind van grondwaarde af? Die houdt er geen rekening mee, dat ik voor die prijs van buurman mijn grond net zo goed weg kan geven!" De oude Chinees overdacht ook dit element van het verhaal, liet blijkbaar de roerselen van de kinderziel voor zijn geest opkomen, overzag het perspectief: aardappelen of chocolade, knikte wederom instemmend en zette zich tot een her nieuwd luisteren. „Nou dacht ik buurman een plezier te kunnen doen," vervolgde de man met de pet, „door hem een stukkie grond aan het andere eind van de tuin aan te bieden. Dat is een rot stukkie. onder ons gezegd, waar je nog geen knotwilg kunt planten. Maar voor een garage maakt dat niks uit, nietwaar? En voor huurman ligt dat lappie net even zo goed als die hoek waar ik mijn lekkerste boontjes heb groeien! Maar dacht je, dat-ie er genoegen mee nam? Helemaal niet! En vind jij het nou gek, dat ik het idee heb gekregen, dat buurman helemaal geen garage wil bouwen, maar dat hij het gewoon op mijn beste tuinbouwgrond heeft voorzien, om er asperges of zoiets op te telen? Waarom wil-ie anders het ene stukkie wel en het andere niet?" Dat vond de oude Chinees óók een verdachte zaak. Mao Tse Toeng schijft wel, dat je duizend bloemen moet laten bloeien, maar het rode boekje vermeldt niets over beste boontjes en garages van buurlui. Daarom bleef de oude Chinees het antwoord schuldig. Hoewel je kon duidelijk zien dat hij er toch wel zijn gedachten over had. Maar die hield hij liever vóór zich. De tuineigenaar was nog lang niet aan het eind van zijn verhaal. De tuin had namelijk ook een geschiedenis, die zich ontplooide van dahlia's, via aardbeien naar de werkelijk sublieme boon tjes die er nu op heetten te groeien. Dat werd allemaal uitvoerig uit de doeken gedaan. En de Chinees bleef maar luisteren. Hij onder brak de spreker geen enkele maai, maakte geen enkele tegenwerping maar toonde zich mild, vol wijsheid en begrip jegens een klant die zijn hart wilde uitstorten. Dat ziende overwoog ik, dat eigenlijk elk horecabedrijf in Zeeland over zo'n oude, pok dalige Chinees moest beschikken. Een duldzame praatpaal, die vanuit zijn ^oosterse achtergrond, met de bezonkenheid van de kluizenaar, de gas- tén in de gelagkamer te woord staat. Toen de man met de pet het lokaal verlaten had, opperde ik deze gedachte tegenover de eigenaar van het etablissement. Hij begreep de situatie terstond en vatte mijn overwegingen kernachtig samen door te zeggen: Zou fijn zijn vool klanten. Maal ook fijn vool opa Pong. Pong velstaat alleen Chinese taal! Daalom plaat nooit iemand tegen hem TOMASO Toen Goddet zei: „Als er 10 Pelle- naars rondliepen was de wielersport gered", heeft hij er waarschijnlijk niet aan gedacht dat deze man naast de mogelijkheid ploegleider te zijn, ook een praatziek mannetje is met fabeltjes over schoonmoeders en verrekijkers, waarbij hij de renners in het bijzonder en de wielersport in het algemeen be nadeelt. Wel heeft Goddet misschien de moge lijkheid gezien dat er gemakkelijker 10 Pellenaars te vinden zullen zijn als bijvoorbeeld 10 Jan Janssens. Want wanneer er die waren in Nederland dan zou hier de wielersport betekenis kunnen krijgen. Om dan nog de geringe kansen die hier zijn af te breken is niet zo eervol. La ten we iemand, die iets gepresteerd heeft niet afvallen. Dat Jan Janssen tot de beste renners ter wereld behoort is toch al genoeg bewezen dachten we, onnodig alle prestaties op te sommen. OSSBNDRECfiT, Supportersclub Jan Janssen Met grote verbazing las ik een in gezonden stuk van Fons Gieles. Het deed mij denken aan een kind, dat een spelletje verliest en dan niet meer met de andere kinderen wil spelen onder het mom van: jpllie spelen gemeen. Ik doe niet meer mee. Vindt de heer Gieles zich niet intens kinderachtig met zijn weigering tot deelname aan de cultu rele uitwisseling? Bovendien vind ik het nogal onbeleefd tegenover de Merksem- se gasten, die met de Ravelij nkwestie niets maar dan ook niets te maken had den. En nu de heer Gieles het toch weer over de 70 procent van de Bergse .be volking heeft, laten we dan ook vast stellen, dat daar tenminste 30 procent van amper begrepen heeft waar het over ging en tevens dat er heel wat handtekeningen zijn gezet door inge zetenen, die niets eens precies weten waar het Ravelijn ligt en wat de func tie ervan was en is. Dit is mijn persoon lijke ervaring geweest met personen die nog maar enkele jaren hier wonen. Hoe ik zelf tegenover deze kwestie sta doet hier eigenlijk niet ter zake. Maar ik wil toch zeggen, dat ik aan het referent dum niet heb meegedaan. Niet alleen omdat ik er tegen ben, maar om de ma nier, waarop e.e.a. door het actiecomi té werd voorgesteld. Tot de heer Gieles Wil ik zeggen: u hebt gespeeld doch verloren. Draag dit verlies dan als een volwassen man. Om tot na 1970 niet meer deel te nemen aan culturele mani festaties is een soort dreigement, dat naar ik aanneem ieder weldenkend mens met een schouderophalen opzij zal leggen. Of dacht u, dat na 1970 de gemeenteraad alleen maar uit Fons Gie les zou bestaan BERGEN OP ZOOM mevr. J. Kortekaas-Van Riesen In de Gemeentegids, welke deze weèk is verspreid, heeft men kunnen lezen, dat één inwoner niet heeft willen mee werken aan het leggen van een trottoir in een gedeelte van de Dorpsstraat. Ofschoon het artikel in de Gemeente- gids vrij duidelijk is gesteld, is onze verbazing groot, dat er mensen zijn die denken dat een Wagenbergs gemeente raadslid niet heeft willen meewerken. Daarom tot goed begrip: alle gemeen teraadsleden zijn er vóór, doch één in woner uit de Dorpsstraat geeft tot op heden op onbegrijpelijke redenen geen toestemming om dit trottoir ook voor zijn pand te laten leggen. G. Damen Er is hier sprake van een mis verstand. De heer A. Wijnen, van wie men gedacht heeft dat hy tegen een trottoir voor z$jn huis was, blijkt geen enkel bezwaar tegen een tegel pad meer te hebben, (red.). (Van onze correspondent) HILVERSUM Een Griekse ter reurgroep zou zich momenteel in Ne derland en andere Westeuropese lan den bezighouden met de liquidatie van gevaarlijke tegenstanders van het huidige Griekse bewind. Deze onthulling werd gistermiddag in de radiorubriek „Echo", van de KRO gedaan door dc Griekse journalist en politicus Patsis, thans in Neder land ondergedoken. De heer Patsis zou zelf voorko men op een lijst met 9 namen van lieden, waaronder Papandreou en de actrice Melinh Mercouri, die in op dracht van een geheime Griekse or ganisatie tot zwijgen gebracht moeten worden. De Griekse terreurgroep telt 25 personen, waaronder 3 agenten van de geheime dienst. De leider van de groep zou een Griekse luchtmacht brigade-generaal zijn, die als mili tair is verbonden aan het NAVO- hoofdkwartier in Brussel. De leden van de groep zouden vol gens de heer Patsis voornamelijk als gastarbeider werken. Ze bezoe ken Griekse evenementen, vooral als daar aanhangers van het comité van Andreas Papandreou aanwezig zijn. De leden van de terreurgroep zou den bewapend zijn, maar de voor keur geven aan executies in de vorm van een „toevallig" ongeluk. Vast staat dat in West-Duitsland een Griek, die op de lijst voorkomt, on der politiebewaking is gesteld, sinds op hem een mislukte aanslag is gepleegd. Morgen, zondag 21 juü: Hansweert: 12.01; Termeuzen: 11.31 en 23.58; VUssingen; 11.02 en 23.29; Wemei- dinge: 12.38. Hansweert: 0.28 en 13.00: Terneu- zen: 12.28; Vlissingen: 11.59; Wemel- dinge: 1.02 en 13.40.

de Stem | 1968 | | pagina 5