„Je gaat gewoon op spijkers liggen, pijn doet 't toch" SALARIS G.S.-LEDEN OP F 40.000.- Oostburg wil met feesten vooral toeristen trekken no-flu „Een scliad nauw Russische steltloper in Terneuzen Kleine wereld van fakir Le Hachek 11. Krediet E. T.I.-rapp Grevelingi Ballonbroek Fijn grut Mond vol Borst Verlegen PROTESTEN TEGEft FRANSE BEPERKINGEN Kijk uit Afwezig Vakantie- gaaibolling A. Menheere Notaris Van Dissei Schoenenverkoopster gevraagd Adert Tegels en strips Per stuk va Duitse diplomater en hun vrouwen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Om tien over half tien spreekt Fakir Le Hachek het vermoeden uit, dat een pilsje er bij hem' als nectar in zou glijden Een redelijk verlangen, want fakir komt van ver. Niet zover welis waar als zijn naam doet vermoeden, maar Oosterwijtwerd in Gro ningen mag er toch ook zijn. Om vijf uur heeft fakir acht goudvissen in de reiskom geschept, het speldenkussen aangevuld en het spijker bed uit zijn boerderij „De kleine wereld" naar de auto gedragen. Ver volgens heeft zijn vrouw Maruschka Kapitanowa achter het stuur plaatsgenomen. Toen ze enige tijd geleden met de fakir trouwde ontmaskerde de ambtenaar van de burgerlijke stand haar nog als Maria Streef, maar het was duidelijk, dat ze met die naam geen hand- en spelddiensten aan haar vuurspuwende echtgenoot zou kunnen verlenen. Ze is daarop resoluut in de Russische folklore gedoken en heeft o.p de naaimachine een authentiek troikagewaad vervaardigd. „Vindt u, dat het kan?", vraagt ze aarzelend aan de omstanders, „ik vind het zelf een mooie naam, Maruschka Kapitanowa, maar misschien past ie helemaal niet bij me". De fakir zelf heeft de reis van Gro ningen naar de Haagse Houtrusthal onderuit in de kussens gemaakt. Een kwestie van concentratie? De fakir stoot een schampere lach over zijn lip. „Ben je bedonderd", roept hij, „niks te concentreren. Dat is allemaal flauwekul. Je gaat gewoon op 'lie spijkers liggen Pijn doet het toch". Zolang hij nog in het decente bur gerpak in de kleedkamer rondschar relt moet men overigens een oneven redig groot geloof opbrengen om hem bovennatuurlijke gaven toe te dich ten, maar dat verandert op slag, zo dra hij zijn bruine, bordkartonnen koffer uitpakt. Maria Streef heeft vanmiddag nog even gauw de warme bout over de gewaden gehaald, want de fakir mint de perfectie. „Een kwestie van familietraditie", meent hij zelf, „mijn vader was veldwachter in Veendam. Zodoende.". Uit voorzorg heeft hij de houten knaapjes daarom uit Oosterwijtwerd meegenomen, want uit ervaring kent hij de toneelaccommodaties op dit on dermaanse. „Je staat je vaak in een stal om te kleden", zegt hij verbitterd, „niet eens een emmer water om je te wassen. Daarom neem ik alles zelf mee. Ik wil, dat mijn kleren netjes hangen. Ze zijn er mooi genoeg voor". De fakir heeft nieuw gelijk. Het eerste, wat hij uit zijn koffer vist, is een stemmig paars gewaad met wijde mouwen en een ballonbroek, die hij kennelijk op de groei heeft gekocht. Straks, als hij zich er moeizaam in gehesen heeft, zal hij plotseling lijken op een gelouterde missiebisschop, die ook wel eens wat anders wil dragen. Hij heeft ook nog een pak met veel goudbrokaat in reserve, maar hij is het nog niet met zichzelf eens, of hij dat vanavond zal gebruiken. „Het is hier te rommelig", zegt hij, „ik heb net eens rondgekeken. Ik zag alleen mensen, die zaten te eten. Het zal me benieuwen, of ze me ordentelijk aan kondigen. Dat ben ik zo gewend. Ik heb in de beste circussen gewerkt. Barnum and Bailey, Hagenbeek, Sar- rasani. Ik ben twee keer de wereld rondgeweest en heb met alles ge werkt. Ik ben dompteur geweest: Als een horizontale versie van Van Rossums booswicht ligt de bijna 72-jarige fakir tussen plank en spijkerbed. Om de zaak te com pleteren mogen dan ook nog zes volwassenen hand in hand op de plank stappen. De fakir vraagt of het zo goed is. leeuwen en tijgers. Ik heb ook twee pythons gehad. Eén van vier en een halve meter. Eén van vijf meter. Rot zakken. Slangen kun je nooit ver trouwen, die proberen je steeds een loer te draaien. Ik keerde me even om en hup daar hing er alweer een aan mijn arm gif te spuiten. Ik was blij, dat ik ze kon ruilen voor een hondennummer". Het is bij tienen. Maruschka Kapi tanowa houdt een laatste inspectie van de rekwisieten. Goddank, de goudvissen leven nog. „Het zijn klei ne", geeft ze toe, „maar u mag ook nooit vergeten, dat Le Hachek ze in moet slinken. We hebben thuis veel grotere, we hebben er één van vijf jaar. Opa noemen we hem, maar voordat ie die naar binnen heeft, is de avond al om. Dit grut gaat fijn, daar kun je op wachten". Staat het bed klaar, zijn de flessen op het to neel? De fakir sluit de ogen en trom melt ontspannen op zijn borst. In het contract staat, dat hij eerst een aan tal spelden door zijn tong zal jagen („het gevoeligste deel van het mense lijk lichaam", zegt hij vermoeid, „maar als je sterk aan vrolijker za ken denkt, merk je het niet eens). Vervolgens zal hij een ouderwets hor loge met ketting inslikken en een toeschouwer uitnodigen om met het oor op zijn borst te constateren, dat grootvaders klok inderdaad ter hoog te van het maagputje tikt. Daarna komen de goudvissen, het spijkerbed, de glasscherven en het vuurspuwen. Voor dit gevarieerde avondvertier zal de fakir ruim 400 gulden mee naar Oosterwijtwerd mo gen nemen. „Het is te geef", zegt Ma ruschka Kapitanowa, „gaat u maar eens op een spijkerbed liggen met zes dansende kerels bovenop je. Dan bent u zo al 500 gulden kwijt aan dokters kosten". De zaal is berstens vol, als de fakir met zegenende handen het toneel be treedt. Sommigen hebben hun saté of gado-gado meegenomen en vegen pas hun lippen af, als Le Hachek reeds zeven naalden diep in het geteisterde roze vlees van zijn tong heeft gesto ken. Het is een hele mond vol, die de fakir zijn zenuwachtig lachend pu bliek kan aanbieden. Eén van de toe schouwers mag op het podium komen om vast te stellen of Le Hachek de kluit niet bedriegt. Hij rukt aan een paar naalden en knikt. Er is inder daad geen speld meer tussen te krij gen. Als de fakir aan de goudvissen toe is, pakt hij een schepnetje en buigt zich over de kom. Tevoren heeff nij met zichtbare tegenzin enkele gla zen water naar binnen gespoeld, „als je vóór zo'n nummer alleen maar bier drinkt, komen die beesten stomdron ken in hun kom terug". De fakir grijpt een goudvisje, plaatst het met de kwispelende staart naar buiten tussen zijn lippen en glimlacht verzaligd gelijk een zielzorger, die visioenen heeft van een ouderwetse vastendag. Dan slikt hij de versnape ring met een onverhoedse beweging in. De zaal lacht nu geheel ontspannen. De fakir pakt weer een glas water. Spoelqp maar. Het tweede visje gaat gemakkelijker over de huig, dan vol gen de derde, de vierde. Langzamer hand is er dus sprake van een volle maaltijd. Le Hachek glimlacht. Strompelt vervolgens klotsend naar de kom en begint vanuit het middenrif met schrijnende peristaltische bewegin gen zijn vissen weer naar boven te werken. Hij zucht, schudt de grijze verlepte manen, drukt met beide han den krachtig op de buik en krijgt dan plotseling de grauwe uitdrukking van een cruisepassagier, die in de Golf van Biscaje door een acute zee ziekte getroffen wordt. Het volgende moment spuwt hij het eerste visje als een gouden tand in de kom terug. Op de eerste rij zegt een vrouw tegen haar man: „Wim, ga jij nog eens wat saté halen". Het is ondertussen voor Le Hachek hoog tijd om naar bed te gaan. In september wordt hij 72 en dan wil ie wel. Hij sleept een plank met 500 vlijmscherpe spijkers het podium op, ontbloot een meeuwwitte borst met veel verdrietig craquelé en vraagt, of zes volwassenen hem willen assiste ren. In afwachting van hun komst gaat hij zelf vast zuchtend liggen. De zes uitverkorenen stellen zich aan weerszijden van het bed op als dragers, die alleen nog wachten op een seintje van de koster. La Hachek zelf ligt er mooi bij. De ogen geloken, de handen op de borst. En dat alle maal voor 400 gulden. Voordat de mannen op het spijker bed mogen klimmen, wordt er eerst nog een plank over de fakir gelegd, waar in een gecapitonneerde patrijs poort is uitgespaard, waardoor hij persoonlijk de operatie leidt. „De middelste heren geven elkaar de hand", roept hij korzelig, „en nou rustig op de plank stappen. Neen niet zo. Niet wiebelen. Dat kan ik niet hebben. D'r af en opnieuw beginnen. De heren geven elkaar een hand". De kennismaking der zes duurt eindeloos lang en ondertussen ligt Le Hachek zachtjes monkelend door het gat in de plank te staren als een horizonta- (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Provinciale Sta ten van Noord-Brabant hebben gis teren ingestemd met een ontwerp Koninklijk Besluit om de jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Sta ten met ingang van I januari 1968 van 37.000 op 40.000 gulden te bren gen. Het gaat hier om een maatregel in het kader van de algemene verho ging van salarissen van overheidsper soneel. Volgens artikel 43 van de Provinciewet moet de minister van Binnenlandse Zaken elk voornemen tot salarisverhoging van leden van G.S. aan de staten ter beoordeling voorleggen. De K.V.P.-fractievoorzitter J. Teijs- sen en de prot.-chr. woordvoerder mr. J. Scholten wilden de Provincie wet zo gewijzigd zien dat automa tische verhogingen niet meer aan de staten ter beoordeling hoeven te wor den voorgelegd. Zij verwezen beiden naar de regeling die nu voor de Tweede-Kamerleden van kracht wordt. Statenvoorzitter Kortmann meende dat wetswijziging niet in de staten maar in het parlement bepleit moest worden. Mr. Scholten achtte de verhoging ten volle gerechtvaardigd, maar had in het algemeen bezwaren tegen het systeem van procentuele verhogin gen. „Mensen met de grootste inko mens hebben zo ook altijd het groot ste voordeel", zei hij. Op vragen zij nerzijds deelde dr. Kortmann mee dat de verhoging ook doorwerkt in de wachtgeld- en pensioenregeling voor de leden van G.S. Een lid van G.S. moet twintig jaar zitting hebben om recht te hebben op het volledige pensioen. Een gede puteerde krijgt geen vakantiegeld. Van de opmerking van mr. Scholten dat hij dit onjuist vond distantieerde de liberale fractievoorzitter drs. Y. van der Werff zich nadrukkelijk. De voorzitter van de Boerenfractli A. van de Sande, vond elk salaris boven 30.000 gulden per jaar „ai,, normaal". Hij stelde voor om een voorbeeld te stellen en de jaarwed, den met 10 procent te verlagen, „n gun iedereen een goede boterham, maar niet te veel, want dat is licha melijk niet gezond en voor de econo- mie nadelig", zei hij. De staten besloten ook de verblijfj. vergoedingen voor statenleden te verhogen. Ook hier was de heer Var, de Sande tegen. De statenleden diè in Den Bosch wonen, krijgen geen vergoeding. De K.V.P.'er J. Rayma. kers uit Helmond achtte deze b ling uit de tijd. GENEVE (DPA) De maatrege len tot beperking van de invoer en bevordering van de uitvoer, djt Frankrijk heeft genomen om de eco. nomische terugslag van de stakingen te boven te k men zijn op sterke weerstand gestoten bij de ontwikke lingslanden. Dat blijkt uit een rapport over de gevolgen van de Franse maatregelen dat vrijdag door de raad van de al gemene overeenkomst voor tarieven en handel (G.A.T.T.) in Geneve aanvaard. Fakir Le Hachek slikt ook man moedig een horloge met forse ket ting in. Het is een ouderwets groot vadersuurwerk, dat na enkele schrijnende slikbewegingen inder daad in 'zijn ontvankelijk maag putje verdwijnt. le versie van Van Rossums boos wicht. Om vijf over half elf is het zover: de zes staan op de plank. Hand in hand kameraden. Een seconde later schreeuwt de fakir: „D'r af. Maak, dat je d'r af komt". Even later toont hij zijn rug aan de cliëntèle: de spij kers hebben een symmetrisch Mon- driaans patroon in het weke vlees gestanst. Le Hachek weet nu niet meer van ophouden. Hij slaat flessen kapot en rolt uitgelaten in de scherven, hii stuift door de zaal, bijt de gloeiende uiteinden van sigaren en sigaretten af en stoomt wolken uitbrakend te rug naar het toneel. Daar spuwt hij het ongematteerde dekblad hart grondig in het zwerk. De show is voorbij. Met gekruiste armen dankt de fakir voor het applaus, dan schuifelt hij terug naar de bordkartonnen catacomben, waar Maruschka Kapitanowa hem uit de bombazijnen broek helpt. Als ze de veiligheidsspeld losmaakt, waarmee ze de boord van zijn blouse had vast gemaakt, schreeuwt hij: „Kijk toch uit mens, je prikt me". Ook fakirs hebben hun gevoelige momenten. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De middenstand van Oostburg organiseert gedurende deze en de volgende maand een aan tal feestelijkheden, vooral om deze plaats in het „achterland" aantrek kelijker te maken voor de vele toe risten,' die aan de West-Zeeuwscli- vlaamse kust vertoeven. Vooral bij matig weer, wanneer geen sprake is van strandgenoegens, gaan de meeste vreemdelingen op zoek naar ander vertier. Vamdaag, zatendlaig, wordt in Oost burg een „muziekwedstrijd" gehou den. Via een geluidsinstallatie wor den op verschillende plaatsen in de gemeente grammofoonplaten ten ge hore gebracht. Op speciaal daarvoor bestemde formulieren kaïn men de geraden titels van de platen invullen. Er is voor honderd gulden aan pla- tenbonnen te winnen Het programma voor 3 augustus is nog in de maak en op zaterdag 10 au gustus worden op het Ledelplein ju- dodemomstraibies gegeven. Op 17 augustus zijn er pony's te bewonde ren en men kan op 27 augustus luis teren naar de vrolijke klanken van een groot Belgisch orgel. Rond dit orgel wordt 's avonds zelfs een bal chanipêtre georganiseerd. De organisatoren onderhandelen nog met de leiding van het kindercir cus te Goes en enkele muziekkorpsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Medewei- king daarvan zou men vooral voor de woensdagavonden willen hebben. Vooral de heer P. van der Plas, voorzitter van de winkeliersvereni ging Oostburg, is voorstander van meer evenementen, vooral ter bevor dering van het toerisme. Naar zijn mening is in het verleden hieraan te weinig gedaan. Het thans georganiseerde vindt fle heer Van der Plas overigens nog maar een pover begin. Binnenkort hoopt hij het bestuur van de winke liersvereniging, met die van de plaatselijke V.V.V. en de horeca, aan één tafel te brengen om te bezien wat er in dit verband verder tot stand zou kunnen worden gebracht. Eendrachtige samenwerking acht de heer Van der Plas overigens niet al leen plaatselijk gewenst. Dat zou ook door de West- Zeeuwschvlaamse gemeenten onder ling moe-ten gebeuren. Zo meent hij, dat wanneer er voldoende weder zijdse steun was geweest de visserij feesten te Breskens niet abrupt had den behoeven te wo-rdien beëindigd. Overigens beseft de heer Van der Plas, dat het grote euvel waaraan Zeeuwsch-Vlaanderen op het ogen blik mank gaat, de onbestendigheid is, die op allerlei gebied is ontstaan doordat de gemeentelijke herinde ling nog steeds geen feit is. Zo heeft de heer Vain der Plas alle respect voor het werk van de vele waarnemend en loco-burgemeesters ln de thams nog bestaande kleinere gemeenten, maar „die totale ontwik keling in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, en dan vooral natuurlijk op het gebied van de recreatie wordt ge remd", zo meent deze middenstands- voorzitter. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Honderden Ter- neuzenaars en toersten stonden gis termiddag op de pier in Terneuzen uit te kijken naar de Russische draag vleugelboot „Kometa", die die een kwartiertje later dan aangekondigd was op hoge stelten de haven kwam binnenskiën en aanmeerde aan het ponton van de provinciale boot. Verschillende autoriteiten werden uitgenodigd een kijkje aan boord te komen nemen. De Kometa heeft het interieur van een modern vliegtuig en wie dat weinig zegt, denke maar aan een groot model autobus. Voor de Terneuzenaars kon er geen vaar tochtje af. De Rus had al Vlaamse gasten aan boord, die van Vlissingen via Terneuzen op terugtocht waren naar Antwerpen. Onder Russische en Flandriavlag vertrok de Kometa rond half vijf weer. Vandaag, zon dag en maandag kan men, zoals we al eerder berichtten, vanuit Vlissin gen- een tocht maken met het snelle Russische vaartuig (70 km per uur) naar Antwerpen. Ondertrouwd: ERIC DE VLIEGERE en RIET DE NIJS hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk. De voltrekking zal plaats hebben in de pa rochiekerk van de H. H. Philippus en Jacobus te Koe wacht op dinsdag 23 juli a.s. om 14.00 uur. Hulst, Tivoliweg 81. Koewacht, Nieuwstraat 96. Receptie van 3.30 uur tot 5 uur in café de Waele, Nieuwstraat 13, Koewacht. Toekomstig adres: Nieuwstraat 96, Koewacht. Op 16 juli 1968 overleed vrij plotseling ten huize van zijn schoonzuster te Kinderdijk mijn lieve man, onze lieve broer, zwager en oom, JOHANNES JAN DE JONG oud 71 jaar. - t>.e ,- Uit aller naam, P. A. de Jong-Bothof Ede, 19 juli 1968. Tijdelijk adres: Streekziekenhuis, Bennekom. De crematie heeft heden in stilte plaatsgehad. .f Heden overleed tot onze diepe droefheid in het r.-k. ziekenhuis te Hulst, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, onze geliefde en zorgza me moeder, behuwiimoeder, grootmoeder, over grootmoeder, zuster, tante en nicht,-mevrouw MATHILDE MARIA DE VOS weduwe van de heer Petrus Cyrillus Vermeulen in de leeftijd van 79 jaar. Wij hevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. St.-Jansteen: P. Vermeulen T. Vermeulen-Pissoort kinderen en kleinkinderen St.-Jansteen: G. Vermeulen M. Vermeulen-Danckaert kinderen en kleinkinderen Camon (Fr.): A. Vermeulen M. Vermeulen-Savary en kinderen Goes: F. Vermeulen L. Vermeulen-Walrave en kinderen St.-Pauwels (B.): A. Stevens-Vermeulen P. Stevens St.-Jansteen: Th. Vermeulen A. Vermeulen-van de Velde en kinderen Rijswijk: Ch. Vermeulen A. Vermeulen-Hesters Fam. Vermeulen Fam. de Vos St.-Jansteen, 18 juli 1968 Puttingstraat 37 De plechtige uitvaartdienst waarbij u wordt uit genodigd, zal plaatshebben op maandag 22 juli a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de Johan nes de Doper te St.-Jansteen, waarna de teraar debestelling op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan de kerk om 9.50 uur. Zondagmiddag om 5 uur H. Eucharistieviering in bovengenoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed plotseling mijn geliefde man, onze lieve vader en grootvader WILLEM HENDRIK VAN DEN BROEK op de leeftijd van 67 jaar. Kloetinge: J. M. van den Broek-Bartelse Breda: J. van den Broek A. van den Broek-Zweemer H. J. van den Broek M. T. J. van den Broek-Franckaert M. E. Kriekaard-van den Broek. C. Kriekaard M. C. van Dijke-van den Broek J. van Dijke en kleinkinderen. Kloetinge, 19 juli 1968. Buys Ballotstraat. 3. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 22 juli a.s. op de algemene begraafplaats te Kloe tinge om 11 uur. Goes: Alphen: DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank aan buret en vrienden, de wijkverpleegster zuster Delfina, dokter Puylaert en St.-ElisabethZiekenhuis te Sluiskil, voor de vele blijken van belangstelling die wij mochten onder vinden tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder, zuster en tante JULMA MARIA TALBOOM. Familie De Bakker-Talboom Westdorpe, B 179. DANKBETUIGING Voor de vele felicitaties, bloemen, cadeaus en alle blijken van belangstelling, ondervonden ter gelegen heid van ons 58-jarig huwelijksfeest betuigen wij onze oprechte dank. - Frans Sijs-van Waes, Sluiskil, Landstraat 8 op dinsdag 23 juli bij NOORÜSTRAAT Aanvang 3 uur VEILING WOLPHAARTSDIJK te GOES zal op woensdag 24 juli 1968 te 14.00 uur in hotel „Royal" te Wolphaartsdijk t.v.v. de erven P. Klap te Wolphaartsdijk publiek verkopen: Het woonhuis met schuur en erf aan de Noorddijk 13 te Wol phaartsdijk, groot 3.90 aren Ontruimd te aanvaarden bij de betaling der koop penningen, behoudens toe stemming van b. en w. Bezichtiging op dinsdag 16 en zaterdag 20 juli 1968 van. 14.00 tot 16.00 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris. van 21 juli t/m 18 anfr ORTHOPAEDISCH CHIRURG Alleen spoedgevallen wor den waargenomen door H. STEENHUIS orthopaedisch chirurg te Goes, tel. 01100-8558. Na 18 aug. moet iedere patiënt een afspraak ma ken. Dit kan slechts tele fonisch iedere werkdag, alleen van 15.00 tot 16.08 uur. Daar het ons onmogelijk is eenieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg onze allerharte lijkste dank betuigen aan allen, i.h.b.z. aan fam. De Kraker, die de dag van het 40-JARIG AMBTSJUBILEUM tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Speciaal ook de kon. onderscheiding, de gouden bonds- speld en de vele kado's, bloemen en felicitaties hebben hiertoe bijgedragen. C. P. v. d. Velde A. L, J. v. d. Velde-v. Vooren. Koewacht, juli 1968. Klapstraat 19. EINDSTRAAT 2 BREDA (Van een onzer verslag; BRUINISSE Het g bestuur van Bruinisse Ij rapport uitgegeven da' over de schade, die de kwekers van Bruinisse den in verband met de van de Grevelingen in i rapport is opgesteld door nomisch Technologisch voor Zeeland te Middelt Het rapport vermeldt da) sersplaats Bruinisse bijna woners telt. Ongeveer'30 pr, de mannelijke beroepsbevc deze gemeente is werkzaa mosselvisserij of in daaraan te bedrijven. Door de afslu de Grevelingen, als onder de Deltawerken, zal de bel: bestaansbron van de gem grotendeels wegvallen. De vissers van Bruinisse heb; belangrijkste kweekgebiede Grevelingen. Hoewel voor deze vissers) belangen op het spel staan het rapport, tot nu toe gei concrete aanwijzing verkri trent de aard en de omv: ln de Deltawet toegezegde goeding. Een groeiende onn tevredenheid onder de mc kers wordt geconstateerd. In het rapport wordt beha de individuele schadevergoed dacht gevraagd voor een co tie van de gemeenschapsscl wordt op gewezen dat een i de mosselvissers met gezir Bruinisse zal vertrekken. De visserij verwante bedrijve twee machinefabrieken scheepswerf) zullen hun act geheel of ten dele naar' eld plaatsen. „Indien van de overheid dig hulp wordt verkregen I aantrekken van nieuwe ecorl activiteiten, zal het inwoner enkele honderden kunnen I pen. Dit zou een gevoelige ting voor de plaatselijker midc betekenen, waardoor het ji schrompelingsproces verder z. den versterkt", aldus het ra Gemeend wordt, dat eoml in de vorm van nieuwe werkJ heids- en welvaartsbronnen! gevonden zal moeten worde industrie en de recreatie. I De hulp van de overheid wel name gevraagd voor de realisl een nat industrieterrein en I verbetering van de recreatievl structuur. Berekend is dat bij de ai van de Grevelingendam in geveer 300 mosselpercelen in De grootste fabriek van tegels Johnson LTD Stc Trent Engeland, maakt en teert naar Nederland, een keramische wandtegel waar het-zelver mee ban werken de kosten van de gespeciai tegenzetter kan besparen. N keramiek van de tegel is niei is zelfs al 2000 jaar oud) m voegnokjes, waardoor men de bij het aanbrengen tegen kan schuiven. Geen stukje meer nodig om afstand te b en „afzakken" tijdens het w uitgesloten. Behalve lijn, wor een voegmiddel bijgeleverd 1; et-Zef-,sector Een fijn uit hout gesneden tandje geeft vorstelijke allur j'*kast, bed, gordijnkap, f ,e tandjes zijn nu kant en 'e koop yan plastic, in de tr e'e motieven: bladslingers, si rozeknopjes en rechte blaadjes- nL™,0rZen met lVm °P de Beplakt glas °f Pleistei Geheel 20ste eeuws is de 2wandtegel, in koper-, de,- antiekkleur, die oo; bren^3 T Semakkelijk is a verd a v?t.enke hoek een 15 nlaki, dubbelklevend plal en self"' aandrukken op een Vuurn n4e °?)dergrond; klaar is en Jec i 8' roestvrij, afw dooSe' fi voor keuken, badl ofHcipei°°n ™.00it (faÜ ons toe te Nederlanda- 'leeft bestaai landse te Z> laten een zo lann werd dat «q Geacht d I en toc'1 ïtiet p\ helmina leliA 'S dat koninBi] landse weigerde de H Wo°rdiaprJ1i"en van fiaar ver\ niet hpho f.°ntm°eten, als zl bonden in het "edel l<md heer^T* ln het t °Pvattmn „r en overeenko sedert hebber niet uit A y dit Ptobleer] Uan zijn V?ereld geholpen da Jn scherpe kantjes berc f

de Stem | 1968 | | pagina 4