16! 99,- D' jes annen Vliegbasis Gilze bekijken waard IRAK: Doorbraak op de wereldraad van kerken SLERS. Tientallen coups in tien jaar s PRESIDENT AREF OP EEN VLIEGTUIG GEZET EN HET LAND UITGESTUURD Supervliegveld in studie Japan blijft 30 heffen op auto's Het weer in Europa Md GETUIGEN DODELIJKE AANRIJDING GEZOCHT ZEN GEVANGENE ONTVLUCHT >-;5o;rtse a, Tel. 43624 84, Tel. 33370 tel. 01600-32830 "V ngers WOENSDRECHT GILZE-RIJEN Beloften Instemming Onduidelijk Goederenvervoer Italië gestremd FRIES GEZIN MET NEGEN KINDEREN VOOR f200 NAAR AUSTRALIe SAOEDl- ARABte OPSTAND KOERDEN OVERSTROMINGEN INDIA EN PAKISTAN ITALlè WEIGERT J 12 snelheidsmeter Ir voor en achter Stofdichte 1 remtrommels I Verende voorvork a». jeY tige, moderne en goed nauwkeurig montage- k en heel goed salaris. «lling betreft. o.a.: Gratis bedrijfs- lar fabriek (en weer e veel om allemaal in le horen. En om zelf oen. ÏFABRIEK, Industrie- ediijf aanwezig'. „Fricot", Stationsweg DAGBIAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 JULI 1968 STAATSGREEP IN IRAK EX-PRESIDENT ABDEL AREF (VERVOLG VAN VOORPAGINA) worden gesticht, waar dè containers vakkundig door stuwadoors gepakt worden. Deskundigen als Posthuma en de Antwerpse schepen mr. L. Delwaide wijzen er voortdurend op dat de Be- neluxhavens alle zeilen zullen moe ten bijzetten om te blijven wat zij.nu zijn: het grootste distributiecentrum ter wereld. Dat betekent niet alleen dat de havens geregeld moeten wor den aangepast aan de veranderende eisen van de scheepvaart, maar ook dat er meer en betere voorzieningen voor het transport te land en door de lucht moeten komen. Tegen deze achtergrond heeft ir. Posthuma zijn idee van een „Schip hol voor het luchtvrachtverkeer" ge lanceerd. De enige mogelijkheid om een dergelijke luchthaven in de na bijheid van de grote Beneluxhavens te realiseren is te vinden in zuid- Westelijk Nederland. Of de huidige vliegbasis Woens- drecht de rol van Posthuma's tweede Europoort zou kunnen spelen, is zeer de vraag. De basis heeft maar één startbaan en de meteorologische handigheden zijn er niet ideaal. De baan is overigens lang genoeg, ook voor de grote vliegtuigen. Sprekend over Woensdrecht fron sen ook de planologen het voorhoofd. Het smalle gebied tussen Bergen op Zoom en Antwerpen is nu al zwaar heiast. Met het oog op de toekomst, waarin volgens de planologische voorstudie „Scheldezoom" de agglo meratie Bergen op Zoom 90.000 en na de aanleg van de Reimerswaal- havens mogelijk 350.000 inwoners zal 'allen, moet men met de beperkte ruimte woekeren. De vliegbasis kan gemakkelijker een rol spelen voor het personenver keer. De gemeenteraden van Bergen op Zoom. Woensdrecht en Aviolanda hebben dan ook al besloten een naamloze vennootschap op te richten. Deze n.v. Aero Woensdrecht zal de basis kunnen gaan exploiteren, zo dra zij voor de burgerluchtvaart vrij komt. Of dat al op korte termijn het geval zal zijn, is de vraag. De jacht- vliegersopleiding die er nu zit, wordt weliswaar overgeplaatst naar Twen te, maar geruchten willen dat haar plaats zal worden ingenomen door de marine-luchtvaartdienst die nu op het midden in de Randstad gelegen Valkenburg gestationeerd is. De mogelijkheid om een geheel nieuwe luchthaven 'aan te leggen, is, voorzover ons bekend is, nog niet on derzocht. Gesproken wordt wel over het gebied van Baarle-Nassau, maar het staat nu al vast dat een derge lijk project grote bezwaren zal op roepen. „Boeren en bossen moeten dan maar wijken voor het gouden kalf," schrijft „Brabantia", nogal voorbarig verontrust. In een studie over deze zaak zal men zeker ook de mogelijkheden van de „slapende" vliegbasis Gilze-Rijen moeten bekijken, een van de grootste militaire vliegvelden van Europa, en uitstekend uitgerust. De basis heeft een net van landingsbanen en ligt, ook vanwege haar verbindingen te water en te land, zeer gunstig. Voor de bedreigde werkgelegen heid in Midden-Brabant zou de om bouw van de vliegbasis Gilze-Rijen tot „Europoort voor het luchtvracht- verkeer" op wat langere termijn een uitkomst zijn. „Twintigduizend men sen van computer-operators tot con tainer-inpakkers zouden er wel bij kunnen varen. (Van onze redactie buitenland) BAGDAD. Irak heeft een ander bewind. In de nacht van dinsdag op woensdag is president Aref op een vliegtuig gezet en het land uit gestuurd. Enige uren later werd generaal-majoor Achmed Hassan al '•akr als de nieuwe president voorgesteld. President Bakr heeft meteen de belangrijkste posten door vertrouwelin gen laten innemen. Als gevolg hiervan heeft Irak niet alleen een nieuwe president, maar ook een nieuwe regering en nieuwe legerleiders. Zij zijn volgens de eerste berichten door jonge luchtmachtofficieren aan de macht geholpen. Onder supervisie van generaal Elbark en met mede werking van de paleiswacht hebben zij president Aref uit zijn bed gelicht en weggestuurd. De staatsgreep ver liep geruisloos en snel. Generaal El- bark heeft al meer staatsgrepen met succes uitgevoerd. De nieuwe leiders hebben niet lang op een verklaring laten wachten. Vol gens hen zou het oude bewind van de afgesproken koers zijn afgeweken. En zij zullen die vooruitstrevende lijn wel volgen. Daarbij komen nog wat grieven van de tweede orde. De oude rege ring zou „corrupt, onnozel en onbe kwaam" zijn geweest. De onbe kwaamheid werd weerspiegeld in het verwaarlozen van het leger en in de Arabische nederlaag vorig jaar tegen Israël. De nieuwe leiders hebben ook met een alle lagen van de bevolking een beter leven beloofd: landbouwher vorming voor de boeren; gelijke rech ten voor de burgers; meer waardering voor het leger; aandacht voor de problemen van de Koerden. Alge mene beloften zijn: strijd tegen de corruptie, handhaving van de wet en inspraak van het volk in de regering. Voor de buitenwereld verandert er niets. President Bakr heeft laten we ten, dat de verplichtingen aan de Arabische Liga en aan de Verenigde Naties worden nagekomen. De olie winning blijft in handen van de staat. Dit laatste is voorlopig als enige pluspunt van de oude regering over genomen. Volgens radio-Bagdad is de staats greep zonder bloedverlies verlopen. De legercommandanten zouden „zo als al was afgesproken" hun instem ming met het nieuwe bewind hebben betuigd. Grenzen zijn echter gesloten en alle verkeer is stilgelegd. Alleen militai ren mogen reizen en gebruik maken van telefoon en telegraaf. Niemand is in de gelegenheid een overzicht van de gebeurtenissen te krijgen. Uit verklaringen van corresponden ten aan de grens blijkt, dat er wel degelijk gevochten wordt. Verder zijn nogal zware ontploffingen gehoord. In de loop van de dag heeft radio- Bagdad bloeddonors opgeroepen en artsen en verpleegsters naar hun zie kenhuizen gedirigeerd. Het is niet duidelijk waar ex-pre sident Aref zich nu bevindt. Volgens geruchten wacht hij in Turkije op een startvergunning voor zijn vliegtuig. Het is ook mogelijk, dat hij nu op weg is naar Londen; waar zijn gezin op dit moment woont. De ex-president is in elk geval ln gezelschap van drie getrouwe offi cieren, die de machtsovername met de wapens hebben willen tegenhou den. Men weet te vertellen, dat vijf andere officieren bij deze poging zijn doodgeschoten. De nieuwe leiders zeggen nog niets. UTRECHT (ANP) Het goede renvervoer per trein naar Italië zal in verband met een actie van de vak bonden bij de Italiaanse spoorwegen vandaag, morgen en zaterdag groten deels gestremd zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Voor ƒ200 is gisteren de heer Wiersma met 9 kin deren vanuit Rotterdam als emigrant vertrokken naar Brisbane in Austra lië. Het gezin Wiesma vader (48), moeder Maaike Wiersma-Remery (42) en negen kinderen, Fonger (18) Elizabeth (17), Tryntsje (15), Wy- bren (14), Haitze (11), Antsje (10), Jiskje (8), Teake (8) en Lolke (4) was in een autobusje uit Friesland naar Rotterdam gekomen. De passage kost de heer Wiersma uitgerekend 200 gulden, inclusief volledige verzorging. De rest wordt door de Australische regering be< taald. Personen boven de 19 jaar moeten namelijk per persoon 100 gul den betalen. Dat zijn in dit geval dus alleen de beide ouders. Blijkens cijfers, verstrekt door de afdeling immigratie van de Austra lische ambassade, zijn in de periode juli '67 tot juli '68 2700 Nederlan ders naar Australië geëmigreerd. In de 12 maanden daarvoor bedroeg het aantal 2000. TURKSE studenten hebben een po- litie-officier gegijzeld, omdat de po litie tegen hun demonstraties is. Zij protesteren tegen de aanwezigheid van Amerikaanse militairen. Bij het ontzetten van de officier vielen bij beide partijen zwaargewonden. BIJ een ontploffing in een vuurwerk fabriek in de buurt van Rome zijn gisteren drie personen omgekomen en enkelen ernstig gewond. INTERPOL heeft de jacht geopend op de failliete zakenman V. uit Gronin gen. Hij heeft ons land verlaten met een schuld van een half miljoen gul den. DE Griekse regering heeft zes mili taire rechtbanken opgeheven, die na de staatsgreep waren ingesteld. Het was de eerste maal dat een dergelijk besluit werd genomen. KLAUS Schiitz, de Westberlijnse burgemeester, erkent de autoriteiten van de DDR, maar niet het commu nistische regime in dat land. DE belangrijkste communistische lei der op Oost-Java, Moenir, is door' veiligheidstroepen gearresteerd. Hij werd kortgeleden uitgeroepen tot „president van de communistische re publiek Indonesië". EEN groep van de „Beweging Vrij Papoea" in West-Irian is onlangs door Indonesische militairen geliquideerd. Er werd niet bij verteld, hoe groot de groep was. ADOLF van Tadden (NPD-voorzitter in West-Duitsland) moet voorkomen wegens het rijden onder invloed. De politie had zijn rijbewijs al ingetrok ken. £?oc?e -2ree (Van onze redectie buitenland) Irak, gisteren opnieuw het toneel van een staatsgreep, heeft de laatste tien jaren veelvuldige veranderingen in de politieke lei ding meegemaakt: geslaagde en mislukte staatsgrepen wisselden elkaar af, nu eens bloedig dan weer onbloedig. Precies tien .jaar geleden werd de monarchie door het ieger om vergeworpen. De koning en zijn familie werden in koelen bloede vermoord. Eenheden van het leger en luchtmacht zetten in februari 1983 premier Abdoel Karim Kas- sem af. Eén dag later werd deze premier, een vrij pro-Westers man, terechtgesteld. Veldmaarschalk Abdoel Salem Mohammed Aref werd president van een voornamelijk uit Baathis- ten bestaande regering. In novem ber werden de Baathisten echter van de belangrijkste posten ver wijderd. In september 1965, tien dagen nadat hij tot premier was benoemd, probeerde de comman dant van de luchtmacht, brigade generaal Abdoel Aref Razzak, sa men met andere Nasser-gezinde officieren tevergeefs de president ten val te brengen. Razzak vlucht te naar Caïro. President Aref kwam in april 1966 om het leven bij een ongeluk met een héfschroefvliegtuig. Hij werd opgevolgd door zijn broer de thans afgezette Abdoel Rahman Aref. In juni van dat jaar werd opnieuw een opstand onder lei ding van Razzak neergeslagen. Twee maanden later trad de pre mier, Abdoel Rahman Al-Bazzaz, af omdat hij vond dat hij beperkt werd in zijn activiteiten. Hij werd opgevolgd door Naji Taleb, die op zijn beurt aftrad in mei 1967. Pre sident Aref nam het premierschap tijdelijk waar tot hij het twee maanden later overdroeg aan Taher Yehia. Onder het bewind van Al-Baz- zaz werd een voorlopige oplos sing gevonden voor het probleem van de Koerden, een bevolkings groep in het noorden, die onge veer twee van de acht miljoen Irakezen omvat, en jarenlang te gen de regeringen in Bagdad heeft gestreden voor een grotere mate van onafhankelijkheid. In juni '66 kwam er een eind aan de gevech ten met de aanvaarding door de Koerden van een regeringsplan, dat voorzag in afzonderlijke ont wikkeling van het volk binnen Irak, maar met erkenning van het Koerdische nationalisme. De Koerden hebben zich echter ontevreden getoond met de mate waarin dit plan wordt uitgevoerd. Kort geleden gaven ze opnieuw tekenen van onrust. Twee van de drie Koerdische ministers in het traakse kabinet traden vorige maand af. AMSTERDAM (A.N.P.) Gister middag is een gedetineerde van het huis van bewaring in Amsterdam ontvlucht uit het Wiihelminagast- huis, waar hij werd verpleegd. Het is de 30-jarige J. S. uit Am sterdam. Tot nu toe is het nog niet gelukt de man te pakken. GENEVE (Rtr) De internatio nale liga vam het Rode Kruis heeft opgeroepen voor hulpverlening aam de ruim 5 miljoen mensen, die ge troffen zijn door overstromingen en hevige regenbuien in India en Pa kistan. Het noodweer in deze landen heeft voor zover bekend aam zeker 203 mensen het leven gekost. (Van onze speciale verslaggever dr. Alfred van de Weijer) UPPSALA. De start van de laatste week hier in Uppsala is vrij «oed geweest. Met het slechte weer is de slechte stemming vergeten. Misschien ligt het eenvoudig in de orde van de natuur, dat bijeen komsten als deze een moedige start hebben, dan een flinke inzinking krijgen en tenslotte weer fris aan de eindmeet verschijnen. In ieder geval: de Assemblée leeft weer en daarmee de hoop dat zij haar naam met ere achter die van Amsterdam, Evanston en New Delhi zal schrijven. Tegen alle verwachtingen in heb- aen verschillende secties een eind rapport opgesteld, dat er wezen mag. b't geldt met name voor sectie drie, me handelt over de kwestie waar in tppsala alles om draait, de kwestie van het ontwikkelingswerk. Het zag er eind vorige week in deze hoek ®aar somber uit, alles wees in de richting van een brave tekst, die wel j-iige aanbevelingen zou doen voor j!et Seven van wat meer ontwikke- "ngshulp maar verder de bestaande structuren onaangetast zou laten. Oorzaak hiervan was, dat het sec- verk werd overheerst door een Pientere maar kortzichtige Engels- een voortreffelijk ambtenaar, tijn slechte politieke inzichten wist te verdedigen op een wijze, waar e an(leren niet van terug hadden. m! ,w?s met het redigeren van de belast, zodat er weinig tegen A" '"vloed gedaan kon worden. Toen beiemaal fout dreigde te lopen "'te Soede Engelsman zijn redactie etls veilig waande, hebben enkele sectieleden, waaronder onze iandge noot Harry de Lange, de koppen bij elkaar gestoken en een fikse lading dynamiet onder genoemd document gelegd. Het heeft wonder boven won der geholpen. Eind vorige week ging de zaak de lucht in en kwam de baan vrij voor een volkomen nieuwe tekst, waarin de vooruitstrevende inzichten van prof. Parmar en prof. Thomas, beiden uit India, volledig werden gehono reerd. Indien Uppsala deze tekst aan neemt, verklaart zij uitdrukkelijk, dat zij de resultaten van Genève 1966 en van Beiroet 1968 voor haar reke ning neemt en dat zij uit beide con ferenties de volle consequenties wil trekken. Met grote nadruk wordft onderstreept dat ontwikkelingshulp geen zoden aan de dijk zet, als zij niet gepaard gaat met grondige structuurhervormingen, op het internationale vlak, in de rijke landen en de arme landen. Wat deze laatste betreft, daar zal een ware re volutie moeten plaatshebben, die ech ter niet noodzakelijk een geweldda dige revolutie hoeft te zijn. „In lan den echter, waar de heersende groe pen andere onderdrukken, waar zij onverschillig zijn voor de wensen van het volk en proberen elke ver andering met macht en geweld (on der andere met „wet en orde", die ook een vorm van geweld kunnen zijn) tegen te houden, kan de revo lutie een gewelddadige vorm aan nemen. In dat geval is zij moreel ambiva lent. Niettemin zijn wij geroepen actief aan de bouw van nieuwe poli tieke instellingen deel te nemen en sociale veranderingen tot stand te brengen, die verschrikkelijk hard no dig zijn". Dit is de taal, die velen van de Assemblée verwacht hebben. En waaraan zij straks met graagte hun flat zullen geven. Een veelzeggend feit is, dat heel de jeugddelegatie zich eenstemmig achter de eindredactie van het rap port heeft gesteld. Uppsala lijkt dus toch iets te gaan worden. Toen wij een zegsman van de wereldraad naar z'n mening vroe gen, zei hij dat de Assemblée min- stens twee resultaten zou opleveren! een krachtige uitspraak over ontwik kelingshulp en een nieuwe kijk op de mogelijkheid van een toetreden der rooms-katholieke kerk. „Alles draait om sectie drie en om de speech van pater Tucci" zei hij letterlijk. „Naar die twee punten zal Uppsala geoordeeld worden. De rest komt er bij, de rest is over enkele maanden vergeten:En hij wekte sterk de in druk, dat die rest hem dan ook vrij wel gestolen kon worden. Inderdaad heeft pater Tucci met zijn speech een deur geopend, die tot voor kort nog hermetisch gesloten leek te zjjn. Van nu af aan moet men serieus rekening houden met de mo gelijkheid, dat bij een volgende As semblée laten we zeggen in 1975 Rome om toelating tot de Wereld raad zal vragen. En dat zou een oe cumenisch feit van de eerste grootte zijn. In dit verband kan men de vraag stellen, hoe de orthodoxe kerken, die ook in een later stadium zijn toege treden, zich momenteel in de Wereld raad voelen. Persoonlijk krijgen wij de indruk, dat zij door hun ge brekkige talenkennis, door hun ge bondenheid aan de politieke situatie in hun verschillende landen en door hun sterk van het protestantisme af wijkende traditie nog altijd een groep apart vormen, nog altijd niet in het grote geheel zijn geïntegreerd. Deskundigen, die da Wereldraad beter kennen dan wjj, onderschrijven de juistheid van deze waarneming maar voegen er meteen aan toe, dat er sinds New Delhi grote vorderin gen in de richting van de integratie zijn gemaakt. In de meer theologisch gekleurde secties (over het zendings werk, over de liturgie, over de katho liciteit van de kerk) hebben de or thodoxen flink aan de debatten mee gedaan en een behoorlijk aandeel tot de redactie der teksten geleverd. Het is niet gemakkeljjk de ortho doxe kerken preeles te situeren. In grote lijnen kan men zeggen, dat de Wereldraad in theologisch opzicht drie stromingen Iaat zien. De refor matorische theologie verzamelt zich rond twee polen: een rechts-ortho- doxe en moderne, nieuw-theologische pool. Het wordt gaandeweg duidelijk dat de laatste een sterkere aantrek kingskracht bezit dan de eerste. De orthodoxen nemen een heel eigen aardige middenpositie in. Op theo logisch gebied trekken zij naar rechts op praktisch gebied trekken zij naar links: als wij deze grove aanduidin gen tenminste mogen gebruiken. Dit komt zeer sterk tot uiting in de in terventies van aartsbisschop Niko- dim. Hij wi! om een voorbeeld te noemen van een principiële dia loog met het marxisme niet weten, omdat zulks voor een gelovig mens onaanvaardbaar zou zijn. Maar hij is bereid om alle progressieve voorstel len op sociaal, economisch of poli tiek gebied te ondersteunen. Princi pieel rechts, praktisch links, zo wordt de houding van de orthodoxen door insiders gekarakteriseerd. Enigszins oppervlakkig misschien maar wel een kernachtige schets van de feitelijke situatie. Uiteraard Is over de plaats, die de katholieke kerk, mocht zij ooit tot de Wereldraad toetreden, binnen dit or gaan zou gaan innemen, nog geen zin nig woord te zeggen. Wel kan men rustig voorspellen, dat een dergelij ke gebeurtenis van doorslaggevende betekenis zon zijn. En dat de kaarten duchtig opnieuw geschud zouden worden. BRUSSEL Naar gisteren uit wel ingelichte kringen in Brussel is ver nomen, zal Japan een recht van 30 procent blijven heffen op de invoer van personenauto's uit de landen van de Europese economische gemeen schap. Italië heeft namelijk besloten de invoer van Japanse personenauto's niet te liberaliseren. In het kader van de Kennedyronde had Japan zich bereid verklaard het tarief voor de invoer van auto's uit de E.E.G. te verlagen van de oor spronkelijke veertig tot twintig pro cent mits Italië de invoer van Japan se auto's zou liberaliseren. Anders zou een tarief van dertig procent wor den geheven. Italië heeft de europese commisie meegedeeld niet bereid te zijn de in voer van auto's uit Japan te liberali seren, daar het volgens het land geen zin heeft een dergelijke concessie aan Japan te doen, omdat het Japanse aanbod geen werkelijke waarde heeft, omdat de Japanse markt bijna ontoegankelijk is. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon weer max. temp geh. bew. 16 zw. bew. 18 licht bew. 23 licht bew. 17 zw. bew. 13 zw. bew. 18 zw. bew. 21 regenbui 19 zw. bew. 17 regenbui 19 licht bew. 20 zw. bew. 14 onbew. 28 half bew. 21 zw. bew. 20 regen 15 regenbui 14 regenbui 14 licht bew. 21 regen geh. bew. 19 13 half bew. 28 onbew. 32 licht bew. 25 half bew. 24 onbew. 30 onbew. 29 onbew. 25 Wie zijn wij, u en ik? Leest u maar. „De Nederlanders zijn altijd even keurig. Fijn in het pak, een af wisselend repertoire. Als ze de mist ingaan, is dat in ieder geval met vlag en wimpel." Dit heeft Knokke-presentator Jan Theys dezer dagen gezegd. Hij doel de hiermee op de Nederlandse Knok- kepioeg. Maar niets let ons deze uit spraak op dè Nederlander van toe passing te achten. En lees dan da volgende erbij: „Waarom herken je Nederlanders, zodra ze op het tv-)scherm en voor een microfoon verschijnen, haast al tijd onmiddellijk aande moeizame manier, waarop zij veel bedoelen en weinig zeggen?" Dit vraagt een tv- criticus van een, zeer serieus, lande lijk avondblad zich af. Hij vervolgt met deze conclusie! „Wij bedoelen dus maar, de zaak ligt eigenlijk zo, dat wij dus een natia zijn die eigenlijk onmondig is". Wanneer u nu beide uitspraken over ons volkje combineet, om zo te zeggen, in één adem doorleest, komt u dan niet een bepaald type voor ogen, bepaald een typisch Neder lands type? Luns b.v.? De showbusiness levert dagelijks roerend nieuws Zoals het bericht dat Heintje, u weet wel: Heintje Simons uit Kerkrade, waarschijnlijk een hoofdrol krijgt in een Oostenrijkss film. Dan gaat Heintje zingen en spe len in het zanglustige Wenen. Wordt hij vast een Wiener(s)enger- knabe. De onderhandelingen over het film contract hoopt men binnen twee we ken te hebben afgerond. Uiteraard, spoed is geboden, want het kan met Heintjes stem elk ogenblik gebeurd zijn. Naar verluidt, heeft de betrokken filmmaatschappij ook al een filmtite\ uitgedacht die, vertaald, zal luider^ „De kost gaat vóór de baard". M. H. Damme, lid van de raad van bestuur van de V.M.F., werd deze week gevraagd hoe hij dacht over de fusie (met Wilton-Fijenoord). Hij zei: „Kunt u zich nog herinneren hoe u de eerste keer met een meisje in contact kwam Dan greep ja haar zo bij de hand en dan voelde je iets van warmte. Zo ongeveer gaat het ook met een fusie. Je merkt dat je elkaar aardig vindt". Wilton, gevraagd naar commentaar hierop: „Fijen (h)oorrrrrrrr!" „Het oude Jeruzalem is een porse leinkast. Er zou moeten worden voor komen dat er nog ooit gevochten wordt". (Mr H J. Reinink in zijn hoedanigheid van commissaris-gene raal voor cultuurmonumenten in Is raël hij is o.a. ook voorzitter van de N.T.S.-programmaraad). Meer nog dan het oude Jeruzalem is een mensenleven een porseleinkast. Mevrouw H. Reinierse, arts en echtgenote van een zendingsarts, wel ke laatste momenteel in Biafra werkt: „De mensen in Biafra bloei den helemaal op toen ze hoorden dat we (in Nederland) de wapenleveran ties hadden stopgezet". Nu heeft de Belgische regering ook besloten alle wapenleveranties naar Nigeria een halt toe te roepen. Alleen ben ik bang, dat de mensen in Biafra nu niet eens meer de kracht hebben om op te bloeien. Ze krijgen ei trouwens geei, con- servenbiikje méér mee. MERIJN. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De Eindhovense politie zoekt getuigen van een aan rijding in de Fioralaan, waarbij de vierjarige Marinus Matheeuwsen zo ernstig werd gewond, dat hij in het ziekenhuis overleed. Het ongeluk gebeurde dinsdag avond rond zeven uur, toen het kind tussen geparkeerde auto's door de weg opliep en gegrepen werd door de auto van de heer S. S. uit Bever wijk. De man bracht het gewonde kind ijlings met zijn auto naar het St.-Jo- zefziekenhuis, waar de kleine in de nacht van dinsdag op woensdag stierf. Eventuele getuigen kunnen zich telefonisch me'den bij de verkeers dienst van de Eindhovense politie, tel. 040-69888.

de Stem | 1968 | | pagina 9