i België wèl concurrent van Nederland bij industrieën-werving Oranje-teams voor Mexico bekend I brabantse kamers van koophandel Bevredigende lonen in Zeeuwse visserij Weer geen nieuws uit Parijs in philipshal Eindhoven ontvangt drieduizend Jehova's Opnieuw vliegtuig gekaapt 69,- rE»!l09- Even uitblazen mevrouw Spreeuwen bedreigen morellen Hang een pook bij uw kassa Limburgs meisje verdwenen Stormvogel terecht Vier ex-profs naar Overmaas papier voor uw ^-pen Grand Prix in Sint-Anthonis ff PROTESTEREN BIJ MINISTER DE BLOCK: Gemeentebestuur Hulst op bezoek in Antwerpen TIEN KILO AAN AAN DE HAAK Op tweede dag Vierdaagse 442 uitvallers Franse premier belooft economische expansie UITSLAGEN RONDE VAN ULVENHOUT Sterk veld in Grote Prijs van Den Haag Tom Okker naar Forest Hills in van f 1.75) IJ icon van f2.35) J Brief PAPIEREN PYJAMA'S EN PRUIKEN VREDESOVERLEG: Piloten Offensief DOOP MEDEWERKING Zundertse baby Waterpoloteam DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Het provinciaal bureau van de Kamers van Koop handel en Fabrieken in Noord-Brabant heeft bij minister De Block van Economische Zaken geprotesteerd tegen de stelling van de Stich ting van de Arbeid, dat het Belgische vestigingsbeleid ten aanzien van buitenlandse ondernemingen niet veel beter dan het Nederlandse zou zijn. In de brief aan de minister dringen de Brabantse kamers erop aan om spoedig maatregelen te nemen die het reeds beduidend verstoorde evenwicht" tussen de faciliteiten die In België en Nederland geboden worden, te herstellen. Zoals bekend, heeft de Stichting van de Arbeid on langs een rapport over de zaak uit gebracht. Het voornaamste bezwaar van de Brabantse kamers tegen het rapport van de stichting is dat de hoofdcon clusie niet door het feitenmateriaal ln het rapport wordt gedekt. Die hoofdconclusie luidde: „Het vesti gingsbeleid in Nederland ver toont in vergelijking tot België po- «itieve en negatieve verschilpunten. Deze verschillen zijn echter niet zo danig, dat sprake kan zijn van een verontrustende situatie." Volgens de Brabantse kamers valt het oordeel voor Nederland vrijwel over de gehele lijn ongunstig uit. In de brief wordt aan de hand van het rapport gegwezen op de volgende punten De Belgische regeling biedt meer faciliteiten dan de Nederlandse; het verschil beloopt ruim tien procent van de totale investeringen; met na me is de prijs per vierkante meter industrieterrein in België aanmerke lijk lager. Zowel wat betreft de inkomsten belasting, de vermogensbelasting en de vennootschapsbelasting is de si tuatie in België gunstiger. De dienstverlening is in Belgie beduidend soepeler. De Belgische arbeidsmarkt is rui mer dan de Nederlandse. Het lagere Nederlandse loonni veau heeft vroeger buitenlandse be drijven aangetrokken, maar dat voor deel is er niet meer. Wanneer het stichtingsrapport stelt dat de mentaliteitsverschilen niet exact te ontleden zijn, levert de schets op dit, punt zeker niet uit sluitend positieve punten voor Ne derland op. De hoofdconclusie van de stichting is volgens de Brabantse kamers dan ook veel te optimistisch. Zij dringen er daarom bij de bewindsman op aan om de maatregelen die de stich ting aanbeveelt, op korte termijn in te voeren. Met het oog op dé voortzetting van de industrialisatie en het op peil hou den van de werkgelegenheid is de zaak voor Noord-Brabant van bijzon der belang, schrijven de kamers. „Immers meer dan elders in bns land kan (Noord-IBc'gië als alterna tief geiden voor vestiging in Noord- Brabant. Zulks geldt zelfs voor die delen van de provincie, waarvoor door uwe excellentie en zijn ambts voorgangers stimuleringsmaatregelen van toepassing zijn verklaard." De concurrenite van België klemt te meer, aldus de kamers, omdat voor ondernemers die in Noord-Brabant gevestigd zijn, de stichting van een nevenvestiging in noordelijk België zeer goed te realiseren is. De prak tijk wijst het uit, waarschuwen de kamers. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebestuur van Hulst brengt vandaag een oriën- tatiebezoek aan de stad Antwerpen. Schepen L. Delwaide zal het gezel schap ontvangen voor een gesprek over de ontwikkelingen in en rond Antwerpen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer J. Verlaek uit Breda heeft tijdens een vaartocht op de Oosterschelde een pijlstaartrog van ruim 10 kilo aan de haak geslagen. Een unicum, volgens mensen die het weten kunnen. De Bredanaar ving de pijistaart- rog aan boord van het sport vissersvaartuig „Hoop" van eige naar J. J. v. d. Plasse uit Goes. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het is in de vis serij noodzakelijk, dat hoge besom mingen worden bereikt, omdat grote investeringen moeten worden ge daan in schepen, motoren en inrich tingen, teneinde aan de technische ontwikkelingen het hoofd-te-kunnen bieden. Dat wordt opgemerkt in het jaar verslag van de Vereniging tot Bevor dering der Zeeuwse Visserijbelangen, die zaterdag 27 juli in Middelburg de algemene jaarvergadering houdt. Paco Rabanne, de Bask met grote snor, die architect was, maar zich op de mode wierp en de eerst revo lutionaire plastic sieraden ging ma ken, daarna kleren van plastic, leer en metaal, heeft nieuwe dingen be dacht. De „pacojama" is zijn papieren pyjama voor de reiziger die de zijne heeft vergeten. Hij maakt ze exclu sief voor de Hiltonhotels. Men kan ze een of twee keer wasse i en strij ken, maar evengoed meteen na ge bruik in de prullenmand gooien. De prijs is erop berekend. Minder goedkoop (van 1000 tot 3000 gulden) zijn de gebreide man tels van bont. Maar het is ook een heel karwei de vellen eerst in reep jes te snijden, dan aan elkaar te zetten tot lange draden en er ver volgens op pennen als lepelstelen een kledingstuk van te breien. Behalve mantels maakt hij er ook vesten en pullovers voor dames en heren van. Discipline kent geen pardon voor ae Franse militairen. Al willen ze nog zo graag de haren laten groeien, het reglement zegt, dat ze kort ge knipt moeten zijn. En hierdoor ra ken ze bij de meisjes uit de gratie. De eersten die dat duidelijk voelden, waren de mariniers. Na een lange reis in de thuishaven aankomend, kwamen ze van een koude kermis thuis. Dit bracht de Parijse kapper Due Traineau op het idee „pruiken voor verlofgangers" te maken, in al le mogelijke kleuren, van nylon of nan echt haar, en op het hoofd van de klant te knippen in de gewenste lengte. Voortaan kunnen de Jantjes zonder complex passagieren en Jan Soldaat volgt het voorbeeld vol vreugde. De modieuze damespruik is zo ge makkelijk als je haar slecht zit. Maar Wat doe je als het haar van de pruik slecht zit? Dat komt namelijk regel matig voor, een pruik wil ook onder houden worden. Dan ga je naar coif- 'eur Jacques Dessange, want die heeft een sneciaie pruikenuermanent uit- ttvwden. Zijn eerste klant was Bri ritte Bardot die in haar nieuwste jihn pruiken draagt, op alle moge hjke manieren gekleurd en gekruld volgens het systeem „perma-sange' (permanent Dessange) Nana Mouskouri treedt altijd op met haar fameuze bril, ten gevolge waarvan er geen meisjes meer met oru-complexen bestaan. Integendeel, meisjes zonder bril schaffen er zich mJ\aan' ter verhoging van persoon- Plkheid en charme. Duidelijk gete kende monturen en grijs, blauw of marron getinte glazen zijn voorge schreven. Het bestuur meent overigens, dat de Zeeuwse vloot zich momenteel met anderen kan meten en dat de opvarenden in het algemeen een be vredigend loon naar werken genie ten. Voorts wordit opgemerkt, dat de tijd waarin het varen zonder meer „van vader op zoon" overling, voor bij is. Een belangrijke rol in de voor- zieniffg van deskundig personeel ver vult thans de visserijschool in Vlis- singen. In de kottervisserij zet zich de reeds eerder begonnen verandering van het patroon der vangsten door n.l. een uitbreiding van de visserij op de tong en een inkrimping van die op garnalen. Het bestuur meent, dat deze ont wikkeling zich nog verder zal voort zetten en dat er een moment zal ko men, dat ook Zeeuwse vissers zullen deelnemen aan de experimentele vis serij (op' grotere afstanden van de thuishavens) in het kader van de planning van het ministerie van Landbouw en Visserij. Door de afsluiting van de Greve- lingen in het kader van het Delta plan en door de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal, komen vele be drijven van mosselkwekers in het ge drang, zo wordt opgemerkt. In De Eendracht zitten de kwekers nu reeds op de „schopstoel", omdat op zegging van de pacht der percelen boven het hoofd hangt. Het bestuur van de Zevibel vindt het zeer te betreuren, dat de regering de betrokkenen tot nu toe voor wat betreft nieuwe perspectieven en een schaderegeling geheel in het onge wisse heeft gelaten. PARIJS/DANANG (AFP/Reuter) - Amerika en Noord-Vietnam zijn gis teren op de dertiende zitting van de onderhandelingen in Parijs niet ver der gekomen dan het uitwisselen van beschuldigingen. De Amerikaanse onderhandelings leider Averell Harriman betichtte Hanoi van verdraaiing van feiten en de geschiedenis en pogingen tot ver warring van de openbare mening om steun te winnen voor zijn standpunt. Xoean Thoey, de Noordvietnamese hoofdonderhandeiaar, was „lichtelijk ongesteld" en werd vervangen door kolonel Ha Van Lau, die de 14e ver jaardag van de ondertekening van het Geneefse akkoord voor Inaochx- na aangreep om een aanval te doen op de Amerikaanse interpretatie van het akkoord. Na afloop van het vier en een half uur durende gesprek zei Harriman: „Het was het langste gesprek dat wij tot nog toe gehad hebben, maar in die tijd is niets bereikt". In de theepauze gaven de Noord- vietnamezen de Amerikanen de na men van drie Amerikaanse piloten die Hanoi vrij zal laten. Door de Noordvietnamese woord voerder Ngoeyen Than Le werden zij geïdentificeerd als majoor James F. Low (43); majoor Fred N. Thoson (32) en kapitein Joe V. Carpenter (37). Het drietal zal volgens Le zeer binnenkort „misschien zelfs van daag" worden vrijgelaten. Intussen verwachten de Amerikaan se militaire leiders in Vietnam nog deze maand een derde offensief van dg Noordvietnamese troepen in het land. Dit zei gisteren de Amerikaanse minister van defensie Clark Clifford in Danang. „Sommige Noordvietnamese divi sies zijn ten noorden van de gedemi litariseerde zone teruggetrokken om opnieuw uitgerust te worden", aldus de minister. Het huis Fendi te Rome heeft de collectie voor de komende winter getoond. Op de foto een creatie van witte en grijze, tot visgraat verwerkte persianer. Opval'end is de pantalon met zeer wijde pij pen. KAPELLE Deze week komt op Zuid-Beveland de pluk van zure mo rellen op gang. De kers wordt voor al in h^t gebied Kapelle en omge ving geteeld. Zoete kersen zijn niet ineer te vinden in deze streek, maar morellen, die enkel geschikt zijn voor verwerking in de fabriek, des te meer. De laatste jaren is er steeds spra ke geweest van een zeer lage pro- duktie en het vorig jaar rekende men op veel bedrijven zelfs met een misoogst. Bij de veiling in Kapelle Biezelingen werden toen slechts 60 ton zure morellen aangevoerd. Dit jaar zal de aanvoer aanzien lijk groter kunnen worden, want vrij wel overal hangen er veel vruchten aan de struiken. De moeilijkheid voor de telers is echter dat de spreeuwen het hebben voorzien op te kersen, nog vóór ze helemaal rijp zijn. Overal zijn dan ook vogelver schrikkers geplaatst en dikwijls knalapparaten, maar zelfs dan zijn te vogels er nog moeilijk af te hou den. De komende week gaat de pluk van deze kersen haar hoogtepunt bereiken. Dan zullen ze massaal worden aangevoerd in Kapelte-Bie zelinge. Op de eerste velllngdag lag de prils van de goede kwaliteit iets bo ven f 1 per kg. Het vorig jaar werd tot f 2 per kg betaald. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Om half acht gistermorgen stapte een jonge man de winkel binnen van de 61-jarige mevrouw H. Tukker in de Gestelsestraat met het ver zoek een briefje van vijfentwin tig gulden te wisselen. Toen de vrouw zich bukte gooide de .nan haar een bijtende vloeistof (naar later bleek was dit ammoniak) in het gezicht en deed vervolgens een greep in haar kassa, die zij vrouw greep een pook, die zij speciaal voor dit soort gelegen heden altijd naast de kassa heeft hangen en ging er.de man mee te lijf. Die had van zo'n heftig verweer niet terug en ging op de vlucht. In de loop van de middag meldde de 24-jarige dader N B. zich vrijwillig bij de politie. De vrouw werd in de loop van de middag in het ziekenhuis be handeld. Daarbij bleek dat zij geen letsel had opgelopen. (Van onze correspnodent) HEERLEN De Nederlandse en Duitse politie zoeken naar het sinds 24 juni verdwenen 18-jarige meisje Agnes Storms uit Simpelveld. De po litie houdt ernstig rekening met de mogelijkheid van een misdrijf. Op 24 juni ging Agnes Storms naar haar werk in Heerlen, waar zij echter nooit is aangekomen. Haar verloof de bracht haar toen weg in de auto en zette haar voor de deur af. Zes dagen later kreg de getrouw de broer van Agnes Storms een prentbriefkaart uit het Duitse Lan- genselbold, waar Agnes Storms een aantal kennissen heeft wonen. Ook hier schijnt zij echter niet te zijn aangekomen. Een onderzoek van de Duitse po litie bleef tot nu toe zonder resul taat. De Simpelveldse politie is dan ook van mening dat het goed moge lijk Is dat Agnes Storms aan een kennis heeft gevraagd de kaart voor .haar in Langenselbold te posten. (Van onze horrespondent) EINDHOVEN Drieduizend Ge- .u'gen van Jehova uit Brabant, Zee land, Limburg en Rotterdam komen vandaag in de Eindhovense Jubi- ieumhal bijeen om daar tot en met zondag te congresseren. De getuigen, die in Nederland zestienduizend leden .ellen, zullen dit jaar nog congressen houden in Heerenveen, Den Haag en Hilversum. Zondag zijn ook niet-leden jn de Ju bileumhal welkom en men verwacht dat er zo'n vijfduizend mensen bijeen zuilen zijn. Behalve congresseren zullen de Je hova's rond Eindhoven door middel van huis-aanhuis-werk getuigenis van hun geloof geven dat geba seerd is op de bijbel. Vrijdagmorgen om half tien worden vijftig getuigen gedoopt in het sport Ion., senbaci. Op de Engelsbergen in Eindhoven is een tentenkamp gebouwd, waar 1164 congressisten zullen kamperen. Ruim duizend hebben gratis onder dak gevonden bij de Eindhovense be volking Bij de jubileumhal is een grote tent neergezet waar men kan eten. De congresgangers en de organi satoren zijn zeer te spreken over de medewerking die ze gekregen hebben van de gemeente en van de Philips. Het genootschap telt over de hele wereld ruim een miljoen leden. In augustus 1969 wordt te Neurenberg een Internationaal congres gehouden voor Jehova's uit Nederland, België en Duitssprekende landen. NIJMEGEN (ANP) Woensdag, op de tweede dag van de Vierdaagse van Nijmegen, hebben 442 wande laars de strijd gestaakt. Vandaag zul len, indien geen der wandelaars zich in de loop van de nacht bedenkt, 15.787 mensen aan hun tocht van de derde dag beginnen. WILHELMSHAVEN (ANP) Het Nederlandse jacht „Stormvogel" van Cornells Bruynzeel is terecht. Om streeks zes uur gisteravond werd de boot, die de leiding heeft in de Trans Atlantic Race, 200 mijl ten westen van de Orkneyeilanden door marine vliegtuigen waargenomen. Het radio contact met de „Stormvogel" was reeds vier dagen verbroken. MIAMI (Florida) (AP) Een straalvliegtuig van National Airli nes Is gisteren boven Texas loor een gewapende man gedwongen uit te wijken naar Cuba. Het toestel had 64 personen aan boord. Toen de pi loot de man, die was gewapend met een handgranaat en een pistool, er van had overtuigd dat hij niet vol doende brandstof aan boord had, maakte hij een landing op het vliegveld van New Orleans om kero sine in te nemen. Het vliegtuig is geland op het vliegveld José Martini bij Havana. De kaper was als eerste uit het toestel en liep monter met leden van de veiligheidspolitie weg, zo heeft AP- correspondent Fenton Wheeler van uit Havana gemeld. Kort daarop werd een der Inzit tenden van het vliegtuig een pas sagier of een bemanningslid met een brancard uit het vliegtuig weg gehaald en met een ziekenauto van het Rode Kruis weggevoerd. Het ls niet bekend wat de man of vrouw mankeerde. De zieke was niet be wusteloos. Door dit incident is de terugreis naar de V.S. vertraagd. Het is niet bekend wanneer de thuisreis zal wor den aangevangen. Na de kaper verliet de bemanning het vliegtuig waarna de 57 passa giers volgden. PARIJS (AP) Premier Maurice Couve de Murville heeft zijn nieuwe regering ten doel gesteld een pro gramma van verhoogde economische expansie prioriteit te verlenen als de beste manier om de gevolgen te over winnen van de sociale crisis ln mei en juni. In zijn eerste rede voor het door de Gaullisten beheerste nieuwe par lement liet Couve de Murville uitko men, dat de regering er niet aan denkt de frank direct te devalueren als middel om de Franse concurren tiepositie op de internationale mark ten te herstellen. De sleutel tot het herstel van Frank rijk een proces dat 18 maanden in beslag zou nemen was „dynamiek en expansie", aldus de premier, die daaraan toevoegde, dat zijn regering een programma ter stimulering van investeringen zou opstellen. De nieuwe premier kondigde even eens een reeks hervormingen aan in het kader van De Gaulle's lievelings idee, de „participation" in de indus trie. „De beginselen van de medezeg genschap moeten bij wet worden vastgelegd", verklaarde Couve de Murville. Wat die medezeggenschap zal Inhouden kwam er ook ditmaal niet uit. Couve de Murville liet doorscheme ren, dat de regering overweegt later ln het jaar een referendum te houden over een grondwetswijziging. ROTTERDAM (ANP) Vier ge wezen semi-profs zu len in het ko mende seizoen voor de Rotterdamse eerste klasse amateurclub Overmaas gaan spelen. Het zijn oud-initernational Reinier Kreyermaat, die bij Feijenoord tri omfen vierde en het afgelopen sei zoen onder contract -lond bij Xerxes, alsmede Paulus (Cambuur), Freriks (DFC en DWS) en Van Beek (For- tuna Vlaardingen). In het boeiende verhaal, dat uw ver slaggever, de heer F. van Mourik, schreef over de ontvoerde Zundertse baby, komt de naam „Moederheil" voor in een context, die misverstand zou kunnen wekken. Er staat: „Ze (de men sen in Moederheil) zouden haar eerst verteld hebben, dat het kind dood was. maar later zou ze er achter gekomen zijn, dat het kind bij religieuzen in Brussel was". Ik mag de nadruk leg gen op de absolute onmogelijkheid van dit verhaal. In Moederheil staat de (soms harde) waarheid voorop en wordt niet „eerst" dit en „later" iets anders verteld. Overigens ben ik van mening dat .Moederheil" in heel de Baronie een dermate degelijke naam heeft, dat voor alle lezers van uw dagblad de mate, waarin de ontvoerster fantaseerde, dui delijk is. BREDA Henri Kerckhoffs, directeur „Moederheil* DEN HAAG (ANP) Na een be spreking met een bestuursdelegatie van de boksbond heeft het NOC-be- stuur besloten om de boksers Rudi Lubbers en Henko Baars aan te wij zen om deel te nemen aan de Olym pische Zomerspelen te Mexico. Tot chef d'éouipe is aangewezen de heer J. Hofman. SINT-ANTHONIS (A.N.P.) Aan de Nederlandse Grand-Prixmotor- cross 500 cc, die zondag 28 juli in Sint-Anthonis zal plaatsvinden, ne men 36 rijders deel, die acht landen vertegenwoordigen. Het is de tien de wedstrijd in de competitie van het wereldkampioenschap motocross der halve liters. De deelnemende rij ders komen uit: Zweden, Wesl-Duits- land, Oost-Duitsland, Engeland, Rus land, Tsjecho-Slowakije, België en Nederland. Het is zo goed als zeker dat de tweevoudige wereldkampioen Paul Friedrichs en Heinz Poppen, beiden uit Oost-Duitsland, acte de présence zullen geven. Bijzonder sterk is de Zweedse deputatie met Ake Jonsson, Jan Johanson, Bengt Aberg, Christ Hammargren. De Zweedse ingenieur Jonsson voert momenteel met 29 punten de ranglijst aan in de strijd om de wereldtitel. De Belgen Teeu- wissen, Baeten, Vermeeren, De Cos- ter en Slechten worden als serieuze gegadigden beschouwd voor de eind zege in Sint-Anthonis. Het Neder landse contingent bestaat uit Pierre Karsmakers, Frans Sigmans, Gerrit Wolsink, Ton van Heugten, Stef van der Sluis, Wiebe Ploetz, Jo Lammers, Jan Keizer, Harry Driessen, Henk Knuiman en Frits Selling. Er wordt met name rekening gehouden met Frans Sigmans, die reeds tweemaal in Sint-Anthonis zegevierde. Hij heeft voldoende capaciteiten om de aller beste buitenlanders op gelijk niveau te beconcurreren. De wedstrijd gaat volgens F.i.M -reglement over twee manches van 40 minuten in twee ron den. Profs: 1 O. Karstens, 120 km in 3.01.15, 2 R. Wagtmans, 3 L. Duyn- dam, 4 C. Schuuring, 5 J. Harings, 6 P. Post, 7 G. Vianen, 8 J. Brouwer, 9 G. Koel, 10 W. Planekaart, 11 J. van der Horst, 12 J. van Seggelen, 13 H. Stevens, 15 M Breure, 16 G. van Coningsloo, 17 R. Paul, 18 D. Kosten, 19 C. Zoontjens, 20 R. van Ginneken. Amateurs: 1 B. Breur, N.-Tonge, 100 km in 2.25.36, 2 S. v. d. Bur\. Ber- kel, 3 J. Serpenti, Beverwijk, 4 M. Bertou, Den Haag, 5 W. Prinsen, Hank, 6 T. Barten, Klundert, 7 C. Willemse, Hooge-Zwaluwe, 8 B. So- laro, Den Bsch, 9 R. Liebrechts, Vlaardingen, 10 L. Embregts, Stam persgat, 11 M. van de Klooster, Rot terdam, 12 W. Tielemans, Prinsen beek, 13 P. Legierse, Den Bommel, 14 W. van Steenis, Breda, 15 P. Franken, Oosterhout, 16 G. Minne- boo, Rotterdam, 17 W. Liebregts, Vlaardingen, 18 R. Cornelisse, Am sterdam, 19 M. Gerrits, Oploo, 20 Bravenboer, Rotterdam. Nieuwelingen: 1 R. Bakker, Haar lem, 50 kilometer in 1.18.23, 2 J. Cooremans, Breda, 3 C. Priem, Sint Kruis, 4 J. Huypers, Heerle, 5 R. Rijs- sen, Eindhoven, 6 F. van de Goes, Rotterdam, 7 J. Schelling, 's-Graven- deel, 8 M. Remijn, Kwadendamme, 9 P, Remijn, Goes, 10 H. van Groezen, Made,, 11 J. Maas, Wouwsche Plan tage, 12 J. Breur, Schiedam, 13 T. Da- men, Ulvenhout, 14 F. Koreman, Honselersdijk, 15 P. de Jong, Tilburg. Adsplranteb: 1 J. Leyten, Chaam, 25 km in 43.18, 2 M. Dohmen, Born, 3 C. van Bragt, Lage-Zwaluwe, 4 R. Beusekamp, Hendrik I. Ambacht, 5 J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer, 6 J. Hellemons, Halsteren, 7 R. Aver- steeg, Rotterdam, 8 W. Willems, Munster-Geleen, 9 A. Dekker, Uden- hout, 10 V. Janse, Eindhoven. Dames: 1 K. Hage (St.-Maartens- dijk) 25 km in 46.07,2; 2 G. Smul ders (Gerwen); 3 J. Jonker (Game ren); 4 C. Goeminne (België); 5 R. Heemskerk (Oude Ade). Ten aanzien van de verzorging zal nog nader overleg plaatsvinden. Rudi Lubbers zal uitkomen in het zwaar gewicht en Henko Baars in het zwaarwelter. Het NOC-bestuur heeft verder de voordracht van de kanobond aan vaard. Naar Mexico zullen worden uitgezonden de heren Paul Hoekstra (kl), Anton Geurts-Paul Hoekstra (k 2), Anton Geurts, Jan Wittenberg, Paul Bunschoten en Ab Muussen (k4). Algemene reserve Jan Ver- Dames: Mieke Jaapies (kl) en Mie- ke Jaapies - Thea Bergers-Duif (k2). Chef d'équipe is de heer C. Molman. Coach de heer K. Muys. Voorts zijn de heren H. C. W. Schnitger en P. J. M. Bromberg der Koninklijke Nederlandse Hockeybond aangewezen als respectievelijk chef d'équipe en coach van de hockey- ploeg. De volgende équipes zullen wor den ingeschreven voor de zeilwed strijden in Acapulco: Flying Dutch- manklasse: Ben Verhagen en Nico da Jong met het jacht Daisy. Drakenklasse: Cor Groot, J. Bol en P. de Zwart met het jacht White Ju- wel. Finnklasse: H. B. Binkhorst. Reserves: F. H. A. Beek, F. H. Im- hoff en S. W. Korver. Chef d'équipe: S. G. Rodenhuis jr. Deze aanwijzing geschiedt onder het voorbehoud dat de huidige vorm gehandhaafd blijft. De KNZB heeft de namen bekend- fgemaakt van de elf spelers, die Ne derland zullen vertegenwoordigen bij het Olympische waterpolotoernooi in Mexico. Het zijn (met tussen haak jes de leeftijden): Feike de Vries (Neptunus Amersfoort) (25); Evert Kroon (De Robben) (21); Fred van Dorp (AZPC) (29); Hans Hoogveld (Neptunus Amersfoort) (21); Nico van der Voet (ZIAN) (24); Ad Mool- huyzen (Nept. Arnhem) (25); Lou Geutjes (Nept. Arnhem) (24); André Hermsen (De Robben) (26); Bart Bongers (ESCA) (21); Hans Parrel Meeuwen) (27). Van deze ploeg heb- (ZIAN) (23); Hans Wouda (De ben aanvoerder Fred van Dorp en Nico van der Voet Olympische erva ring. Van Dorp was gekozen voor de Nederlandse Olympische ploeg van 1956 en kwam uit op de Spelen van 1960 en '64. Nico van der Voet speel de voor het eerst mee in Tokio. DEN HAAG Voor de internatio nale ren om de Grote Prijs van Den Haag, die zondag 21 juli op de ren baan Duindigt wordt gehouden, zijn voor 25 volbloeds de inschrijvingen gehandhaafd. Tot de negen Duitse volbloeds die staan ingeschreven behoren Seelöwe en Ancille, die resp. in 1967 en '68 de internationale Fegentri-ren op Duindigt wonnen. De eerste prijs in deze ren bedraagt 6.000. De afstand is 2500 meter. Het kampioenschap van Duindigt is thans definitief vastgesteld op zondag 25 augustus. Het prijzenbe- drag in deze 2100 meter lange inter nationale draverij is met 5.000 ver hoogd en gebracht op een totaal van 50.000. De winnaar ontvangt 27.500. DEN HAAG (ANP) Het bestnur van de KNLTB heeft besloten Tom Okker af te vaardigen naar de open \merikaanse tenniskampioenschap pen, die van 29 augustus t/m 8 sep tember a.s. in Forest Hills worden gehouden. In deze periode vallen de landen- wedstrijden Nederland-België (31 augustus en 1 september in Breda) en Duitsland-Nederland (op 7/8 sep tember), waarvoor Okker zich vol. gens afsoraak beschikbaar had moe ten houden. De tennisbond heeft hem van deze verplichting ontheven.

de Stem | 1968 | | pagina 5