FOLKLORISTISCHE DAGEN IN MIDDELBURG WÉÉR GERED ZON MENS TIJ KON GEEN VOORZIEN Heel 2 mee: „i het is Veel belangstelling voor kunstmarkt te Goes OP 25 JULI EN 15 AUGUSTUS Saeftinge-kenner F. van der Zande LUCKY LUKE: DE NAIJVER HULST BRESKENS MIDDELBURG VLISSINGEN Twee arrestaties te Middelburg K. A. Saman uit Rilland-Bath won prijs in Bern ZUID-BEVELAND GOES Beroepingswerk De prijzen Kunstmarktdagen Dagblad De Stern Zilveren bruidspaar Prijsschieting Eervol ontslag voor pastoor H. Snel Flinke deelname Programma Gezondheidsdienst in raad Kruiningen A. de Koning won visconcours W. M. Wiemer verlaat Zeeuwse Stichting voor Revalidatie Hoogwater wat tn waar? VANDAAG MORGEN Containerdiensten naar Bazel gecoördineerd Meei nieuws uit stad en streek op pag, 3-5 Aai DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JULI 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „Vindt jij het mooi", fluis tert een klem jochie met een stem metje vol eerbied in het oor van een even klein meisje. Zij knikt instem mend. Ze blijven vol bewondering staren naar de zwarte handen met zwarte houtskool, die een blonde por trettekenaar toebehoren. Zijn onder werp is vrij gewillig. Het is een baby Het blijft in het midden waar die kinderen nu de meeste aandacht voor hadden, de lekkere zwarte handen van de kunstenaar, zijn teken prestaties, of het kindje in de wagen- Simpele, maar boeiende tafereel tjes genoeg op het intieme kunst- marktpleir.tje van het voormalige weeshuis aan de Singelstraat in Goes De zon, die gisteren dan toch maar weer heeft geschenen, verhoogde de sfeer op deze eerste doordeweekse kunstmarktdag. Het was er genoeg lijk slenteren langs de stands met sieraden en antiek, met kannetjes en kruiken van pottenbakker Volkert van Willigen en werken van jong te ken- en schilderstalent als Peter van Beveren uit 's-Gravenpolder. Verder hangt, ligt en staat ook te ken- en schilderwerk ten toon van mejuffrouw Bielen, Peter Rosier en Piet Broos. Behalve antiek en zelfgemaakte sieraden zijn er ook dan o.a. ook nog de „hout- en doekloestanden'' van de experimentele groep Recon. Deze groep wordt gevormd door drie Goe- se jeugdigen: Henny van Neerwijk. Ben Kegge en Hans Milhous. Overigens was portrettekenaar W. Knuist uit Goes, de man die nogal wat belangstelling trok, niet de enige die gisteren op de kunstmarkt crea tief bezig was. Scholieren van lagere scholen uit Goes deden hetzelfde. De Goese Middenstand Centrale organiseerde voor deze kinderen een tekenwedstrijd. Bij leden van „Palet" beruste de leiding. Twintig jongens en meisjes namen aan de wedstrijd deel. Ze mochten tekenen over één van de drie vastgestelde onderwer pen: „storm op zee", „verkeersdruk te" of „de groene zone". Er waren zowel schoolprijzen als prijzen voor de beste individuele amateur-kunstenaar te winnen. In de afdeling scholen werd de le prijs gewonnen door de Caspar Ber- seschooL Nummer 2 werd de prinses Ireneschool en nummer 3 de Chris telijke nationale school aan de West- wal. De uitslag in de groep individuelen Is: 1 Martien Wsstbeke; 2 Theo Noordhoek; 3 Jan v Doorn; 4 Fr. Goud; 5 Leo van As, 6 Peter Moer dijk. De werkstukken die tijdens de te kenwedstrijd zijn gemaakt worden tot en met 3 augustus geëxposeerd in een van de tentoonstellingszalen van het voormalig weeshuis. De kunstmarkt wordt tot en met 3 augustus van 's morgens 10 tot des middag 5 uur gehouden. Tevens is er dagelijks, behalve 's zondags van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur in het oude weeshuisgebouw zelf een expo sitie te bekijken van stads- en dorps gezichten op Noord- en Zuid-Beve land. Dagblad voer Zealand KANTOREN: Steensheat 14. Hulst, fel 01140-2377. Klokstraat I. Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. AA. de long inspecteur) dreitnerstraat II, lerneuzen tel. 01150-4281. Th. de öakket, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel 01150-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst. rei. 01140-3168. AA. Boeiers, Nieuwsttaat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. Menu, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman. Klokstraat I, Goes, tel 01100-8030. J. Hüsken. Breitnerstiast 81 Terneuzen tel 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. Oil40--2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4 Middel burg, tel. 01180 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Van onze correspondent) De heer en mevrouw J. van den Bulck-Huige te Hulst vierden hun zilveren huwelijksfeest. De heer van den Bulck is o.a. onder-voorziltei van de fanfare „Weldoen door Ver maak" te Clinge, voorzitter van het feestcomité te Kapellebrug en voor zitter van de Hengelvereniging „De Weel" te St.-Jansteen. De receptie die werd gehouden in hotel van Oosterom te Hulst, werd zeer druk bezocht. De fanfare „Wel doen door Vermaak" bracht de ju bilarissen een serenade en voorzitter Fr. Blommaert sprak het bruidspaar toe. Zij mochten ook vele bloemstuk ken in ontvangst nemen. (Van onze correspondent) In café P. Leeraert-Nijs werd een grote prijsschieting gehouden op twee liggende wippen. Er namen 55 schut ters aan deel. De uitslag luidt als volgt: WIP 1: De hoogvogel werd ge schoten door V. de Vos te Hulst; de eerste zijvogel werd geschoten door V. de Vos uit Hulst; de tweede zij vogel werd geschoten door J. van Helsland te Hulst. WIP 2: De hoogvogel werd gescho ten door J. Bogaert te Clinge; de eerste zijvogel werd geschoten door A. Mahu te Lamswaarde; de tweede zijvogel werd geschoten door A. de Wit te Hulst. De meeste kleine vogels, 7 stuks, werden geschoten door Aug. de Blieck te Hulst. Zaterdag 20 juli a.s. wordt een grote vakantieschieting gehouden. Aanvang te 3 uur. Collecte De Rode Kruiscollecte heeft in Breskens 801,90 gulden op gebracht. Schoondijke Botsing Blikschade was het ge volg van een botsing tussen een Duitse auto en een auto bestuurd door S. uit Schoondijke. De rijkspo litie onderwierp S. aan de bloed proef, wegens verdenking van rij den onder invloed. (Van een onzer verslaggevers) De bisschop van Breda heeft op diens verzoek aan de zeereerwaarde heer H. H. Snel met ingang van 11 september op eervolle wijze ontslag verleend als pastoor van de parochie van de H. Petrus en Paulus te Mid delburg. Tot zijn opvolger is be noemd J. K. P. Hendrikse, aalmoeze nier van het Instituut voor de Jeugdzorg in Breda. Westkapelle Kinderbal De VW organiseerde een geslaagd kinderbal in het vereni gingsgebouw „Westkapelle Herrijst". Onder leiding van de heer A. Hui- bregtse waren ze enkele uren bezig met spelletjes en dansliedjes. De heer J. Theune zorgde voor de mu ziek en voor de beste prestatie was er een prijs, die werd uitgereikt door de secretaris van de VW. Ringrijderij Dertig ruiters kwa men op de markt van Westkapelle aan de start voor de jaarlijkse ring rijderij van de VW. Er werden twintig vaarten gereden: tien vóór en tien na de pauze. De beste drie ringrijders waren; E. Hooterman uit Koudekerke, M. Goedhart uit Grijps- kerke (beiden twintig ringen) en A. Reijnmerse uit Koudekerke (negen tien ringen). De heer H. van IJzeren won voor de tweede keer de wissel beker voor de meeste volgringen na de pauze. De burgemeester reikte de prijzen uit aan de winnaars. De VW- secretaris gaf voor elke 25e ring eveneens een prijs. Phllateiica De plaatselijke afde ling van de internationale vereniging „Philatelica" houdt op donderdag 18 juli de maandelijkse bijeenkomst in de kantine van het stadhuis. De ver gadering begint om kwart over 8. Tijdens daze bijeenkomst wordt ter gelegenheid van de kermis een gro te kermisverloting gehouden met waardevolle filatelistische prijzen. (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Ieder jaar opnieuw gaan de folkloristische dagen in Middelburg over het scherp van het mes. Het wordt steeds moeilijker om de eindjes aan elkaar te knopen. Maar ieder jaar opnieuw haalt de folkloris tische commissie de moeilijke sprong over de sloot. Ze zullen er ook dit jaar, op 25 juli en op 15 augustus, ringrij dersfeesten in de Zeeuwse hoofdstad gehouden worden. Met hulp van subsidies van bedrijfsleven, de midden stand, de gemeente, verschillende verenigingen en een belang rijke gift van anonieme zijde, is een sluitende begroting voor deze typisch Zeeuwse evenementen opgesteld. Ook dit jaar rees weer de vraag of de reclame niet tot het evenement moest worden toegelaten, maar de folkloristische commissie vond una niem dat de verschijning van een re- elamekaravaan in de evenementen de zaak een draai zou geven die men niet wenst. De vrees dat er niet voldoende deelname zou zijn, is ook niet be waarheid. Er verschijnen tien sjezen aan de start en niet mindei dan 21 Walcherse ringrijders zullen, hoog te paard gezeten, de ring trachten te steken. Aan en bij het Molenwater in Middelburg is een parcours uitgezet voor de ringrijders die in sjezen voor rijden en achter de Lutherse kerk vertonen de rijders te paard hun kun nen. Het publiek heeft gratis toegang tot het gebeuren, maar er zal door meisjes in Walchers kostuum heel druk met de verkoop van speldjes worden gewerkt. De opbrengst van de speldjesverkoop vormt namelijk één van de belangrijkste begrotings posten. De ringrijders kunnen ver schillende prijzen behalen. Er zijn geldprijzen voor de verslering van de sjezen, terwijl degene die het groot ste aantal ringen steekt, de beker, die de gemeente Middelburg heeft uit geloofd, zijn eigendom kan noemen. Er zijn nog andere bekers beschik baar, bijvoorbeeld voor de drager van het mooiste kostuum en voor het fraaist opgemaakte paard. Voor dè organisatie van een en an der tekenen de vereniging „Handels belangen", -V.V.V.-Middelburg, de stichting Nieuw-Walcheren en de Zeeuwse ringrijdersvereniging. De laatste neemt het technische gedeelte voor haar rekening. De ringrijdersfeestén beginnen op 25 juli om tien uur 's morgens. Er wordt tot twaalf uur gereden, waar na (om één uur) een optocht begint, waarbij het muziekgezelschap „Een dracht maakt macht" uit Serooskerke voorop zal marcheren, gevolgd door alle deelnemers aan de ringrijderij. De route voert langs de Herengracht, de Seisdam, Achter de Houttuinen, Langeviele, Pottenmarkt naar de Grote Markt en vandaar naar de Nieuwe Brug, Groenmarkt, Balans, St.-Pieterstraat, Lange en Korte Delft, opnieuw naar de Grote Markt, Vandaar gaat het via de Lange en Korte Noordstraat weer naar het Mo lenwater. De middagevenementen duren tot ongeveer vijf uur. Wegwijzers zullen met de bezoekers gemakkelijk ma ken de banen te vinden. De Middelburgse ringrijderij wordt niet als klasse wedstrijd van de Z.R. V. aangemerkt Het is een folkloris tisch evenement, waaraan evenwel bekende Walcherse ringrijders, zoals het top-drietal uit Koudekerke en mannen als Maljaars en Vos deelne men. Marietje Minderhoud (15) uit Westkapelle, die vorig jaar hoge ogen gooide, is nu ook weer van de partij De bekende rijder Houterman even eens. Hierdoor wordt verzekerd dat de ringrijderijen te Middelburg niet de valueren tot een namaakvertoning. Er is al vaak over gedacht om de ringrijderijen, net als in het verle den, te houden op het Abdijplein, maar dat stuitte af op technische be zwaren KRUININGEN Burgemeester en wethouders zullen de raad maandag 22 juli een voorstel doen tot het aan gaan van een gemeenschappelijke re geling tot oprichting en instandhou ding van een gemeenschappelijke ge neeskundige- en gezondheidsdienst voor Zuid- en Noord-Beveland. Tevens komt een voorstel tot wijzi ging van de begroting voor 1968 aan de orde in verband met de bouw van een tweede openbare kleuter school. De bouwkosten voor de school worden geraamd op 265.500 gulden. In het plan zijn opgenomen twee speelwerklokalen, een leidsterskamer een hall, tevens garderobe, toiletten en een berging voor de leermiddelen. Verwacht wordt, dat in oktober een urgentieverklaring voor de bouw van het schooltje afkomt Krijgt de kleuterschool een nieuw onderdak, dan komt het huidige on derkomen, het lokaal van de éénklas- sige kleuterschool „Voorhoute", be- scrikbaar als handenarbeidlokaal voor de openb. lagere school. B. en w. merken in hun raadsvoorstel op, dat het lokaal tevens dienst zou kunnen doen als handenarbeidlokaal voor de openbare school voor mavo. Per augustus 1968 wordt dit vak voor deze school verplicht In het mavo- schoolgebouw Is geen ruimte voor het geven van handenarbeidlessen. Verder staat een tiental andere punten op de agenda. De raadsver gadering begint om 6 uur. Hoofdplaat Overplaatsing De opperwacht meester der rijkspolitie, de heer Bals is overgeplaatst naar Sassen- heim. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Te Middelburg is aangehouden de 21-jarige A. W., afkomstig uit Middelburg. Hij heeft in de nacht van zondag op maandag ingebroken in de rijwielbewaarplaats van de Nederlandse Spoorwegen en aldaar een bedrag van veertig gulden ontvreemd. Hij zal voor de officier van justitie te Middelburg worden voorgeleid. Tevens weid in Middelburg gear resteerd de uit Amsterdam afkom stige classificeerder C. K. Deze had in Middelburg een brommer te koop aangeboden, doch de transactie kon geen doorgang vinden, daar de nodige verzekeringspapieren ontbraken. De geïnteresseerde klant zag hedenmor gen de verkoper liggen slapen met de bewuste bromfiets bij zich aan de dijk bij hei Vlissingse Jaagpad. Hij waarschuwde de politie, die de man kort daarna arresteerde. Deze bleek de bromfiets tp Amersfoort te hebben gestolen. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH De heer K. A. Saman uit Rilland Bath heeft bij de 17e internationale beroepenwedstrij- den in Bern een zilveren medaille gewonnen in de afdeling schilderen. Aan deze wedstrijden namen 260 jonge vaklieden uit 14 verschillende landen deel. De Nederlandse deel nemers waren allen prijswinnaars van de nationale beroepenmanifes- tatie die in april in Utrecht is ge houden. (Van onze correspondent) De Eerste Goese Hengelsportver eniging heeft haar vijfde clubcon cours gehouden. De vangst was wel bijzonder slecht: in totaal werden 17 vissen gevangen met een totaalge wicht van 1230 gram; 49 ondermaatse vissen moesten worden teruggezet door de 92 deelnemers. De uitslg luidt: 1. A. de Koning 400 pnt; 2. A. Mijnsbergen 210 pnt 3. mevr. Slabbekoorn 205 pnt; 4. C Deurloo 180 pnt; 5. M. Tilroe 180 pnt; 6. J. Boone 165 pnt; 7. A. van de Bliek 160 pnt; 8. J. van de Loo 150 pnt; 9. D. Slabbekoorn 125 pnt' 10. A. Verburg 120 pnt. Het algemeen klassement wordt nog steeds aangevoerd door de heer J. Heijens, die nu 2525 punten ver- zmeid heeft. In verband met de zo mervakanties zal het eerstvolgende clubconcours pas op 7 en 9 septem ber a.s. worden gehouden. Kattendijke Raadsvergadering De raad zal zich tijdens die donderdag 18 3uli te houden vergadering bezighouden met de nieuwe uniforme bouwverorde ning. De vergadering begint om half 8 in het gemeentehuis te Wilhelmina dorp. Op de agenda staan verder o.a. voorstellen betreffende subsidieaan vragen, salaris- en verkeersmaatre gelen, de verkoop van bouwgrond en beplanting aan de Zuidweg. r;. f-G :v V WM (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur van de Zeeuwse Stichting voor Revalida- tie heeft aan de heer W. M. Wieme:, wegens het aanvaarden van een be. I trekking bij de Gemeenschappelijke I Medische Dienst eervol ontslag ver. I leend als directeur-arts van de stick ting. Tot directeur van de stichting benoemd mr. C. A. Erdman, secrete I ris van de Raad voor Revalidatie te Den Haag. De medische inbreng ij het revalidatie-advieswerk wordt nu verzorgd door dr. A. L. de Groot, oud-geneeslieer-ddrecteur van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Christ, geref. kerken: Beroepen te I Sneek: kand. J. vaat Dijkein te Bie- zelinge. Morgen, donderdag 18 juli; Hansweert; 9.02 en 21.13 uur; Terneuzen: 8.33 en 20.45 uur; Vlissingen: 8.01 en 20.17 uur; Wemeldinge: 9.25 en 21.44 uur. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland City 20 uur Ujt angst voor de schande 14 jaar GOES Weeshuis, Singelstraat: 10-12 en 14-11 uur Tentoonstelling Stads- en dorps gezichten. BRUIN IS SE Viering 500-jarig bestaan OOSTBURG Ledel 20 uur Sectie S, contra Goldfinger 14 jat: VLISSINGEN Alhambra 20 uur Jack the Ripper, 18 J. KLOOSTERZANDE Ré van Kruyssen 15 uur Schieting CLINGE L. de Vijlder 15 uur Schieting ANTWERPEN Rex: De schuld van da pil, 18 Jr.; 1), 12, 2, 6, 6. 8. 10 uur. Odeon: Ver van de dolle menige, IB Jr. 12, 2.30. 4.50, 7.10 en 9.30 uur. Pathé: De spookzoldar, 18 jr.; 12, 220, 4.50, 7.10 en 9.30 uur. Rubens: Geweld in Jericho, 18 jr.; U, 2, 4.30, 7, 9.30 uur. Ambassades: De vos zedenschets, 18 jt.| 12, 2, 4, 6, 8 en 10 uur. Savoy: Het wonder van de liefde, 18 Jr.; 12, 2.30, 4,50, 7.10 en 9.30 uur. Astrid: De jonge wi'.dan, 14 jr.: 10,121(1, 2.30, 4.50, 7.10 en 9.30 uur. Quellln: Het schatteneiland, a.l.; 2, i, 6, 8 en 10 uur. TURNHOUT Forum: Willy Penny, 18 Ir, - Palace: Cosa Nostra, 18 jr. ST. NIKLAAS Eden: Met duivelachtige groeten, 18 )r. Century: De vervloekte ranch, 14 jr. Palace: De wet van de sterkste, 18 jr. Scala: Een spion in de klem, 18 jr. GENT Japitole: Ring om je vinger, koord oo Je hals, 18 jr. Majestic: Gevaar diabolik, 18 jr, Plaza: De schatjes, 18 jr. Savoy: Monsieur, 18 jr. t 5? (Van een onzer verslaggevers) SAEFTINGE „Zo'n tij kon geen mens voorzien", is de stellige uit spraak van de Saeftinge-kenner en oud-adjudant van politie, de heer F. van der Zande uit Clinge. „In vijftig jaar tijds is het niet voorgekomen, dat het water in de maand juli zo hoog kwam als op die rampzalige donderdag". Schaapherders in dit on metelijke schorrengebled langs de Schelde en oude mensen, die hier al een leven 'aug wonen, bevestigen de mening van de politieman, die zelf hier al bijna 33 jaar opereert, als politieman en ais vogelkenner. De 35-jarige caféhouder R. van Waterschoot uit Nieuw-Namen en diens 11-jarige zoontje Jo, die bij de springvloed van jongstleden donder dag zijn omgekomen, waren niet de eerste slachtoffers van dit onbereken bare stukje Zeeland. In de jaren dat de heer Van der Zande hier werkt, zijn er bij zijn weten negen mensen in dit grensgebied tussen land en water omgekomen. Kort voor zijn komst ware-i zelfs enkele jagers (goe de bekenden van de Saeftinge) hieT uitgereden zonder ooit terug te ke ren. Het aantal mensen dat op het nippertje kon worden gered, is aan merkelijk groter. Ieder jaar trouwens pikken vissers mensen op, die zich te ver in de schorren hebben ge waagd en door het opkomende water werden verrast. Want bij laagtij ziet de Saeftinge er ongevaarlijk uit. „En de Saeftinge is eigenlijk ook niet zo gevaarlijk", aldus de heer Van der Zande, „als je maar zorgt dat je ruim voor hoogtij weer terug bent achter de dijk. De vreemdeling zal er ook meestal niet zo ver ingaan. Het is altijd nog zes kilometer diep en wegen zijn er niet Het zijn vooral mensen uit Antwerpen en omgeving, die je hier in de weekends kunt aantreffen. Je kunt er zwemmen en vissen en zo lang men zich maar niet te ver waagt, schuilt er weinig ge vaar. Maar regelmatig moet ik opge- schoten jongelui terugsturen, die me nen dat zij tuet verdrinken kunnen". In het oostelijke gedeelte van de Saeftinge, dat eigendom is van par ticulieren, staan enkele verweerde borden, die aangeven dat het betre den van het gebied verboden is. Merkwaardigerwijze vindt men der gelijke borden niet in het lager ge legen en dus gevaarlijker westelijke deel, dat staatsdomein ls. Officieel is 't altijd verboden om staatsdomein te betreden, maar er is zelfs geen bord te vinden dat er de vreemdeling opmerkzaam op maakt, dat mem staatsdomein betreedt Voor de waaghalzen is geen enkele waarschuwing voldoende. Vorig jaar stuurde de heer Van der Zande een groep Belgische padvinders de schor ren uit, maar de jongens stoorden zich daar niet aan. Tegen de avond werden ze, drijfnat en overstuur, op gepikt door een vissersboot. In april van dit jaar vond de heer Van der Zande drie mannen en drie vrouwen, die met hun kinderen een veilig heen komen hadden gezocht op de grote dam, die rijkswaterstaat heeft aange legd om het aanslibben te bevorde ren. Het was eveneens giertij. Het water stond toen 30 cm boven de dam. Op diezelfde plaats zijn vader en zoon Van Waterschoot vorige week verdronken. Toen echter stond het water twee meter boven de dam. Met nadruk verklaart de politie man: „Wie in dit geval spreekt van schuld, heeft geen verstand van dit gebied. En we moger. blij zijn, dat het die donderdagmorgen geen mooi weer is geweest, want dan zouden er wel vijfentwintig slachtoffers zijn geval len. Het overkomt zelfs oude herders, die hun leven in de Saeftinge ver slijten, dat zij zich toch nog door een gewone vloed laten verrassen en schapen verspelen in de branding. Men moet ook niet vergeten, dat door de deltawerken de vloed in de Wes- terschelde duidelijk in hoogte is toe genomen, De mensen zouden beter moeten beseffen, dat ze vooral met hun kinderen moeten oppassen, niet buiten de dammen te komen. Van Waterschoot is echter niet van de dam af geweest. Wat hem is over komen, had zelfs een kenner kunnen overkomen". Saeftinge-kenner F. van der Zande uit Clinge neemt meestal zijn klein zoon Frank mee op tocht. Een enkel verweerd bord waarschuwt de vreem deling, dat het betreden van de Saef tinge verboden is. UTERECHT. (ANP). De direc ties van de N.V. Nieuwe Rijnvaart Maatschappij te Amsterdam en de Europese Waterweg-Transporten N.V. te Rotterdam hebben besloten met hun containerdiensten naar Bazel vanuit Amsterdam en Rotterdam ge zamenlijk te doen. GOES Weeshuls, Singelstrait 10-12 en 14-11 uur Tentoonstelling Stads- en dorps gezichten. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in ZeelanJ Abdjj 21 en 21.30 uur Klank- en licht spel TERHOLE Café De Kraal 15 uur Schieting BRUINISSE Viering 500-jarig bestaan. ANTWERPEN: Bioscopen als onder vandaag. TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag. GENT Bioscopen als onder vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag. ZTJNDERT. - „Si Ostaaijen—Bastianeu man Martens. Het is van de familie Van I zenuwachtig met zakt de vrouw, die ondersl Zij drukt Saskia tegen Luitenant B. Lutken en i A. Gebuis van de rijkspolitii de gelukkige moeder naar Het drama is voorbij. Wat zie dagavond aandiende als een t is dinsdagmorgen met een hr ding geëindigd. Saskia is tei buurt en eigenlijk heel Zundi opgelucht adem. Om half elf is iedereen in I nlng angstig gespannen. Van politie is nog niets vernomt vreesd wordt, dat Saskia v spoorloos zal blijven. De heer vrouw Ostaaijen zitten stil v uitstarend aan de tafel in d( mer. Zijn vader en moeder e moeder lopen, niet wetend zeggen, om de tafel heen. I tante zit verslagen in een sto aanwezigen in de kamer veel gen een inzinking. Mevrouw van Ostaaijer -1 geëmotioneerd: „Ik hoop, vrouw Saskia zo vlug mogelij] brengt. En als ze dat niet dol ze dan in hemelsnaam goed kleine zorgen". Haar man kn ls uiterlijk door de gebeur™ nog meer kapot dan zijn vrouj was de eerste, die maandagavi afschuwelijke nieuws van de ring van de baby te horen kreel zeven uur, toen ik thuiskwa myn werk, vertelden ze he zegt hij dof. Ongeveer een k-l na hem kwam zijn vrouw thui net gedaan kan hebben weten Mevrouw Van Ostaaijen hei zich een meisje, dat 2% jaar g naast haar lag in 't Ignatiusziek toen zjj daar opgenomen wai appendicitis. Zij vertelde aa meisje, dat ze ging trouwen en en haar man een huis gingen b Zundert. Zou zij de mystë: vrouw zijn? Ze wéten het nitl eigenlijk kan ze het op dit upr «chelen. Buurvrouw Martens is rond i nezig kleine Karei van dertien uen in bad te doen. Johan var ««kt belangstellend toe. „Het gaat door", zegt ze mat. Ze is iw j §eweest bij de ontv< (.Maandagmorgen om tien uur 1 a kleine van hiernaast hui pas haar op, omdat Margriet weken aardbeien plukt. Tl enterom liep, stond die vrouw J vroeg of ik de moeder v 5'e.ln® was, maar ik zei, dat M innV was. Zij zei, dat ze ai ?p zoek was naar een d'0 in een nieuv i,n Ze had zondagnacht in w:-e Seslapen. Ik vroeg of in» u- is anderhalf v frnn,™1?6" Seweest". Zenuw ErttoT.en? aan haar Jurk: ivain v niet' koesterde gee derm «f W?s aardig v00r m«l Saskt ?ok voor Saskia- Ik boxtf„„! 2' terwij] Kareltje rem™ e kon dat kind zo waar deed het met. 5 Q ze Saskia zag, dat ze ooi

de Stem | 1968 | | pagina 2