Kampioen hengelen zoet water moet Nederlander zijn SPANNING IN (OP HET OOG) KALM SAIGON Gematigd optimisme over te verwachten vakantie-drukte Y ooravond van de vierdaagse Concert in Lutherse kerk TERNEUZEN MIDDELBURG Auto in de sloot te Zaamslag BELGISCHE CONTACTEN Drukte LUCKY LUKE: DE NAIJVER Even ultb BUITENLANDERS TABOE Kunstmarkt in Goes geopend Schieting Zeeuwse schutters- bond TEGEN Dagblad De Stern EREDIVISIE In Middelburg Z.-VLAANDEREN Zilveren jubilaris bij „De Hoop" Eindliovense politie zoekt naar doodsoorzaak Met schade ongeluk voorkomen WALCHEREN Wie zag aanrijding? wat tn waar? Tweekamp voor Kortsjnoi VANDAAG MORGEN Hoogwater Meenieuws uit j stad en streek op pag. 3-5 Nu of noc Audiologisch centi te Tilburg Italiaanse moe typisch vrouwe Naaldprinses van Eut DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tot groot plezier van de Nederlandse zoetwaterhcngelaars heeft de Algemene Hengel Bond be sloten, dat aan de landelijke kampi oenswedstrijden, op 10 september in het Noordhollandskanaal, geen bui. tenlanders zullen deelnemen. Op 10 augustus vindt in Zeeland de selectie plaats, georganiseerd door de hengel sportvereniging Geduld Overwint Ai- les (G.O.A.) De bij de Bond aangesloten vereni gingen wonden zich op, toen vorig jaar een Belgische hengelaar Neder lands kampioen werd. Dat dit ge beurde is niet zo verwonderlijk als men nagaat, dat alleen al de Axelse vereniging ruim vierhonderd Belgen onder haar leden telt. Maar een Belg als Neerlands beste zoetwater hengelaar vond men toch te gek. Het Bondsbestuur beloofde nog voor het kampioenscnap 1963 aandacht aan de zaak te schenken en dat heeft nu ge resulteerd in uitsluiting van buiten landse deelnemers. De 48 clubs van de bond stemden met 238 stemmen tegen verdere bui tenlandse deelname, zestien vereni gingen met 35 stemmen hadden geen bezwaar, als de buitenlanders in Ne derland wonen, tien verenigingen, met 64 stemmen, vonden best als buitenlanders meehengelen. Zegt de heer A. Van Meurs, voorzitter van G.O.A. in Axel: „Een Nederlandse titel moet een Nederlandse aangele genheid zijn'". Dit jaar kemt voor het laatst een kampioenskorps zonder sejectie in de finale. Zowel de mededingers naar (Van onze correspondent) GOËS Burgemeester drs. J. Dijk graaf heeft de Goese kunstmarkt ge opend, die in het kader van de toe ristische dagen op heet binnenplein van het Oude Weeshuis gehouden wordt. Na een welkomstwoord van de heer A. L. Kampman voorzitter van de GMC, merkte drs. Dijkgraaf o.m. op, dat met name bij de jeugd, in deze tjjd van doorgaande massafica- tie, de behoefte aan kunstig hand werk bestaat, en toenaamt. Verder wees hij op de verschillende schakels die hier verenigd zijn. middenstand, kunst en toerisme. Op de kunstmarkt, die elke dinsdag vrijdag en zaterdag van 10.00 cot, 17.00 uur bezocht kan worden, zijn werken tentoongesteld van de jonge kunste naars Peter Rosier uit Goes, Peter van Beveren uit 's Gravenpolder en de experimental® groep Recon, be staand uit de Goesenaren Hans Mil- hous, Ben Kegge en Henny van Neerwijk. De laatste groep ls vertegenwoor digd met enkele opvallende werken, die zij zelf „hout- en doektoestanden" noemen. Verder zijn werken van mej. Biele en Piet Broos te zien, terwijl pottenbakker Volkert van Willigen een aantal vazen, schalen en kruiken exposeert. Naast dit alles zijn er op het sfeervolle pleintje twee stands waar sieraden verkocht worden, en één met antiek. Tegelijkertijd wordt in het Weeshuis zelf een expositie ge houden van oude prenten en afbeel dingen van Goes. De kunstmarkt is geopend tot en met 3 augustus a.s. Dagblad voer Zeeland KANTOREN: Steensiraai 14. Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat I. Goes, tel 01100 -8030 EXPLOITATIE ADV.: L K. M. de Jong 'Inspecteur) dreitnerstraet II. Terneuzen tel. 01150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C Steenbakker, Europaplein 26, Hulst. tel. 0)140-3168 M. Boeier*, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE; A. Koopman, Klokstraat I. Goes tel. 01100-8030. J. Hüsken. Bre'tnerstraat 81 Terneuzen tel. 01150-3296. J. Robesin, Europapieln 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. individuele titel als zij die naar de korpstitel meedingen zullen in de toe komst, elk jaar opnieuw hin provin ciale titel in de selectie moeten ver dienen. Met ingang van 1 september zullen tevens de klassen vervallen. Uit de 25 deelnemers, die tijdens de eind strijd in Alkmaar de hoogste klasse ring bereikten, zullen de 20 beste in negen wedstrijden, die drie dagen du ren, worden geselecteerd. Ze voren samen de eredivisie en treden aan by wedstrijden tegen of in het bui tenland. De eerste en tweedeklassels moeten met deze nieuwe regeling rekening houden. Als ze voor de eredivisie in aanmerking willen komen, is het zaak de selectiewedstrijden mee te vissen en te trachten bij de 15 eer ste van de provincie te komen. Een nieuwe regeling bij selectie en finale: de volgorde van de vakken (A tot en met E) zal voortaan worden bepaald door het lot. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de Lutherse Kerk concerteert op donderdag 18 juli het Nederlands Kerkmuziek En semble. Dit ensemble is ongeveer 4 jaar geleden ontstaan als gevolg van de wens van deelnemers aan de jaarlijkse Lutherse Kerkmuziekwe- ken om in vast verband Kerkmu ziek te beoefenen. Het koor bestaat in hoofdzaak uit jeugdige mensen. Verleden jaar heeft het ensemble een stichtingsvorm gekregen. De stichting stelt zich ten doel: het be reiken, de vorming en in standhou ding van een vocaal ensemble, waaruit zonodig ook een instrumen taal ensemble is samen te stellen, teneinde de composities op Kerkmu- zikaal gebied te kunnen uitvoeren in de meest ruime zin. Er worden concerten verzorgd en regelmatig medewerking verleend aan radiouit zendingen. Het ensemble, dat 36 le den telt en onder leiding staat van Meti Smit Duyzentkuhst maakt de ze zomer een toernee door Zeeland en Vlaanderen. Aan het concert, te Middelburg, dat om 8 uur begint, wordt medewerking verleend door de organist Jean W. Telder. Uitge voerd wordt onder meer werk van Brahms en voorts werk van vooral 16e en 17e eeuwse componisten. (Van enze correspondent) OVEZANDE De Provinciale Zeeuwse Schuttersbond hield haar jaarlijkse scnieting tussen een gese lecteerd 24 tal van Zeeuws-Vlaande- ren en één van zuid-Beveland. Zuid- Beveland wist deze eerste ontmoeting in Ovezande te winnen met 42 tegen 38 punten. Hoogste senutters waren: C. Raas 8 punten, Eug. de Wit 6 punten, Jac. Doene en Joh. Claessens ieder 5 pun ten. Het kampioens-viertal van Zeeuws-Vlaanderen wist met tien te gen acht punten van Zuid-Beveland te wonnen. Ook de persoonlijk kam pioen van Zuid-Beveland L. Meyaard moest met één punt verschil het lood je leggen tegen A. de Beleir uit Zeeuws-Vlaanderen. Deze uitslagen worden na de tweede wedstrijd in Kloosterzande op 10 au gustus definitief. Waar dan de kam pioenen voor 1968 bekend worden. Willem - Teil gaf in Ovezande een gewone schietmg op beide wippen. Uitslag van de eerste wip: Hoofd vogel, Jac. ie Baar van Willem-Teil te Ovezande, 1ste zijvogel; Alb. Goet- hals van Westdorpe. 2de zijvogel; F. v. Loenhout van Jac. v. Beiëren te Goes, by lotmg. 1ste bovenkal; A. Herman uit Axel. 2de bovenkal; A. d. Jonge-Rijk van Willem-Teil, Ove zande. 1ste onderkal; J.Boonman van Concordia te 's Heerenhoek. 2de onderkal; J. Dobbelaere uit Yzen- dijke, by loting. 1ste klep; L. de Jon ge van Concordia te 's Heerenhoek. 2e klep; H. v Iwaarden van Aarden burg. 3de klep; C. D. Raas van Wil lem-Teil te Ovezande. 4de klep; A. Meert uit Yzendijke. 5de F. v. 't Wes teinde van A D.L.M. te Kwsdendam- me. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel; N. de Nys van Koewacht 2de hoofdvogel; E. Savooy van St. Jansteen. 1ste zijvogel; J. v. d. Walle van Vios te 's Heerenhoek. 2de zy- vogel; P. Blondeel van Aardenburg. 3de zyvogel; Kronenburg van Zuid- dorpe. 4de zij vogel; C. Lous van Ede- le-Handboog te Oudelande. 1ste kal; Sjaak v. Waes van Westdorpe. 2de kal; F. Claeys van Edele-Handboog te Oudelande. 3de kal; mevr. Steen- aert van A.D L.M. te Kwadendamme. 4de kal; E. Jonkheim van Klooster zande, Clinge Schieting Aan de schieting in de zaal St. Cecilia bij L. de Vylder werd door 68 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel ge schoten door G. Cocqheit van Kapel- lebrug en op de tweede wip door R. de Moor van DeKlinge (B). Op de beide wippen, werden de eerste zy vo gels geschoten door C. Ferket van Kapellebrug en Jos Uytenhouwen van DeKlinge (B). De tweede zyvogels werden respectievelijk geschoten door Luc. Koster van Clinge en de andere viel bij loting aan A. Herrewegh van Heikant. Het grootste aantal kleine vogels n.l. zes stuks werd geschoten door mevr. M. de Moor - Vermeulen te De Klinge (B). Koewacht Hengelkampioenschap Op het viswater „De Konijnenputten" hield „De Koewachtse hengelvereniging haar jaarlijks clubkampioenschap. Na een spannende strijd was de uit slag als volgt: 1 J. de Groot Koe wacht 341 punten (kampioen 1968); 2 F. Mechelinck Westdorpe 298 pun ten; 3 J. de Schepper Koewacht 175 punten; 4 E. v. d Sypt Koewacht, 170 punten; 5 Paul de Schepper Moer- beke 52 punten; 6 W. Cerpentier St. Jansteen 24 punten; 7 A. Goossens, Koewacht 5 punten; 8 G. Ivens St. Jansteen 5 punten. Veilig verkeer Traditiegetrouw zal er door onze afdeling van het verbond voor veilig verkeer ook deze zomer weer een oriëntatierit voor personenauto's worden gehouden. Omdat er door de Rijksverkeersin spectie hiervoor in de maanden juli en aug. geen vergunningen meer wor den vertrekt, zal de rit dit jaar wor den gehouden op de derde zondag van september. (Van onze correspondent) De heer W. P. van der Hooft, trans portarbeider bij de n.v. „De Hoop" te Terneuzen heeft het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden by deze onderne ming in dienst trad. De jubilaris is in de kantine van het bedryf gehuldigd. Zijn echtgenote en kinderen, de raad van bestuur en andere genodigden waren bij deze plechtigheid aanwezig. Ir. J van der Peijl, lid van de raad van bestuur, schetste de loopbaan van de jubilaris en was vol lof over de wijze waarop de heer Van der Hooft zyn werkzaamheden gedurende die 25 jaren heeft verricht. Namens de vereniging van handela ren in bouwmaterialen in Nederland overhandigde hij hem de bronzen ge denkpenning en de daarbij behorende oorkonde. Als biyk van waardering bood de heer Van der Peijl de jubi laris een herinneringsgeschenk aan. Ook mevrouw Van der Hooft ontving een verrassing. Tenslotte dankte de heer Van der Hooft voor al deze blijken van be langstelling. Zuidzande (Van onze correspondent) Op de provinciale weg van Zuid- dorpe naar Axel werd op het kruis punt aan het Waterhuis een brom fiets aangereden door een auto. De bei yder van de zwaar beschadigde brommer bracht het er goed af doch zijn achteropzittende vrouw moest met een gewonde knie naar het zie kenhuis vervoerd worden. Terhole Vakantie na 17 jaar missie Na een verbiyf van ruim 17 jaar achtereen in de missie is pater De Theije thuis gekomen voor het genieten van een welverdiende vakantie. Ruim zes we ken geleden is pater De Theije op de Salomonseilanden, waar hij al die ja ren heeft gewerkt, op een vrachtboot gestapt om de lange thuisreis te aan vaarden. Geld voor een reis per vlieg tuig was niet beschikbaar, dus dan maar per schip. In één ruk, zonder tussenhavens aan te doen is het schip naar Vlissingen gevaren. De muziek vereniging stond klaar om hun oude dorpsgenoot een hartelijke thuiskomst toe te blazen. Pater De Theae sprak de hoop uit met allen weer eens kennis te kun nen maken gedurende de tijd dat hy hier zou verblijven. (Van onze correspondent, EINDHOVEN De Eindliovense politie stelt een diepgaand onderzoek in naar de doodsoorzaak van de 22- jarige mevrouw H. H.-De J. Op woensdag 10 juli is zij om 19.30 uur vain de trap gevallen in haar huis aan de Willemstraat te Eindhoven. Zy is daarna vervoerd naar het Binnen gasthuis, waar ze gistermorgen is overleden. Staande het onderzoek was de politie niet bereid nadere mededelingen te doen. (Van een onzer verslaggevers! ROOSENDAAL Tengevolge van een onverwachte maneuver op de .ondweg van een bestuurder van een personenwagen raakte een truck met jplegger in moeiiykheden. De vracht wagenbestuurder kon door scherp ui wyken een hevige botsing verhinde ren, maar tengevolge van deze esca pade kwam de trailer onder een scherpe hoek in aanraking met de trekker. Het gevolg was dat de cabine aan een zijde geheel ontzet werd en vernield, Persooniyke ongelukken de den zich niet voor. (Van onze correspondent) Op de Oude Vlissingseweg is de ui l Middelburg afkomstige bromfiets!»,! stuurder J. W. aangereden door «J personenauto. Hy werd hierdoor licktl gewond. De bestuurder van de ausl is doorgereden. De politie verzoek; I eventuele getuigen zich bij haar willen melden. (Van onze redactie buitenland) SAIGON In de uiterlijk rustige hoofdstad van Zuid-Vietnam groeit de spanning. Elk moment worden Vietcong-acties in en tegen de stad verwacht. Gisteren werd de politie voor de zoveelste keer in alarmtoestand gebracht. Dit naar aanleiding van mededelingen van de inlichtingendienst dat mogelijke aanvallen door de commu nisten gedaan zullen worden en dat de terroristenactiviteit in Saigon zal toenemen. Het alarm ging in toen de Ameri kaanse minister vain defensie Clark Clifford op de hoogte gebracht werd van de huidige militaire en politieke toestand in Vietoam, waaronder dt bedreiging van de Vietcong tegen Saigon in een zeer geheime besloten zitting. Hieraan namen ook deel de Amerikaanse ambassadeur Ellsworth Bunker, generaal Creigton Abrams, de commandant van de Amerikaanse troepen in Vietnam en generaal Wil liam W. Momyer, de commandant van de zevende luchtmacht die de leiding heeft van de bombardemen ten op Noord- en Zuid-Vietnam, Uiteriyk lijkt Saigon rustig. Het enige incident in de afgelopen 24 uur was de moord op een overloper van de Vietcong. De politie deelde mee, dat de man door twee vrouweiyke terroristen ir. de Chinese wijk Cholon met machi negeweren werd neergemaaid. De politie deelde verder mee, dat in een mand voor een huis in Cholon 15 staven TNT werden aangetroffen. Zuidvletnamese soldaten die een zuivering hielden in de buitenwijken van Saigon kwamen maandag in bot sing met een onbekend aantal Viet- congs, ongeveer 13 km ten westen van de hoofdstad. Een Vietcong werd gedood en er werden wapens buitge maakt, waaronder een mortier, drie geweren, twee laneeerders voor ba zooka's en 37 raketten. Van de zijde van de Zuidivietna- mese inlichtingendienst werd meege deeld, dat er aanwijzingen zyn van een voortdurende opbouw van de vijand langs de. Cambodjaanse grens en in de provincie Haoe Nghia, bei de even ten westen van Saigon. Verder deelt de dienst mee, dat twee verse regimenten een mars van 400 km hebben voltooid ten zuiden van het centrale bergland voor het ver wachte derde offensief in Saigon. Dt regimenten waren er klaarbiykelijk in geslaagd de massale verzadigings- bombardementen van B 52's te ont wijken. NIJMEGEN Bij het gebouw De Vereniging te Nijmegen, waar de deelnemers aan de Vierdaagse zich maandag lieten inschrijven, heerste een gezellige drukte. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG B« het achteruit rij den is een personenauto, bestuurd door mevrouw V. uit Terneuzen, in de Terneuzensestraat te Zaamslag in de naast de weg gelegen sloot terecht gekomen. De zuster van mevrouw V., woonachtig in België, kreeg een zwa re hersenschudding, de bestuurster werd minder ernstig gewond. Beide dames werden naar het Julianazie- kenhuis te Terneuzen gebracht. De auto liep aan de achterzyde zware schade op. MOSKOU (ANP) De Rus Viktor Kortsjnoi heeft in Moskou de twee kamp voor de halve finales van het kandidatenschaaktoernooi tegen zijn landgenoot Mikhail Tal gewonnen. De tiende en laatste partij, die zon dag was afgebroken, eindigde na 61 zetten in remise. De eindstand van de wedstrijd is daardoor 5,5-4,5 voor Kortsjnoi. Hy ontmoet in de volgen de ronde de winnaar van de partij Larsen-Spasski, die momenteel in Malmö gehouden wordt. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Hoeveel geld gaat de toeristenindustrie dit jaar in de geldla van het Roosendaal- se bedrijfsleven brengen? De verwachtingen dienaangaande zijn gematigd optimistisch. Met name in de horeca-sector ver wacht men op zijn minst een kleine vooruitgang in vergelijking met vorg jaar. Roosendaal heeft wat meer landelijke bekendheid gekregen door de eeuwfeestvie ring, zegt men in deze kringen. Bovendien speelt mee, de toena me van het aantal vakantiegan gers dat rust zoekt. Geen over bevolkte badplaatsen of mondaine oorden, maar een kalme plaats in een landelijke omgeving, is de wens van deze groter wordende groep. Roosendaal met omgeving, is de wens van deze groter wor dende groep. Roosendaal met omgeving kan aan deze verlan gens voldoen. Hoewel de plaatselijke V.V.V. nog geen gerichte acties in petto heeft, zit ze niet stil. De Roosendaal-recla- me is een lopende zaak met materi aal van de streek- en provinciale V.V.V. Een eigen campagne is in voorbereiding. „Roosendaal: een rus tig oord voor rustige mensen", kan het motto zijn. De toeristische inventaris van stad en naaste omgeving alleen is onvol doende om de vakantiegangers in groten getaie aan te trekken. Vandaar dat de Roosendaalse V.V.V. haar blik ken heeft laten gaan over een rui mer gebied. En meer in het bijzon der in de richting van de Belgische grensstreek. Vanuit Roosendaal zal dan ook eind augustus in Kalmthout worden deelgenomen aan het toeris tisch cultureel weekend. Zowel om contacten te leggen met Belgische functionarissen uit het toeristenwe zen als om ter plaatse de recreatieve mogelijkheden te onderzoeken. De Roosendaalse V.V.V. staat een gro te samenwerking voor met Belgische zusterorganisaties met een tweerich- ting-toeristenverkeer als doel. Het natuurgebied rond Kalmthout kan een belangrijk onderdeel zijn van het pakket dat Roosendaal de va kantieganger heeft aan te bieden. Nog meer kan dan de nadruk ge legd worden op het verblijfscentrum van waaruit interessante dagtochten te maken zijn. Het „echte" setzoem vangt aan met het moment, waarop de bouw vakkers voor twee weken hamer en troffel neerleggen. Roosendaal heeft dat maandag kunnen merken De win kelcentra in de binnenstad en de weekmarkt kregen een enorme druk te te verwerken. Honderden vakan tiegangers zochten zich een weg doen de city. Parkeerplaatsen waren tot de laatste vierkante meter bezet. Is het centrum op maandagmiddag doorgaans het domein van winkelen de dames, nu in het vakantieseizoen voegden zich de mannen bij haar. Er warein veel dagjesmensen bij, maar het percentage bezoekers dat afkomstig was van campings en ho tels uit stad en omgeving was aan zienlijk. Slecht weer voor strand en zwembad is in het vakantieseizoen goed weer voor de Roosendaalse win kelcentra. Ook dat is een punt, dat van belang is bij het aantrekken van toeristen. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Tentoonstelling Spoorwegen in Zedï>-| City 20 uur Uit angst voor de schande, 14 jr. GOES 10-17 uur Kunstmarkt Landbouwcentrum, Westsingel 10-12 ei 14-16 uur Voorlichting huishouding et I gezin Weeshuis, Singelstraat 10-12 en 14;: I uur Tentoonstelling Stads- en dorp--1 gezichten. Grand 20 uur Tropische begeerte, 18 j. BRUIN1SSE Viering 500-jarig bestaan. OOSTBURG Ledel 20 uur Sectie S contra Goldfinge-r, 14 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur De non, 18 j. KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Schietmg voor b-1 jaarden VLISSINGEN Alhambra 20 uur Jack the Ripper, 18 J. ANTWERPEN Rex: De schuld van de pil, IS jr.; Kj I 12, 2, 6, 6, 8, 10 uur. Odeon: Ver van de dolle menige, 18 J: I 12, 2.30. 4.50, 7.10 en 9.30 uur. I Patbé: De spookzolder, 18 jr.; 12, 230.1 4.50, 7.10 en 9.30 uur. Rubens: Geweld in Jericho, 18 jr.; Ill 2, 4.30, 7, 9.30 uur. f Ambassades: De vos zedenschets, 18 Jr.; 12, 2, 4, 6, 8 en 10 uur. Savoy: Het wonder van de liefde, 18 Jr; I 12, 2.30, 4,50, 7.10 en 9.30 uur. I Astrid: De jonge w>'den, 14 jr.; 10, li.lt, 2.30, 4.50, 7.10 en 9.30 uur. Quellin: Het schatteneiland, a.l; I, I 6, 8 en 10 uur. TURNHOUT Forum: Willy Penny, 18 Jr. Palace: Cosa Nostra, 18 jr. st. NIKLAAS Eden: Met duivelachtige groeten, 18 jr. I Century: De vervloekte ranch, 14 jr. I Palace: De wet van de sterkste, 18 jr. I Scala: Een spion in de klem, 18 jr. gent Japitole: Ring om je vinger, koord t Je hals, 18 jr. Majestic: Gevaar diabolik, 18 jr, Plaza: De schatjes, 18 jr. Savoy: Monsieur, 18 jr. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland City 20 uur Uit angst voor de schande 14 Jaar GOES Weeshuis, Singelstraat: 10-12 en 14-11 uur Tentoonstelling Stads- en dorps gezichten. BRUÏNISSE Viering 500-jarig bestaan OOSTBURG Ledel 20 uur Sectie S, contra Goldflnger 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Jack the Ripper, 18 J. ANTWERPEN: Bioscopen als onder vandaag. TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag. GENT Bioscopen als onder vandaag. ST. NIKLAAS Bioscopen als onder vandaag Morgen, woensdag 17 juli Hansweert 8.10 en 20.18 uur, Terneuzen 7.40 en 19.49 uur, Vlissingen 7.07 en 19.21 uur, Wemeldinge 8.04 en 20.55 uur. J voo/r.' houmum üovgehs mm Martel o£ c>r/MM/AjsEtJ zi/n ouze rtaers - V wrtMOGN! De wedren om de vestig van een eventueel in '70 op te richten acht $che faculteit duurt onve voort. Van de kandidate slechts Maastricht, Twent- combinatie Tilburg-Eindho' kans. Wie de beste kaar' hangt'af van een aantal uit- de factoren. Samenwerkinc en katholieke hogeschool noodzakelijke voorwaarde den om de achtste medisc, teit in Brabant te krijgen, vinciaal bestuur van Braba deze samenwerking reeds reerd. De kath. hogeschool hebben hiertegen geen pr bezwaren. Het woord is nu aan beide gen voor hoger onderwijs, er om te zoeken naar datg bindt in plaats van wat schf Brabantse universiteit met te, en medische wetenschappen unicum zijn voor de Ned universitatire wereld. In waarin de geografische en tenschapsgrenzen vervagerl hier een unieke mogelijkl| integratie gesuggereerd, h kath. hogeschool als t.h. zo de openbare hearing in één lijn moeten trekken. La bij elkaar gaan zitten en m beraden op welke wi^ze het I schappelijk belang, behalve wetenschap ook voor Zuid\| derland het best kan wore hartigd. I (Van onze correspond®: TILBURG Binnenkort burg de beschikking hebbe een audiologisch centrum te lidatie van slechthorenden, zijn toegevoegd aan het Mari: huis. "De daarvoor bestèmHé' 'zijn geschikt gemaakt voor palen van de gehoorscherpte patiënt, het aanmeten van apparaten en het geven van lessen. Een zeer belangrijk ts dat in dit nieuwe cent: team van deskundigen sami waarvan de patiënt advies stand ontvangt om zijn geh- maal te kunnen gebruiken e te leren te leven met zijn ha De Italiaanse modecollectie herfst en winter is in een gr| maar onrevolutionaire show aan het publiek. Valentino, de beroemde moj werper mag op een grote a rekenen, alhoewel originalite het sterkste punt van de colli Opmerkelijk is wel dat zijn pen aantrekkelijk en ook dooi; wone vrouw te dragen zyn. De jassen hebben veelal op4 kragen, een hoge taille en uitll rok. De cape is erg in trek, el korte jasjes, lange winterjasse I tasiekousen en glinsterende rfc selen. De rok biyft boven dij De kleuren die Valentino gil zijn zeer discreet; zwart en witl veel gebruikt evenals rood, g| groen. Opvallend is dat de harde, lijn schijnt te verdwijnen. In L daarvan komen nu typisch rol sche en vrouwelijke modellei? veel versierselen. Veel mannen zijn over deze ontwikkeling zeer goed te sf\ wat voor vrouwen een reden tl kan zijn om aan Valentino's cl extra aandacht te besteden. In het Kurliaus te Baden-B: mevr. I. de Haan uit Milslv Gennep tweede geworden in om de titel „naaldprinses va: pa". Mevr. C. van Bergen uit v werd tiende. -Mevr. de Haan een reis naar Rio de Janeiro boden alsmede een bedrag va: mark. Bij deze competitie van eige üeontwerpen waaraan 59 darr zes Europese Landen deelnamer een Deense, mevr. Waltraut R: sen de eerste. Zij ontving eei Konenauto. Uit Nederland wa| dames afgevaardigd na'een fir Amsterdam, welke plaatsvon een reeks shows georganiseer! de „Inkoop Combinatie Nederl Bij hun thuiskomst in Gennep "en de beide Nederlandse wir ?er> verwelkomd met felicitati o.a de burgemeester van Gent

de Stem | 1968 | | pagina 2