Uitslagen koersen Zandvoort KOOS AKKERMANS WERD ADSPIRANTEN-KAMPIOEN GERARD VIANEN WAS SUPERIEUR Ronde van Schijf voor sterke Cees van Dorst tbs in Deckers i arm weer een titel! In prof-ronde van Yerseke: Evertse snelste in koers te Sluiskil KEES PRIEM SPURTTE NAAR ZEGE Arm Tweede Cees van Bragt (Lage Zwaluwe) op 3e plaats Rustig Alar nn Uitslagen DAGBLAD DB STEM VAN MAANDAG 15 JULI 1968 he n onze Italiaanse rtcorres pondent) In kringep van de hoog- e voetbaladel bestudeert kelijke plannen om het op een gezondere leest Daar gooit Italië geen open. want praktisch elk aan deze sport, zeker als aide sector kent. Maar de die de aanstaande verga- de assemblee van de liga schoven krijgt, zijn op- genoeg om er aandacht enken, te meer daar de loeilijkheden vrijwel over- drupels water op elkaar te zorg blijkt ook hier de dige positie van „le pro- streekploegen die moe de schaduw van slechts lorrechte top-clubs. ote rekent men hier na- laan, Inter en Juventus, de afgelopen competitie p keer volle bakken trok- endien veilig aan de bo ra de standenlijst konden or hun aanhang en door e ligging hoeven ook ver- Is Bologna, Napels en Ro- een houtje te bijten. iminste de helft van de hoogste afdeling (zestien zonder meer aan den ar- ien met steeds stijgende uijl het publiek hoe lam er wegblijft om al zijn be te kunnen schenken aan giganten van het Italiaan enmakers, die begaan zijn van al die wanhopig te- ergang vechtende vereni- dan alleen nog maar die iste afdeling), hebben uit at er in kas dient te ka li ploeg niet met tekorten rijgen. Nu kan men in Ita- iuw met miljoenen smij- 'Aen de lire slechts iets en halve cent waard is, rekend in harde guldens, jfers er toch niet om. r betreft het hier volledig tbal, maar de penning- ->et maandelijks minstens lens netto kunnen boeken, vant hij heeft de trieste dat het geld meteen weert en aan honoraria en art iesten. Een trainer die een telt, kost bijvoorbeeld al gulden per maand, •een van de streekploegen dit minimum. Zij lossen op door de meest belo- rs van hun eigen kweek waarmee ze de 'groten' astbaarder maken en zich- oakker. it bij dat de Italianen nog- trden als ze, zeker wan- e mindere goden betreft, n. In laaiende geestdrift meestal het extraatje aan ette premies onder de spe- let heldenteam verdeeld, penningmeester wederom erder naar de waanzin is ns maakt zich de illusie, problemen in een hand- pgelost zullen zijn. Maar ke is, dat men niettemin oet om er in ieder geval van te maken, irstellen in de strijd tegen lering van het Italiaanse nen per se ter sprake tij- rgadering van de prof- die zeer binnenkort zal houden. En logischerwijze ei de een betere financiële de streekploegen. te plan wil, dat men aan van de competitie de zes aatsten nog eens een extra laat spelen om uit te ma- ploegen (drie in totaal) •ten degraderen. Daarmee de eerste plaats bereiken, irgang niet meteen en on- c komt vast te staan, maar n tweede kans krijgt tot de A-serie. Maar boyen- 'n degradatie-toernooi een essante ontmoetingen op- s geld, dus langzaam maar mogelijkheden. j.ten tegen dit voorstel zijn alleen van de kant van de omen die vinden dat ze het Iruk hebben. De plannen- der wie voetbal-patriarch gen echter laconiek dat ol ijke mensen minstens elf er jaar plegen te werken, dus voetballers niet? nog en aan de stam- vooral in de og meer waarde- een tweede voor- .a-competitie van geplaatste ploegen. OP -* er «zo uit: de acht loting in tweepou- beide een halve De overuim- tegen elkaar uit zich „kampioen ,en. Het be- in één com- ,™,- die een be waarde gaan ver- brengen de extra- geld in de la tingen die het i, in alle vrede lauweren van n. niet één lta- heeft bij de •n als yen dergelijke raken. voorstal- velden It echter - met m ken over il een gst gef het er en bij 1 !d, die afwerken. :n nadien laar mag dalen" tweede ir toch bolische vendien ook weer geld de verenigingen odig hebben, i" "Jl ten op hun U it en rijkdom irigens nog - stilgestaan er zou gel Milaan in verzeild zou elijk wéér noemen. z titel kan jan neei* gebeuren een andere (Van onze sportredactie). ZANDVOORT. Op precies de zelfde plaats waar hij twee jaar gele den kampioen van Nederland bij dc adspiranten werd, veroverde Sjaak Deckers uit het Limburgse Guteco- ven zaterdag de nieuwelingen-titel. Hij deed dat, evenals Koos Aklser- mans bij de adspiranten, in een mas sa-spurt, na een wedstrijd zonder hoogtpunten, „Hier" vertelde de 17-jarige kran tenbezorger na afloop, „heb ik mijn hele competitie op afgestemd. Ik deed het in het voorseizoen kalm aan, an dei's had ik te vroeg de forme gekre gen". Niettemin zag Sjaak Deckers in die periode van ingehouden kracht, kans om veertien koersen te winnen. Hij bereikte die eerste plaatsen tel kens in massale spurts zodat hij zich kanshebber wist toen de groep com pleet ging finishen. „Ik had twee grote zorgen", verklapte Deckers. „De eerste was Ron Bakker die net als ik over een sterke sprint beschikt. Weliswaar klopte ik hem enkele we ken geleden in Ossendrecht, maar dat stelde me niet helemaal gerust. Op de tweede plaats wilde ik in tweede positie de laatste bocht uitkomen. Zo deed ik het ook in 1966 toen ik het adspiranten-kampioenschap won". Het plan lukte. Bij het opkomen van het rechte stuk naar de streep, waar een valpartij een onverwacht einde maakte aan de kansen van de sterke Zeeuwen Priem en Remijn, lag Dec kers op de tweede plaats. In een lange rush ging hij toen op de finish af en klopte er Piet Kessels en Geert Marquerink. Het was een van de laatste overwinningen van Deckers bij de nieuwelingen, want morgen wordt hij amateur. Zijn licentie krijgt hij vandaag in huis. „Mijnheer Middelink heeft me dat geadviseerd". Wanneer de mondelingen afspraken worden nagekomen, zal Sjaak Dec kers zaterdag over een week opnieuw een kampioenschap betwisten, dat van de amateurs. Een vrij uniek feit, deze twee titelwedstrijden in één sei zoen, waar de KNWU, volgens Dec kers graag aan wil meewerken. „Als ik vandaag bij de eerste drei eindigde zou ik in het amateurkampioenschap mogen starten, Ik hoop dat het door gaat'. Cees van Bragt (rechts) hielp winnaar Koos Akkermans bij de huldiging. Links naast Akkermans Henk Poppe. (Van onze sportredactie). (Van onze sportredacteur) wielerkampioenschappen slechts om de eerste drie plaatsen gaat en de aankomsten uit massa-sprints beston den, besloot de jury de uitslagenlijst te laten ophouden waar de plaatsing moeilijk meer te controleren viel. Zo doende kwamen er tien adspiranten in de uitslag en vijf nieuwelingen. Adspiranten: 1 J. Akkermans, N.- Vossemeer, 25.158 kilometer in 35.45, 2 H. Poppe, Nijverdal, 3 C. van Bragt, Lage Zwaluwe, 4 A. Jansen, West- zaan, 5 A. Dohmen, Born, 6 R. Aver- steeg, Rotterdam, 7 K. Klinkers, Hoensbroek, 8 J. Luysterburg, Nieuw- Vossémeer, 9 W. van Opzeeland, Haarlem en 10 J. Spronkmans, Elsloo Nieuwelingen: 1 J. Deckers, Gut- tecoven, 62.895 kilometer in 1.27.07, 2 P. Kessels, Lieshout, 3 G. Marquerink, Amsterdam, 4 M. van de Meulen, Aalsmeer, 5 R. Baker, Haarlem. Het programma in Zandvoort werd afgesloten met een wedstrijd voor amateurs die zich via klassiekers en provinciale kampioenschappen niet konden plaatsan voor het Nederlands kampioenschap en nu een laatste kans kregen. De eerste twintig kwa men voor deelname aan de nationale titelstrijd in aanmerking. Gaby Min- neboo won de race. Hij reed de 176 kilometer in 4.07.04. GABY MINNEBOO eerste bij de amateurs '*3 SJAAK DECKERS weer een kampioenschap (Van onze sportredacteur) ZANDVOORT Verdoofd door het succes, leek Koos Akkermans geen gelukkig kampioen. Hij huilde niet, vergat te lachen en dacht er geen moment aan de beide armen ten teken van intense vreugde omhoog te steken. Koos Akkermans, een 16-jarige tegelzetter uit Nieuw-Vossemeer, onderging zijn huldiging als Nederlands beste adspiranl-wielrenner op een griezelig koele manier. Alleen toen zijn vader het ere-podium bestormde en hem bij de beide schouders vatte, kwam er glans op het bleke gezicht van de jonge kampioen. Even maar om weer vrjj snel ongelukkig te kijken. Pas een uurtje na de overrompelen de triomf van het zware circuit van Zandvoort, waar hij ruim honderd veertig collega's versloeg in de race cm de aspirantentitel van het jaar, raakte Koos Akkermans zijn versuf fing kwijt. Hij gaf toen zijn eerste persconferentei Tegenover de hoge tribune, in cabine 8 waar hij zojuist een hip hemd en bijpassende panta lon had aangetrokken. Koos Akker mans bleek een bescheiden jongen die zich goed verzorgd, hetgeen een ware opluchting was te constateren want de KNWU bleek op deze wielerdag in Zandvoort rare klanten onder de jongste licentie-houders te hebben. Schilderachtig moderne figuren, die duidelijk pas met de tiener-eisen des tijds willen afrekenen als ze zeker zijn van een toekomst in de sport. Om te concluderen dat rage-bollen en bakkebaarden in het peloton een wei nig verheffend gezicht vormen, hoeft men geen hekel te hebben aan de mode-verschijnselen. Goed, Koos Ak kermans vormde daarop dus een uit zondering. Op het beton van de ca bine lag zijn kampioenstrui, rood-wit- blauw. „Ik wist dat ik me tot de fa vorieten mocht rekenen, aan een overwinning heb ik nooit gedacht". Het koersverloop was in zijn voor deel geweest. Op het voor wielerwed strijden volmaakt sfeerloze en onge zellige Zandvoortse circuit, bleek het rennersveld tot het einde bijeen. Ont snappingen hadden zich nauwelijks voorgedaan. Als een op hol geslagen peloton kwamen de adspiranten op de (Van onze sportcorrespondent) YERSEKE Dat Gerard Vianen over zijn Tour-inzinking heen is, be wees hij zaterdagmiddag ondubbel zinnig in Yerseke. Hij stal door zijn onblusbare strijdlust ongetwijfeld de show van dit groots opgezette en ge slaagde wielerfestijn. Terecht kwa men de bloemen dan ook bij die cou reur, die er 't meest aanspraak op kon maken. Samen met Jan Ilugcns had Vianen na 55 km de beslissende aan val ingezet. Bijzonder spijtig was het voor Hugens dat hij 30 km voor het IT-ïtalarron einde zijn vluchtmaikker moest laten UllSldgcll gaan, wegens een lekke band. wel en ging met beide armen om hoog als een groot triomfator door de finish. Vaal een groep van negen man die zich in de slotfase nog had ge formeerd won Steevens de spurt ter wijl Koel het restant van het veld over de streep voerde. Vianen won de klassementspremie. Bij de dames die vooraf weinig strijd hadden geleverd won Keetie Hage afgetekend de eindsprint van een groepje van drie dat zich 7 kilometer voor het einde had afge scheiden. Met taaie koppigheid en ontembare vastberadenheid ging Vianen toen alleen door, keek het verslagen pelo ton in de slotfase zelfs in de rug, maar was pienter genoeg om de aan sluiting niet tot stand te brengen. Bij elke doorkomst lag immers voor Via nen een vette premie klaar, die hij zonder strijd voor het oprapen had. Terecht merkte burgemeester mr. C. Peijl-Hoogweg van Yerseke dan ook tijdens de huldiging van de winnaar op: „Je ziet, dat je, wat de finan ciële kant van de zaak betreft zeker zo goed in Yerseke kunt fietsen, als in Frankrjjkl" De ruim 6000 toeschouwers die het parcours van lSiOO meter omzoom den hebben de grote trekpleister Jacques Anquetil gedurende de ge hele koers geen moment in de voor ste gelederen kunnen ontdekken. De Tour-vedette van weleer hield zich opvallend rustig al reed hij dan de wedstrijd uit. Ook Post heeft weinig spectacu laire dingen laten zien terwijl de Duitsers Junkermann en Rudoluh eveneens niet in het stuk voorkwa men. Van de drie cracks Anquetil, Post en De Roo, die vanwege hun gevestigde reputatie voor de aan vang van de koers met bloemen wer den gehuldigd kwam Jo de Roo als emge, goed uit de slag. Van de groep van negen, die na Vianen over de streep ging finishte De Roo als derde, juist voor Rini Wagtmans die weer m goede conditie komt. Deo Duyndam en Piet de Wit wa ren na de start al snel op jacht ge gaan naai* de vette premies. Vele ronden lang gingen zij met 15 se conden winst de bonte meute voor- af- Na 35 kilometer vond het peloton onder aanvoering van Post en De Roo het welletjes. 1. Gerard Vianen 104 km in 2.22.05 2. op 1.22 Harrie Steevens; 3. Jan Harings; 4. Jo de Roo; 5. Rini Wagt mans: 6. Cees Zoontjens; 7. Bart Zoet 3. Jef Drummen; 9. Piet de Wit; 10 Cor Schuuving; 11. Gerard Koel op 1.59: 12. Gerben Karstens; 13. Wim du Bois; 14. Jan van der Horst; 15. Maarten Breure; 16. Peter Post; 17. Jo van Seggelen; 18. Henk Vogels; 19. Johnny Brouwer; 20. Kees Haast. Dames: 1. K. Hage (St.-Maartens dijk) 40 km Ln 1.3.50: 2. T. Smulders (Gerwen): 3. E. Mesters (Warmond) 4. op 1.26 Jan-nie Jonkers: 5. Bella Hage (St.-Maartensd-ijk); 6. Truus v. d. Plaat (Geldermalsen); 7. Riet Heemskerk (Oud-Ade); 8. Corrie Boon (Den Helder): 9. Irene Paul (Den Haag); 10. Nelly van Dijk (Nuenen). Gerard van Vianen met opgeheven armen na zijn fraaie triomf in de prof koers te Yerseke. meet af. „Toen", analyseerde Koos Akkermans, „zag ik mijn kans. Het enige wat ik moest doen was aan het wiel van Henk Poppe blijven". De sterke Oosterling Poppe, eenentwin tig keer winnaar dit seizoen, gold mét André Jansen als de grootste kans hebber. „In de bocht", ging Akker mans verder, „remde hij al Hij had het natuurlijk in de gaten. Ik dacht: je bent een knappe jongen als je mij weg krijgt. De rest hebt u zelf kun nen zien". De rest bestond uit een vlijmscherpe sprint die Koos Akker mans bijzonder knap reed. Tot twin tig meter voor de finish liet hij Poppe als gangmaker fungeren, toen schoof hij hem voorbij. De zwaar teleurgestelde Poppe diende een protest in. „Ik weet zeker dat ik won. Ik gooide m'n fiets naar voren en klopte hem". De jury hoef de niet lang na 'te denken. Het ver schil, in het voordeel van Akkermans was duidelijk waarneembaar geweest. Poppe had zelfs nog enige moeite gehad met Cees van Bragt uit Lage Zwaluwe die verrassend sterk naar de derde plaats fietste en zich op het ere-schavot beijverde om Akker mans' linkerhand de lucht in te krij gen, zodat de kampioen tenminste enigszins triomfantelijk op de foto's zou komen. Vanachter het zware be- wakings-peloton drongen inmiddels schelle vreugde-gezangen door. Het leger fans uit Nieuw-Vossemeer had de kelen geschraapt. Met z'n derti gen waren ze, allemaal leden van de supportersclub „Samen Sterk" die de vader van Koos Akkermans als voorzitter heeft! De aanwezigheid in Zandvoort was min of meer het eer ste officiële optreden van de trouwe aanhangers, want ze verenigden zich pas een week of wat geleden. Hun steun geldt overigens niet alleen de zoon van de praeses maar strekt zich ook uit tot de belangen van Jan Luijsterburg (die in dit kampioen schap op een uitstekende achtste plaats eindigde) en amateur Jacques Schoutens. Een vroeg succes dus voor de leden van „Samen Sterk", die zich voorgenomen hebben om Koos Akkermans komende zaterdag te gaan huldigen. Koos Akkermans, de snelst fietsende bouwvakker die zijn eerste vakantiedag met arbeidzame rust doorbracht in Zandvoort. PETER HEERKENS Dolgelukkige supporters hesen Koos Akkermans de lucht in. Hun favoriet was Nederlands kampioen bij de adspiranten geworden. (Van onze sportcorrespondent) SLUISKIL Wim Evertse is in Sluiskil verrassend winnaar gewor den van de amateur-koers. Evertse versloeg in de eindsprint 2 vlucht- makkers, Vonck en Kroonen die bei der rapper mochten worden be schouwd als de winnaar. Evemtse demarreerde echter 200 meter voor de finish zo fel dat zijn concurrenten niet direct wisten aan te haken. Vonck en Kroonen kwa men weliswaar goed terug maar moesten Evertse toch met een half wiel voor laten gaan. Ko de Vrieze was de eerste serieu ze vluchter na ongeveer 40 kilometer Zijn nogal langdurige solo-vlucht werd echter niet beloond al kon De Vrieze een aanzienlijke buit aan pre mies op zak steken. Tien kilometer voor het einde wipten Kroonen, Evertse !en Vonck uit het peloton weg en dit drietal bleef buiten schot. Frank Ouwerkerk deed nog wel een moedige poging aansluiting te krijgen maar kon de kloof niet meer overbruggen. Wel handhaafde Ouwerkerk zich tussen de koplopers en het peloton dat daarna door Wim de Wilde over de streep werd gevoerd. De uitslag luidlt: 1. W. Evertse (Zierikzee) 100 km in 2.26 uur; 2. P. Vonck (St.-Jansteen); 3. B. Kroonen (Dordrecht); 4. op 13 sec. F. Ouwer kerk (Rotterdam); 5. op 50 seconden W. de Wilde (Ellewoutsdijk); 6. E. Guidali (Aardenburg)7. W. van Campen (Hulst); 8. J. de Vrieze (Goes); 9. J. Moelker (Wemeldinge); 10. P. Kisner (Heikant). Wim Evertse (links) in de bloe men na zijn zege in Sluiskil. Naast hem Peter Vonck, die op de tweede plaats beslag legde. Wel probeerde De Wit, nu in ge zelschap van Jan Harings opnieuw weg te komen, maar nu reikte dit sprongetje rüet ver genoeg. Na 55 kilometer werd er alarm ge- Wazen in het peloton toen Vianen en Hugens in hoog tempo weggingen Vooral de mannen van Smiths onder aanvoering van Zoet trachtten een tegenoffensief le lanceren dat geen effect kreeg. Gestadig groeide de voorsprong van.de twee vluchters en Oertroeg meer dan een minuut .toen Hugens wegens bandbreuk terugviel. lanen klaarde het alleen toch (Van onze correspondent) SCHIJF Op het zware 1700 me ter lange parcours, dat traditiege trouw als scherprechter fungeerde, werd een boeiende vijfde ronde van Schijf verreden. Het evenement werd ingeluid met een koers voor de ad spiranten. De kersverse kampioen van Nederland, Koos Akkermans uit Nieuw-Vossemeer, moest in de mas sasprint buigen voor de rappe Cees van Bragt. Bij de nieuwelingen werd een poging van Smeekens en Van dr Pluym om uit de greep van de hoofd macht weg te komen met succes he kroond. De vluchters kregen even wel het gezelschap van Coremans Van Bosteien, Van Hcst en Van dei Meulen. Laatstgenoemde was dt snelste in de eindsprint van het zes tal. De wedstrijd voor de amateurs was i' een van goed gehalte. In de be infase moest een van de favorieter ■een Poortvliet, met materiaalpecl !e strijd staken. Fedor den Hertoj eed opvallend. Nu niet met een felle lemarrage maar door het feit dat hij lit de wielen werd gereden. Den Hertog kon op het bochtige parcours niet meekomen. Bram Breure en Frits van Hoo- gerheide waren de eerste vluchters, maar de hoofdmacht reageerde met Leon Schrauwen en Bart Salaro aan het hoofd, fel. Na een mislukte po ging van Bert Broere diende Joop Zoetemelk zich aan met een indruk wekkende solo, die ongeveer 20 ki lometer duurde, maar toen slokte dr meute de Mexico-kandidaat op. Van O ver veld, van Dorst, Wouters Barten en Wim Liebrechts waren dr volgende kandidaten voor de over- vrinnig in de eerste lustrumronde var Schijf. Rudie Liebrechts, Van Hoogerheidr en Salaro raakten bij de kopgroep, die elf renners sterk werd. Cees van Dorst kwam met een voorsprong van een tiental meters door de laatste bocht en won op fraaie wijze. Amateurs: Cees van Dorst, Roo lendaal; 3 Bart Salaro, Den Bosch 3 Adri Wouters, Zundert; 4 Frits van Hoogerheide, Ossendrecht; 5 Ti ny van Hasselt, Roosendaal; 6 Rudie Liebrechts, Vtaardingen; 7 Ant. Ko- nings, Sprundel; 8 Tonny Barten, Klundert; 9 Leo Embregts, Stampers gat; 10 Wim Liebrechts, Vlaardingen 11 Ad van Overveld, Zegge: 12 Bram Breure, Nieuwe-Tonge; 13 Wim Dee- len, Nieuw-Lekkerland; 14 Gaby Minneboo, Rotterdam; 15 Karei Wil- lemse, Hoge-Zwaluwe; 16 Piet Ket- tenis, 's-Gravenhage; 17 Adri Naakt geboren, 's-Gravendeel; 18 J. Kemps Sprundel; 19 Kees Frijters, Zegge; 20 Joop Zoetemelk, Rijwetering. Adspiranten: 1 C. vaa Bragt, Lage- Zwaluwe; 2 R. Beusekamp, Hendrik- tdo-Ambacht; 3 A. Verkerk, 's Gra vendeel; 4 J. Hellemons, Halsteren: 5 J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer: 6 J. Luysterburg, Nieuw-Vossemeer: 7 J. Leyten, Chaam; 8 K. St.-Nico- laas, 's-Gravendeel; 9 N. Jansen. Eindhoven; 10 F. d. Enden, Mon ster. Nieuwelingen: 1 Van de Meulen Aalsmeer: 2 W. Smeekens, Gilze; N. van Hesl, Tilburg; 4 J. Coremans Breda; 5 J. v. d. Pluym, Dussen; 6 C. van Bosteien, Halsteren; 7 H. van Dongen, Prinsenbeek: 8 G. van Laar hoven, Heyningen; 9 G. Walter, Mid- den-Beemster; 10 T. Hoeks, Hooger heide; 11 F. Kusters, Chaam; 12 M Remijn, Kwadendamme: 13 K. Victo rie, Bergeno p Zoom; 14 J. Damen Ulvenhout; 15 J. Rijnvos, Hoeven. Cees van Dorst gaat hier gemak kelijk als eerste over de eindstreep in de Ronds van Schijf. RENc PIJNEN won in de Bel gische stad Doelen een wegwed strijd voor amateurs. Voor de 100 kilometer had hij een tijd van 2 uur en 52 minuten nodig. In de sprint versloeg hij de Nederlander Han Herbeeck. EDDY DE WAAL uit Axel won zijn eerste wedstrijd te Sinaai (België). Het was een koers voor nieuwelingen, waarin Henie Gijzel uit Heikant zesde werd. Vieren twintig uur later werd laatstge noemde elfde in een nieuwelingen- koers te Vraesener (Belg.) Win naar werd De Vlaeminck. WIM PRINSEN (Hank) ein digde als tweede in dc amateur- rtmde van Boxtel. De man die na 100 kilometer als eerste over dc eindstreep ging, was de plaatse lijke favoriet Henk van Vugt. TONY BARTEN uit Klundert is zaterdag eerste geworden in een wegwedstrijd over 89 kilometer te Leverküsen (W.-DId.) Hij reed de afstand in 2 uur, 1 minuut en 48 seconden. Tweede werd de Duitser Leitner, derde diens landgenoot Kuster en vierde L. Embregts uit Stampersgat. (Van onze sportcorrespondent) HOOFDPLAAT De wielerronde van hoofdplaat voor nieuwelingen leverde een sprintzege op voor Priem die tien concurrenten te snel af was. In eerse instantie waren het Van de Parel en Smalleganger die een voor sprong van dertig seconden namen op het peloton dat na'18 kilometer on der aanvoering van Priem aan een serieuze tegenaanval begon. Binnen enkele kilometer waren de vluchtelingen toen gepakt. Kisner kreeg daarop de kans vijftien secon den winst te nemen maar ook deze vlucht bleef zonder resultaat. Met nog twintig kilometer te rijden luid de Priem tenslotte met een felle de marrage de beslissing in. Zeven ren ners waaronder alle favorieten gin gen met Priem mee Alleen Van de Parel. Sm'allegange en Van Leeuwen slaagden er na een jacht im om tien kilometer voor het einde aansluiting te krijgen met de kopgroep. In de eindsprint moest Priem nog even op de tanden bijten alvorens hij zijn 21ste bloementuil in dit seizoen in ontvangst kon nemen. Uitslag: 1. Kees Priem (Sint Kruis) 1 uur 57 minuten: 2. Kees Bal (Kwa dendamme): 3. Frans Kisner (Hei kant); 4. Peter Remijn (Goes); 5. Rokven (Breskens); 8. A. van de Bunder (IJzendijke)7. Harry Ver- straete (Hoofdplaat): 8. R. Smalle- gainge (Ellewoutsdijk); 9. H. de Waal (Axel) en 10. Max van Leeu wen (Goes). li ii i

de Stem | 1968 | | pagina 5