Jeugd in Zeeland kan aan de slag komen PFAFF Zeeuwsch-Vlaanderen St.-Bernardusschool Clinge wordt verbouwd ARBEIDSBEMIDDELING VERWACHT: Geen Franse les meer op Walcherse lagere scholen BRESKENS Eind deze week zestiende Agrarische Dagen MIDDELBURG LUCKY LUKE: DE NAIJVER Verkavel- terreinen gevaarlijk ZUID-BEVELAND Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Dagblad De Stem Hulst Verbeteringen op kampeerterrein De Meidoorn RAAD OVER FINANCIERING Carillonbespeling Wielercomité opgericht Trottoir op het dorpsplein SVG kampioen van zomeravondvoetbal Regen spelbreker bij Vierdaagse v.v. Hulsterloo Hoogwater WALCHEREN Orgelconcert in Nieuwe Kerk MORGEN Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 JULI 1968 2 (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM TERNEUZEN Korte Meestraat 17 Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01640-5878 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaar bij: A. C. BASTIAANSE Papegaaistraat 4, Goes H. A. DE BREUCK G. HEMELAAR G. HEMELAAR tel. 01100-7476 B. F. v. Waesberghestr. 16, Hulst tel. 01140-2215 Nieuwendijk 29, Vlissingen tel. 01184-3729 Langeviele, Middelburg tel. 01180-5241 (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Met ingang van het nieuwe schooljaar zal op de lage re scholen op geheel Walcheren wor den gebroken met een traditie van jaren. Er zal n.l. geen onderwijs in vreemde talen, waarbij het Frans tot dusverre favoriet was, meer worden gegeven. Veelal werd aan de kinde ren in de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen, wier ouders dat wensten een soort voorstudie in de Franse taal geboden, waardoor een der leerkrachten of het hoofd der school als docent placht te worden ingeschakeld. Reeds in het verleden bleek, dat de vooroefeningen in de Franse taal niet steeds het resultaat bereikten, dat men beoogde. In de eerste klas sen van de scholen voor voortgezet onderwijs arriveerden kinderen met een vaak sterk verschillende „voor opleiding". Sommigen hadden inder daad een flink stuk van het Frans onder de knie, anderen kwamen min der goed beslagen ten ijs of hadden zelfs helemaal geen behoorlijke voor opleiding in een vreemde taal gehad Dit effect wordt nog versterkt nu volgens de mammoetwet op de scho len voor voortgezet onderwijs talen- onderricht volgens nieuwe methoden wordt gegeven, waarbij gebruik word gemaakt van o.a. talenpractici, band recorders e.d. In kringen van het voortgezet onderwijs vond men dan ook dat het verstandiger is om te werken met klassen die geheel ge speend zijn van enige vooropleiding, in het Frans, dan met groepen kin deren die al onderwijs volgens een willekeurige methode hebben geno ten. Dit bezwaar is, tijdens een vergade ring van hoofden van scholen op Wal cheren, onderkend en onderschreven. Besloten is om tegelijk met de in werkingtreding van de mammoetwet geen onderwijs in de vreemde talen op de lagere scholen meer te geven. Dit besluit is unaniem genomen en Dagblad voer Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14. Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1. Goes, tel 01100 -8030 EXPLOIT Af IE ADV-t L K. M. de Jong 'Inspecteur) óreitnersti aal 11, lerneuzen tel. 0115(44281. Th. de Bakker. Potgieterstraat 3, lerneuzen tel. OilSG2601. C Steenbakker, Europaplein 26, Hulst. tel. 01140 3168. M. Boger*. Nieuwstraat 41, Oostburg, tel 0117a2893. C Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE; A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breltnerstraat 81 lerneuzen tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140-2005. Ch. Schets. Kromme Wee Ie 4, Middel burg. tel. 01180 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17. Goes, tel 01100 5689. betreft zowel de scholen voor open baar als die voor bijzonder onderwijs. Lopende cursussen in een vreemde taal worden afgebroken. Naar wij vernemen zal pas in de loop van het nieuwe schooljaar blij ken of men zich inderdaad op alle .agere scholen aan dit besluit houdt. Het komt nogal eens voor dat een vroegtijdige Franse studie voor ou ders een dierbare zaak is, zoals men iok wel eens ten onrechte meent, dat Franse les" op de lagere school ■en bepaalde onderwijsrichtingstatus ;eeft. Het initiatief om op geheel .Valcheren met de Franse les te stop- Den, komt niet uit de lucht gevallen. Al eerder had men hier en daar in Zeeland reeds besloten om de Fran se boekjes maar aan de papierkoop- man mee te geven. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Spelen op terreinen waar ruilverkavelingen worden uitgevoerd is levensgevaar lijk. Er worden regelmatig oorlogs- explosieven gevonden. De politie van Kloosterzande heeft een beroep gedaan op ouders en on derwijzers om de kinderen te waar schuwen en attent te maken op het gevaar. Onlangs hebben twee kinderen op zo'n terrein twee mortiergranaten gevonden en de levensgevaarlijke, hoog explosieve dingen mee naar huis genomen. Als men iets vindt, dat op oor logstuig lijkt, moet de politie worden gewaarschuwd, die contact opneemt met de mijn-opruimings dienst. De explosieven worden dan onschadelijk gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De arbeids bemiddeling in Zeeland verwacht geen grote problemen bij het aan werk helpen van jongelui, die dezer dagen de lts'en. ulo's enz. hebben verlaten. De vraag naar jeugdige arbeidskrachten in de voor hen drie belangrijkste sec toren, metaal, bouw en kantoren, intwikkelt zich goed. Het totaal aantal geregistreerde jeugdigen vas eind juni wel aanmerkelijk loger dan op hetzelfde tijdstip an het vorig jaar. De oorzaak laarvan is echter geen andere an het vroeger beginnen van de akanties. Van de totale vraag naar manne lijke arbeidskrachten in Zeeland (1151) heeft zelf bijna de helft be trekking op jeugdigen (550). De grootste vraag is naar metaalbewer kers, nl. 401, waarvan 194 jongeren. In de bouwvaksector bestaat be hoefte aan ongeveer 300 arbeids krachten, waarvan oneereer 70 jeug digen. Op de agrarische bedrijven is de vraag heel wat geringer. Daar zijn de cijfers 35 en 17. Bjj de vraag naar vrouwelijk per soneel nemen de jeugdigen zelfs een dominerende plaats is, nl. 805 van de in totaal 1034 Zo worden er 139 meisjes voor kantoorwerk gevraagd. Dat is in mindere mate het geval bij de winkelbedienden waarvan een totaal van 170 het slechts om 44 jeugdigen gaat. Het aantal ingeschreven werkloze vrouwen bedroeg eind juni 240. Dat betekent een lichte stijging in ver gelijking met mei, hetgeen in hoofd zaak wordt veroorzaakt door de schoolverlaters Deze en andere jeug digen, die van de schoolbanken ko men hebben ook het totale provin ciale cijfer ongunstig beïnvloed, nl. van 1223 naar 1258. Een zeer laag werkloosheidscijfer vertoont het rayon Vlissingen, nl. slechts 88 of nog geen procent van de mannelijke beroepsbevolking. Dit cijfer vormt wel een schrille tegen stelling met dat van het veel klei nere rayon Hulst, dat aan percentage van 4,1 procent of meer dan het dub bele van het landelijke gemiddelde komt doordat hier eind juni 203 mannen als werkloos stonden inge schreven. In Oostburg is de situatie iets be ter ofschoon men ook hier nog aan de ongunstige kant van het gemid delde zit met 3,2 procent. In Goes stonden op het eind van de vorige maand 305 mannelijke werklozen in geschreven. Dat is 2,4 procent van het totaal. De verwachting is, dat het aanbod van arbeidskrachten in de maand juli verder zal dalen door hervatting van het werk in de mos selcultuur en het begin van het sei zoenwerk in de groentenconserven- fabrieken. Daar staat tegenover, dat het aanbod van jongeren nog zal toe nemen terwijl in de bouwnijverheid en de metaalnijverheid enige stil stand in de vraag zal optreden als gevolg van de vakanties waardoor de cijfers van de werkloosheid ge durende deze maand weinig veran dering zullen ondergaan. Vuurwerk. De Visserijvereni ging Ons Belang zal op 17 augustus haar 50-jarige bestaan vieren. Dit feit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Des morgens zal er een reünie zijn van dc Zeeuwse Visserijvereniging Zevibel. De jaarlijkse feestelijke rondvaart met vissersschepen zal dit jaar een uur duren. Er zal een voetbalwedstrijd worden gehouden tussen de vissers van Bres kens en Arnemuiden en in de kantine van de vismijn is er een receptie De muziekvereniging Uit het Volk voor het Volk zal een taptoe geven waarna de dag zal worden besloten met een groots vuurwerk op de vis- sevshaven. Miss Toerist-verkiezing. Op 26 juli zal een „Miss Toerist" worden gekozen tijdens een grote vismaaltijd. Ongeveer 600 personen zullen aan deze maaltijd kunnen deelnemen. Het feest zal duren tot 2 uur in de nacht. Het wordt gehouden in de bedrijfs ruimte van de C.A.V. De maaltijd zal om 6 uur begin nen en tot 11 uur duren terwijl om ongeveer half tien Miss Toerist zal worden gekozen. Aan deze verkiezing kunnen deelnemen meisjes van 18 tot 22 jaar ongeacht de nationaliteit. Zij kunnen zich opgeven tot 24 juli bij le VVV Breskens. 's Middags zal er eerst een voorse- ectie worden gehouden waarna dan 8 meisjes 's avonds in de finale mee doen. Het bal wordt verzorgd door The Rythm Kings uit Breskens. Cadzand Kettingbotsing. - Op-het kruispunt Pothes zijn 3 personenauto's in een kettingbotsing gekomen. De auto's die vanaf Zuidzande kwamen moesten voor het kruispunt stoppen. Een auto bestuurd door H. M. uit IJzen- dijke die als laatste kwam aangere den kon niel tijdig meer stoppen en botste op no 2 die op zijn beurt op no. 1 botste. Er was materiële schade. 'Jzendiike Botsing Op het kruispunt Tivoli zijn twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Een auto be stuurd door C. de V. uit IJzendijke kwam vanaf Veldzicht en was voor de kruising gestopt alvorens de voor- rangsweg op te rijden, waar R. V. uit Terneuzen vanuit de richting Biervliet kwam aangereden. De V. reed toch de voorrangsweg op waar door een aanrijding ontstond. Verschillende inzittenden van bei de auto's liepen verwondingen op aan het gelaat. Dr. Lockefeer uit IJzen dijke verleende eerste hulp. Kloosterzande Brommerbotsing Van een hevi ge botsing met een onbekende brom fietser, hield de heer A. A. uit Ter hole een bloedende handwond over. Zijn eigen brommer werd enigszins verkreukeld. Het slachtoffer moest zich in het ziekenhuis laten behan delen. Philippine Volks koers Volgende week is het kermis, en by die gelegenheid zal dinsdag voor de derde achter eenvolgende keer een volkskoers worden gehouden. Er wordt gefietst in verschillende groepen afhankelijk van de leeftijd. Sluis SLUIS Achter het gemeentelijk sportterrein wordt thans hard ge werkt aan de bouw van een kanti- (Van onze correspondent) CLINGE De plannen voor de verbouwing van de r.k. St. Bernar- dusschool zijn door Centraal Bouw en Woningtoezicht in tekening ge bracht. Ook de begroting is gemaakt. Het schoolgebouw zal worden hep steld en een flinke uitbreiding onder gaan. Dit was bet voornaamste on- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Voor de zestien de maal gaan vrijdag weer de Agra rische Dagen Walcheren van start. Dit jaar niet in Koudekerke, maar in Oostkapelle. Het organiserende comi té heeft de beschikking gekregen over het fraai gelegen terrein van de heer A. Maljaars aan de Duinweg in Oostkapelle aan de rand van hos en duin. De eerste dag is een typische fok- veedag, waar het rundvee de toon aangeeft. De 190 voor de Agrarische Dagen ingeschreven stuks rundvee ge ven een goed beeld van een groeiende rundveehouderij in Walcheren. Hoe wel het trekpaard steeds meer in on bruik raakt is er toch altijd nog een deelname van ruim 60 trekpaarden. Ook staan er de eerste dag schapen- keuringen op het programma. Een interessant programmapunt vormt de demonstratie machinaal melken met melkleiding en tank met diepkoelapparatuur. Het machinaal melken werd in 1950 op Walcheren ingevoerd, maar het duurde tot 1960 eer de melkmachine ruimere belang stelling kreeg. Thans zijn er vijf ma chines van het melkleidingtype in gebruik. De tweede en laatste dag, zaterdag, biedt ook voor de „leek" een buiten gewoon aantrekkelijk programma. Deze dag staat nagenoeg geheel in het teken van de landelijke rijvereni- gingen. Zo is er 's middags omstreeks twee uur een springconcours klasse L voor de landelijke ruiters. Tegen half vijf is er een springconcours Z. De voïig jaar opgerichte ponyclub „De Gouwe Rijers" uit Serooskerke geeft om kwart voor vier een demon stratie. Voorts staat er deze dag een geitenkeuring op het programma. De plattelandsjongeren organisaties op Walcheren brengen eveneens een aantrekkelijk programma. Vrijdag avond organiseren zij in de consump tietent op het terrein aan de Duinweg een ontspanningsavond waar o.m. een beatband op zal treden. Zaterdag or ganiseren de gezamenlijke platte landsjongerenorganisaties een wed strijd veebeoordeling en een wed strijd in trekkersbehendigheid. In de middaguren is er stoeltjerijden op landbouwpaarden en wordt er een vossejacht gehouden. De Agrarische Dagen Walcheren worden vrijdag ochtend om half tien officieel ge opend door de heer F. G. Sprenger, burgemeester van Domburg. derwerp in de raad Clinge. Het huidige schoolgebouw is voor 1929 gebouwd en aan dringend her stel toe. Op verscheidene plaatsen lekt het dak. Ook de gevels op de zuid- en oostzijde laten vocht door. De plafonds liggen te hoog. Doordat deze lager komen moeten er nieuwe ramen geplaatst worden. Van de zes oude lokalen zullen er vijf gehandhaafd blijven. Er zal een tweede bouwlaag komen met vier klaslokalen. Ook de voorgevel zal een heel ander aanzien krijgen. De In specteur van het onderwijs te Goes heeft aan de nieuwe plannen zijn goedkeuring gegeven. De kosten van verbouwing en uit breiding, inclusief de wijziging van de centrale verwarmimgsinstallatie, de vloerbedekking de zonwering en de verduisteringsmaterialen worden be groot op f 530.000,-. De begroting zal daarom voor de achtste maal een wij ziging moeten ondergaan. De heer Ruymbeke ging akkoord met het voorstel. Ook was hij het ermee eens, dat gelden werden vrij gemaakt. Doch hij was bezorgd, dat er bij een eventuele overschrijding van de begroting gelden tekort zul len zijn. De voorzitter merkte op, dat er een ruime post „onvoorzien" was geplaatst op de begroting. De heer de Keyzer vond alles heel mooi maar toonde zich ontevreden, dat in de raad nog geen plannen van de ver bouwing te zien zijn geweest. Deze werden dan nu aan de raadsleden getoond. Van de Commissie tot aanbrenging van een gebrandschilderd raam voor J. Everaerd in de kapel van O. L. Vrouw Ter Becken te Kapellebrug was een verzoek binnengekomen voor een bijdrage in de kosten. In totaal zou er een bedrag nodig zijn van f 4000,-. Verzocht werd aan het ge meentebestuur om hier in een bedrag van f 747,50 bij te dragen. Alle raads leden waren het ermee eens. Zodat deze eenmalige subsidie aan dit co mité zal gegeven worden. ne. annex kantoor en verkoopgele- genheid bij het kampeerterrein De Meidoorn. Daarmee is een eind ge komen aan de toestand, dat voet- balterrein en kampeerplaats de be schikbare ruimte moeten delen. De (inanciering daarvan is mogelijk ge worden door de gewijzigde situatie, ontstaan door het invoeren van de algemene bijstandswet. De Godshui zen, een semi-gemeentelijke instel ling zag de oude taak, de armenzorg vervallen. Het aanwezige kapitaal diende te worden gebruikt voor doel stellingen van sociale en culturele aard De speeituin, Den Groten Of, die enige jaren geleden door enthousi ast werken van enige ingezetenen werd opgezet, kon de eerste jaren niet rendabel gemaakt worden, waardoor de mogelijkheid ontbrak om bijv. hygiënische voorzieningen van de meest dringende aard, aan te brengen. Di: alles heeft geleid tot overleg tussen gemeentelijke en particuliere instanties en in blik- semtempo is men toen begonnen een beschikbaar terrein te egaliseren en daarop een kantine met ruim zitter- ras vlak bij de speeltuin te bouwen. Een groot aantal toiletten, gelegen heid tot aankoop van de meest drin gende behoeften voor kampeerders, wat meer comfort voor schoolrei zen, kortom, een opzet van zuiver recreatieve aard, die de toeristische mogelijkheden in Sluis aanzienlijk vergroot. Ofschoon het geheel nog niet voltooid is, ondanks het enorme werktempo, wordt er reeds volop gebruik gemaakt yan de wasgele genheden met heet en koud water en bijbehorende lavettes voor de kinderen. Bij de opzet is, overeenkomstig adviezen van de ANWB, rekening gehouden met de eisen, die straks door de wetgever gesteld zullen wor den aan de kampeerterreinen in Ne derland. Een dezer dagen zal de officiële opening plaats vinden. Woensdag zal prof. Ehrem Delmot- te, stads-beiaardier te Oostende weer een tweetal concerten op de beiaard van Sluis ten gehore brengen. Het programma luidt: Middagconcert (4 uur) L'Arlesienne Bizet, Tema van het Concerte, Tchai- kowski, Salut d'Amour Elgar, Fan tasie op de werken van Mendelsohn E. Delmotte, Madame Butterfly, uit de opera van Puccini, Serenade Haydn, De klokken van Corneville uit de operette van Planguette, Till Danvers. Luise: Depuis le Jour Charpentier, Volksliederen. Avondconcert: Water-Musik Handel Pitié Bakalej, Chanson de Marinette Taglafico. Twee dansen van Haydn Carmen uit de opere van Bizet. Ro- xelane Haydn, Suite bergamasque, Clair de lune van Debussy. Melodie in F Rubinstein. Volksliederen. Op een vergadering in café Lam- minsvliet werd een wielercomité op gericht. Het voorlopig bestuur werd al volgt samengesteld. B. de Graaf voorz, J. Cortvriendt secr. en W. Westerweele penn. als techn. adviseur werd gekozen H. Warmerdam, die met de heer G. de Meyer van het oude bestuur aanwezig was. Ge streefd wordt naar een wedstrijd voor nieuwelingen en adspiranten in de nieuwe wijk op 24 augustus. Op de bevolking zal een beroep tot financi ële medewerking gedaan worden. Extra leerkracht Het gemeente bestuur van Sluis heeft van het mi nisterie voor Onderwijs en Weten schappen toestemming gekregen tot het aanstellen van een boventallige leerkracht, evereenkomstig art. 58 2e lid van de LO wet 1920 aan de Openbare Lagere SchooL Zuiddorpe De Europastraat wordt van haar oude keien ontdaan en van een nieuw modern wegdek voorzien. Over de bestemming van de oude keien is na langdurige beraadsla ging besloten ze niet op het dorps plein te verwerken doch te verko pen. B. en w. zullen in een volgende vergadering een uitgewerkt plan overleggen voor het aanleggen van trottoirs langs de woningen op het dorpsplein. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Het elftal van de Stijfsel- en glucosefabriek uit Sas van Gent, SVG, is kampioen ge worden van de zomeravondvoetbal competitie, in het rayon Sas van Gent. Het was een spennend toernooi, met als grote favoriet het elftal van de Glasfabriek Zuid-Chemie, dat al enkele keren kampioen werd. De finale werd tenslotte gespeeld tussen SVG en CSM; SVG won met 2—0. De favoriet liet het in dit toernooi afweten. Toen de kampioenskans verkeken was, kon men met moeite een elftal bij elkaar krijgen. In het buurtcentrum St.-Albert zal aan de kampioen, op 9 augustus, de wisselbeker worden uitgereikt. De andere ploegen krijgen een medaille ter herinnering. (Van een onzer verslaggevers) N1EUW-NAMEN De voetbalclub- feestvierdaagse van de v.v. Hulster loo te Nieuw-Namen is geen onver deeld succes geworden. „Financieel wel", aldus een van de organisators, „maar de regen heeft ons erg parten gespeeld". De internationale voetbalwedstrijd moest gespeeld worden zonder pu bliek. Het veld was nog nauwelijks bespeelbaar. Aan de monsterschie- ting op de liggende wip werd door slechts 53 schutters deelgenomen. De verwachting was dat er ruim tachtig zouden aantreden. Ook hier was de regen spelbreker. De feestelijkheden binnen de feest tent verliepen daarentegen buitenge woon goed. Het optreden van de tie nerzangeres Bonnie St.-Claire werd door ruim 250 jeugdigen bezocht. WH- leke en Willy Alberti oogstten met het begeleidende orkest een groot succes. Gisteravond werd het clubkasweek end (de baten van de feestelijkheden zijn bestemd voor de clubkas van de v.v. Hulsterloo) besloten met een „avond op de Kouter". Traditie is dat de bewoners van de Kouter (Nieuw- Namen) „onder ons" de kroon op het werk plaatsen. Morgen, woensdag 10 juli. Hansweert: 2.44 en 15.06 uur. Ter- neuzen: 2.08 en 14.29 uur. Wemeldin- ge: 3.21 en 15.51 uur. Vlissingen: 1.38 en 14 uum Vanavond, dinsdag 9 juli, zal Arie Keijzer uit Rotterdam een orgelcon cert geven in de Nieuwe Kerk. Uit gevoerd zullen o.m. worden de toc cata en fuga in d. kl. terts van Bach en de Final in Bes van C. Franck. De heer Keijzer is sinds 1965 hoofd leraar orgel aan het Rotterdams con servatorium. Voorts is hij vaste or ganist van de Doelen in Rotterdam. De eerstvolgende concerten, die in de Nieuwe Kerk worden gegeven zijn op 16 juli door Albert de Klerk uit Haarlem, 23 juli door Martin Kam- minga uit Weesp en 30 juli door Piet van Egmond uit Amsterdam. Westkapelle Strandfeest Vandaag zal, als de weersomstandigheden goed zijn op het strand bij de Joosjesweg een strandfeest worden gehouden. Men kan zich voor de diverse spelen op geven bij de badman en de VW-tent. Kinderbal Donderdag a.s. wordt om 19 uur in het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" een kinder bal gehouden. Yerseke Tewaterlating. Van de jacht werf J. A. Stobbelaar werd voor een Nederlandse opdrachtgever een luxe polyester jacht te water gelaten. Het is het eerste van een nieuwe serie speciaal door bovengenoemde jacht werf ontworpen boten. Een 110 pk Volvo-Penta Hekmotor geeft het vaartuig een zeer grote snelheid. Door een kleine verandering van het interieur kunnen 4 slaapplaatsen worden gemaakt. Verder is de boot van alle gemakken voorzien zoals clo set en gootsteen. Ook staan verschil lende moderne navigatiemiddelen ter beschikking. middelburg Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9 tot 18 uur GOES Weeshuis, Singelstraat 10-12 en 14-17 uur Tentoonstelling Stads- en dorps gezichten. TERNEUZEN Luxor 20 uur De getemde feeks a.L OOSTBURG Ledel 20 uur Terugkeer van de wreker 14 jaar WOLPHAAKTSDIJK Veerse Meer: Internat. Flying Junior Zeilwedstrijd KLOOSTERZANDE J. de Waal: Bejaardenschletlng WESTDORPE Kermis en Wielerkoers Oudt Raedhuys Schieting liggende wip De Waalse Ploeg: Gaaibolling Centraal: Dansen GROEDE Sportpark 14 uur VVV-zwemwedstrijden ANTWERPEN Rex: De schuld van de pil 18 jaar Aanvang 10. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u. Pathé: De apenplaneet 14 jaar Aanvang 12. 14.30 16.50. 19.10 en 21.30 uur Rubens: Geweld in Jericho 18 jaar Aanvang 12, 14, 16.30, 19 en 21 30 uur Ambassades: Benjamin 18 jaar Aanvang 12. 14, 16. 18. 20 en 22 uur Savoy: Het wonder van de liefde 18 j. Aanvang 12, 14.30. .6.50, 19.10 en 21.30 uur Astrid: De Jonge wilden 14 Jaar Aanvang 10. 12.10. 14.30. 16.50. 19.10 en 21.30 uur Quellin: De tien geboden 14 jaar Aanvang 14, 16, 18, 20 en 22 uur Astra: De pasja 18 jaar Aanvang 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur Metro: Matt Helm opgejaagd 18 jaar Aanvang 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur ST.-NIKLAAS Eden: Een koffer naar Cairo 18 jaar Century: De dubbele man 14 jaar Palace: Het dode punt 18 jaar Scala: De grens staat in brand 14 jaar GENT Capitole: Met duivelachtige groeten 18 jaar Majestic: Het spel met de dood 18 jaar Plaza: De extravagante Dr. Doolitüe alle leeftijden j TURNHOUT Kursaal: Ver van de dolle menigte 18 Jaar Forum: Flintstone a.L Palace: Caroline cherie 18 Jaar MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Miniatuur Walcheren, Molenwater s Geopend van 9 tot 18 uur Abdji 21 en 21.30 uur Klank- en llchtepel GOES Weeshuis, Singelstraat 10-12 en 14-17 uur: Tentoonstelling Stads- en dorps gezichten. OOSTBURG Ledel 20 uur Terugkeer van de wreker 14 jaar WOLPHAARTSDJJK Veerse Meer: Internat Flying Junior Zeilwedstrijd ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag, ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag. H/fL BEST, MffAB IK WG BOSCHUW UE, KOM T ££M ff MOE O'T/M - M/NSEM DEZE KfiUTOP J

de Stem | 1968 | | pagina 2