gens Samyn: Vidal heeft er wat te maken mee Men is te bang Rod Laver gaf een mach tsdem onstra tie an arantie an 10 21 uur an 11-18 uur straatmakers en opperlieden 3 merken: 1962-1965 1 1965 1965 1963 lieel Zeeuws- Ist e Stad 21 TBURG 01170-2473 n Beschuldiging ONTEVREDEN Ongerust Lang er Verdiensten Boete Ronde van Ulvenhout DOORBRAAK de „ACHT VAN CHAAM" 10 Kosteloos. Uit het exploit van mij, wnd.-deurwaarder van de le juli 1968 ten verzoeke van Henricus Albertus Sneller, wonende te Breda, ten deze woonplaats geko' zen hebbende te Breda aan de Baronielaan no. 44 ten kantore van da advocaat en procureur Mr. G. C. van Spaendonck, betekend aan Roger Jacques Berger, zon der bekende woon- of ver blijfplaats in of buiten het Koninkrijk, blijkt, dat ge noemde R. J. Berger is ge dagvaard om op dinsdag 10 september 1968, des voormiddags om 10 uur vertegenwoordigd door een procureur te verschijnen ter openbare civiele te rechtzitting van de Arron- dissements-Rechtbank te Breda, in het Gerechtsge bouw, aan de Kloosterlaan 46, Breda teneinde te ho ren eis doen en concluderen dat het voornoemde Recht bank behage bij vonnis de betwisting van de erken ning van Patrick Berger, geboren 3 juni 1965 te Pal- ma de Mallorca (Spanje) door gedaagde gegrond te verklaren, kosten rechtens. M. H. Pieters, wnd.-deurwaarder, Assumburgstraat 14, Breda. GEVRAAGD in LOONDIENST Vervoer wordt ver zorgd. Sollicitaties alle werkda gen tussen 9.00 en 17.30 uur, tel. 010—173018. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 JULI 1968 13 Tour De spurt om de eerste plaats. V.l.n.r. Jan Janssen, Walter Godefroot en Daniël van Rijckeghem HET GAAT FOUT (Van ónze speciale verslaggever) ROYAN Op de brede zeeboulevard van Royan, vanwaar men een schitterend uitzicht heeft op de blauwe zee, het goudgele strand en de witte zeilboten eindigde weer een Tour-etappe in een massa sprint. Opnieuw verborgen de groten van deze Tour zich in het peloton en opnieuw blokkeerden de Belgen en de Franse nationalen de wedstrijd. Met dat al groeit de onrust. De ontust en de ontevre denheid over deze Tour. Want het verloop van de ronde boeit de volgers niet langer. Men kent zo langzamerhand het verhaal van elke dag. Demarrages die slechts een paar kilometer aanhouden en dan weer een hergoepering. De brute kracht waarmee in voor gaande jaren dikwijls ten aanval werd getrokken, is zoek. De kleintjes vain deze rande mogen enige seconden voorsprong nemen en dan is het gedaan. Men geeft te vlug op, men is te bang voor een krachts explosie, men is te bang - voor de con currentie en men is vooral te bang voor zichzelf. Dat is de conclusie aan de vooravond van de eerste rustdag in de mondaine badplaats Royan. Waaraan ligt dat alles? Is het de doping-controle? Kan men op mineraalwater geen goede Tour rijden? Of is het het gemis aan wer kelijke vedetten in deze Tour? Aan een Merckx, of een Gimandi? De ve detten van deze ronde zijn computers op hun fiets. Ze rekenen en rekenen. Ze wach ten af en loeren op hun kans. Ze zoeken de goede aanval zonder hem zelf te ontketenen. En ze blokkeren de wedstrijd! Dat heeft intussen tot gevolg dat ene Chappe en ene Gon zales de ritten winnen. Dat heeft ook tot gevolg dat de opwinding om de grootse daden van de favorieten van de met glamour omringde coureurs, uitblijft. Deze blokkage is niet goed voor de Tour. Het gaat fout. Jk >ll GERARD VIANEN ik wacht niet af Robert Hagmann, de Zwitser, die in uitstekende vorm leek te z0n, hij werd immers derde in de eindrangschikking in de ronde van Komandië en tweede in het eind klassement in de ronde van Zwit serland, gaf zoals bekend reeds in de tweede etappe van de tour totaal uitgeput op. Eenmaal 'huis in Zwitserland gaf Hagmann ue schuld van zijn mislukking aan masseur Hans Brummer die overigens een uitstekende reputa tie heeft en 's winters de zesdagen- renners onder zijn hoede heeft. ging z°ver in zijn be- huldiging dat de directeur van merk Zimba, waar de masseur h dienst is, nu overweegt Hag mann voor het gerecht te dagen. Het wu daarom ook dat Jacques Goddcu in zijn I'Equipe opmerkelijke woorden schreef. Goddet vroeg zich in alle ernst af of de formule van de Ronde van Frankrijk niet veranderd dient te worden. Of men niet toe is aan een vernieuwing? Die opmerking van Goddet vond weerklank bij de organisator van de belangrijke etappewedsfcrijd Parijs Nice, Jean Leuiliot. Leulliot, de man in wiens etappe- wedstrijd diiit voorjaar voor het eerst de opstand van de jongeren viel te noteren. Leulliot is blij dat Goddet zijn uitspraak heeft gedaan op een moment dat het nog goed gaat met de Tour, dat er nog evenveel mensen langs de weg staan als vroeger en dat er in de reclamekaravaan geen camion minder rijdt. Leulliot is blij dat dit alles gebeurt tegen de ach tergrond van wat er de vorige maand in Parijs plaatshad, de studentenop stand. „Het secretariaat van de Tour mag geen Odeon worden" zei hij „Het mag niet bestormd worden door de jongere coureurs, wij moeten de vernieuwing brengen voor het te laat is. De blokkage van de vedetten, die aansturen op een beslissing in één of twee etappes, moet doorbroken worden". Maar intussen eindigde op die zon nige boulevard in Royan gisteren de etappe andermaal in een massa sprint. Een sprint waarin de Neder landers opnieuw hun rol speelden en waarin, zeer spijtig, opnieuw „slechts" een tweede plaats werd be reikt. De vijfde in deze Tour. Uit de luidsprekers aan de finish schalde niettemin even voor de aankomst het bericht dat er een kopgroep van vier, Denti, De Vlaeminck, Houban en Weckx, op weg was naar de boule vard. Dat was ook zo. Maar Janssen had naar Nijdam geschreeuwd dat hij het gat moest dichten en de stoere Nijdam had zich op kop van het pe loton gezet en gereden totdat hij niet meer kon. Tegen 60 km in het uur had hij de meute tot bij die vluchters getrokken om vervolgens de rol aan Janssen over te laten. Het werd een lange, lange sprint, waarin tenslotte Nederland (Jans sen) weer met banddikte verloor. Maar in het spoor van de beste sprinters van dieze Tour reed ook Gerard Vianen, nu toch beslist bezig aan een opmerkelijk debuut in de Tour. Hij werd vijfde, voor de snelle Belg Godefroot, voor ook andere snelle mannen. Vianen weer voor aan. En dat terwijl sommige Neder landse renners helemaal niet tevre den zijn over zijn optreden. Ze zeg gen dat Vianen het zware werk schuwt, dat hij niet te vinden is als er gereden moet worden en dat hij eerst in het laatste deel van de etap pe naar voren komt om dan een prijs te rijden. Wat zegt Van Vianen daarop? „Het ls niet waar dat Ik niet werk voor de ploeg. Ik heb ook vandaag verschil lende gaten gedicht. Als ze niet hard rijden ben ik wel eens achter in het peloton te vinden, maar zodra er ge werkt moet worden zit lk toch voor- In. Ik geloof dat mijn successen, het beetje publiciteit dat ik nu daardoor heb, sommige renners jaloers maakt. Daarom kijken ilj mij wat scheef aan. Een andere oorzaak kan ik er niet voor vinden". Vianen ging in deze rit na 178 km met de Luxemburger Eddy Schutz op avontuur uit. Het tweetal vocht 22 km lang tegen het peloton waarin de Belgen en de Franse nationalen zich weer enorm inspanden om de ont snapping ongedaan te maken. Dat lukte ook en zo kreeg het slot van de etappe weer hetzelfde aanzien als in voorgaande dagen. Een gesloten pe loton. De blokkage was te sterk. Zij doodde alle initiatief, zij vermoordde ook deze etappe En het was daarom dat Goddet zijn wijze woorden schreef. (Yan onze speciale verslaggever) ROYAN. De anti-dopingcontrole heeft een eerste resul taat opgeleverd. De'Fransman José Samyn van de nationale ploeg kon onmiddellijk zijn koffers pakken en naar huis gaan. Hij werd in de rit naar Lorient gecontroleerd en zijn urine reageerde positief. Samyn heeft geen contra-expertise aange< vraagd. Hij werd met onmiddellijke ingang voor een maand geschorst. In hotel La Nauöiere in Vaux- sur-iVier zat jose bamyn gister avond iacnend op bed. Hij maak te in het geheei niet de indruk pussimistisch gestemd te zijn. „Ik heb positief gereageerd" zei hij. „Oké. Dan is dat zo". Of hij dan niet de publiciteit vreesde die er nu rond zijn persoon losbreekt? Buiten stonden immers talrijke journalisten te wachten? „Nee, nee", antwoordde Samyn op nieuw lachend. Hij liet zich ge willig fotograferen en begon daarna bedaard zijn koffers te pakken. Samyn wilde niet zeggen wie hem de doping gegeven had. Maar na herhaald aandringen van de veteraan Jean Stablinski liet hij zich toch ontvallen dat José Vid «I er wat mee te maken heeft. Men vermoedt nu dat de zaak-Samyn nog een staartje zal krijgen. Bekend werd gisteren voorts dat Poulidor (gecontroleerd in de derde etappe) Jan Jansen (derde rit), Grosskost (eerste rit), Letort (derde rit), Leblanc (tweede rit) en Genet (tweede rit) van het medisch team van de Tour een briefje hebben ge kregen waarin staat dat zij bij hun controle negatief gereageerd hebben. Daarover maakten de Italianen zich nogal ongerust want de Italiaanse coureurs Zilioli (eerste rit), Chiap- pano (eerste rit), Colombo (eerste rit en Bitossi (vierde rit) hadden geen enkele mededeling ontvangen, evenals trouwens andere coureurs. En nu vragen de Italianen zich af of de mededelingen alleen zijn voorbe houden aan de Franse renners en aan Janssen, of dat er iets aan de hand is met de Italiaanse coureurs. Jacques Goddet: wijze woorden over de Tour Desgevraagd deelde Tour-arts Du mas ons mee dat hij nog briefjes ge reed heeft liggen voor andere ren ners, maar hij wilde niet zeggen voor welke. Gisteravond moesten zich voor de controle melden de renners Van Rijckeghem, Jan Jansen (voor de derde keer), Bitossi, Pingeon, Wolfshol, Addy, Izier en Wïm Sche pers. In totaal zijn nu 59 renners ge controleerd. Daarbij Waren drie Ne derlanders: Jansen, Den Hartog en Schepers. De Tourleiding maakte bekend dat men er rekening mee moet houden dat niet eerder dan zes dagen na de controle een uitslag te verwachten is. Overigens werd de anti-dopingcon trole gisteren in Royan op mensont erende wijze uitgevoerd in een auto box. Die was open en bloot en de coureurs moesten er voor het oog Van een massa mensen hun plicht doen. De gele trui siert sedert drie dagen de schouders van George van den Berghe (26), de coureur met „het gouden karakter". Ja renlang offerde Van den Berghe zijn kansen op voor anderen. Eerst voor Willy Planckaert, voor wie hij talloze keren de sprint aantrok en die voornamelijk door hem de groene trui won in de Tour van 1966. Daarna werkte Van den Berghe voor Reybroeck en ten slotte voor Godefroot. Maar Van den Berghe verleent niet langer De negende etappe van Royan naar Bordeaux is een rit van slechts 136,5 kilometer. Het par cours levert niet al te grote moei lijkheden op. Na 45 km is er een col van de vierde categorie. En dan gaat het op weg naar Bor deaux verder over vlakke we gen. zijn knechtendiensten. Hij wil wel normaal zijn werk blijven doen in de ploeg maar meer ook niet. Van den Berghe is veranderd. Heeft de gele hem hoogmoedig gemaakt? Niet in het minst. Hij is de eenvoudige knaap uit Brug ge gebleven die hij was voor hij gele trui hem in de publiciteit til de. Maar Van den Berghe heeft nagedacht. Gisteren in Royan ver telde hij „Ik heb al die jaren al leen maar ondankbaarheid ge oogst. Zodra de Tour voorbij was vergaten de renners die ik had groot gemaakt mij en zjj gingen strijken met een vet contract en ze reden van het ene criteria naar het andere voor veel geld. Ze verga ten daarbij totaal wat ik voor hen gedaan had. Zij waren de gevierde mannen en ik de knecht die kon bedelen om mee te mogen fietsen voor een paar frank. Ze bekom merden zich niet langer om mij. Ik had mijn diensten verleend en als het er op aankwam geld te verdienen, vergaten ze mij". De Nederlandse ploeg verdiende gisteren door Janssen (tweede), Vianen (5e), Ottenbros (13e) en het winnen van de tweede plaats in het dagploegenklassement gis teren 1200 gulden. Het totaal komt daardoor op 7.594 gulden. Wim Schepers werd met tien frank beboet omdat hü zijn rug nummer verkeerd droeg. JOSé SAMYN niet teneergeslagen (ADVERTENTIE) Woensdag 17 juli ax. Bij de profs, sterke kleppers o.a. R. Wagtmans, Kees Haast, Leo Duijndam en de Belgen W. v. Nestten en W. Plankaart en P. In 't Ven. De Wimbledon-bokaal was voor Rod Laver (Van onze speciale verslaggever) LONDEN Wimbledon heeft Rod Laver geëerd op de enige manier die overbleef. Het aanschouwde de één uugAdurende demonstratie van puur tennisgenie tegen de moedig zwoe gende Tony Roche (63 64 62) in ademloze stilte. Aanmoedigingen, toejuichingen zouden onwerkelijk hebben geklonken. De 29-jarige Aus tralische prof speelde met zulk een vernietigende, feilloze precisie en pressie, dat alle menselijke zwakheid er vreemd aan scheen. Het publiek zweeg. Wat kon het anders. Machi nes vragen nu eenmaal niet om ap plaus. Door deze „ongehoorde" machtsde monstratie verbleekten McKinley, Emerson, Santana en Newcombe tot schimmen in de nacht. De titels, die zij veroverden, toen Laver prof werd hebben geen waarde gehad. Laver, de kampioen van 1961-'62 en nu op nieuw, is ook in de tussenliggende periode de grootste geweest. Daar kan geen twijfel over bestaan. Er was geen verschil tussen de executies van McKinley en Mulligan, waarmee hij in het begin der zestiger jaren zijn titels binnenhaalde en de af straffing die Roche nu te verduren kreeg. Alleen het klimmen der ja ren en een eventueel besluit de profs in het vervolg toch maar te weren kan hem afhouden van een onge hoord Wimbledonrecord. In de korte tijdspanne die er lag tussen de eer ste neergevlijde stopvolley en het uitrollen van de groene lopers voor de prijsuitreiking heeft Laver mis schien drie fouten gemaakt. Roche een stuk of tien. Het grote verschil lag verder in de afwerking. Roche dirigeerde goed, maar was voorzich tig. Laver daarentegen ranselde de bal of vlijde hem neer waarbij zon der ophouden het kalk van de lijnen spatte. Toch heeft Laver tegen deze finale opgezien. „Voordat ik tegen Cox speelde had ik in zes jaar geen enkele linkshandige speler tegenover me gehad. Je moet je instellen op het naar buiten draaiende effect waarmee de service wordt geslagen". Dat effect heeft Laver drie gamés lang bestudeerd. Het waren drie love games voor Roche die in de eerste set meer punten (26-24) scoorde dan zijn tegenstander. Ook dat was ech ter een onderdeel van Lavers strijd plan. Hij concentreerde zich volko men op een enkele servicedoorbraaK. Op het „Laver moment", zoals tele visiecommentator Jack Kramer dat noemt Drie in de eerste set, was zo'n mo ment. Een backhand schuin in de uiterste hoek en twee flitsende ser vicereturns brachten hem op 30.40. De geschrokken Roche deed de rest! hij sloeg een dubbele fout. Laver heeft daarna enige moeite gehad om de setwinst te grijpen. Tweemaal ging een volley ih het riet, maar toen hij eenmaal op setpoint was gekomen schoot zijn linkshandi ge service onbedaarlijk uit. De door braak, die beslissend was voor de tweede set, leek een blauwdruk van de eerste. Omdat Roche met serve ren begonnen was, lag het „moment" nu bij 33. Weer gaf Laver zijn re turns extra vaart door gebruik te maken van het polsgewricht. De laatste van deze mitrailleurschoten kon Roche nog wel onderscheppen maar niet over het net krijgen. La ver repte zich voort en greep de set op love. Via twee nieuwe doorbraken stond hij in enkele minuten met 40 'voor in de derde. Weer enkele minu ten later reikte prinses Marina de goudglanzende beker uit aan de ver legen lachende roodharige gewelde naar. (ADVERTENTIE) Bezoekt Nederlands grootste wielersportevenement WOENSDAG 24 JULI A.S. ACHTSTE ETAPPE 1 Van Rijckeghem (Belg A) 5.25.26 (met bon 5.25.06) 2 Janssen (Ned) zt (met bon 5.25.16) 3 Bitossi (It) zt (met bon 5.25.21) 4 Leman (Belg B) 5 Vianen (Ned) 6 Godefroot (Belg B) 7 Van den Berghe (Belg B) 8 Des- vages (Fr C) 9 Wright (Eng) 10 Le- meteyer (Fr B) 11 Van Vreckom (Belg B) 12 Metcalfe (Eng) 13 Otten bros (Ned) 14 Neulant (Belg B) 15 Grain (Fr B) 16 Wolfshohl (Did) 17 Bolley (Fr B) 18 Clarey (Eng) 19 Bellone (Fr B) 20 Streng (Did) 21 Addy (Eng) 22 Hoban (Eng) 23 Pop- pe (Belg A) 24 De Vlaeminck (Belg B) 25 Pintens (Belg A) 34 Schepers (Ned) 5.25.26 47 Poulidor (Fr A) 51 Dolman (Ned) 55 Pingeon (Fr A) 57 Aimar (Fr B) 64 Guyot (Fr A) 67 Zilioli (It) 68 Nijdam (Ned) 76 Den Hartog (Ned) 88 Beugels (Ned) allen dezelfde tijd 5,25.26. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Van den Berghe (Belg) 43.45.17 2 Guyot (Fr A) op 2.29 3 Genet (Fr A) op 3.27 4 Den Hartog (Ned) op 3.36 5 In 't Ven (Belg A) op 3.45 6 Du- casse (Fr B) op 3.54 7 Elorzo (Sp) op 3.57 8 Schiavon (It) op 4.03 9 Chappe (Fr B) op 4.08 10 Passuello (It) op 4.11 11 Van Springel (Belg A) op 5.42 12 Grosskost (Fr B) op 5.57 13 Zilioli (It) op 6.04 14 Pintens (Belg A) op 6.12 15 Vianen (Ned) op 6.14 16 Bitossi (It) op 6.16 17 Van Rijcke ghem (Belg A) op 6.21 18 Godefroot (Belg B) op 6.23 19 Janssen (Ned) op 6.24 20 De Vlaeminck (Belg B) op 6.34 21 Gomez del Moral (Sp) op 6.41 22 Poulidor (Fr A) op 6.42 23 Chiap- pano (It) op 6.45 24 Novak (Fr A) op 6.48 32 Aimar (Fr B) op 7.11 40 Pin geon (Fr A) op 7.18 44 Schepers (Ned) op 7.24 60 Nijdam (Ned) op 7.48 61 Beugels (Ned) op 7.53 64 Ji menez (Sp) op 7.56 66 Ottenbros (Ned) op 8.09 84 Dolman (Ned) op 15.32. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 België B (Leman, Godefroot, Van den Berghe (16.16.18) 17 pt 2 Ne derland (Janssen, Vianen, Ottenbros) zt 20 pt 3 Groot-Brittannië zt 4 Frank rijk B zt 5 België A zt ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Frankrijk4 A 133.52.49 2 België B 133.58.10 3 België A 133.59.04 4 Italië 134.00.03 5 Spanje 134.02.22 7 Neder land 134.06.06. PUNTENKLASSEMENT 1 Bitossi (It) 104 pt 2 Van den Berghe (Belg B) 93 pt. 3 Godefroot (Belg B) 88 pt 4 Van Rijckeghem (Belg A) 76 pt 5 Janssen (Ned) 72 6 Vianen (Ned) 55 pt 10 Ottenbros (Ned) 43 pt. GOUDEN PIJL 1 Vianen (Ned) 36 pt 2 Ottenbros (Ned) 31 pt 3 Desvages (Fr C) 30 pt 4 Bolley (Fr B) 26 pt. KLASSEMENT COMBINATIE i Van den Berghe (Belg B) 10 pt 2 Bitossi (It) 19 pt 3 Genet (Fr A) 25 pt

de Stem | 1968 | | pagina 11