onna b MARTHE WOLFF: DRIE KEER EERSTE PLAATS Tj eerd Velstra was superieur Priem klopte Kisner en Remijn in eindsprint AV'56: niet minder dan tien titels In Zeeuws wielerkampioenschap R.B.3500 Afhaken Uitslag FAAS BESTE ASPIRANT ^0, Zeeuwse zwemkarnpwenschappen Fraaie prestaties Bagchus fe Spannend Uitslagen Uitslagen Verbeterd Grote klasse BAQÖLAB BE STEM VAN MAANDA® 1 JULI 1968 Rijbewijs B ca. V/iton (Pick-up) laadvermogen 2.4 liter direct ingespoteni dieselmotor, 56 pk complete 3-persoons cabine leverbaar in vele uitvoeringen chassis cabine v.a. f11.250 Etten (N.-B.): Garage H. J. BAKKER Nijverheidsweg 3 Tel. 01608-2539 b.g.g. 2907-2154 3» ijfjplll SÜlil bjpp JU If ïlifi 'i- ÉK«afl| L, - -•••.. gijl ii 'f fesi-i; T,:v.-. L'Shiiii-igsiiii IfI* ill - ii - 1 £!f iliÜi'li'iÜËi!iJ&iSjj En dat is ook t Boron geeft escherming. teen werkelijk olie", zogezegd, m „Chevron uitstekend. JL jn?De praktijk^ laan gsbenzine (tMtriaixQ N.V.® DE WILDE OPPERMACHTIG f (Van onze sportcorrespondent OOSTBURG Wim de Wild, Is gisteren op het snelle Kroon- wjjkparcours in Oostburg voor d< tweede keer Zeeuws kampioen o; de weg geworden. Reeds in 1964 toen De Wilde bij de amateur debuteerde, greep hij in Kapell. het kampioenstricot. Hoewel Cee Rentmeester en Richard Buckal in deze titelstrijd ontbraken, ko" het publiek tevreden zijn omdaf het kampioenschap terecht kwarr bij de man die er het meeste aan spraak op mocht maken. Want he viertal Moelker, Evertse, Fransf en De Wilde dat na 60 kilometei voorgoed wegbleef, was laatstge noemde beslist de man die he' meeste werk opknapte. Ook toen reeds na tien kilomete' Moeier, Paridaen, Van Campen er Verschuure, waren ontsnapt, was D Wilde attent genoeg geweest om vluf het gat te dichten samen met eer verrassend goed rijdende Berto Franse en Wim Evertse. Na 35 kilo meter waren door de kopgroep var zeven al enkele renners gedubbelc en het was duidelijk dat favorieter als Kisner, De Smit en Vonck, dif toen al bijna een minuut achterstand hadden, de slag hadden gemist. Steeds verder liep de kopgroep uit op het restant van het veld. Alleen de Zwitser Giudali, die enkele dagen geleden bij de gebr. Van Turenhout in Aardenburg domicili heeft geko zen, wenste niet te capituleren. Nadat er 50 kilometer waren gere den en Verschuure uit de voorste gelederen was verdwenen wegens een valpartij, moesten kort daarop ook een moegestreden Paridaen en Van Campen afhaken bij de leiders. Kis ner, De Vrieze en De Smit staakten evenals vele andere coureurs ont moedigd de strijd. Ze waren inmiddels al een ronde gedubbeld en de zaak bleek beslist te zijn. Niemand kon nog tornen aan de positie van de vier leiders. De Wilde, Evertsen Moelker en Franse, al bleef Giudali, de sym pathie genieten van de toeschouwers door zijn spectaculaire manier van rijden. Dit leverde hem uiteindelijk dan ook een eervolle vijfde plaats op. In de eindsprint had Wim de Wilde bepaald geen moeite zijn rivalen achter zich te houden, en hij ging dan ook met beide armen omhoog zegevierend door de finish. Rest nog te vermelden dat de afstand van 140 km door de jury werd bekort tot 120 kilometer. Gezien de tijd van de winnaar, 2 uur en 24 minuten moet echter worden aangenomen dat hét aantal afgelegde kilometers nog aanmerkelijk minder bedroeg Van de 30 vertrekkers gingen er slechts 10 door de finish zodat het een ware slijtageslag was. De organi satie was bij de wielerclub „Luctor et Emergo" in Oostburg in goede handen. Juichend flitst Nico Faas over de streep. Hij had Stóutjesdijk en Ossewaarde verslagen. Hij was adspirantenkampioen 1 (en kampioen van Zeeland) Wim de Wilde, Ellewoutsdijk, die voor de 120 km 2 uur, 24 minuten en 25 se conden nodig had. 2 Wim Evertse, Zierikzee, 3 Bertus Franse, 's-Heeren- hoek, 4 Jaap Moelker, Wemeldinge, 5 Ernest Giudali, Aardenburg, op 43 sec. 6 Waldi van Campen, Hulst, op één ronde, 7 op anderehalve ronde: Jan de Schipper, Breskens, 8 op 2 ronden: J. van Sprundel, Yerseke, 9 1 o de Vrieze, Goes ij 10 J. de Smet, Hansweert. WIM DE WILDE overwinningskus (Van onze sportcorrespondent) OOSTBURG Kees Priem is zoals verd verwacht de nieuwe titelhou der geworden bij de nieuwelingen in de Zeeuwse wielerkampioenschappen te Oostburg. Priem was in de zestig kilometer lange rit ongenaakbaar. Tweemaal moest hij tijdens de koers van fiets verwisselen, maar telkens kwam hij na een imponerende jacht :ijn plaats weer innemen in de voor- te gelederen. Toch heeft de succesvolle coureur lit Goes in de eindsprint ditmaal al- .es moeten geven om een fel aanval lende Frans Kisner en Peter Remijn achter zich te houden. Reeds na ze ven kilometer wipte Mat van Leeu wen uit de groep en bleef lange tijd met 25 seconden voorop. Zijn moe- (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG Eindelijk kan de Zeeuwse zwemwereld terugzien op «en geslaagd kampioenschap. Het goede weer en de uitstekende organi satie brachten een prettige sfeer in bet zwembad te Middelburg. De deel nemers staken In goede vorm gezien de fraaie resultaten. Zowel op de 800 nieter dames en de 1500 meter heren de beginnummers werd het een Prachtige strijd. Carita Salome (Scheldestroom) en Marthe Wolff (S.Z.V.) gaven elkaar niet veel toe. Carita nam meteen de leiding, op 'wee meter gevolgd door Marthe, die er niet meer in slaagde deze achter stand ongedaan te maken. De strijd bij de heren spitste zich 'oe tussen P. Schop (Ganzen) en de verrassend goed zwemmende Theo Guillet van Luctor. Met nog drie honderd meter te zwemmen passeer de Guillet zijn tegenstander en fi nishte nog met ruime voorsprong. Zaterdagmiddag werden de overige 21 zwemnummers afgewerkt. Het Soubergse zwemstertje Marthe Wolff was bijzonder in vorm. Zij won drie 'itels: de 100 meter rugslag, de 100 nieter vlinderslag en 100 meter vrije slag, terwijl zij op de 100 meter schoolslag een zilveren medaille ver overde. De 100 meter vrije slag dames was bijzonder spannend. Carita Salome dio de laatste drie jaar niet meer geklopt was op dat nummer had na het keerpunt de leiding, maar met een uiterste krachtsinspanning ging Marthe Wolff langs haar heen en "kte aan in een nieuwe Zeeuwse re- Wrfltljd van 1.14.5, Het oude record stond sinds 1962 op naam van van mevr. T van Velzen-Daalhuizen. Op de 100 meter vlinderslag heren le verde Theo Guillet (Luctor) opnieuw een prachtige prestatie door dit num mer te winnen in 1.20. slechts 0.2 sec. boven het Zeeuwse record. De 200 meter schoolslag heren le- ,-erde een overwinning op voor P. Schot (Ganzen) die direct na de start de leiding nam. Han Stoeles van 3.Z.V. zwom een bekeken race en wist met een prachtige eindsprint de tweede plaats te bemachtigen. Hans Hemelaar van de Bruinvis verraste door op fraaie wijze de 100 meter schoolslag jongens- te winnen. Dit nummer werd bij de meisjes gewon nen door Els de Waal van De Schel de. Frans van Kruiningen (Luctor) werd kampioen op de 100 meter rug slag jongens met een nieuw Zeeuws aspirantenrecord 1.20.03. De 400 me ter vrije slag dames en de 200 me ter vrije slag heren werden onbe- bedreigd gewonnen door respectieve lijk Carita Salome en Ronald van Goeije (Scheldestroom). Na afloop van de wedstrijden wer den medailles en diploma's uitge reikt door de waarnemend voorzitter van de kring Zeeland van de K.N. Z.B., de heer J. J. Kools uit Terneu- zen. 800 meter vrije slag dames: 1 C. Salome (Scheldestroom) in 13.07.2. 1500 meter vrij slag heren: 1 T. Juillet (Luctor) 22.36.7. 200 meter rugslag heren A. Koop man (Luctor) 2.53.8. 100 meter rugslag dames M. Wolff an S.Z.V. in 1.28.7. 50 meter schoolslag jongens on der de twaalf jaar A. Al (Bruinvis) in 50.0. 100 meter vlinderslag heren 1. T. Guillet (Luctor) 1.20.4. 50 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar 1. J. Vinke (Schelde) 44.0. 100 meter rugslag jongens onder de veertien jaar W. de Kam (S.Z.V.) 1.37.5. 100 meter vlinderslag meisjes on der de zestien jaar: 1 M. Wolff 1.36.5. 200 meter schoolslag heren: 1 P. Schop (Ganzen) in 3.09.6. 100 meter schoolslag meisjes on der de veertien jaar 1 C. Vader (S.Z.V.) 1.49.9. 100 meter vije slag dames: 1 M. Wolff (S.Z.V.) 1.14.5. 50 meter vlinderslag jongens on der de 12 jaar: 1 H. Weeda (Braak man) 56.8. 100 meter rugslag onder dè veer tien jaar: 1 S. van Oost (Ganzen) 1.33.5. 100 meter schoolslag jongens on der de zestien jaar: 1. H. Hemelaar (Bruinvis) 1.30.9. 50 meter vlinderslag meisjes on der de 12 jaar: 1 A. Brakke (Zee hond) 50.5. 4 x honderd meter vrije slag esta fette dames: 1 Scheldestroom in 5.44.2. 4 x honderd meter wisselslag es tafette heren: 1 Luctor in 5.28.3. 100 meter vrij slag jongens onder de veertien jaar: 1 L. Krijger (Gan zen) 1.18.1. 100 meter schoolslag meisjes onder de zestien jaar: 1 E. de Waal (Schel de) in 1.39.2. 100 meter rugslag jongens onder de zestien jaar: 1 F. van Kruiningen (Luctor) 1.20.3. 400 meter vrije slag dames: 1 C. Salome (Scheldestroom) 6.11.09. 200 meter vrije slag heren: 1 F. van Goeije (Scheldestroom) 2.32.8. dige solo werd door de anderen niet al te serieus genomen, ook al zorgden Van de Bunder en Peter Re- mijn ervoor dat het gat niet ai te groot werd. Ook Priem, die wegens pech van fiets moest verwisselen, maar zijn opgelopen achterstand in snel tempo te niet deed, controleerde daarna de zaak vooraan als een veld heer. Toch moest Priem enkele malen geducht op de tanden bijten om de deze middag zeer actieve Peter Re- mijn en de ook nu weer bijzonder strijdlus.ige Toine van de Bunder in loom te houden, die telkens een bres ivisten te slaan. Nadat Van Leeuwen na 38 kilo meter door het restant van het veld (Van onze sportcorrespondeiit) OOSTBURG Van de dertien as piranten die zich voor de strijd om de Zeeuwse wielertitel in Oostburg aan het vertrek meldden was Van Driel uit Oud. Vossemeer bijzonder onfortuinlijk. Reeds bij de start trap te hij zijn ketting stuk en dat bete kende voor hem dat hij zich kon gaan omkleden. Strijd is er nauwelijks geweest bij de jongste categorie. Wim de Graaf en Tony Huijzen zijn even weg geweest, maar hun voorsprong die niet meer dan enkele tientallen meters bedroeg, had geen enkel ef fect. In gesloten formatie slechts twee renners gaven op ging men dan ook op de eindstreep af. Nico Faas was in de eindsprint duidelijk sneller dan zijn concurrenten en dit was bepaald geen verrassing omdat hij evenals Priem bij de nieu welingen als favoriet was gestart. Uitslag aspiranten: 1 Nico Faas uit Terneuzen 25 kilometer in 23 min. en 18 sec.; 2 K. Stóutjesdijk uit Sint Maartensdijk; 3 P. Ossewaarde uit 's-Heer Hendrikskinderen; 4 W. de Graaf uit Sluis; 5 T. Huijzen uit Elle woutsdijk; 6 A. Kuzee uit Souburg; 7 S. Hamelink uit Terneuzen; 8 A. de Jong uit Aardenburg; 9 J. van Keulen uit Souburg en 10 G. Schouw uit Mid delburg. NICO FAAS .lachende overwinnaar. werd achterhaald hij moest later wegens rugpijn opgeven moest Priem voor de tweede maal van zijn fiets wegens pech. Peter Remijn, Frans Kisner en Toine van de Bun der en een vijftal anderen gingen meteen in het offensief, maar doo. onvoldoende samenwerking wistei zy toch geen beslissende kloof te slaan. Kees Priem gelukte het wel om in één ronde van een kilometer een gat van een paar honderd meter te dichten en hij meldde zich dus opnieuw vooraan. Negen man bleven nu voorop tot het einde al trachtte Van de Bunder in de laatste ronde nog te on'.snappen. Priem zegevierde in de eindsprint met een half wieltje voorsprong op zijn naaste belagers, Kisner en Re mijn. Van de 'vierentwintig vertrekkers kwamen er elf door de finish. 1. Kees Priem (Goes) 60 kilometer in 1 uur 19,16; 2 Frans Kisner (Hei kant); 3 Peter Remijn (Goes); 4 Kees Bal (Kwadendamme)5 Nelis Rokven (Breskens); 6 Antoine van de Bundei (IJzendijke); 7 J. Boekhout (Terneu zen); 8 L. van de Waart (Heinkens zand); 9 Wim de Waal (Axel); 10 op een ronde achterstand Dirk Smalle- gange (Ellewoutsdijk) en 11 met een achterstand van twee ronden: Dooms (Terneuzen). Zo ging Wim de Wilde als de sterkste bij de amateurs over de meet. (Van onze paardesportmedewerker) SEROOSKERKE Het derde na tionale concours-hippique te Seroos- kerke, dat zaterdag gehouden werd achter de manege „De Eendracht", werd vrijwel geheel beheerst door de ruiters Tjeerd Velstra en Maarten Bagchus. Tjeerd Velstra bracht na een spannende barrage met Maarten Bagchus als tegenstander de over winning in het springconcours M. A. op zijn naam. Ook werd hij winnaar in het jachtspringconcours, terwijl de eerste manche van het springcon cours M.A. om de prijzen van de Ne derlandse federatie van springruiters hem achter Maarten Bagchus een tweede plaats opleverde. Helaas ontbrak op dit concours-hip pique de winnaar van beide vorige concoursen Jan Maathuis, die aan vankelijk wel had ingeschreven. Met belangstelling volgde het 1800-koppi- ge publiek de verrichtingen van de ruiters in het springconcours M.A. Tjeerd Velstra opende de rij van rui ters, die op het 560 meter lange par cours, waar met 15 sprongen 12 hin dernissen moesten worden genomen, zich van him beste kant lieten zien, Velstra zag met Lady Be Good geen kans het parcours foutloos te rijden. Met 8 strafpunten omdat hij tot twee maal toe een hindernis omverwierp, finishte hij in 87,2 seconden. CEES PRIEM ...tweemaal van fiets verwisseld... (Vam onze atle-tiekmedewerker) MIDDELBURG Dat AV'56 uit Goes over een uitstekende ploeg be schikt bleek in het afgelopen week einde in Middelburg, waar het derde gedeelte van de Zeeuwse atletiek- kampioenschappen werd afgewerkt. Twee leden van deze vereniging slaagden erin een Zeeuws record te verbeteren. Ella Deurloo stelde haar eigen record hoogspringen dames 2 centimeter scherper en bracht het nu tot 1.61 m. Kees van Dalen even eens van AV'56 verbeterde het record op de 3000 meter jongens dat op naam stond van Yvo Fassaert (RKHAV) met niet minder dan 16 reconden. Hij finishte in 9 min. 19.2 sec. AV'56 kwam als grote triomfator uit de strijd. Tien van die vijftien te verdelen titels gingen naar de ploeg uit Goes. Teleurstellend was de ge ringe deelname aan deze Zeeuwse afcletiekkampioenschappen, waardoor twee nummers zelfs kwamen te ver vallen. Voor de 100 en 800 meter da- des was namelijk slechts één inschrjj- 'ing binnengekomen. De voornaamste uitslagen luiden: 800 m jongens A.: 1. N. Flipse, AV'56 2.05.9 min: 2. Y. Fassaert RK HAV 2.06.2; 3. Westdorp, RKHAV 2.16.9:800 m heren: 1. J. Polfliet AV'56 1.57.6; 2. J. v. d. Droes, Zeeland Maarten Bagchus verbeterde deze prestatie door met het paard Furioso met 4 strafpunten Jiet parcours in 84 seconden af te leggen. Proetske de Jong-Arts zorgde bijna voor een sen satie door met eveneens 4 strafpun ten het parcours in 79,6 seconden ta beëindigen. Zij had daarmee voorlo pig de eerste plaats. Maarten Bagchus met Son ja zag evenwel kans deze prestatie nog te verbeteren. Hij reed in 84 seconden een foutloos parcours. Velstra, die met Espoir nog een kans had, kon aan deze prestatie niets meer afdoen. Hij reed weliswaar een foutloos parcours, maar zijn voorzich tigheid kostte hem enige kostbare se conden. Hij liet 88,2 seconden voor zich afdrukken. In deze manche goed voor een tweede plaats. De grote pechvogel in deze manche was Fanny van Gorkom. Zij kwam eerst uit met Pasak. Deze wierp een hindernis omver, en weigerde vervol gens bij een andere hindernis. Zij be ëindigde vrijwillig het parcours. Ook toen zij terugkwam met Gita was het geluk haar niet gezind. Even leek het er op of zij een foutloos parcours zou gaan rijden. Zij vergat echter een der laatste hindernissen te nemen waardoor zij werd gediskwalificeerd. In de tweede manche sloeg de pech- duivel opnieuw toe. Ditmaal was de 18-jarige Pia Arts het slachtoffer. Bij het nemen van de derde hindernis schrok het paard van een achter deze hindernis staande fotograaf. Pia Arts kwam hierdoor met haar paard ten val waarbij zij waarschijnlijk een lichte hersenschudding opliep. Ook Fanny van Gorkom bleef door pech achtervolgd. Door de val van Pia Arts wat nerveus gewo-den, kwam zij ook ten val. Zij kon echter haar parcours voortzetten. Sport 1.58.2; 3. P. Dane-Dynamo 2.04; 300 m jongens B: 1. K. Kloet AV'56 38.3 sec. 2. L. v. d. Boog AV'56 38.5; 3. R. Everse AV'56 39.9; 3000 m jon gens B: 1. K. van Dalen AV'56 9.19.2 min (Nw. Zw. record); 2. J. Jarasma, Zeeland Sport 9.28.2; 3. J. Hasevoet, RKHAV P.34; Hoogsprin gen dames; 1. E. Deurloo AV'56 1.55 m; Kogelstoten jongens B: 1. P. Crin- oe, Zeeland Sport 11.55 m; 2. K. Kloet i AV'56 11.55 m; 3. D. v. d. Peyl AV'56. 11 m; Hoogspringen heren: 1. B. Ren-1 sink, AV'56 1.60 m; 2. Iz. Reyerse AV'56 1.60 m; 3. K. Sjjp AV'56 1.60 m; 3000 m jongens A: 1. A. Courtin, RKHAV 9.31 min: 2 Y. Fassaert, RK HAV 9.48; 3. W. Westdo-rp RKHAV 9.51: 3000 m st. ch. heren: 1. C. Mul ler, Dynamo 9.46.6 min: 2. P. Vonck RKHAV 9.50.4; 3. K Oggel-AV'56 9.53; Discuswerpen jongens B: 1. N. Sprenkels, Schelde Sport 28.68 m; l. P. Crince, Schelde Sport 27.24; 3. D. v. d. Peyl, AV'56 23.32; Speerwerpen iongens B: 1. K. Kloet, AV'56 39.11 m; 2. P. Crince, Schelde Sport 37.70; 3. R. Eversen, AV'56 33 30: Hink-stap- jpringen jongens A: 1. E. Pieters. AV 56 11.54 m; 2. Ch. Vermeulen, AV'56 11.24; 3. R. van Zee 11.09; 4 x 100 m James: 1. Marathon 55.8 sec; 4 x 400 tn jongens A: 1. AV'56 3.45.2 min; 2. RKHAV 4.02.1; 4 x 400 m heren: 1. AV'56 3.37.5 min; 2. Zeeland Sport 3.45.1 min. In de tweede manche bewees Tjeerd Velstra zijn grote klasse. Hij reed in 86 seconden een foutloos parcours. Maarten Bagchus evenaarde deze prestatie echter met Sonja. Hij reed in dezelfde tijd zonder fouten. Een barrage moest beslissen wie van de twee als eerste zo-u eindigen. Maarten Bagchus kwam als eerste aan de start. Hij reed zeer sterk, maar bij de muur, die het gehele concours overeind was gebleven, ging het fout. Hij kreeg daarvoor vier strafpunten, terwijl hij een tijd van 41 seconden maakte. Velstra hoefde hierna nog slechts foutloos te rijden. Dit was blijkens zijn stijl zijn enige doel. Zeer voorzichtig manoeuvreerde hij Espoir over de hindernissen. Een foutloos parcours, gereden in 43 se conden leverde hem een eerste plaats op. Ook in het jachtspringconcours rindigde Tjeerd Velstra als eerste. In een tijd van 70 seconden reed hij foutloos via de hindernissen. Tweede werd Brisant, gereden door A. Mul ler, die eveneens een foutloos par cours reed. Hij deed er 72,4 sec. over. Maarten Bagchus behaalde met Son ja de derde plaats. Velstra en Bag chus konden aan het eind van het concours op een fraaie klassering te rugkijken. Bij het N.F.S.-concours werd Bagchus met Sonja eerste, ge volgd door Velstra met Espoir. Bij het totale springconcours M.A. be haalde Velstra de eerste plaats met Espoir, gevolgd door Bagchus op de tweede en derde plaats met resp. Sonja en Furioso, terwijl Velstra met Lady Be Good en Good Luck weer de vierde en vijfde plaats kreeg. Ook kreeg het publiek nog fraaie concoursen met hackney's voorgeschoteld.

de Stem | 1968 | | pagina 9