Kersenronde in laatste meters pas beslist.... FAVORIETEN VERGISTEN ZICH: COR LEUNIS WON verraste estduitse revanche nam in roeiploeg Amsterdam ach mevrouw ELSKE AMATEURS STREDEN OM PROVINCIALE TITELS GIMONDI EN MOTTA NIET NAAR WK NEDERLAND STERKSTE RIJ DAMESTEAMS VREDESTEIN w listoire Verkeerde weg Mislukking Uitslagen Wandelen' Uitslag Arlette Westerhuis eerste in Amsterdam Ronde van Ulvenhout drink toch 'n m» htaM tm/i ketstw/L Fel gevecht Duitse motorrenner kwam om het leven 1 Al yMi U»-J )E KIKKER: v. lge mensen tus- we planeet. De rde, haar evo- [sterreinen >lieke gedachte I, RONDE VAN FRANKRIJK !S DE CUIR. HRE: Napoleon iag 1 juli SUM I 402 M ïlauwe maandag: gs- Med. voor land- en -eo: Muz. aanwinsten én, praatje 13.00 Nws. itwikkelingswerk 13.20 25 Fluit en klawecim- 3. en mod. muz. 14.25 en Hermie®, hoorspel rolight: Zuidslavische 15.15 V.d. vrouw 15.45 16.02 Stereo: Lichte igsol. met piano: Oost- edjes 16.40 V.d. jeugd raaiorgelklanken (gr) •oor!.Den Haag aan 5A>er. 18.00 Nws. 18.16 8.30 Stereo: Tafel- 19.00 gesproken brief D Nws. 19.35 R.V.U.; ïm, door de heer Klaas LRU: 20.05 Scala In- atkroniek Bond Zonder aastenliefde is wegens ten NRU: 22 30 Nws. diojournaal NRU: 22.55 mi-magazine 23.55-24.00 «UM n 298 M Lichte gr.muz. 12.21 nder 12.26 Med. t.b.v. 12.30 Nws. 12.41 Act. do: gevar. progr. 13.30 r.muz. 14.15 Operamuz. it. godsd. uitz. NRU: op Nederland: inf. prov. Overijsel (16.00» 20 Overheidsvoorl. Het t Helman: Zaken, Zon ing in Suriname wordt de heer F. J. van Wel. ',d. jeugd 17.45 Lichte Jtereo: Meisjeskoor en et 18.30 Nws. en weer- ct. 19.00 Nabesch. over n de Ronde van Frank- Metropole orkest 19.40 20.00 Literama: radio teken, schrijvers en to- i Holland Festival 1968: zersensemble en solis- ass. muz. In de pauzel ol van Kniertje toen ■ld 22.20 Gitaarspel (gr) 7ws. 22.40 Avondover- tereo: Vocaal ensemble: 13.10 Stereo: mod. ka- Stereo: lachte koor- Nws. II 240 M EN FMrKAN. Nws. 12.03 Act. 12.13 kunnen: verz.pl. NRU: 16.00-17.00 Ronde van 13.00 Nws. 13.03 Act. ialmuz. 14.00 Nws. 14.03 Nws. 16.03 lORRRrrr.... 1 Nws 17.02 Act. 17.07- fdraaiik: verz.pl.progr. VLAAMS 324 M 2.03 Gr.muz. 12.08 12.15 Lichte muz. 12.40 progr.-overz. en SOS- oers 12.48 Lichte orgel- tenl. persoverz. 13.00 en beursber. Aansl. (14,00, 15.00 en 16.00 rsber.) 17.00 Nws., weer- 7.15 Europese volkslied. 03 Tophits 18.28 Paar- .30 Zuidam, muz. 18.45 18.52 Taaiwenken 18.55 Nws. en weerber. 19.30 00 Operamuz. 22.00-22.15 sdag 2 juli RSUM I 402 M Nws. 7.10 Ochtendgymn. [jichte gr.muz. VPRO: AVRO: 8.00 Nws. 8.11 8.20 Stereo: Lichte gr. De groenteman) 8.50 NRU: 9.00 Uitgebr. rep. en NRU-progr. 9.35 ffa- z. uit de Middeleeuwen AVRO: 10.00 V.d. kleu- vitaminen (gr) (11.00- 02-11.32 R.V.U.: Ballet- eer N. Sickens de Wal) [RSUM II 398 M Nws. 7.10 Het levende reo: Mod. muz. (gr; 7.30 7.45 Stereo: Mod. ka- 8.00 Nws, 8.11 Gew. Nws. 8.32 Touringclub: .45 Stereo: Lichte gr.- ■eo: Am.muz. (gr) 10.00 itherleergang 10.35 Viool muz. 11.00 Nws. 11.02 11.55 Med. m 240 M EN fm-kan. Nws. 9.02 Plaatjes voor pl.progr. (10.000 Nws. 13 Pow-Pow: licht progr. tussen 12.00 en 13.00 en n 17.00 Ronde van DASBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 JULI 1968 - i Jan Harings gaat als eerste over de eindstreep in de Kruiningse profkoers. De Limburger liet in de eindsprint Bart Zoet (links) Dies Kosten (achter Zoet) en Leo Duyndam achter zich. (Van onze sportredactie) MIERLO Een kleine vergissing in de ploeg van Piet Liebregts bood Cor Leunis zaterdag de gelegenheid voor de tweede keer dit jaar naar de bekendheid te fietsen. De door het lome weer lastige Kersenronde rond het Oostbrabantse Mierlo leverde in de slotfase twee koplopers op: Guus Leliaert en Cor Leunis. Leunis, een 22-jarige machinebankwerker uit Amsterdam: „We konden gewoon van kop af weg fietsen, er kwam geen reactie". De reden: Cees Rentmeester en de voor deze gelegenheid in de ploeg van Smith's rijdende Hoo- gerheide stopte de zaak vakkundig af voor ploeggenoot Leliaert. Maar zij hadden niet gemerkt dat ook sprinter Leunis weg was. Hoogerheide: „Anders hadden we wel wat gedaan. Het was eigenlijk een kleine vergissing". In dc allerlaatste fase van de strijd wist zelfs Marcel Pennings nog bij de twee koplopers te komen. De moe dige poging van Kees Koeken om eenzelfde stunt uit te halen strandde in het zicht van de drie koplopers op een lekke band. Koeken (19): „Het was weer pech. Ik heb dit jaar eigen lijk al te veel malheur gehad". In de straten van Mierlo streden Leunis en Pennings om de zege. Pennings leek de strijd in zijn voordeel te beslissen. Nauwelijks één meter voor de streep „wierp" Leunis („Ik werd in de sprint toch wel een beetje gehin derd") zich nog voorbij zijn tegen stander. In de finishplaats werd de uitgebluste Leliaert voorbij gestreefd door de sterk rijdende Wiecher Vlot. De uitgedunde „grote" groep volgde op 45 seconden. In die groep bevond zich ook Frits Hoogerheide, die de grondslag had gelegd voor het eindspel. Nadat èen groepje van vier renners, waaronder zich ook Kees Koeken bevond, een slecht aangegeven verkeerde weg in was gereden (dit gebeurde tijdens de (Van onze sportcorréspondent) KRUININGEN Jan Harings is op verrassende wijze winnaar geworden van de profkoers in Kruiningen. De kleine, vastberaden Limburger liet in de eindsprint zijn medevluch ters volkomen kansloos en finishte met enkele fietslengten voorsprong. Een onverwachte ontknoping omdat Leo Duijndam en ook Bart Zoet de meest serieuze kandidaten in deze lange eindsprint waren. Jan Harings liet zich in eerste in stantie vakkundig lanceren en kwam in de laatste 20 meter gedecideerd over zijn rivalen heen. Vooral Bart Zoet, die toch nog steeds niet zijn sterke eindschot van enkele jarén geleden in de benen heeft, bleef een antwoord schuldig. Overigens maakte Zoet wel een goede come-back met zijn tweede plaats, terwijl ook Leo Duijndam zijn goede vorm weer' te pakken schijnt te krijgen. Voor de Zeeuwse toeschouwers.was het tevens verheugend te constateren dat Dies Kosten weer in de running komt. Na een fraaie tweede plaats in België, enkele dagen geleden, was Kosten ook nu present toen de slag viel en veroverde de derde plaats. De plaatselijke favoriet, Jo de Roo, voor wie de organisators geen uit zondering maakten wat de uitkering van startgeld betrof en zich dan ook wensten te distanciëren van het feit dat enkele middenstanders een be drag bijeen brachten waarvoor de Roo wel wenste te rijden, heeft in eigen „huis" de show niet kunnen stelen. Dat. deed aanvankelijk wel Leo Duijndam, die reeds vlug na het startschot van burgemeester Schipper bijzonder actief werd en ook de ani mator was van de beslissende ont snapping. Na 20 km zocht Duijndam samen met Braspenninckx de ruimte en alleen Bart Zoet, Jan Harings en Dies Kosten waren attent genoeg om zich bij deze vluchters te voegen. De Roo deed daarna nog wel een vertwijfelde poging om zich ook in de kopgroep te fietsen, maar het gat was toen al te groot. Halfkoers waren de vluchters al meer dan een minuut voor en toen dc Roo samen met Huub Harings en Zoontjens nog eens op jacht ging, bleek opnieuw de sprong te kort. Vooraan werkte men intussen uit stekend samen en vooral Duijndam hield het tempo hoog. In de slotfase wisten Huub Harings Jan Hugens en John Brouwer zich nog wel los te maken uit de grote groep maar de leiders bleven buiten schot. Van dit volggroepje won Huub Ha rings de spurt en de Roo bezorgde zijn supporters nog een kleine troost door de sprint van het peloton te win nen. Bij de nieuwelingen was Kees Priem opnieuw ongenaakbaar. Na 10 km wipte hij samen met Kis- ner en Peter Remijn uit het langge rekte veld. Alleen Jan Cooremans kon zich hierbij later nog aansluiten. De spurt werd door Priem met machts vertoon gewonnen. Uitslagen: PROFS: Jan Harings, Sibbe, 100 km in 2.32.28; 2 Bart Zoet, Waarde, 3 Dies Kosten, Kapelle, 4 Leo Duijndam, Honselersdijk, 5 Piet Bras penninckx, Rijsbergen, 6 op 25 sec. Huub Harings, Sibbe, 7 John Brou wer, Rotterdam, 8 Jan Hugens, Am- stenrade, 9 op 43 sec. Jo de Roo Krui ningen, 10 Werner Swaneveld, Oudenbosch, 11 Leo van Dongen.' 12 Maarten Breure, R'dam, 13 Henny Marinus, A'dam, 14 Henk Vogels Australië, 15 Cees Zoontjens, Tilburg 16 Rinus van Ginneken, 't Schijf, 17 Jan Tummers, Geleen, 18 Wim du Bois, Zuidzande, 19 A. Jongkind,. Aalsmeer, 20 Piet de Wit, Wormer. NIEUWELINGEN: 1 G. Priem Goes, 40 km in 1.03, 2 J. Cooremans, Breda,' 3 F. Kisner, Heikant, 4 P. Remijn, Goes, 5 A. v.d. Meulen, Aalsmeer, op 26 sec. 6 B. Jurriaans, A'dam, 7 H. v. Groezen, Made, 8 A. v.d. Bunder, IJzendijke, 9 W. Smeekens, Gilze, 10 C. Bal, Kwadendamme. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA Het afgelopen weekein de werd beheerst door tal van wieler wedstrijden in het kader van de pro vinciale kampioenschappen voor amateurs. De winnaars in Brabant en Zeeland waren respectievelijk Frits Hoogerheide (Woensdrecht) en Wim de Wilde (Oudelande), de resultaten van de in andere provincies gehouden wedstrijden zien er als volgt uit: Friesland: Haskerveenpolder: 1 P. Dijkstra, Dokkum 150 km in 3.39.0; 2 Sander Douma, Grouw z.t., 3 Rinze de Bruin, Zwaagwesteinde. z.t. Overijssel Haaksbergen: 1 Evert Dickhoff, Oosterwolde, 145 km in 3. 24.40: 2 Jan van Dam, Zwolle z.t., 3 Fred Niemeijer, Hengelo op 3 sec. Gelderland (Steendeien) 1 Dries v Wijhe, Oosterwolde, 144 km in 3.42.10. 2 Henk Egberts, Zutphen z.t., 3 An ton Scheffer, Zelhem, z.t. Zuid-Holland. Lisse 1 Rudie Lie- brechts, Vlaardingen. 145 km in 3.13 34; 2 Bram Breure. Nieuwe Tonge. op 5 sec..: 3 Wim Bravenboer, Rotter dam op 58 sec. Groningen, Sleen: 1 Trinco Buur- meijer, Veendam, 140 km in 3.24.14; 2 Gerrie Heeringa, Veendam z.t., 3 Anton Hofman Groningen z.t. Drente Sleen: 1 Popke Osterhof, Eelderwolde 140 km in 3.23.24; 2 Jo- han Wilkens, Gieten z.t., 3 Wicher Vlot, Wanneperveen op 50 sec. Utrecht (Hoogland) 1 Leen de Groot Utrecht 142.5 km in 3.53.33; 2 Arnold Voogt, Scherpenzeel z.t.. 3 Evert Die- peveen, Bilthoven z.t. Noord-Holland, Heemskerk 1 Guus Zantingh, Aalsmeer 140 km in 3.17.16, 2 Ben Janbroers, Amsterdam z.t., 3 Jos Dekkers, Enkhuizen 3.17.40. Limburg, Wijlre 1 Jan Krekels, Bron, 120 km in 3.06.55; 2 Theo van der Leeuw, Echt 4.07.01; 3 Matje Pust- jens, Roosteren 4.07.38. Kersenronde nog enkele malen!) en Roosendaler Kees Rovers het alleen had geprobeerd, plaatste de Ossen- drechtenaar samen met Ad van de loer (Eindhoven) na 50 kilometer een lemarrage. Zestien man, onder an- leren Leunis, Hoogzaad, Vlot, Bos- ichieter en Leliaert, kwamen bij de wee koplopers, die plotseling veel aart kregen. De voorsprong op een door een val partij gescheur d peloton liep snel op en na 100 kilometer leek de beslis sing al gevallen. Favorieten als Cees Rentmeester, Kees Koeken, Harrie Jansen en Bart Solaro lagen op dat moment al 1.15 minuten achter en omdat het tempo zakte, gaf niemand meer iets voor hun kansen. In de voorste groep bo terde hèt echter ook niet allemaal even goed. Er waren slechts een paar renners (Hoogerheide, Leliaert) die in de ontsnapping geloofden en die er voor wilden werken. Maar dat was niet genoeg, want toen Jansen, Rentmeester en Koeken aan hun groep begonnen te sleuren, was de achterstand binnen 12 kilometer te niet gedaan. Na 140 kilometer grepen Leliaert en de op kop van het groepje rijdende Cor Leunis hun kans. Niemand volg de hen, omdat Hoogerheide en Rent meester de zaak afstopten. De groep vlei stil (Hoogerheide: „Met dat lome weer was het op het laatst gewoon wandelen") en Leunis en Leliaert haalden in 12 kilometer een voor sprong van anderhalve minuut bin nen. Slechts Pennings, Kees Koeken en Wiecher Vlot deden nog een po ging de twee vooraan te achterhalen. Koeken viel terug door een lekke band, Vlot had zijn achtervolging iets te laat ingezet, terwijl Leunis juist op de streep over meer sprintkracht bleek te beschikken dan Pennings. EUGENE LOOMANS 1 C. Leuma, Amsterdam 182 km in 4.28.04, 2 M. Pennings Nieuw-Vennep 3 W. Vlot Wanneperveen, 4 G. Leli aert Helvoirt, 5 P. van Stralen Heer- hugowaard 4.28.37, 6 H. Jansen West- zaan 4.28.9, 7 R. Cornelisse Amster dam, 8 C. Rentmeester Ovezande, 9 B. Groen Steenwijk, 10 M. van Ven- ï-ooy Heesch. 11 A. Huizebosch Beilen 12 F. Hoogerheide Ossendrecht, 13 A. Duyker Beverwijk, 14 J. Dekker Enk huizen, 15 B. Solaro Den Bosch 16 H. Hoogzaad Venhuizen 17 J. Adri aans Haps, 18 J. Peetoom Vijfhuizen 19 F. de Bree Schinveld, 20 Van Hoog straten St.-Antonis, 21 J. van de Pol Bom, 22 Th. van de Loo Weert, 23 G. van dé Winden Beverwijk, 24 K. Koeken Achtmaal, 25 J. Wesselius Wetering. RUDI LIEBRECHTS kampioen van Z.-Holland (Van onze paardesportmedewerker) AMSTERDAM In de manege van het Amsterdamse Bos is dit week einde een nationaal jeugdconcours- hippique gehouden, waarin Arlette Westerhuis (Bergen op Zoom) met „Fair" de eerste plaats bezette in het springconcours „Speel uw spel". Nol Kduwenberg uit Woensdrecht werd met „Farfelu" tweede in dc afde ling A. Uitslag springconcours A: 1. Rita Meulendijk (Stiphout) met Prince Polysson 0 fouten 60,3 sec.; 2. Nol Kouwenberg (Woensdrecht) met Farfelu 065,7;, 3. Paul Wilten (Soest) met Fiola, 068,1; 4. Harry Brand (Rotterdam) met Blue Seal '169,3; 5. Cor Veltman (Amsterdam) Bed, Buttler 074,4. Springconcours „Speel uw spel": 1. Arlette Westerhuis (B. op Zoom) met Fair 730 pnt.; 2. Rita Meulendijk (Stiphout) met Saberena 720; 3-4 Harry de Brouwer (Tilburg) met Maarsyska;' Rob Eras (Tilburg) met Pinoccio 700; 5. Ellen van Oekel (Veldhoven) met Ylia 640 p. Cor Leunis (links) verslaat Marcel Pennings op verschil was niet groot, zoals men ziet. de eindstreep in de Kersenronde. Het AMSTERDAM De Westduitse roeiploeg heeft in de op de Bosbaan gehouden drieiandenwedstrijd bij de heren op overdonderende wijze re vanche genomen voor de nederlaag, die zij het vorige jaar op de Wedau- baan te, Duisburg tegen onze land genoten leed. Geschraagd door vier overwinningen kwamen de Westduit sers tot een totaal van 62 punten, waarvan zowel onze landgenoten 47, voor wie de dubbel-twee Droog-Van (ADVERTENTIE) Woensdag 17 juli a.s. Bouwvakkers, stemt nu uw vakantie reeds af op Ulvenhout, een dag voor het hele ge zin HENK VAN VUGHT is in de in ternationale „Ernst Sachs Ge- dachtenisrennen" voor wieier- amateurs te Scheifurt achter de Duitser Johan Knab op de twee de plaats geëindigd. De winnaar reed de 190 km in 4 uur, 50 min. en 5 sec. Van Vught had een ach terstand van 13 seconden. TONNY BARTEN uit Klundert werd 7e in een bergcriterium te Bergum Gladbach. Winnaar werd de Duitser Dieter Kossler. De ne gende plaats was voor Embreehts (Stampersgat), Franken (Oos terhout) eindigde als 21e. KEES KOEKEN is- in gezelschap van Cees Rentmeester, Harry Jansen en Matje Gerrits naar West-Duitsland vertrokken om daar deel te nemen aan de tien daagse wedstrijd „Rheinland Pfaltz". Gerrits' schorsing in ver band met overtreding van het dopingreglement is tijdelijk op geheven omdat hij in beroep is gegaan. JAN VAN KATWIJK is tweede geworden in de zevende etappe van de Ronde van Turkije. Hij eindigde in dezelfde tijd als de winnaar, de Pool Stanislev Gaz- da, die de 101 km reed in 2 uur, 44 minuten en 23 seconden. Den Hartog legde beslag op de ze vende plaats. De Rus Koulibin behield de leiding in het alge meen klassement, met Van Kat- 'wijk op de 5e en Fedor den Har tog op de 8e plaats. KURT DAPPEN, een Zwitser, heeft de eerste etappe van de Ronde van Joegoslavië voor ama teurs gewonnen. Hij reed een circuit van 28 km rond Kelemeg- dan in een tijd van 42 minuten en 55 seconden. ELS LA VEIIA de echte - uit Limburg - van Hennekens bij uw Slijter (met suiker!) Dis en Nereus' ongestuurde twee, Buynenburg-Stokvis, de vlaggedra- gers waren, als de Denen 45 ver ver wijderd bleven. Bij de dames kwam de overwinning aan Nederland, dat in zijn totaliteit over de sterkste af vaardiging beschikte. Op geen der drie nummers slaagden onze dames er namelijk in de eerste plaats te bezetten. De eindstand was hier: Ne derland 26, West-Duitsland 24 en De nemarken 16 punten. Nederland boekte zijn grootste winst "in de twéé "zbndér stuurman, de Nereiden .Luyjienburg .en Stokvis zegevierden na' een sterk geroeide race en na een boord - aan - boord duel met de Denen Christiansen en Larsen met een halve seconde voor- ADVERTENTIE) autobanden (Van onze sportcorréspondent) ROME Felice Gimondi en Gian ni Motta hebben bijzonder fel gere ageerd op de bekendmaking van de Italiaanse wielerbond, dat de con tra-expertises op het onderzoek naar gebruik van verboden stimulerende middelen na afloop van de 51e Ronde van Italië positief zijn. Deze uitslag betekent voor de acht onderzochte renners onder wie Gimondi en Motta een schorsing voor een maand (in gaande 28 juni) van wedstrijden in Italië. Gimondi verklaarde, nadat hij de uitslag van het tweede onderzoek had vernomen, waarschijnlijk niet deel te zullen nemen aan de wereld kampioenschappen, die in september in de Italiaanse plaats Imola worden gehouden. „Ik heb twee advocaten geraadpleegd. Ik ben niet iemand die men wegens het gebruik van do ping moet „grijpen". Wat wil men eigenlijk? Mogen we nu alleen nog maar water drinken, als ook het ge bruik van thee verboden wordt? Als ik een schriftelijke bevestiging van de wielerbond krijg dat ik werkelijk geschorst ben, start ik absoluut niet bij de komende wereldkampioen schappen", aldus Gimondi. Ook Motta kwam na het vernemen van de uitslag tot krasse uitspraken. Motta: „Ik zal doorgaan met strijden tot mijn goede naam weer in ere hersteld is. Ik zal ook niet schuwen een rechtszaak aanhangig te maken. Ik sprpek ook uit naam van Gimondi als ik zeg dat wij een dergelijke straf niet verdienen, nog daargelaten of we doping gebruikt zouden hebben. Het zijn Gimondi en ik geweest die de Italiaanse wielersport de laatste jaren weer in aanzien hebben doen stijgen." sprong, terwijl Nederlands tweede combinatie, die van Proteus: d'Hoo- re-Van de Ende, welke twee wéken eerder in Duisburg reeds de aan dacht trok, weliswaar met ruime achterstand op de winnaars, maar toch alleszins eervol als derde fi nishte. Harry Droog (slag) en Lambert Van Dis (boeg), die het vorig jaar op de Olympische roeibaan te Xo- chimilco de internationale roeiwe- reld reeds imponeerden, blijken in de dubbal twee nog niéts aan kracht tè'hebbfen ingeboet. Zij sl'oegén elke aajïva'l op hun reputatie resoluut af. Dé Deense gebroeders Niels en Jürgen Secher probeerden vanuit de start reeds de Nederlanders lang-zij te blijven, maar moesten daarvoor later de tol betalen. Zij eindigden als vierde. De twee Duitse ploegen gingen daarna in de aanval, maar in een prachtige cadans - stuwden Droog en Van Dis hun boot voor waarts en toen zij op de laatste 500 meter het tempo verhoogden, moes ten zowel Held-Glock als Haas- Schültze zjch gewonnen geven. Zien derogen werd het gat tussen leiders en achtervolgers groter en aan de finish bedroeg het verschil ruim twaalf seconden. Wie nog aan de klasse van deze vaderlandse dubbel- twee mocht hebben getwijfeld, was nu wel duidelijk overtuigd. Ofschoon de ploeg zich gewonnen moest geven tegen de befaamde Rat- zeburger-acht van Adam, was ook de prestatie van Nereus' Wartena- acht van allure, In een zeer hoog tempo (47) probeerden de Amster dammers de Duitse nationale ploeg te volgen en ofschoon zij niettemin al spoedig een kleine achterstand opliepen, bleven zij voortreffelijk volgen. Overtuigd van hun kracht riemden de Duitsers naar een zekere overwinning, maar in hun schaduw hielden zij de Nederlanders. Met nauwelijks licht tussen de boten gin gen zij door de finish. Een fel ge vecht leverden de tweede Duitse acht en Laga om de derde plaats, dat de Duitsers met bijna anderhal ve seconde verschil in hun voordeel beslisten. Verrassend was in de vier zonder stuurman de tweede plaats, die Aegir achter Duitsland bezette. Met grote achterstand werd de als Nederland 1 gestarte ploeg van Nereus slechts vijfde. Zoals de internationale wedstrijden twee weken tevoren op de Wedau- baan reeds hadden aangetoond, be hoort West-Duitsland (weer) tot een van de meest gezaghebbende roei- landen van Europa. Het beschikt niet alleen over een brede top, maar ook over enkele ploegen, die boven deze top „uitpieken", zoals de vier met stuurman, en dc Adam-acht, terwijl skiffeur Jochen Meissner nog steeds tot de sterksten ter wereld behoort. NEURENBERG (ANP) De 34- jarige Westduitse motorrenner Hart- mut Allner is gisteren verongelukt op de Norisring bij Neurenberg. Tijdens de race in de 500 cc-klasse tellende voor het Westduitse kam pioenschap, kwamen Max Raab en Allner met elkaar in botsing. Allner liep. bij zijn val zulke ernstige ver wondingen op, dat hij tijdens de ope ratie in het ziekenhuis overleed. Raab liep verscheidene fracturen op. 1

de Stem | 1968 | | pagina 7