Zuic Omzet veilingvereniging Zuid-Beveland lager Gevarieerd programma voor Thoolse Dagen MIDDELBURG WALCHEREN Hoedekenskerke neemt niet deel aan bestrijding van luchtverontreiniging Dagblad De Stern Borssele ir regeling voor GG en GD AXEL EXAMENS HULST Morgen en zaterdag in Scherpenisse Burgerlijke stand Moeder van acht kinderen haalt mulo met glans Ds Lingen naar ift, Hoogwater wat en waar? VANDAAG MORGEN Mee» nieuws uil stad en streek op pag 3-5 (Van onze correspondent) GOES De omzet van de veiling vereniging Zuid-Beveland in Goes is 1,3 miljoen gulden lager dan vorig jaar. Dit deelde de voorzitter van de veilingvereniging, de heer J. Kake- beeke, mee tijdens de algemene le denvergadering. De kostenbewaking ls echter geslaagd, dankzij de diepte Investeringen waartoe vorig jaar werd besloten. Een opmerkelijk feit in deze tijd noemde de heer Kakebee- ke de verlaging van de post loonkos ten. Deze verlaging is mede mogelijk geworden door de aanschaf van een nieuwe appelsoorteermachine. Deze sorteermachine heeft het bovendien mogelijk gemaakt dat het tarief voor het sorteren verlaagd kon worden, (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE Omdat in de raadsvergadering van 25 april j.l. de stemmen staakten over het meer- derheidsvoorstel van b. en w. om deel te nemen aan de gemeenschap pelijke regeling voor de luchtveront reiniging, werd dit voorstel in de de ze week gehouden vergadering we derom aan de orde gesteld. Nu werd besloten dat de gemeente Hoedekens kerke niet aan de gemeenschappe lijke regeling zal deelnemen. Gun stiger onthaal vond de ontwerp-ge- meenschappelijke regeling voor het oprichten van een gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst (GGD). Het ontwerp-bestemmingsplan Hoe- dekenskerke-noord kon de goedkeu ring van de raad wegdragen. Zodra goedkeuring op de aankoop van een perceelsgedeelte grond aan de Noordstraat is verkregen, zullen er plannen tot ontsluiting worden ge maakt. Het plan „Opslagterreinen Hoede kenskerke" ontlokte enige discussie als gevolg van de opmerking van de heer P. L. Peeters, die de stro ken voor beplanting rond het terrein te groot vond, hetgeen verlies aan opslagterrein tot gevolg zou hebben. Burgemeester mr. M. Somers ves tigde de aandacht op de provinciale schoonheidsverordening. Volgens de verordening geven Gedeputeerde Sta ten van Zeeland vergunning tot het oprichten en instandhouden van een dergelijk opslagterrein. Het ontwerp werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Voor de tweede maal hebben b. en w. advies aan de Provinciale Planolo gische Commissie gevraagd over de totstandkoming van een camping aan de Molenweg. Wederom heeft deze commissie een afwijzend standpunt ingenomen. Zij is van mening, dat een dergelijke camping alleen b v. in de nabijheid van een zgn. recreatie steunpunt moet worden gesticht. B. en w. kunnen echter deze me ning niet delen. De raad kon zich geheel met de zienswijze van het college verenigen en stelde het plan in ontwerp vast. In verband daarmee werd tevens besloten van het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" een dijkgedeelte.ten westen van de provinciale haven te huren. De nieuwe wethoudersbezoldiging per 1 januari j.l., zoals Gedeputeer de Staten die hadden voorgesteld, ontmoette geen bezwaren. Op verzoek van de heer B. Bolier zal een intensievere controle uitge oefend worden op het gebruik van knalapparaten op het land 's nachts. Voorts zal op verzoek van de heer W. F- Maartense (KVP) de moge lijkheid worden nagegaan of de bei de woonkernen op het aardgasnet kunnen worden aangesloten. Bij de mededelingen was vermeld dat een afdeling van de V.V.V. was opgericht. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenshaal 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.» L K. M. de Jong (Inspecteur), dreitnerstraat 11, Terneuzen. fel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, fel. 01150-2601. C. Steenbakker, Europaplein 26, Hulst, tei 01140 3168. AA. Boeiers, Nieuwstiaat 41, Oostburg, tel 01170-2893. C. AAenu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraai I, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Brei roerstraat 81, Terneuzen. tel. 01150-3296. J. Robesin, Europaplein 22, Hulst tel. 01140—2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. AAiddel- burg, tel. 01180- 7764. Me|. S. AAaaskant, Sfngelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Men denkt er nu over een persen- sorteermachine met een dergelijke capaciteit aan te schaffen om beter en sneller te kunnen sorteren. Voorts maakte de heer Kakebeeke bekend dat er dit najaar concrete voorstellen zullen worden ingediend met betrek king tot de fusie tussen de Zeeuwse veilingen. De ledenvergadering ging akkoord met de aanschaf van maximaal 4000 voorraadkisten en 2.000 pallets tot een bedrag van 250.000 gulden. Uit een enquête is gebleken dat er een behoefte bestaat aan de voorraadkis ten, zo zei drs. D. Butijn, directeur van de veiling. De kisten, die een inhoud hebben van 300 kg zullen naar behoefte worden aangeschaft. De afmetingen van de pallets zullen zo worden gekozen, dat ombouw tot voorraadkist mogelijk is. Op een vraag of het mogelijk is dat er centraalvervoer tot stand kan komen antwoordde drs. Butijn dat de plannen hiervoor afhangen van de deelname. ,,We werken naar een systeem, dat aanvaardbaar is voor een groot aantal leden. Daarna moet de dialoog beginnen tussen de veilin gen en de leden. Het is nog altijd zo dat U vervoert en niet de veiling". De heer J. Kakebeeke werd her kozen tot voorzitter. Hij was evenals de heren M. van Nieuwenhuyzen, W Tielkemeyer en J. van Wingen, die allen herkozen werden, aan de beurt voor aftreden. De heer J. Linden- bergh, die om gezondheidsredenen niet aanwezig kon zijn, legde zijn functie neer. Hij heeft 32 jaar deel uitgemaakt van het bestuur. Van 1944 tot 1957 vervulde hij de functie van secretaris. Daarna die van twee de secretaris. In zijn vacature werd de heer H. van der Maas uit Kats gekozen. De heer L. v. d. Linde werd her kozen als lid van de poolcommissie. De heer P. Daalman, die uittrad werd- opgevolgd door de heer P. J. Dobbe laar uit Lewedorp. (Van een onzer verslaggeefsters) De raad heeft zich zonder meer akkoord verklaard met de gemeen schappelijke regeling voor 26 ge meenten op Zuid- en Noord-Beveland betreffende de gemeentelijke genees kundige en gezondheidsdienst Voor lopig zal alleen de ambulancedienst in deze regeling worden opgenomen. De bedoeling is direkt na de inwer king treding van de regeling ook de reeds jaren bestaande schooltandart sendienst in de G.G.D. onder te bren gen. De bedoeling van één en ander is al deze diensten eenvoudiger be stuurbaar te maken. Uitgebreid werd tijdens de raads vergadering gesproken over de nieu we uniforme bouwverordening. Deze nieuwe verordening moet in verband met de nieuwe woningwet voor 1 au gustus 1968 zijn vastgesteld- Tijdens de vergadering werd door de ge- meentearchitect een toelichting op het ontwerp gegeven. De verordening werd, met enkele voorgestelde wijzi gingen, vastgesteld. Voorts werd besloten in samenwer king met de secretarieën van Elle- woutsdijk en 's-Heerenhoek over te gaan tot mechanisering van de finan ciële administratie. Voor dit doel zal een boekhoudmachine voor een be drag van 1700 gulden worden aange kocht. Met ingang van 1968 zal de Neder landse Hartstichting jaarlijks een subsidie van 15 gulden worden gege ven. De raad besloot de instrumenten van de ter ziele gegane fanfare „Oe fening Kweekt Kunst" te verkopen. Burgemeester D. Lodder geloofde niet dat spoedig weer een nieuw korps zal worden opgericht. Na li quidatie van het fanfare-korps zijn de 9 jaar geleden door de gemeente ter beschikking gestelde instrumen ten terug in eigendom aan de ge meente gekomen. Jaarvergadering Woensdag 3 juli houdt de voetbalvereniging Axel haar jaarvergadering in het clublo kaal ,,'s Lands Welvaren" aan de Noordstraat. De agenda vermeldt de verkie zing van een lid van de elftalcom missie wegens periodiek aftreden van de heer A- Dieleman Jzn., die her kiesbaar is; benoeming lid kascom- missie, alsmede «en voorstel tot op heffing van „materialen en bijzon der fonds". Nieuwe kandidaten voor de verkie zingen kunnen tot 1 juli worden in gediend met een verklaring door de kandidaat ondertekent, dat hij een eventuele benoeming aanvaardt. Verloren Witte kinderportemon- nee inh. f 1,-, doublé armband, 2 tennisrackets, tractorvoorwiel, licht bruine damesportemonnee, gouden broche, wit kinderschoentje, bankbil jet van f 25,-, gouden schakelarm band, bruine schooltas, inh. boeken, schildpad, bruine nylon regenjas. LEIDEN Leddse onderwijsinstellin gen: Personeelschef: P. Compeer, Mid delburg. Secretaresse: D. Marijs, Mid delburg. Magazijnmeester: C. Struijk, Middelburg. Loon administrateur: E. Beukema, Goes. MIDDELBURG Schooi voor scheeps- werktuigkundigen: 2A: R. Bish, Mid delburg; K. Boogaard, Vlissingen; L. Botbijl, Brouwershaven; C. Faasse, Westkapelle; P. van den Hoek. Zierik- zee; G. Hollemans, Goes: J. Kesteloo, R. Knuist, L. Kramer, Middelburg; G. Overbeeke, Haamstede; J. Padmos, (prijs), Burgh; M. van Pelt, Middel burg; J. Poersfcamper, Vlissingen; P. Pouwelse, Westkapelle; W. Risakotta, O.- en W. Souburg; 'J. Schillemans, Vlis singen; F. Steketee, Goes; R. Vermeule, Middelburg. 2B: M. Almekinders, Mid delburg; C. Dellebeke, O.- en W. Sou burg; W. Goverse (prijs), Kruiningen; A. de Haan, Middelburg; O. de Jong, 0.- en W. Souburg; J. van Loo, Krui ningen; H. de Poorter, Goes; J .van Schaik, Oostkapelle; J. Smits, Vlissin gen; J. van der Steen, Steenbergen; M. Verstrate, Zoetermeer; A. Wensink, Vlissingen; T. de Zeeuw, Breskens. VLISSINGEN Gem. Industrie- en Huishoudschool: Getuigschrift prim, op leiding: A. Antheunisse, J. van Belzen, N. van Boven, C. Buys, A. Christiaan- sen, H. Eiff, M. van Heese, Vlissingen; L. Jacobs, E. de Jong, Souburg; C. Kes teloo, T. Koops, G. van Luyk, S. van Luyk, met lof, E. de Nooyer, Vlissingen; 1. de Nooyer, Souburg; E. van Hiel, Middelburg; M. Rolandus, M. Schar loo, A. Schout, H. Stroo, H. Thiel, Vlissin gen; A. Tiessens, Souburg; L. Wevers, met loif, L. Bevelander, Y. Broers, R. Consemulder, A. Davidse, J. Dooms, A. Hageman, L. Hekkebus, met lof, V. Ize- boul, A. de Koeyer, H. Lichtenberg, A. Lütwg, T. Meerman, I. Meyers, Vlis singen; M. Nel'is, Souburg; G. Plawten- feber, L. Eoelse, M. de Roos, A. Schil lemans, eerv. vermelding, K. Schroe- veps, H, van Sluys, met lof, Vlissingen; N. van Sorge, Souburg; J. Tuin, J. Ver boom, C. Baak, A. Braat, Vlissingen; S. van. Deurseri, Souburg: M. van Deu- tefcom, J. Goedhart, N. Holtkamp, met lof, E. Jacobs, J. Jung, E. Koeyvoets, N. Kootstra, I. Korsuize, A. Lammers, E. de Nooyer, A. Ova, E. de Poorter, F. de Ridder, Ria Schuit, eerv. vermel ding, S. Schunselaar, D. Timmers, M. Visser, P. Wzieteck, Vlissingen. Getuigschrift leerling verkoopster: I. Berckmoes, Groede; E. Blaakman, met lof, G. Bouwman, M. van Diernedionck, Vlissingen; M. van Dixhoofn. Souburg; E. van Duyne, Vlissingen; C. Hofman, Souburg; I. Krijger, Zoutelande; R. Lou- werse, W. Mensch, Vlissingen; J. Rie men s, Zoutelande; N. Schrieks, Ame- muiden; N. Wisse, Riitthem. Assistenten in de huishouding alg. vorm.; J. Bleyenberg, eerv. vermelding, M. Groesbeek, G. v. d. Ketterij, Y. Kui pers, M. Lievense, L. Roelofs, M. van Sabben, A. Schot, Y. Veen, I, Veldman, A. Vos, L. Weeland, I. Westerweele, M. van Willegen, A. de Wit, met lof, A. de Wijs, Vlissingen. Getuigschrift assistente H.: T. Bel- frodd, S. Floresse, E. Groenouwe, M. Ka reis©, J. Kleinman, E. Koie, J. de Ko ning, Y. Muller, M. Stam, N. Verburg, M. Zerkowski, Vlissingen. Assistenten N.: M. de Bree, J. Cop- pens, A. Ie Due, Souburg; I. Hendrikse, R. v. d. Hooft, Vlissingen; Y. de Jong, Souburg; J. KapelLe, met lóf, Vlissingen; H. Moehidoen, M. Nanuru, S. Nanuru, E. Faittiruhu, M. Soplanfija, L. Tele- hala» Souburg; A. v. d. Welle, Vilissin- gen. Kostuumniaaistens: T. Belfroid, met lof, E. Hoendervaniger, N. Kole, T. Kop- mels, J. Meerman, M. Meerman, M. de Meurichy, I Plasse, C. Rietbergen, A. Strieker, I. Stroo, Vlissingen; S. Turu- mena, E. van La-ere, Souburg. (Van een onzer verslasgevers) THOLEN Morgen en zaterdag worden op het terrein De Pluimpot te Scherpenisse weer de bekende Thoolse Dagen gehouden. Hoewel tij dens deze Thoolse Dagen aanvanke lijk alleen maar paarden, schapen en rundvee werden gekeurd, is er in de loop der jaren een bijzonder geva rieerd evenement ontstaan, dat naast veekeuringen tal van attracties heeft te bieden. Het keuren vam rundvee, paarden en schapen (in totaal 225 dieren) ge schiedt morgenochtend. Morgenmid dag wordt er een défilé gehouden vain de kampioenen en de beste groe pen. De Thoolse Dagen worden offi cieel geopend door de voorzitter van de Stichting Thoolse Dagen, de heer M. Kosten. Voor zaterdag is er een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Een kort overzicht van de activiteiten op deze dag: 'n groot concours-hippique met ongeveer 130 deelnemers, een wedstrijd kleddiuivensehieten, een rol- schaatsshow, een pomydemonstratie, een verkeerswedstrij d, een tekenwed strijd en een autaralJy, waarvan de eerste deelnemen# 's middags om half zes starten. Voor die zaterdagavond staat er een amusementeavond op het programma, waarin optreden Jacky Schram en The Three Jack-sons. Verder staat er op het terrein De Pluimpot ook een grote tent, waar in middenstanders uit Tholen en West-Brabant een mididenstandsbeurs zullen inrichten. Het springconcours van zaterdag wordt georganiseerd door de Een dracht Ruiters. Het is een concours voor landelijke ruiters. Men zal kun nen springen to de klassen licht, middel en zwaar. Zaterdagmorgen wordt er op een zij terrein nog een dressuurwedstrijd gehouden. De leden van de Thoolse Jagers- vereniging strijden zaterdagmiddag om de wisselbeker, die al enkele ja ren lang tijdens de Thoolse Dagen wordt betwist bij het kleiduivenschie ten. Zoals eerder vermeld is er In ver band met de Thoolse Dagen onder de schooljeugd van het eiland Tholen een teken- en boetseerwedstrijd uit geschreven. Aan deze wedstrijd heb ben ongeveer 450 leerlingen, afkom stig van in totaal 12 scholen, deel genomen. De inzendingen worden door een Jury beoordeeld. Het werk van de prijswinnaars zal in de grote tent op het terrein worden tentooax- Diploma-uitreiking Vrijdag 28 juni worden 's avonds vanaf 19.30 uur, in de r.-k. technische school „St.-Bernard" te Hulst, de getuig schriften van dag- en avondschool uitgereikt. Grcede Ballonwedstrijd Door de dorps vereniging Groede is bij gelegenheid van het koninklijk bezoek een ballon- wedstrijd voor de jeugd gehouden. Op het gemeentehuis zijn een 5-tal mel dingen binnengekomen van vinders. De plaatsen waar ballonnen gevonden zijn: 's Heer Abtskerke (Hans de Meester O.L.S.). Steenbergen (Han- neke Jansen Chr. Sch.). Vlaardingen (Flip de Vlieger O.L.S.). Schiedam (Petertje v.d. Water kleuterschool) Franeker (Marjan Moens Chr. Sch.). Op 1 juli a.s. zal de definitieve uitslag bekend worden gemaakt. Zwemwedstrijden In het zwem bad zullen op 9 juli en 1 augustus zwemwedstrijden worden gehouden voor de jeugd. Deze wedstrijden wor den georganiseerd door de VW. Vergadering Door de vereniging van katholieke raadsleden in vvest- Zeeuwsch-Vlaanderen is in café de Vriendschap een vergadering gehou den. Uitvoerig werd gesproken over de gemeenschappelijke regeling lucht verontreiniging. de busverbinding oost- en west-Zeeuwsch-Vlaanderen, de woningvoorziening en bouwactivi teiten alsmede de pendel. Heikant De Postduif De door de duiven mij. „De Postduif" georganiseerde duivenvluchten hadden de volgende uitslagen: Doornik, jongeduiven: 1. J. Danckaert, 1439,5 meter per mi nuut, 2, 5 en 8 Gab. Martens, 3. F. Pierssens, 4. W. v. Vlierbergne. Orleans: oude duiven: 1 en 3 Edm. v. Goethem, 1164,3 meter per mi nuut, 2 Aug. Bosman, 4. Ach. Sturm, 5. Jos Sturm. Orleans, jaarlingen: 1 en 4 Aug Bosman, 1176,1 meter per minuut. 2 J. Sturm, 3. Ch. de Beule. Kam pioen oude duiven: Aug. Bosman, kampioen jaarlingen: J. Sturm, win naars zesdagen: C. Hazeviet, F. Thijs, R. Rottier, 270 punten. IJzendijke Ongeval De 3-jarige J. v. G. kwam op een onverwacht ogenblik bij de eierhandelaar met zijn duim pje tussen de sorteermachine. Het duimpje werd zo ernstig beschadigd dat opname in het ziekenhuis te Oost burg noodzakelijk was. KoewachT Schieting Aan de schieting bij A. de Kind alhier namen 54 schut ters deel. De uitslag werd: Hoogvo gel: Cyr. Buijs, Koewacht, le zijvo gel: Ch. Ongenae, Koewacht, 2e zij- vogel: Cyr. de Schepper, Koewacht. Hoogste aantal kleine vogels 3 stuks Cam. Rombout Koewacht. Schoondijke Diploma-uitreiking Vrijdag 28 juni wordt aan de rijks middelbare landbouwschool een diploma-uitrei king gehouden in het gebouw der school. Aanvang is te 19.15 uur. Stoppeldijk Uitstapje bejaarden De bejaar den van Stoppeldijk maken vandaag hun jaarlijks uitstapje, ditmaal naar de Belgische Ardennen met als einddoel Dinant. Het gezelschap ver trekt om kwart over acht te Stop peldijk met twee autobussen via Temse naar Brussel, waar een uur gepauzeerd zal worden. De reis gaat verder langs het Groenendaalse bos naar Namen waar de maaltijd wordt gebruikt. Daarna gaat men op het einddoel Dinant aan. De terugreis gaat via Namen, Leuven, Meche- len en Blaasveld. Rond half tien is het gezelschap weer thuis. Waterlandkerkje Drumbandshow Zondag wordt bij gelegenheid van een familiefeest van fam. Stevens-Muller een drum bandshow gegeven. De junioren- en seniorendrumband, totaal 75 jongens, van de Rozenkransschool uit Breda zal om half drie een show en rond gang verzorgen. Deze drumband die grote bekendheid geniet, z(j werd o-a. in 1966 wereldkampioen te Kerk- rade, staat onder leiding van broe der Victor (W. Muller). De drum band van IJzendijke heeft van deze gelegenheid dankbaar gebruik ge maakt om ook in IJzendijke door deze drumband een show te laten verzorgen. De band zal daar optre den om vijf uui. Westdorpe Jeugdtoernooi v.v. RIA De v.v. RIA houdt zaterdag een toernooi voor juniorenelftallen waar aan door acht clubs wordt deelge nomen. De wedstrijden beginnen om THE FLUOR Corporation Ltd., de moedermaatschappij van Fluor Ne derland n.v. te Haarlem, maakt be kend, dat haar geconsolideerde nettowinst over de eerste zes maanden van 1968 bij Fluor ein digend op 30 april 1968 5.258.905 dollar bedroeg. Dit betekent een winst van 1,01 dollar per gewoon aandeel, na voorzieningen voor pre ferente aandelen. DE REGERING van Hongkong heeft besloten de uitgifte van vergunnin gen voor de uitvoer van katoen- textiel naar de landen van de Be nelux op te schorten, behalve voor garens, opgemaakte goederen en kleding die reeds onder de huidige regeling van vrijwillige uitvoerbe- perking vallen. DE OMZET van de met Algemene Kunstzijde Unie n.v. (AKU) geli eerde American Enka Corporation bedroeg in de eerste 24 weken van 1968 US-dollars 105.350.000 tegen US-dollars 83.597.000 in de over eenkomstige periode van 1967. half een. Het programma is als volgt: RIA Cl Corn. Boys Cl, Zelzate Cl Hulsterlo Cl, RIA, BI Corn. Boys BI, Zelzate BI Hqlsterloo Cl, R.I.A. Cl Zel zate Cl, Corn. Boys BI Hulster lo BI, Zelzate Cl Corn. Boys Cl, Hulster,lo Cl R.I.A. Cl, Zelza te BI Corn. Boys BI, Hulsterlo BI R.I.A. BI. Geslaagd Te* Utrecht slaagde voor het diploma Horecabedrijf al le categorieën mevrouw Van de Goes-Denice Pluym. Bijzondere ver melding: met lof. Zuiddorpe Geboren: dv E. Herman en A. Veillaird; Natasja dv E. Gorter en W. Wijnaeker: Veronique dv H. de Mul en M. Roelandt. Ondertrouwd: M. van de Velde, 22 jr- en R. van. Hoecke 20 jaar. Getrouwd: E. de Rijcke 22 jr en M. J. Martens, 20 jaar. W. Jansen 31 jr. en M. Talboom 21 jaar. Overleden: De Coninck et -Ser- raes, I. M.; Simoen E. J. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een leergierige moeder van acht kinderen heeft het gepresteerd in drie jaar tijd bet mulo eindexamen met glans door te ko men. Op haar lijst prijkten slechts tienen. Deze prestatie die een landelijk unicum betekent was voor de examencommissie reden om mevrouw W. Tillemans uit Rotterdam bij het einddiploma een bos bloemen te overhandigen. Mevrouw Tillemans die, ondanks haar acht kinderen nog nooit een les heeft verzuimd be zocht de avondlessen van de Petrus ulo in Rotterdam. Hier studeren wel meer .moeders met kinderen voor het diploma, maar het aantal kinderen en de hoge cijfers zijn ook voor deze school een unicum. Dr. L. Lingen heeft toeze»,i daan op het beroep, dat od C"1 gebracht door de NederlanH vormde kerk te Rhoon. Hi! de vacature H. C. van ItteiJ? vervullen. 11 Morgen, vrijdag 28 juni: 1 4.37 en 16.55 uur, TerneuzerTu, 16.13 uur, Vlissingen: 3.22 J uur, Wemeldinge: 5.14 en lijf mm Ellewoutsdijk Afscheid Morgen zal in het M. J. van Hattumhuis een buitengewone raadsvergadering worden gehouden, waarin afscheid zal worden genomen van de gemeentewerkman, de heer. M. W. Jeremiasse. Deze heeft de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt. De vergadering begint om 4 uur. Kapelle Fruitsehuur verbrand Dinsdag avond is de fruitsehuur van de fa. Zegers in het Vroonland in Kapelle door brand verwoest. In de schuur waren ongeveer 2000 fruitkisten en wat klein gereedschap opgeslagen. De schade bedraagt minstens 5000,-. De brand was aangestoken door twee jongens namelijk de twaalfjarige J. H. uit Biezelinge en zijn even oude vriend H. N. uit Wemeldinge. Ze werden als het ware tijdens het brandstichten gegrepen door de eige naar van de boomgaard, die in de buurt aan het werk was. De jongens waren de openstaande schuur bin nengegaan en zagen daar lucifers lig gen, die ze gingen proberen. N.C.V.B.-vergadering Onder lei ding van mevr. Balkenende-Sandee hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. haar laatste verga dering van dit seizoen. Spreekster was mevr. Nagelkerke-van Randen uit Rilland;Bath over het .onderwerp „De problémën vali dé (Sudep, wbr- deride vrouw". "Meegedeeld wérd "dat tig 26 sëjïiëm» ber in Yerseke een streekvergadéring van de N.C.V.B. zal worden gehou den. Verder werd besloten het ko mende najaar een reis te organiseren naar de Femina-beurs te Rotterdam. Schoolsportdag Voor de leerlin gen van de oudste klassen van de lagere scholen van Kapelle, Bieze linge, Schore en Wemeldinge, werd op het gemeentelijk sportterrein in Kapelle een schoolsportdag georgani seerd, die vanwege de regen in de middag slechts voor de helft van het programma kon worden afgewerkt. 's Morgens waren er de individue le wedstrijden. De wisselbeker die beschikbaar was werd voor de derde achtereenvolgende keer gewonnen door de o.l. school van Kapelle. De uitslag van de 's morgens nog ge houden estafetteloop was bij de meis jes: 1 O.l.-school Kapelle; 2 C.V.O.- school Wemeldinge; 3 C.N.S. Kapelle; 4 O.L-school Wemeldinge. Jongens: 1 O.l.-school Kapelle; 2 C.N.S. Kapel le; 3 Herv. chr. school Biezelinge; 4 C.V.O.-school Wemeldinge. Burgemeester Van Suylekom sprak 's morgens een openingswoord. De algehele leiding op deze sportdag be rustte bij de heer K. J. de Koeyer te Biezelinge. Feest Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. prins Bern- hard heeft de Oranjevereniging van Kapelle voor a.s. zaterdagmiddag en -avond 'n feestprogramma opgesteld, 's Middags zal het muziekgezelschap „Ons Genoegen" samen met „Excel sior" uit 's-Heer Arendskerke een 1 rondgang door de gemeente maken I en dat doet ook het tamboer- en pjj-1 perkorps „Jonge Kracht". Om 6 uur begint op het gemeentelijk sportter rein een damesvoetbalwedstrijd tus sen elftallen van Kapelle en Bieze linge, om 7 uur gevolgd door touw trekwedstrijden voor verenigingen en buurten en daarna een heren voetbalwedstrijd tussen Kapelle en Biezelinge. Voor alle wedstrijden zijn wisselbekers beschikbaar gesteld. Rilland-Bath Rillandia Muziekvereniging Ril- landia geeft zaterdagavond haar eerste zomerconcert om 7.30 uur op de muziekkiosk. Bij gunstige weers omstandigheden. Bij ongunstig weer wordt het concert uitgesteld tot maandagavond. Wolphaartsdijk Raadsvergadering De gemeen teraad heeft besloten over te gaan tot aanschaf van een nieuwe motor brandspuit. Aan de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst voor Zuid- en Noord-Beveland zal ook Wolphaartsdijk deelnemen. De raad besloot verder tot het in voeren van de nieuwe uniforme bouwverordening en de verordening op de seizoenwoonverblijven. In de salarisverordening van het secreta- riepersoneel werden enkele wijzigin gen aangebracht betreffende de,,be loning Voor diploma's^ ^,'v Voor het bestemmingsplan jachtha vens wend een voqrbereidingsbëslüit genomen. De vergoedingen over het afgelopen jaar voor het bijzonder la ger onderwijs werden vastgesteld. Tijdens de rondvraag wees de heer J. Kaboord (P v.d.A.) op enkele ge vaarlijke hoeken waar tengevolge van hoge plantengroei weinig uitzicht voor het verkeer bestaat. De voor zitter zegde toe hiertegen maatrege len te zullen nemen Yerseke Riolering De aanleg van een stuk nieuwe riolering in de Breeweg is zo goed als ten einde. Dit nieuwe stuk loopt van het kruispunt Bree- weg-Molenlaan tot aan het eind van de Breeweg. De kosten bedragen 65.000,Door deze vernieuwing hoopt men voor het grootste gedeelte een einde te maken aan de steeds te rugkerende wateroverlast In ver schillende straten. Kleedlokaal verplaatst Door de leden van de voetbalvereniging ls het kleedlokaal, dat op het oude sport veld stond, afgebroken en naar het nieuwe sportveld vervoerd waar het weer zal worden opgebouwd. De ge meente verkocht dit lokaal voor f 1, aan de voetbalvereniging op voor waarde dat alle kosten van verplaat sing voor de vereniging zouden zijn. Bovendien is de voetbalvereniging verplicht om ook andere verenigingen van het lokaal gebruik te laten ma ken. Beroep aangenomen Ds. A. J. de Bue te Makkum heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Yerseke aan genomen. MIDDELBURG Rijksari hief 9.30-12 en 13 30-17 vi Expositie Spoorwegen in'z»;« Miniatuur Walcheren, MoleX Geopend van 9 tot 18 uur Abdtl 21.00 uur. Klank- en 1 HEINKENSZAND Voormalige R.K. Lagere School - uur. Raadsvergadering. ARNEMUIDEN Gemeentehuis 19.30 u. Raadsver C DES Voormalig Weeshuis Singelstrui en 14-17 uur. Tentoonstelling J Dorpsgezichten. OVEZANDE Gemeentehuis 20 uur RaadsvergiJ ANTWERPEN Rex De pasja, 18 j. Ambassade Benjamin, 18 J. Astra Vera Cruz, a.l. Capitole, Adios Gringo, 18 j Aanvang 12, 14, 16, 18, 20 en'22 uit Odeon De bruid droeg zwart in 12, 14.30, 16.50, 19 en 21.30 ui 1 Pathe De apenplaneet, 18 j 12, 14.30, 16.50, 19 en 21.30 uur Rubens De ridders van de rond!' alle leeft. 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Savoy Roberty, 18 J. 12, 14.30, 16.50. 19.10 en 2130 ui» Astrid To sir with love, al 10, 12.10, 14.30, 16,50, 19.10 en 21,30 Puellln Once befor 1 die, 18 J 14, 16, 18, 20 en 22 uui Metro Grand Slam 18 J. 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur TURNHOUT Kursaal De getemde feeks, 14 Forum Drie jongens, twee meisjes een schat, 14 j. Palace Gids voor de getrouwde» 18 jaar ST. NIKLAAS Eden De koningin der Vikings, 18 Century Blootvoets in het park, lp Palace Gids voor de getrouwde «ai 18 jaar Scala Mannenjacht in Ceylon, GENT Capitole Wals om de miljoentjes, II! Plaza In de hitte van de nacht, i Select Het uur der lafaards, 18 j, Savoy Coplan redt zijn huid, 1! j, BRUGGE Memllng Oorlog! en vrede, al Zwart Buig PeiWïSpaaf rikS«L 1 18 jaar Capltool De kleine bader, al Scala Gebrandmerkt, 18 j. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 Expositie Spoorwegen in Zeeland Miniatuur Walcheren, Molenwater Geopend van 9 tot 18 uur. AbdU 21.00 uur. Klank- en lichtspel GOES Voormalig Weeshuls Singelstraat: 1! en 14-17 uur Tentoonstelling Stads Dorpsgezichten. OOSTBURG Ledel 20 u. De 12 veroordeelden II ELLEWOUTSDIJK M. J. van Hattumhuis 16 uur Btó. gewone raadsvergadering (afscheid dhr. M. W. Jeremaisse), ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaaj GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vsndaaf ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag. TURNHOUT Bioscopen als onder vandaag.

de Stem | 1968 | | pagina 2